Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο5


Recommended Posts

Ναι είναι το άτιμο πολύ "ιδιαίτερο"!!! :lol::lol::lol:

Σε όλη την Βόρειο Ελλάδα παίζει να είμαι μόνο εγώ και η Ξαδέρφη μου!! :lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως μου κάνει ενύπωση αυτό με τα ονόματα που έχετε... δηλαδή ντε και καλά να παίρνουν τα παιδιά τα ονόματα των παππούδων... έχω ακούσει κατα καιρούς περιπτώσεις που ζευγάρια φτάσανε μέχρι το διαζύγιο για το όνομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως μου κάνει ενύπωση αυτό με τα ονόματα που έχετε... δηλαδή ντε και καλά να παίρνουν τα παιδιά τα ονόματα των παππούδων... έχω ακούσει κατα καιρούς περιπτώσεις που ζευγάρια φτάσανε μέχρι το διαζύγιο για το όνομα...

αφτο που λεσ γυελιζ..γινετε εδο..στο χοριο...πλακονουντε..το προτο πιοσ να παρι το ονομα....και αφτα γινουντε αναμεσα στα σιμπεθερια..η γονισ θελουν δεν θελουν το παιδι τα βαπτιστι με το ονομα..του ενοσ απο τουσ παπουδεσ..διλαδι..το ονομα του αφτουνου που μενι ζοντανοσ!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...

ααα η θεωδορα μου αρεσι πολι!!!!!!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Γιεληζ μου μακακιες....εγω ειχα πει στον αντρα μου να βγαζαμε τον γιο μας Αλεξανδρο κωσταντινο....γιατι αυτα μου αρεσαν κ μου επε να τα μοιρασουμε και να βγαλουμε τα ονοματα των δικων μας....δεχτηκα τι να εκανα....εννοω οτι αν εβγαινε πρωτο αγορι θα ηταν ο πατερας του κ αν ηταν κοριτσι η μαμα μου....βγαλαμε τον γιο μου παντελη-κυριακο αλλα τον λεμε ολοι ακη....δεν μπορω να το δεχτω το ονομα καθολου δεν μου αρεσει καθολου....περισυ την μπεμπα θα την βγαζαμε Φανη το ονομα τηης μαμας μου...αλλα θα την ελεγα Φάνια...δυστηχως ομως ξερετε...μετα εκανα ταμα στον αγιο Ραφαηλ....κ θα την ελεγα Ραφαελα....αλλα παλι δεν μας εκατσε....(κ αν ηταν αγορι ρφαηλ-αγγελο γιατι μου αρεσει αγγελο λενε κ τον μπαμπα μου)

αλλα εχουν κολλημα γιατι ετσι τα μεγαλωνουν τα παιδια οι γονεις τους....εγω ειμαι διαφορετικςο ανθρωπος δεν θα μεγαλωσω το παιδι μου ετσι με τετοια...οτι θελουν αρκει να ειναι καλα κ ευτυχισμενος.

τωρα το επομενο αν ειναι κοριτσι θα βγει ραφαελα φανη ετσι για την μνημη των δυο αγγελουδιων μου....κ αν ειναι αγορι ραφαηλ-αγγελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως μου κάνει ενύπωση αυτό με τα ονόματα που έχετε... δηλαδή ντε και καλά να παίρνουν τα παιδιά τα ονόματα των παππούδων... έχω ακούσει κατα καιρούς περιπτώσεις που ζευγάρια φτάσανε μέχρι το διαζύγιο για το όνομα...

Ναι όντως είναι μερικοί ντε και καλά το παιδί να πάρει όνομα του παππού..Ευτυχώς λέω που πήρα και αυτό το όνομα γιατί έχω ακούσει και πολύ χειρότερα που έχουν στον Έβρο!

Γιελήζ μου να φανταστείς έχω Θείο Αποστόλη και θεία Αποστολία!!! Αδέρφια έτσι..Βγήκε πρώτα η κόρη και μετά ο γιος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιπον κοριτσια..εγο σασ αφινο για λιγο...

τα λεμε μετα!!!φιλακιααααα

ααα ζαχα...οπου τα τον βροσ..τραβατο μια κλοτσια προσ εμενα!!! :lol::lol::lol::lol: που τριγιρναι..και δεν τον βρισκο???..εεε? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κ εγώ δεν το θέλω καθόλου αυτό με τα ονόματα..όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα να δω τί θα κάνω!!

