Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

TI ANYΣΗΧΕΙΣ ΒΡΕ ΚΙΚΗ ΜΟΥ;; ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΥΓΕΙΙΝΗΣ!!!! ΔΕ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΚΥΛΗΣΕ. ΤΡΩΕΙ 5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΧΥΝΤΙΚΟ Η ΚΥΡΙΑ. ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΥΣΕΙ!

ΑΣΧΕΤΟ, ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΡΙΝ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΑΝ ΤΗ ΝΑΝΟΥΡΙΖΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΤΗΝ "ΑΓΙΑ ΝΥΧΤΑ" ΚΑΙ ΑΛΛΑ "ΗΣΥΧΑ" ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ. ΕΧΕΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ! ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΕΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ! (ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ Η ΦΩΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!!! ΓΙΑ ΝΤΟΜΑΤΕΣ). ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥ ΗΣΥΧΙΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΤΣΙΡΙΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΗ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ. ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΚΟ-ΚΑΡΟΤΣΙ-ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗ ΒΑΖΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ. ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΤΕΣ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ. ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΚΡΑΤΑΤΕ ΓΕΡΑ....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟ ΙΩΣΟΥΛΕΣ,ΜΠΟΥΚΩΜΑΤΑ,ΜΥΞΕΣ ΚΤΛ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΚΗ,ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ JUMBO ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΠΤΩΜΑ!!Μ'ΣΠΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΚΩΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΟ ΑΠΛΥΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ..ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ..ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΑΛΛΑΞΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ..ΚΟΛΛΗΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΙΧΟΥ ΠΟΥ ΠΗΡΑ,ΠΟΥ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΛΛΗΣΩ,ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΜΕ UHU!!ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΕΧΘΕΣ,ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ ΣΤΟΝ ΕΜΕΤΟ,ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..

ΜΑΡΙΛΟΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ..ΤΡΑΧΑΝΑ ΔΙΝΕΙΣ?ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΔΗΛ.ΝΑ ΓΙΑ ΤΟ 2 ΝΙΝΑΚΙ,Ε?ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΑΖΩ,ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ..

ΜΑΜΑ ΕΥΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΒΡΕ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΤΑΝΤΕΛΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΠΙΑ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΤΕΛΕΙΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ..ΖΑΧΑΡΗ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?

ΝΑΝΑΒΙΛΛ ΤΟ ΑΡΝΑΚΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ?ΠΩΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕΣ,ΜΕ ΤΙ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ?ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΤΗΝ ΜΟΣΧΑΡΟΣΟΥΠΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΑ ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΤΟΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ..ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..

ANYWAY ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΤΕΣ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ. ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΚΡΑΤΑΤΕ ΓΕΡΑ....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ :)

Μην ανησυχείς Αθηνούλα...Ο Γιώργος έχει κάνει τα απίστευτα crash test με το πάτωμα, τον τοίχο, τα ντουλάπια, το τραπεζάκι του σαλονιού, τα κάγκελα της κούνιας και το σιφώνι του νιπτήρα (ω, ναι...). ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.... Άλλα μοντέλα σου λέω, βελτιωμένα και με τρελή ανοχή σε χτυπήματα, μελανιές κ.λπ :o . Εννοείται ότι προσπαθούμε όλες μας να έχουμε όσο το δυνατόν λιγότερες κακοτοπιές και τραυματισμούς και παίρνουμε τα μέτρα μας γι΄αυτό, αλλά τα χτυπήματα δεν θα τα αποφύγεις. Άσε το παιδί κάτω να εξερευνησει απλά απομάκρυνε ό,τι θεωρείς επικίνδυνο, κάλυψε πρίζες, μάζεψε φωτιστικά και επιδαπέδια διακοσμητικά και καλή εξερεύνηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου γεια σας !

πω πω ριχνει τωρα μια βροχη ..μα μια βροχη ..

