Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

τσα!ηρθα και εγω!πήγα σκλαβενίτη και μπήκα να σας ενημερωσω ,ειδικα την πεπιτα που παραπονεθηκε οτι δεν πετυχενη προσφορες, εχει τα libero μεγαλη συσκευασια 8,50 ευρω περιπου,πηρα 2.

πάντως κουπόνια για πάνες ποτέ δεν μου εχουνε στείλει.μόνο η nivea.

ολγακι καλη αρχη. εμεις την τριτη θα παμε παιδιατρο και θα παρουμε οδηγιες να αρχισουμε και εμεις με το κουταλακι..... =p~ εχω μια απορια... δυσκοιλιοτητα τα φρουτα σας κανουνε ή το ρυζαλευρο? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι!!! :D:D:D

Εμείς καλά,αν και χτες είχαμε ανήσυχο ύπνο μετά από πολύ καιρό. :?:?

Πήγαμε σούπερ,μια βόλτα και τώρα είμαστε σπίτι μας και φτιάχνω μακαρόνια!!Δύσκολοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Ο Βελισσάριος κοιμάται!!! :D

Πήγαμε πάλι Βασιλόπουλο και πήρα και άλλες 2 συσκευασίες libero,βγήκαν 7,50 ευρώ η οικονομική.Σκλαβενίτη δεν έχουμε...

Μπουνιτάκι,εμάς το ρυζάλευρο μας έκανε δυσκοιλιότητα.Με τα φρούτα μια χαρά,φτου μας!Χτες κάναμε 4 φορές! :shock::shock: Έπηξα στο σκατό,δεν είμαι και συνηθισμένη(δεν έκανε ποτέ πάνω από 2 φορές). :lol::lol::o:o

Δήμητρα,να ξέρεις έγινες μέλος της ομάδας μας!!!!!!Και εσύ και ο Νικόλας σου ο κούκλος! :D:D:D:D .Για το δωμάτιο το πήρα απόφαση,πρέπει να γίνει,δεν μπορεί να είναι δίπλα μου μέχρι να πάει φαντάρος! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα έφαγε σχεδόν όλο το πιάτο φρουτόκρεμα!!Νερό τίποτα ακόμα! :roll:

Εμείς Τετάρτη έχουμε παιδίατρο,άντε να δούμε τι θα μας πει!!Έχω πάντα αγωνία!Τι πράγμα και αυτό! :oops::oops::oops:

Φιλάκια!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πήγα Βασιλόπουλο χθες,σε 2 μαλιστα αλλά δεν είχε το νουμερο μας το Νο 4 στην οικονομική,τα ειχανε πάρει μάλλον αλλά και πάλι και στα δύο λέω?μόνο για μεγαλύτερα παιδακια ειχε.

και εγω τη μπεμπα στο δωματιο ακομη την εχω αλλά δεν θέλω να την βγάλω ;) την θελω μαζί μου :D βέβαια η κυρία εχει κακομάθει ήδη... το βραδυ μυξοκλαιει και μόλις την πάρω αγκαλιά και την βάλω στο κρεβατι...τσουπ...σταματαει και συνεχιζει τον υπνο της

και ξαναμανά την βάζω στην κουνια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!Ξυπνήστε όλες καλέ, έχει ήλιο σήμερα (αλλά και πολύ κρρρρύο)

Λοιπόν οι πάνες στο Βασιλόπουλο γίνανε καπνός, εγώ πήγα τετάρτη και το Ν.4 δεν υπήρχε ούτε για δείγμα!!!!Πού να μείνει με 60% έκπτωση, οέο???

Κορίτσια για να μη τρώνε τα μπεμπάκια μήπως ετοιμάζονται για δοντάκια???Άντε με το καλό.

Προχθές σταμάτησα τα κουταλάκια σιλικόνης, κατά τύχη επειδή ήμουνα εκτός σπιτιού της δικίμασα με κανονικό και έφαγε πολύ καλά και πιο γρήγορα, βέβαια πλαστικά χρησιμοποιώ τώρα αλλά και με το κανονικό του γλυκού τη τσάκισε τη χορτόσουπα, θα ρωτήσω και τη γιατρό την άλλη βδομάδα που θα πάμε.