Εμένα τα ονόματα του μπαμπά μου και του πεθερού μου μ'αρέσουν για κορίτσια και τα ονόματα της μαμάς μου και της πεθεράς μου(όχι κ τόσο βασικά) για αγόρια!!

Φυσικά όλοι είναι αντίθετοι κάθετα με αυτό!! Αναγκαστικά λοιπόν θα βάλω το πρώτο(με το καλό) απο τα πεθερικά μου και το δεύτερο (Πρώτα ο Θεός) απο τους γονείς μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι βρε Χρυσάνθη μου... οι γονείς του μωρού πρέπει να αποφασίζουν πώς θα το βγάλουν... Δηλαδή θα κουβαλάω εγώ το παιδί 9 μήνες και θα έρθει η πεθερά να μου πεί πως να το βγάλω?? :evil::evil: με καμία κυβέρνηση!! χαχαχα

Αν οι γονείς μου σκέφτονταν έτσι εμένα η Αισέ θα με έλεγαν η Φατμέ!!! χαχαχαχα πάρτο ένα και χτύπα το άλλο!!!

Χρύσα αυτό που λές το έχω δεί σε πολλά άτομα... ειδικά ξαδέρφια που έχουν το ίδιο όνομα (και επίθετο!) άντε να ξεχωρίσεις ποιός είναι ποιός!!!!

Και γιατί δηλαδή το πρώτο να μπαίνει απο τους γονείς του άντρα???? δεν το κατάλαβα αυτό!!!

Η γυναίκα τρώει όλο το ζόρι!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Στο καλό Νίνα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανεις ομως αφου ετσι τους μεγαλωνουν με τετοια κολληματα....εγω οχι ευτυχως ειχαμε συννενοηση με την λογικη οτι ηθελα να βγαλει τον πατερα του αφου ειχε πεθανει κ μου ειπε μονο το αγορι...

γιατι εχω δει κ κατι αλλα κουλα σου λενε το πρωτο θα βγαλω τους δικους μου κ γεννιεται αγορι...βγαζει μια χαρα την μανουλα του κ μετα γεννιεται αγορι κ θελει να βγαλει κ τον πατερουλη του κ μετα αρχιζουν τα οργανα....εγω του ειχα κανει ξεκαθαρισει αμα θελει αλλιως....τι εγω σε πηγαδι κατουρησα....

κοριτσια τα εχω δει αυτα τα κουλα κ δεν μου αρεσουν....ειναι ασχημα να τσακωνοντε τα ζευγαρια για τετοια πραγματα...αλλα δυστηχως γινεται γιατι δεν εχουν καθολου μυαλο....

καλα αμα ερχονταν κανενας κ μου ελεγε κανα κουλο θα γινοταν τις που......το καγκελο....τους τα ειχα ξεκαθαρισει απο την αρχη...δεν ειμαι κανενα κοριτσακι να μου λενε τι θα κανω...κ ευτυχως εγω δεν εχω πεθερα κακια ειναι καλη κ δεν ανακατευτηκε ποτε...δοξα το θεο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο Χρυσάνθη μου... Ούτε εγώ θα επέτρεπα να ανακατευτεί κανείς... και το έχω ξεκαθαρίσει απο την αρχή... βέβαια σεμάς δεν υπάρχει θέμα με τα ονόματα αλλά έχουν μια τάση να θέλουν να ανακατεύονται σε άλλα... όπως ας πούμε για το πότε θα κάνουμε παιδί και τέτοια... αλλά εγώ τα έκοψα αυτά απο την αρχή και τώρα δεν μιλάει κανείς... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το πράγμα βρε κορίτσια πια…………

Με τα ονόματα……… αίσχος δλδ.!!!!!!!!!!!

