Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ;

ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS!!!!!!!!!!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΧΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΘΕΙ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ ΩΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΜΕ ΜΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΑΘΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΠΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ ΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ Ή ΟΧΙ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ. ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΑ ΝΑ ΠΝΙΓΟΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΓΑΣΤΡΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ. ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗΣ, Η ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΔΗ ΕΙΧΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΙΓΚΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ Η ΓΡΙΠΗ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ. ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ. ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΩΡΑ, ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ Η ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ; ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ. ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΗ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΔΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΦΤΑ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ!! ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα μανουλες

Αθηνα μου στεναχωρηθηκα πολυ με την Γλυκεριαννα σου...γνωμη μου ειναι επειδη παααρα πολλα παιδακια εχουν αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ειναι να ανοιξεις ενα ποστ με το θεμα σου κ να σου απαντησουν οι μανουλες με αναλογη εμπειρια. η αληθεια ειναι οτι εγω αν ημουν στην θεση σου δεν θα την εκανα αυτην την εξεταση...γενικα με τον πονο εχω ενα θεμα..δεν θελω (ΟΠΩς Κ ΟΛΕς ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕς ΑΛΛΩΣΤΕ)μικρο νινακι να μπαινει σε τετοιες διαδικασιες...εδω τσουτσουνι πηγε να του κατεβασει μια μερα κ τρελαθηκα οταν ειδα οτι αρχησε να ποναει πολυ το παιδι κ του λεω αστο γιατρε ξεχνα το!να μεγαλωσει κ αλλο...κ στο αλλο ποστ μας στις μανουλες χριστουγεννων πολλα νινακια εχουν παθει αλλα αν δεν κανω λαθος μονο ενα εκανε την εξεταση.γι αυτο σου προτεινω να ανοιξεις ενα ποστ να παρεις κ αλλες γνωμες για να νιωθεις κ εσυ πιο σιγουρη με την οποια αποφαση σου!ευχομαι το καλυτερο αγαπη μου...

Σοφακι ειναι καλυτερα ο παππους? πες μας τα νεα σου...τι εχεις παθει κ εσυ ρε κοριτσι? ενος κακου μυρια επονται! αμαν πια...με τον παπαρα τι ακρη βγηκε τελικα? αν βγηκε δηλαδη...

Κικη ο γιοκας σου φτου φτου ειναι τελειος!!!

εγω εδω ειμαι κοριτσακια μου μια απο τα ιδια...εχτες στολισα κ το δεντρακι μου κ ο ταρζαν ολο θελει να παμε να το πιασει κ φωναζει κ άντε κιολας επειδη το αποφευγω!! ολο νευρακια ειναι κ ζορι αλλα τι να τον κανω?? με αποζημειωνει με αγκαλιες κ φιλακια!! λεμε κ νανι οταν νυσταζουμε κ μαμ οταν πειναμε κανονικα φωναζει τον μπαμπα του κ εμενα λεει κ ατό-αυτο εννοει κ διαφορα αλλα κ ολο θελει να τον κραταω ορθιο..μου εχουν πονεσει τα χερια μου αλλα τι να κανουμε?? κ με τον υπνο το βραδυ οπως τα ξερετε...τουλαχιστον 4-5 φορες ξυπνημα ...αλλα ξαναλεω δεν πειραζει τι να κανουμε? θα μεγαλωσουν που θα παει??

καλα η ιστορια με το παλιο-κωλοβακτηριδιο απιστευτη...απο παντου μπορουν να την βρουν τα νινακια μας τελικα...

παμε να φαμε φρουτακια!!! φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΗΔΗ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΘΕΜΑ "ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ" ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ. ΑΠ'Ο,ΤΙ ΕΙΔΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΑΓΩΓΗ.......ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΘΑΙΝΩ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ, ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΤΟ 'ΧΩ" ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΤΕ ΔΕ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΟΧΙ ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ...ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ευα καλη επιτυχια με το εμβολιο της Αριαδνης!Εγω παντως ηρεμησα απο το βραδινο ξυπνημα και η λυση ηταν το παιχνιδι.Για κανα τριωρο το απογευμα δεν κανουμε τιποτε αλλο εκτος και αν παμε βολτα. :D;)

Αθηνα μην πανικοβαλεσαι!!!!!

Επειδη πριν λιγο καιρο εκανα και εγω τεστ για ουρολοιμωξη στην Δαναη εψαξα και ρωτησα παρα πολλους.Δες λιγο το παρακατω link : http://www.paidiatros.com/MAIN/article-251-0-0-0.aspx .Θα διαβασεις οτι κυστεογραφια κανουμε εαν το παιδί έχει παλινδρόμηση ουρων.Φανταζομαι η Γλυκεριαννα δεν ειχε τετοιο θεμα.... ;);) Οποτε...!!!??? Κανε υπερηχο και βλεπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΣΑΣ ΕΧΑΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ,ΠΗΓΑΜΕ ΘΕΣ/ΚΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΕΙΝΑΙ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 73 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΣΠΑΡΑΖΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕ ΛΙΓΜΟΥΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΕΥΑ Η ΑΡΙΑΔΝΗ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?ΕΚΛΑΙΓΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ?ΠΩΣ ΠΗΓΕ?ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΑΛΛΗ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΓΗ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!ΛΙΓΟ ΚΟΥΦΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΕΣ ΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ..ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ..ΣΟΦΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ..ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ,Ε?ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ,Ε?ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΕΥΤΑΡΑΣ..Μ'ΕΜΙΑΞΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..ΜΑΜΑ ΕΥΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ?ΕΚΛΑΙΓΕ?ΔΗΛ.ΘΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΕΜΒΟΛΙΑ?ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΛΑΜΑ,Ε?ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΛΑΙΕΙ..ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ Μ'ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ..ΤΑ'ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