Τώρα με τα φαγήτά όλη μέρα ταίζω και ξεσκατώνω, πολύ παραγωγή βρε κορίτσια......

Εμείς την έχουμε βάλει στο δωμάτιο της εδώ και πάνω από μήνα.Και αυτή και εμείς κοιμόμαστε καλύτερα και είμαστε ...μια ευτυχισμένη οικογένεια!Αυτή γιατί είναι πιο μεγάλο το κρεββάτι της και φέρνει βόλτες μέσα με την άνεση της κι εμείς γιατί δε σηκωνόμαστε κάθε φορά που κουνιέται...και κουνιέται συνέχεια.

Όλα τα μωράκια γυρίζουν τόσο πολύ το βράδυ?Για πείτε μου βρε κορίτσια, τις πιο πολλές φορές τη βρίσκω το πρωί με το κεφάλι προς τα κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που είστε όλες?

χειμωνιασε για τα καλααα! :roll:

bambina εμένα η μικρη όπως κοιμάτε έτσι ξυπνάει.... :D ...μόνο πλευρό αλλάζει....

αναποδα ακόμη δεν την έχω βρει!

χθές φιλενάδες τα είδα όλα κωλιόμενα... @-) αχ!αχ!τι έπαθα!!

κάνω μπάνιο την μπέμπα,την ντύνω και μετα σκεφτομαι..δεν τις βάζω ενα τιραντε φανελάκι απο μέσα....

τι το θελα! :-s εκει που την ειχα στο κρεβατι και εγω διαλεγα πιο φανελάκι να τις βάλω.... την κοιτάζω και ειχε μπουσουλήση με την όπισθεν και η μιση ήτανε στον αερα και η αλλα μιση στο κρεβατι :-o

κορίτσια μου δεν πρόλαβα να την πιάσω [smilie=dontknow.gif] ακουω το γδουπ...εσκασε πρωτα με τα πόδια στο πάτωμα και σωριαστηκε...τη σηκωνω,μεσα στο κλάμα αυτή :(( εκανα τον καραγκιοζη και σταματησε σε 1-2 λεπτα!την εψαξα μην χτυπησε πουθενα,ευτυχως όλα καλά ,ειδικα το κεφαλακι που ειχα πιο πολυ εννοια,ουτε κοκινιλα καπου #:-s δεν μπορειτε να φανταστειτε το τι προσευχες εριχνα όλο το βράδυ!!! :ympray: την ξυπνουσα καθε λίγο και λιγάκι να δω αν αντιδρα,μη κάνει εμετο.... χεστικα πάνω μου! :crazy: ευτυχως το μαναράκι μου ειναι καλά και μεσα στην τρελη χαρα σημερα.. :whistle:

κορίτσια μου τα μάτια μας 400 μη πω 100000000000! εχω τυψεις...γιατι συνεχεια ελεγα στον εαυτο μου μην μου που πεσει απο το κρεβατι καμια μερα και να που το επαθα! :-t

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια! :):)

Εμείς καλά είμαστε,χτες κοινωνήσαμε!Ο Βελισσάριος ήταν άψογος,κάποια στιγμή κοιμήθηκε κιόλας!Άνοιξε μια χαρά το στοματάκι του το μανάρι μου και μας έλεγαν τι καλό παιδάκι έχουμε και πόσο χαμογελαστό!!!Κουκουβάαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Μετά πήγαμε και βόλτα στη λίμνη,είχε λίγο κρύο αλλά τον έντυσα καλά!!!! :D:D

Κοιμήθηκε μια χαρά χτες,έκανε και κακά πρωί-πρωί! ;);)

Μπουνιτάκι μου,συμβαίνουν αυτά....αχ,μην στεναχωριέσαι,Αφού δεν χτύπησε πουθενά,όλα οκ.Να μην έχεις τύψεις οκ??

