Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου σε αλλη γιατρο για δευτερη γνωμη κ της ειπα οτι αυχενικη μου εκανε η γιατρος μου στο ιατρειο της κ οτι μου ειπε να μην κανω παπ α τρελλαθηκε μου λεει δεν γινονται αυτα στη θεσ/νικη υπαρχουν μονο 5 κεντρα που κανουν αυτες τις εξετασεις κ αυτη σου εκανε στο ιατρειο της???κοριτσια τα νευρα μου πιστευω οτι εχει δικιο τι να κανω τωρα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασούλα μην αγχώνεσαι και κλείσε αλλου για αυχενική ή τουλάχιστον κάνε μια papp-A...ή να σου εκτιμήσουν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που σου έκανε στο ιατρείο της...εχεις το υπέρηχο έτσι δεν είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofouki καλη επιτυχία αυριο λοιπον!!! μακαρι να φανει ;)

Βασουλα δεν πας κοπελα μου να κανεις μια εξεταση ακομα να σου φυγει η αμφιβολια...

κοιτα- κ γω στο ιατρειο του γυναικολογου μου εκανα αυχενικη- αν ξερει να μετραει τον αυχενα -δεν υπαρχει θεμα να κανει λαθος- πόσο ασχετος μπορει να ειναι ρε παιδι μου :?:

εγω εχω προβλημα με ΝΚ κυτταρα και με τα αντισωματα του αντρα μου. ..

δεν θα εμενα ποτε εγκυος οσες εξωσωματικες κ αν εκανα- τωρα που βρηκαμε το προβλημα- θα γινεις πολυτεκνη χαχα(μου ειπε ο γιατρος μου...)

μακαρι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα απλός υπέρηχος είναι και μάλιστα σε εμένα τον έκανε εξωτερικό-κοιλιακό...απλώς υποτίθεται ότι ζουμάρει σε κατάλληλες θέσεις (πχ αυχένα, εγκέφαλο κλπ) και μετράει και μετά τα βάσει στον αλγόρυθμο (προγραμμα στον υπολογιστή) και σου βγάζει τις πιθανότητες...Εσένα τι πιθανότητες σου έδωσε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?samantha μετρησε μονο τον αυχενα κ αφου τη ρωτησα εγω μου ειπε κ για το ρινικο οστο αυτα ειδε τιποτα αλλο δεν μου εδωσε τιποτα εμενα περα απο τη φωτο ενος απλου υπερυχου που γραφει ποσα εκατοστα ειναι το μωρο :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βασούλα!

Κλείσε τότε στα γρήγορα για 2η αυχενική! Νομίζω γίνεται μέχρι συγκεκριμένη εβδομαδα...μην το καθηστερείς...αν και μια χαρα θα είναι όλα, γιατι όμως να μην ξενοιάσεις τελείως...(όσο γίνεται αυτό στην εγκυμοσύνη!!)

Κορίτσια προσοχή κυκλοφορούν ιώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκλεισα αυριο το πρωι ραντεβου σε αλλη γιατρο να δω τι θα μου πει κι αυτη.ξερω οτι η αυχενικη γινεται 11-14 εβδομαδα κι εγω μαλλον ειμαι στο οριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία, για να ησυχάσεις!! Έτσι και αλλιώς είναι συμπληρωματική η εξέταση που θα κάνεις...

Εγώ σήμερα ξύπνησα με φοβερή ημικρανία και πείνα...

Αλήθεια το Α τεστ θα το κάνετε?? Θα ανοιξω και σχετικό θέμα για να ρωτήσω και άλλες κοπέλες πιο παλιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!και ο δικος μου στο ιατρειο του μου την εκανε την αυχενικη.βεβαια κανει και τη β επιπεδου ο ιδιος.εγω βεβαια σκεφτομαι οταν ερθει η ωρα αυτη με το καλο,να ανεβω και μια αθηνα να το διπλοτσεκαρω και σε αλλο γιατρο..

τι ειναι το α τεστ παλι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή και εγώ έχω μπερδευτεί...αν κατάλαβα καλά, το ένα μέρος του Α τεστ είναι αυτό που κάναμε με την αυχενική και την papp-Α και ένα άλλο μέρος του είναι η μέτρηση ορμονών και στατιστική ανάλυσή των αποτελεσμάτων...

