Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Ε ΟΟΟΧΙΙΙΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!! τα θερμα μου συγχαρητηρια κυρία μου!!! αυτα που εκανες ειναι μια χαρα γιατι γκρινιαζεις μετα οτι δεν το χεις??? :D;)

κοριτσια πηγαμε παιδιατρο,καλυτερα αυτην την φορα απο την προηγουμενη...

το κακο ειναι πως χτυπησα το χερι μου την ωρα που εβαζα το παιδι για υπνο το μεσημερι κ μαλλον το κοβω για μια ωραιοτατη κακκωση...ισως παω να βγαλω ακτινογραφια το απογευμα..τι θα κανω με το παιδι???? δεν μπορω να κανω πολλες κινησεις..ποναω πολυ! επεσα κ επειδη ειχα τον βασιλη αγκαλια για να μην χτυπησει το παιδι εβαλα το χερι μου επανω σε ενα ξυλο να κοψω την φορα κ εριξα τον βασιλη στο στρωμα κ εγω κατασκοτωθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κούκλες γεια χαραντάν (ώπα...). Έχω περάσει ΣΚ δύσκολο, με κούραση, επισκέψεις στο σπίτι μου (συγγενείς εξ' Αμερικής), μαζέματα, Γιώργο με πυρετό και βήχα (σήμερα πάω παιδίατρο να τον ακούσει). Το μανάρι μου, μέσα στον ύπνο του βήχει και με τον πυρετό είναι να τον λυπάσαι. Αυτός που όλο χαχανίζει, να μας κοιτάει με περίλυπο ύφος και ματάκια που γυαλίζουν. Φοβάμαι μην έχει καμιά βρογχίτιδα γιατί όλο χουρχουρίζει το βράδυ στον ύπνο του. Τεσπα, θα σας πω τα νέα αύριο. Πάντως, ο απολογισμός του ΣΚ: ΚΟΥΡΑΣΗ ΤΡΕΛΗ...και σήμερα εργασία και χαρά - και δεν έχω πάρει και το δώρο Χριστουγέννων ακόμα.

Ιωάννα, εύχομαι να μην έχει θέμα με σίδηρο η Δανάη. Συμφωνώ όμως με την Αθηνά, να κάνεις την εξέταση (μια απλή αιμοληψία είναι, τίποτα φοβερό) να είσαι σίγουρη αλλά αν για οποιοδήποτε λόγο δεν σε ικανοποιεί ο παιδίατρος που έχεις, πάμε γι' αλλον ασυζητητί. Δεν υπάρχει λόγος να τον κρατάς αν δε σου κάνει, είναι σαν το γυναικολόγο ένα πράμα. Αν δε σου εμπνέει εμπιστοσύνη, άλλαξε αμέσως.

Αθηνά, μια χαρά σε βρίσκω με τη μαγειρική...Εννοείται ότι κι εγώ όταν έχω τραπέζωμα, κάνω την κουζίνα αλώνι και πιο πολύ λερώνω παρά μαγειρεύω :lol: Όσο για τα Γρεβενά, κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες έχω με τα ταξίδια γι΄αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχω τολμήσει κάτι. Όπως τα λέτε κι εσύ με τη Σοφία, όπου και να πας πρέπει:

- να κουβαλήσεις ένα καράβι πράγματα

- να προσέχεις μη γίνει καμιά ζημιά σε ξένο σπίτι διότι και ο Γιώργος όπως και η Γλυκεριάννα, η Αλέξια και τα υπόλοιπα ζουζούνια δεν κωλοκάθονται πουθενά και κατεδαφίζουν ό,τι βρουν

- να κλειστείς μέσα διότι παντού καπνίζουν (κι εγώ είμαι πολύ αυστηρή σε αυτό, δεν εκθέτω επουδενί το μωρό σε κάπνα)

Η ιδέα για ταξιδάκι είναι ωραία αλλά όλα τα παραπάνω μας κωλύουν. Το θέμα βέβαια είναι ότι κάποτε πρέπει να ξεπεράσουμε τις πρακτικές δυσκολίες και να βγούμε με τα παιδιά μας εκτός για ένα ταξιδάκι. Οι γονείς μας δηλαδή πώς το έκαναν? Πιστεύω ότι μια δοκιμή θα σας πείσει.

Ρε κουκλίτσες, μη σας πιάνει πανικός με τους παιδιάτρους και τα κλάματα των παιδιών...Έχετε δει κανέναν άνθρωπο να γελάει και να χαίρεται όταν του τρυπάνε το μπούτι?? Ο Γιώργος όταν μπαίνουμε στην παιδίατρο γελάει και της κάνει χαρές και μόλις εμφανιστεί η βελόνα αρχίζει να ουρλιάζει :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφου με παραδεχτηκε ο Top Chef φιρφιρικος, προχωραω ακαθεκτη :-bd Ελπιζω με το πεσιμο να μην επαθες κατι σοβαρο. Τοσο κουρασμενο και μπαϊλντισμενο που εισαι Σοφακι μου , επομενο να σου συμβαινουν διαφορα.

