Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημερα!!!!!!

Αθηνα μου σε ευχαριστω πολυ!Καλα αποτελεσματα σημερα και ανωδυνα..... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Δημητρα μου εμεις ειμαστε μεσα στην γκρινια!!!Τα ουλα της ειναι πρησμενα αλλα δοντια πουθενα!!!!

Χθες ειχε πολυ γελιο με ενα πιτσιρικι 3 χρονων!Του φωναζε επειδη την εμποδιζε να κουνισει ενα σκαμπο.Τα βρηκανε ομως και ειχε τρελαθει στο γελιο!!!!

Μαρυλου εαν βρεις λυση πες μου και εμενα.Εμενα με κοιταζε πολυ περιεργα σαν να μου ελεγε..."εισαι τρελη μαμα? 2 φορες μου εμειναν και θα τις κοψουμε?"Και αυτη η πιπιλα μυριζει πολυ πλαστικο!!!Οχι τιποτε αλλο ειχα κανει αποθηκη και τωρα το πεταω τζαμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια....Πω πω νέα...Διάβαζα, διάβαζα και τελειωμό δεν είχα.

Πρώτον και σημαντικότερον: Αθηνά καλά αποτελέσματα με την κυστεογραφία της φούσκας. Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τί έγινε.

Αχ κορίτσια, είμαι ένα πτώμα από το Σάββατο. Ο Γιώργος όλο το Σάββατο έκλαιγε ασταμάτητα. Γκρίνια, κλάμα, ύπνος μηδέν την ημέρα, το βράδυ στριφογύριζε και αναστέναζε. Αφού είχαμε κανονίσει με το Σωτήρη να βγούμε και το ακυρώσαμε γιατί όταν έπεσε ο μικρός για ύπνο ήμασταν τόσο κομμάτια που δεν είχαμε κουράγιο ούτε μπάνιο να κάνουμε. Στενοχωρήθηκα πολύ γιατί δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τί συμβαίνει με το παιδί. Κρατούσε συνέχεια τα μαγουλάκια του και έτριβε τα αυτάκια του και το κλάμα σύννεφο. Έδωσα ντεπονάκι, τίποτα. Κάποιο δόντι φουσκώνει και το έχει ταράξει το παιδί, δεν εξηγείται αλλιώς. Ούτε πυρετό κάνει, ούτε άρρωστος δείχνει (η ζιζανιά καλά κρατεί). Την Κυριακή πάλι, άλλο παιδί. Γελαστός, ευδιάθετος, μέχρι σε ταβέρνα πήγαμε και ήταν άψογος, έφαγε το φαγάκι του, επαιζε με τα παιχνίδια του, φάγαμε κι εμείς σαν άνθρωποι και μια χαρά. Εχτές πάλι γκρίνια και κλάμα. Μα τί κάνω λάθος (ίδια ερώτηση με της Νανάς). Γιατί είναι τόσο νευρικός και ζαβολάκος? Κι έχω και τα πεθερικά μου να λένε "ΑΑΑ, καμία σχέση με την άλλη (εγγονη), εκείνη ήταν ήρεμη". Ναι, σκ@τα ηρεμη, που δάκγωνε και χτύπαγε όλα τα παιδάκια συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου, μόλις 3 μηνών τότε.

Anyway, Νανά μου σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι...Κι εμείς είμαστε ανταρτάκια και γκρινιαράκια. Υπομονή και θα στρώσουν, που θα πάει. Α, και μια και είπες για δουλειές, κι εγώ όλο λέω θα πλύνω κουρτίνες και όλο κάνω το Γερμανό. Πρέπει όμως και το αναβάλλω.

Εύα, αν και καθυστερημένα, Χρόνια Πολλά και καλά στη Νικούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου γεια σας!!!!!! Επιτελους η ζωη εγινε κια παλι ωραια!!!! Η κυστεογραφια βγηκε αρνητικη, το μωρο μου ειχε μια απλη ουρολοιμωξη!!!! :YMHUG::ymapplause::x:ymblushing: Στο νοσοκομειο οι γατροι ηταν σουπερ, ου μη γενητο συστηνω ανεπιφυλακτα το ΠΙΑΙΔΩΝ Πεντελης! Πολυ ευγενικοι ολοι τους και πολυ συνεργασιμοι! Η Γλυκεριαννα εννοειται εκλαψε, λιγοτερο απ'ο,τι περιμεναμε βεβαια και πιο πολυ εκλαιγε επειδη την κρατουσαμε επι 1 10λεπτο ακινητη παρα απο πονο. Πονεσε μονο οταν της εβαλαν τον καθετηρα, απο κει και περα μου ειπαν οτι αποκλειεται να κλαιει απο πονο. Νομιζω οτι πιο πολυ θεμα το εκανα εγω παρα ηταν απο μονο του :oops: .Σασ ευχαριστω παντως ολες και για τη συμπαρασταση και για το ενδιαφερον. Αν δεν ειχα και εσας να το κουβεντιαζω (και να σας ζαλιζω) θα τα ειχα παιξει [smilie=dontknow.gif] Τελος καλο ολα καλα!!

Δημητρουλα σου προτεινω για φαγητο αυτο που εφαγε σημερα η Γλυκεριαννα. Της το εφτιαξε η μανα μου βεβαια, γιατι εγω δεν ειμαι των πολυπλοκων. Της εκανε λοιπον την παραδοσιακη χορτοσουπα, αλλα της εβαλε μεσα και χυλοπιτες και 3 γιουβαρλακια πλασμενα εννοειται χωρις αλατι, ειδικα για το παιδι. Οχι απλως ξετρελαθηκε........κοντεψε να φαει και την αυριανη μεριδα. Βεβαια το παιδι μου γενικα τρωει το μεσημεριανο του, οποτε και αηδια να ηταν παλι θα το ετρωγε, αλλα το σημερινο φαϊ της ηταν αλλο πραγμα. Οποτε αν θελεις, να μια ιδεα :idea:

Κικη μου κανενα δοντακι θα τον ετρωγε τον Γιωργο. Και η Γλυκεριαννα, αποψε ξυπνησε 4 το πρωι, και στριφογυρνουσε μεχρι τις 6. Την αλλαξα, την ταϊσα και παλι ανυσηχη ηταν. Μερικα βραδια τα πιανει το στραβο. Μπορει και να ζεσταινοταν. Το σκεφτηκες καθολου αυτο; Μηπως τον ειχες ντυσει πολυ; Λεω μια ιδεα τωρα....

