Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

κοριτσακια τι κανετε

Εγω πηγα στο γιατρο μου ,τελικα ισως κανω τις ενεσεις για τη θρομβ προληπτικα.

Spirtouli εγω τελικα την αμνιο θα την κανω 2 /11 μου ειπε οτι ειναι νωρις τελικα.

τελικα μπορει να ειναι και αγορι μου ειπε και πραγματικα σαν να φαινοταν τσουτσουνακι,τι να πω ας πανε καλα και οτι να ειναι ,αν και θελω κοριτσακι

Φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φραουλινο με το καλό! να τις κάνεις τις ενεσουλες αν κρινει ο γιατρος οτι ειναι καλο! με το καλο και ας ειναι και οοοοτι φυλο θέλει!

Νενα---> αυτη η μακαροναδα με το μπροκολο κ κρεμα γαλακτος ειναι αααααλλη κόλαση.....με τορτελινι δε λιποθυμία!!! :@):@)

κατι πάθαμε τωρα 2 μερες με το φαγητο...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

σημερα δεν ειμαι και πολυ καλα....δεν μου λετε, εσεις ακομα εχετε νευρα πολλα??????? εγω τι να πω... μαλλον οσο παω και χειροτερευω....αν κατι με πειραξει νιωθω οτι ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι μου και βαζω κατι φωνες και μετα καταληγω να κλαιω.........τι πραμα και αυτο? χθες ενιωσα πρωτη φορα οτι θελω πολυ ενα τσιγαρο....ελπιζω να μην με πιασει τωρα στερητικο :(:(:(:(

φραουλινο θα εισαι και αλλο στην αναμονη εσυ εεε? ποσο σε καταλαβαινω... δεν περνανε η μερες με τιποτα οταν περιμενεις κατι. υπομονη αφου δεν γινεται κατι αλλο... ο γιατρος μου ειχε πει τοτε καλυτερα να παει λιγο πιο μετα η παρακεντηση παρα να βιαστουμε και τα κυτταρα να μην εχουν ωριμασει και να μην βγαλει αποτελεσμα η παρακεντηση..... την αλλη βδομαδα θα σου πω λεπτομερειες... αυτα.

πηρα φορα πρωι πρωι.....

να εχετε μια ομορφη μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια διαβασα οσα μπορεσα γιατι ηταν κ πολλα τι λετε καθε μερα!δεν μπαινω συχνα γιατι δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου κ ιδιως σημερα δεν αισθανομαο να με ποναει κοιλια κ στηθος που γινοτανε μεχρι χθες κ θελω να παρω τον γιατρο να παω αλλα φοβαμαι το τι θακουσω.αλλαξα κ το χαπι του θυροειδη κ σημερα ειμαι χαλια το κεφαλι μου ταχυπαλμιες κομαρες κ σκεψεις κακες δεν ξερω τι να κανω θα τρελλαθω παταω το στηθος δυνατα να δω αν ποναει που εχω φτασει θα πνιγω αισθανομαι θα σκασω μηπως επαθα κατι κακο κ αντιδρα ο οργανισμος?τι να κανω :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια. τι κανετε?? σπιρτουλι κι εγω ακομα εχω νευρακια... με πιανουν λιγο πιο σπανια απο οτι στην αρχη, αλλα οοοταν με πιανουν...αστα να πανε!! :?:?:?

βρε γιωργιτσα μου ποτε θα ηρεμησεις καλη μου???? τρελαμενο θα το βγαλεις το μπεμπουλινακι σου με τοσο αγχος καλε!! ολα καλα πανε! και στο λεω εγω που πιστεψε με αγωνιω τρελα μερα με τη μερα... ;)

παω να φτιαξω ενα τσαγακι καραμελα να ρουφηξω... να αναψω και το τζακακι μου και σας ξαναβρισκω!!

αντε αντε για να ξυπναμε σιγα σιγα ολες!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera κοιλιτσες--

τι κανουτε???

τα νευρα ειναι λογικα --ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στις ορμονες. Εγω δεν εχω νευρα με την εννοια να μαλωσω με καποιον- πιο πολυ μου τη δινει η τηλεοραση και οι βλακειες που ακουω ολη μερα παρα κατι αλλο. Γενικα ειμαι πολυ ηρεμη αυτο το διαστημα. κλαιω καμια φορα που μιλαω στο μωρακι μου- ή για ασχετους λογους -αυτα.

