Μετάβαση σε περιεχόμενο

γεννησαμε την ελενιτσα μας!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου,τι μου κανετε??? εμεις ολα μια χαρα!!! η δικη μου ιστοριουλα εχει και χαρουμενα και λυπημενα συννεφακια,αλλα τελος καλο ολα καλα! την τριτη το βραδυ καθομασταν στην βεραντουλα μας(ειχε και ζεστη) και παιζαμε με παρεουλα μπιριμπα,εγω ομως δεν αισθανομουν καλα..τα ποδια μου ειχαν πρηστει πολυ περισσοτερο απο το κανονικο,ενιωθα το κεφαλι μου να βουιζει και ειχα μια ζαλαδα περιεργη..ο χρηστος ειχε ακουσει οτι αυτα ειναι συμπτωματα προεκλαμψιας και ετσι πηραμε τον γιατρο τηλ για να μας πει τι ν ακανουμε.πηραμε την πιεση και ειχα 16 με 9μιση. και αυτο δεν ηταν καλο. την τεταρτη το πρωι πηγαμε στο γαια για κατι εξετασεις ,ηρθε και ο μπαμπας απο την χαλκιδα(η μαμα ηταν ηδη εδω). οι εξετασεις δεν ηταν καλες,τρομαξαν οι ανθρωποι στο νοσοκομειο,αλλα ο γιατρος μου δυστυχως δεν με στηριξε οσο περιμενα...ηταν της αποψης να περιμενουμε καμια εβδομαδα για να μπω στο μηνα μου..να του λεει ο χρηστος και ο πατερας μου οι κυνδινευουμε ετσι,οτι εχω ανεβασει λευκα,οτι ειχα αρχισει και εβγαζα αμνοιακο υγρο,οτι ειχα αρχισει να κανω λοιμωξη,οτι τα νεφρα μου ειχαν αρχισει να μην ειναι καλα..και αυτος εκειιιιιιιι...''αφηστε να το δουμε απο εβδομαδα''... οποτε οι αντρες της οικογενειας πηραν την αποφαση και με πηγαν σε εναν υπεροχο γιατρο στο μητερα,φιλο του μπαμπα μου χρονια,ο οποιος με αντιμετωπισε οπως επρεπε,μολις ειδε τις εξετασεις μου αμεσως μου εκανε εισαγωγη με το πλανο να γεννησω οσο πιο γρηγορα γινεται. εκανα λοιπον 2 ενεσουλες για τα πνευμονακια της ελενιτσας και την παρασκευη το πρωι 6 η ωρα χτυπησε η πορτα του δωματιου, ηταν η μαια(κοριτσια ολες οι μαιες ηταν υπεροχες!!! ) και μου λεει ''καλημερα κουκλα μου,ελα να κανουμε το κλισματακι χιχιχιιχιχι'' ''αμαν της λεω δεν μας τα ειχες πει αυτα χχιχιχιχιχιχχιχι'' ! 6:20 ηρθε ενας απιστευτος τυπος με το κρεβατι γι ανα με κατεβασουν κατω στα χειρουργεια,φιλησα τη μαμα και τον χρηστο μου και στο δρομο για κατω καναμε πολυ πλακα με το κυριουλη!!! οταν εφτασα κατω,πηγαμε σε ενα μικρο δωματιακι,ηρθε και η μαια του γιατρου και μου εβαλε τον ορο και με βοηθησε με την αναισθισιολογο για να κανουμε την επισκληριδιο(ααααουτςςςςςςς!!!! πονεσε κοριτσια μου πονεσεεεεεε) ! μετα εκατσα λιγακι μεχρι να με πιασει η ενεσουλα και μετα απο λιγο ηρθε ο απιστευτος κυριουλης που ειχε πλακα και με πηγε στην αιθουσα του χειρουργειου! εκει