Μαρυλου μου!!!! Μεγεια τα καινουρια σου!!! Να τα χαρεις οπως ποθεις και η ωρα η καλη!! Ημερομηνια κλεισατε; Για τον αποθηλασμο, εγω προσωπικα δεν μπορω να σε βοηθησω. Τωρα που μεγαλωσε, μαλλον δυσκολα σε βλεπω.

Βρε κοριτσια τιιιιιιιιιιι επεισοδιο ηταν αυτο χτες στο "Νησι"; Πραγματικα εβαλα τα κλαματα με την Καλλιοπη, οταν θηλασε το μωρο που δεν ηθελε το μπιμπερο! Δεν ξερω τι με επιασε!!!Φοβερη εικονα και πραγματικη! Μου ηρθαν στο μυαλο καποιες περιπτωσεις μαμαδων που ξερω που ενω εχουν γαλα, δε θηλαζουν για να μην κολλησει το μωρο πανω τους! Το εχω ακουσει και αυτο. Που να καταλαβουν ποοοοοσο αναγκη το εχει αυτο το νεογεννητουλι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες!!Τι μου κανετε??Εμεις στολισαμε το ξωτικοδεντρο μας!!!!!!Αντε και του χρονου να ειμαστε ολοι καλα!!!

Η γκαντεμια των ημερων συνεχιστηκε κοριτσια και με πολυ ασχημο τροπο!!Αφου τελειωνει η κηδεια του θειου μπαινει στο ενα αυτοκινητο η μια του κορη,οδηγος 20 ετων, μαζι της πανε κ τα υπολοιπα ξαδερφια!!Η πιτσιρικαρια δλδ.....η συνεχεια ενα τζιπ παραβιαζει με ταχυτητα το στοπ και παρασυρει τα παιδια!!ΣΟΚ!!!Το αμαξι σπαλαρια και οδηγος και συνοδηγος εγκλωβισμενοι!!!Τι να λεμε!!Δοξα το Θεο η Ποπιτσα χτυπησε μονο λιγο στο κεφαλι κ στο ματι και ο Νικολης 14 ετων αν και νοσηλευεται ακομη ειναι ελαφρα τραυματισμενος!!Τι να πεις.....

Αθηνα μου χαιρομαι για να νεα σου!!!Μπραβο

Εμεις 9 κιλα 73 ποντους και μαμουνες!!!Μαλωσε και την παιδιατρο χαχαχαχαχαχαχαχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

Βρε Σοφακι μου... :(:(:( τι γινεται πιά??? πω πω!! ευτυχως που ειναι καλα ολοι....

εχω ενα θεμα με τα τροχαια...ειχα ενα πριν 3 χρονια που ηταν αρκετα σοβαρο κ οτανβλεπω η ακουω κατι παθαινω ταχυπαλμια...μακαρι μεχρι εδω να ειναι το κακο κοπελα μου!!

Αθηνα μου τελεια πολυ χαρηκα!!!!!!! αντε μπραβο στην ζουζου μια χαρα το κοριτσι μας!!!!!!!!! κ ειμαι σιγουρη οτι γι αυτο εκλαιγε η καημενουλα επειδη την ειχατε ακινητη...αφου σκεφτομουν (χτυπα ξυλο) αν χρειαζοταν να κανει ποτε ο δικος μου αυτην την εξεταση...πω πωωωωωωω θα μας ακουγαν 3 τετραγωνα...οχι 10 λεπτα ουτε 10 δευτερολεπτα δεν καθεται...ολο νευρο κ φωνη ειναι..α πα πα...

οσο για τον θηλασμο της Καλλιοπης....δεν μιλαω πολυ πανω σε αυτο θεμα...μην θεωρηθω προκατελημενη...απλα θα πω μια λεξη! ΜΑΓΕΙΑ!!!!

Μαρυλλου μου ειναι αρκετα δυσκολο να αποθηλασεις ετσι αποτομα κ θα σου ελεγα να μην τον πιεσεις κ πολυ αν δεν ειναι ετοιμος κ αυτος! ειναι δυσκολο για αυτο λεμε οτι για να αποθηλασουμε πρεπει να το θελουν κ να ειναι ετοιμοι κ οι δυο.παντως να ξερεις οτι καλο θα ηταν να δοκιμασει να το δωσει το μητρικο γαλα σου (φανταζομαι τετοιο εννοουσες ετσι??) κ εσυ να φυγεις απο το σπιτι να μην εισαι εκει γιατι θα θελει να το πιει απο εσενα κ θα νιωθει κ αποριψη κ ειναι λογικο κ ειναι κριμα κ πολυ κακο για την ψυχολογια του...βγαζε λιγο με το θηλαστρο καθε μερα κ να δοκιμασει να το δινει καποιος αλλος σιγα σιγα κ αν ξεκινησει κ πινει ετσι ε τοτε αν θελεις να κοψεις το δικο σου θα αντικαταστησεις ενα γευμα στην αρχη ας πουμε το πρωινο με ξενο τον πρωτο καιρο κ σιγα σιγα κ τα υπολοιπα...

Ιωαννα 2 φορες την ημερα μονο σου πινει?? ρε το ζουζουνι!!

κοριτσια μου ναιιιιιιιιιιι επιτελους κατι γρατζουναει κ πανω κ κατω!!! :ymparty::ymparty: ακομα δεν φαινεται τιποτα βεβαια μονο κατω μια μικρη κοκκινη κουκιδα σαν την μυτη απο το βελονι ομως....αλλα ετσι οπως το περιμενα θα βγαλει πολλα μαζι επειδη εχει αργησει...ποσο καιρο μπορουν να κανουν τωρα να βγουν αυτα που σκασανε μυτη???

με εχει τεντωσει κανονικα ομως στο ξενυχτι...απο εκει που ελεγα Δοξα Τω Θεω καπως κοιμαμαι ξυπναγε μονο 3-4 φορες μες την νυχτα τα τελευταια βραδια δεν υποφερεται...πρεπει να πιπιλαει σχεδον ολοκληρη την νυχτα...εχω πιαστει ολοκληρη κ ειμαι κομματια απο την κουραση....τον λυπαμει ομως γιατι κοιμαται παρα πολυ ανυσηχα..ποναει πολυ ο καημενος...