σημερα πηγα την Αριαδνη στον γιατρο ..Το κοτοπουλακι μου εχει τα εξης , την αλλαγη του καιρου που την πειραζει ( λαιμος - αυτακια πεντακαθαρα ) και επι πλεον τα δοντακια που την ταλαιπωρουν ..Αχ θεε μου απο που να κρυφτει το καημενο..Η απεργια πεινας που κανει συνεχιζεται ..περα απο νερο , ελαχιστα μλ γαλα κ ψωμι δεν ακουμπαει το παραμικρο..Οποτε οπως καταλαβαινετε αερολιν στο φουλ , ορο στο φουλ κ ιδιαιτερα ρουφιχτιρι σε ψηλες στροφες ..Για να γλιτωσουμε την αντιβιωση ..Ουτε αγκαλια δεν με αφηνει να την κρατησω ..με κοιταει παραξενα κ μαλλον σκεφτεται οτι ολο κ κατι θα της κανω ..Μεχρι να της περασει παλι θα με σκεφτεται σαν την "κακη" μαμα που βαζει ορο , ρουφαει , δινει ντεπονακια κτλ.Δεν πειραζει Αριαδνακι γινε εσυ καλα κ τα λεμε ..

Οι μεγαλες μου ευτυχως μπορω να πω οτι σχεδον το εχουν ξεπερασει ..το ζορι τους ηταν μιαμιση μερα κ τελος ..

Κοκορικο , της μεγαλες μου κορες τις λενε Σοφια κ Νικη ..Οσο για την φαση που μπουσουλανε , πιανονται για να σηκωθουν κ τελος τα μικρα βηματακια , κοριτσια ειναι οντως πολυ δυσκολο ..Πρεπει ναι μεν να αφηνεις το παιδι να εξερευνει για να αποκτησει αυτοπεποιθηση κτλ οπως λεει ο γιατρος μας αλλα να εχεις κ ματια παντου ..Φανταστειτε με οταν οι διδυμες ηταν σ'αυτο το σταδιο ..Πανηγυριζαμε δηθεν το καθε πεσιμο τους για να μην φοβηθουν και εγκαταλειψουν τις προσπαθειες ..Εν το μεταξυ ειχα κανει βεβαια το σπιτι μου εναν ατελειωτο παιδοτοπο , τραβηγμενα επιπλα σε μια μερια του σπιτιου κ τις μπουμπουδες να αλωνιζουν ..Χαλαλι τους !

Αθηνουλι , βλεπω την μπουμπου σου εξπερ στα αθλητικα σε λιγο ..χιχι ..

ΣοφιαΚ καπου ανεφερες το θεμα της δουλειας σου , οτι σκεφτεσαι να αλλαξεις κ να κανεις αιτηση στο ξενοδοχειο που δουλευει η μαμα σου ,σωστα ?

Θα σου πω την ταπεινη μου αποψη , καλη μου ..Δουλευα μεχρι κ πριν ενα χρονο στον τομεα του τουρισμου , σε γραφειο , εχω περασει απο ξενοδοχειο επισης .Δεν θελω να σε προκαταβαλω αρνητικα ομως θεωρουνται απο τα επαγγελματα χωρις ωραριο ..Θελω να πω οτι η σεζον στον τομεα του τουρισμου απαιτει περισσοτερο χρονο απ'οτι σε μια αλλη δουλεια , ισως χρειαστει να δουλευεις σκ, ισως να κανεις απογευματινες βαρδιες , οι υπερωριες ειναι συνηθες φαινομενο στον κλαδο μας ..Σου τα λεω αυτα με ολη την καλη μου διαθεση και ελπιζω να μην παρεξηγηθω ετσι ?

Φιλακια σε ολες σας

ΥΓ .πω πω πολλα εγραψα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!Δεν εχω μπει γιατι τρεχω πανικοβλητη!!!!Πολυ κουραση τωρα που εχει αρχισει η ατιμη η θερμανση!!!Τοσα λιτρα στο μπροστα διαμερισμα...τοσα στο μεσαιο...α ναι και τοσα στο πισω!!!!!!!!!!!!!!!Τα νευρα μου!!!Περαστικουλια στην Αριανδη και στις γλυκιες αδερφουλες τις!!Ευα μου κουραγιο!!!!!Μαρυλου μου περαστικουλια και σε σενα!Να γινεται ολοι γρηγορα καλα!!!Τι να κανεις με αυτο τον παλιοκαιρο!!!