Χτες δεν έφαγε καθόλου φρουτόκρεμα...ελπίζω σήμερα να φάει.Για να δούμε.Τώρα κοιμάται πάλι! :D:D:D:D

Έχω ένα βουνό από ασιδέρωτα,με κοιτάνε,τα κοιτάω...!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τετάρτη έχουμε παιδίατρο!!! :):)

Bambina μου,και εμένα γενικά στον ύπνο είναι ήσυχος,θα πάει πιο κάτω από εκεί που τον αφήνω,γυρνάει πλευρό αλλά μέχρι εκεί.Δεν τον έχω βρει ανάποδα!Κοιμάται σαν εμένα το πουλάκι μου,σαν τούβλο! :lol::lol:

Σήμερα έχει πάλι κρύο και συννεφιά! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερούδια! :D

marvel το ξερω οτι συμβαινουνε αυτα αλλά, άλλο να το ακούς απο κάποιον και άλλο να το ζήσεις live!

Σε καμία μανουλα να μη συμβει... :(

Με έκανες και γέλασα πρωί-πρωί με τα ασιδερωτα σου που ανταλάζετε ματιές.... :lol: ...και εγω το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτάκι,το ξέρω,άλλο να λες όλα οκ,δεν πειράζει και άλλο να το ζεις.... :?:?

Και εσείς ματιές ρίχνετε ε???Προσπαθούν να μας ρίξουν αλλά δεν θα τους περάσει.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είδατε μήπως mega????Ήταν η yolle με την Νεφέλη στη τηλεόραση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Πήγε ο άντρας μου Σκλαβενίτη και είδε την προσφορά στα λίμπερο αλλά με τα κουπόνια τα babylino βγαίναν πιο φθηνά τελικά. Πάντως, προλάβαμε μια προσφορά!! :P:P:P

Bambina, ο δικός μου όσο είχε ζέστη, αλλού τον έβαζα κι αλλού τον έβρισκα κάθε πρωί! Μιλάμε για τρελλές σβούρες! Έτσι κοιμόμουν κι εγώ μικρή, του το κληρονόμησα :lol::lol: Τώρα όμως με τα κρύα δεν ξέρω αν είναι επειδή κρυώνει, τον σκεπάζω το βράσυ κι ούτε πλευρό δεν αλλάζει! Παρόλο που κάνει ανήσυχο ύπνο, ξυπνάει δηλ και κλαίει.

Εμείς πάθαμε ζημιά μάλλον από το ρυζάλευρο! Χθες βράδυ έκανε 5-6 φορές κακάκια και ζοριζόταν κάθε φορά. Μέχρι που την 5η και 6η φορά έβγαλε και αίμα!! Πήραμε την παιδίατρο και είπε ότι είναι το ρυζάλευρο κι όχι το γάλα, αν και ρυζάλευρο τρώει 20 μέρες τώρα ενώ γάλα αλλάξαμε αυτήν την εβδομάδα. Μας είπε ότι το γάλα δεν κάνει δυσκοιλιότητα, τί να πω. Οπότε κόβουμε το ρυζάλευρο και τον πλακώνω στα χαμομήλια! Σήμερα είναι λίγο καλύτερα, δεν είχε αίμα, αλλά δεν έφαγε. 100ml με χίλια ζόρια! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτάκι, κι εγώ τον αφήνω στην αλλαξιέρα και διαλέγω ρουχαλάκια, κι αν πέσει από εκεί είναι αρκετά ψηλά. Δεν το ξανακάνω. Θα βρίσκω ρουχαλάκια και μετά θα τον βάζω πάνω. Πάντως, σε πολλες μαμάδες στο facebook έχουν πέσει τα μωράκια. Αφού έκλαψε είναι καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πεπίτα μου την εχω καταργηση την αλλαξιέρα εδω και μήνες γι αυτον τον λόγο... αλλά όλα συμβαίνουνε εκει που δεν το περιμένουμε :roll:

όχι δεν ειδα tv, τι έλεγαν? χαθηκε και η yolle απο εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην αλλαξιέρα τον αλλάζω αλλά τα έχω βρει από πριν τα ρούχα.

Λέγανε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε,με τα καρότσια στος δρόμους κτλ!Ωραία ήταν!!! :)

Ναι δεν μπαίνει καθόλου,θα την ρωτήσω να σου πω! ;);)

Πεπιτάκι,θα στρώσει!Τα περάσαμε και εμείς,υπομονή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Καλα δεν το πιστευω! Εγραψα ενα ολοκληρο κατεβατο , ενω παλευα με την μικρη αγκαλια και μολις πατησα υποβολη, μου ζητησε να κανω Login. Αφου ηδη μεσα ειμαι καλεεεεε. Ωραια αναβαθμιση βρε!!!

