Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

GEIA SOY KOYKIDA DEN TON BGAZV TON AERA O AIMATOLOGOW MOY EIPE NA THN BAZV OPVW EINAI ΟΛΕς ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΕς ΟΙ 2 ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΕΤΣΙ.ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟς ΘΑ ΤΙς ΒΑΖΩ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΛΑΝΙΑΖΕΙς ΑΛΛΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑς ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΑΝΥΦΑΚΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΗΠΩς ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ?ΠΟΝΕΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟς ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙς ΒΑΖΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΚΟΝΑς ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ ΣΑΝ ΣΥΝΝΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΦΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια τι μου κάνετε? Spirtouli να σκέφτεσαι θετικά όλα θα πάνε καλά, έχω φίλες που καναν αμνιοκέντηση και μου είπαν δεν είναι τίποτα....

Νενα το μαλλί τέλειο, εγώ αποφασισα να μην τα βάψω θα τα κουρεύω και και σιγά σιγά θα μείνει μόνο το φυσικό μου. το ξέρω για κάποιο διάστημα θα είναι χάλια αλλά τι να κάνουμε.

Χτες εγώ αφιέρωσα τη μέρα μου σε ξάπλα και χαλάρωση, έκανα μανικιούρ και πεντικιούρ τέλεια!!!

Πάντως εγώ με τον ύπνο τα βρ'αδυα δεν έχω πρόβλημα αλλά ξυπνάω 4-5 φορές για ΄τουαλέτα!!!

Καλά οι κοιλίτσες σας κορίτσια τέλειες. Εμένα έχει μεγαλώσει πολύ !!!!

Δεν ξέρω βρε κορίτσια ακόμα και που έκανα την αυχενική και όλα ήταν τέλεια ακόμα το άγχος υπ'αρχει. Δεν ξέρω θα χαλαρώσω επιτέλους ποτε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα δεν είναι υπερεβολικά τα κιλά σου αλλά αν παρουμε πολλα τότε θα μας μαλώσει ο γιατρός, ε και το πολύ πολύ να πάμε σε διαιτολόγο για να μας δώσει διατροφή...Επίσης αυτό έχει να κάνει και με το ζάχαρο που μπορεί να είναι επικινδυνο.

από ότι μου είπε ο δικός μου, όσο λιγότερα κιλά πάρω τόσο πιο εύκολα θα γεννήσω (εάν γεννήσω φυσιολογικά)

Γεωργία να την χαίρεσαι την μικρή σου :D:D είναι ωραίο να βλέπεις το παιδί σου παρανυφάκι!! άντε και ... νυφούλα ;);)

mamys love στην σελίδα του Λητώ έχω διαβάσει ότι συνίσταται να πίνουμε ανθρακούχο για να ανακουφιζόμαστε από τα φουσκώματα...

Από την άλλη έχω διβάσει ότι μπορεί να προκαλεί πονοκεφάλους στο μωρό (το ανθρακικό).

Την επόμενη φορά που θα πάω στον γιατρό μου θα τον ρωτήσω γιατί δεν βλέπω να ξεφορτώνομαι γρήγορα την δυσπεψία...

Λοιπόν εγώ σήμερα έφτιαξα ταλιατέλες με σπανακι και μπεσαμελ (σαν σουφλε...) και λίγα τυριά μέσα και λίγο μπέικον που ταιριάζει πολύ με το σπανάκι. Το έκανα ελαφρυ και έφαγα σχετικά μικρή ποσότητα και περιέργως ΔΕΝ μου κάθησε στο στομάχι....

φιλάκια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσααααααααααααααααααααααακια μου που ειστε?

