Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Φάγαμε τα φρουτάκια μας και τώρα μόλις πήραμε και τον πρωινό υπνάκο μας!

Αθηνά μου εγώ θέλω να του δώσω αυγουλάκι και το λέω έτσι γιατί βλέπω και σχεδόν όλες 8 ή 9 μηνών ξεκινήσατε αυγό ενώ εμας μας είπε από τον 11ο μήνα :( Δεν μου είπε το λόγο αλλά ετσι όπως μου το απέκλεισε δεν μου έδωσε περιθώρια να ρωτήσω τον λόγο.

Όσον αφορά το αυγό που ρωτούσες: Απ'οτι θυμάμαι από τα ανήψια μου το αυγό πρέπει να είναι σφιχτό (λόγω σαλμονέλας) και το δίνουν συνήθως ενδιάμεσα των φρούτων και του μεσημεριανού φαγητού. Επειδή σκετος σφιχτός κροκος δεν καταπίνετε ευκολα, η αδερφή μου έβαζε τον κροκο σ'ενα πιατάκι και έβαζε και ενα μικρό κοματάκι βραστή πατάτα (στο μέγεθος του κροκου) και λαδάκι και τα έλιωνε λίγο με το πιρούνι και τους το έδινε.

καλημερα κοπελα μου και γω δεν του εχω δωσει ακομη αυγο βασικα πριν λιγες μερες ξεκινησαμε και ακομη δεν εχουμε δωσει 1 ολοκληρο κροκο. λογικα για αλλεργιες δεν σε αφησε ο γιατρος σου να δωσεις στο μπεμπακι σου. δνε πειραζει θα το φανε καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθηνα αυριο το πρωι μπαινει στο μαιευτηριο η παιδικη μου φιλη(ιδιο θρανιο) να γεννησει το αγορακι της!!!Αυριο λοιπον μερα διπλης χαρας!!!Η Γλυκεριαννα γινεται ενος και η Αγγελα γινεται μανουλα!!Περιμενω πως και πως το "ανηψακι"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ!ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ,ΝΑ΄ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!!ΝΑ'ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΑΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεριαννααααααααααααααα χρονιααααααααααα πολλαααααααααααααααααα!!!!Να τα εκατοστησεις φουσκιτσα να ειναι παντα καλα, ευτυχισμενη και ολες οι στιγμες της ζωης σου να ειναι γεματες αγαπη!!!Αθηνα μου να τη χαιρεστε και να την δειτε οπως επιθυμειτε!!!Να ειστε και εσεις γεροι να την καμαρωνετε!!!!

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΕΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΘΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα !

Καταρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!! Να την χαιρεστε πολυχρονη να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε ! :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif]

Επισης χρονια πολλα εστω κ καθυστερημενα σε οσους κ οσες γιορταζαν χτες !

Εμεις βγαλαμε κ το 6ο δοντακι επιτελους !

φτιαχνω πρωινο στις μικρες κ τα λεμε μετα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Καταρχην ευχαριστω ολες για τις ευχες! Και κατα δευτερον .......

[smilie=director.gif] [smilie=director.gif]

Να τα χιλιασεις Γλυκεριαννα!!!!! Να εισαι παντα ευτυχισμενη και χαρουμενη!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion15.gif]

Αθηνα μου να την δειτε οπως ποθειτε! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaa

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ...ΘΑ ΠΩ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΙΛΑΚΟ ΤΗΣ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ!!!ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΒΡΕΙ!!!

ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑΑΑΑ

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!

ΕΜΕΙΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΩΜΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ~~~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστουμε παααααααααααααααρα πολυ για τις ευχες σας!!! Ειναι η δευτερη πιο συγκινητικη μερα της ζωης μου. Με το καλο και τα υπολοιπα γενεθλιακια των μωρων μας!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x

Σας αφηνω προς το παρον γιατι ετοιμαζομαι για το παρτακι μας. Φιλακια!!! :o)8-}:ymparty:@};-@};-:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!!

Μπήκα για λίγο ίσα να πώ τα Χρόνια Πολλά στην Γλυκεριάννα!!!!!!!!

