Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια! Ευτυχως η Γλυκεριαννα ειναι παρα πολυ καλυτερα σημερα. την πλακωσα χτες στους ορους και επιτελους ξεμπουκωσε το φουσκαλακι μου! Πιστευω οτι δεν ηταν κρυωμα, αλλα την ενοχλησε το τζακι που μας καπνισε. Δεν εξηγειται κρυωμα να κρατησε μονο 1 24ωρο.

Κοριτσια τελικα πηρα και την παιδιατρο και μου ειπε οτι οντως 10 Ml πρεπει να ριχνουμε. 5 σε καθε ρουθουνι. Δεν ξεβουλωνει αλλιως η μυτη και δε φευγουν οι μυξες. Πρεπει να τη ριχνουμε με φορα στη μυτη και να βγαινει απο το αλλο ρουθουνι, γιατι αμα μεινουν οι μυξες πανε στα πνευμονια.

Ευουλα, ακομα χαλια το μπουμπουκι; Σε νιωθω παρα πολυ! Να πνιγεται το μωρο σου, να το βλεπεις να μην μπορει να ανασανει και να μην μπορεις να κανεις κατι :cry: χαλια!!

Κικη και εγω τις ιδιες αναζητησεις εχω για τα γενεθλια. Τι να κανω; Παντως εσενα θα σου ελεγα αφου οι φιλοι σας εχουν παιδια να κανεις το παρτακι για το μωρο σου. Αυτα θα βλεπει στις φωτογραφιες. Ειναι ωραιο να εχεις αναμνηστικες απο τα πρωτα του γενεθλια. Και δεν πειραζει για το χωρο, ολοι οι καλοι χωρανε δε λενε;Εμεις παλι χωρο εχουμε, παιδακια δεν εχουμε στην παρεα. Σας εχω πει οτι ειναι ολοι ή ανυπαντροι ή παντρεμενοι χωρις παιδια. Λες και κανουμε παρεα με πιπινια νιωθω :lol: Μονο η αδερφη του Κωστα εχει παιδια και ενας ξαδερφος μου. Τι να κανω; Να καλεσω τους φιλους, ψιλοντρεπομαι να τους βαλω στη διαδικασια του δωρου, της εχουν κανει και πολλα μεχρι τωρα. Και επισης να τους κουβαλαω σε ενα παιδικο παρτι. Αυτοι ειναι ακομα σε φαση "βγαινω για ποτακι" φοβαμαι οτι θα βαρεθουν και μονο που θα τους το πω. Οποτε μαλλον μενει να ειμαστε οικογενειακοφαση και οι νονοι της. Επισης γι ατο σινεμα που λες, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ κακο. Εγω βλεπω οτι οσο μεγαλωνει, καθεται πιο ευκολα με τους δικους μου. Μονο που τωρα τους βλεπει για παιχνιδι και τρομαζει να την παρει ο υπνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!

Αχ τι ωραίος καιρός!!!!! Μου αρέσει πολύ η βροχούλα! Αν είχα και ένα τζάκι θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλά βολεύομαι με το τζάκι της αδερφής μου που μένει στον επάνω όροφο! ;)

Εμένα ο Χριστόφορος βρε κορίτσια μου σταμάτησε να τρώει και τα φρούτα και το απογευματινό.... μόνο γάλα και μεσημεριανό τρώει... έχει ο καημένος πολύ πρισμένα ούλα και υποφέρει το πουλάκι μου. Ξυπνάει και 2-3 φορές τη νύχτα λόγω δοντιών και στεναχωριέμαι... :( Του βάζω τζελ στα ούλα το βράδυ πριν κοιμηθεί αλλά η επίδραση κρατάει 2-3 ώρες. Μετά πάλι από την αρχή...

Κάναμε και γενικές εξαιτάσεις αίματος και ούρων και είναι σχετικά καλές. Παρόλλο που σίδηρο εχει πολύ καλό, ο αιματοκρίτης του είναι χαμηλός. Επίσης η εξεταση για την αλλεργία εχει περάσει λίγο την ανώτατη τιμή. :( Ολα τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά! Στις 29/12 που θα πάμε παιδίατρο θα μας πει τι να κάνουμε.

Για τον ορό που αναφέρετε, και εμενα 5μλ σε κάθε ρουθούνι μου εχει πει.

Την θερμοκρασία του καλοριφερ την εχω στους 20 βαθμούς και πάλι σκάμε! Οπώς είπε και η Ευα, εξαρτάται και από την περιοχή που μένει κανείς.

Εμείς 29/01 χρονίζουμε και θα το γιορτάσουμε στο σπίτι με την οικογένεια και με φίλους που εχουν παιδάκια. Θα μαζευτούμε περίπου 45 ατομα....!

Να κάνω μια ερώτηση: Μετά την γέννα έχω μια ελαφριά ακράτεια ούρων :oops: Συνήθως στο φτέρνισμα ή στον βήχα.... είναι φυσιολογικό ή να πάω να το ψάξω;;;; Εχει τύχει σε εσάς;;;

Οσο για τα Χριστούγεννα σίγουρα θα είναι ωραία επειδή θα τα περάσουμε 1η φορά με το αστέρι μας, αλλά τα συναισθήματα θα είναι ανάμεικτα, μιας που παραμονή Χριστουγέννων θα εχουμε το ετήσιο μνημόσυνο του μπαμπά μου.... :( ...πόσο λυπάμαι που πέθανε....πόσο πολύ λυπάμαι που δεν πρόλαβε να γνωρήσει το Χριστόφορο που τόοοσο πολύ λαχταρούσε..... πόσο λυπάμαι που δεν θα χαρει στο γάμο μου και δεν θα με συνοδεύσει νυφη στην εκκλησία..... :(:( Είναι αβάσταχτος ο πόνος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα Χριστούγεννα σίγουρα θα είναι ωραία επειδή θα τα περάσουμε 1η φορά με το αστέρι μας, αλλά τα συναισθήματα θα είναι ανάμεικτα, μιας που παραμονή Χριστουγέννων θα εχουμε το ετήσιο μνημόσυνο του μπαμπά μου.... :( ...πόσο λυπάμαι που πέθανε....πόσο πολύ λυπάμαι που δεν πρόλαβε να γνωρήσει το Χριστόφορο που τόοοσο πολύ λαχταρούσε..... πόσο λυπάμαι που δεν θα χαρει στο γάμο μου και δεν θα με συνοδεύσει νυφη στην εκκλησία..... :(:( Είναι αβάσταχτος ο πόνος.....