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Όταν ήταν να βαπτιστεί η ανιψιά μας………….. δε μπορείτε να φανταστείτε τι και πόσα έκανε η πεθερά………. να περάσει το δικό της και να δοθεί το όνομα της στη μπέμπα…… κι επειδή τους έσπασε τα νεύρα με τη γκρίνια της……… γυρνάει και λέει στα παιδιά……… “εάν δεν μου πείτε ποιο όνομα θα δώσετε στο παιδί…… και το μάθω εκείνη την ώρα……. θα πάθω Εγκεφαλικό στην Εκκλησία!!!!!“ Αν είναι δυνατόν……. να περάσει το δικό της……… γιατί χ@@@@@@@ που τα παιδιά θέλανε το όνομα της συμπεθέρας της!!!!!!!!!!!! Εγωισμός σε όλο του το μεγαλείο!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Εγώ πάλι…….. συγγνώμη…….. θα δυσαρεστήσω και τις 2 μανάδες (ο Θεός να τις κάνει!!!!) και τα παιδιά μου (όταν αξιωθώ………….) θα έχουνε ονόματα που μόνο σε μένα και στον αντρούλη μου αρέσουνε………….. διότι απλούστατα……….. συγγνώμη κιόλας……… το αν θα δώσω εγώ στο παιδί μου το όνομα του πατέρα ή του πεθερού ή τέλος πάντων του όποιου συγγενή………. είναι κάτι που μόνον εμένα μου πέφτει λόγος!!!!!!!!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Και σε όποιον αρέσουμε!!!!!!!!!!! Για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το μόνο που μου είπαν και φυσικά ο μπαμπάς μου είναι ότι δεν θέλει να βγάλω το όνομά του σε κορίτσι...Εμμανουέλα! Ενώ εγώ το λατρεύω σαν όνομα ή το Μιχαέλα του πεθερού μου!!

Γενικότερα δεν ανακατεύονται ευτυχώς!!

Και εννοείται ότι αυτό που σας είπα νωρίτερα θα γίνει μόνο κ μόνο επειδή επιμένει ο άντρας μου :evil: !! Κ αυτός έχει κολλήσει πια! Αλλά ας έρθει με το καλό εκείνη η ώρα..Άσε που δεν κάνει το όνομα το παιδί..Αλλά το παιδί το όνομα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι..οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους....

αλλα εχω δει κ μερικες....που μονο κ μονο για να παντρευτουν τους λενε ναι στην αρχη κ μετα τα αλλαζουν ολα...αυτο ειναι τρελα....

πιπιτσα ακριβως....αφου το αποφασισετε εσεις αυτο ειναι το σωστο....

εγω παντως εχω πει ο γιος μου μελλοντικα ας κανει οτι θελει...δεν με αφορα...το μονο που θελω ειναι να ειναι καλα κ να εχει μια θεση στην καρδια του για μενα....τιποτε αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α χρύσα μου το Μιχαέλα μου αρέσει πολύ!! όπως και το Μιχαήλ...

Κ εμένα μ'αρέσει το Μιχαήλ και το Εμμανουήλ...Να φανταστείς και τους δύο τους φωνάζουν "Λάκη"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θα κάνετε Πιπίτσα μου αφού το έχετε αποφασίσει και οι δύο!!

Πάντως κ εγώ όπως λέει και η Χρυσάνθη δεν θα το κάνω αυτό αύριο μεθαύριο..Για το μόνο που θα επιμείνω θα είναι να ΜΗΝ βγάλουν το δικό μου το όνομα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα............

Προτιμώ να βγάλω το όνομα μου στο παιδί μου..............

Παρά να πιέσω μεθαύριο το παιδί μου............

Η αλήθεια είναι το "Πηνελόπη" μου αρέσει κι είναι και σπάνιο............

Αλλά............

Ως εκεί..................

Δε μου πέφτει λόγος!!!!!!!!!!!

Τέλος!!!!!!!!

Καλά................ έχουνε να πέσουνε κλάμματα..................

Γιατί......... η μάνα μου νομίζει πως το δικαιούται.........................

Ναι καλά.......... έτσι και μας πει τίποτε...... θα γίνει.......... "της Πόπης"!!!!!!!!!!!

Όχι της Πηνελόπης............ της Καλλιόπης!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα το χρυσανθη μου αρεσει....αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου το ονομα....οπως κ στους γονεις μου δεν τους ενοιαζε....δηλαδη εγω βγηκα χρυσανθη το ονομα της γιαγιας μου αλλα η μανα μου ηθελε....το δευτερο κοριτσι βγηκε αννα γιατι ετσι ηθελε η νονα, η αλλη αλεξανδρα γιατι ηθελε η νονα...ο αδελφος μου πηρε το ονομα των παππουδων αφου ηταν ιδιο το ονομα κ η τελευταια ταμα στον αγιο γεωργιο...θελω να πω θα μπορουσε ο πατερας μου το δευτερο να το βγαλει ηλιανα τον πατερα του που ηξερε οτι θα κανει 5 παιδια....απλα δεν ειχαν κ τεραστιο κολλημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια...........