Αντε φτου και απ την αρχη....

Μαρβελακι.....καλοφωτιστος ο υιος! Να σας ζησει ο Βελισσαριος!!! Τα μουτρα των συγγενων πως ηταν?? χααχχααχαχ

Παιδια εγω εχω μπλεξει με την μικρη , η οποια εχει εξελιχθει σε μεγαλη μαφια και δεν βρισκω χρονο να γραψω στο μαμμυ. Μπαινω που και που και σας διαβαζω με σκοπο να γραψω και εγω, αλλα ολο κατι γινεται και το αναβαλλω. Τελικα μεχρι να γραψω και εγω, ξεχναω τι ειχατε πει....χαχαχαχα

Παντως ειμαι μεσα στο θεμα των ημερων.....ειχαμε και εμεις μπαμμμμ. Παιδια χτες η μικρη επεσα απο την αγκαλια του αντρα μου. Την κρατουσε με το ενα χερι και με το αλλο εψαχνε τα ρουχα του , για να βρει μια μπλουζα. Η μικρη εκανε ενα σαλτο προς τα πισω και του εφυγε. Ο αντρας μου ορθιος εν τω μεταξυ.....Μιλαμε οτι επεσε απο ψηλα και εσκασε σαν καρπουζι το παιδακι μου. Ευτυχως δεν ημουν μπροστα να το δω! Ακουσα τον μπαμπα μας να με καλει σε βοηθεια....τι να με καλει?? Ουρλιαζεεεεε.....ειχα παθει σοκκκκκκ. Τον βρηκα με το μωρο αγκαλια, το οποιο ειχε γινει ντοματα και δεν ανασαινε και αυτος να το κραταει και να τρεμει ολοκληρος. Την πηρα αγκαλια , την ταρακουνησα δυνατα και πηρε ανασα το παιδακι μου. Αγιο ειχαμεεεεεεε!!!! Ουφφφφφφ!

Παλι καλα που ημουν εγω ψυχραιμη!!!

Την Πεμπτη ξεκιναμε στερεες και απο οτι διαβαζω θα πεσει πολυ χεσ....ο....χαχαχαχααχ

Ποσο ακομα δηλαδη? Ηδη με το γαλα και μονο τα κανει καμια 3-4 φορες τη μερα. Αχ και θα μυριζουν και περισσοτερο....πιφφφφφ. Δεν θελω να το σκεφτομαι...χααχχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Ιζάκι τί λες;;;; Σοβαρά;;; Χριστέ μου, τρόμαξα και που το διάβασα!!! :!::!::!: Ελπίζω να μην έπαθε κάτι σοβαρό!

Με τί θα ξεκινήσετε τις τροφές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπιτα μου, αγιο ειχε το παιδακι μου....τιποτα δεν επαθε ευτυχως. Σημερα την κοιτουσα μηπως εκανε κανενα καρουμπαλο , αλλα ουτε απο αυτο εχουμε.

Ξεκιναμε με αχλαδι και μηλο και μετα απο 4 μερες ρυζαλευρο, αν και αυτο δεν ειμαι σιγουρη αν θα της το δωσω για πολυ. Οταν ξεκινησουμε χορτοσουπα, λεω να το σταματησω. Ειναι ηδη αρκετα ανεπτυγμενη και θεωρω, πως το ρυζαλευρο για μας, ειναι περιττο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Izaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστώ πολύ!!!!!! :D:D:D:D:D Ο πεθερός δεν ήρθε στην βάπτιση :?:?:?:shock::shock::shock::shock::shock: Φαντάζεσαι!!! :roll::roll::roll::roll:

Τι πάθατε???????????? :shock::shock::shock::o:o:o Φοβήθηκα....ευτυχώς όλα καλά....Παναγία μου,Άγιο είχατε....αχ......ευτυχώς όλα καλά...έπαθα πλάκα....

