Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ, η αυθενικη ειχε βγει οκ κ το παπ-α εδειξε πιθανο θεματακι;;; Φυσικα και πρεπει να σκεφτεσαι θετικα κ ολα θα πανε καλα.

ΓΕΩΡΓΙΑ το λαστιχο στο παντελονι δεν με ενοχλει...ειναι πολυ λεπτο κ χαλαρο!!!!Ισως απο τα πιο ανετα βρακο-παντελονια που εχω :):):):) .

Το μεσημερακι εφαγα λιγα φουντουνια...τι τα ηθελα η λιγουρα;;; Με ταραξαν!!!! Ακομα δε μπορω να ηρεμισω!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου spirtouli. Προσπάθησε να μην στενοχωριέσαι μέχρι να δεις τα τελικά αποτελέσματα.

Και σε άλλες κοπέλες τα αποτελέσματα δεν βγηκαν καλά αρχικα και στην συνέχεια ήταν μια χαρά. Έτσι και αλλιώς αυτές οι εξετάσεις δίνουν ποσοστό- πιθανότητα και όχι διάγνωση...

Τι ποσοστό-πιθανότητα σου έχουν δώσει εσένα? Η αμνιοπαρακέντηση από ότι εχω διαβάσει και μου έχει πει ο γιατρός μου δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Ξέρω αρκετές κοπέλες που το έκαναν και ήταν όλα μια χαρά.

Δεν ξέρω βέβαια εάν πονάει. Πότε θα πας? Δεύτερη γνώμη θα πάρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιές!

Spirtouli μη στενοχωριέσαι! Αν μπορείς, θύμισέ μου πόσο σου βγήκε η αυχενική. Όλα είναι ενδείξεις και απ'ό,τι προκύπτει στο τέλος, δεν είναι ανησυχητικές! Η παρακέντηση δεν πονάει καθόλου, την έκανε μια φίλη που της έβγαλαν 2.7 αυχενική και ένα όχι καλό Papp-A. Φυσικά όλα ήταν τέλεια κ έχει το μπεμπεδάκι αγκαλίτσα τώρα :) Θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια... εγώ σήμερα ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ... ειχε δουλίτσες και το Φωτάκι μου... δηλαδή ημουν μόνη σαν το λεμόνι... anyway ...

spirtouli μην ανησυχείς! συμφωνώ και εγώ με την σαμάνθα, αυτά είναι πιθανότητες! εδώ στο site διάβασα πριν καιρό για μια κοπέλα που της είχαν δώσει πιθανότητες 1:25 για σύνδρομο down και το μωράκι της βγήκε υγιέστατο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και για την αμνιοπαρακέντηση... τόσες κοπέλες εχουν κάνει ! ολα θα πάνε καλά !

μην σκέφτεσαι αρνητικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ κι εγω σημερα ειμαι μεσα στην βαρεμαρα κ την γκρινια!!!! Πολυ γκρινιαααα!!!!!!! Ολα μου φταινε [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] ....και αυτη η παλιοτηλεοραση ολο βλακειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε Lolli !!! και σα να μην εφτανε αυτό... εχω ενα σωρό ταινίες και δεν δουλεύει το αντιγραφικό μου στον Η-Υ !!!!!!!!!!!! γγγγγγγγκκκκκκκρρρρρρρρρρρ !!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil:

και φυσικά καταλήγουμε να χαζεύουμε Μπομπ Σφουγγαράκη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα!!!!

Δραμα η κατασταση σημερα.....απο το πρωι λεω ποτε θα βραδιασει να παμε για νανι μπας κ περασει αυτη η παλιομερα :evil: .

Ουτε βολτουλα ηθελα,ουτε και πολλες κουβεντες....ουτε μονη μου,ουτε παρεα....

Οδευω προς crazy-doctor :lol::lol: ???

Ελπιζω αυριο να ξυπνησω με καλυτερη διαθεση γιατι δεν με βλεπω καλα X(X(X(X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιρτούλι ειναι λογικο να ανησυχεις αλλα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια ότι με την παρακεντηση θα δεις οτι δεν θα εχει τιποτα το μωρακι σου- να εισαι αισιόδοξη! [smilie=love2.gif]

μη βαριεστε καλέ! να μαζευτουμε να παίξουμε κουν-καν :lol::lol:

καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?δε βλεπω κινηση οταν μπαινω εγω λειπετε οες..κλαψ κλαψ :cry::cry::cry: εμεις τωρα γυρισαμε απο τον γαμο που πηγαμε..και μιας και ειμαι βαμμενη για να δω να ανεβασω και την φωτο απο την ανανεωση μου..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα

Ευχομαι μια υπεροχη και χαλαρη Κυριακη!