ουφ με εχει πεθανει το μπουλουκακι ...καναμε τα εμβολιακια μας ..δυο στριγλιες εκανε το φασολι κ μετα συνεχεια αγριοκοιταζε τον γιατρο ..Μας βρηκε πολυ καλα ..θα φαμε ψαρακι , αυγουλακι μπορουμε πλεον ολοκληρο οχι μονο τον κροκο αν κ νομιζω οτι την ιδια καταληξη θα εχει ..Θα το δοκιμασω παλι να της το δωσω χωριστα αν κ το ξερω απο τωρα το αποτελεσμα ..στην φρουτοκρεμα θα καταληξει μεσα θα το μοσχοφαει κ δεν θα το παρει κ χαμπαρι..Τον τελευταιο καιρο της δινω το ζυμαρικο της με ζουμακι απο κοτοπουλο η μοσχαρακι με λιγο τυρακι ( ανθοτυρο ) απο πανω κ μαλιστα οχι αλεσμενο πια , κ τρελαινεται ..Ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν αντιδραει θετικα μπορω να δοκιμασω κ στα υπολοιπα φαγητα να τα παταω με το πιρουνι, για να δουμε ..Μπορουμε επισης να φαμε κ φαγακι δικο μας εννοειται οχι υπερβολες , προχτες πχ της εδωσα πατατες φουρνου κ της αρεσαν πολυ ..Να λοιπον γιατι μεχρι τωρα το βλασταρι μου δεν πολυετρωγε ..δεν τις αρεσαν αυτα τα φαγητα , μαλλον ηθελε απο το δικο μας , χα χα ..Επισης τρελαινομαστε πλεον για τον χυμο πορτοκαλι που απαραιτητα τον πινουμε καθε απογευμα λιγο μετα το γευματακι της ..Εχουμε μαθει κ το καλαμακι κ εχει τρελο γελιο ετσι οπως ρουφαει ..

Κατα τα αλλα καλα την λεω εγω μπουλουυυυυυκαααααα!!! Λοιπον ειμαστε 9400 κ 77 ποντους κ ενα τονο γκρινια επισης ...Γιατι απο το πρωι μ'εχει τρελανει ..Και τωρα για βραδυ ειδα κ επαθα μεχρι να ηρεμισει ..προβλεπω δυσκολο βραδυ , εχω την εντυπωση οτι μαλλον συντομα θα εχει κ το 5ο δοντακι , βαλε κ τα εμβολια τα πρωινα ..ηρθε κ εδεσε ..

athinouli, κ γω θα συμφωνησω , μην υποβαλλεις το μικρο σε μια εξεταση που θα το ταλαιπωρησει εαν δεν υπαρχει λογος ..Μηπως να επαιρνες αλλη μια γνωμη απο καποιον αλλο γιατρο επισης ? Κανε τον υπερηχο οπως λεει κ το κοκορικακι , κ αναλογα τα αποτελεσματα τοτε προχωρα ..Αλλα ..δεν ξερω ..εγω θα επαιρνα αλλη μια γνωμη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΠΗΡΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!

ΩΤΙΤΙΔΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ! ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΟ ΥΠΝΟ!ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΕΝΤΩΣΕΙ!ΣΕΡΝΟΜΑΙ!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΥΠΝΟΥ?Η ΠΕΡΝΑΕΙ ΦΑΣΗ?

ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΧΥΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΛΩΣΕΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΞΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑΝΕ Κ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ Κ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ!ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ 8800 Κ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 9100 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ...ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΖΥΓΑΡΙΑ!ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ 'Η 74 'Η 75 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ...ΝΟΜΙΖΩ 74!ΤΟ ΦΑΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ...ΑΛΛΑ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ ΑΒΕΡΤΑ -ΚΟΥΒΕΡΤΑ!

ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΙ ΓΑΛΑ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ?ΦΡΕΣΚΟ?ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ? 'Η ΕΒΑΠΟΡΕ???

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ , ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΕΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΕΤΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ!ΑΛΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ Κ Η ΤΡΙΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ!ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ...ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΜΕΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΗΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΩΛΟΒΑΚΤΗΡΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΙΚΗ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ...ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑΖΕ ΠΑΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ Κ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ Κ ΣΕ ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΚ ΕΚΑΝΕ ΚΩΛΟΒΑΚΤΗΡΙΔΙΟ ΣΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ...ΑΤΥΧΗΜΑΤΑΚΙ...!ΛΙΓΟ ΣΙΧΑΜΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΕΠΩΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ...ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!

ΣΟΦΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ? ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ? Η ΑΛΕΞΙΑ?ΦΙΛΑΚΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ!

ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΤΙ ΨΗΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ???77 ΠΟΝΤΟΥΣ???ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!ΜΩΡΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΑΤΑΚΙ Κ ΔΕ ΤΡΩΕΙ?ΕΧΕΙ ΕΚΛΕΠΤΥΣΜΕΝΟ ΟΥΡΑΝΙΣΚΟ???ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΛΑ?

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΛΙΣΕΣ?ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΘΑΝΟΥΛΗ ΣΟΥ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ...!!!

ΚΙΚΗ,ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΞΕΧΝΑΩ...ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ Κ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!Τι μου κανετε??Η ζουζου κοιμαται και αφου εκανα ενα μικρο γυρο δουλιτσες ειπα να δω τα νεα σας!Ο παππους ακομη στο νοσοκομειο το παλευουμε με φαρμακευτικη αγωγη για να αποφυγουμε το χειρουργειο!Με το μ@#$%^τα ιδια!Δυστυχως ομως "εφυγε" ενας θειος του Κωστα προχθες, νεος σε ηλικια!Το θεμα ειναι οτι ηταν στην Αγγλια για χειρουργειο και τωρα η μιση οικογενεια ειναι εκει και η μιση εδω(4 παιδια το ενα ανηλικο).Τι να πεις...αυτα ειναι τα ασχημα!

Αθηνουλα ειχαμε κανενα νεοτερο?

Νανα μου χαλαρωσε καλε και εμενα 9100 ειναι εχθες τη ζυγισα και μια χαρα φαινεται!Σε καμια περιπτωση χοντρο μωρο!Οσο για τον υπνο αν θυμασαι και εμενα μου εκανε κατι περιεργα αλλα ευτυχως εστρωσε παλι!!Ειναι ποοολυ δυσκολο να ξυπναει το μωρο το βραδυ και να δουλευεις κιολας!!!Γαλα νομιζω το φρεσκο ειναι το καλυτερο, ετσι δεν ειναι?Δεν το εχω ψαξει ακομη!Φιλακια στη Σισσου!!

Ευα μου σου λεει το παιδι ριξε λιγο αλατι λιγο πιπερακι και λαδακι να καταλαβω φαι!! :D:D:D Της εδωσα και εγω λιγο γεμιστα κ φετα και ξετρελαθηκε παλι!!Ασε που το κουλουρι το τσακιζει...αμα κανω να το παρω...χαμος!!