Γεωργια αν αλλαξες το χαπι σου- αυτο φταει και οχι το μωρο σου. Βρε οταν θα βγει το μωρο αντι για 'μαμα'-- το πρωτο που θα σου πει θα ειναι 'καλα, για οτι σου συμβαινει εγω φταιω??' :lol:

Πως παει ο καιρος στα μερη σας? εδω εξακολουθει να ριχνει καρεκλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω στο αιγαιο εχει τρελο ηλιο κ με εκνευριζει... :?:? μα ποτε θα χειμωνιασει επιτελους??? σε καμια ωριτσα περιμενω μια φιλη μου να πιουμε καφε που εχουμε να βρεθουμε απο αρχες καλοκαιριου και πολυ χαιρομαι. κουκιδακι το σοκολατοκεικ βγηκε απλα Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!!!! αμα θες να σου πω συνταγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςς.Τι κανετε?Βρε georgia κοπελα μου γιατι καλη μου?Ηρεμησε λιγακι,δεν ειναι καλο τοσο αγχος κακο σε εσενα κανεις και στο μωρουλι φυσικα,προσπαθησε να εισαι λιγο πιο χαλαρη..sofouki θελουμε τη συνταγη :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Νευρακια δεν μπορω να πω οτι εχω,νομιζω οτι ειμαι οπως πριν,απλα τωρα στεναχωριεμαι πιο ευκολα και με το παραμικρο!Ο καιρος ειναι καλος εδω προς το παρων,λιγο εβρεξε το πρωι αλλα τωρα ειναι ενταξει..Σημερα το μενου μοσχαρακι με κριθαρακι λαικιστι γιουβεστι,φιλια στις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σας δινω τη συνατγη και ελπιζω να ξετρελαθειτε οσο κι εμεις!

για το κεικ.

2 φλ. αλευρι για ολες τις χρησεις

1/3 φλ. κακαο

1 κουτ.σουπας μπεκιν

1/2 κ.γλ. σοδα

1 βανιλια

1 κ.γλ. τζιντζερ

1 κ.γλ. κανελλα

1/2 κ.γλ. γαρυφαλλο

250 γρ. λουρπακ

200 γρ. κουβερτουρα

1 1/2 φλ. ζαχαρη

2/3 γαλα

4 αυγα

1/3 φλ.κονιακ

σε ενα μπολ βαζουμε κακαο, αλευρι,μπεκιν,σοδα, βανιλια,τζιντζερ,κανελλα κ γαρυφαλλο.ανακατευουμε.

σε μπεν μαρι λιωνουμε το βουτυρο με την κουβερτουρα ανακατευοντας συνεχεια

αποσυρουμε το μιγμα της σοκολατας απο τη φωτια κι εκει μεσα ριχνουμε το γαλα,το κονιακ, τη ζαχαρη, τα αυγα και τελευταιο σιγα σιγα το μιγμα με το αλευρι ανακατευοντας μεχρι να γινει ενα ομοιομορφο μιγμα. αλευροβουτυρωνουμε ενα ταψακι 25 περιπου εκατοστων (εγω το εβαλα σε στρογγυλο) και το ψηνουμε σε προθερμασμενο φουρνο στους 180 αεροθερμο για περιπου 35-40 λεπτα.

για την επικαλυψη τωρα του κεικ θα χρειαστουμε.

300 γρ. κουβερτουρα

1/2 φλ. κρεμα γαλακτος

1/2 κουτ.σ. ζαχαρη αχνη

1 κ.σ. κονιακ

1/2 κ.σ. λουρπακ.

βαζουμε στη φωτια την αχνη με την κρεμα γαλακτος μεχρι να κοχλασει. αποσυρουμε και προσθετουμε το κονια,την κουβερτουρα και το βουτυρο σε κομματακια μεχρι να γινει μια λεια κρεμα.

ριχνουμε χλιαρη τη σοκολατα πανω στο χλιαρο κεικ. και ετοιμο!

αν καποια θελει να δωσει αρωμα πορτοκαλιου, στη ζυμη του κεικ μοιραζουμε το γαλα με χυμο πορτοκαλι και επισης οπου λεει κουβερτουρα, χρησιμοποιουμε την ετοιμη απο το σουπερ μαρκετ με αρωμα πορτοκαλιου!

θα ξετρελαθειτε!! καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ τελειο!Βεβαια δεν θα το κανω γιατι θα το φαω ολο και μετα θα γινω βοδακι αλλα το εχω υποψιν μου!Σε οποιες αρεσουν οι μπανανες εχω μια πανευκολη συνταγη μπανανοκεικ γεμιστο με σοκολατα,ειναι τελειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι εννοειται βαζεις οτι θελεις, απλα νομιζω τη γευση κ τη μυρωδια του λουρπακ δε θα τη βρεις σε ελληνικο βουτυρο. παρ ολα αυτα δε νομιζω οτι θα αλλαξει κατι ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιαμμμμμ μιαμμμμμ την εγραψα την συνταγη!!! για πες και συ νενα το μπανανοκεικ???