Αθηνά μου να την χαίρεστε και εύχομαι ο δρόμος της ζωής της να είναι πάντα στρωμένος με ροδοπέταλα!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Επίσης να σου ευχηθώ και για την ονομαστική εορτή του 2ου ονόματος της ..... :oops: Χρόνια πολλά και πάλι!!!!!!!!

Σοφία μου να σας ζήσει ο μικρούλης!!!!! [smilie=wav.gif]

Φιλιά σε όλα τα μικροσκοπικά ζουζούνια! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου!!! :-*:-*

εγραφα εχτες ποση ωρα κ τελικα με πεταξε εξω κ μετα δεν με ξαναεβαζε...

τεσπα...

καταρχην σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια κ το ενδιαφερον σας..

χρονια πολλα Ιωαννα μου!! να εισαι παντα καλα κοπελα μου!!!γερη δυνατη κ ευτυχισμενη!

Αθηνα μου πολυχρονη η Γλυκεριαννα σας!!! να ειναι ευλογημενο το μαναρι μου παντα...

εμενα ειναι αρκετα καλυτερα κοριτσια μου.Δοξα Τω Θεω τα δυσκολα περασανε...τρωει αρκετα καλυτερα ολη μερα μιλαει κ μπουσουλαει εχει οργωσει ολο το σπιτι...ααα!! ωγαλαμε κ 2ο δοντακι!! ναι ναι!!! εχει τωρα ενα κατω αριστερα κ ενα πανω δεξια,εχει πολυ πλακα!!! μαθαμε να κανουμε κ καινουργια ζωακια...απο εχτες πια κανουμε κ το μαιμουδακι κ το γουρουνακι!! πριν εκανε το γαιδουρακι την τιγρη κ τον σκυλο!! οοολη μερα χορευει...αχ! ακομα τον κοιταω κ στεναχωριεμαι για ολα αυτα που περασε αλλα ειναι τοσο πολυ χαρουμενο μωρο που μου δινει κουραγιο χωρις να το ξερει!!

Σοφακι μου μην στεναχωριεσαι καλη μου για την αντιβιωση..καλυτερα ετσι καμια φορα..εμενα επαθε κ ωτιτιδα μεσα στο νοσοκομειο κ να σου πω την αληθεια το περιμενα καποια στιγμη με τοσο πολυ μπουκωμα κ τοσες μερες που το ειχε...πως ειναι η μικρη καλυτερα???

βρε συ η κιτυ που θελεις για τουρτα εχει ευκολα χαρακτηρηστικα γιατι δεν την κανεις μονη σου?? θα σου κοστισει πολυυυυ λιγοτερα!

εγω θα προσπαθησω να του φτιαξω σε ζαχαροσπαστα με τον γκαμυ μπεαρ αν δεν τα καταφερω (θα κανω προβα τζενεραλε) θα φτιαξω μια πιο απλη θα κανω εναν δρονο πανω κ θα βαλω ετοιμα αυτοκινητακια ;)

σευχαριστω Σοφακι για το σαιτ που μου εβαλες..το ξερω καιρο τωρα κ εχει πολυ ομορφα πραγματα οντως!! αλλα γενικα οτι ειναι με ζαχαροσπαστα ειναι πολυ ακριβο...

βγαζει 2 δοντακια ακομα το καημενο μου κ ξυπανει ανα μιση ωρα κοριτσια μου...ειμαι ρακος...δεν πειραζει ομως να ειναι καλα...μονο αυτο με νοιαζει! εγω θα ξεκουρασω καποτε...

καληνυχτα κ φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!Τι μου κανετε?Εμενα περασε η μαμα μου και πηρε τη ζουζου γιατι θα παω στο μαιευτηριο παλι να δω και να βοηθησω την Αγγελικουλα!!Γεννησε στο ελενα και θα εχει ολη μερα το μπιζου μαζι της!Κοριτσια ταλαιπωρηθηκε πολυ η φιλεναδιτσα με τα ζωα εκει!!Το μωρο δεν ειχε κατεβει και δεν ειχε παρει θεση παρ' αυτα για ενα ανεξηγητο λογο της εβαλαν πονους......!!!!Ποναγε η κοπελα απο τις 9 μεχρι τις 14.00!!!Τελικα οπως ηταν λογικο γεννησε με καισαρικη!Σημαντικο ειναι βεβαια οτι πηγαν ολα καλα και ο αγοραρος ειναι μια χαρα!!!