Κικη περαστικουλια στο τσιλιβιθρονι σου! Χαιρομαι που συμφωνουμε στο θεμα ταξιδι, αποφασισαμε να μην παμε. Πιο πολυ θα κουραστουμε παρα θα διασκεδασουμε και ο Κωστας δεν ειναι σε φαση αυτον τον καιρο. Οσο για το δωρο........ο Κωστας δεν πηρε καθολου και εγω εχω ηδη καταναλωσει το τρομακτικο ποσο των 400 € που πηρα. Μη σου πω οτι εχω καταναλωσει ολο το μισθο του Δεκεμβριου και ουσιαστικα δεν εχω κανει κατι περιττο. Σε υποχρεωσεις μονο. Ζητω και καιγομαστε λεμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ζουζουνες σας βαζω φωτο απο ενα δοκιμαστικο κεικ που εφτιαξα σημερα με τον αντρουλη μου μαζι!! αυτος ανοιξε το φυλλο της ζαχαροπαστας μιας κ το χερι μου βγηκε off η διακοσμηση φυσικα δεν ειναι για την τουρτα που θα φιαξουμε στον Βασιλη απλα καναμε σχεδιακια να δουμε αν μπορουμε...

να μην ειστε πολυ αυστηρες ειναι η πρωτη μου με αυτα τα υλικα!

λοιπον ολοκληρη ειναι εδω

201220101197.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κ εδω ειναι το μεσα..σαντυγι κ νουτελα!!

201220101198.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofaki KATARXHN PERASTIKA SOU!!!

KAI KATA DEFTERON...PANAGIA MOU TI TELEIA TOURTA EINAI AUTH?????????????

AΘΗΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΕΙΚ ΝΟΥΤΕΛΑ Κ ΒΓΗΚΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ Κ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ!!!

ΚΙΚΙΤΣΑΚΟ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΓΙΩΡΙΚΑΣ???

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ???

ΕΧΕΙ 3-4 ΒΡΑΔΥΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΠΟΝΗΡΟΥΛΑ ΑΝ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΥΡΑΚΙ ΔΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ!!!

ΚΑΘΑΡΜΑΤΑΚΙΑ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΛΙΣΜΑΤΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ...ΕΙΧΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΚΛΙΣΜΑ ΕΚΑΝΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΦΙΚΤΑ Κ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ...ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ Κ ΜΠΡΟΚΟΛΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΜΠΡΟΚΟΛΟ ΜΕ ΚΛΙΣΜΑ...ΙΧΧΧΧ

ΣΑΣ ΑΗΔΙΑΣΑ ΒΡΑΔΥΑΤΙΚΑ...ΣΥΓΝΩΜΗ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ!!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!

ΕΙΝΑΙ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗ...ΓΕΜΙΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΥΓΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΓΜΩΡΙΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΕΡΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ!Ο ΜΠΙΛ ΕΛΕΙΠΕ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩΩΩΩΩΩΩ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑΚΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Εμεις ειμαστε μια χαρα και ευτυχως αρχισαμε να τρωμε πιο καλα.Τελικα η πεθερα μου με την πιεση ειχε κανει μεγαλη ζημια! :ymsick: Βεβαια δεν καθεται καθολου.Ολο ζουζουνιες κανει!!!! Βρηκαμε και αλλο γιατρο.Οποτε την επομενη εβδομαδα κανουμε την εξεταση αιματος και θα παμε για να την δει.Με την εξεταση δεν εχω θεμα.Ετσι και αλλιως απο την στιγμη που μου το ειπε θα την εκανα αλλα οπως ειπατε και εσεις εχει τεθει θεμα εμπιστοσυνης.Παντως σας ευχαριστω ολες για την στηριξη....ειναι πολυ σημαντικο να γνωριζεις οτι καποιος σε καταλαβαινει πραγματικα! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σοφια - Φιρφιρικο περαστικα σου κουκλα μου....Τα χερια σου ομως παρολα αυτα ειναι θαυματουργα!!!!Τι υπεροχη τουρτα ειναι αυτη????? :-o:-o Κανενα κομματακι εμεινε?Κριμα που δεν μενουμε κοντα!!!!! Master chef και βαλε!!!!!

Οχι οτι η Αθηνα παει πισω με αυτα που εφτιαξε!!!

Κικη μου περαστικα στο Γιωργακι σου...

Νανα μου η μικρη σου πως ειναι σημερα? Εγω παντως οταν ειχα αντιμετωτισει κατι αναλογο της ειχα δωσει ακτινιδιο στην φρουτοκρεμα(χωρις τα κουκουτσια) και ειχε δουλεψει.

Με βρισκεται συμφωνη με το θεμα ταξιδι.Εδω στο πατρικο μου θα παμε για χριστουγεννα και θα παρουμε ενα σωρο πραγματα μαζι!Βεβαια δεν ειναι το ιδιο με το να πας σε ενα ξενο χωρο!Οταν ξεκινησουν να τρωνε απο το δικο μας φαγητο πιστευω θα ειναι πολυ καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια μου....Αχ βρε φιρφιρίκο, με κόλασες πρωινιάτικα με το τουρτικό :lol: Χρυσά τα χεράκια σου, μπράβο κοπέλα μου. Χρυσά και τα χεράκια της Νανούκας και της Αθηνάς που φτιαξανε λιχουδιές.

Εγώ θέλω να φτιαξω μελομακάρονα, να μυρίσει το σπίτι Χριστούγεννα κι ενώ έχω όλα τα υλικά σε ετοιμότητα, δεν πρόλαβα. Μια η δουλειά, μια οι επισκέψεις, μια η αρρώστια του Ζωρζ, την κάτσαμε τη βάρκα. Μάλλον προπαραμονή θα τα φτιάξω (μιας και την επόμενη δε δουλεύω). Μεγάλο πράγμα να είναι η γυναίκα στο σπίτι, τέρμα και τελείωσε.