:(:(:(

αχ βρε Μαριλου μου ..λυπαμαι παρα πολυ ..δεν ξερω τι θα μπορουσα να σου πω για παρηγορια γιατι στην ουσια δεν υπαρχει ..Παντα θα υπαρχει αυτο το κατι να σε ποναει , η δυναμη της απωλειας ομως οσο θα περναει ο καιρος αυτος ο πονος θα γλυκαινει λιγακι ..Σκεψου οτι σε βλεπει απο καπου αλλου κ ειναι περηφανος για σενα ..Χαιρεται με τον Χριστοφορακο κ γελαει με τα κατορθωματα του ..

Σε φιλω , ελπιζω να τα πουμε το Σαββατο στον καφε με τις αλλες κοπελιες απο κοντα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Εμεις πηγαμε τζαμπο σημερα με τους γονεις μου να παρουμε τα πρωτα δωρακια της Αλεξιας!Αφου γεμισαμε 2 σακουλες και ειμασταν ετοιμοι να φυγουμε στο διπλα ταμειο ειναι ενας καραγκιοζης Αλβανος περιπου 40 χρονων βουταει το πορτοφολι μιας κυριας και γινετε καπνος!Κοριτσια περασε τη Θηβων χωρις να κοιταξει καθολου αλλα ευτυχως τον επιασαν οι παρκαδοροι!Σιχτιρ με τον καθε τελευταιο, πας να ψωνισεις με τα παιδια σου και δεν ξερεις τι θα σε βρει!!

Η Αλεξια εκανε σαν τρελλη και φωναζε "γιαγια ατο ατο ατο ατο"...οπως καταλαβαινετε η μαμα μου εριχνε στο καροτσι... :D:D:D Απο το πρωι τωρα κοιμηθηκε!!!

Μαρυλου μου και εμενα μου κανει κολπακια με το φαι εδω και μια εβδομαδα που την παιδευει το 8ο δοντακι!Υπομονη, ειναι λογικο πονανε πως να εχουν ορεξη τα μαμουνια μας!!Εγω κοριτσια το τζακι στο σπιτι δεν το αναβω...εχουμε στο εξοχικο δε θα μου κανει ο Κωστικος και το σαλονι χαλια!!Για την ωρα το εχουμε για να μπαινοβγαινει η Αλεξια αφου τα κερακια και τα ξωτικα που ειχα μεσα εχουν μπει σε κουτες!!

Αθηνα 10μλ σου ειπε???Δλδ 2 μπουκαλακια ε?Πολυ δεν ειναι??Βεβαια κατι ξερει η παιδιατρος καλυτερα απο εμενα!!!Ο καπνος να της δημιουργησε μυξες?Γινεται?Ακομη δεν εχω αρχισει να σκεφτομαι τα γενεθκια αφου ειναι τελος Ιανουαριου!!Τα πρωτα ομως θελω να τα κανω εδω στο σπιτι!Θα δουμε!

Να κανουμε μια λιστα με τα γενεθλια των λουλουδιων!Δε τα θυμαμαι ολα συγγνωμη...νομιζω 8-1 Γλυκεριαννα 31-1 Σισσυ 21-1 Βασιλειος 22-1 Αλεξια και ο Λεωνιδας 29-1 Χριστοφορος!Πειτε και τα αλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σκεφτομαστε να παμε τζαμπο σκ που δεν δουλευει κ ο Νικος να παρουμε κ τα πιτσιρικια παρεα ..Θα εχει τρελο γελιο φετος ..Περισυ ειχα την Αριαδνη στην κοιλια μου κ τις διδυμες στο καροτσι του τζαμπο κ τους ελεγα οτι του χρονου τετοιο καιρο θα εχουμε κ την μπεμπα μας παρεα ..Κ να που εφτασε η στιγμη ..Ειμαι περιεργη πως θα αντιδρασει το μικρο ..

ΣοφιαΚ το σκηνικο που περιγραφεις στα τζαμπο δεν το συζητω ..ειναι να τρελαινεσαι ..

Εχει πολυ μουντο καιρο εδω σημερα , επιτελους να καταλαβουμε λιγακι χριστουγεννα , στο τελος θα ξαναβγαζαμε τα κοντομανικα ετσι οπως το πηγαινε ..Αχ σας ακουω που λετε για τζακι κ ζηλευω ..Εμεις δυστηχως εδω δεν διαθετουμε αν κ πολυ θα το θελαμε ..Στο σπιτι ομως που χτιζουμε θα εχουμε οποτε ανυπομονω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τελικα ηταν η μερα του τζαμπο σημερα; Κι εμεις πηγαμε το πρωι, αλλα για δωρα. Τιποτα δεν πηραμε της Γλυκεριαννας. Εκεινη το διασκεδασε παλως παρακολουθωντας απο το καροτσι.

Μαρυλουκι μου...τωρα τι να σου πω; Μου σπαραξες την καρδια. Ελικρινα συλληπητηρια κοριτσακι μου, εστω κι ενα χρονο μετα.. Τι τραγικο να χανεις τον μπαμπακα σου την ωρα που περιμενεις το παιδι σου. Ποσο μετριαζεται η χαρα σου. Ο Θεος ομως σε ανταμειψε με ενα γλυκητατο αγορακι και θελω να πιστευω οτι οι ψυχες των ανθρωπων μας καπου ειναι κοντα μας και χαιρονται με εμας. Ειναι μια καλη σκεψη για ολους μας να κανουμε για τους ανθρωπους που φευγουν τοσο αδικα και νωρις απο κοντα μας. Την ωρα του γαμου σου να σκεφτεσαι οτι σιγουρα ο μπαμπακας σου θα σου κραταει το αλλο σου μπρατσο και νοερα θα σε παραδωσει. Ειλικρινα αγαπη μου, παρηγορησου με τετοιες σκεψεις.