Κοριτσια τι σας εχουν πει οι παιδιατροι για μετα το χρονο?Για το φαι λεω!Η Μαρυλου ειπε οτι θα του δινει απο το δικο τους χωρις πολυ αλατι και πολλα μπαχαρικα!Εμας τιποτα ακομη!

Σοφουλα θα παω και σε ενα αλλο ζαχαροπλαστειο να δω αν βρω κατι με νεραιδες(εχω κολλημα θα το παραδεχτω!) και αν δεν βρω θα παρω την hello kitty!Κοιτα γενικοτερα μου αρεσει να φτιαχνω εγω τις τουρτες μας και τις κανω και σχετικα καλες απ' οτι λενε οι δημοσκοπησεις!! :D Τωρα ομως θελω να την παρω απ'εξω να ειναι κατι πολυ πολυ ωραιο!Δεν εχω ξαναδοκιμασει να κανω κατι με σχεδια και δυστυχως ο Λεο(αδερφος της φιλης μου που γεννησε και εξαιρετος σεφ) δουλευει 7 ημερες την εβδομαδα τωρα και δεν εχει 5' λεπτα καιρο να ερθει να μου την ετοιμασει μπαμ μπαμ!

Τωρα για το φαι λεω να κανω παστιτσιο, μοσχαρακι, ρυζι, μπομπιτσα τοστ, τυροπιτακι, λoυκανοπιτακι και 2 σαλατες!E, κατι θα φτιαξει και η Κικιτσα σαν καλη γιαγια και θα ειμαστε μια χαρα πιστευω!

Κοριτσια μου σας φιλω ολες παω να ετοιμαστω!!!Φιλακιααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες ιανουαριου καλημερα !!!Ειμαι και γω μανουλα ιανουαριου 2010.Ο Νικολας μου χρονισε στις 2/1/2010....

Μπηκα να πω χρονια πολλα στην Αthinouli .Nα σου ζησει η μπουμπουκα σου Να τη χαιρεσαι...

Σε ολες τις υπολοιπες με το καλο να γιορτασετε τα πρωτα σας γενεθλια ...

Εμεις του καναμε ενα μικρο παρτακι στο σπιτι και το χαρηκε παρα πολυ..Χορεψε παρα πολυ και ηταν πολυ χαρουμενος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!ΝΑ'ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!!ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΝΑ'ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΔΩΣΤΗΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΟ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΞΕΤΙΝΑΞΕ ΤΟ ΜΑΙΜΟΥΝΑΚΙ..ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΡΟΥΚΕΤΑ ΧΘΕΣ,ΤΑ'ΠΑΙΞΑ..ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ,ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΑ,ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΘΕΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΤΥΧΕ,ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΜΕ Σ'ΕΝΑΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΠΤΩΜΑ,ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΑΦΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΥΘΩ..ΕΙΔΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ..ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Ο ΘΑΝΟΣ,ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ.ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ :evil::evil: ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ,Μ'ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ..ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΛΑΜΠΡΙΝΗ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ..ΟΣΟ ΚΑΘΕΣΑΙ ΜΕΣΑ,ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ..ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ,ΤΑ ΤΟΣΤ ΜΠΟΜΠΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ..ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΟ ΒΑΣΙΛΑΚΗ?ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ..ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υ.Γ.Η ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ..ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ,ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ,ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες. Έχω μέρες να μπω και, αν και καθυστερημένα εύχομαι:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΆ ΣΤΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ... :ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Αθηνούλα μου, να είναι χιλιόχρονη η μικρούλα σου, γελαστή, τυχερή και υγιής (πρώτα και πάνω απ' όλα). Επίσης χρόνια πολλά και για τη γιορτή της.

Ιωάννα μου, χρόνια πολλά και σε σένα και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Όλα τα καλά σου εύχομαι ολόψυχα.