Η λουλουδιτσα μου μου μια χαρα μολις φαλαμε γιαουρτακι με κομματακια μπανανας!!Οταν τρωει κομματακια ξετρελενεται!!!Σημερα τι μου ειπε και εσβησα στο γελιο???/Μολις γυρισα απο δουλεια αρχισω να τη ζουλαω και να της φωναζω εισαι θεαααα εισαι θεαααααα, τι εισαι λουλουδι μου????Γυρναει η ψωναρα λοιπον και μου λεει "τεα"!!!Αυτο ηταν τρεις ωρες γςλαγαμε με τον Κωστα!!!

Παω να την αλλαξω και να παιξουμε αι θα μπω το βραδακι ετα το "νησι" να σας πω τα νεα μου και να διαβασω με ησυχια τα δικα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!!Ειδα το "νησι" και μπηκα να σας διαβασω!Ευα μου τι να παρεξηγηθω βρε???Τα ωραρια στα συγκεκριμενα "ποστα" ειναι οκ στο λεω γιατι δουλευει η μαμα μου εκει 2 χρονια!Εννοειτε πως στον τουρισμο δεν υπαρχει ωραριο αλλα αυτο ειναι δοκιμασμενο!Αποφαση δεν εχω παρει ακομα οριστικη!Ειμαι στη φαση που ζυγιζω βεβαια η ζυγαρια κλεινει προς το να φυγω απο την συγκεκριμενη δουλεια!Οχι αμεσα...θα δουμε!Ακομα και εαν μεινω στο ταμειο για καποιους μηνες δεν εγινε και κατι!

Ολα τα μπεμπακια τα ιδια!!! :lol: Ολη μερα θελει να ειναι κατω μπουσουλαει πιανεται απο τα επιπλα σιγα σιγα πιανει το ενα αφηνει το αλλο και παει λεγοντας!Αδειαζει οτι μπορει να αδειασει με απολυτη επιτυχια και γρηγοραδα!Πλεον αρχιζει και νιωθει σιγουρια αφηνει τα χερια για λιγο και μετα ξαναπιανεται!Βεβαια δεν λειπουν και οι τουμπες για αυτο οπως ειπε και η Αθηνα θελεουν ποοοολυ προσοχη!Τα μπεμπακια μας κοριτσια εχουν αρχισει πια να γινονται παιδακια!!!Σε λιγους μηνες θα περπατανε και θα τρεχουμε.........!!!!!!!!!!

Για αυτο που ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενη ειναι το ποσο καλα τα πανε με το Κωστα!Τελεια...και τρωνε...και παιζουν...και πανε τις βολτες τους και ολα!!Παντως κοριτσια του εχει πολυ αδυναμια!! :oops: Λετε να παρω το αιμα μου πισω αν κανω αγορακι????

Νανα στην ιδια γιατρο παμε με τη Κικη και ναι μας εχει ακομη στο μοσχαρι-κοτοπουλο :(

Σοφουλα τα φωτα σου!Πηγα να παρω σημερα τραχανα και ελεγε τραχανας γλυκος με γαλα και βουτυρο???Κανει αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ! ΧΤΕΣ ΜΟΥΛΙΑΣΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΕΧΩ Ν'ΑΠΛΩΣΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΩ ΤΟΝ ΗΛΙΟ :) ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΗΛΙΟΣ.

ΣΟΦΑΚΙ.....ΔΝΕ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ!!!!! ΘΕΑ!!!! ΕΧΩ ΓΕΛΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΕΙΣ :lol:

ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ. ΠΗΡΑ ΤΡΑΧΑΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ. ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΣΩ;; ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΒΑΛΑ ΒΕΒΑΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ [smilie=angryfire.gif] Η ΗΛΙΘΙΑ! ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ, ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ!

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΑΥΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΜΕΤΑ. 2 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες σε όλες!!!!

Όντως θέλουν πολλή προσοχή τα μπεμπάκια απο εδώ και πέρα!!

Όσο για το φαγητό κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Πάντως αν δεν έχουν αλλεργίες μπορούν να τα φάνε όλα!!