πωπω έχω κουραστεί ήδη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον εννοειται το τριπλο τεστ γινεται την 17 εβδομαδα κ ειναι ο δευτερος ελενχος για το συνδρομο νταουν υπερυχος σε συνδιασμο με αιματολογικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν τρελαινομαι.οτι μου πει ο γιατρος.δεν τον εχω ρωτησει κιολας,δεν θελω να αγχωνομαι.

σε λιγες μερες εχω τα γενεθλια μου και σκεφτομαι πως ειναι τα πρωτα μου γενεθλια με το μπεμπεκακι μας!του χρονου θα σβησουμε μαζι τα κερακια!κλαψ,συγκινηθηκα παλι...

ρε κοριτσια,μια ηλιθια ερωτηση...μας ακουει το μωρακι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ Ράνια τώρα που το σκέφτομαι...γιατί να το κάνω...τα αποτελέσματα στην αυχενική και τις αιματολογικές βήκαν μια χαρούλα...

Καλά Ράνια είναι πολύ συγκινητικό αυτό που λες!!

Εγώ θα έχω τα γεννέθλιά μου λίγες μέρες πριν την ΠΗΤ!!!! Και αν γεννήσω 1 εβδομάδα πιο πριν (πχ στην 39η-διόλου απίθανο!!!) τότε θα έχουμε με το μπεμπέ σχεδόν μαζί τα γεννέθλια!!! Ίσως και μαζί!!

Για αυτό θέλω και κοριτσάκι :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γιατρος που εχω ηδη μου ειπε να την κανω αφου δεν καναμε ουτε παπ α!!! αυριο θα ρωτησω κ την αλλη γιατρο να δω τι θα μου πει :roll::roll: πολυ κουραστικο αυτο με τις εξετασεις δεν μας αφηνουν να χαρουμε την εγκυμοσυνη ολο αγχος πια!!εχει κανα 2 μερες παρατηρω την κοιλιτσα μου πιο φουσκωμενη [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα και στον ύπνο μου έβλεπα ότι γεννούσα...μια χαρά...δεν πόνεσε καθόλου :lol::lol::lol::lol:

το λέω στον άντρα μου και μου λέει: φύλο είδες?? :lol::lol::lol::lol:

αν αρχίσω να βλέπω γέννες από τώρα...ζήτω που καήκαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουσκωνουμε κιμονακι!αντε και στα δικα σου φουσκωματα!

σαμανθα μηπως ειδες και για μενα πως δεν πονεσα?για θυμησου...

εγω παλι εχω φουσκωσει τοσο ωστε να φαινομαι χοντρη,οχι εγκυος ακομα.αφου με ρωτανε αν ξαναπαχυνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κάνετε? samanthaki μπραβο που βλεπεις πως γεννας ευκολα γτ εγω βλέπω το αντιθετο και ξυπναω με μια χαζη αισθηση και εναν φοβο αλλο πράγμα. Όλο εφιαλτες βλέπω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβγαλα φωτογραφία την κοιλίτσα μου :D:D θα την ανεβάσω σύντομα!!

εμένα το πρωί είναι μαζεμένη πολύ και το βράδυ γίνεται ΔΙΠΛΗ :lol::lol::lol:

μια απτα ιδια!!! μολις φαω κατι τουμπανιαζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh ανέβασε μια φωτογραφία με μόνο την κοιλία!!! Και τα άλλα κοριτσάκια (μύγα με τσίμπησε σήμερα) :D:D

εγώ βγάζω κάθε μισο μήνα περίπου έτσι για να τις βλέπω μετά και να τις θυμάμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμανθακι ειμαι εργασία κοριτσαρα μου και αν αρχισω να πεταω την κοιλούμπα εξω θα φυγουν όλοι αποδω :lol::lol::lol::lol: το μονο που ανυπομονω ειναι ποτε θα φαω κλωτσιτσα, μπουνιτσα κλπ. να έχουμε μια επικοινωνια βρε αδερφε διότι μεχρι τωρα μονο εγω μιλάω :lol::lol: τι στο καλό επικοινωνια ειναι αυτη χωρις διάλογο? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ ωραία τα λες!!!! :D:D:lol::lol::lol:

από ότι γνωρίζω πάντως δεν ακούνε ακόμη τα μωράκια, τα αυτάκια τους σχηματίζονται αργότερα, αλλά αντιλαμβάνονται τους κραδασμούς για παράδειγμα από μουσική!!!!

πότε είναι το επόμενο ραντεβού σου? φύλο δεν σου είπαν ακόμη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...