Φιρφιρίκο μου, τί να πω....Ανατρίχιασα με την ιστορία του Βασιλάκη σου. Εύχομαι περαστικά και να είναι η τελευταία φορά που ταλαιπωρείται έτσι το μωράκι. Να του δώσεις πολλά πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια του. Και σε σένα στέλνω την αγάπη μου και εύχομαι να ξεπεράσεις τη στενοχώρια και να περάσετε τέλεια το χρόνο που ήρθε.

Σοφάκι αντιβίωση η Αλέξια??? Τι να κάνεις μωρέ, αφού ταλαιπωρείται η καημένη τόσο καιρό με μύξες, μάλλον ήρθε η ώρα για κάτι πιο δραστικό....Περαστικά και σε σας.

Αθηνά, πες μας λεπτομέρειες για το πάρτι...

Εγώ θα κάνω το παρτάκι του Γιώργου Κυριακή νωρίς το απόγευμα. Θα καλέσω παππουδογιαγιάδες, θείες-νονές (οι αδερφές μας) μετά των τέκνων τους και κανα δυο φιλικά ζευγάρια που έχουν παιδάκια. Χαμός θα γίνεται αλλά πρώτα γεννέθλια είναι, σκόντο θα κάνουμε? Θα κάνω κι ένα ωραίο μπουφεδάκι με μπόμπες, τυρο-λουκανικοπιτάκια, πιτσούλες, κοτόπιτα, κρεπες και 2 σαλάτες και φυσικά τούρτα. Έχω παρει από Τζάμπο πιατάκια, πηρουνοκουταλάκια, ποτηράκια και χαρτοπετσέτες - όλα σε γαλάζιο και λαχανί, καπελάκια για όλους, καραμούζες (πάρτι χωρίς βαβούρα δε γίνεται) και μπαλόνια γαλάζιο-λαχανί. Το πάρτι θα το κάνω κατά τις 6 ώστε να μη βγει και πολύ ο μικρός από το πρόγραμμα του ύπνου του και μας αλαλιάσει....Εσείς τί ώρα σκέφτεστε να το κάνετε? Δώστε καμιά ιδέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπουλες μου!!!!!! σας ευχαριστω ολες πααααααααααααααρα πολυ για τις ομορφες ευχες σας!!! Στο παρτακι μας περασαμε τελεια κι εμεις και ολοι οι καλεσμενοι. Τελικα μαζευτηκαμε καμια 35αρια ατομα!! Ειχε και 8 παιδακια και η Γλυκεριαννα το καταδιασκεδασε :o) Ειχαν παρει τα μπαλονια, ειχαν κλειστει στο δωματιο της και ξεσαλωσαν!!!! Η μπομπα Δημητρουλα μου ειναι τοστακια με ο,τι θελεις μεσα, εγω εβαλα ζαμπον-τυρι-βουτυρο, την κλασσικη εκδοχη και ολα το ενα πανω στο αλλο. Κικη μου κι εγω περιπου αυτα τα φαγητα ειχα, εκανε και η πεθερα μου μια σπανακοπιτα και η μανα μου κοτοπιτα και κιμαδοπιτακια σφολιατα. Πολυ ωραια ηταν ολα, αλλα μαε περισσεψε πολυυυυυυυυυυ φαγητο. Επισης εμεις μαζευτηκαμε 7-7.30 και το διαλυσαμε κατα τις 11. Η Γλυκεριαννα επεσε 11.30 σεκος!!

Ολια μου σ'ευχαριστω για τις ευχουλες σου!!!! Να χαιρομαστε τα μωρακια μας!