Σοφουλι τι πηρατε στο Αλεξακι; Καλα, το θεμα με τις ληστειες.....χαμος. Ασχετο, αλλα προχτες ενας γνωστος μας πηγε να περασει απο Ομονοια, τον περιελαβαν, τον εσπασαν στο ξυλο και κανεις δεν τον βοηθησε και του πηραν την τσαντα η οποια περιειχε νομικα εγγγραφα των πελατων του. Το λιγοτερο βεβαια ηταν αυτο. Ο ταξιτζης που τον πηρε να τον παει νοσοκομειο του ειπε οτι ηταν τυχερος που δεν τον μαχαιρωσαν κιολας......τοσο καλα.......Ταϊβαν εχουμε γινει αλλα δε μας το λενε. Με το θεμα του φυσιολογικου, τοσο πρεπει. Αν ο μη γενειτω αρρωστησει το Αλεξακι τοσο να βαλεις. Θα δεις που θα τη βοηθησει αμεσως στην αναπνοη. θα κλαψει βεβαια πολυ, αλλα πρεπει να το κανεις και με δυναμη μαλιστα να πιεζεις την αμπουλα στη μυτη. Στα γενεθλια σου προσθετω 12/1 ο Γιωργος της Κικης. Πλακα δε θα ειχε να τους καναμε ομαδικα γενεθλια; Να μαζευομασταν σε ενα σπιτι οι μαμμυλαδες και να γιορταζαμε ενα ομαδικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουζουνομανουλες!!!

πολλα αρρωστα νινακια βλεπω.... :(:( περαστικα στα μωρουλια μας να γινουν γρηγορα καλα!!

Μαρυλλου μου.... :(:( δεν εχω λογια αγαπη μου....μονο εσυ εχεις την δυναμη να ξεπερασεις αυτον τον τεραστιο πονο που δυστυχως μονο να ξεπεραστει μπορει κ οχι να ξεχαστει....θα σου λειπει σε πολλες στιγμες της ζωης σου κ ειναι πολυ λογικο....κουραγιο φιλη μου!!κανε αυτο που σου ειπε κ η Αθηνα αν κ ειμαι σιγουρη πως τον νιωθεις κοντα σου πολλες στιγμες αλλα ακομα κ αν δεν τον νιωθεις ειναι σιγουρα εκει σε καμαρωνει κ ειναι περηφανος για εσενα μαναρι μου...

εγω εχασα τον παππου μου που σιγουρα πατερας δεν ειναι αλλα εγω τον αγαπουσα οσο ισως κ περισσοτερο απο τον πατερα μου κ στεναχωριεμαι που δεν εζησε καποια απο αυτα που εμενα που με εκαναν χαρουμενη αλλα οταν προσευχομαι καθε βραδυ ειμαι σιγουρη οτι με ακουει κ εκεινος...

οσο για τα τσισακια :oops: το επαθα κ εγω κανα δυο φορες κ ανησυχησα λιγο κ θελω να ρωτησω τον γυναικολογο...

βρε ζουζουνες τι εχετε παθει κ αλλαζετε συνεχεια τα γενεθλια του Βασίλειου?? στο τελος θα μπερδευτω κ εγω!!!:lol: 23 ειναι

ωραια ιδεα Σοφακι να βαλουμε τα γενεθλιακια!!να τα γραψουμε ολα εδω κ μετα θα φτιαξουμε στην υπογραφη μας!!τα αγορακια εγω θα τα βαλω με αλλο χρωμα κ τα κοριτσακια με αλλο...

εβαλα κ καποιες φωτοσ την ομαδα με τα χριστουγεννιατικα μωρακια αν θελετε να δειτε!!

εχτες πηγαμε τζαμπο κ εμεις! :D κ πηραμε δωρο του ταρζανουλη ενα αλογακι κουνιστο με ωραια σελιτσα κ πλατουλα,(αυτο που εχω απο κατω στην φωτο)κλασσικο παιχνιδι κ θα το εχει χρονια ακομα κ αν δεν χωραει να καθησει καποια στιγμη ειναι πολυ ομορφο να υπαρχει σε ενα παιδικο δωματιο...κ του πηρανε κ οι γονεις μου τον γκαμι μπεαρ που χορευει κ τραγουδαει κ το ακουμε 100 φορες την ημερα κ φυσικα χορευουμε!! του αρεσουν πολυ ευτυχως κ τα δυο κ πολυ το χαρηκα κ εγω!!

με τις τουρτες τι θα κανετε κοριτσια μου? εγω θα την φτιαξω μονη μου κ λεω να φτιαξω κ διακοσμητικα απο ζαχαροπαστα να την στολισω αλλα δεν εχω καταληξει ακομα στα σχεδια...θα δω...εχω αρκετα στο μυαλο μου...αλλα εμεις δεν θα εχουμε κοσμο μιας κ δεν εχουμε κυκλο εδω θα ειναι οι γονεις μου κ οι γονεις του αντρα μου κ ο νονος του που θα ειναι εδω εκεινες τις μερες,οικογενειακα δηλαδη αλλα δεν πειραζει!! ετσι κ αλλιως δεν ειμαστε για πολλα εξοδα...

ααα σημερα ειναι ολα λευκα εξω!! ειχαμε χιονι ολες αυτες τις μερες αλλα σημερα ξυπνησαμε το πρωι κ οταν ανοιξα τις κουρτινες δεν εβλεπες αλλο χρωμα εξω!! πανεμορφα ειναι!!

Ευα μου κ εμεις εχουμ ετζακι κ το καιμε συνεχεια ειναι πολυ ομορφο..με το καλο να μπειτε στο σπιτακι σας κ εσεις!!!

παω να ταισω κοριτσουδια...φιλακια για την ωρα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιριφιρικο μου, εντυσες τον Βασιλη αγιοβασιλακη; σα μεγαλο παιδι ειναι το μαναρι μου!!! Οσο γα τα γενεθλια δεν ειχα καμια αμφιβολια για σενα ;) Μονη σου θα κεντησεις Master chef!!! Εγω παλι, εννοειται, σε ζαχαροπλαστειο, μην καταστρεψω την τουρτα του παιδιου μου! Σκεφτομαι να εχει παρασταση Tinkerbell , πολυ μου αρεσει. Για τα ουρα που λετε, εγω δεν το εχω ουτε το ειχα ως εγκυος. Ευτυχως. !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΤΡΕΧΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ!

ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ!

31/01!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

ΕΥΑ ΜΟΥ , ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΩΡΛ?ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΔΙΚΟ Η ΑΡΙΑΔΝΗ!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΣΟΡΡΥ!

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΩΤΙΤΙΔΕΣ !Ο ΩΡΛ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ!

ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΑΡΧΗΝ...ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙΑ!ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΑΙ!!!

ΜΕΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΜΠΑΛΙΤΣΕΣ Κ ΤΟΥΒΛΑΚΙΑ!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟ ΣΟΥΛΑΤΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΥ ΤΗΣ!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ , ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ?ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΠΟΥΚΩΣΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ!ΕΒΑΛΑ ΟΡΟ!