Σήμερα είμαστε πολύ καλά, ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκε και άλλο το μωρό μου!! Εγώ πέρασα χειρότερα το συνάχι απο ότι αυτός!

Αθηνά μου μην δώσεις αλάτι γιατί δεν μπορούν τα νεφρά ακόμη να το επεξεργαστούν. Νομίζω μετά τον χρόνο?!? ?Για τα υπόλοιπα φαγητά κάνε κουβέντα στη γιατρό και αν δεν σε καλύπτει αλλαξέ την!!!!

Κική τα λες φοβερά, πολύ γελιο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Ευτυχώς σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Ο μικρός χθες με ζόρισε πολύ στον βραδυνό ύπνο... :x και έχασα και το μισό "νησί" για χάρη του! Δεν πειράζει, χαλάλι του ..... (θα το δω στο site του mega χιχι! )

Αχ αυτές οι τουμπίτσες δεν έχουν τελειωμό!!! Τον έχω στο πάτωμα και αλλωνίζει αλλά δεν περιορίζετε ο κύριος στο δωμάτιο του που έχει χαλί και παιχνίδια....ΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙ.... θέλει να κυκλοφορεί σε όλο το υπόλοιπο σπίτι και να παίζει με καλώδια, πρίζες, ταπεράκια, και οτιδήποτε άλλο εκτός από παιχνίδια! Βέβαια είμαι πάντα μαζί του αλλά είναι γρήγορος και κάνει και απότομες κινήσεις και δεν τον προλαβαίνεις όλες τις φορές. Αν γλυστρίσει και χτυπήσει λίγο αρχίζω και παίζω παλαμάκια και λέω μπράβο!!!! Ετσι δεν πολυγκρινιάζει.... σε αντίθεση η μαμά μου, πριν τον δει να πέφτει κάνει αυτό το υπέροχο ιιιιιιιιιιιιιιιιιιι της Ζουμπουλίας και τρομοκρατεί το παιδί και μπήγει τις φωνές κι ας μην έχει χτυπήσει.

Αθηνά μου, τα φρούτα του τα δίνω το πρωι ενώ το σησαμάκι ή τον τραχανά τον δίνω αντί απογευματινής κρέμας. Χθες δοκίμασε το γιαουρτάκι....δεν τρελάθηκε αλλά έφαγε περίπου 100γρ. Θα του δίνω εν αλλάξ, μια μέρα γιαούρτι μια μέρα τραχανά.

Σοφάκι μου, εγώ πήρα έναν τραχανά που λέγεται "ΒΛΑΧΑ" και είναι λαχανικών. Εχω πετάξει το σακούλι αλλά απ'οτι θυμάμαι δεν έχει ούτε γάλα ούτε βούτυρο. Εχει πράσσο και αλλο ένα λαχανικό αλλά δεν θυμάμαι πιο... :oops: πάντως είναι νόστιμος! Εχει βέβαια 2% αλατάκι αλλά δεν νομίζω μια τόσο μικρή ποσότητα να επιρρεάσει τα νινάκια μας.... ή μήπως οχι;; :?

Περαστικούλα και στα υπόλοιπα ζουζούνια.... :x

Πάω να ξεκινήσω το μαγείρεμα... εχω λίγο ντόπιο κοκορα και θα τον κάνω σουπίτσα για να φάμε ελαφριά σήμερα. Ο μικρός θα φάει κατσικάκι με σπανακόρυζο.

Φιλάκια πολλά!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια....Μμμμμμ, με τα φαγητά της Μαριλού πείνασα τώρα. Αμάν κοπέλα μου, τί ωραία πράγματα μαγείρεψες πάλι? Μακάρι να είχα τώρα μπροστά μου το σπανακόρυζο του Χριστόφορου....θα το 'χα λιώσει.

