Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Νιώθω όμως πτώμαααα!!!! :?

Σήμερα έκανα ξεσκόνισμα, σφουγγάρισμα κι έπλυνα και ένα σωρό ποτήρια που είχα σε μια βιτρίνα! Με προίκισε υπερβολικά η μάνα μου, της είπα τί τα θέλω τόσα κρυστάλλινα, λες κι έχω βίλα για να κάνω τραπέζια; Ούτε καν τραπεζαρία δεν έχω!!! :lol::lol::lol:

Στρώσαμε κι όλας. Το μισό σπίτι. Στο σαλόνι ακόμα δε στέγνωσε το χαλί. Αφού το κ...βαρέσαμε και το πλύναμε προχθές πού να στεγνώσει. Εδώ δε στεγνώνουν τα ρούχα! Καλύτερα όμως, γλιτώνω το σίδερο! :P

Είμαι και στο ψάξιμο για χαλί στου μπέμπη. Λέω να βάλω αν και έχω πάτωμα ξύλινο. Θέλω να πάω ΙΚΕΑ να βρω κανα μικρούλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχα!Πεπίτα κι εγώ το μισό σπίτι έχω στρώσει!

Επίσης μια απ τα ίδια για το κ...βάρεμα, τα χαλιά μου δεν τα καθάρισα...Αγόρασα μοκέτες να καλύπτουν μεγαλύτερη επιφάνεια, μπας και μπουσουλίσει το καμάρι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Στα ΙΚΕΑ έχουν μία κουβερτούλα για μπουσούλημα και παιχνίδι και λέω να την πάρω. Έχει δραστηριότητες και πλένεται στο πλυντήριο. Θα την πάρω αντί για πάρκο. Και πιο εύκολα μεταφέρεται και λιγότερο χώρο πιάνει. Άσε που το πάρκο όσο να πεις είναι περιοριστικό. Σα φυλακή. Τα πρωινά που θα δουλεύω θα τον κρατάει η πεθερά μου και της πήραμε παρκοκρέβατο να τον βάζει να παίζει και να κοιμάται. Πιστεύω να τα βρουν! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλά οταν βγαινω εγω μπουκάρετε όλες! :evil::evil:

αυριο θα αγορασω και ενα ποτηρακι για το νερο.

το ξερω οτι σας εχω τρελάνει με τις ερωτησεις.... αλλά μια τελευταια! :D

την κρεμα σε τι πιατακι την βαζετε?διαβασα οτι τα πιατακια μελαμινης δεν ειναι καλα. :-B

συμπεθερα πες μας το μυστικο για το χασιμο τον κιλων... το μυστικο σου! :-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που είσαι ρε συμπεθέρα?!!!

τέτοια πιατάκια που λες έχω... :oops::-?:-? Εχω όμως και κανονικά...Αν δεν κάνουν χρησιμοποίησε ό,τι θες, δεν είναι ανάγκη να είναι παιδικό!Για την ώρα σημασία δεν δίνουν στο σχέδιο του πιάτου!

Για πες μας τι ξέρεις για τα πιατάκια μελαμίνης??

Το μυστικό είναι θηλασμός το πρωί, θηλασμός το βράδυ , και στο ενδιαμεσο ασταμάτητοι θηλασμοί!!!χαχαχα! 8-}8-}:crazy::crazy: Σε συνδιασμό με το τρέξιμο και την άρση βαρών κάνει θαύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ένα-ένα τα θυμάμαι... L-)

ρώτησα και για το τζάκι.... μου είπε οτι αν τραβάει καλά δεν υπάρχει προβλημα, αλλιως παρουσιαζονται ρινιτιδα στα μικρα. και εμας το τζάκι όταν εχει λιγο αεράκι φερνει λιγη κάπνα προς τα μέσα!

αρα μαλλον θα το ξεχασουμε.... [smilie=cwm21.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια; Τί κακό έχουν τα πιάτα μελαμίνης; τέτοιο έχω!!! Να το πετάξω αν είναι!! Κι εμένα μου ακούστηκς κάπως όταν πήγα να αγοράσω αλλά όλα μελαμίνης ήταν και λέω τότε καλό θα είναι. Μα, δεν ξέρεις από που να προφυλαχτείς πια! Μια με τα παιχνίδια της fisher price, μια με τις πιπίλες chicco...έλεος!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σεις!!Φωτιές μας ανάψατε βραδιάτικα!

Και δεν έχουν βάλει μπρος και τον λέβητα ακόμη..

Οταν λες να τραβάει καλά τι εννοείς?Να μην καπνίζει?Ε πιστεύω εννοείται αυτό..Κι εμείς όταν ανοίγουμε κάνει νούμερα όπως επίσης όταν ανάβω τον απορροφητήρα...

Τώρα το μόνο που μένει είναι να πούμε και για τα ρούχα τίποτα να τα πετάξουμε κι αυτά μια στο τζάκι μαζί με τα πιατάκια , τις πιπίλες κίκο και τα φίσερ πράις!!χαχαχαχααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε και εγω με μελαμινη εχω αλλα δεν ξερω εαν θα τα χρησιμοποιησω... στο google to εψαχνα κι δεν γραφουνε καλες κριτικες.οτι βγαινουνε τα χρωματα και αλλα.το περσελανινο λεει ειναι το ιδανικοτερο.