ΒΑΖΩ 2 ΜΕ 5 ΜΛ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΑ!

ΕΔΩ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ!!!

Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΓΙΑ 3-4 ΜΗΝΕΣ...ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΕΓΚΕΛ! , ΝΟΜΙΖΩ Κ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΣ!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

ΑΑΑΑ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣ ΠΑΡΤΥ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ...ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΕΞΩ...ΠΡΩΙ ΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ 11 Η ΩΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκο να σου πω την αληθεια κ εγω σε παιδοτοπο θα ηθελα να γινει αλλα δυστυχως το ταμειο ειναι μειον!

καλα να περασετε!!!!!!!!!!!που σιγουρα θα περασετε!!!!

της ξερω τις ασκησεις κεγκελ τις εκανα στην εγκυμοσυνη.ελπιζω να μην μεινει μονιμα αυτη η κατασταση...

Αθηνα μου!! πολυ γελασα παλι....τρελαρα σε φανταζομαι στην κουζινα σαν την τυπισσα στην διαφημηση που λεει ''καντε τα ολα μυλο'' κ ειναι με τα αλευρια στα μουτρα!! =)) εχω δικιο ε??? χαχαχα παντως να ξερεις αν μπεις στις συνταγες τις παρεας εχουν φτιαξει καποιες μαμαδες με ζαχαροπαστα κ γλασσο φανταστικες τουρτες με την τινκερμπελ...τις εβλεπα σημερα μαλιστα! πανεμορφες!! κοιταξε αν θελεις να παρεις κ καμια ιδεα! ;)

σευχαριστω για τα καλα σου λογια για τον ταρζανουλη μου!!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!

Μαρυλού μου οτι και να πω λιγο θα ειναι......Θελει πολυ δυναμη.....Να σκεφτεσαι οτι σε βλεπει και χαιρεται για εσενα......

Λοιπον η Δαναη μου εχει γενεθλια 26 / 01!!! Την τουρτα της θα την φτιαξω εγω!Με χρωματιστη τρουφα, μπισκοτακια και αλλα!Εμεις θα το κανουμε οικογενειακα...παππουδες,γιαγιαδες,θειες,θειος και νονος! Να σας πω την αληθεια μου μου αρεσει τα πρωτα της γενεθλια να τα κανουμε ετσι...να μην εχω πολυ τρεξιμο και να την ευχαριστηθω!Το ιδιο καναμε την προηγουμενη εβδομαδα στην γιορτη της !Απο τον επομενο χρονο βλεπουμε...

Φιρφιρικο - Σοφακι τι ζουζουνος ειναι αυτος?!!!!! Κουκλος ειναι ο γιος σου!Εχω την εντυπωση οτι σου μοιαζει,ε?

Σημερα εχουμε παιδιατρο.Θα εχουμε δραματα το απογευμα.......! :((:-s:((:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες πολλές κορίτσια... Αμάν με τα μυξάκια, όλα τα μωρα με ορούς είναι - αρρώστησε και ο μικρός της αδερφής μου, μέχρι και τα μάτια του έχουν πρηστεί από το κρύωμα (σαν πρεζόνι είναι). Ντροπή μου, αίσχος μου που λέω το μωρό πρεζόνι :oops::oops:

Λοιπόν, ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για Χριστούγεννα??? ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. Ετοιμαζόμαστε για γεννέθλια? ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. Τί ωραία Χριστούγεννα που θα είναι τα φετινά!!! Αχ, να σας εξομολογηθώ κάτι? Θέλω να ξαναζήσω μια εγκυμοσύνη γρήγορα. Μετά παίρνω μία ασπιρίνη και μου περνάει :lol::lol: Σκέφτομαι ότι έγκυος, με μωρό που ακόμα δε λέει κακά και τσίσα συνεπώς πρέπει κάποιος να το σηκώνει για άλλαγμα, με άντρα χωρίς δουλειά και με ωράριο μαμάς αισχρό, μάλλον δεν είναι και τόσο ώριμη σκέψη. Αλλά τρελαίνομαι με τη σκέψη να έχω κι άλλο μικράκι στο σπίτι....Μήπως είμαι τρελή, μήπως τα 'χω χαμένα?

Σοφία-γειτόνισσα, τί σκηνικό κι αυτό με τη ληστεία?? Ήμαρτον πια...Εγώ όπως σας έχω πει δουλεύω Κέντρο (καράκεντρο) και βλέπουν τα μάτια μου κάθε μέρα τα απίστευτα...Τίποτα δε με σοκάρει πια και όλα τα περιμένω.

Σοφάκι-Φιρφιρίκο, πολύ master chef σε βρίσκω, έχει δίκιο η Αθηνά. Καλέ, εσύ θα φας και τον Παρλιάρο (μήπως να το έκανες επάγγελμα?? Δεν ξέρω τί δουλειά κάνεις αλλά αν αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά με μαγειρική-ζαχαροπλαστική, θα με έχεις μόνιμη πελάτισσα :D ). ΑΑΑ, αυτό το αλογάκι θέλω κι εγώ να το πάρω στο Γιώργο. Το έχω δει στο Τζάμπο και πολύ το ζαχαρώνω!!

Μαριλού μου, σε σένα τί να πω... Το μόνο που μπορώ να πω είναι να σκέφτεσαι ότι ο μπαμπάς σου από κάπου σας βλέπει και χαίρεται με τις χαρές σας. Τίποτε περισσότερο....

Τα γεννέλθια τώρα:

8-1 Γλυκεριαννα

12-01 Γιώργος

22-01 Αλέξια + Λεωνίδας

23-01 Βασίλης

26-01 Δανάη

29-01 Χριστόφορος

31-01 Σίσσυ

Συμπληρώστε Αριάδνη, Θανούλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την συμπαράσταση. Είναι δύσκολο να χάνεις τον μπαμπούλη σου και ευτυχώς ο Χριστόφορος με βοηθάει πολύ στις δύσκολες στιγμές! :P

Αχ αυτές οι μύξες ηθελα και να 'ξερα από που στο καλό εμφανίζονται! Χωρίς υπερβολή κοντέβει να τελειώσει ο 5ος :shock: ορός του 1λιτρου! Από μωράκι είχαμε προβλημα με τις καταραμένες!