Το Ολγάκι πως να είναι???Ο Ρεβυθούλης?? :roll::roll:

Θα πέσει χέσιμο...προετοιμάσου!!!! :lol::lol:

Σήμερα έφαγε μισό πιάτο και λίγο παραπάνω φρουτόκρεμα!! :D:D:D Μήλο-αχλάδι-λίγο μπανάνα!!!!Μια χαρά,το είχα άγχος,χτες δεν έφαγε καθόλου!Νερό τί-πο-τα!!!!!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε Μαρβελ...σοβαρα???? Δεν ηρθε ο πεθερος στην Βαφτιση?? Μα καλα δεν ντραπηκε?? Τι μυαλο θεε μου??

Και με τι μουτρα θα ερχεται σπιτι να βλεπει το εγγονι του?? Γιατι δεν μπορει, θα θελει να το βλεπει. Δεν μπορει να μην το λατρευει.....εγγονι του ειναι.

Αυτο ρε παιδια με το ονομα, μονο στην Ελλαδα πρεπει να το εχουμε. Δηλαδη γιατι πρεπει να μαλλωνουν οικογενειες και να χαλανε καρδιες για ενα ονομα??

Τουλαχιστον εμεις που τα λουζομαστε, ας μην γινουμε σαν τους γονεις μας , οταν ερθει η στιγμη, να βαφτισουν τα παιδια μας, τα δικα τους παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki μου.... αχ φανταζομαι τι περασες και εσυ!!!άλμα η μικρη... τα πιτσουνακια μας να είναι καλά!

και εγω εκεινη την στιγμη ψυχραιμη ήμουνα.

κορίτσια εσεις που δίνετε ήδη κρεμα,πόσες φορες πίνουνε γάλα?

καλά μαρβελ ο πεθερος σου μου φαίνετε ειναι... κικιρίκου! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Οτι και να πω είναι λίγο...χέσε μας εμάς(που λέει ο λόγος :lol: ),έλα για το εγγόνι σου.Ούτε μας ευχήθηκε,ούτε φωνή,ούτε ακρόαση... :o:o:o

Και δεύτερο αγόρι να κάνω,το όνομα δεν θα το ακούσει με την καμία όμως.Όπως δεν με πίεσε ο πατέρας μου και η μάνα μου,δεν δεχόμαστε πίεση από κανέναν.Δικιά μας οικογένεια,εμείς αποφασίζουμε.Θα τον βγάλουμε Αλέξαντρο αν βγει δεύτερος γιος!!!!Αρέσει στον άντρα μου πολύ!!!!

Βέβαια ποτέ δεν θα του πω,μην έρθεις να δεις το παιδί,ούτε θα δείξω κάτι μπροστά στο Βελισσάριο.

Μπουνιτάκι,εμένα ξεκινάει με γάλα,φρουτόκρεμα,γάλα,γάλα,γάλα!!!Χωρίς κακάουυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κάνει 5 γεύματα,μερικές μέρες έκανε και 4 αλλά τώρα όχι!Εσύ πόσες φορές περίπου την βάζεις στο στήθος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει Μπουνιτάκι!!! Εγώ τον τάισα τώρα κι έφαγε ευτυχώς. Ο δικός μου πλέον κάνει 4 γεύματα. Και τις 2 τελευταίες μέρες το ένα από τα 4 λειψό. Ίσως λόγω της δυσκοιλιότητας. Άντε να του περάσει....ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου μπλοκαρε η συνδεση! :cry:

ευχαριστω κοριτσια.

να ρωτησω και κατι αλλο. νερακι στο μπιμπερο ή σε εκπαιδευτικο ποτηράκι?

εμεις λογικα τωρα θα αρχισουμε και νερακι. εμφιαλομένο βραζετε ή απο τι βρύση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν πίνει νερό παρά 1-2- γουλιές, αλλά ακόμα πίνει αρκετό γάλα οπότε δεν αγχώνομαι. Εμένα μου έχει πει βρασμένο νερό. Δεν έχω πάρει ποτηράκι, με το μπιμπερό του δίνω αλλά δε θέλει. Νομίζω ότι είναι νωρίς για ποτηράκι, αν και πάλι ξέρω κι εγώ; Μπορεί να του φανεί πιο ενδιαφέρον. Θα το δοκιμάσω.

Έχω ξεκινήσει και κάνω τα πατζούρια με δόσεις. Τελειώνο το ένα, παίρνω μια ανάσα και κάνω το άλλο κ.ο.κ. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...