Σοφουλινι μου να σας ζησει το μπεμπακι! Κι εγω ακριβως την ιδια περιπετεια με τη φιλεναδα σου ειχα. Μπηκα για φυσιολογικο, δεν ειχε κατεβει κι εκανα καισαρικη. Μια χαρα ομως ολα. Πως ειναι η λουλουδενια;

Φιρφιρικο μου πως ειναι ο Βασιλακης σημερα; Εχει καλυτερεψει το μαναρι μας;

Σημερα ηταν η πρωτη μερα σχολειο και η Γλυκεριαννα στο μαγαζι με τη γιαγια. Και οι 2 περασαμε τελεια! Εγω καταχαρηκα που βρηκα τις παλιες μου φιλεναδες, που μπηκα σε ταξη ,που εκανα μαθημα, που ειχα επαφη με τοσοτο κοσμο. Αφηνω με πολλη αγαπη πισω μου τον τελειοτερο χρονο της ζωης μου και ξεκινησα με επισης πολλη αγαπη τη δουλεια μου. Δεν ειχα καταλαβει ποσο μουη ελειπε. Περιμενα να κλαιω συνεχεια, αλλα καμια σχεση. Και τα παιδακι ηταν μια χαρα, ζωηρουλια βεβαια, αλλα ποια παιδια δεν ειναι;; Τωρα εχω τρελο διαβασμα γιατι δεν εχω ξαναπαρει αυτη την ταξη και πρεπει να ετοιμασω το υλικο μου.

Σας φιλω ολες, θα τα λεμε μετα μεσονυκτια :YMHUG:;;):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Τι κανετε?Η ζουζου κοιμαται και εγω πονααααωωωωωωωω απο τις επισκεψεις του μηνα!!Κατα τα αλλα παραγγειλα την τουρτα μας...τελικα tinkerbell και θα παω και απο το τζαμπο να προμηθευτω κουταλακια, πιατακια, μπαλονακια...κτλ κτλ!!!

Αθηνα ειχε επιτυχια το παρτακι σας μπραβοοοο!!!Αντε και του χρονου να ειμαστε ολοι καλα!!!Χαιρομαι που ηταν τοσο καλα στη δουλεια!!

Ολια να χαιρεσαι και εσυ το κουκλακι σου να ειναι παντα γερο και τυχερο!!

Γειτονισσα που ησουν οεο????Κατα τις 6-6.30 λεω να το κανουμε εμεις!

Δημητρα μου η μπομπα ειναι αυτο που σου ειπε και η Αθηνα!!Καλα κανεις και κανεις καμια βολτα.Εστω και στο σουπερ αν πηγαινεις καμια φορα καθαριζει το μυαλο!!

Η φιλεναδιτσα μου περνα τα κλασικα που περναμε ολες τις πρωτες ημερες ως μαμαδες!!Εχει φρικαρει στο μαιευτηριο και θελει να παει σπιτι και το σημαντικοτερο παλευει με το θηλασμο!!Αν τα καταφερω θα παω κ αυριο σαν πιο εμπειρη με τα boobies να την βοηθησω γιατι κλασικα τα ζωα της εδωσαν ηδη φορμουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΣΟΦΑΚΙ-ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ???

ΔΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΛΑΚΙ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ !!!ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΕ ΜΥΞΕΣ ΑΠΟ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ...Κ ΔΕ ΓΙΑΝΕΙ ΜΕ ΤΠΤ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΩΡΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΑΛΕ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΥΤΗ Κ ΤΗΣ ΡΟΥΦΗΞΕ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑΚΙ...ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΕΡΙΞΕ!ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟ ΤΙ ΜΥΞΑ ΒΓΗΚΕ...ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ...3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΡΟΥΘΟΥΝΙ...ΑΠΑΠΑΠΑΠΑ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ!

ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΥΡΙΑΚΗ 30/1 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ, 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ!!!

ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΑΣΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΕΓΙΝΕ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ...ΔΕ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΩ!

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ Κ ΜΗ!

ΠΗΡΑ ΠΙΑΤΑΚΙΑ,ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ ΚΤΛ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ Κ ΔΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ...ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙΑ Κ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ Κ ΠΑΖΛΑΚΙΑ Κ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

Η ΤΟΥΡΤΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ "1"

ΑΥΤΑ...

ΤΟΝ ΜΠΟΥΦΕ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΙΜΗ ΜΕ ΜΠΟΥΦΕ!

ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ...ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΥΝΑΜΗ!ΑΝΑΝΕΩΣΗ!