Γιατί η παιδίατρός μας (εμού και της Σοφίτσας) είναι αργά να πάνε τ' άλογα με το φαί??? Κολλήσαμε στο μοσχαροκοτόπουλο πια...Μια που είπα Σοφίτσα, καλά ΘΕΑ Η ΑΛΕΞΙΑ..... Μεγάαααααλο ψώνιο...Ο δικός μου έμαθε να στέλνει φιλάκια (δε μπορώ, λιώνω όταν το κάνει....). Αυτός θα μας βγει καμάκι αλα ελληνικά - ξέρετε "ντου γιου λαικ μαμαζελ δη Γκρης" :lol::lol::lol::lol:

Πάω να φάω στην κουζίνα του γραφείου γιουβετσάκι κοτόπουλο. Μιαμ μιαμ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ, ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΑΪ!!!!!! ΚΑΙ ΣΠΑΝΑΚΟΡΥΖΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ;;;; ΤΕΛΕΙΑ!!!! ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ (ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ) ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΩ. ΑΛΛΩΣΤΕ, ΣΑΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ TOP OF THE TOP! ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ;;

ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΠΟΣΟ ΤΡΩΝΕ; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ, 300 ΓΡ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ 2 ΑΝ ΘΕΛΕΙ. ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ 2 ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πείνα η Γλυκεριάννα :lol::lol: Φτου φτου στο μικράκι....Εγώ επειδή παίρνω μία μεγάλη συσκευασία του κιλού, αδειάζω του Γιώργου στο πιατάκι του και βάζω μέσα μία μπανάνα ή ένα αχλάδι και το τρώει όλο. Το μίγμα αυτό σχεδόν γεμίζει το πιατάκι του Τζάμπο. Όταν του έδινα Advance, το έδινα μία ώρα μετά την κρέμα γιατί ούτε με την κρέμα χόρταινε μόνο, ούτε μόνο με το γιαουρτάκι. Τώρα δίνω δύο μέρες γιαούρτι με φρούτο και μία μέρα κρέμα αλλά ενισχυμένη μερίδα (περίπου 230ml νερό και σκόνη όσο πάρει) - έτσι για να μη βαριέται τη γεύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Σημερα ειμαι απιστευτα κουρασμενη και ειμαι ακομα στο μαγαζι!!!!Ο αντρουλης μου ειναι αρρωστος και αναγκαστικά θα το κλεισω εγω.Απλα θα δω πολυ λιγο το μπουμπουκακι μου σημερα!!!! :ymsigh::ymsigh::ymsigh:

Αθηνα για τον τραχανα που ρωτησες και εγω δικο μου φτιαχνω αλλα εχω δει και στο σουπερ οτι εχουν στα βιολογικα.Και εγω το απογευμα της το δινω γιατι με τις κρεμες και το γιαουρτακι δεν τα παμε τελεια....10 κουταλιτσες με χιλια τραγουδακια!!!!!Μονο το μεσημεριανο τρωμε με ορεξη.

Θεα η Αλεξια!!!!!Ειναι τελεια να σου λενε κουβεντουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

εχω μερες να μπω..ειχα λιγες ιστοριες με τον μικρο κ εχτες το πρωι πηγαμε νοσοκομειο γιατι εκλαιγε συνεχως κ τελικα εκανε οτιτηδα μας ειπε ο γιατρος αλλα προσθεσε κ ενα μαλλον! τι μαλλον ρε επιστημονας ανθρωπος?? τεσπα αφου ο δικος μας ο γιατρος ειναι ακομα στο κρεβατι του πονου πηγαμε κ βρηκαμε εναν αγνωστο...μας εδωσε κολλυριο με αντιβιωση κ ειναι καλυτερα ο μικρουλης μου σημερα!

σημερα πηγα επιτελους μετα απο 1,5 χρονο εβαψα κ μαλλακι κ αυριο θα παω να κανω κ ξανθες ανταυγειες,καθε απογευμα οπως σας εχω ξαναπει καθεται δυο ωρες χωρις μεμε κ ετσι επειδη δεν μπορουσα σε μια μερα θα τα κανω σε δυο! :lol:

Μαρυλου μου ειληκρινα δεν ξερω ποτε θα αποθηλασουμε..το εχω αφησει λευκο μεχρι στιγμης κ θα δουμε!