Κική μου περι εγκυμοσύνης δεν είσαι καλέ τρελή! Εγώ έχω σκοπό μετά το γάμο να βάλουμε κατευθείαν μπροστά!!!! Ελπίζω όσο εύκολα "επιασα" τον Χριστόφορο, έτσι ευκολα να τσακώσω και το επόμενο νινάκι!!! Αν είναι κοριτσάκι θα ονομαστεί Σμαράγδα (από την πεθερά μου) αλλιώς αν είναι αγοράκι θα είναι ο Γιαννάκης μας (ο μπαμπάκας μου) .

Ευα μου αυριο θα τα πούμε επιτέλους και από κοντά, ε; Αν βρέχει όμως (που δεν νομίζω) θα ερθω μοναχούλα μου. Περαστικά στο Αριαδνάκι σου!

Φιρφιρίκο μου, τέλειος ο μπέμπαρος!!!! Φτού του, του παιδιού! Υπέροχος είναι, και συμφωνώ πως σου μοιάζει!!!!

Χρόνια πολλά και στην Δαναϊτσα μας! Δεν ήξερα οτι γιόρταζε... :oops: Να την καμαρώσετε οπως ποθείτε!

Οσο για την τουρτα γεννεθλίων και εγώ μόνη μου θα την φτιάξω.... βέβαια δεν το έχω τολμήσει ξανά αλλά θα κάνω μερικές πρόβες τα Χριστούγεννα. Αν δω οτι δεν τα καταφέρνω, ας είναι καλά το ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς!!! Το θέμα είναι οτι χρειάζομαι τούρτα 4-5 κιλά. Πώς θα ξέρω πόσα κιλά θα μου βγεί η δικιά μου;;;;; :?: Τελος πάντων..... θα δω πως θα το κάνω.

Πάω να κοντίνω ένα παντελόνι του Γιώργου γιατί θα έρθει και θα με χέσει τόσο καιρό που δεν το έχω φτιάξει!

Φιλιά σε όλα τα ζουζουνάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Μαριλού μου, με το καλό να τελειώνετε με τις ετοιμασίες και να γίνει ο γάμος!!! Και μετά νινί!!!!

Εμείς έχουμε ήδη αποφασίσει ότι αν το 2ο παιδάκι μας (πρώτα ο Θεός να έρθει) είναι πάλι αγοράκι θα βγει Κωνσταντίνος (ο μπαμπάκας μου) και αν είναι κοριτσάκι Ευτυχία (η μαμάκα μου). Ο άντρας μου ήθελε και το Γιώργο να τον βγάλουμε Κων/νο, εγώ επέμεινα στο "Γιώργος" για να "συνεχιστεί" το όνομα της οικογένειάς του. Το Σμαράγδα μου αρέσει πάααααρα πολύ και μάλιστα έτσι όπως είναι, χωρίς κανένα υποκοριστικό.

Η Σμαράγδα και ο Χριστόφορος....Δεν έχω καλύτερο λέμεεεεε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΤΟΛΜΗΡΕΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΠΕΤΑΧΤΕΙ Κ ΜΕΤΑ...

ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΘΑ ΒΓΕΙ 100%ΔΗΜΗΤΡΗΣ !(ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ Κ ΠΕΘΕΡΟΣ) ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΩ ΤΡΙΤΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΗΝΑΣ!!!ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΜΗΝΑ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ!ΑΓΑΝΑΚΤΩ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΡΘΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ !ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΟΥΛΙΑ!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΕΚΟΨΕ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!

Η ΜΑΙΜΟΥ ΟΜΩΣ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΔΩΣΑ ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟ ΜΕ ΛΑΔΑΚΙ Κ ΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟ ΤΣΑΚΙΣΕ!

ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙ ΕΓΩ ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΔΑΝΑΗ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Κοριτσια ειμαι απιστευτα στεναχωρημενη και προβληματισμενη....

Χθες ειχαμε παιδιατρο.Η Δαναη μου οσο περιμεναμε ηταν μια χαρα...παιζαμε,περπαταγαμε...Οταν μπηκαμε στην γιατρο την κοιταζε με μισο ματι....Οταν εβαλα να την ξεντυσω ξεσηκωσε το ιατρειο!!!!!Οταν την αγγιξε η παιδιατρος εκλαιγε με αναφιλητα και δεν ηρεμουσε με τιποτα .....το πως καναμε το εμβολιο και την ζυγισε δεν θελω ουτε να θυμαμαι!Ο Νικος ηταν στην τσιτα που εκλαιγε ετσι η κορη του και εγω με τρομερο πονοκεφαλο που εβλεπα το αγγελουδι μου να ταλαιπωρειτε ετσι!Οταν την εβαλε επανω στην ζυγαρια ουτε λογος να καθισει ακινητη....

Και μεσα σε ολα μου λεει οτι το παιδι εχει χασει βαρος και πρεπει να της κανουμε εξετασεις για σιδηρο απο την στιγμη που την θηλαζω...Και της εξηγω οτι η μικρη εχει ενα μηνα τωρα που δεν τρωει ολη την ποσοτητα επειδη δεν την πιεζω (την πιεζε η πεθερα μου και ειχαμε ενα θεματακι) και οτι τωρα εχει αρχισει να "στρωνει ", οτι εχει τα δοντια της και οτι απο την στιγμη που τρωει απο τα φαγητα της δεν παιζει ρολο ο θηλασμος αλλα ηταν σαν να τα ελεγα στον τοιχο!!!! ~x(~x(~x( Με ρωταει αν ειναι οκνηρη και της λεω οτι αντιθετως δεν βαζει κωλο κατω!!!!Σε τελικη αναλυση μου ειπε για εξετασεις!

Ειμαστε λοιπον στην αναζητηση καινουριου γιατρου γιατι εκτος απο το να κανει τα εμβολια και να την ζυγιζει θελουμε να μας ηρεμει και καθοδηγει παραλληλα....Περιττο να σας πω οτι γυρισαμε στο σπιτι μεσα στο αγχος και στην αμφιβολια.....Εμενα με πηρε το παραπονο οτι δεν μεγαλωνω την μικρη μου καλα και ολα τα συναφη... :-s:-s:-s Και μεσα σε ολα η Δαναη μου ξυπναγε ολο το βραδυ με κλαματα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κ απο εμας ..

Λιακαδα στα μερη μας ..

Ιωαννα μου μην στεναχωριεσαι κατ'αρχην ..κ κατα δευτερο να χαιρεσαι την μικρη σου !