Ειπαμε με τη Κικιτσα(κλασικα τα λεμε Κυριακη στην εκκλησια) να κανονισουμε απο τωρα για την Κυριακη, πρωτα ο Θεος, ενα καφεδακι!!Αθηναιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΚΛΑΣΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ. ΛΟΙΠΟΝ....ΟΛΟ ΤΟ ΣΚ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΑΘΕΙ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΕΤΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΟΥΡΩΝ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΟΣΟ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΓΩΓΗ. ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΧΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΙΑΣΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ. ΚΑΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΩΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΛΙΝΔΟΡΜΗΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΥΣΤΕΟΓΡΑΦΙΑ ΑΝ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗΣ. ΜΑΚΑΡΙ!!!!

ΕΥΑ ΠΑΝΥΨΗΛΗ Η ΑΡΙΑΔΝΗ!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΦΑΪ! ΖΗΛΕΨΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ. ΕΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ; ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΥΛΑΜΕ; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΥΣΣΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΨΙΛΟΑΝΑΛΑΤΑ ΤΑ ΤΡΩΩ ΟΛΑ. Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙ ΤΡΕΛΑ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΧΤΕΣ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΗΓΑΝΗΤΗΣ ΠΑΤΑΤΑΣ, ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΟΦΟΥΛΙ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΓΕΜΙΣΤΑ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΩΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΪ; Ή ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΤΡΩΓΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ; MΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ. ΠΡΩΙ Ή ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΕΤΕ;

ΝΑΝΟΥΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΣΙΣΣΥ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟ ΜΩΡΟ. 9100 10 ΜΗΝΩΝ; ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ...ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμας !

τι κανετε ?

athinouli, πως παει η μικρη , ειναι λιγακι καλυτερα ?

οι υπολοιπες τι κανετε ?

Εμεις στολισαμε χριστουγεννιατικα κ περασαμε τελεια ! Τα κοριτσια τρελαθηκαν με βοηθησαν μαλιστα να το στολισουμε μαζι , η Αριαδνη αποσβολωμενη κ σοβαρη μας κοιταζε αφ υψηλου απο το καρεκλακι φαγητου ..Ισως σκεφτοταν τροπους προσβασης στο ελατακι , μελετουσε στρατηγικη ..

Κατα τα αλλα εδωσα επιτελους ολοκληρο το αυγουλακι στην μικρη κ οπως σας ειχα ξαναπει κατεληξε να ξινισει τοσο τα μουτρα της που την λυπηθηκα κ ως συνηθως το εριξα στην φρουτοκρεμα παει κ τελειωσε ουτε το μυριστηκε καθολου..Εφαγε κ ψαροσουπα κ εκει ομολογω οτι πρωτη φορα βλεπω την θυγατερα μου να μην προλαβαινω κ να με περιμενει με το στομα ανοιχτο ..Καλο κ ετουτο ..Ευτυχως κ τα τρια μου τσουπρακια λατρευουν το ψαρακι κ οπου το βρουν το τσακιζουν..

Κοριτσια εμεις με το αλατι εχουμε το εξης , μαγειρευω με περιορισμενο αλατι ανεκαθεν οποτε δεν μπορω να πω οτι προβληματιζομαι με το φαγητο της μικρης ..Προσπαθω τις περισσοτερες φορες να κρατησω μια μεριδουλα ετσι για να δοκιμαζει που να μην εχει αλατιστει ιδιαιτερα οποτε μας εχει βολεψει προς το παρον ..Οσο για το γαλα που λεγατε νομιζω οτι ο καθε παιδιατρος αναλογα τις αναγκες του καθε παιδιου θα μας οδηγησει στο γαλα που θα πρεπει να δωσουμε στα μικρα μετα τον χρονο..Η Αριαδνη για παραδειγμα πινει απο 6μηνων το ΝΟΥΛΑΚ γιατι ο παιδιατρος εβλεπε οτι δεν επινε σχεδον καθολου γαλα ..Και μπορω να πω οτι ηταν μια σημαντικη αλλαγη γιατι ειδαμε τρομερη διαφορα ..Μετα τον χρονο θα δουμε αν παραμεινουμε σ΄αυτο η παρουμε καποιο αλλο..

Βρε κοριτσια νομιζω οτι η μικρη μου μαλλον ειναι το πιο παχουλο μωρο εδω μεσα ..γμτ ..λετε να της μεινει το ..μπουλουκακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμας κοριτσακια μου! Σημερα πηραμε τα αποτελεσματα της επαναληπτικης καλλιεργιας και ηταν πεντακαθαρη!!!!! :YMHUG::x Οποτε σιγουρα μονο υπερηχο θα της κανω, δεν το ταλαιπωρω αλλο το πουλακι μου! Αλλωστε ολες οι περιπτωσεις που εχω ακουσει με μωρακια που ειχαν παλλινδρομηση ηταν μεχρι 3 μηνων. Η δικια μου ειναι μεγαλη για να εμφανισει κατι τετοιο.

Ευα μου τελεια!!!!!!!!!!! Στολισατε!!!!!!!!! Εμεις πρωτα ο Θεος το Σαββατοκυριακο. Οπωσδηποτε, δε χωραει αναβολη. Θελω αποτελεσματα απο αντιδρασεις Αριαδνης μολις κατεβηκε απο το καρεκλακι :lol: Το εχετε και σημερα το δεντρο;; :D Το Σαββατο πηγα σε ενα καταστημα με ειδη σπιτιου, το "Διαφανο" και ειχε κατι χριστουγεννιατικα στολιδια και Αγιους Βασιληδες........................τρελαααααααααααααααααα!!! Τα ηθελα ολα!! Ευτυχως που δεν ειχα παρει πολλα χρηματα μαζι μου γιατι θα τα ξοδευα ολα εκει. Σιγουρα παντως θα της παρω καποια χριστουγεννιατικα στολιδια-παιχνιδια γιατι περσι ο,τι αγορασα για το στολισμο δεντρου-σπιτιου ηταν ξεκαθαρα για ενα σπιτι που κατοικουν ενηλικα ατομα. Φετος θα το τιγκαρω στο ελαφακι-Αγιο Βασιλη-χιονανθρωπο και θα γινουμε τουρλουμπουκι! :lol::lol:

Εχετε υποψιν μεχρι ποτε θα πλενουμε τα ρουχα τους με ειδικο απορρυπαντικο;

Για γαλα εμας η παιδιατρος μας ειπε ή Νουλακ ή θα συνεχισουμε το Αλμιρον το 3.