μια χαρουλα τα εχεις σκεφτει παντως!! σε λιγους μηνες θα μας εισαι ξανα εγκυουλα?? τι ωραια!! με το καλο κοπελα μου!! παντως να ξερεις αν δεν αποθηλαστε πριν μεινεις εγκυος η κατα την διαρκεια μπορεις ακομα κ αφου γεννησεις να θηλαζεις κ τα δυο σου παιδακια ταυτοχρονα.ψαξτο κιολας να εισαι ενημερη αν σε ενδιαφερει να το κανετε αν κ πιστευω ειναι λιγο υπερβολικο αλλα λεω σε περιπτωση που ειναι επιμονο το μαναρι σου κ δεν θελει να αποχωριστει την μανουλα με τιποτα!!

Σοφακι μου σου ειπα στο τσατ για τον τραχανα!

περαστικα σε ολες τις αρρωστες μανουλες κ τα νινακια!!

παω να κανω το μαναρι μου μπανιο

φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΧΤΕΣ ,ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ Κ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΜΕΤΑ!!!

Η ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!ΟΤΑΝ ΒΑΡΑΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΛΕΕΙ ΠΑΚΙΑ ΠΑΚΙΑ!!!Κ ΓΕΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ!!!

ΕΧΤΕΣ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΑ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ Η ΜΙΚΡΗ , ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ Κ ΚΟΡΔΩΘΗΚΕ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΠΟΥΛΑΔΑ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ :roll:

ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΠΟΙΕΣ ΒΑΖΕΤΕ???Κ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ???ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΟΛΥ 1 ΩΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!!

ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΑΖΩ Κ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΠΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΒΟΥΡΑ!!!ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΠΑΝΑΚΙ???ΕΜΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΠΑΝΑΚΙ ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Ο ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ!

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ???

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΡΩΕΙ 20 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΛΑ...ΤΩΡΑ ΤΠΤ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!!!ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΑΚΟ!!!!

ΕΥΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ???

ΣΟΦΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΡΑΧΑΝΑ ΕΚΑΝΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ! ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΑΣΠΡΑΔΙ ΑΚΟΜΗ!

ΕΜΕΙΣ ΑΥΓΟ ΔΕΝ ΦΑΓΑΜΕ ΑΚΟΜΗ...

ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΝΑΤΡΩΕΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΗΣ!

ΑΑΑ ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ!ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΔΩΔΕΚΑΜΙΣΗ!

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Ο ΜΠΙΛ ΝΑ ΠΑΜΕ!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ ΜΑΓΑΖΙΑ...ΜΕΧΡΙ Κ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΑΡΑΚΙ!ΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ!!!

ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΤΙ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ Κ ΤΡΩΣ ΕΚΕΙ???

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Μαρυλου μου θα σου πω τι μου εχει πει η κυρα μαμη μου για το θηλασμο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης....ειναι επικινδυνος και ειδικοτερα οσο προχωρα η εγκυμοσυνη!Οπως ολες θυμαστε οταν γεννησαμε κ θηλαζαμε πονουσαμε στη μητρα!Αυτο γινεται γιατι ο θηλασμος προκαλει συσπασεις!Για αυτο αλλωστε οταν ειμαστε γκαστρουλες δεν πρεπει να πειραζουμε τα μεμε μας!(να σημειωθει οτι ειναι τρελη με το θηλασμο).

Σοφακι μου περαστικουλια!!!

Κικη μου εγω σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενη απο τη γιατρο αυτο που με πειραζει ειναι το θεμα του φαγητου το οποιο ομως το ρυθμιζω απο μονη μου λιγο!Δλδ εκεινη ειπε advance...εγω δινω βιολογικο λευκο...εκεινη ειπε κρεμες εγω εδινα γλυκοπατατα και την τελευταια φορα της ειπα οτι θα δωσω σουσαμακι-πεπονακι με ντοματουλα και μου ειπε οκ!Δεν την αλλαζω γιατι σε ολα τα αλλα με καλυπτει!

Αθηνα μου εμενα τωρα τρωει ολο το γιαουρτι με ενα 1 ή 2 ολοκληρα φρουτα!Δλδ περιπου 250 και θα ετρωγε κι αλλο αν της εδινα!Κοιτα παντως και αυτα μερικες φορες θελουν τις αλλαγες τους!Ας την 2-3 μερες χωρις φρουτο και παλι!Ετσι να αλλαζει λιγο!