εδω σημερα αρχισε και κριωνει λιγο ο καιρο και ψιχαλισε και λιγο επιτελους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, έστω κ λίγο πιο αργά!

έχουμε πολλή μα πολλή πλάκα εμείς οι φούσκες (γιατί έτσι θα γίνουμε αν συνεχίσουμε τις συνταγές :@) ) του καλοκαιριού! αλλά μ'αρέσει!

Νένα για πες μας όποτε μπορείς κ το μπανανοκεικ, γιατί μου ακούγεται πολύ γιαμ-γιαμ!!!

Κουκίδα, όντως αυτό που έγραψα είναι πολύ απλό κ γίνεται τσακ-μπαμ!

σας φιλώ, καλό σ/κ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπανανοκεικ γεμιστο με σοκολατα!!!ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ

1/2 φλυτζ.τσαγιού ελαιόλαδο

1 φλυτζ.τσ.ζάχαρη

2 αυγά

3 μεγάλες μπανάνες γινομένες

2 φλυτζ.τσ.αλεύρι φαρίνα

1 κ.γλ σόδα μαγειρικής

1 κ.γ μπέικιν

1/2 κ.γ αλάτι

2 κουτ.σουπ.γάλα

2 βανίλιες

1 φλυτζ.καρύδια ή φουντούκια

2 κουβερτούρες

Χτυπάμε όλα τα υλικά πολύ καλά εκτός απο τα καρύδια και τις κουβερτούρες.Όταν είναι έτοιμο το μέιγμα μας ρίχνουμε τα καρύδια και ανακατεύουμε απαλά..Λαδώνουμε καλά μια φόρμα του κέικ εγώ χρησιμοποίησα αυτήν με την τρύπα.Βάζουμε λίγο μείγμα ίσα να καλυφθεί ο πάτος και σπάμε επάνω την μια κουβερτούρα να παέι παντού.Σκεπάζουμε τη σοκολάτα με λίγο ακόμα μείγμα και σπάμε επάνω και την άλλη κουβερτούρα,τέλος ρίχνουμε και το υπόλοιπο μείγμα μας...Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180c για περίπου 45 λεπτα...Το αφήνουμε να κρυώσει καλά και μετά ξεφορμάρουμε.

Φυσικά μπορέιτε να περιχύσετε με γλάσσο σοκολατας ή ότι άλλο θέλετε..

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, χανω επεισόδια...........

Θελω να παω βολτουλα σημερα, εχω να βγω μερες απο το σπίτι και χθες το βραδυ εδω (Θεσσαλονικη) ανοιξαν οι ουρανοι [smilie=toothy2.gif]

Σε λιγο θα ξεκινησω να φτιαξω γαλακτομπουρεκο, μου ανοιξατε την ορεξη...

Οι καουρες μου βεβαια και η δυσπεψια συνεχίζουν, χθες ειχα τετοια δυσπεψια που μου προκαλεσε εμετο δυο φορες και το βραδυ πάλι στο ποδι να καιγονται τα μέσα μου.........

Που θα πάει θα περασει όμως, θα φαω το γαλακτομπουρεκο κ θα ερθω στα ισια μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιουλακι, μακαρι να ερθεις στα ισια σου αλλα νομιζω πως το γαλακτομπουρεκο θα σε κανει πιο χαλια... γλυκα και κακο στομαχι δεν πανε μαζι...... τι ωραια που ειναι η βροχη και το χουχουλιασμα μεσα στις κουβερτες...!!!! σας ζηλευω :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσούδια...

σας διαβαζω σας διαβαζω και ολα πανε καλα !!! καλή επιτυχία και στις αμνιο, που ειμαι σιγουρη οτι ολα καλα θα είναι...!!

βρε κοριτσια... βαριεστε και εσεις πολύ ή μονο εγω το επαθα τις τελευταιες μερες ;;;

παρ ολο που ολο και κατι βρισκω να κανω στην καθημερινοτητα (τα πρωινα) τελικα σηκωνομαι χωρις διαθεση ... μηπως χρειαζομαι ενα ταξιδακι ; μηπως οδευω προς καταθλιψη ; παιδια βαριεμαι πολύ!!