Μαλλον εγω χανομαι... :lol::lol::lol::lol:

Σημερα βγηκα απο το καβούκι μου και απο το πρωι εκανα βολτες. Καφεδάκι, φαγητάκι , περπατημα γι αν αχωνεψω αλλα τιποτα :|

Το στομαχι μου ειναι σε αθλια κατασταση :evil: . Χθες πηρα μαλοξ , δεν ξερω ως που θα παει αυτ αλλα πολυ μεγαλο προβλημα έχω..........κατα τα αλλα εχω παρει 4 κιλά και δεν λυπαμαι καθόλου....ας φουσκωνω, μου παει κ λιγο :lol::lol::lol::lol:

Νενα πολυ ωραιο το μαλλάκι και εγω θελω να τα βάψω επειγοντως!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RVTHSA TON GIATRO GIA NA TA BACV MOY EIPE ME FYTIKH DEN UA TA EKANA ALLA EXOYME BAPTHSIA TON OKTVMBRH O KOYNIADOW MOY BAPTIZEI TON MIKRO.EIPA TON ANDRA MOY BGALE ME MIA FVTO THN ΚΟΙΛΙΑ ΛΕΕΙ ΤΙ Μ....ΙΕς ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕς ΜΕ ΤΣΑΤΙΣΕ Κ ΕΦΥΓΕ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ Κ ΤΗς ΜΙΚΡΗς ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕ.

ΣΑΜΑΝΘΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΝΤΩς ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΡΙΜΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΑΤΕ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ Κ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Κ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΚΛΑΙΩ :cry::cry:

βΑΣΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ;);) ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑς ΓΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΣΟΥΜΕ ΝΥΦΕς Κ ΓΑΜΠΡΟΥς ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕς ΣΤΙΓΜΕς Η ΓΕΝΝΗΣΗ Κ ΜΕΤΑ Ο ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟς ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ Κ ΓΕΝΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΝ ΤΥΧΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ έχει πέσει πολύ νύστα :roll::roll: και αν κοιμηθώ τώρα δεν θα με παίρνει ο ύπνος το βράδυ...

με το ζόρι κρατάω τα μάτια μου ανοιχτά...

Γεωργία έχεις δρόμο ακόμη για να δεις την κόρη σου νυφούλα!!!! έχεις να την δεις να παει σχολείο κλπ κλπ

πέρυσι που παντρεύτηκα είχα για παρανυφάκι το παιδάκι του ξαδερφου μου, 2μιση ετών...να δεις χαρά η μαμά της και οι γιαγιάδες της!!!!

Γιούλη επιτέλους εμφανίστηκες!!! και εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με το στομάχι μου...και δεν ξέρω πότε θα μας περάσει επιτέλους?? Το 1ο τρίμηνο τελειώνει και για εσένα έχει τελειώσει ήδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ότι τεστ και να έχω κάνει για να προβλέψω (ας πούμε...) το φύλο του μωρού (για να περνάει η ώρα μωρέ...) μου βγαίνει 50% αγόρι και 50% κορίτσι...

Δεν πιστεύω το παιδί μου να είναι gay :D:D:D:lol::lol::lol::lol:

να όπως σε αυτο το τεστ

http://www.justmommies.com/quizzes/gend ... n_quiz.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια κ εγω αυτες τις ενεσεις κανω κ θα τις κανω μεχρι το τελος η ποσοτητα ειναι παντα στανταρ απλα παντα πρεπει να βγαζεις τον αερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια φιλια σε ολες,εριξα εναν υπνο ολα τα λεφτα!βρε κοριτσια εχει καμια προβλημα με την μεση της?Απο την αρχ της εγκυμοσυνης με ποναει η μεση μου οπως ακριβως και στην περιοδο με τριβει λιγο ο αντρουλης μου χαλαρωνω αλλα μετα παλι τα ιδια καμαι φορα εχω και πονακια στην κοιλια αλλα ο πονος της μεσης δεν περιγραφεται?Μηπως δεν κανω κατι καλα εγω?Δεν περνω σωστη σταση οταν καθομαι ή φταιει που καμια φορα φοραω τακουνι?Ή΄τιποτα απο ολα αυτα?Δεν ξερω μονο εγω ποναω? :(:(:( Το πηρα αποφαση κοριτσια θα ξεκινησω διατροφη απο αυριο,την ειχα κανει και παλιοτερα για απωλεια βαρους και ειχα χασει 10 κιλα σε 2 μηνες,τωρα θα τρωω περισσοτερη ποσοτητα φαγητου,ειναι πολυ καλη και εχει οτι πρεπει να τρωμε!Αν ενδιαφερεται καμια ας μου πει να την ανεβασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Αχ, αυτό το βάρος, τι πρόβλημα... Νένα μου, αν δεν σου κάνει κόπο, δεν ανεβάζεις αυτή τη διαιτούλα?? :) Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας βρε κοριτσούδια !Νενάκιιιιιιιιιι και βέβαια να την ανεβάσεις !!!