Νανά γράψε συνταγή για το νουτελοκέικ γιατί ξερογλείφομαι και μόνο που το σκέφτομαι. Αν είναι και πανεύκολο.......σήμερα κιόλας το φτιαξα λέμε....

Ιωάννα μου όλα θα πάνε καλά με τη Δανάη, THAT'S A PROMISE :P

Εμείς πήγαμε παιδίατρο χτες. Ο Γιώργος δεν έχει ακροαστικά (ευτυχώς Παναγίτσα μου) και τα αυτάκια του είναι πεντακάθαρα. Ο λαιμός του είναι κόκκινος, έχει ίωση αλλά το ευχάριστο είναι ότι από χτες το βράδυ δεν κάνει πυρετό και βήχει πολύ λιγότερο. Δεν χρειάζεται φάρμακα, μόνο λίγο αντιπυρετικό ΑΝ κάνει πυρετούλι. Τον πλάκωσα κι εγώ στα πορτοκάλια και μπόλικο λεμονάκι στο φαί (Βιταμίνη C γαρ), ζεστό μπανάκι, αγκαλίτσα κ.λπ. Όμως κόλλησα εγώ, χαχαχαχαχαχα. Μπούκωμα στη μύτη, πονόλαιμο και πονάνε τα κοκκαλάκια μου. Αλλά αντέχει το γαϊδούρι, το μωρό μου να είναι καλά κι εγώ δεν παθαίνω τίποτα....

Καινούργιο σχέδιο με το Ζωρζ. Όταν μαγειρεύω, θέλει να τον πάρω αγκαλιά να δει τί γίνεται μέσα στην κατσαρόλα (μη χάσει, ο Λαζάρου-Βαρούλκος). Σε λίγο θα με ψηφίσει για αποχώρηση το καθικάκι. Καλέ, δικό μου παιδί είναι αυτό ή της Σοφίας ???? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Καναμε τρια βηματακια χωρις χερια!!!!Μετα αλλα τρια και αλλα τρια αλλα ως εκει μετα την πιανει φοβος και πιανετε...δεν την πιεζω ομως οποτε θελει!!Μου την εσπασε και ενας πελατης χθες "11 μηνων κ δεν περπαταει????Εμενα η κορη μου ειναι 13 μηνων κ περπαταει απο 8"

Σοφακι περαστικουλια!!Τι επαθες βρε παιδι μου!!!Σουπερ η τουρτα!!Βαλε και καμια καρμποναρα για εμας που δεν ειμαστε γλυκατζουδες!!!

Αθηνα η γνωμη μου ειναι να κατσεις σπιτακι σου φετος και του χρονου πρωτα ο Θεος κανετε εκδρομουλες!!

Κικιτσα περαστικα στο συμμαθητη!!!Φιλακια πολλα πολλα!!!Για αυτο δεν ηρθατε εκκλησια????Σας περιμεναμε :(

Ιωαννα μου καλα εκανες!!Εγω τον πρωτο τον εστειλα στο 20ημερο!!Με την Ζαιρα τα παμε σουπερ, αν εξαιρεσεις οτι ειναι συντηρητικη με το φαι!Περιμενουμε αποτελεσματα!!

Νανα του τι πακετο το ιγμοριο!!Κατι πονοκεφαλους που θα εχει η μαμακα σου,ε?Δωσε γλυκα φιλια στο Σισσιω που ειναι λιγουριτσα με τα τυρια σα τη "θεια" Σοφια!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Τι μου κανετε; Καταρχην ξεκιναω απο το τελος: Τι φανταστικη τουρτα ειναι αυτη βρε φιρφιρικο;;;;;;;;;;;;;;; Αυτο ειναι το προχειρο σου;;;;; Δηλ το κανονικο πως θα ειναι; Ψαχνεις για κοπλιμεντα μου φαινεται,.......Αντι να παρεις τον ωματιον σου δεν ανοιγεις κανενα ζαχαροπλαστειο γκουρμε να κανεις θραυση, λεω εγω; Βαλε και αποστολη να ψωνιζουμε κι εμεις απο Αθηνα :D

Κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια για το φαγητο, αλλα ειλικρινα, μη με βαζετε σε κατηγορια Φιρφιρικου! Ωχριω!!!!!!!!!!!!!! Κανω την προσπαθεια μου για να ευχαριστησω τους φιλους που τραπεζωνω. Ως εκει ομως. Οσο για το ταξιδι, παααααρα πολυ χαιρομαι που δεν ειμαστε εμεις οι υπερβολικοι γονεις που δεν ξεκουνανε. Εννοειται οτι θα κατσω στ'αυγα μου και θα κανουμε αυτο που ειχαμε προγραμματισει: Ρομαντικη βραδια τα 2 μας με σαμπανια και ανημερα Πρωτοχρονια οικογενειακα με ανταλλαγη δωρων στα πιτσιρικια της κουνιαδας μου. Μια χαρα ειναι και αυτο. Για αλλη μια φορα εγω θα μαγειρεψω, 1η φορα για τοσους πολλους......θα δουμε....μπορει να τους βαλω να φερουν κανενα ταψι ρεφενε ;)

Ιωαννουλα καλα εκανες με το γιατρο σου. Αν δεν τον παραδεχεσαι εκει τελειωνουν ολα. Και ισχυει για ολους τους γιατρους.