Σας αφήνω λίγο................

Πάω να βάλω 1 πλυντηριάκι, να κατεβάσω και την τέντα, διότι διαρκώς ψιχαλίζει............

Κι έπειτα σίδερο!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τα ξαναλέμε............

Φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλες δουλειες πιπιτσα....κ εγω ειμαι μια στην κουζινα μια στον γιο μου κ ερχομαι κ απο εδω...

α ο γιος μου ξερει να ανοιγει τον υπολογιστη....του βαζω μικυμαους κ ξερεις κ κουναει το ποντικι κ βρισκει αυτα που θελει....μοιραζομαι την οθονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κοριτσακια την κανω με ελαφρα...να κανω το φαγακι μας....

σημερα ειπα να φυγω σωστα να χαιρετησω γιατι αμα παω στο τηγανι θα ξεχαστω κ δεν θα σας χαιρετησω....

φιλακια πολλα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Μάλλον φύγατε όλες... Καλή ξεκούραση!!!

Αυτό με τα ονόματα είναι όντως ηλίθιο... Ευτυχώς ούτε οι γονείς μου ούτε η πεθερά μου ανακατεύτηκαν ποτέ, ούτε για το πότε θα κάνουμε παιδί ούτε για το όνομα... Οι γονείς μου ειδικά λένε "κάνε εσύ παιδί (πάντα έλεγα ότι δεν θέλω παιδιά, μην κοιτάτε τώρα που με βάρεσε κ θέλω σαν τρελή) κ βγάλτο όπως θες..."

Εγώ βέβαια έχω αποφασίσει... Αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου, που δεν τον έχω γνωρίσει γιατί πέθανε νέος... Θεόδωρος... όνομα κ πράγμα, δώρο Θεού! Αν είναι κορίτσι θα ονομαστεί Αρετή, από τη μαμά μου. Μου αρέσουν τα ονόματα, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το σκεφτώ! Δεν μου αρέσουν κ τα υποκοριστικά καθόλου κ έτσι δεν θα ονόμαζα το παιδί μου με όνομα που τελικά δεν θα ακουγόταν ποτέ... Στην κατηγορία αυτή εμπίπτει το όνομα της πεθεράς μου, η οποία δεν πρόκειται να το ακούσει ποτέ ποτέ ποτέ... Δεν πειράζει, δεν χάνουμε κ τίποτα! Αν κάνω 2 κόρες, υπάρχουν όμορφα ονόματα, ουυυυυ!!!

Αχ, τη βαρέθηκα τη βροχή... Βρέχει σχεδόν 3 μέρες, με διακοπές φυσικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Δημητρούλα μας!!! Τι κάνεις βρε κορίτσι εσύ? Χάθηκες η μου φαίνεται?

Πολύ ωραία και τα δικά σου ονόματα!! Αυτό με το να κάνω παιδιά το είχα και εγώ... έλεγα ότι δεν θα κάνω....χαχαχα μεγάλα λόγια!

Εγώ παιδάκια δεν έχω σκεφτεί όνομα... ακόμα και όταν ήμουν έγκυος δεν είχα σκεφτεί... έλεγα θα αποφασίσω για όνομα όταν δω τα μωρά... γιατί πίστευα ότι μόλις τα δώ θα ξέρω και ποιό όνομα τους ταιριάζει... Και εμένα ο μπαμπάς μου και ο πεθερός μου έχουν το ίδιο όνομα... μεγάλη σύμπτωση γιατί δεν είναι πολύ συνηθισμένο όνομα...όπως και οι γονείς τους έχουν τα ίδια ονόματα (του μπαμπά μου και του πεθερού μου) και ακόμα και έτσι όμως δεν είχα σκεφτεί να βάλω το δικό τους όνομα σε ένα απο τα μωρά... έλεγα ότι και οι παππούδες θα εχουν περισσότερη αδυναμία σαυτό που θα έχει το όνομά τους χαχαχα και θα αδικούν το άλλο! τέσπα αν πρώτα ο θεός ξαναμείνω έγκυος πάλι έτσι θα κάνω, θα βρώ το όνομα μόλις δω το μωρό...

Δημητρούλα μου και εδώ χάλια ο καιρός βρέχει και φυσάει... και κάνει και κρύο... χειμώνας κανονικός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...