Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

κουκι μαλλον μπερδευτηκες λιγο............... η vasia ειπε για τουαλετα....

tesh πολυ λυπαμε, ειναι φυσικο να εισαι χαλια!!! δεν ξερω και γω τι αλλο να πω..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ολο στενοχωριες τον τελευταιο καιρό. τι να πώ? ναναι το τελευταιο...ενιωσα τελειως ξεκρεμαστη...του ειχα εμπιστοσύνη(τουλάχιστον σε σχεση με οσους γιατρούς ειχα επισκεφτεί) και κριμα γτ ηταν πολυ ζωντανος κ χαμογελαστός ανθρωπος...σου εκανε το κεφι καθε φορά. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το κατουρημα εγω ειχα περισσοτερο στο πρωτο τριμηνο τωρα δεν παω τοσο συχνα,tesh μου κοπελα μου ελπιζω να ειναι το τελευταιο αυτο,αφου λες οτι εχετε ολο στεναχωριες,τι να παω κριμα και παλι αλλα θα πρεπει να βρεις καποιον τωρα εξισου καλο οσο αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην απελπιζεσαι βρε κοπελα μου, υπαρχουν και αλλοι αξιολογοι γιατροι, θα χρεαιστει να ψαξεις λιγο αλλα για σκεψου να συνεβαινε αυτο και να ησουν στον 9? εχεις χρονο πιστευω αλλα ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο. ευχομαι το καλυτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα! τι κανετε?? εγω ξυπνησα πριν λιγο... χορτασα υπνο σημερα... και μολις τωρα χτυπησα 1 κουπα γαλατακι και 4-5 φρυγανιες τιγκα στη μερεντααα!!! :D:D:D:D ηταν το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο με το που ανοιξα τα ματια μου! ;) τωρα αν κ ψιχαλιζει θα ετοιμαστω για σουπερ μαρκετ με τη μαμα να κανω κ τη βολτα μου... πολυ βαρεμαρα ρε κοριτσια!! τι να κανουμε??? μεχρι κ το κεντημα εχω σκεφτει :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Tesh κοριτσακι μου μη σε καταβαλει. Το μωρο σου να κοιτας κ γιατρο θα βρείς. Λυπάμε για τον ανθρωπο.

Σοφουκι σημερα μαζι ξυπνησαμε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιρτουλι ειδα στο δελτιο καιρου οτι εσας θα σας φτασει και 30 βαθμους σημερα! ελεος καλε!!!

και εδω εσπασε το κρυο (Βορεια Ελλαδα) αλλα εχει μουντιλα-νοτια κ υγρασια κ επειδη ειμαστε παραθαλασσια μας εφαγε η αλμυρα...

η βροχη ειναι φυσικα στο καθημερινο προγραμμα!!!

παω να μαγειρεψω κοτομπουκιτσες κοκκινιστες με μακαρονια. στρουμφοσλουρπ!! [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_brilsmurf.gif] [smilie=icon_bigsmurf.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να ηταν μονο σημερα κουκι μου, τωρα και 4 μερες ετσι μας παει...φυσσαει ενας τρελλος νοτιας αλλο πραγμα και μαλλον θα συνεχιστει............... :cry::cry: 3

πολυ κοκκινιστο επεσε σημερα :):):) και γω κοκκινιστο κουνελακι εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εδω εχουμε εναν υπεροχο παλιοκαιρο!!!!!Μουχλα-βροχη-ομιχλη......

Το δικο μου μενου σημερα εχει κοτοπουλακι λεμονατο κ πατατουλες τηγανιτες (αναλατα φυσικα) :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον... μολις γυρισα απο σουπερ μαρκετ. αποφασισα να αφιερωσω τη μερα μου στην κουζινα μας. λοιπον.. ανακαλυψα μια απιστευτη συνταγη σοκολατοκεικ με πορτοκαλι την οποια θα ξεκινησω να εφαρμοζω ευθυς αμεσως και αμεσως μετα θα φτιαξω ζυμαρακι κουρου και θα τυλιξω λουκανικακια και τυρακι. θα τα βαλω καταψυξη κι ετσι θα εχω ετοιμα λουκανικοπιτακια κ τυροπιτακια οποτε χρειαστω!!

ο αντρας μου θα αργησει και σημερα να γυρισει απο τη δουλεια κι ετσι ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα φαμε. αλλα μας βλεπω για κατι γρηγορο... τυπου μακαροναδα... βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα-Σπιρτουλι οντως το μωρο μου εγινε γλυκοπατατα!!!ειναι μεταλλαγμενο το εξωγηινακι μου!!! [smilie=binkybaby.gif]

κοριτσια μαγειρεψα- ειμαι ετοιμη αλλα περιμενω να περασει η ωρα λογω σιδηρου, γιατι χωρις μισο κιλο φετα δεν τσακιζεται σωστά το φαγακι!!!