Ντιμι μου που ρωτησες για τα δοντακια απαντησα!!θενκς για το ενδιαφερον! :-*

καληνυχτα κουκλιτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και γιούπιιιιι : #:-s#:-s#:-s Μπράβο Αθηνούλα, πολύ καλά τα νέα σου...Είδες βρε, το μικράκι σου ήταν σούπερ από υγεία αλλά και από συμπεριφορά. Μάλλον εμείς πάντα τα μεγαλοποιούμε τα πράγματα (ωχ, θα κλάψει πολύ, θα μας ακούσει όλο το νοσοκομείο κ.λπ.). Κι εγώ έτσι κάνω και πάντα ο Γιώργος με βγάζει ψεύτρα (ευτυχώς). ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. Άντε, να 'ταν αυτό το τελευταίο κακό και τίποτα άλλο να μην έρθει έυχομαι μέσα από την καρδιά μου κουκλίτσα μου. Όσο για το Γιώργο, το βράδυ του φοράω μακό μπιτζαμάκι και φανελάκι κοντομάνικο. Τον σκεπάζω με μία κουβέρτα ακρυλική. Ο σκατούλης όμως ξεσκεπάζεται στον ύπνο του και τον ξανασκεπάζω (αν τον πάρω χαμπάρι). Δεν νομίζω να ζεσταίνεται γιατί τσεκάρω σβέρκο, ποδαράκια, κεφάλι και δεν είναι ποτέ ιδρωμένος, απλά ζεστούλης. Εσείς με τί τα σκεπάζετε τα νινιά?

Σοφάκι, ήμαρτον... Μα όλα τόσο ανάποδα πια? Ελπίζω να αναρρώσουν γρήγορα τα παιδιά και τέρμα τα άσχημα. Απο εδώ και πέρα μόνο καλά για την οικογένειά σου. Μια χαρούλα και η φιλενάδα μου η Αλέξια, σούπερ. Να σου πω, κάθε μήνα την πας στη μαντάμ Ζαίρα? Γιατί εμένα μου είπε από το τηλέφωνο ότι δε χρειάζεται να δεί το Γιώργο, μόλις χρονίσει και μετά να την πάρω, εκτός φυσικά αν προκύψει κάτι (μακριά από μας). Η αλήθεια είναι βέβαια ότι πάντα απαντάει στο τηλέφωνο και έχει διάθεση να εξηγήσει, να βοηθήσει κ.λπ. Απλά μου κάνει εντύπωση που άλλα παιδάκια πάνε κάθε μήνα στον παιδίατρο για ζύγισμα, μέτρημα ύψους κ.λπ.

Φιρφιρίκο μου λυπάμαι με την κούρασή σου χριστουγεννιάτικα. Αλλά τα δόντια είναι άτιμο πράγμα, πονάει ο Βασιλάκης και παρηγοριέται με πιπίλισμα. Δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις με τον ύπνο προφανώς, αλλά τώρα το καημένο, ένα παραπάνω που πονάει. Υπομονή και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς μέσα στη μέρα. Ξέρω, δύσκολο με τις δουλειές και με το σπίτι αλλά πρέπει αλλιώς δε θα τη βγάλεις καθαρή.

Άντε, φιλιά πολλά σε όλες και τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Σήμερα το πρωί ηπιε ο Χριστόφορος γαλατάκι από μπιμπερό.... δεν ξερω αν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθω.... νιώθω πολύ παράξενα.... :( Δυστυχώς με το θήλαστρο τώρα πια δεν κατεβάζω σταγόνα.... οπότε το γάλα που του έδωσα είναι φρέσκο πρόβειο, εννοείται με την έγκριση της παιδιατρου. Αφού του άρεσε του κυριου "προδότη", για αρχή θα του δίνω ξένο πρωινό γάλα και όλες τις υπόλοιπες φορές θα γίνεται θηλασμός. Από την μια θα ήθελα να τον θηλάζω για αρκετό καιρό ακόμα και από την αλλη σκέφτομαι να ξεκινήσω ξανά τη δουλειά. Ουφ.... νομίζω πως θα κάνω κακό στο παιδάκι μου αν σταματήσουμε τον θηλασμό και φοβάμαι μήπως δεν με θέλει μετά.... :(

Σε λίγες μέρες θα κάνουμε εξετάσεις αίματος για την αλλεργία του και στις 28 Φλεβάρη έχουμε ραντεβού για πρόκληση στο αγελαδινό γάλα. Ελπίζω να του έχει περάσει.

Ιωάννα μου μόνο πρωι - βραδυ θηλάζεις;;; Μπράβο! Εμένα ο τζουτζούκος βυζοπιπιλάει 4-5 φορές την ημέρα και 1-2 φορές που ξυπνάει το βράδυ. Όποτε με δει έρχεται στην αγκαλιά μου, χώνει τα χέρια του στην μπλούζα μου και θέλει οπωσδήποτε τζιτζί (που λέει και εκείνος! χαχα) αλλιώς χτυπιέται κάτω.

Φιρφιρίκο μου θα το κάνω όπως λές. Τώρα θα δίνω μόνο το πρωί και σιγά σιγά θα αντικαθιστώ.

Σοφία μου τα συλλυπητήρια μου καλή μου.... σήμερα διάβασα όλα τα νεα σας. Ευχομαι στον παππού και στα παιδιά καλή ανάρρωση. Φιλάκια στην κουκλίτσα σου!

Αθηνά μου μπράβο που όλα είναι καλά!!!!!

Αχ, πάω να κάνω ενα μπανάκι τώρα που κοιμάται.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Αχ, αυτο το ατιμο το δοντι το εχει τρελανει στο πονο το κοριτσακι μου!Χθες το απογευμα κλαμα οχι αστεια!!Με ντεπον, χαμομηλι κ ενα τζελ ουζου κοιμηθηκε!!Μιλαμε πονεσε η καρδια μου που την εβλεπα!!Ολη μερα με γαλα την εβγαλε, μονο το μεσημερι εφαγε φαγητο!

Κικη μου ουτε εγω την παω καθε μηνα πια!Καθε δυο!Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο αν δεν εχει εμβολιο!Μεγαλωνουν τα μπουμπουκια μας μωρε!

Ξυπνησε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας!

Αθηνουλι διαβασα τα νεα σας για την κυστεογραφεια , μπραβο ολα καλα , τελος καλο ολα καλα λοιπον !