Σχεδιαζει καμια κανενα ταξιδακι για Χρισοτυγεννα; Εμεις και φετος δε θα παμε πουθενα. Εχουμε να φυγουμε γιορτες απο προπερσι που πηγαμε Πραγα :-s Και δεν ξερω ποτε θα ξαναμπορεσουμε να φυγουμε. Αν σχεδιαζει καποια ας μας πει, θα νιωθω οτι φευγω κι εγω ;) Αφου με εχει πιασει ενα πραγμα και μπαινω στα site των ταξιδιωτικων γραφειων και χαζευω τα πακετε διακοπων. Ξελυσσαω καπως ετσι. Εντελως αρρωστημενο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; x_x

Σοφια πως ειναι ο παππους; Δημητρα ησυχασε καθολου ο Θανουλης; Ελενα που ειστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΚΙκηηηηηηηηηηηηηηηηηη τι κανει το ζουζουνακι;

Νανα κοιμηθηκατε αποψε κανονικα;

Κοριτσια δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα τα μωρα μας εχουν μπει σε μια καταπληκτικη φαση :D Η Γλυκεριαννα βγαζει ενα σορο συλλαβουλες ακατανοητες, αλλα ειναι σα να μιλαει :D Επισης εχεθ αρχισει και αφηνεται απο το ενα επιπλο και παει στο αλλο με ενα βηματακι χωρις να κρετιεται πουθενα. Βεβαια οι πτωσεις-χτυπημα κεφαλιου εχουν αυξηθει αλλα την εχω συνεχεια σε στρωμενο πατωμα οποτε μετριαζεται ο πονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

ειδα το νησι ..καταπλακωθηκα παλι καλα καλα ..θα ταισω την Αριαδνη σε λιγο ..

Σημερα μου εβγαλε λιγο το λαδι το μικρο μου ..Κοριτσια εχω αγχωθει πολυ με την μεγαλη μου κορη ..Κατι την ειχε δαγκωσει στο μαγουλο της , σιγουρα οχι κουνουπι γιατι γενικα αυτη δεν εχει πολλα πολλα με τα κουνουπια , ισως σκνιπα η κανενα αλλο πετουμενο δεν ξερω ..Εχει πρηστει κ ειναι πολυ χαλια ..Την πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο κ μας εδωσε αντιβιωση γιατι εχουμε μαλλον σταφυλοκοκκο ..Ω θεε μου ..Μεχρι τωρα απο την πεμπτη που την πηγα πρωτη φορα , εχει γινει τεραστιο κ το παιδι νιωθει πολυ ασχημα , μαλιστα μου λεει συνεχεια οτι την ποναει ..Αυριο πρωι πρωι την παω σε δερματολογο, δεν σηκωνει αναβολη ..Εχω στεναχωρηθει ..Το πουλακι μου πρωτη φορα παιρνει αντιβιωση και φαινεται ασχημα ψυχολογικα ..Εχω αγχωθει..

Αθηνουλι εφοσον τα αποτελεσματα του υπερηχου ηταν καθαρα καλα λες , μην το ταλαιπωρησεις αλλο το μικρο ..Οσο για το δεντρο μας ..ναι στη θεση του ειναι , εβαλα μπροστα το τραπεζακι του σαλονιου κ η μικρη εξερευνητρια δεν εχει προσβαση .. :lol::lol: εμ ..μπρικια κολλαμε ..Αφου επεζησε απο την επελαση των διδυμων την Αριαδνη θα φοβηθει ?

Με ειδικο απορυπαντικο πλενουμε μεχρι τους εξι μηνες .Κατοπιν χρησημοποιουμε αυτο που πλενουμε τα δικα μας ρουχα .Εννοειται οτι αν υπαρχει καποια αντιδραση πχ αλλεργια κτλ ενημερωνουμε τον παιδιατρο ..Οι περισσοτεροι μεχρι τους 6μηνες παντως λενε για βρεφικο απορυπαντικο..

Η Αριαδνη πιανεται μπουσουλαει σ'ολο το σπιτι , το παρκο το χρησημοποιησαμε σχετικα ελαχιστα κ το μαζεψαμε γιατι πλεον ηταν κατι σαν αποθηκη παιχνιδιων ..Μεταξυ μας δεν την πολυβλεπω προθυμη για περπατημα ..Ορθοστατει κανει βηματακια οταν την κραταμε απο τα χερακια η οταν θελει να παει γυρω γυρω αλλα βαριεται πολυ γρηγορα κ ξαναμπουσουλαει..Τι να πω το καθε παιδι εχει σιγουρα τον ρυθμο του ..Η μεσαια μου κορη μπουσουλησε 10μιση μηνων ..τετοια βιασυνη ..Η μεγαλη ακολουθησε μια εβδομαδα μετα γιατι εβλεπε την αλλη κ μαλλον ζηλευε ..Η Αριαδνη δεν εχω ιδεα τι σχεδιαζει ..

καληνυχτα ευχομαι σ'ολες , ηρεμα μωρακια ηρεμες κ οι μαμαδες ..

Αχ ευχηθειτε μου καλη τυχη αυριο με το Σοφακι μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

κ εμεις στολισαμε το δεντρακι μας φτωχικα μεν αλλα με πολυ αγαπη!!! ο μικρος στην αρχη το κοιταζε κ φωναζε δεν το ηθελε καθολου αφου ελεγα θα ξεστολισουμε καπακι αλλα τελικα το εχουμε 3-4 μερες τωρα κ το συνηθησε μαλλον αν κ κατα διαστηματα μου το δειχνει κ φωναζει..τι να πω??

εμενα κοριτσια δεν μπουσουλαει καθολου δεν θελει με τιποτα ο τεμπελακος μου αλλα θελει να τον κραταμε ορθιο ολη την ωρα του αρεσει πολυ! κ απο κουβεντες αλλο τιποτα δεν σταματαει το στοματακι καθολου ολη μερα!