Κικιτσα εχεις δικιο για τη γυναικα στο σπιτι, ειναι ευκολια να μη δουλευεις και το περιποιεισαι καλυτερα, αλλα τι να κανουμε....Πως ειναι σημερα ο Γιωργος κι εσυ; Για τον αντρα σου δε σε εχω ρωτησει. Εγινε τιποτα με δουλεια;

Η δικια μου εχει να φαει μεσημεριανο 3-4 μερες. Μονο γιαουρτι και γαλα. Μαλλον το κοβω να βαρεθηκε αυτα που της φτιαχω. Τι να κανω; Ολο απο τα δικα μας θελει να τρωει. Μου φαινεται θα την αρχισω μια ωρα αρχυτερα. Αλλωστε τι τωρα τι σε 3 βδομαδες.

Με το γαλα τι θα κανετε τελικα; Ηγκηκεν η ωρα που θα το αλλαξουμε. εμας μαλλον για εβαπορε μας κοβω. Εχουμε ξεπαραδιαστει με το almiron. Για φρεσκο μου ειπε να την αφησω να παει 18 μηνων και μετα αφοβα.

Σοφουλι μην εκνευριζεσαι με τον καθε καραγκιοζη που θελει να καυχηθει για το παιδι του. Λες και υποδεικνυει κατι αν περπατησουν πιο νωρις. Κι η Γλυκεριαννα εκανε την Πρασκευη 4 βηματακια, αλλα δεν τα ξαναεκανε. Ειναι στην προσπαθεια τα μωρα μας. Εγω παντως απολαμβανω τις τελευταιες μερες που ακομα μπουσουλαει και κρατιεται. Ηδη ωρες ωρες δε θελει αγκαλια , αλλα να την παμε περπατητη εκει που θελει. Θα μου φυγει αμα περπατησει και θα παθω καταθλιψη :cry: Σοβαρα. ΟΠοτε ας το απολαυσουμε ολες! Αλλωστε οπως λεω και στην πεθερα μου που εχει λυσσαααααααααααααξει να την βαλει να περπατησει, ολα περπατανε σητν ωρα τους. Προβλημα ανατομικο δεν υπαρχει για να ανυσηχουμε, οποτε για πιο λογο να πιεσουμε κατι που θα γινει ουτως ή αλλως; Μπονους δεν παιρνουμε για κατι τετοιο. Βλακειες των παλιων ειναι αυτες, του τυπου "περπατησε και μιλησε απο 7 μηνων" Αϊ........και......... Με επιασε λογοδιαρροια, γιατι τα εχω παρει με κατι τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου καθολου δε σκαω!!!Καλα να ειναι το λουλουδι και οποτε θελει ας περπατησει!!Σιγα!!Καθε παιδι εχει το ρυθμο του!Ο Οθωνας περπατησε 10 μηνων, τα παιδια της κουνιαδας μου το ενα 12 μηνων και το αλλο 17!!Ηταν τεμπελακος ο μικρος...τωρα φυσικα ειναι μαστερ θηριο!!!!

Το καλυτερο θα κανετε!!Παρεουλα παντα ειναι πιο ομορφα!Εμεις Χριστουγεννα θα φαμε με γονεις στο σπιτι μας το μεσημερι....το ωραιο ειναι οτι εγω δε θα μαγειρεψω τιποτα!!!Μονο πατατες στο φουρνο!!Μεχρι και τις σαλατες θα φερουν!!Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!Τα καλα τις μωρομανας!!!

Το βραδυ θα ερθει η κυρα μαμη με τον αρραβωνιαρη της(ειμαι πολυ χαρουμενη Χριστουγεννα μεσημερι δινουν λογο και θα τους παντρεψουμε εμεις!!!!)να παιξουμε buzz στο ps3 να πιουμε κρασακι και να φαμε σκατολοΪδια!!!Το συζητησαμε και με τον Κωστα και δεν θελουμε να παμε πουθενα με την Πρωτοχρονια!Παραμονη βραδυ εννοω, τι πιο ομορφο απο το να δεχθουμε το νεο ετος αγκαλια με τη ζουζου μας!!Πρωτα ο Θεος θα βολταρουμε ανημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΝΥΣΤΑΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ,ΠΡΑΓΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΦΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ..ΜΕΤΑ Μ'ΕΠΙΑΣΕ Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ,ΦΑΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΡΥΩΣΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΚΡΥΩΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ,ΒΗΧΑ ΣΥΝΑΧΙ..ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΑΝ ΝΕΡΑΚΙ..ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΟΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΛΘΕΙ,ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΗΧΑ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ Σ'ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΕΣ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ,ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ..ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ...ANYWAY FIRFIRIKO MOΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ..ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΑ Η ΤΟΥΡΤΑ ΣΟΥ,ΕΣΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΕΦ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ..ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΣΟΦΑΚΙ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ JUMBOΤΣΑΡΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ...ANYWAY ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλο!!

καλε τι ωραια λογια!! σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Αθηνα μου κ φυσικα δεν ψαρευω κοπλιμεντα(μαλλον =)) ) αλλα ειμαι αρκετα αυστηρη με τον εαυτο μου αφου εμενα αυτη δεν μου πολυαρεσε ολο ατελειες βρηκα!! σε ολους τους υπολοιπους ομως αρεσε πολυ!! κ να ξερεις Αθηνακο μου το εννοω..αυτα που εφτιαξες φτανουν κ περισευουν! εγω παραπανω θα εφτιαχνα νομιζεις?? μια χαρα τελεια ειναι ολα!!