Κοριτσια εμεις εξακολουθουμε κ επισκεπτομαστε τον παιδιατρο καθε μηνα γιατι ειναι τα εμβολια στην μεση , οποτε μας εχει συχνους επισκεπτες ..

ΣοφιαΚ διαβασα κ για σας ..τι γκαντεμια βρε παιδι μου ηταν αυτη?! Ευτυχως δεν χτυπησαν ιδιαιτερα ..Τι μπορεις να παθεις τελικα ..

Για το ντυσιμο των μικρων ιδιαιτερα για πιτζαμακια η Αριαδνη πρεπει οπωσδηποτε να προμηθευτει υπνοσακο η υπνοφορμακι η τελοσπαντων κατι αναλογο γιατι δεν θελει με τιποτα τις κουβερτες ..γενικα δεν θελει παπουτσια καλτσες ρουχα ..και καλα το καλοκαιρι τωρα ομως φοβαμαι οτι θα το αρπαξουμε το κρυωματακι αν συνεχισει ετσι..Της φοραω λοιπον εσωρουχο κοντομανικο κ φορμακι βελουτε ..Αλλα ακομα κ αν το δωματιο των κοριτσιων ειναι ζεστο θεωρω οτι δεν την καλυπτει ..Θα ξαμολυθω μου φαινεται για ψωνια ..

Κατα τα αλλα δοκιμασα να της ξαναδωσω για πολλοστη φορα το αυγουλακι σκετο κ οχι στην φρουτοκρεμα κ μου το φτυσε καταμουτρα ..Τερμα κ τελος λοιπον δεν το ξαναπροσπαθω ..

Επισης δοκιμασαμε κ μπροκολο..Της αρεσε , ειναι του λαχανικοσαλατικου το παιδι τι να πω ..Τρωμε κ τυρακι ανθοτυρο το αγαπημενο της κομμενο λουριδιτσα που το κραταει στο χερακι κ το μασουλαει..

Πως περασε ο καιρος βρε κοριτσια τον αλλο μηνα χρονιαζουν τα μικρα μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε; Σημερα εχουμε παιδιατρο για ζυγισμα-μετρημα και για να δει και εκεινη τον υπερηχο. Κικη κι εγω την παω καθε μηνα ανεξαρτητως εμβολιου. Το επομενο το εχουμε τον Μαρτιο. Δεν μπορω να την αφησω τοσο πολυ. Βεβαια αν μου πει σημερα τι τρωμε απο τη στιγμη που χρονιζουμε και τι γαλα δινουμε, δε θα την παω τον αλλο μηνα.

Ευουλα μου γιατι δε δοκιμαζεις να της δωσεις το αυγο οπως της το εκανα εγω; Με ανθοτυρο και λιγο λαδακι; Να το κανεις γευμα δηλ; Εμενα μου δουλεψε πολυ η συνταγη.

Σοφακι μου χαλια το Αλεξακι σου; Σημερα ειναι καλυτερα; Επιση; πως παει ο παππους και τα αλλα παιδια;

Μαρυλου μου μη στενοχωριεσαι. Ειναι το σοκ των πρωτων ημερων του αποθηλασμου. Το χρονισες το πουλακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Επιτελους θα δουμε και λιγο χειμωνα!Να παμε και στα χιονια! :D:D:D

Αθηνα μου ευτυχως ολα καλα τελικα.Χαιρομαι πολυ :ymapplause::ymapplause::YMHUG::YMHUG: Δοκιμασα την συνταγη σου για το αυγο και επιασε.Βεβαια η κορουλα μου δεν θελει τα πιατακια της πλεον!!!!!Θελει τα δικα μας!

Σοφια μου περαστικα να ειναι ολα.......Ευχομαι μονο καλα.... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Μεγαλωσαν τα μπουμπουκακια μας!!!!!Κοιταζω της φωτογραφιες της Δαναης μου και εχει αλλαξει τοσο πολυ.....η ζουζουνα μου ;;);;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσομπεμπουλακια!!!! Καλο χειμωνα!!!

Χτες πηγαμε παιδιατρο, για το καθιερωμενο μηνιατικο, ειμαστε 77 εκ. και 9.600 κιλα! Για πρωτη φορα μας ειπε "καλες" ;) Θα συνεχισουμε ουροκαλλιεργειες για αρκετο καιρο και θα το παρακολουθουμε το θεμα, γιατι εκανε πυρετο. Αν δεν ειχε κανει θα το ειχαμε αφησει εδω.

Ιωαννα μου χαιρομαι που η συμβουλη μου επιασε. Ουτε η Γλυκεριαννα θελει τα πιατα της. Στα δικα μας της βαζω το αυγο και το φαγητο σε μπολακια παγωτου :lol: Αυτο που λες με τις φωτο το παθαινω κι εγω :D Τις κοιταω και παθαινω μια νοσταλγια, ενα πραγμα.....απιθανο. σκεφτομαι τι υπεροχο χρονο εχω περασει με τη φουσκαλιτσα μου! Τι εικονες, τι στιγμες και ποσα συναισθηματ απου δεν μπορω να περιγραψω :x:x Θυμαμαι και ολα τα παρατσουκλια που της εβγαζα αναλογα με τη φαση. Εσεις το κανατε αυτο; Εγω την ελεγα, Ρατατουη (απο τα μαγουλα), Ευχουλη (γιατι ειχε μαλλι που πηγαινε προς τα πανω σα τους ευχουληδες που ειχαμε μικρες ;) ) και φουσκαλακι, επειδη ηταν σα φουσκιτσα, τοσο χοντρουλα :lol: Αυτο και τελικα εμεινε. Νομιζω οτι παντα ετσι θα τη λεω. Ηταν το πιο γλυκο απ'ολα........Σας ζαλισα :D

Σοφουλι μου τι κανετε; μου εστειλες μυνημα αλλα σημερα το ειδα. Δεν ξερω γιατι. Πως ειναι η Αλεξουλα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!Δυστυχως ηρθε ο χειμωνας!! :( Τι σας αρεσει βρε φιλες???Πανε οι καθημερινες βολτες...πανε!!!Θα τα ντυνουμε σαν αστροναυτες τωρα!

Η νεραιδουλα μου κοιμαται!Το ουλο πολυ πρισμενο, πολλα σαλια και απο τα σαλια.. μυξουλες!Ευτυχως ηρεμησε και το βραδυ κοιμηθηκε κανονικα!Το μονο προβλημα ειναι οτι ακομη δεν πολυ θελει το φαι ετσι σε καθε γευμα θελει και το γαλατακι!Την καταλαβαινω ομως τη ζουζου μου, ποιος θελει να φαει οταν εχει πονο στα δοντια??Μακαρι να ποναγα εγω κ να ηταν το μωρο μου καλα!!