καναμε πλακα με αυτον και κατι μαιες για την ομαδα(εγω και οι μαιες ολυμπιακος και αυτος παναθηναικος χααχαχ) και μετα ηρθε και η μαια του γιατρου μου ,με ετοιμασαν μου δεσανε τα χερακια,με καλωδιωσαν,και με χαιδευαν!! εγω στην κοσμαρα μου,γελουσα συνεχεια! ξαφνικα σκανε μυτη οι 2 γιατροι(ο δικος μου και ο βοηθος), μου βαζει η μαια ενα σεντονι μπροστα στο προσωπο μου και εδω αρχισε ο πανικος για μενα...κοριτσια τα αιστανθηκα ολα..κοιταξα τις μαιες τους ειπα φοβαμαι και εκεινες με επιασαν απο το κεφαλι και απο τα χερια και μου ελεγαν οτι τελειωνουμε και θα ερθει η μπεμπα στην αγκαλια μου...μεσα σε 30 δευτερολεπτα περιπου ενιωσα μια ανακουφηση και ενα δυνατο κλαμα! εκλαιγα και οι μαιες με χαιδευαν και μου ελεγαν να μου ζησει και ειναι μια κουκλα...εγω εκανα να σηκωθω αλλα δεν μπορουσα να κουνηθω και εκεινη τη στιγμη γυρισα το κεφαλι μου αριστερα και ειδα μεσα σε μια κουνιτσα μια γλυκια φιγουρα...παλι τα κλαματα εγω....αμεσως μια μαια μου την εφερε μπροστα στο προσωπο μου,εγω την καλοσωρισα και της εδωσα ενα φιλακι στα χειλακια της..μετα με πηραν με πηγαν στην ανανηψη,μου εβγαλαν τον καθετηρα της επισκληριδιου,και ηρθε η μαια και πηραμε τηλεφωνο τον χρηστο μου...''την ειδες αγαπη μου?''....''ναι,σε ευχαριστω,σαγαπω..'', αυτα ειπαμε και εγω παλι τα κλάματα...μετα απο 1 ωριτσα περιπου με εβγαλαν σε ενα διαδρομο και φωναξαν ''για την κυρια καρυωτηηηηηηηη'' και μπουκαρανε ξαφνικα ολοι οι δικοι μας χααχχαχχααχαχχαα μου ειπαν οτι την ειδαν οτι ειναι ομορφη,μου ειπαν οτι δεν φαινομαι οτι ειμαι απο χειρουργειο(ε βεβαια με τοσο υπνο που εριξα το προηγουμενο βραδυ ημουνα φρεσκαδουρα),ο χρηστος μου με αγκαλιαζε συνεχεια,τον ρωτησα αν προλαβε να φαει πρωινο στην καφετερια και γελουσαν ολοι.... μετα πηγα πανω στο δωματιο και ηρθαν ολοι ηταν απ'εξω τους ακουγα και νανουριστηκα...τη μπεμπα μου την εφεραν για 3 λεπτα και μετα την πηγαν στα πρωορα,οχι σε θερμοκιτιδα,απλως για παρακολουθηση επειδη ημουν 35 εβδομαδων,βεβαια γεννηθηκε με καλο βαρος 2700. τα υπολοιπα τα ξερετε πανω κατω...ολες τις ημερες ηρθαν οι αγαπημενοι μου ανθρωποι και μας ειδαν,ησυχα περασαν,ο χρηστος μου δεν εφυγε λεπτο απο κοντα μου,επειδη ημασταν σε μονοκλινο ειχε και μια κρεβαταρα καλυτερη απο τη δικη μου αχαχαχαχαχ μια χαρα περασαμε!!! δεν ξερω τι θα εκανα χωρις εκεινον,λογω σωματοτυπου ηταν ο μονος που μπορουσε να με βοηθησει να σηκωθω κτλ και μου σταθηκε κοριτσια καλυτερα απο μανα..