Σοφακι οντως μην ακους κανεναν καλη μου κ μην στραβωνεις για τον καθε βλακα...το καθε παιδι ειναι εντελως διαφορετικο! κατι λιγα κοινα εχουν κ μεχρι εκει μετα το καθε ενα εχει αλλους ρυθμους

Ντιμι περαστικα κοπελα μου...αν διαβασεις λιγο τα προηγουμενα ολες λιγο πολυ εχουμε γραψει για δωρακια να παρεις ιδεες! εγω πηρα αυτο το αλογακι που βλεπεις κατω στην φωτο!

οσο για τα ταξιδια εχουμε πολλα χρονια μπροστα μας καλη μου να ξανακανουμε οταν ξεπεταχτουν λιγο τα παιδακια μας! ας τα χαρουμε τωρα που ειναι μωρουλια!!τελεια θα ειναι κ σπιτι με συγγενεις η φιλους η κ κανεναν μονο ο αντρας κ το παιδακι μας!! οπως κ να εχει αρκει να υπαρχει καλη διαθεση!!!

να πω περαστικα σε ολα τα αρρωστακια μας.... :( κ τις μανουλες φυσικα..φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Ξεκινάει η μερα μου υπέροχα!!!!! Σε λίγο έχω την 1η πρόβα νυφικού!!!! Επιτέλους κορίτσια ... παντρεύομαι!!!

Τόσες φορές που αναβλήθηκε ο γάμος και τόση στεναχώρια που είχα όλο αυτόν τον καιρό, τώρα μου φαίνεται σαν ψέμα πως επιτέλους θα ανεβω τα σκαλιά της εκκλησίας!!!!

Χθες παραγγείλαμε και τα προσκλητήρια! Οι μπομπονιέρες θα έρθουν μέσα Ιανουαρίου. Ουφ... όλα μπαίνουν σε μια σειρά!

Φιρφιρίκο μου η τούρτα ΣΚΙΖΕΙ!!!! Μπράβο κουκλα μου!

Αθηνά μου μια χαρά είναι βρε η μαγειρική σου!!!!!

Σοφάκι μου, όλοι ξέρουμε πως τα πιτσιρίκια κατα μέσο όρο περπατάνε 12-15 μηνών. Το κάθε παιδάκι ακολουθεί τους ρυθμούς του. Αλλά είναι ορισμένοι γονείς - κουκουβάγιες που κάνουν την τρίχα - τριχιά!!!!

Όσο για τα ταξίδια;;; Μάλλον θα καθυστερήσει η δική μας σειρά!

Σήμερα θα πάω να πάρω και τα δώρα για τα ανηψια μας και τον βαφτησιμιό μου! Ποιός ξέρει πόσο θα ξεπαραδιαστώ....;

Πάω να ετοιμαστώ!

Φιλιά στα ζουζούνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!!

Μαρυλου μου με το καλο!!!!Ειναι οντως πολυ ωραιες στιγμες αυτες!!!!Απολαυσε το καθε λεπτο!!!!

Δημητρα μου περαστικα σας!!!Φιλια στον Θανουλη σου.... :YMHUG:

Σοφακι αν εννοει καποιος οτι περπαταει κρατωντας το παιδακι απο τα χερια......οκ συμφωνω περπαταει απο 7 μηνων!!!!!

Σημερα παμε τζαμπο να παρουμε δωρα για την βαπτιστηρα μου και την κορουλα μου!Θα εχουμε τρελο γελιο παλι!!!! :)):)):)) Παρασκευη μεσημερι αναχωρουμε για το πατρικο μου!!!!Και πρεπει να μαζευομαι.Ευτυχως παιρνω μονο ρουχα και παιχνιδια!Βεβαια λογω δουλειας μονο 3 μερες θα μεινουμε.Πρωτοχρονια στο σπιτακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες....Μαριλού μου ζηλεύω, τί ωραία που είναι να δοκιμάζεις νυφικά!!! Άντε, με το καλό κούκλα μου.

Λοιπόν επειδή τα έχω πάρει άσχημα....Ο Γιώργος, έτυχε και περπατάει ήδη. Τί πρέπει να πω δηλαδή, ότι είναι σούπερ ντούπερ παιδί κ.λπ. κ.λπ. Τρίχες, απλά ήταν η ώρα του....Η Αλέξια και ο Χριστόφορος π.χ. ψιλομιλάνε... Ο Γιώργος μουγκαφόν. Ακατάληπτες κραυγές, μαμά, μπαμπά, παπά, μαμ και άλλα χαζά. Τί να λέει αυτό? Ξέρετε τί έχω ακούσει για το θέμα αυτό από τον πεθερό μου (που έχει και το όνομά του)? Τα εξής χαριτωμένα:

- Πεθ.: Ξέρεις ότι τα παιδιά που μπουσουλάνε αργούν να περπατήσουν (μετάφραση: η εγγονή μας δε μπουσούλησε, άρα Ο Γιώργος δεν είναι νορμάλ).

- Εγώ: Πού το είδες αυτό γραμμένο? Ο Γιώργος κάνει βηματακια μόνος του (τότε έκανε 2-3 και έπεφτε).

- Πεθ.: Ε, τότε, αφού περπάτησε γρήγορα θα στραβώσουν τα πόδια του, να μην τον αφήνεις να περπατάει (μετάφραση: η εγγονή μας περπάτησε 13 μηνών, άρα για μία ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι ο Γιώργος δεν είναι νορμάλ).