Εγω κλασσικα ξυπνησα απο το χαραμα(8 παρα :x )και γυρναω μεσα στο σπιτι σαν την σβουρα!!!! Μαλλον η μονη "παρενεργεια" της εγκυμοσυνης ειναι οτι ξυπναω νωρις :) .....πριν μπερδευα τον υπνο με τον θανατο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ....Κοιμομουν ωωωωωρες...τωρα το ματι γαριδα :shock: .Λετε να κανει προβα ο οργανισμος μου για τα μωρα;;; :lol::lol: Τι να πω....;

ΝΕΝΑ, ωραιο βγηκε το μαλλακι!!!!!! Κουκλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAA!

΄Χουζουροκυριακή I LOVE U!!!

Λολλι ---> 'μπέρδευα τον υπνο με τον θανατο'????χαχαχαα καλό!

Νένα είσαι μια κούκλα!! τα μαλλάκια σου είναι τέλεια!!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Νενάκι πολύ ομορφο το μαλλί !!! με γειά σου γλυκουλα !!

Lollipopaki εγώ κάνω βραδινό υπνο με δόσεις... κοιμάμαι για 3 - 4 ώρες, ξυπνάω για κανα 2 και μετά ξανακοιμάμαι... και ξανά τα ίδια..!!! και εγώ το ίδιο σκέφτηκα... μας κάνουν πρόβες τα μωρά για οταν γεννηθούν ;;;!!

Κουκιδίτσα goooodmorning to u 2 !!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D[smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!

Φυσικά και άργησα να ξυπνήσω καθώς το βράδυ ξύπναγα συνέχεια για τουαλέτα και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ!!!

Α και όταν κοιμόμουν έβλεπα συνέχεια 'ρομαντικά' :oops::oops: όνειρα με τον καλό μου :D:D

πάλι καλά που είναι και αυτά τα όνειρα!!!

Dolfin, τι κάνεις κορίτσι μου? Μεγαλώνει η κοιλίτσα σου?

Αλήθεια τα υπόλυπα κορίτσια που είναι? Είναι κάποια κορίτσια απο τα οποία έχουμε να 'ακούσουμε' από πριν την αναβάθμιση του mammyland.

Που είναι η Γιούλη με την φουσκολίστα της για να δούμε ποια λείπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες σε όλες!!!!!!!!!!!τι ωραια μερα η Κυριακή!!!Σημερις εχουμε κοκκινιστό με πατατούλες κ μουρχεται να φαω όλη την κατσαρόλα :lol::lol: άσχετο αν μετα θα δεινοπαθήσω μεχρι να χωνεψω :roll::roll: ναναι καλά αυτός που εβγαλε την Σουρωτή.φιλουρες σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop που είσαι πολύ σταθερή στο mammyland γιατί δεν βάζεις και εσύ την φουσκολίστα στο προφιλ σου για να την βλέπουμε πιο συχνα και να την καμαρώνουμε??

tesh και εγώ έχω ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα με το να χωνεύω...αφού φοβάμαι να φάω...δεν έχω πάρει ούτε μισό κιλό. Εσείς πώς τα πάτε από κιλά???

αλήθεια το ανθρακούχο επιτρέπεται?? κάποιοι λένε όχι κάποιοι λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh 1,5 κιλό δεν είναι τίποτα καλέ....και εγώ τόσο υπολόγιζα να βάλω αλλα μου έχει κάτσει πολύ στραβά το θέμα φαγητού...κάνω 6 ώρες να χωνέψω και πεινάω πάρα πολύ και δεν μπορώ να φάω...

ωραίο το κοκκινιστό. είναι με τηγανιτές πατατούλες?? μιαμ μιαμ :D:D

κοιλίτσα έχεις κάνει ??? το καταλαβαίνουν όσοι δεν το ξέρουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερασε ολες της φουσκοκοιλιτσες....τι κανετε?εγω μια χαρα νομιζω οτι σιγα σιγα αρχιζουν να με εγκαταπειπουν οι ναυτιες και οι εμετοι μου......ανθρακουχσας αφηνουν να πεινετε οι γιατροι σας κοριτσια?ωραια τα μαλλια σου νενα..και εγω εφαγα μια φλασια και τα εκοψα αρκετα αλλα ειναι μια χαρα ,ετσι εκανα οταν ειχα μεινει εγκυος και στον γιοκα μου.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mumy's love γεια σου! εγω μια σουρωτη σχεδον καθε μερα την πινω μετα το φαγητο. γιατι, παιζει να κανει κακό? ? νερο ειναι με ανθρακικο ειναι, σε τι μπορει να πειραζει το εμβρυο, για πειτε για πειτε