Αν η παιδιατρος για τον οποιοδηποτε λογο δεν σου εμπνεει εμπιστοσυνη η τελοσπαντων δεν σας καλυπτει γιατι οπως λες δεν ειναι μονο το ζυγισμα κ οι μετρησεις αλλα πολλα περισσοτερα πραγματα ..Αλλαξτε την ! Παρτε γνωμες απο γνωστους για τους παιδιατρους των παιδιων σας κ επιλεξτε αναλογα ..Εχει σημασια νομιζω μιας κ πρεπει να υπαρχει επικοινωνια γονιου με γιατρο οχι μονο τα τυπικα αλλα κ σε εκτακτες περιπτωσεις να σκυψει στο προβλημα εαν υπαρχει , κ να μας καθοδηγει αναλογα ..ανθρωπινα ..Δεν ξερω , αυτη ειναι η αποψη μου ..

Ολα τα πιτσιρικια πλεον στην ηλικια των δικων μας γνωριζουν το περιβαλλον κ πλεον θυμουνται τι ..εστι παιδιατρος ..οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενα που να το παιρναει αναιμακτα το ολο θεμα ..Δεν εισαι η μονη ..παρε κουραγιο ..η Αριαδνη καθε φορα σηκωνει τον κοσμο ισαμε τα χανια με τις φωνες της ..Ακομα κ η μεσαια μου που ε ειναι μεγαλο παιδι τις φωνες τις μπηγει ..Ομως ο παιδιατρος θα την δελεασει θα την γαργαλισει λιγο , θα της δωσει μπαλονι ( δινει σε ολα τα πιτσιρικια μεχρι κ σε νεογεννητα ..) λιγο θα ηρεμισει ..

Και μεις χασαμε γραμμαρια ομως μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικο κ να μην ανησυχουμε ..Βλεπεις το παιδι σου να ειναι μουντο κ νωθρο ? Αν οχι τοτε δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις ..Ουτως η αλλως προγραμματιζουν ολοι οι παιδιατροι εξετασεις πανω στον χρονο κ θα τα δειτε ολα ..Μην αγχωνεσαι ..μπορει να την βρηκε με λιγοτερα γραμμαρια ειτε γιατι δεν ειχε κανει κακα της , ειτε γιατι σ'αυτη την φαση δεν σταματανε στιγμη , μερικα καλη ωρα σαν την Θυγατερα μου αποφασιζουν να απεχουν απο το φαγητο για λιγο γιατι τα ενοχλουν δοντια , μυξες ενα σωρο ενδιαφεροντα πραγματα να δουν να ανακαλυψουν κτλ ..

Ελα ..μην σε παιρνει το παραπονο ..ολα καλα !Φιλια στην Δαναη σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Επιτέλους πήγα και εγώ σε μια συνάντηση με μαμμυλαντομανούλες, με χίλια ζόρια, αλλά τα κατάφερα!!! Δεν έκατσα πολύ και ήμουν χωρίς το Χριστόφορο, αλλά την επόμενη φορά δεν μπα να χαλάει ο κόσμος θα πάω και θα το ευχαριστηθώ!!!

Ευα μου περιττό να σου πω οτι οι δίδυμες είναι κούκλες! Το μελαχρινάκι σου μοιάζει πολύ!!!

Κικίτσα μου και εμένα μου αρέσουν τρελά τα ονόματα των πεθερικών μου!!!! Ανυπομονώ για το επόμενο νινί αν και με προσγείωσε λίγο η Ευα....... :?

Ιωάννα μου μην σε στεναχωρεί για το βάρος. Περνάνε και αυτά τις φάσεις τους. Όσο για το θηλασμό, δεν το σχολιάζω. Καλέ, το 90% των παιδιάτρων έχουν μαύρα μεσάνυχτα για το θηλασμό, είναι εντελώς ασχετοι και δεν βοηθούν καθόλου. Εγώ οτι κατάφερα, το κατάφερα εξ' αιτίας του μαμμυ (να 'ναι καλά! ) και εννοείται λόγω της θελησης μου. Δεν έδωσα καθόλου βάση στις αρλούμπες που λενε οι παιδιατροι. Και φυσικά δεν φταίει ο θηλασμός για την μη προσληψη βάρους. :evil: Είναι και η αυξημένη κίνηση του παιδιού, είναι και τα δοντάκια. Βέβαια επειδή οταν δεν παίρνουν βαρος τα μικρά σ'αυτήν την μικρή ηλικία καμια φορά ειναι ενδειξη για ουρολοίμωξη (χωρις να είμαι ειδικός και χωρις να σε τρομάξω). Για την ελειψη σιδήρου 1η φορά το ακούω.

Όπως και να έχει, θα ελεγα να μην πανικοβάλεσαι και να κοιτάξεις για εναν καλύτερο παιδίατρο....

Οχ, το ψάρι μου θα καεί.

Τα λέμε αργότερα.

Φιλιά σε όλα τα μικρούλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Επιτελους καταφερα να βρω λιγο χρονο να μπω.

Ιωαννουλα μου χρονια πολλα για τη Δαναη σου! 12 δε γιορταζε; τωρα το ειδα στο ημερολογιο. Να χαιρεσει το κουκλι σου. Οσο για τη συμπεριφορα στην παιδιατρο, εμενα η δικια μου ΠΑΝΤΑ κανει ετσι. Μηπως αρχισε να καταλαβαινει και να θυμαται και ηξερε οτι θα γινει κατι που θα της ειναι δυσαρεστο; Η παιδιατρος μας μας ειπε οτι απο τωρα και περα ειναι λογικο να κλαιει γιατι εχουν συδεσει το ιατρειο με το εμβολιο. Για τις εξετασεις που σου ειπε....δε βλαπτει να κανεις ενα σιδηρο να δεις που βρισκεται το παιδι. Τωρα αν δεν σου εμπνεει εκεινη εμπιστοσυνη, αλλαξε την , αλλα την εξεταση καντη. Κι εμας ετρωγε κανονικα και σιδηρο ειχε πεσμενο. Δεν ξερεις ποτε. Αλλα η Γλυκεριαννα ηταν κατασπρη, φαινοταν απο μακρια οτι της λειπει ο σιδηρος. Ειναι ετσι και η Δαναη; Οκνηρη δεν ηταν παντως.

Κικη μου δε νομιζω οτι εισαι παραλογη που θες 2ο παιδακι. Απολυτως φυσιολογικο τωρα που δοκιμασαμε τη γλυκα;) Κι εγω παντως θα συμφωνησω με τη Νανα, θελω λιγο να μεγαλωσει η Γλυκεριαννα. Να παει δηλαδη 2 ετων. Απο τωρα σκεφτομαι πως θα την αφησω 4 μερες για να γεννησω το επομενο. Αυτη δεν μπορει να κοιμηθει βραδυ αν δεν ειμαι εγω.