ρε συμπεθερα δεν τα λεω για να σε τρομοκρατισω!

παντως οταν το αναβεις μην εχεις τον μικρο στον ιδιο χωρο,γιατι βγαζει λιγη καπνα.

χαχχααχα όλα στην πυρα! [smilie=tongue2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν τη ρώτησα την παιδίατρο ακόμα για το τζάκι αλλά κι αν μου πει όχι θα περιμένω να πάει για ύπνο ο μπέμπης και θα το ανάβω. Κι εμένα επειδή είναι μικρό δεν λες ότι τραβάει και τέλεια. Αν έχει νοτιά κανένα τζάκι δεν τραβάει πιστεύω. Όπως κι αν βάλεις αποροφητήρα. Θα μαγειρεύεις στο τζάκι jona!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρί συμπεθέρα το τζάκι εμείς το έχομε στο σαλόνι!που να το πάω το παιδί???

χαχαχαχααα!

Αχχχχχχ....με βάλατε σε σκέψεις...

Καμιά άλλη με τζάκι να μας πει τι της είπε ο γιατρός????

αν και αυτοί οι γιατροί ό,τι θέλουν λένε...Μήπως να ρίχναμε αυτούς στο τζάκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω βρε κορίτσια...

Σάμπως παλιά είχανε καλοριφέρ???Ή μήπως φυσικό αεριο???Πάθανε κάτι απο το τζάκι ή απο τις σόμπες που ήταν ακόμη χειρότερες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω βρε κορίτσια...

Σάμπως παλιά είχανε καλοριφέρ???Ή μήπως φυσικό αεριο???Πάθανε κάτι απο το τζάκι ή απο τις σόμπες που ήταν ακόμη χειρότερες???

εαν σου πω πια μου θυμισες τωρα.... το Τρελοκοριτσο... χαχαχα :clap::clap::clap:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πόρτα του δωματιου του είναι ακριβώς απέναντι απο το τζάκι!!!!χααχαχαχααα!

Μάλλον κι εγώ έτσι θα κάνω....Ολα για το παιδί μου!

Το τζακούζι κάνει?? \:D/ [smilie=laughing6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι jona μου και θα το ανάψω ακόμα κι αν μου πει όχι! Παλιά μόνο τζάκια είχανε. Και το βάζανε και το παιδί δίπλα για να ζεσταθεί. Άντε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγακι μου!!! Αχ σε εχασα με την δουλεια!! Και δεν με πηρες να μου πεις τα νεα σου.....θα περιμενω τηλ σου οκ??

Μαρβελ καλη τυχηηηηηη!!!! Αντε και next top model :lol::lol:

Μπουνιτα τι καλα που ο παιδιατρος δεν σας πιεσε για ρυζαλευρο. Εμενα η μικρη μου, ειναι πιο παχουλη απο την δικη σου και η γιατρος επιμενει , ντε και καλα να φαει ρυζαλευρο. Και δεν το θελω καθολου ρε γμτ!

Εγω δεν δινω καθολου νερο για την ωρα....ουτε τσαι εχει πιει ποτε. Οσες φορες προσπαθησα να της δωσω τσαι μου το εφτυσε στα μουτρα :lol:

Παντως για το νερο πηρα και εγω ποτηρακι και πηρα και μια ολοκληρη στολη αδιαβροχη απο το ΙΚΕΑ :lol:

Καλε σεις και εγω πειναω ολη μερααααα!! Τωρα πλακωσα μια μακαροναδα. Τι μια δηλαδη?? Δυο πιατα εφαγα η γουρουνα!! Και θελω τρελα να φαω γλυκο, αλλα εγω δεν εχω και πολλες επιλογες. Για γλυκο , εφοσον το μηλο δεν πειραζει την μικρη, τρωω......μηλοπιττα, μηλο γλυκο κουταλιου, μηλο κομποστα....ολα παρασκευασμενα απο την μαμα μου. Πολυ μηλο λεμεεεεε!!!

Ο Χαρουλης της Ολγας παιδια, σε δυο εβδομαδες θα παει στον παιδικο. Για την ωρα τον κραταει η μαμα της απο οσο ξερω.

Εμενα μην με ρωτησετε για τζακι....δεν εχω σνιφ!!! Εμπλεξα με πλουσιες εδω περα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιζάκι! Ίσα που προλαβαίνω να σε καληνυχτίσω γιατί κλείνουν τα υπέροχα τσακίρικα μάτια μου! :shock:

Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις το ρυζάλευρο αφού η μικρή σου είναι αλλεργική αλλά μην επιμείνεις κι όλας. Σιγά το πράμα! Μόνο στην Ελλάδα επιμένουν, πουθενά αλλού στο εξωτερικό δεν το δίνουν! Κι εμένα μου είπε ότι θα το σταματάγαμε έτσι κι αλλιώς και μόλις μπει στον 6ο θα του δίνω φαρίν λακτέ. Κι αυτό δημητριακό είναι και πάλι έναν φόβο τον έχω. Θα δείξει. Αλλά παράλληλα θα αρχίσουμε και φρουτάκια οπότε πιστεύω θα είναι καλύτερα.

Κορίτσια ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑ!!!! i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...