αυτη ηταν η ιστοριουλα μου,ηταν η πιο γλυκια μερα της ζωης μου ....η Παναγια να την προσεχει κα να την εχει γερη,μονο αυτο ζηταω απο εκεινη την ημερα....και να εχει καλα και τον αντρα μου που ειναι ο πιο καλος συντροφος του κοσμου..

σας ευχαριστω για τις ευχουλες σας! φιλακιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα μουυυυυυυυυυυυυυ......

αααχ...με συγκινησες!!!!!τελος καλο,ολα καλα τωρα!!!!!!!!!!

για τον γιατρο δεν θα σχολιασω :shock:

τωρα εχεις το κοριτσακι σου στην αγκαλια σου κ ειμαι σιγουρη οτι εχεις γινει μια χαζομαμα!!!!

κ παλι να σας ζησει....να της δωσεις πολλα-πολλα φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου να εισαστε παντα καλα και γεροι ολοι σας και να σας ζησει... :):)

σχολια για το γιατρο δεν εχω.....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία!!!!!

Να την χαίρεστε την κοριτσάρα σας και να την καμαρώσετε όπως ποθείτε!!!!

Η υγεία, η αγάπη και η χαρά να μην λείπει από την ζωή της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroula τέλος καλό,όλα καλά και αυτό έχει σημασία!Από εδώ και πέρα να έχετε μόνο όμορφες στιγμές με την Ελενίτσα σας.Φιλάκια πολλά σε σένα και τη μικρή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ με συγκινησεσ...ευχομαι τα καλυτερα πραγματικα!!!!να ειστε γεροι και να την χαιρεστε!!!για τον γαιτρο ουδεν σχολιο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλα μου η ιστορία σου από τη μέση και μετά ήταν ευχάριστη! Όσο για το γιατρό ποιος ξέρει τι είχε στο μυαλό του και ήθελε να το ρισκάρει! Αλλά με αυτά δεν παίζουν! Να σας ζήσει και πάλι! Τη θηλάζεις? Πως είναι? Ήσυχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η όμορφη κορούλα σου κοριτσάκι μου :) . Τώρα αρχίζουν τα καλύτερα για σένα! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από αυτή!!! Να είστε όλοι καλά και ο Θεούλης να χαρίζει στην κούκλα σου υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος καλό όλα καλά κοριτσάκι μου! Η Ελενίτσα σου να είναι καλά και τ' αλλα ξεχνιούνται..

Να είναι γερή και καλότυχη αυτό έχει σημασία !!!! Όσο για τον γιατρό...ουδέν σχόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η κουκλιτσα σου

να ειναι παντοτε γερη και ευτυχισμενη και εσεις να την καμαρωνετε!!!!

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου όμορφη....... να σου ζήσει το ζουζουνάκι........ που τόσο καιρό λαχταρούσες!!!!!!!!!!!

Πολύ συγκινητική η περιγραφή σου.........

Δόξα Τω Θεώ........ πήγανε όλα καλά εν τέλει!!!!!!!!!!!

Και την έχεις στην αγκαλιά σου τώρα....... μόνον αυτό μετράει πια!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία να έχετε...... καλή υπομονή....... και "μη χορταίνεις...... να την χορταίνεις......." εάν με πιάνεις.....

Όσο για το γιατρό.... τί να σχολιάσω??????????

Το "απαράδεκτος" δε λέει τίποτε...............

Για πολλά "μπουκέτα" είναι λέμε...... ο άχρηστος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας, να είναι γερό και καλότυχο και εσείς πάντοτε να την καμαρώνετε! Τώρα έχει σημασία ότι βρίσκεται στην αγκαλίτσα σας! Απλώς είναι κρίμα να υπάρχουν τέτοιοι ανεύθυνοι γιατροί, αλλά κ πολύ σπουδαίο το ότι υπάρχουν ακόμη καλύτεροι! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νταντη μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ επιτελους την εχεις αγκαλιτσα σου ΝΑ ΣΑς ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

να ειναι παντα γερη καλοτυχη κ ευτυχισμενη στην ζωουλα της.......

κοριτσακι μου γλυκο σε σκεφτομουν πολυ αυτες τις μερες αχ ειναι μια κουκλαααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πάλι συγχαρητήρια μικρούλα-μαμά Ελενίτσας!!! :)

να την χαίρεσαι, πάντα γερή να είναι.......είναι μια κουκλίτσα (απόσο μπορώ να δω από την φωτό!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα να σου ζησει η μικρη Ελενιτσα..Να ναι παντα γερη και χαρουμενη..

Οσο γιατο γιατρο σου.Απλα "απαραδεκτος".Ευτυχως ομως ολα πηγαν καλα και συ και η κορουλα σου ειστε μια χαρα...Καλη λοχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλα μου να σας ζήσει η Ελενίτσα σας!!! :):)

τέλος καλό όλα καλά κοπέλα μου!!! να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωούλα της!!! ;);)

πολλά φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπελάρα μου. Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη. Και πολλά μπράβο στον άντρα σου, που σε κάνει να νοιώθεις τόσο ευτυχισμένη ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικορυλα χαρηκα πολυ..μπραβο....φιλακια στην ελενιτσα σου.....

απο οτι διαβασα περασες πολλα ευτυχως ολα πηγαν καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα μου να σας ησει η μικρουλα σας να ειναι παντα γερη κ καλοτυχη...σαν εχθες θυμαμαι την ανακοινωση της εγκυμοσυνης σου...μπραβο συνχαρητηρια καθε ευτυχεια στην ζωη σας :lol::D:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγκινήθηκα πάρα πολύ με την αφήγησή σου...

Σου ευχομαι ολόψυχα το κοριτσάκι σας να είναι γερό,χαρούμενο και τυχερό και να συνεχίσετε να είστε ολοι μαζί μια τόσο ευτυχισμένη και δεμένη οικογένεια ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...