εν τω μεταξυ εχτες ειχε εμβολιο ειμαστε 11.550 κ 78 ποντους!! Ευα μου μαλλον εδω ειναι το μπουλουκακι!! :D ολοι μου τον περνανε για μεγαλυτερο! πλεον δεν ξαθεται καθολου στον γιατρο,εχτες δεινοπαθησα κοριτσια μου αφου να τον ξεντυσω-ντυσω κλπ εγινα μουσκεμα στον ιδρωτα κ ειχα κατι νευρα αλλο πραγμα μετα...εχει αλλαξει πολυ πλεον στον γιατρο...

ειδε κ τα δοντια του κ τα κατω ειναι λεει εντελως ετοιμα να σκισουν κ να βγουν επιτελους αλλα επειδη το ακουω 3 μηνες αυτο της λεω κ τον προηγουμενο ετσι ηταν κ λεει ναι το ξερω ο καημενος εχει υπερβολικα σκληρα ουλα! ναι εχει της λεω μηπως εκει οφειλετε η υπερβολικη γκρινια τα νευρα του κ το οτι ξυπναει 10 φορες καθε βραδυ κ μου λεει ε ναι προφανως το παιδι παιδευεται πολυ κ γι αυτο ειναι ετσι...κ λεω κριμα ρε γαμωτο πια...

ηταν ενα πολυ γελαστο παιδι κ τωρα δεν ειναι ετσι...αρα τα παλιοδοντια που τον ενοχλουν τοσο πολυ ευθυνονται για ολα!

δεν ξερω τι να κανω να τον βοηθησω πια...

Αθηνα μου πολυ χαρηκα με τα νεα σας!!!!!!!!

παω να τον ταισω το βραδυνο του κοριτσακια μου!!! σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Ειστε ολες καλα; Μη βιαζεστε να χαρειτε με τα νεα μου.....την πηρα χτες τηλ να της πω για τα αποτελεσματα και ηταν ανενδοτη. Θα την κανουμε την κυστεογραφια θελουμε δε θελουμε. Ειπε οτι αν υπηρχε τροπος να το αποφυγουμε αυτη πρωτη θα μου το ελεγε. Και επειδη με την υγεια του παιδιου μου δε θελω να παιζω, λεω να συμμορφωθω. Οποτε απο αυριο θα ψαξω για ραντεβου στο ΠΑΙΔΩΝ :(:(

Φιρφιρικο μου παιδαρος ο Βασιλης :D Δε του βγαινουν με τιποτα τα δοντακια μωρε; Πολυ θα παιδευεται το χρυσο μου :cry:

Ευουλα μου τι εγινε τελικα με τη μεγαλη; την πηγες δερματολογο; Εγω το παρκο το χρησιμοποιω ακομη γιατι οπταν θελω να κανω μια δουλεια ή εστω να πω τουαλετα, πού να τη βαλω και να ειμαι σιγουρη; Οπως μου τα λες το Προδερμ πρεπει να το κοψω δηλ; Και εχουμε παρει ενα σορο κουτια :D Εχω να πλενω μεχρι να γινει 2 ετων! Ε μεχρι τοτε μπορει να εχει αδερφακι!Οποτε θα συνεχισουμε για πολλαααααα χρονια το προδερμ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνάκο μου στεναχωρήθηκα.... :( θα ταλαιπωρηθεί λίγο το λουλούδι σου...αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κάνεις! εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου καλημερα

τι μου κανετε , τα μπεμπακια σας ?

Αθηνουλι μου τι να πω ..σιγουρα κανεις δεν θελει να ταλαιπωρει χωρις λογο το μωρο του αλλα αν οπως λεει η γιατρος σου πρεπει να γινει η κυστεογραφεια ..Παρε μια ακομα γνωμη βρε παιδι μου ..Δεν ξερω εγω ισως να το εκανα να συμβουλευτω δηλαδη αλλον ενα ειδικο ..Κλεισε βεβαια το ραντεβου στο παιδων εννοειται..

Φιρφιρικο παιδαρος ο μικρος ...αντρακι σωστο ! Τον ταλαιπωρουν τα δοντακια τον καημενο ε? Δεν μπορεις να κανεις πολλα δυστηχως για ανακουφιση , ισως αν συμβουλευτεις την παιδιατρο σας για να του δωσεις λιγο ντεπον οταν ειναι πονεμενος ειναι μια λυση..Η αληθεια ειναι οτι οσο αργουν να τα βγαλουν ειναι λιγο πιο δυσκολο γιατι σκληραινουν τα ουλα κ ο πονος ειναι πιο εντονος συνηθως για τα πρωτα 2-3 δοντακια , μας ειχε πει ο παιδιατρος ..Μετα λιγο πολυ συνηθιζουν κατα καποιο τροπο την ολη διαδικασια ..

Κοριτσια πηγα την Σοφια στον δερματολογο ..Με αγχωσε καλα καλα ..Λοιπον τα νεα εχουν ως εξης ..Αυτο που εχουμε σαν παρασημο στο μαγουλακι της ξεκινησε απο τσιμπημα εντομου χωρις να μπορουμε να διευκρινησουμε αν ηταν κουνουπι ..Σιγουρα αν ηταν θα προκειται για πολυυυυ μεγαλο σκνιπα η κατι παρομοιο ..Για λιγο φανηκε οτι επουλωθηκε αλλα μαλλον η μικρη παρολο το οτι της εβαζα κρεμα το εξυσε ..Κατι λοιπον πηγε στην απειροελαχιστη πληγη που δημιουργηθηκε μ'αποτελεσμα να μολυνθει σε εκταση ..Γι'αυτο τον λογο αλλωστε πηραμε κ αντιβιωση γιατι δεν θα μπορουσε να καταπολεμηθει αλλιως ..Μου τονισε ο δερματολογος οτι καλο ειναι κ το λεει σε ολους τους γονεις με παιδια κατω των 5 ετων να μην τα φιλαμε στο προσωπο ..Να προτιμησουμε περιοχες οπως το κεφαλακι η τα χερακια τους ...Το θεμα ειναι οτι θα πιουμε 2 μπουκαλαρες αντιβιωση θα βαζουμε καθημερινα πρωι βραδυ μεχρι το τελος της εβδομαδας μια ειδικη κρεμα , κ πολλες φορες κατα την διαρκεια της μερα θα κανουμε πλυσεις της περιοχης με ορο , κατοπιν παστουρωμα με μπεταντιν .Θα τον δουμε παλι την Παρασκευη κ ελπιζω να ειμαστε καλυτερα ...Για να της δωσω βεβαια την αντιβιωση μεσα στην νυχτα δεινοπαθω γιατι καθολου δεν το γουσταρει αλλα τι να κανουμε ..Ειναι αναγκαιο ..