βρε εγώ είμαι 1.60 και 70 κιλά ! το μόνο καλό ειναι οτι τα εχω ισα κατανεμημένα στο σώμα μου! χειρολαβές του ερωτα τα λένε... χιχιχιχιχιχι !! Θα μας τρέξουν πολύ τα ζουζούνια μετά! κρατάτε δυνάμεις !!!! με λιγη δίαιτα και ΤΟ τρέξιμο, στυλάκια θα γίνουμε θέλουμε δεν θέλουμε ! μην ανησυχείτε!

γεωργία μην δίνεις σημασία σε αυτό που ειπε ο αντρας σου... σίγουρα δεν κατανοούν την παρέα μας! αλλα για εμάς ειναι φυσικό να δείχνουμε κοιλίτσες! η διαφορετικότητα των φύλων νομίζω...!

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! θα τηλ στην ντοκτόρα αυριο για κατι αλλα και θα την ρωτήσω και γι αυτό ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ !!!!!!!! Κορρέ βαφή σκέφτομαι να περάσω... ενα καστανοκόκκινο (εχω και γω ανταύγιες) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τη η διατροφη μου κοριτσια!!!!!!!!

Πρωινο : 1 κουπα γαλα με χαμηλα λιπαρα κ 2 φρυγανιες ή 5 κ.σ δημητριακα

Δεκατιανο:2 φρουτα

Απογευματινο:1 φρουτο

Πριν τον υπνο: 1 κουα γαλα ή ενα γιαουρτι(χαμηλων λιπαρων)

ΚΡΕΑΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(κατα προτιμηση μοσχαρι)

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΡΕΑΤΟΣ

Μεσημερι:150γρ κρεας κ 45 γρ ψωμι ή 150 γρ πατατες ή 1/2 κουπα ρυζι ή ζυμαρικα κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2(οι λιστες δινονται παρακατω)

Βραδυ:60 γρ κρεας ή 40 γρ τυρι κ 1κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο την λιστα 2

Ή

Μεσημερι:240γρ γιουβαρλακια κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:60 γρ γαλοπουλα βραστη ή 40 γρ τυρι κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Ή

Μεσημερι:300 γρ παστιτσιο κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:60 γρ γαλοπουλα βραστη ή 40 γρ τυρι κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Η ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ

Μεσημερι:150 γρ μπιφτεκια κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:60γρ μπιφτεκια κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

ΨΑΡΙΑ Ή ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Μεσημερι:150 γρ ψαρι κ 45 γρ ψωμι ή 150 γρ πατατες ή 1/2 κουπα ρυζι ή ζυμαρικα κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:60 γρ ψαρι ή 40γρ τυρι κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Ή ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Μεσημερι:150 γρ κοτοπουλο ή γαλοπουλα κ 45 γρ ψωμι ή 150 γρ πατατες ή 1/2 κουπα ρυζι ή ζυμαρικα κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:60 γρ κοτοπουλο ή γαλοπουλα ή 40 γρ τυρι κ 45 γρ ψωμι ή 150 γρ πατατες ή 1/2 κουπα ρυζι ή ζυμαρικα κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

ΛΑΔΕΡΑ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΟΜΑΔΑ[/b

Μεσημερι:100 γρ τυρι κ 1 κουπα λαδερο φαγητο κ 100 γρ πατατες ή 30 γρ ψωμι

Βραδυ:40γρ τυρι κ 1 κουπα λαδερο φαγητο

ΟΣΠΡΙΑ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Μεσημερι:1 κουπα οσπριο κ 60 γρ τυρι κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:1 αυγο βραστο ή 40 γρ τυρι κ κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

ΤΥΡΟΠΙΤΑ(ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΗΜΕΡΑ ΚΡΕΑΤΟΣ Ή ΨΑΡΙΟΥ Ή ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ,ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ)