Ιωαννα και εγω τα εχω κοψει τα παιδικα πιατακια-κουταλακια!Μονο σε μια συγκεκριμενη περιπτωση τα χρησιμοποιω(εκτος σπιτιου....η Γιαδικιαρογλου θα καταλαβει :D ).Αυτο με τις φωτο το παθαινω και εγω!!Πως μεγαλωσαν ετσι τα μαμουνια μας ε?? :D

Αθηνα μου μαλλον τη στιγμη που στο εστειλα εκανες log out!Ειδα το δικο σου πριν 2'...κλασικα το ειχα αφησει ανοιχτο και ημουν afk!

Βρε κοριτσια ξερετε τι θελω να ρωτησω καιρο τωρα??Με ποια παιχνιδια παιζουν πολυ τα δικα σας?Ποιο ειναι το αγαπημενο τους?Χριστουγεννα ερχονται να ανταλλαξουμε ιδεες!!

Σας φιλω ματς μουτς, τα λεμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου πολυ καλη ερωτηση αυτη με τα παιχνιδια :D Εμενα η δικια μου ενθουσιαζεται με τα σφηνοτουβλακια! Ειναι βεβαια για μεγαλυτερα παιδια και επουδενι δεν τα παιζει οπως πρεπει, της αρεσει ομως να τα φιταγνουμε εμεις και αυτη να τα χαλαει ;) και επισης της αρεσει να τα περιεργαζεται. Τοσο απλα. Και τα κουκλια της αρεσουν αλλα για λιγο. Επισης παιζει παρα πολυ με ενα ντεφι, το κουναει και χοροπηδαει :D και κατα τ'αλλα της αρεσουν παααρα πολυ τα βιβλιαρακια με τα σκληρα εξωφυλλα. Τα γυρναει και μουρμουριζει και στο τελος τα μασουλαει. Κανονικη βιβλιοφαγος :lol::lol::lol:8-)8-) Εγω σκεφτομαι οτι αφου εχει γενεθλια κοντα στις γιορτες θα λαβει πολλα παιχνιδια απο θειους και γιαγιαδοπαππουδες, οποτε εμεις τι να της κανουμε;;;;;; Πολυ μου αρεσε ενα σπιτακι που ειδα της Fisher Price που εχει διαφορα απανω του. Επισης καλη ιδεα ειναι και αυτα τα ποδηλατακια με το χερουλι απο πισω. Α, και κατι τυπου "γραφειακια" της Fisher Price παλι, το εχει ο ανηψιος μου και εχω δει οτι κολλαει με αυτο και τα βοηθανε να στεκονται και ορθια. Αυτα μεχρι τωρα εχω τσεκαρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμας !

εβγαλε λιγακι ηλιο σημερα αλλα εξακολουθει να ειναι χειμωνιατικος ο καιρος ..επιτελους θα καταλαβουμε οτι ερχονται χριστουγεννα ..

Εμεις εχουμε βηχαλακι παλι με την Αριαδνη - τι πρωτοτυπο ε ? - κ σημερα ξεκινησαν μυξουλες οποτε θα παμε στον παιδιατρο να δουμε τα πως κ τι ..Εχουμε κ προγραμματισμενο εμβολιο για το τελος του μηνα κ επιπλεον την δευτερη δοση του αντιγριπικου . Ιδιαιτερα γι'αυτο πρεπει να ειναι τελειως καλα ..

Οσο για τα παιχνιδακια που λεγαται η Αριαδνη δεν θελει οτιδηποτε μπεμπε η τουλαχιστον της ηλικιας της ..Παιζει κουζινικα μαζι με τις αλλες δυο οπως επισης κ τουβλακια ..Τωρα εχει αρχισει σιγα σιγα να προσπαθει να τα βαλει το ενα πανω στο αλλο ..Εχουμε κ ενα πιανο της φισερ πραις το οποιο οι μεγαλες δεν συμπαθησαν ιδιαιτερα ομως αυτη το λατρευει ! Παιζει μουσικη υποτιθεται μονη της το καταευχαριστιεται κ χορευει κιολας ..

Αθηνουλι μου εκανα την συνταγη με το αυγουλακι κ μονο που δεν με εδειρε ..Παει τελος θα το τρωει στην φρουτοκρεμα κ βλεπουμε ..Τελικα η Γλυκεριαννα ειναι το πρωτο μωρακι που χρονιζει τον αλλο μηνα νομιζω ε ? Εμεις ειμαστε απο τα τελευταια μιας κ γεννηθηκαμε 25/01..

Καλημερα σ'ολες σας ! κ στα μπεμπακια βεβαιως βεβαιως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεα σας!! Τι κανετε; Πως περασατε το χιονισμενο Σαββατο οι Αθηναιες και οι βορειες; Εμεις το απολαυσαμε με τζακακι και ολανοιχτες κουρτινες! Τι χαρα εκανα οταν ξυπνησα και ειδα να εχει χιονοθυελλα δε λεγεται!!! Ειμαστε και λιγο ανοιχτα εδω και το πιανει κανονικα ο καιρος! Σημερα ενω ελεγε οτι θα εχει ηλιο, εχει μια μουνταδα απιστευτη και πολυ κρυο.

Ευα μου, τελικα και εμεις το σταματησαμε το αυγο με το ανθοτυρο. Ηταν μεχρι να δει τι καινουρια γευση ηταν αυτη. Το βαρεθηκε και παει και αυτο :( Το τελευταιο μωρακι ειναι η Σισσυ της Νανας. Περαστικα γρηγορα στο Αριαδνακι σου. Οι μεγαλες σου ειναι καλα;

Της εκαναν δωρο τα πεθερικα μου ενα ποδηλατο απο αυτα που εχουν και χερουλι πισω και τα κρατας σα καροτσακια. Το ποσο της αρεσε δε περιγραφεται!!! Να ακομα ενα παιχνιδι που μπορειτε να σκεφτειτε. Ειναι πολυ ωραιο οταν εχει καλο καιρο , αντι για καροτσι να τα βαλετε σε αυτο. Το χερουλι γυρναει και τις ροδες και το πατε οπου θελτε. Σας αφηνω εκανε κακα. Τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Τι ωραιο κρυο!