Καλημερα σε ολες σας αλλα κ στα μπεμπακια σας ..

ΥΓ. ΣοφιαΚ εκανες τιποτα με το θεμα της δουλειας ? Εχεις βρει κατι ? Εγω πλεον στελνω μαζικα βιογραφικα κ μ'εχει πιασει τρελα γιατι φως στο τουνελ δεν βλεπω ..Ισως τα πραγματα σ'εσας ειναι καλυτερα , εμεις εδω παντως μαυρη μαυριλα στο θεμα δουλεια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια. Χάθηκα αλλά - κλασικά- έπηζα στη δουλειά. Σήμερα που ξελάσκαρα λίγο είπα να μπω να σας διαβάσω. Κρίμα όμως, διάβασα νέα που δε μου άρεσαν για το Σοφάκι, τη Γλυκεριάννα και το Βασιλάκη.

Εύα και Αθηνά, περαστικά στα παιδιά. Τί ήταν κι αυτό καλέ με το δεινοσαυρο-έντομο? Κοίτα να δεις τί έπαθε το Σοφάκι. Εύχομαι να περάσει γρήγορα το μαγουλάκι της. Πάντως κορίτσια, με τέτοιο σκουπιδαριό που μαζεύτηκε και στην Αθήνα, φτηνά τη γλιτώσαμε κι εμείς με τα θεόρατα και μολυσμένα κουνούπια που κυκλοφορούσαν παντού...

Αθηνά, να κάνεις την εξέταση στο φουσκαλάκι, να σας φύγει η ιδέα. Ξέρω ότι είναι ταλαιπωρία για το παιδί πρώτα, αλλά αφού επιμένει ο παιδίατρος, να τον ακούσεις. Η καλύτερη ιδέα είναι αυτή που είπε η Εύα, να πάρεις και μία 2η γνώμη αλλά κλείσε και το ραντεβού στο ΠΑΙΔΩΝ να είσαι καβαντζωμένη (δεν βρίσκεις πάντα έγκαιρα). Καλά αποτελέσματα.

Φιρφιρίκο, πολύ άντρουκλας ο Βασίλης. Τα κιλά σας για μας είναι όνειρο θερινής νυκτός :lol: Με τα βίας θα τριπλασιάσουμε το βάρος γέννησης μέχρι το χρόνο (και αν....). Φτου φτου σας. Μωρέ υποφέρει το νινί με τα δοντάκια. Η Εύα έχει δίκιο, όσο πιο αργά βγουν τόσο πιο πολύ πονάνε τα μωρά γιατί σκληραίνουν τα ούλα. Υπομονή λοιπόν, ντεπονάκι στα μεγάλα ζόρια και παγωμένα μασητικά για να ανακουφίζεται (εμάς μας έσωσαν).

Σοφάκι, γειτόνισσα, καλά τα λέμε κάθε Κυριακή στην εκκλησία. Εγώ τα νέα τα έμαθα από πρώτο χέρι. Και πάλι συλλυπητήρια για το θείο του Κώστα και περαστικά στον παππούλη σου.

Εμείς είμαστε μια χαρά...Ο Γιώργος εδώ και πολύ καιρό αλωνίζει το σπίτι είτε μπουσουλώντας, είτε περπατώντας από έπιπλο σε τοίχο και τούμπαλιν. Εδώ και 3 μέρες κάνει και βηματάκια μόνος του αλλά το πολύ 3. Μετά πέφτει :lol::lol::lol: Χαίρεται όμως τόσο πολύ το αγόρι μου....Αν πάω απέναντί του σε μικρή απόσταση και του κάνω"έλα στη μαμάκα" σκάει στα γέλια και τσουπ τσουπ μου 'ρχεται!!! Πόσο περήφανη νιώθω!!! Θα μου πείτε "σιγά το επίτευγμα, κάποτε όλα τα παιδιά περπατάνε" αλλά εγώ φουσκώνω σα γαλόπουλο από περηφάνια και χαρά. Άσε από λογάκια....Ακατάληπτα μεν, πολλά δε. Το μόνο που λέει καθαρά είναι μαμ (φαί), μαμά (σπάνια), μπαμπά (συνέχεια), ιαια (γιαγιά) και παπα (παππού). Τα υπόλοιπα θέλουν διερμηνέα τον οποίο δεν διαθέτουμε.

Α, κάνει και το άλλο....Έχει ένα παιχνίδι τηλεφωνάκι με ακουστικό που κάνει ντριν. Αν χτυπήσει, το σηκώνω και του λέω "ζητάνε τον κύριο Γιώργο, θα μιλήσετε? (και καλά, γραμματέας προς αφεντικό). Και παίρνει το ακουστικό και το βάζει κανονικότατα στο αυτί και περιμένει να ακούσει!!!!! =))=))

Όσο για δουλειά, επειδή Εύα και Σοφία έχετε στενοχώριες, να σας πω και το δικό μου πόνο. Ο άντρας μου έχει στείλει από αρχές Οκτώβρη περίπου 90 βιογραφικά και έχει μιλήσει και με όσους γνωστούς έχουμε. Ούτε σε 1 συνέντευξη δεν το έχουν καλέσει. Δηλαδή ούτε καν την ευκαιρία ή την ελπίδα ότι κάτι κινείται στην αγορά....τιποτα. Και αρχίζουν και μας ζώνουν τα φίδια γιατί ο καιρός γαρ εγγύς και από 01/01/2011 είναι και επισήμως άνεργος. Και εννοείται ότι λόγω μπλοκακίου δεν υπάρχει ταμείο ανεργίας, έστω αυτά τα λίγα χρήματα που κάποια τρυπούλα θα βουλώσουν. Το μόνο που θα βουλώσει είναι το στόμα μας γιατί είμαστε και φαγανοί και δε συμφέρουμε.