Μεσημερι:120γρ τυροπιτα κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

Βραδυ:120γρ κοτοπουλο ή κρεας ή ψαρι κ 1 κουπα σαλατα απο την λιστα 1 ή 2 κουπες απο τη λιστα 2

ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΑΛΑΤΑΣ -ΛΙΣΤΑ 1 1 ΚΟΥΠΑ

ΑΓΚΙΝΑΡΕΣ

ΑΝΑΜΕΙΚΤΗ ΣΑΛΑΤΑ

ΚΑΡΟΤΑ

ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ

ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙ

ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ

ΛΑΧΑΝΑΚΙΑ ΒΡΥΞΕΛΩΝ

ΛΑΧΑΝΟ

ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ

ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ

ΜΠΡΟΚΟΛΟ

ΠΑΝΤΖΑΡΙΑ

ΠΙΠΕΡΙΕΣ

ΣΕΛΙΝΟ

ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ

ΝΤΟΜΑΤΕΣ

ΝΤΟΜΑΤΟΖΟΥΜΟ

ΦΥΛΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΖΑΡΙΑ

ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΑΛΑΤΑΣ ΛΙΣΤΑ 2-2 ΚΟΥΠΕΣ

ΑΓΓΟΥΡΙ

ΑΓΡΙΑ ΧΟΡΤΑ

ΒΛΗΤΑ

ΜΑΡΟΥΛΙ-ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΣΑΛΑΤΕΣ

ΡΑΔΙΚΙΑ

ΡΟΚΑ

ΜΕΡΙΔΕΣ ΦΡΟΥΤΩΝ(ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΜΕ 1 ΦΡΟΥΤΟ(ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ)ΖΥΓΙΣΕ ΧΩΡΙΣ ΦΛΟΥΔΑ

ΑΒΟΚΑΝΤΟ 30 ΓΡ

ΑΚΤΙΝΙΔΙΟ Ή ΚΙΒΙ 1 ΜΕΣΣΑΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ

ΑΠΟΞΗΡΑΜΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑ 20 ΓΡ

ΑΧΛΑΔΙ 150 ΓΡ

ΒΑΝΙΛΙΕΣ 100 ΓΡ

ΒΕΡΙΚΟΚΑ 150ΓΡ ΖΥΓΙΣΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΓΚΡΕΙΠ ΦΡΟΥΤ 180 ΓΡ

ΔΑΜΑΣΚΗΝΑ 100 ΓΡ ΖΥΓΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΚΟΡΟΜΗΛΑ 100 ΓΡ ΖΥΓΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΚΑΡΠΟΥΖΙ 200 ΓΡ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΟ

ΚΥΔΩΝΙ 150ΓΡ

ΚΕΡΑΣΙΑ 100 ΓΡ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ ΖΥΓΙΣΜΕΝΑ

ΛΩΤΟΣ 100 ΓΡ

ΜΑΝΓΚΟ 60 ΓΡ

ΜΑΝΤΑΡΙΝΙ 100 ΓΡ

ΜΗΛΟ 100ΓΡ

ΜΟΥΡΑ 100 ΓΡ

ΜΟΥΣΜΟΥΛΑ 100 ΓΡ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΜΠΑΝΑΝΑ 50 ΓΡ

ΝΕΚΤΑΡΙΝΙ 120 ΓΡ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΠΑΠΑΓΙΑ ΜΙΣΗ ΚΟΥΠΑ

ΠΕΠΟΝΙ 180 ΓΡ

ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ 100 ΓΡ

ΡΟΔΑΚΙΝΟ 100 ΓΡ Μ ΕΚΟΥΚΟΥΤΣΙ

ΡΟΔΙ ΩΜΟ 50ΓΡ

ΣΤΑΦΥΛΙΑ 60ΓΡ

ΣΥΚΑ ΦΡΕΣΚΑ 100 ΓΡ ΜΕ ΦΛΟΥΔΙ

ΦΡΑΟΥΛΕΣ 150 ΓΡ

ΤΙPS-ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

-Οπου κουπα χωραει 250 Ml υγρο

-1κουταλακι του γλυκου ζαχαρη ημερησιως

-οταν το φαγητο εχει λαδι τοτε δεν επιτρεπεται λαδι και στη σαλατα

-αν φατε γλυκο τοτε αφαιρειται το μεσημεριανο αμυλο(ψωμι,πατατα,ρυζι,ζυμαρικο,)