Χθες το καταευχαριστηθηκαμε ολοι!!!!Η Δαναη μου βεβαια περισσοτερο απο ολους με τοση βολτα και τοσα δωρα!!!!Της αρεσουν αυτα που κανουν φασαρια....εχουμε ενα τραπεζακι της φισερ πραις και του εχει αλλαξει τα φωτα.Βεβαια θελει να αλλαζει συνεχεια γιατι τα βαριεται......Ανακαλυψα οτι θελει να κοιμαται ακουγοντας τον "χουζουρη" απο τα στρουμφακια!Με τον Νικο τρελαθηκαμε στο γελιο οταν το ανακαλυψαμε =))=))=)):)):)):))

Ευτυχως σημερα εφαγε λιγο καλυτερα....Δεν λενε να βγουν αυτα τα δοντια.....

Ευα μου περαστικα στην Αριαδνη σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε πριν λιγο απο τον παιδιατρο ..κλαψ το μπουλουκακι ξαναμπαινει δυναμικα στο χορο του αερολιν της αντιβιωσης αλλα κ της μυξας ..Εχει να πεσει παλι ρουφιχτιρι ..οπως επισης κ κλαμα ..

Παραλληλα βγαζει κ το 6ο δοντακι κ δυσκολευεται κ σ'αυτο οποτε τα εχει δει σκουρα το κοτοπουλακι μου ..απο βαρος οχι μονο δεν πηραμε γραμμαριο αλλα χασαμε κιολας 100γρ.. :cry::cry: Την ταισα λιγο πριν φυγουμε φρουτοκρεμα ομως εφαγε μονο ενα δυο κουταλιες ηπιε ομως τον χυμο πορτοκαλι ..κατι ειναι κ αυτο ..

Το καημενουλι μου παμε παλι απο την αρχη .. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?Η Αλεξια κοιμηθηκε και εγω μαγειρευω...πλενω πιατα...μαζυεω το χαμο...τα γνωστα δλδ!Το ατιμο το δοντι δεν εχει σκασει ακομα κ την παιδευει!Παμε πολυ καλυτερα με τις μυξουλες αλλα δυστυχως καθαριζουμε συνεχεια τη μυτη, κατι που την εκνευριζει πολυ!Εμαθε να λεει ατο=αυτο, εκει, κακα, ναι και κουναει το κεφαλι καταφατικα, οταν θελει να πει οχι κουναει το κεφαλι και το τελευταιο και καλυτερο λεει παπαπαπαπαωωωωωωωωωω!!!!Ελιωσα, τρελαθηκα, εσβησα!!!Ξερω δεν το καταλαβαινει αλλα......... [smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif]

Ευα μου περαστικουλια!!Παλι ταλαιπωρια μωρε το μπιζου!!Ειναι πολυ σπαστικο το αερολιν!!

Ιωαννα πρεπει να εχει πολυ πλακα να τη βλεπεις να ακουει το χουζουρη και μετα να κοιμαται!! :lol::lol::lol: Εμεις αυτες τις μερες ακουμε την Αγελαστη πολιτεια του Χαρη και του Πανου που ειναι στο πνευμα των ημερων!!

Εμενα κοριτσια 3 παιχνιδια εχει ξεχωρισει το πρωτο ειναι ενας μυλος με μπαλες της playskool μετα ενα μουσικο παιχνιδι και το αγαπημενο της που της αρεσει τρελα (ενω εγω θελω να το ξε κοιλιασω...βαρεσω και πεταξω) ειναι ο gummy bear!!Μιλαμε τον λατρευει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσακια! Τι κανετε; Εμας η Γλυκεριαννα εχει κυρηξει απο την Παρασκευη αγρυπνια με κορυφωση χτες το βραδυ και επισης ειναι τιγκα στο μπουκωμα-μυξα. Φυσιολογικο καθε 2ωρο. Δεν κοιμηθηκαμε καθολου αποψε. Και επιπλεον κανει και το αλλο: κοιμαται στο κρεβατι μας και μολις παω να τη βαλω στο δικο της πεταγεται και κλαιει. Απο την Παρασκευη αυτο. Χτες καποια στιγμη απηυδησα να πηγαινοερχομαι απο δωματιο σε δωματιο και κοιμηθηκε ολο το βραδυ με μας. Λυπηθηκα και τον Κωστα που ξυπνουσε οποτε εκλαιγε, δηλαδη καθε μισαωρο, οποτε την κολλησα πανω μου και κοιμηθηκε. Εγω παλι ειμαι του αγρυπνου. Αφου πηγα χτες σε οφθαλμιατρο για την καθιερωμενη ετησια εξεταση και μου ειπε οτι τα ματια μου ειναι παααρα πολυ αφυδατωμενα. Ειναι η αϋπνια των ημερων ειναι βεβαια και οι φακοι-υπολογιστης. Με εβαλε να ριχνω τεχνητο δακρυ καθε 3 ωρες.

Ευουλα μου χαλια παλι το μπουλουκακι;;;; :(:(:( Τι τραβας κι εσυ βρε κοριτσι μου! Το αερολιν σε ποια περιπτωση το ξεκινας; Θελω να πω ποια ειναι τα συμπτωματα; Πες μου εσυ που εχεις εμπειρια γιατι ισως καποια στιγμη το χρειαστουμε.

Ιωννα τι νινι αυτη η Δαναη σου! Πολυ πλακα με το τραγουδακι :lol: Μακαρι και η δικια μου να κοιμοταν με κατι τετοιο. Αλλα ΟΧΙ!!! Πρεπει να παρει αγκαλια εμενα και να μου τσουρομαδησει το κεφαλι για να κοιμηθει. Αλλιως τιποτα.

Σοφουλι μου τι κανετε; Βλεπω λεξεις με τη σεσουλα :D Το "αγαπαω" γιατι νομιζεις οτι δεν το καταλαβαινει; Για να το λεει κατι θα εννοει το παιδι ;)

Κοριτσια να σας ρωτησω: στους ποσους βαθμους το εχετε το σπιτι σας; Τηρειτε το 25αρι που εχουν πει οι παιδιατροι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλάκια. Έγραψα διάφορα, πάτησα κατά λάθος CTRL+A και πριν το πάρω γραμμή, τα έσβησα όλα. Τεσπα, ξαναγράφω περαστικά για το φουσκαλάκι και την Αριάδνη. Εύχομαι να γίνουν γρήγορα καλά τα νινιά και να έρθει ο Άγιος Βασίλης χωρίς συνοδεία μύξας, αερολίν κ.λπ.