- Εγώ: Αυτό που λες δεν ισχύει επιστημονικά, κάθε παιδί έχει το ρυθμό του. Και πως δηλαδή να μην τον αφήνω να περπατάει? Να τον κρεμάσω από το πολύφωτο? ΤΕΛΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ (δεν είχε νόημα). Ευτυχώς η πεθερά μου όταν ακούει τέτοια του τα χώνει άσχημα ;)

Τί να πεις με κάτι τέτοια....Εμένα όταν η κουνιάδα μου παραπονιέται ότι η μικρή δε μιλάει ακόμα (2 ετών) πάντα την καθησυχάζω λέγοντάς της ότι είναι νωρίς και πολλά παιδάκια στην ηλικία αυτή δε μιλάνε. Τί πρέπει δηλαδή να πω, ότι το παιδί έχει πρόβλημα σώνει και καλά? Μια χαρά είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAA, και κάτι άλλο: Μια και λέμε όλοι να αναβάλλουμε Χριστουγεννιάτικες εξορμήσεις λόγω των μπεμπακίων (και καλά λέμε δηλαδή), εγώ το μόνο που θέλω σαν τρελή αλλά δεν ξέρω πώς θα το καταφέρω είναι να βγω ανήμερα Χριστούγεννα σε κανένα κλαμπάκι ή μπαράκι. Ζητάω πολλά? Οι λόγοι που δεν ξέρω αν γίνεται:

α) Ποιός θα κοιμηθεί σπίτι με το Γιώργο (ο οποίος ξεραίνεται από τις 9:30 το αργότερο)

β) Ποιός θα ξυπνήσει να του δώσει γάλα στις 8:30.

γ) Πώς την παλεύει ένας ξενυχτισμένος γονιός με ένα μικρό ζιζάνιο που δεν κωλοκάθεται πουθενά πλην της μεσημεριανής σιέστας των 2-2,5 ωρών?

Φοβάμαι να το επιχειρήσω αλλά νιώθω ότι καλογερέψαμε πια 11 μήνες βραδινή κλεισούρα. Από βόλτες και καφέδες άλλο τίποτα. Ένα ποτάκι όμως? Έχω κάνει καινούργιο συκώτι πια....Θέλω να το ξαναχαλάσω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την παρασκευή του χρειαζόμαστε:

6 αυγά

1 ποτήρι ελαιόλαδο ή αραβοσιτέλαιο

1 ποτήρι γάλα

1 ποτήρι ζάχαρη

3 ποτήρια αλεύρι για όλες τις χρήσεις

2 βανίλιες

λίγο κονιάκ

3 κουταλάκια μπέικιν πάουντερ

μισό βάζο νουτέλα (σε θερμοκρασία δωματίου)

καβουρδισμένα φουντούκια χοντροκομμένα

νουτέλα για ντεκόρ

ΣΙΡΟΠΙ:

1 1/2 ποτήρι ζάχαρη

1 1/2 ποτήρι νερό

1 ξυλάκι κανέλα

Καβουρδίζουμε τα φουντούκια και τα χοντροκόβουμε.

Βράζουμε το σιρόπι για 7΄ και το αφήνουμε να κρυώσει.

Χτυπάμε στο μίξερ τ' αυγά για 5΄, ώστε να αφρατέψουν.

Προσθέτουμε το λάδι και το γάλα.

Συνεχίζοντας το χτύπημα, ρίχνουμε την ζάχαρη λίγη λίγη.

Προσθέτουμε τις βανίλιες και το κονιάκ.

Κατόπιν κοσκινίζουμε το αλεύρι με το μπέικιν και τα προσθέτουμε στα υπόλοιπα υλικά μας. Στο τέλος, προσθέτουμε την νουτέλα και χτυπάμε καλά μέχρι να ενσωματωθούν όλα τα υλικά.

Βουτυρώνουμε και αλευρώνουμε μια μεγάλη φόρμα για κέικ και ρίχνουμε το μίγμα μας .

Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 βαθμούς, για 40΄- 50΄.

Μόλις ψηθεί, το τοποθετούμε μέσα σε ένα μεγαλύτερο ταψί, όπως είναι με την φόρμα.

Περιχύνουμε το κέικ με το κρύο σιρόπι και το αφήνουμε να τραβήξει για 1 ώρα.

Το ξεφορμάρουμε σε μία πιατέλα και το αλείφουμε όλο με νουτέλα. Στολίζουμε με καβουρδισμένα φουντούκια.

kiki αυτη ειναι η συνταγη οπως την πηρα απο το νετ...εγω δεν εβαλα οσο λαδι λεει γιατι μου φανηκε πολυ , οπωσ επισης εβαλα 5 αβγα...γιατι ειχα ξεχασει οτι ηθελε 6!

επισησ το σιροπι βγαινει πολυ...μην κανεισ τοσο!!!

κατα τ αλλα βγηκε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!ΑΦΡΑΤΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΝΥΦΙΚΟ!!!

ΕΓΩ ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΥΦΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε; Ολο μπαινω και διαβαζω τα νεα σας, αλλα δεν εχω προλαβει να γραψω. Εμεις ησυχα :D Περιμενουμε τα Χριστουγεννα να γιορτασουμε οικογενειακως :YMHUG:

Νανα μου πολυ ωραιο φαινεται αυτο το γλυκο, αλλα τι ειναι; κεϊκ, τουρτα; κατι αλλο;

Κικη αυτους τους προβληματισμους εχω κι εγω για τη βραδινη βολτα. Κυριως ποιος ξυπναει το πρωι, με ενα μωρο που θα θελει κατα τις 8, αλλαγμα-ταϊσμα, παιχνιδι; Κι ετσι κι εμεις δεν το αποφασιζουμε. Μας εγινε μια προσκληση την περασμενη Παρασκευη και γι'αυτους τους λογους δεν πηγαμε. Καλο το ξενυχτι, αλλα το πρωινο ειναι ενα θεμα. Κι αν εχεις πιει και λιγο παραπανω......εγω παντως δεν την παλευω. Ο Γιωργος ειναι καλα;

Ειμαι λιγο μονη μου αυτες τις μερες και εχω φρικαρει. Ο Κωστας δουλευει μεχρι αργα γιατι παντα στο τελος του χρονου πεφτει πολλη δουλεια, ερχεται δηλαδη, τρωει και την πεφτει, η μανα μου ολη μερα μαγαζι και ο πατερας μου εκανε ξαφνικη εγχειριση λεϊζερ στο ματι και δεν μπορει να σηκωσει τη μικρη αγκαλια, γι'αυτο την αποφευγει για να μην κλαιει για να την παρει. Και ειμαι ολη μερα με ενα μωρο. Εχω ψιλοκουραστει η αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Πήγα για το νυφικό και ενθουσιάστηκα! Θα το ράψω σε μοδίστρα οπότε δοκιμές σε άλλα δεν έκανα, αλλά πέρυσι είχα πάει σε 2-3 οίκους νυφικών για να δοκιμάσω και να δω τι μου πηγαίνει έτσι ωστε να εχω μια ιδέα. Θα είναι λευκό και θα έχει ραντάκι από το ένα χερι ενώ από την αλλη πλευρά θα είναι σαν στράπλες. Δεν θα έχει πολλά φρουφρού, θα είναι σε Α γραμμή και θα βάλουμε από εδω και από εκει μερικά σβαρόφσκι και λίγη δαντελίτσα. Δεν θα είναι φορτωμένο. Γύρω στις 10/01 θα έχω έτοιμη την "βαση" και θα πάω για την 2η πρόβα!

Ωστόσο, χθες βράδυ έφυγε η αδερφή μου οικογενειακώς και πάνε στην Σπάρτη που εχουν κάτι φίλους και θα επιστρέψουν παραμονή Πρωτοχρονιάς. Βρήκε ευκαιρία και η μαμά μου και φεύγει σήμερα για Χανιά σε μια ξαδέρφη της (επίσης χήρα) για να περάσει εκεί όλες τις γιορτές... θέλει να μην σκέφτεται τα περσυνά Χριστούγεννα και πάει να αλλάξει λίγο παραστάσεις. Ευχομαι να της κάνει καλό.

Οπότε...... εγώ και ο Χριστοφορούλης μείναμε μοναχούλια....! Και τώρα;;; Που είχα μάθει ακόμα και για να απλώσω ρούχα να φωνάζω την μαμά μου ή την αδερφή μου;;; Που κάτι ήθελα να πάρω από το σούπερ και τον κατέβαζα στην μαμά μου και πεταγόμουν με το μηχανάκι;;; Τώρα θα τα δώ λίγο σκούρα μου φαίνεται! :mrgreen:

Ο Γιώργος αυτη την εποχή έχει ελιές και έρχεται μετά τις 6 και σήμερα που πρέπει να τις πάει στο ελαιοτριβείο θα μου έρθει καλές 9! Δεν περάζει ... θα τα καταφέρουμε όπως όλος ο κόσμος! (παρηγοριά στον άρρωστο! )

Αθηνούλι μου θα συμπάσχουμε μαζί!!!

Νανα μου φαίνεται πολύ νόστιμο το γλυκό σου!!! Την κράτησα την συνταγή σου!

Τα νέα με το Χριστόφορο δεν σας τα είπα, ε;;; Εκεί που είχε ηρεμήσει και κοιμόταν τη νύχτα μια χαρά, εδώ και 2 βραδιές μου έχει βγάλει την ψυχή... :( ξυπνάει με κλάματα κάθε 1 ώρα και κάθετε στο στήθος μου για άλλη 1 ώρα! :shock: τα έχω παίξει! Μόλις δω οτι τον έχει πάρει ο ύπνος και πάω να τον βάλω στο κρεβατάκι του, ανοίγει διάπλατα τις ματάρες του και αρχίζει ξανά την γκρίνια.... χθες αναγκάστηκα και τον πήρα στο κρεβάτι μου κατά τις 4 και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα. Βέβαια όλη την υπόλοιπη μέρα είναι μέσα στην τρελή χαρά και έχει πλήρως φορτισμένες τις μπαταρίες του..... μου έχει κόψει και τον πρωινό ύπνο και πλεον μέσα στην μέρα κοιμάται μόνο το μεσημέρι για καμιά ώρα. Το βράδυ πάλι, θα κοιμηθεί κατά τις 10 ενώ στις 7 το πρωί είναι ξύπνιος....! Δεν κουράζεται αυτό το παιδί;;;; Όλη μέρα πάνω κάτω πάει μιας που μόλις προχθές περπάτησε! Τρώει ακόμα τις τούμπες του γιατί μπαλαντζάρει λιγάκι, αλλά σηκώνεται και συνεχίζει!!! :D

Σας κούρασα πάλι με την πάρλα μου....! :oops:

Πάω να πάρω από την μαμά μου το καμάρι μου και να την αποχαιρετίσω γιατί φεύγει σε λιγάκι.