-μπορειτε να μοιρασετε τα γευματα σας οπως θελετε,να αλλαξετε μεσημεριανο με βραδυνο

-οπου λαδι μονο ελαιολαδο

-λαδι 1 κ.σ την μερα

-αν θελετε να φατε τοστ(2 φετες τοστ,κασερι χαμηλων λιπαρων και γαλοπουλα),σε αυτην την περιπτωση αφαιρεστε το μεσημεριανο αμυλο

-αν δεν σας πολυαρεσουν τα ψαρια τοτε φατε κοτοπουλο 2 φορες την εβδομαδα και ψαρι 1 φορα μπορειτε και τονο σε νερο(μπορειτε να φατε τονοσολατα,μακαρονια βιδες μαρουλι,τονο)

-μπαχαρικα ελευθερα

-τα φαγητα κατσαρολας ή φουρνου ή σχαρας απαγορευονται τηγανητα!!!!!!!!!!!

για οποιαδηποτε ερωτηση τσουπρεσ ειμαι στη διαθεση σας!!!!Ειναι περιπου 1500 θερμιδων απλα ειναι λιγες οι θερμιδες για εμας οποτε απο εκει και περα βλεπετε και κανετε αν θελετε να προσθεσετε και αλλα φρουτα ή περισσοτερς μεριδες γαλα ή γιαουρτι ή σαλατα,καλο θα ειναι να ζυγιζετε τα γευματα μεχρι να μαθετε να τα υπολογιζετε με το ματι..αυτα!!!!!!!!!!!καλη αρχη σε οσες ξεκινησουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nenaki να σαι καλά !!! ευκολη ακούγεται ! ειτε τώρα είτε μετά μαλλον θα τη χρειαστούμε !

παιδιά εχουμε φάει κόλλημα με το Φωτάκι με την εκπομπή της Ναταλίας στον Αλφα ! πωωωπωωω τι τραγουδάρες ήταν αυτές !!!;;; μου θυμίζουν τα παιδικά μου καλοκαίριααααα ααααχχχχ !!!!

(self control - Laura Branigan)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια κ πολύ καλή μας εβδομάδα!!! Νένα μας, ευχαριστούμε για τη διαιτούλα, εγώ λέω να την τηρήσω από τώρα. τι κάνει το αγοράκι σου? ανυπομονώ να τα αιστανθούμε [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif] έχω μια απορία κ συγχωρήστε μου την όποια περιγραφή: χτες το απόγευμα, όταν σκουπίστηκα είδα λίγο αίμα σαν το κεφάλι καρφίτσας στο χαρτί (δλδ απειροελάχιστο) κ τίποτα στο εσώρουχο. κανονικά ήταν η μέρα της περιόδου μου. αυτά λίγο-πολύ είναι συνηθισμένα να τα βλέπουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!!

Χτες αλητεψα λιγο και πολυ το χαρηκα!!!!!Το βραδυ βεβαια επεσα ξερη....ο καλυτερος υπνος απο την αρχη της εγκυμοσυνης!!!!!!!!!!

Τωρα, τα κεφαλια μεσα παλι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Demie θεωρώ ότι μπορεί να έχει σχέση με την περίοδο σου αλλά δεν πιστεύω ότι τόσο μικρή ποσότητα πρέπει να σε ανησυχήσει!!! Κάποιο κατάλοιπο, ίσως κάποιο γδάρσιμο μπορεί να το προκάλεσαν αυτό.

Εισαι πολύ παρατηρητηκή πάντως :D:D

Μια φορά και εγώ είχα μια σκούρα σταγόνα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα...

Και σε εμένα η περίοδος θα ερχόταν κανονικά κάπου τώρα και κάθε φορά που φτάνει αυτή η μέρα του μήνα νοιώθω μια μικρή ανασφάλεια για να πω την αλήθεια...αλλά οι γιατροί λένε πως δεν έχει σχέση...