Ολες συλλαβαμε πολυ ευκολα ή ειναι ιδεα μου;

Νανα κι εμενα για να κοιμηθει καπως ετσι ειναι, αλλα οχι συνεχεια. Μερικες φορες ομως ειναι στα καγκελα και στο κεφαλαρι οπως η δικια σου. Ζηλευω που εκλεισες παιδοτοπο. Θελω κι εγω!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε κοριτσια, με το θεμα ζωηραδας πως ειναι τα δικα σας; Θελω να πω, πειραζουν τα πραγματα στο σπιτι ή ειναι απο τα μωρα που λενε μερικες "εμενα δεν μου πειραξε τιποτα και δε σηκωσα τιποτα"; Εμενα η δικια μου μεσα στην ακαταστασια. Οπου περναει σαρωνει. Θελει να σκαρφαλωνει στο τζακι, να πεταει ο, τι εχει κατω, να ξεστρωνει το κρεβαιτι μολις την βαλω μεσα, να ξεστρωνει στρωσιδια τραπεζιου και να πεταει κατω ο,τι υπαρχει και μολις τα κανει ολα αυτα, σηκωνεται και φευγει και ψαχνει τι αλλο θα αναστατωσει. Ολα αυτα και στο δικο μας σπιτι και στη μανα μου. Μολις πατησει το ποδι της, θα παει σε συγκεκριμενα σημεια, θα τα πεταξει ολα κατω και θα φυγει. Ειναι τα δικα σας ετσι;;;;;; ΜΗπως ειναι πολυ ζωηρη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΚΑΘΙΣΤΟ...ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ???

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΠΑΛΙ!!!

ΟΠΩΣ Κ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ!

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Κ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΥ!!

ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΨΟΦΗΣΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 14.15 ΜΕ 14.50 Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΩΡΑ 22.00!

ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕ!!!ΠΗΓΑΜΕ Κ Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ!ΚΟΥΝΤΟΥΡΝΤΗΣΕ!!!ΧΟΡΕΨΕ , ΦΩΝΑΞΕ, ΜΙΛΗΣΕ!!!ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΜΑΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑ!!!

ΑΘΗΝΑ ΕΓΩ ΔΕ ΜΑΖΕΨΑ ΤΠΤ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΛΑΜΠΟΓΥΑΛΟ ...ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΑΚΡΥ ΔΙΑΔΡΟΜΟ Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ -ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ!!!

ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ....ΑΦΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΒΑΖΟΥΝ RED BULL...

ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΤΟΙΜΗ ΤΟΥΡΤΑ,ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΚΕΙΚ ΜΕ ΝΟΥΤΕΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΦΑΓΩΜΕΝΟΙ...ΝΑ ΜΗ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΠΕΤΑΩ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!Επιτελους καταφερα να μπω!!Αρχικα Ιωαννα μου να χαιρεσαι το λουλουδι σου...δεν ηξερα τη γιορτη συγγνωμη!!Οσο για την πσιδιατρο και εμενα εκλεγε!Στην αρχη ολα καλα κ στο ζυγισμα και οση ωρα κοιταγε αυτακια, λαιμο κτλ και τη στιγμη που την ξαπλωνω....ασε πανικος!!Μου το ειπε και η παιδιατρος οτι θυμηθηκε το εμβολιο για αυτο!

Καλα και εμεις οσκαρ μαμουνιας περνουμε!!Δεν την προλαβαινουμε λεμε!!!Ποτε προλαβαινει και κανει το ενα πισω απο το αλλο δεν μπορω να καταλαβω...μιλαμε φλας οχι αστεια!!Ασε που νευριαζει κιολας!!Καλα δεν το συζητω καν να κανω την κινηση να τη βαλω να κατσει μια στιγμη πανω στο κρεβατι η στον καναπε...αμεσως γυρναει κωλο και κατεβαινει!Ενα σπιτι ανω κατω, ολα μες τη μεση!Μια ωρα να τα μαζεψω και μολις λιγα λεπτα να τα ξανα σκορπισει παντου!Συμπασχουμε φιλεναδες, συμπασχουμε!!!Αφου περιμενω πως και πως να περπατησει να αρχισουμε τους παιδοτοπους!!

Α, κατι αλλο που ηθελα να σας πω..εδω και 2 εβδ. παιρνω τα pampers τα πορτοκαλι ειναι μια χαρα και 7 ευρω φθηνοτερα απο τα μωβ!Δοκιμαστε τα οσες τους βαζετε pampers!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Απο το πρωι εχω σηκωθει γιατι περιμενα τους νονους της Γλυκεριαννας και πριν λιγο εκατσα. Μαγειρεψα 3 φαγητα κι εκανα 2 σαλατες για ποικιλια (Φιρφιρικο μη γελας! Τωρα θα λες, σιγα το πραγμα, δεν εκανες και τιποτα ιδιαιτερο :lol::lol: . ) Για τα δεδομενα μου εσπασα ρεκορ!! Τελοςπαντων ειχα και πολυ πλυσιμο μετα ολο το τζατζαλο, ξεπατωθηκα και μετα ειχαμε και 2ο γυρο επισκεψεων. Οποτε.....τα παιξαμε λιγο σημερα. Τουλαχιστο ειδαμε καλους φιλους. Βιαστηκα να πω για το ποσο ζωηρο ειναι το λουλουδι μου. Μπορει στο σπιτι να μη βαζει κωλο κατω, αλλα χτες που ειχαμε παει σε μια επισκεψη και ειχε καμια 10αρια παιδακια, η δικια μου ηταν τυπος και υπογραμμος!!! Ολοι συνεχεια μου ελεγαν τι ησυχο παιδακι που εχουμε :D:D Τι να πω!!!! Φουσκωνα απο καμαρι. Οντως ηταν το μονο που δεν ακουστηκε, χωρις υπερβολες. Τα ειχε χασει και λιγο γιατι πρωτη φορα εβλεπε τοσα παιδακια μαζεμενα και ειχε κοκκαλωσει και τα χαζευε!

Σοφουλα, ανυπομονεις να περπατησει;;;;;;;;;; Εκει να δεις χαμος στο ισιωμα. Τωρα τα περιοριζει λιγο που δεν κινουνται ακομα ευκολα.