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ...ΕΒΑΨΑ ΜΑΛΛΙ...ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...ΚΟΥΡΕΥΤΗΚΑ!!!ΡΕΚΤΙΦΙΕ...ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ Κ ΤΟ ΚΟΚΟΡΑΚΙ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΣ..ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ,Ε?ΤΙ ΩΡΑΙΑ..ΚΑΛΑ ΝΑΝΑΒΙΛΛ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΟΡΥΛΑ ΚΤΛ..ΜΠΡΑΒΟ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΥΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΕ..ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΧΙΣΑ ΣΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΡΙΣΑΛΙΝ ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ!!ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ?ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΜΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΕΤΣΙ..ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ SERVICE ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,Ε?ΜΕΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!! :P:D ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΟΥ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ..ΣΟΦΑΚΙ Η ΤΙΝΚΕΡΜΠΕΛ ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΑ,Ε?ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ..ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ,ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ..ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΤΙ ΠΟΝΟ..ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΤΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣ'ΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ..ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ..ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ,ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ?ΔΩΣ'ΤΟΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ..ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΡΕΠΕΣ..ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ..ΤΙ ΣΑΛΑΤΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ,ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ..ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΤΕΣΠΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΟΥΛΑ ΜΟΥ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!

Αλλη μια μέρα πέρασε με προσπάθεια για αποθηλασμό και στέφθηκε με πλήρη αποτυχία..... δεν τα καταφέρνω κορίτσια.... :( Τόσο δύσκολο είναι ρε γαμώτο;;;;; Τι κάνω λάθος;;;; Πλέον έχει σταματήσει να πίνει έστω και 10μλ ξένο γάλα. Με το που δει το μπουκάλι αρχίζει και κλαίει αλα Μαρθα Βούρτση... τί πράγμα είναι αυτό;; Και εντάξει, μέσα στην μέρα προσπαθώ να μην τον θηλάζω..... τι νύχτα τι γίνεται;;;; Που θα μου ξυπνήσει τουλάχιστον 1 φορά;;; Πιπίλα δεν τρώει με τίποτα. Του έχω δώσει 856.000 διαφορετικά είδη και δεν θέλει καμία! Κλαίει και χτυπιέται και μου τραβάει την πυτζάμα και αρπάζει το στήθος και βυζαίνει.... με αναφιλητά το παιδάκι μου.... και μετά κλαίω και εγώ που του κάνω η κακούργα τέτοια καψώνια.... :cry::cry: Λέω να τον αφήσω στην ησυχία του μπας και ξεχαστεί και θα προσπάθήσω σε λίγες μέρες πάλι.... ουφ....ζορια πολλα!

Αθηνά μου μπραβο για το πάρτυ! Όλα θα ήταν υπέροχα!

Και εγώ χθες εκανα απόπειρα να φτιάξω 1η φορά στην ζωή μου τούρτα και .... τα κατάφερα μια χαρά!!!! Λίγο παραπάνω σιρόπιασμα ήθελε το παντεσπάνι μου αλλά ήταν πολύ ωραία! Ο στολισμός θα είναι απλός γιατί δεν είμαι και ... Φιρφιρίκος! Θα είναι μια μεγάλη ορθογώνια τούρτα κρέμα-σοκολάτα και η παράσταση θα είναι μια ΦΑΡΜΑ! Θα κάνω επικάλυψη με πράσινη τρούφα για γρασίδι και επάνω θα βάλω πλαστικά ζωάκια και δεντράκια ενω σε κάποιο σημείο θα βάλω λίγη μπλέ τρούφα για λιμνούλα και θα βάλω πάπιες επάνω! Απλά πράγματα! Ο μπουφές θα έχει: κεφτεδάκια, σουβλάκια, κοτομπουκιές, παστίτσιο, πίτσα σπιτική, μπόμπα, τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, σαλάτα ζυμαρικών και σαλάτα λάχανο. Θα έχω περίπου 35 άτομα και θα το κάνουμε κατά τις 18:30.