Η μαμά μου από την άλλη που έχει κάνει 3 παιδιά μου λέει ότι τις ημέρες αυτές πρέπει να προσέχουμε παραπάνω...

εγώ έχω μεγάλο κύκλο και για αυτό παρότι έχουμε ίδια ημερομηνία προηγούμενης περιόδου, εσύ τυχερουλαααααααααα είσαι 2 εβδομάδα μπροστά!!!

Εγώ σήμερα μπαίνω στην 13η εβδομάδα !! γιουπιιιιι ..σύμφωνα με τα μετρητήρια του ιντερνετ αυτή είναι η τελεταία εβδομάδα του 1ου τριμήνου αλλά σύμφωνα με τον γιατρό μου έχω άλλες 2... ;);)

Μαρία είδα και εγώ λίγο από την χθεσινοβραδυνη εκπομπή....Πολύ γέλιο είχε!! Είδα και την Πωλίνα.... (αυτή δεν ήταν???)

Νένα, άργησες για το μπιρι μπριρι....επίσης για να εφαρμόσω εγώ αυτή την δίαιτα πρέπει να έχω κάποιον να μου τα φέρνει στο πιάτο (και να μου τα μαγειρεύει κιόλας :D:D )

πολλές καλημέρες κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και ξέχασα, Νένα εσύ δεν ρώτησες για τους πόνους στην μέση?

Και εμένα με πιάνουν που και που και ξυπνάω και δεν μπορώ να κουνηθώ και μάλιστα φοβάμαι κιόλας γιατί εγώ είχα στην περίοδο μερικές φορές πόνους στην μέση...

Αλλά λογικά έχει να κάνει με τα κόκαλα της λεκάνης που χαλαρώνουν και ανοίγουν λίγο για να δεχτούν το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα καλημέρα καλημέρααααααααααα !!!

σήμερα ελαβα πρωί πρωί ταχυδρομικώς τα συνολικά αποτελέσματα της αυχενικής+αίματος και παραμένουν πολύ πολύ καλά, πηρα τηλ και τη γιατρό μου και μου εκλεισε το επόμενο ραντεβού στις 9 Οκτώβρη !!! και φυσικά... ξέχασα να ρωτήσω για βαφή μαλλιών...! θα ξαναπάρω στο τέλος της εβδομάδας για κατι εξετάσεις αίματος που μου εχει δώσει και θα τη ρωτήσω ΑΝ το θυμηθώ παλι....!!

νυστάζωωωωωωωωωωωωω ...!!!

Α! demie και γω ειδα ψες αλλα ηταν απο ενα σπυράκι που εχω εκεί κατω... εμένα μου ειχε πει η γιατρός μου στις αρχές : αν δουμε αιματάκι δεν πανικοβαλόμαστε !!! αν δούμε ΠΟΛΥΥΥΥΥ αξίζει να ανησυχήσουμε...

νενάκι, λολιποπάκι, σαμανθάκι καλημερούδιαααααα !!!

παιδιά το Φραουλίνο λείπει μέρες και ανησυχώ... !!! ΦΡΑΟΥΛΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!;;;;;!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλες καλημερες κουκλες,samantha λογικα απο αυτο θα ειναι αλλα ποσο θα ανοιξει πια η λεκανιτσα μας??Ηδη τα ρουχαλακια μου δεν μου κανουνε,τα παντελονια ανεβενουν αλλα για να κουμπωσουν μεσολαβει ενα κενο 20 εκαταοστων,περιμενω τον καιρο να χειμωνιασει λιγο και να βγω για κανενα ρουχαλακι,μην φανταστειτε τιποτα τρελο,οτι επερνα και πριν απλα λιγο μεγαλυτερο νουμερο,κανενα μπλουζοφορεματακι με κολαν τετοια.Βρε κοριτσια εσεις φορατε καθολου τακουνια?Σε οποια μορφη και αν ειναι δηλαδη ειτε σε γοβα ειτε σε ισοπατο φελο,εγω μονο ψηλα παπουτσια φοραω δεν μπορω καθολου με τα χαμηλα,γυρναει το ποδαρι μου..Μπορει κα να επιβαρυνω την μεση μου ετσι αλλα τι να κανω απο το να φαω καμι βουτα :mrgreen: και να σκασω σασ\ν γιουβαρλακι :lol::lol::lol: οχι τιποτα αλλο αλλα εχω και μια εγκυμοσυνη να φερω εις περας... :lol::lol: φτανει η φλυαρια α!δεν σας ειπα οτι την τελευταια φορα που πηγα γιατρο τα αποτελεσματα εδειξαν οτι ειμαι ρεζους -,εχω 0-,οποτε πρεπει καθε μηνα μαζι με τις καθιερωμενες εξετασεις να κανω και εμμεση κουμπς για να το παρακολουθουμε μεχρι τωρα ειναι αρνητικες,την ενεσουλα βεβαια θα την κανω..αντε φτανει τωρα :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑ!!