:?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλεσ γεια σας ευχαριστω για τα σχολια περι μαλλιου,εμεις ειμασταν εξω για ψαρακι..φαγαμε πολυ και απο ολα,ωχ κοριτσια βλεπω θεμα υπνου και χωνεψης..Λοιπον με τον υπνο εχω μεγαλο προβλημα αφου κοιμαμι πολυ την μερα και λιγοτερο την νυχτα,εχω αυπνιεσ και οσο για την χωνεψη χαλια οτι και να φαω κανω να χωνεψω 6-7 ωρες και μετα πειναω αφανταστα...Τα κιλα μου αυξηθηκαν και δυστυχως εως τωρα εχω βαλει 3 κιλα,πρεπει οπωσδηποτε να αρχισω διατροφη γιατι με βλεπω να γινομαι βοδακι,και δυστηχως την εγκυμοσυνη την ξεκινησα οντας ψωμομενη υψος 1,57 κιλα 59..κλαψ κλαψ :cry::cry::cry: τυχερες οι αδυνατουλες!!!!!φιλακια παω να ξαπλωσω θα τα πουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera k apo mena tvra poy saw grafv pinv soyrvth οταν δεν αισθανομαι καλα ειναι σωτηρια προσπαθω να αποφευγω τα αναψυκτικα γιατι παχαινουν κ εχουν ζαχαρη.Σημερα δεν ειμαι στα καλα μοπυ δεν ξερω γιατι πηγαμε σενα γαμο εχθες κ παγωσαμε κ η κοιλια μου ειναι καπως αρχισα τα συνηθης να σκεφτομαι....που θα παει αυτο δεν ξερω.Εχει τοσες μερες με πονουσε το στηθος σημερα ηρεμησε εκανα κ εμετακι λιγουλακι απ τις μυρωδιες τι πραγμα κ αυτο με τις μερες του ειναι αλλα αισθανομαι σαν να περιμενω περιοδο πως να το εξηγησωμηπως ειναι κ τα εντερα πηγα τουαλετα αλλα εχω προβλημα εβαλα κ τις 2 προηγουμενες μερες την ενεση οι οποιες δεν ηταν το υγρο στο φιαλιδιο οπως οι αλλες ηταν πιο χαμηλα κ ειπα μηπως δεν πηρα την δοση που επρεπε?περιμενω να ανοιξουν τα φαρμακεια να παω να ρωτησω.ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ αυτο ΚΟΥΚΙΔΑ καμια φορα να μην ειναι η σταθμη του υγρου πανω ψηλα κ να ειναι χαμηλα?εξατμιστηκε δεν ηταν η ποσοτητα η σωστη αλλα ειναι δυνατον να βαζουν διαφορετικες ποσοτητες σε καθε ενεση :?: ουφ αγχωθηκα απο χθες :(:(:(

Μαμμυ λοβ ειναι το 2 παιδακι σου?ποσο ειναι?θα κανεις κ την κορη τελεια!αααααα κ κατι αλλο βρε κοριτσια εχω στειλει κ μου εχουν στειλει αιτηματα φιλιας πως γινεται η αποδοχη η εγκριση προσπαθω να βρω αλλα τιποτα παταω στην εικονα της κοπελας κ δεν γραφει πουθενα αποδοχη η κατι αλλο συναφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΑ

εβαλα κ τις 2 προηγουμενες μερες την ενεση οι οποιες δεν ηταν το υγρο στο φιαλιδιο οπως οι αλλες ηταν πιο χαμηλα κ ειπα μηπως δεν πηρα την δοση που επρεπε?περιμενω να ανοιξουν τα φαρμακεια να παω να ρωτησω.

Γεια σου Γεωργία! τις Inohep δεν κάνεις? εγω αυτές έκανα- μου τις σταματησε ο γιατρος την Δευτερα που μας περασε.

Οσον αφορα το υγρο- μηπως σε καποια συριγγα δεν 'παγιδευτηκε' αερας κάτω και σου φανηκε η σταθμη χαμηλοτερη απο τις αλλες φορες?

εγω τον έβγαζα τον αέρα που ειχε μεσα το φιαλιδιο- εσυ τον βγαζεις?

μην ανησυχεις ειναι μετρημενα τα ml ακριβως σε καθε συριγγα- δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος- δες κ την ημερομηνια ληξης.

σημερα ρωτησα για τις ταχυπαλμιες που ειχα- μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τις υπαρινες που σταματησα-ή επειδη ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης μου και τωρα πια δουλευει πιο εντατικα η καρδιά της μαμάς για να παραγει οξυγόνο και να κυκλοφορει το αιμα καλυτερα.μπορει και τα 2 μαζι.

Επισης αυτα όλα τα πονακια κατω μου ειπε οτι ειναι που η μητρα 'σπρωχνει' πλεον τα εντερα -αλλαζουν θεση και πιεζονται- τεντωνονται και οι συνδεσεις της μητρας, και ειναι απολυτα φυσιολογικο. [smilie=icon_flower.gif] [smilie=kermit.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...