Καλά, Σοφία, η Αλέξια όλα τα λεφτά. Εννοείται ότι καταλαβαίνει τί λέει, μην αμφιβάλλεις καθόλου. Κρίμα που ταλαιπωρείται με το δοντάκι, θα περάσει όμως γρήγορα και θα βρει τον εαυτό της.

Ο Γιώργος έχει ηρεμήσει πάρα πολύ τώρα που κατάφερε επιτέλους να περπατήσει. Έκοψε μαχαίρι τη γκρίνια γιατί πλέον μπορεί να κάνει μόνος του 7-8 βηματάκια χωρίς να πέσει. Με μία μικρή βοήθεια από τοίχους και έπιπλα, φέρνει σβούρα όλο το σπίτι. Η πλάκα είναι ότι με ακολουθεί σα σκυλάκι όπου πάω και αν βγω από κάποιο δωμάτιο και του πω "έλα" σκάει στα γέλια και πατάει γκάζι. Αφήστε από φαί....Το παιδί μου τρώει...χαχα, ξέρετε τί τράβηξα με το φαγητό του και τώρα τον βλέπω να κατεβάζει ένα βαθύ πιάτο (δικό μας) με φαί και δεν το πιστεύω.....Αχ, πόσο γρήγορα μεγάλωσαν....Πότε ήταν που γέννησα, πότε είχε τους κολικούς κι έλεγα "αμαν, πότε θα περάσουν", πότε έκανε το πρώτο του μπανάκι στη θάλασσα και τόσα άλλα πράγματα. Όντως, ο πρώτος χρόνος των μωρών είναι συναρπαστικός. Κάθε μέρα κατακτούν και κάτι - κι εμείς μαζί τους.

Αθηνά,για τη θερμοκρασία που ρωτάς, εγώ το 25 το βρίσκω υπερβολικό. Το καλοριφέρ μας το βάζω στο 22 και σκάμε από τη ζέστη. Νομίζω ότι οι παιδίατροι λένε 21-23 βαθμούς (ανάλογα και την περιοχή και το σπίτι βέβαια). Το βράδυ μόνο με ανησυχεί λίγο γιατί ο Γιώργος ξεσκεπάζεται και κάνει διάφορες κολοτούμπες στον ύπνο του. Δε νομίζω όμως να βολευτεί με υπνόσακο γιατί, όπως είπα, γυρνάει πολυ στον ύπνο του και με τον υπνόσακο δε θα μπορεί και θα ξυπνάει. Μάλλον θα αρχίσω να αφήνω το κλιματιστικό του δωματίου του σε μία νορμάλ θερμοκρασία (ε, δε μπορώ να έχω και το καλοριφέρ ολονυχτία....θα μας σκίσει το πετρέλαιο....).

Για τα παιχνίδια που λέτε....Το αγαπημένο του Γιώργου είναι το γραφειάκι της Fischer Price στο οποίο κάθεται όρθιος και πατάει ό,τι κουμπί βρει και οι μπάλες του. Έχει μάθει και τις πετάει αν του πεις "δώσε μου τη μπαλίτσα", τις βάζει στο καλαθάκι με τα παιχνίδια και γελάει πολύ όταν του φωνάζω "γκοοοοοολ" :lol::lol: . Επίσης, έχει μάθει να χαιρετάει και να στέλνει φιλάκι (άσχετο, αλλά ήθελα να το πω).

Φιλιά πολλά σε όλες και τα λέμε αργότερα.

Παρένθεση: Χριστούγεννα θα φύγετε ή θα γιορτάσετε στα σπίτια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι βρε Κικιτσα; Κατορθωματα κανει ο Γιωργος σου :D Κι εμεις καπου εκει την εχουμε τη θερμοκρασια, πιο πανω απο τους 22 πεταμε ρουχα. Απλως ηθελα να ξερω, μηπως επρεπε να την εχουμε πιο ψηλα και κρυωσε απο αυτο. Εμεις δε θα παμε πουθενα και φετος. Αν ηταν να φυγουμε θα ηθελα ενα εξωτερικο, αλλα με το παιδι δε γινεται. Απωθημενο μου εχει μεινει να παω μια Βιεννη,.Ρωμη, Λονδινο.......Νεα Υορκη.......λεμε τωρα......με τα οικονομικα ετσι που διαμορφωνονται ΚΟΥΚΟΥΛΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!! Οποτε σπιτι, οικογενειακα και ισως αυθημερον καμια εκδρομουλα. Αλλωστε στο καπακι απο τις γιορτες ειναι και τα γενεθλια της και θελω να προετοιμαστω :D

SOS !!!!!!!!!!!!!!!!! Ερωτηση: ποσο φυσιολογικο ορο βαζετε οταν ειναι κρυωμενα; 2 αμπουλες ειναι καλα; Ενας ξαδερφος μου που εχει 2 παιδια και τα εχει περασει αυτα κατα κορον και κατα συρροην, μου ειπε οτι γεμιζαν μια συριγγα των 5 ml και την εχωναν σε καθε ρουθουνι για να πεταχτουν ολα εξω. 10 Ml δηλαδη τη φορα;;; πολυ δεν ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου, εγώ έβαζα σε σύριγγα των 5ml ένα μπουκαλάκι ορό και 2 σταγόνες Otrivin (μόνο για 3 μέρες, μετά σκέτο ορό) και το μοίραζα στα 2 ρουθουνάκια. 10ml μου φαίνεται πολύ. Αχ, κι εγώ ταξίδι θέλω, κατά προτίμηση Άμστερνταμ αλλά.....από του χρόνου και βλέπουμε. Δε μπορώ να αφήσω το Γιώργο τόσες μέρες στη γιαγιά, θα φρικάρει (ήδη τον κρατάει καθημερινά λόγω δουλειάς). Εδώ δεν τον έχω αφήσει να πάω ένα σινεμά (κακώς, κακώς, το ξέρω....), θα τον αφήσω να φύγω Χριστουγεννιάτικα?