Νενα εχεις ρεζους '0' , αλλα γιατι παρακολουθει ο γιατρος το αιμα σου με αυτην την εξεταση? και γω απο φαρδουλα ρουχα αλλο τιποτα- ετσι κ αλλιως κ απο πριν ψωνιζα φαρδυα -οποτε εχω πραμα!!

επισης η μονη φορα που φορεσα τελευταια τακουνι ηταν στον γαμο της αδερφης μου πριν μια 5ετία (και αυτο για 2 ωριτσες) χαχα . δεν ξερω τι σημαινει τακουνι! :D

να μην φορας πολυ ψηλο γιατι επιβαρυνει την μεση ειδικα τωρα που αρχιζουμε να στρογγυλεύουμε σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι μου εχω 0αρνητικο,για αυτο το παρακολουθουμε γιατι πρεπει να δουμε αν επηρεαστει το αιμα μου απο το αιμα του μωρου και ο οργανισμος μου το βλεπει σαν ξενο σωμα,ο κινδυνος ομως ειναι στην επομενη εγκυμοσυνη και οχι σε αυτην,γιατι μπορει να αποβαλω τα παιδακια μου.Μην ανησυχεις εσυ για αυτο συμβαινει στις ρεζους αρνητικες μονο,αληθεια ειναι καμια αλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα το έχω διαβάσει ότι με 0 ρέζους αρνητικό πρέπει να το πρακολουθείς. Εγώ έχω 0 θετικό αλλά ο γιατρός μου μου είπε να κάνω μια εξέταση να το επιβαβαιώσω...

Πώς και δεν το ήξερες από πριν αυτό? :?::?::?:

Λοιπόν για το τακούνι, είμαι και εγώ από τις φανατικές του είδους (τι στο καλό γυναίκες είμαστε με τα αθλητικά θα τη βγάζουμε??? :D:D ) και φοράω γύρω στους 3-5 πόντους καθημερινά, στην δουλειά κλπ και κυρίως σε πλατφόρμα που είναι πολύ πιο άνετα.

Έχω φορέσει όμως και σε εξόδους μου 2-3 φορές 9 ποντο!! :D:D το ομολογώ δεν ήταν ότι πιο άνετο...αλλά αυτό που γενικά μου έχει πει ο γιατρός μου είναι να καταλαβαίνω το σώμα μου και να μην υπερβαίνω τα όριά μου. Σήμερα πχ που ήθελα να φορέσω στην δουλειά ένα πιο ψηλό παπούτσι που ταίραιζε με ενα φορεμά μου και δεν το έκανα γιατί δεν ένοιωθα άνετα...

Σχετικά με τα ρούχα...εγώ φοράω πολλά φορεματάκια που κρύβουν και την κοιλίτσα και δεν την πιέζουν...τα παντελόνια μου με πιέζουν και περιμένω και εγώ πως και πως να έρθει το φθινόπωρο να φορέσω μπλουζοφορέματα με κολάν...αλλά που τέτοια τύχη...πάλι στην Αθήνα ανέβηκε η θερμοκρασία στους 37 με υγρασια :(:(

Γενικά δεν θέλω να παραμελήσω τον εαυτό μου και να κυκλοφορώ πχ με φόρμες όλη μέρα στο σπίτι ή πυτζάμες..δεν ξέρω θα προσπαθήσω να διατηρήσω την θηλυκή μου πλευρά...αλλά εντάξει δεν θα πεθάνουμε κιόλας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...