Νανά μου περαστικά στην λουλουδένια σου! Όσο για τον παιδότοπο....και εγώ θα ήθελα να αποφήγω την βαβούρα στο σπίτι αλλά εδώ είναι πανάκριβοι οι παιδότοποι... για 20 άτομα πλήρωσε μια γνωστή μου περίπου 400€ ! :shock: Και σε έναν άλλο μια ξαδέρφη μου έδωσε για 25 άτομα γύρω στα 500€! :shock: Είναι πολλάααααααα τα λεφτά!

Φιρφιρίκο μου ο Βασιλάκης είναι καλύτερα;;;;

Σοφάκι μου καλά κάνεις και βοηθάς την φιλενάδα σου γιατί όλοι ξέρουμε πόσο πολύ σημασία δίνουν οι κλινικές στις νέες μητέρες!!! Όσο για την πρόκληση που της έκαναν.... και εγώ με πρόκληση μπήκα ενώ δεν είχε εμπεδωθεί ο μικρός μου, αλλά με την βοήθεια του γιατρού μου και άλλης μιας γιατρού που μου έσπρωξε την κοιλιά όταν της είπε ο γιατρός μου, εμπεδώθηκε ο Χριστόφορος και γέννησα φυσιολογικά... και χωρίς επισκληρίδιο! Πόνεσα πολύ αλλά το ξανακάνω 100 φορές αν χρειαστει!

Μαρία Σ. και Όλια χαθήκατε! Φιλιά στα ζουζούνια σας και να τα χαίρεστε!

Πάλι πάρλαρα παραπάνω απ'οτι έπρεπε μάλλον.... συγγνώμη... :-@[smilie=angel4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ...

Maryloo 28 δυσκολος ο αποθηλασμος .Μηπως αν δοκιμαζες καποιο αλλο ξενο θα ηταν καλυτερα???Εμεις ειμαστε στη φαση που παιρναμε απο το ΗΑ2 sto κανονικο γαλα παλι σε σκονη βεβαια...Μεχρι τωρα τα παμε καλα..

Αχ βρε κοριτσια μπραβο που κανετε τουρτες μονες σας.Εγω δεν τα καταφερνω καθολου με τα γλυκα..Και στο Νικολακη στα γενεθλια του του πηρα μια τουρτα με τα στρουμφακια ...Αντε με το καλο και τα υπολοιπα παρτακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα οντως χαθηκα αλλα υπηρχαν διαφορα απο δω και περα θα τα λεμε. εμεις εχουμε γενεθλια τελη του μηνα και σκεφτομαι τι να κανω για το παρτυ μας. maryloo μου τρομερο το μπουφε και η τουρτα σου μακαρι να εφτιαχνα και γω τουρτα αλλα φοβαμαι μην γινει χαλια. για παιδοτοπο δνε το συζητω το θεωρω κρυο πραγμα περα απο το θεμα των χρηματων. βεβεια εγω δεν θα εχω ακι παρα πολλα ατομα πιστευω. πεστε αλλες ιδδες για παρτακια τι κανατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Μαζευω τον "παιδοποτο" παλι και μαγειρευω 3 φαγητα σημερα!!Ενα για τον καθενα!!Πηγε ο πεθερος μου και πηρε μυδια απο την αγορα και θα τα κανω αχνιστα για τον Κωστη αλλα εγω δεν θελω ουτε να τα βλεπω!!!

Μαρυλου εμενα η Αλεξια προς μεγαλη μου εκπληξη αποθηλασε ομαλα!Ισως να παιξει βεβαια ρολο του αυτο εγινε 6,5 μηνων οταν αρχισαν οι στερρεες τροφες και να το δεχτηκε πιο ομαλα αν και μεταξυ μας πιστευω οτι ειναι θεμα παιδιου!Νομιζω οτι σε τουμπαρει ο κουκλος σου!!! :D:D:D Αν δεν ειμαι αδιακριτη γιατι θες να αποθηλασεις τωρα?Κοριτσια μου ειλικρινα με τρωει ακομη!!!Δεν ηθελα να αποθηλασω αλλα η κ#$%κατασταση με αναγκασε!Δεν υπαρχει μερα να μη το σκεφτω!