Σας έπρηξα, πολλά είπα αλλά είχα μέρες να γράψω. Θεωρήστε τα ως αναδρομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι μου κανετε?Εμεις παλευουμε!Η ζουζου παει βολτα με το μπαμπα της να κανω και καμια δουλιτσα!Ο παππους μαλλον θα χειρουργηθει δε θα το γλιτωσουμε!Απο τη μια ειναι κακη εξελιξη απο την αλλη ειναι η σωστη ευκαιρια να καταλαβει επιτελους ο παππους οτι πρεπει να πανε να μεινουν στο σπιτι των δικων μου!!Ετσι και αλλιως το σπιτι ειναι μονοκατοικια με μια μεζονετα και ενα διαμερισμα!Δεν θα μενουν οοοοολοι μαζι!Η γιαγιακα εχει κουραστει πια!Θελει βοηθεια!Μακαρι να πανε ολα καλα και περασει γρηγορα ολη αυτη η φαση!

Η Αλεξια 2 μερες κανει απεργια πεινας!200-220 γρ φαγητο και 150-160 γαλα!Τι να πω δεν ξερω τι εχει παιχτει μαλλον δοντι!Βηματακια ενα ενα και σιγα σιγα!Κατα τα αλλα απο επιπλο σε επιπλο κ παει απο το ενα δωματιο στο αλλο!Μπουσουλαει λες και παει για παγκοσμιο!!Τις τελευταιες μερες μας εχει τρελανει στα φιλια!!Ολη μερα φιλια!!!Καμια φορα παταει και ενα δαγκωμα στο τελος και μετα γελαει!!Αυτο που με τρελανει ειναι που κανει αυτο το γελιο το κοροιδευτικο!!!Χαχαχαχαχαχα!!Κατα τα αλλα μαμα, μπαμπα, γιαγια, παπα(παπππου), εννια (ενα), ατα, αντε, μαμ, γαλια(γαλα), ελα ελα κτλ!

Αθηνα κοιτα καλο ειναι να κανεις αυτο που σου λεει η παιδιατρος!Αν ομως εχεις τοσες αμφιβολιες καλο ειναι να παρεις και μια δευτερη γνωμη, εγω αυτο θα εκανα!Περιμενουμε νεα!

Σοφακι φτου φτου ο παιδαρος!!

Ευα μου τι παθατε βρε παιδι μου!!!Περαστικο να 'ναι!Πολλα φιλια στο Σοφακι!

Κικη μου ακομη δεν εχει βρει κατι ο αντρας σου ε???Τι δυσκολες εποχες!!Υπομονη!Φιλια στο μελλοντικο συμμαθητη μας!! :D:D:D

Νανα που εισαι γριουλα????

Ελενα που χαθηκες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!ΝΤΕΜΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΝΕΑ! ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 1535 ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ [smilie=angry8.gif][smilie=angry9.gif] [smilie=angryfire.gif] ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΛΊΓΑ ΣΑΣ ΛΕΩ. ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ, ΕΣΤΕΙΛΑ E-MAIL ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ, ΜΗ ΓΙΝΨ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙ) ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΗ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ, ΔΕ ΤΟ ΜΥΡΗΚΑΖΩ ΑΛΛΟ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΜΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ) ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΙΩΣ. ΔΗΛ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ, ΑΣΚΕΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΓΙΩΜΕΝΗ ΓΝΩΜΗ. ΜΗ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΟΡΟΪΔΕΥΩ.... ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ. ΙΣΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΜΑΚΑΡΙ....

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ. ΑΝΟΡΕΧΤΗ Η ΑΛΕΞΙΑ; ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΝΤΑΚΙ. ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗ. ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ (*)

ΤΗΣ ΠΗΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΤΡΑΤΑ ΤΗΣ fISHER PRICE ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!! ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΝΤΕΛΙΡΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ [smilie=blob6.gif]

ΕΥΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΚΟΥΝΟΥΠΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΥΟΝ! ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ;;;; ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ;;;;;

ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;;; ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ; ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΕΝΑΤΡΑΠΕΖΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειμαι μεσα για τον καφε!Αληθεια θα παρουμε και τους ερωτες ή μονες μας?

99% δλδ γιατι ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει ποτε θα γινει η κηδεια του θειου, ειναι ακομη στο Λονδινο κ φτιαχνουν τα χαρτια τα παιδια του!Δεν ειναι αργα τα ζα μονο στην Ελλαδιτσα μας........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΠΑΙΔΙ, ΓΕΝΙΚΗ...ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΧΑΛΙΑ!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ!

ΣΟΦΑΚΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ!ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ...ΚΑΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑ...!ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ!Κ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!

ΕΥΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΛΕΝΩ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΡΟΥΧΑ ΜΕ ΠΡΟΔΕΡΜ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΣΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΛΕΚΕΔΕΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΑΡΙΕΛ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕ ΠΡΟΔΕΡΜ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ...11 ΚΙΛΑ?ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...!!!ΠΑΙΔΑΡΑΣ!!!!!!!ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!

ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΑΚΙ!

Η ΧΡΥΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΖΩΗΡΗ ΟΣΟ 10 ΑΓΟΡΙΑ !ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΚΑΘΙΣΤΟ!ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΕΝΤΩΣΕΙ!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ...ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ...ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού εισαι Νανουκα μου; Ζωηρη η Σισσυ; Βγηκε οργισμενο νιατο το καμαρι σου :) Ο αντρας μου δουλευει σε μια εταιρεια που διαχειριζονται τα πληροφοριακα συστηματα για λογαριασμο του κρατους. Ακαταλαβιστικο;;;;;;;;;;;;;;;; Μη με ρωτας τι ακριβως κανει εκει...........τοσα χρονια μου ειναι αδυνατον να αναπαραγω το αντικειμενο του. Παντως ειναι με συμβαση και το Μαρτιο ληγει....Κανεις δεν ξερει να τους πει αν θα συνεχισουν ή όχι. Προσπαθουμε να ειμαστε αισοδοξοι!.