Αλατι βρε κοριτσια δεν εχουν και τα ζυμαρικα??Σουσαμακι, πεπονακι κτλ κτλ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια...Πάλι ωραίος καιρός, πάλι θέλω βόλτες και καφέδες (αλλά που τέτοια τύχη...).

Φιρφιρίκο μου περαστικά στο Βασιλάκη. Και με γειά το μαλλί - κι εγώ το Σάββατο θα πάω για ανταύγειες να είμαι κομπλέ για τη βάφτιση του Ζωρζ. Μου κάνει εντύπωση που τόσο καιρό δεν έβαφες μαλλί. Δε σε άφηνε ο γυναικολόγος? Εμένα με άφηνε και στην εγκυμοσύνη και με το θηλασμό. Στην εγκυμοσύνη ειδικά μου είπε ότι αν δεν ενοχλεί εμένα η διαδικασία και η μυρωδιά, δεν υπάρχει πρόβλημα με τις βαφές. Το ίδιο και με τα μανό (πήγα να γεννήσω με ροζ χέρι-πόδι και καστανόξανθο μαλλί, χαχαχαχα). Η αλήθεια είναι όμως ότι βαφή έκανα μετά τον 5ο μήνα γιατί ψιλοφοβόμουν. Μετά....το πήρα το κολάι.

Σοφία μου κι εγώ είμαι ευχαριστημένη από την παιδίατρο αλλά στο θέμα φαγητού αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να κατεβάζει εμένα το κεφάλι μου ιδέες για νέες τροφές και να μη μου λέει η ίδια π.χ. κλείσατε τον 9ο? Βάλε ζυμαρικό ή κλείσατε το 10ο? Βάλε αρνί (λέω τώρα...). Δε μπορώ όλη την ώρα να ρωτάω "Κάνει η ντομάτα", "Κάνει το κρεμμύδι" κ.λπ. Ντρέπομαι. Επίσης, ρωτάς για τα ζυμαρικά. Έχουν λίγο αλατάκι νομίζω αλλά ο λόγος που καθυστερούν οι παιδίατροι να τα εισάγουν στο διαιτολόγιο των παιδιών είναι η γλουτένη. Το ίδιο ισχύει και για τις κρέμες πλην του ρυζαλεύρου. Περιέχουν γλουτένη και δεν επιτρέπονται πριν τον 6ο μήνα (το νωρίτερο). Έχω την εντύπωση ότι τόσο λίγο αλατάκι δε θα βλάψει. Άλλωστε η παιδίατρος μου είχε πει και για το αυγό αν θέλω να βάζω 2-3 κόκκους αλατάκι για να το φάει ο μικρός (όχι παραπάνω). Δε βάζω όμως αλλά μου το επέτρεψε.

Νανά ρωτάς για το ωράριό μου. Προ παιδιού δούλευα 9-6 με μία ώρα διάλειμμα για φαγητό 1-2. Τώρα έχω πάρει μειωμένο κατά 2 ώρες και φεύγω στις 4. Βέβαια πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις (όπως π.χ. την Πέμπτη που έφυγα σχεδόν 11 το βράδυ και αναγκάστηκε να φύγει ο άντρας μου στις 4 για να πάρει το παιδί από τη μαμά μου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΑΧ ΚΙΚΗ ΝΑΙ!!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ, ΓΙΑ ΤΡΕΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΠΟΥ.....

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΜΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΦΟΥΛΑ; ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΨΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΑ ΕΒΑΨΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΤΟΥ ΚΑΣΙΔΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ 8-) ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΤΕΞΑ, ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΡΙΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΝΥΧΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΒΑΨΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΟΥΣΑ. ΚΙΚΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ :lol:

ΣΗΜΕΡΑ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ! ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΟΣΟΝΟΥΠΩ :shock: Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑ :P:P

ΧΤΕΣ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΑΥΓΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΡΟΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕΤΑ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΓΕ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΚΑΙ Η ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΗ. ΨΙΛΟΑΗΔΙΑ ΣΤΗ ΓΕΥΣΗ, ΑΛΛΑ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΝΑΝΑ, ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΑΠΟΨΕ!; ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ Η ΣΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΟΥ; ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΚΛΑΜΠΑΚΙ ΜΚΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ, ΤΟ ΛΕΩ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΙΝΕΜΑΔΑΚΙ, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΜΕ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ( ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ) ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα έχω να πω: Μπράβο στη Γλυκεριάννα που στέκεται μόνη της!!!! :ymapplause::ymparty:

Άντε, Αθηνούλα, καλό κυνήγι τώρα...