Εύχομαι σε όλες σας Καλά Χρισοτύγεννα και να είστε πάντα ευτυχισμένες και γεμάτες υγεία εσείς και οι οικογένειές σας!!!!!

Πολλά φιλιά στα μπουμπούκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μόλις κατάφερα να μπω γιατί όοοοοοολη μέρα στο γραφείο τρέχουμε να κλείσουμε εκκρεμότητες (κλασικά, κάθε χρόνο τα ίδια). Οπότε είμαι ήδη ψόφια όπως καταλαβαίνετε....

Σας εύχομαι με όλη μου την καρδιά ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, να είστε πάντα ευτυχισμένες με τις οικογένειές σας και να περάσετε καλά. Να μου φιλήσετε όλες τα μπουτάκια και τα μαγουλάκια των μωρών σας.

Υ.Γ. Αθηνά και Μαριλού, είναι δύσκολο μόνες με τα μωρά αλλά σκεφτείτε όμως ότι θα είναι τα παρεάκια σας, τα αυτοκολλητάκια σας. Πέρσι τέτοιο καιρό αν έλειπαν όλοι αυτοί που λέτε από το σπίτι, θα είσασταν μόνες - σα μαραμένες ανεμώνες :lol::lol::lol::lol:

Ελπίζω να μας αφήσει το αφεντικό να φύγουμε λίγο νωρίτερα, μπας και κάνουμε Χριστούγεννα φέτος!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλα Χριστουγεννα!!!!Να περασετε τελεια!!!!!Πολλα φιλακια στα αγγελουδια σας...... Φετος που εχουμε τα παιδακια μας αγκαλιτσα θα ειναι τελεια!!!!!!! [smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_colors.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ κοριτσακια μου! ΜΟλις γυρισα απο τα ψωνια της τελευταιας στιγμης! Κλασσικη Ελληνιδα κι εγω :D

Ιωννα καλα να περασετε στους δικους σου και καλο ταξιδι!

Μαρυλου μου!!! ΠΟλυ ωραιο μου ακουγεται το νυφικο. Λιτο και κλασατο! Λυπαμαι, αλλα θα σε αφησω μονη σου! Η δικη μου μοναξια τελειωνει σημερα, απο αυριο ο αντρουλης μου ειναι σε αδεια μεχρι και μετα την Πρωτοχρονια, οποτε θα καλοπερασουμε ολοι μαζι στο σπιτι!!!!

Ευχομαι σε ολες σας ολοψυχα καλα Χριστουγεννα, ευτυχισμενα και γεματα υγεια!! Να περασερτε καταπληκτικα οοοοο,τι κι αν κανετε αυριο! Εμενα γιορταζει ο μπαμπας μου, οποτε θα τη βγαλουμε με τους δικους μου και το βραδυ εχουμε παρτι στο νονο της που επισης τον λενε Χρηστο. Μια χαρα και φετος!!!! Να ειμαστε ολοι καλα!

Νανουκα μου να χαιρεσαι και τη Σισσυ σου! Πολυχρονο να ειναι το κοριτσακι σου και να κανετε μια ωραια γιορτουλα!!!!

Σας φιλω ολες. Τα λεμε απο Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου διαβασα γρηγορα τα νεα σας!Τρεχω σημερα ολη μερα!!Ευχομαι να εχουμε χαρουμενα Χριστουγεννα ολες!!!Να χαιρομαστε τις ομορφες οικογενειες μας και να ειμαστε παντα καλα!!Σας φιλω γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρυλου μου ακουγεται πολυ ομορφο!!! αντε με το καλο κοπελα μου!!

Εγω κοριτσια μου ειμαι πολυ στεναχωρημενη...τα πρωτα Χριστουγεννα σπιτι με το μωρο μας κ ειναι αρρωστος...σημερα πηγαμε να τον ακροαστουνε κ εχει ρινοφαρυγγιτιδα..κανει συνεχεια πυρετο κ ειναι πρωτη φορα που τον βλεπω σε τετοια χαλια...δεν τρωει τιποτα κ σημερα εκανε κ 8 ωρες να θηλασει...δεν μπορει να σταθει καθολου το καημενακι κ θελει συνεχεια αγκαλια κ εχει τρομερη υπνηλια...αλλα επειδη πνιγεται κ κανει εμετο απο τα φλεγματα κ φοβαται πολυ δεν μπορει να κοιμηθει ξαπλα...εχω 2 μερες αυπνη...κ ειμαστε κ εγω κ αντρας μου πολυ στεναχωρημενοι...του ειχαμε παρει κ τριγωνακι να παμε να πουμε τα καλαντα σημερα αλλα δυστηχως πηγαμε στο κεντρο υγειας....κολλησε προχτες που πηγαμε για το εμβολιο ειμαι 100% σιγουρη...κ το ελεγα συνεχεια ρε γαμωτο

ηταν 2 αδερφακια με πολυ βηχα κ τα ειχε αφησει η μανα τους κ γυρναγανε ολο το γιατρειο...εγω τον πηρα κ πηγα εξω στον διαδρομο οταν τα ακουσα ν αβηχουν ετσι αλλα τελικα δεν την γλυτωσε το μαναρι μου...εχτες εκανε 7-8 φορες εμετο...δραμα η κατασταση κ τηλ στον γιατρο κ μου λεει γαστρεντεριτιδα...κ τελικα καμια σχεση...

τελοσπαντων μην σας ζαλιζω!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΟΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ Κ ΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!! Ο ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ... ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...