Τελοσπαντων ας μη το συζηταω τωρα πια..!Μια χαρα μου ακουγεται η τουρτα σου παντως κ μια χαρα "φιρφιρικοτουρτα" θα γινει μου φαινεται!!!!

Κοριτσια εχω κατι νευρα με το χαλι της μικρης!!!Μπερδεμα και φταιει η μαμα μου που εκανε χαλια συνεννοηση και τωρα πηρα κατι που δεν μου αρεσει!!Σκατα :x:x:x Θα σας τα πω αργοτερα οταν ηρεμησω γιατι ακομα βραζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koύκλες αλό και καλησπέρα. Αθηνά, μια χαρά το πάρτι, μπράβο και του χρόνου να είσαι καλά να κάνεις μεγαλύτερο!!! Αχ βρε κορίτσια, εγώ θέλω τόοοοσο πολύ να καλέσω κι άλλο κόσμο αλλά ειλικρινά ΔΕ ΧΩΡΑΜΕ. Το σπίτι μου δεν το λες μικρό (116 τμ) αλλά έχουμε τετράγωνο σαλόνι και κλείνει ο χώρος. Ακόμα φανταστείτε δεν έχω πάρει τα σχετικά τηλέφωνα να καλέσω τα φιλικά ζευγάρια που σας έλεγα. Αφήστε που είμαστε σε ψυχροπολεμική κατάσταση με τα πεθερικά και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια δε θέλω να έρθουν (αλλά δε γίνεται....δυστυχώς). Τεσπα, θα δούμε...

Δήμητρα, σκέφτομαι να φτιάξω 2 σαλάτες: μία με ζυμαρικά (φιογκάκια), τόνο, καλαμπόκι, ντοματούλα, αυγό και μαγιονέζα και μία με μαρούλι, ρόκα, λιαστή ντομάτα, παρμεζάνα, κρουτόν και κρέμα μπαλσάμικο (η αγαπημένη μου σαλάτα- σλουρπ).

Νανά περαστικά στο Ναναμπιλάκι σου.....Και με γεια τις ομορφιές και το μαλλί (πρέπει να φτιάξω νύχι τώρα που το σκέφτομαι...).

Μαριλού μου, είναι δύσκολος ο αποθηλασμός σε αυτή την ηλικία. Η Σοφία έχει δίκιο, η Αλέξια αποθήλασε πιο εύκολα γιατί ήταν πιο μικρούλα. Η αλήθεια είναι ότι όσες περιπτώσεις αποθηλασμού έχω διαβάσει (και είναι πολλές), η διαδικασία γίνεται ή όταν το μωρό είναι περίπου 6-7 μηνών ή μετά όποτε εκείνο θελήσει (συνήθως μετά τον 1,5 χρόνο). Δε θέλω να σε απογοητεύσω απλά θα έλεγα - αν δεν είμαι αδιάκριτη - να περιμένεις λίγο ακόμα εφόσον βέβαια δεν υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος για να αποθηλάσεις. Μήπως υπάρχει η δυνατότητα να το καθυστερήσεις κανένα 6μηνο ακόμα, ελαττώνοντας όμως τους ημερήσιους θηλασμούς και διατηρώντας το πρωί-βράδυ και μεταμεσονύκτια? Νομίζω ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Άλλωστε, τα τελευταία γεύματα που κόβονται είναι τα βραδινά, ακριβώς γιατί τα παιδάκια έχουν ανάγκη και από παρηγοριά το βράδυ (κάτι σαν την πιπίλα....), δεν είναι δηλαδή ότι ο Χριστόφορος εν προκειμένω ξυπνάει και θηλάζει επειδή πεινάει (μεγάλωσε, είναι αντράκι πια ;) ).

Όσο για το Σοφάκι, γιατί κουκλίτσα μου νιώθεις άσχημα που αποθήλασες? Είχες σοβαρό λόγο - προέχει η υγεία του γονιού για να μπορεί να προσφέρει στο παιδί του - και επιπλέον θήλασες αρκετά και το προσπάθησες. Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι πέτυχες. Όλα τα άλλα είναι θέμα κάθε μαμάς - δεν υπάρχουν όρια σε αυτά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...