Το πρωι παμε για υπερηχο. Απο τωρα ξερω οτι η Γλυκεριαννα θα πλανταξει στο κλαμα. Ε :) δω δεν καθεται να της βγαλουμε το μανικι, θα κατσει εκει;;;; Στην κυστεογραφια δε θελω να σκεφτομαι τι εχει να γινει. Και κραταει μιση ωρα η εξεταση μου ειπαν. Θα βαλαντωσει το παιδι :cry::cry::cry::cry: απο τωρα το σκεφτομαι και γινομαι χαλια. :cry::cry:

Καληνυχτα κοπελιτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας...Κορίτσια, είμαι λιώμα. Δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου αυτή τη βδομάδα, κάθε μέρα έχω δουλειές στο σπίτι + μαγείρεμα για εμάς + μαγείρεμα του Γιώργου + παιχνίδι μαζί του + γκρίνια λόγω δοντιών + ζιζανιές και γύρω γύρω όλοι. Είμαι λιώμα. Αφήστε που απόψε το βράδυ ενώ δεν ξύπνησε καθόλου, συνέχεια στριφογύρναγε στην κούνια και έβγαζε αναφιλητά ή αναστέναζε το πουλάκι μου. Εγώ όπως καταλαβαίνετε, πού να κλείσω μάτι...Κλαρίνο, στο κρεβάτι μου μεν, με τα αυτιά τεντωμένα δε. Και τελικά το αγόρι μου ξύπνησε 6:45 με ένα κλάμα, άλλο πράγμα να σας λέω και άλλο να ακούτε. Ούρλιαζε κυριολεκτικά. Βρε αμάν, βρε αγκαλίτσα, βρε αγαπούλες, τίποτα. Εννοείται ότι δεν ξανακοιμήθηκε μέχρι που ήρθε η μαμά μου για να φύγουμε με το Σωτήρη για δουλειά. Μάλλον δοντάκι θα βγάλει αλλά τέτοια ιστορία δε μου έχει ξανακάνει. Και διάβασα το ποστ της Αθηνάς που λέει ότι η Γλυκεριάννα βγάζει τραπεζίτη, βλέπω και το Γιώργο που όλο το πίσω μέρος των ούλων σκαλίζει και δαγκώνει και λέω "μπας και?". Νωρίς δεν είναι για τραπεζίτες? Μήπως φουσκώνουν τα ουλάκια αλλά θα βγούν αργότερα?

Μια και είπα Αθηνά, καλά έκανες κούκλα και έκλεισες ραντεβού. Όλα να πάνε καλά εύχομαι και το φουσκαλάκι να μην περάσει άλλη ταλαιπωρία μέχρι που να μεγαλώσει και να ερωτευτεί (εκεί είναι τα ζόρια μανούλες....χαχαχα).

Βρε κορίτσια, ακούστε τί άλλο με ανησυχεί: Ο Γιώργος τρίζει τα δόντια του. Το έκανα κι εγώ μικρή αλλά μόνο στον ύπνο μου και όχι πάντα. Αυτός το κάνει στον ξύπνιο του και είναι πολύ ανατριχιαστικό. Τί είναι τώρα αυτό?? Νευρικό? Μήπως έχω κάνει χωρίς να το θέλω το παιδί μου νευρόσπαστο? Αχχχχχ θα σκάσω. Επίσης, έχει αρχίσει και διεκδικεί πράγματα με νεύρο και κλάμα. Αν του πάρεις π.χ. από τα χέρια κάτι που δεν πρέπει να κρατάει, γίνεται χαμός. Είναι της ηλικίας ή μόνο το δικό μου μωρό είναι σκατούλι?

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ αυτό το ΣΚ για καφεδάκι. Έχω μία βάφτιση την Κυριακή που είχα ξεχάσει παντελώς και το Σάββατο θα πάμε σε παιδικό πάρτυ και μετά στην πεθερά (καμία όρεξη δεν έχω αλλά τί να κάνω....άλλη φορά θα σας τα πω). Εννοείται ότι αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να αναβληθεί ο καφές. Θα έρθουμε στον επόμενο (που θα υπάρξει οπωσδήποτε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια! Μολις γυρισαμε απο τον υπερηχο, γενικα καλα τα εδειξε αλλα ειχε κατι ευρηματα που πιθανον να προερχονται απο τη λοιμωξη./ Δεν μπορω να επαναλαβω τι γραφει γιατι ειναι ακαταλαβιστικες λεξεις. Η Γλυκεριαννα αγαπησε την ακτινολογο, μια χαρα τα πηγαν και δεν εβγαλε κιχ. Βεβαια δεν την πονεσε και πουθενα.

Κικη μου αυτο με τα δοντια και το τριξιμο το κανει και η δικια μου. Νομιζω οτι τους ενοχλουν και τα τριζουν. Ετσι το εχω καταλαβει. Ταλαιπωρηθηκε σημερα το ζουζουνι; Κατι θα το ενοχλει. Δεν μπορει να ειναι ολη μερα μεσα στην καλη χαρα, μωρα ειναι θα κλαψουν :lol: ετσι μου λενε συνεχεια :lol: Σ'ευχαριστω για τις ευχες σου, μου δινεις κουραγιο φιλεναδα :D Οσο για τον καφε, δεν χαθηκε και ο κοσμος το κανουμε την αλλη βδομαδα να ειμαστε ολες. Αλλωστε κι εγω εχω τραπεζι την Κυριακη το μεσημερι, μην ειμαστε ολη μερα βολτα.Θελω και να στολισω και δε με βλεπω να μου φτανει μονο το Σαββατο, θα μας παρει και λιγο η Κυριακη.

Κοριτσια καθε μερα με τρελαινει αυτο το παιδι μου. Τωρα εχει πιασει και παριστανει οτι διαβαζει βιβλιο. Γυριζει τις σελιδες και κανει οτι μιλαει, ακατανοητα βεβαια πραγματα, κατι μμμμμμμμ,αααααα ντιντιτνι, ντανταντα, μπαμαμπαμπα και τετοια. Και μολις τελειωνουν οι σελιδεςβγαζει και ενα κακαριστο γελιο :D. Επιπλεον κανει το γερο, παριστανει τον παππου μου.Αυτο και αν εχει γελιο!!!! Της λεμε "κανε τον παππου" και αρχιζει να ξεροβηχει η σουσουραδα :lol: Και επισης Κικη και η δικια μου εχει αρχισει τα πεισματα. Αν δεν της κανουμε το χατιρι, πεφτει ανασκελα και τσιριζει. Καθε μερα κανει και αλλα!!!

Σε λιγο χρονιζουν το εχετε καταλαβει;;;;;;;;;;; Ποτε περασε ο χρονος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;οεο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...