Σοφουκι σε επιασε οιστρος ετσι? γιαμι γιαμι λουκανοπιτακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh λυπάμαι πολύ για τον γιατρούλη σου. σίγουρα το να χάνεται ένας άνθρωπος μας συγκλονίζει...

το βέβαιο είναι ότι θα βρεις έναν άλλο γιατρό, κάνε υπομονή!

Κοριτσάκια υπόλοιπα τι μου κάνετε?

Εγώ κάνω ένα σοκοκέικ τύπου σοκολατόπιτας. εύκολο και γρήγορο:

χτυπάω 3/4 βούτυρο (κατά προτίμηση lurpak, για άρωμα) με μιση (ή 3/4) κούπα τσαγιού ζάχαρη, μετά ρίχνω 2 αυγά, τα ξαναχτυπάω, προσθέτω βανίλια, 1 κουτ.γλυκού baking powder, 1 1/2 κούπα τσαγιού γάλα και 4 1/2 κούπες αλεύρι κόκκινο που φουσκώνει μόνο του. Αφού τα χτυπάμε καλά, ρίχνω στο μίγμα τρούφα σοκολάτας ή σταγόνες σοκολάτας γάλακτος. Βουτυρο-αλευρώνω το ταψί, ρίχνω το μίγμα, ψήνω στον αέρα κ όταν είναι έτοιμο, λιώνω κουβερτούρα (μπεν-μαρί) με λίγη κρέμα γάλακτος κ φτιάχνω το γλάσο και το ρίχνω από πάνω. Είναι ωραίο και ζεστό κ κρύο!!! :@):@):@):@)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια εγω μολις εφτιαξα την κουρου και εχω αφησει τη ζυμη να ξεκουραστει για να την κοψω κομματακια κ να τη γεμισω με τα διαφορα μου. Για οποια ενδιαφερεται η ζυμη ειναι τουλαχιστον πανευκολη. 1 κιλο αλευρι για ολες τις χρησεις, 1 βιταμ, 1 ποτηρι καλαμποκελαιο, 1 ποτηρι γαλα, λιγη ζαχαρη+λιγο αλατι και την αφηνεις μιση ωριτσα να ξεκουραστει. ειναι πολυ νοστιμη!! σελιγο θα φτιαξω το κεικ αμαρτια κ θα σας ενημερωσω. Πρωτη φορα θα την κανω αυτη την συνταγη κι εγω αλλα φαινεται απιστευτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευκολο κ το ζυμαρακι! δεν εχω φτιαξει ποτε κουρου οποτε το κραταω και αυτο!

πες μας και για την σοκόλαση που θα φτιαξεις!!εγω το πιο αμαρτωλο που εχω φτιαξει ποτε ειναι το brownies κεικ του Παρλιάρου.... [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=happy3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukidaki με τον παρλιαρο λιγο εχω εκνευριστει... εχω την εντυπωση οτι επιτηδες κατι ΔΕΝ μας λεει στις συνταγες του. :?:? δεν ξερω γιατι... τωρα ξεμπερδεψα με τα τυρολουκανικοπιτακια μου, τα χωρισα σε δοσεις, μπηκαν καταψυξη και τελος. ενα τσιγαρο τωραααα...... με ενα διπλο ελληνικο να ειχα.... πωπω... τρελαινομαι.... [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif] ας ξεκινησω το γλυκακι μου να ξεχαστω... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoyki την πατησες κ συ?????????κ γω με καποιες συνταγες απο τα βιβλια του- και προσπαθησα να τα διορθωσώ μονη μου.γκρ....

ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΔΕΑ ΜΟΥ!!!! :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι βλεπουν τα ματια μου :-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B σοκοκεικ κουρου πωπω κοριτσια τι μου κανετε τωρα?Τα λατρευω και τα δυο εχω πολλες συνταγες για κεικ με διαφορες παραλαγες αλλα αυτο με την σοκολατα ειναι αμαρτια!!!!!!!!Τρεχουν τα σαλια μου!Και μιας και μιλατε για φαι εχει πεσει πολυ πεινα σημερα,για να φανταστειτε τωρα θα φαω παπαρδελες με μπροκολο και κρεμα γαλακτος(δεν την εκανα εγω διοτι το σπιτι ειναι μισο αδειο δεν εχω παει ακομα μαρκετ και την παρηγγειλα απο μαγαζι με μακαροναδες,δεν ηξερα τι να διαλεξω εχω φαει τις περισσοτερες αλλα αυτην πρωτη φορα,θα σας πω σε λιγο εντυπωσεις)μακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις απολαυσα την μακαροναδα μου,ηταν τελεια γεια στα χερια του μακαρονα!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause: και τωρα λεω να σιδερωσω,αφου πηρα δυναμεις με επιασε η προκοπη...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...