Κοριτσια τη γνωμη σας: Μας καλεσαν οι νονοι της στα Γρεβενα για Πρωτοχρονια,( απο εκει καταγονται). Αρα θα εχουμε και σπιτι στη διαθεση μας. Εν πρωτοις ειπαμε εννοειται φυγαμε, μετα ομως που το σκεφτηκαμε παγωσαμε λιγο. Πρωτον θα εχει πολυ κρυο εκει πανω και η μπουμπου δεν ειναι συνηθισμενη, μετα ειναι που δεν μπορουμε λιγω τσιγαρου να πηγαινουμε σε καφετεριες-ταβερνες, οποτε δεν εχει νοημα να παμε και να κλειστουμε σπιτι. Επισης αυτη πλεον θελει να πηγαινει δεξια0αριστερα οποτε και να καταφερουμε να παμε καπου πρεπει καποιος να την τριγυρναει. Ακομα ειναι και το φαϊ της που με περιοριζει (μην παω εκει και μαγειρευω). Κατι τετοια και αλλα σκεφτηκαμε και μας κοπηκε η φορα. εσεις τι λετε; ειμαστε υπερβολικοι; Μηπως να τα ξεπερασουμε αυτα και να παμε; Ειναι πολυ ωραια εκει πανω και αφου υπαρχει και σπιτι ειναι και ευκαιρια. Εξαλλου με τους νονους της κανουμε και σουπερ παρεα, οποτε σιγουρα θα περασουμε καλα και θα γελασουμε. Τι να κανω;; Θυμηθηκαμε και πριν 1 μηνα που πηγαμε Καλαβρυτα και μας βγηκε λιγο ξινο γιατι δεν μπορουσαμε να κανουμε σχεδον τιποτα...απο το να βγουμε για 1 καφε, που ψαχναμε τις αδειες καφετεριες, μεχρι να βγουμε μια βολτα το απογευμα γιατι μεχρι να φαει, να αλαλαχτει, να την ντυσουμε, περναγε η ωρα και εφτανε η στιγμη για μπανιο και υπνο. Μεσα σε ολα σκεφτηκαμε και το ταξιδι. Πολλα ειπα;;;;; Σας ζαλισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

Ιωαννα μου καταρχην εχουμε πει κ αλλες φορες οτι οι παιδιατροι δεν ξερουν τι τους γινεται σε σχεση με τον θηλασμο...μην σε απασχολει αυτο... αυτο που πρεπει να σε νοιαζει ειναι το οτι για καποιο λογο δεν νιωθετε καλα με την συγκεκριμενη γιατρο! εμενα αυτο κ μονο θα ηταν αρκετο για να βρω εναν αλλον γιατρο.ακουσε το ενστικτο σου που ξερει σιγουρα κατι παραπανω!

Αθηνα μου τα εκανες ολα μυλο ε???? :lol: μπραβο κοπελα μου!!!! καλα εκανες!! οχι ρε συ δεν ειναι λιγα αυτα που εκανες εκτος κ αν τα 2 απο τα 3 φαγητα ηταν να ψησεις ετοιμα κατεψυγμενα πιτακια!!! =))

οσο για τους νονους που λες κ εμεις ακριβως ετσι σκεφτομαστε...ειμαστε αρκετα προσεκτικοι σε θεμτα κλειστου χωρου με τσιγαρα κλπ με αποτελεσμα να μην μπορουμε να ευχαριστηθουμε πουθενα κ ετσι δεν παμε κ πουθενα...καταλαβαινω πως σκεφτεστε αυτο θελω να πω...αν ομως πιστευεις οτι θα περασετε καλα να πατε.εξαλου ο χειμωνας δεν ειναι για να βολταρεις εξω κ ειδικα με ενα μικρο παιδι! αν ακομα ομως το θεωρεις δυσκολο αστο για του χρονου...εγω προσωπικα ακομα δεν θα πηγαινα...μεχρι να τον ταισω το πρωινο αυτος κοιμαται για μεσημερι..εγω μαγειρευω μεσημεριανο ξυπναει τρωει με το ζορι κανουμε μια ωρα κ παει λεγοντας ε που να πας μετα κ να ευχαριστηθεις??? ολα με την ψυχη στο στομα τα κανουμε μιας κ θεωρω οτι στην ηλικια που βρισκονται τα λουλουδια μας η ρουτινα τα κανει να νιωθουν ασφαλεια κ ειμα αρκετα τυπικη στις ωρες φαγητου υπνου κλπ

Νανα εγω εκανα σημερα κεικ νουτελα αλλα εβαλα κ σαντυγι κ επλασα κ ζαχαροπστα την οποια αυριο θα προσπαθησω να ανοιξω φυλλο να την στρωσω επανω να δω πως θα βγει κ αν θα μας αρεσει...κανω προβες για τα γενεθλια!!! κ θελω αν καταφερω να φτιαξω τον gummy bear σε μινιατουρα απο ζαχαροπαστα παλι να τον βαλω να καθεται στην μεση της τουρτας...για να δουμε πως θα παει...

κοριτσια μου αυριο εχουμε παιδιατρο κ απο τωρα εχει σφιχτει το στομαχι μου...οσο μεγαλωνει τοσο χειροτερα ειναι...χτυπιεται απο το κλαμα...δεν μπορει ουτε με το στηθοσκοπιο να τον ακουσει...πολυ κλαμα πολυ φωνη...ενας χαμος..μεχρι να τον ντυσω ξεντυσω κλπ τι να σας πω..την τελευταια φορα κ εγω κ η παιδιατρος ειχαμε γινει μουσκεμα στον ιδρωτα....ευχομαι να ειναι διαφορετικα αυριο..

συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλο αλλά πηγε μια η ωρα...νυσταζω παρα πολυ...θα τα πουμε αυριο κοριτσαρες!! φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου τα εκανες ολα μυλο ε???? :lol: μπραβο κοπελα μου!!!! καλα εκανες!! οχι ρε συ δεν ειναι λιγα αυτα που εκανες εκτος κ αν τα 2 απο τα 3 φαγητα ηταν να ψησεις ετοιμα κατεψυγμενα πιτακια!!! =))

Φιρφιρικο πειραχτηρι!!!!!!!!!!!!!!! γαριδομακαροναδα, πατατες φουρνου και πιτα νηστισιμη! Και σαλατα ταμπουλε, που θελει καμια ωρα προετοιμασια!! Δεν την ξανακανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...