Ερώτηση δική μου τώρα: Πώς θα γιορτάσετε τα γεννέθλια των μπουμπουκιών σας? Η Γλυκεριάννα είναι η πρώτη που χρονίζει και μετά είναι το δικό μου το ανταρτάκι. Θέλω πάααααρα πολύ να κάνω ένα παιδικό παρτάκι, σχεδόν όλοι οι φίλοι μας έχουν μωρά (ο κολλητός το περιμένει τώρα :) ) αλλά μαζεύονται περίπου 25 άτομα (μαζί με μωρά και παππουδικά) και δεν χωράμε ούτε με σφαίρες στο σπίτι. Να καλέσω τους μισούς δε γίνεται γιατί είμαστε μία παρέα, οπότε τί?? Αχχχχ, ο άντρας μου μου τη λέει ότι θα ψοφήσουμε στην κούραση και να καλέσουμε μόνο γονείς και αδέρφια αλλά εγώ θέλω και τους φίλους μου με τα νινάκια τους. SOS.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!Εχω ανοιξει απο τις 3 το pc και τωρα καταφερα να κατσω!!Η ζουζου κοιμαται τις μεγαλες ωρες οπως ξερετε!!Αληθεια κοριτσια ποσο ανθοτυρο τους δινετε?Εμας κλασικα δεν μας εχει πει ακομη να φαμε τυρακι. :(

Κικη μου 7-8 βηματακια!!!!Τελεια!!!!Επειδη ειμαι και λιγο χαζη με ή χωρις να στηριζεται???

Αθηνα μου 10μλ μου νομιζω ειναι παρα πολυ!Απο οσο ξερω 5μλ βαζουμε τη φορα περιπου 5 φορες την ημερα συνηθως πριν το φαγητο!Φυσικα αν δεν μπορει να κοιμηθει κανουμε και το βραδυ!Απο 22 μεχρι 24 νομιζω ειναι μια χαρα θερμοκρασια!Εμεις εκει παιζουμε 23-24 και τα βραδια της βαζω το aircondition παντα με ενα ποτηρι νερακι ή μια βρεγμενη πετσετα!Εμενα με εχετε καταλαβει φανταζομαι θελω ζεστη...αν μπορουσα θα αφηνα τα καλοριφερ 24 ωρες αναμμενα αλλα οπως ειπε κ η Κικιτσα αυτο δε γινεται.Αερολιν νομιζω δινουμε οταν εχει και βηχα, σωστα?

Ευα πως ειναι το μπιζου?

Καλε η Ελενα που ειναι????

Νανααααααααααααααα που 'σαι?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσια κ μπεμπακια

εμεις ειμαστε χαλια :( Το μπουλουκακι εχει βηχα πολυ κ δυσκολευεται ..Χτες βραδυ ξυπνησε γυρω στις 4 κ ειχε δυσπνοια ..ομολογω οτι τρομαζω οταν την βλεπω ετσι ..Ελπιζω να συνελθει γρηγορα κ να αρχισει να επιδρα η αντιβιωση..Αυτο που λετε για τον φυσιολογικο ορο εγω κανω το εξης ..Επειδη παντα η Αριαδνη εχει τρελη ποσοτητα μυξας βαζω αρκετες φορες την ημερα καμια φορα μπορω να πω ανα δυωρο ..Δυστηχως βεβαια γιατι το μπουλουκακι χτυπιεται ομως της κανει φανερα καλο οποτε ξεπερναω τις τυψεις μου ..Το 10μλ εγω το βαζω παντως ..αναλογα ομως με την ποσοτητα μυξας παντα , δηλαδη αν τις πρωτες μερες που ειναι κ οι πιο δυσκολες το παιδι δεν μπορει να παρει ανασα σιγουρα το δεκαρακι το ριχνω ..Μετα οταν αρχισει λιγο να ελαττωνεται η ποσοτητα ελαττωνω κ γω τον ορο ..Εννοειται οτι το ρουφιχτιρι μυξας το εχουμε προεκταση του χεριου μας ..Και το αερολιν επισης ..

Κοκορικο μπραβο στον Γιωργο σου που ξεκιναει το περπατημα ..Τωρα θελει πολυυυυυ προσοχη ..Απο την χαρα τους που γινονται αυτονομα κ κινουνται οπως θελουν τρωνε τρελες τουμπες ..Ομως ολα ειναι μεσα στο προγραμμα ..μεχρι να μαθω να πανυγυριζω την καθε τουμπα των διδυμων ειχα δαγκωθει αμετρητες φορες .. :lol:

Την θερμοκρασια στο σπιτι την κραταμε γυρω στους 20 βαθμους ομως νομιζω οτι αυτο εξαρταται κ απο την περιοχη ..Δηλαδη σιγουρα η βορεια ελλαδα δεν συγκρινεται με μας στον νοτο..Ακολουθω κ γω αυτο που κανει η ΣοφιαΚ , βαζω δηλαδη μια βρεγμενη πετσετα στο καλοριφερ η βαζω ενα μπρικακι με νερο .Χρησημοποιει καμια σας υγραντηρα ? Για πεστε γνωμες ..να παρω κατι αναλογο η να πορευτω οπως μεχρι τωρα ?

Ακουω κ για ταξιδακια κ ζηλευωωωωωωω!! Θελω κ γω ..ομως για τουλαχιστον ενα χρονο δεν με βλεπω να κανουμε τιποτις ..Αντε να παμε διακοπουλες το καλοκαιρι καπου στο νησι με τα παιδια ..Διακοπες με το αγορι μου εχω να κανω απο τον Νοεμβρη του 2008 που ειχαμε παει λονδινο ..Ειχα αφησει τις μικρες στην μαμα μου κ δεν ξερω ..δεν μου πηγαινε καλα ..περασαμε ωραια δεν λεω ομως ενιωθα μιση..

Σε λιγο καιρο ξεκινανε κ τα γενεθλια για τα μπεμπακια του Ιανουαριου του ' 10 πως περασε ο καιρος ..Κοριτσια εμεις δεν ξερω τι θα κανουμε , ειναι εποχη ιωσεων με το μωρο να ειναι λιγακι ευαισθητο αλλα κ με τις μεγαλες στον παιδικο δεν ξερω τι θα μας ξημερωσει ..Ευελπιστω να πανε ολα καλα κ να ειμαστε ολοι υγιεις αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε ..Μαλλον με τους γονεις μας κ τους νονους των κοριτσιων θα κοψουμε τουρτα νομιζω ..Αχ πλησιαζει ο καιρος ..

Καλημερουδια σ'ολες

ΥΓ.εγραψα παλι ..τεραστιο ποστ.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...