ποτε θα περασει ο καιρος ;;

:-\ :-\ :-\ :-\ :-??:-??:-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι λιγο πολυ πιστυεω ολες ειμαστε ετσι...Λιγο ο καιρος λιγο οι ορμονες προδιαθετουν να μην ειμαστε και μες στην ενεργεια..Εγω πλεον εχω γινει χαρωπη νοικοκυρουλα -χωρις να θελω να προσβαλω καμια απλα μεχρι τωρα αλλιως ειχα μαθει- και τι εννοω,βλεπω το πρωι τα πρωιναδικα συγχρονως με τον καφε,το μεσημερι τα μεσημεριανα και παει λεγοντας,τα reality δε τα περιμενω πως και πως να παιξουνε!!!!!! Ε,και αμα βαρεθω παω και για κανενα καφεδακι...χιχιχιχιχιχι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλαααα... αυτο νενακι με τα reality ξαναπεστο...

δεν το πιστευα ΠΟΤΕ μου οτι θα κολλαγα ετσι ... αν ειναι δυνατον! διασκεδαζω με το Big Brother!;;;!! και τρωμε οικογενειακο κολλημα με το Master Chef !! το Φωτακι εχει λατρεια με την μαγειρικη και κυριολεκτικα το απολαμβάνουμε!!!

οσο για τα πρωιναδικα... περιμενω πως και πως Τριτες και Πεμπτες που φερνει η Μενεγακη τον Μουτσινα και ξεκαρδιζομαι... μεγαλη fan !!!

καταλαβα λοιπον...

ισως με εχει ρίξει και η δίαιτα...

μαλλον ταξιδακι θελω... ουτε οι καφεδες με ενθουσιαζουν αυτη τη στιγμη...

ευτυχως μεταφερθηκαν τα εκλογικα μου δικαιωματα στο Αγρίνιο και θα κανω για τις εκλογες εκδρομουλα... για να δουμε...

παντως ολα "μπροστα" ειναι ... δεν γινεται τιποτα συγκλονιστικο πχ αυριο !! :D ...

πωπωωωω... μεγαλο σπασιμο η αναμονη... !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη κοριτσακια.κι εγω ειμαι ανυπομονη αλλα αν δεν το σκεφτομαστε θα περασει πιο ευκολα ο καιρος.και εχουμε και τα χριστουγεννα που θα επισπευσουν τα πραγματα.εννοω οτι κοβεται στη μεση η αναμονη.

εκτος απο τηλεοραση εγωιντερνετ και υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τι κανετε εγω σημερα καπως καλυτερα αμα σηκωθω κ σκυψω η μεινω γι λιγο ορθια αρχιζουν οι ταχυπαλμιες θα φυγει η καρδια σας λεω πηρα τον γιατρο δεν ειναι μου ειπε απο την ηπαρινη μαλλον απο το χαπι δεν μου ειπε να παω θα ελειπε κιολας κ το αφησα μα τι απαισιοδοξια ειναι αυτη ποτε θα περασει?στις 27 εχω ραντεβου για τριπλο αντε να δουμε.

ΠΟΙΕς κοπελες ειναι απο θεσ/νικη?εγω μενω ευοσμο γιουλακι εσυ?τι βροχη ηταν αυτη το πρωι.το παλευω κοριτσια πραγματικα σας το λεω δεν φτανει κ ο καιρος να γεννησουμε να τελειωνουμε υπομονη το μονο που μπορουμε να κανουμε.ΚΟΥΚΙΔΑ με κανεις κ γελαω να σαι καλα κ σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου γιατι παιρνω θαρρος μαυτα που μου γραφετε καλο σαβ/κο φιλακια σε ολες ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααα!

Κοπελιες αντε τσουπ κ το ΣΚ μια χαρα θα φυγουν 2 μερουλες! εχω ρεντεβου την Δευτερα να δω τη γλυκοπατάτα μου!!

θα κατεβω για καφεδακι μιας κ δεν βρεχει --τουλαχιστον προς το παρον!

καλα-ακουσα καλα? απο Δευτερα θα μπουνε τασακια παλι στα μαγαζια???Ελεος! μα τι κρατος ειναι αυτο!!! μετα περιμενουν απο τους πολιτες να ειναι συνεπεις....

Γεωργια απτο χαπι ειναι κ καθαρα απο το στρες σου- να μην σε απασχολει. εγω οταν εκοψα την υπαρινη εκανα ταχυπαλμια για μια μερα- κ δεν ξανακανα. αλλα δεν το σκεφτομουν καθολου :!:

απο τηλεοραση βλεπω ανελλιπως το μαστερσεφ, και φυσικα ολη μερα παιζει η τβ οποτε απολα κ απο λιγο --ταχω ξεσκονισει ολα!! :lol: και μιας κ μιλαμε για ξεσκονισμα για να παω να συμμαζεψω η νοικοκυρα...

ΣΤΡΟΥΜΦΟΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! [smilie=icon_smurf.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...