Όσο για κλαμπάκια και σινεμά...Εγώ δεν έχω πρόβλημα να αφήσω βράδυ το Γιώργο στη μαμά μου (από κάτω μένει) αλλά ξέρετε τί σκέφτομαι και συνέχεια το αναβάλλω? Το πρωινό ξύπνημα. Διότι πώς θα ξυπνήσω εγώ 8 η ώρα να ταϊσω, να ξεσκατίσω, να παίξω κ.λπ. κ.λπ. όταν θα έχω κοιμηθεί στις αργάμισι το προηγούμενο βράδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για κλαμπάκια και σινεμά...Εγώ δεν έχω πρόβλημα να αφήσω βράδυ το Γιώργο στη μαμά μου (από κάτω μένει) αλλά ξέρετε τί σκέφτομαι και συνέχεια το αναβάλλω? Το πρωινό ξύπνημα. Διότι πώς θα ξυπνήσω εγώ 8 η ώρα να ταϊσω, να ξεσκατίσω, να παίξω κ.λπ. κ.λπ. όταν θα έχω κοιμηθεί στις αργάμισι το προηγούμενο βράδυ?

ΝΑΙ...ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ! ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΒΓΕΙ, ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2, ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙ. ΟΠΟΤΕ...ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ 3,4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ....ΘΑ ΕΧΩ ΓΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΚΛΑΜΠΑΚΙΑ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια μου εχει λειψει μια βραδια στην Πλακα να ακουσω λαικα τραγουδια και να πιω κρασακι ή ακομα καλυτερα μια βραδια στην Αρχιτεκτονικη να ακουσω Μαλαμα, Ιωαννιδη, Αλεξιου...ενα "χειμωνανθο" μια "πιστα απο φωσφορο" βρε αδερφε!Να κανω μια ερωτηση και γιατι να τα παρουμε πρωι πρωι????Εγω τη μια φορα που την αφησα να παω στο γαμο των μηχανοβιων πηγα στις 11 και την πηρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μενω πανω κατω με την μαμα μου κ δεν υπαρχει λογοσ να την πηγαινω να μεινει εκει!ολη μερα εκει ειμαστε κ αν βγουμε ερχεται πανω η μαμα μου!

αν ειναι να μεινει με την πεθερα μου η την κουνιαδα μου κ αυτεσ μενουν στο επομενο στενο κ ερχονται!

η πεθερα μου εχουν κ παρκο κ κρεββατι αλλα αποφασισαμε οτι θα μεινει εκει μετα τον χρονο!

το πρωινο ξυπνημα ειναι κ εμενα που με προβληματιζει!αλλα ενταξει μηπωσ ποσες φορες θα το κανουμε μηπως???

να ρωτησω κατι???τον τραχανα τον αλεθεται????

επισησ ξαναρωτω για την περπατουρα...ποιες βαζετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tης εδωσα σημερα τραχανα πρωτη φορα τον εκανα με ντοματουλα, αυριο θα τον κανω ασπρο!Τον εφαγε μια χαρα και δεν τον εβαλα στο μπλεντερ, το εφαγε μια χαρα!

Να κανω μια ερωτηση...τυρι ποτε δινουμε!Η κουνιαδα μου μου ειπε σημερα οτι τους εδινε απο 8 μηνων φετα!Κανει?Εβαζε στον τραχαχα και τον καταβροχθιζαν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σου απαντησω βρε Νανα μου, εγω την εβαλα στη στρατα αλλα δεν της πολυ αρεσει (καλυτερα :oops: )προτιμαει να πιανεται και να κανει βηματακια μονη της!Η περπατουρα ειναι λιγο επικινδυνη ακομη και δεν την αφηνω να στηριζεται πολυ γιατι φοβαμαι οτι θα φαει τα μουτρα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...