Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος η οχι?


nastaz

Recommended Posts

καλησπερα σας.

ειμαι 29 ετων. εχει ενα χρονο οπυ προσπαθουμε για παιδακι.

στον χρονο ειχα μια μεγαλη καθυστερηση λογω προλακτινης την οποια και ρυθμισα.

τον ιουλιο μου ειχε ρθει στις 17-7-2010, 4 μερες πιο νωρις απο τον ιουνιο.εχω 12 μερες καθυστερηση με εντονους πονους περιοδου οχι συνεχομενους...εχει 2-3 μερες που με εχει πιασει πονος στο στηθος που τον εχω πιο πολυ στις γονιμες μερες.και εδω και μια μερα κατι σαν αναγουλα να το πω...δε ξερω τι.

εκανα το τεστ εγκυμοσυνης first step και μαλιστα διπλο. στην αρχη νομιζα οτι ηταν ακυρο...διαβασα τις οδηγιες και αυτο καταλαβα.

αλλα μετα διαβασα οτι δεν χρειαζεται να ειναι τοσο εντονη η γραμμη οσο η πρωτη...

και πλεον εχω μπερδευτει με αυτες τις γραμμουλες. μπορει καποιος να μου εξηγησει παρακαλω?

συγνωμη για το καπως μεγαλο κειμενο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΩ Κ ΑΧΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΚΑΝΕ 1 ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου nastaz κ με το καλό σύντομα να μάθεις ευχάριστα νέα για νινάκι! οι 12 μέρες είναι αρκετούτσικες για καθυστέρηση.Σου έχει ξανασυμβεί, εκτός από την περίπτωση με την προλακτίνη? Επίσης, δεν καταλαβα αν στο τεστ σου βγήκε αχνή η γραμμή ή αν δεν εμφανίστηκε καθόλου (;) Το συγκεκριμένο τεστ δεν το γνωρίζω, αλλά αν οι οδηγίες θεωρούν ως θετική την αχνή γραμμμή και όντως σου βγήκε, αυτό είναι καλό. αύριο να πας για χοριακή σε έναν μικροβιολόγο. τα συμπτώματα που αναφέρεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνης.Μακάρι να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλησπερα!!αν ειχες εστω και πολυ αχνη θετικη γραμμη ειναι θετικο το τεστ!δεν περνεις φαρμακα που να περιεχουν χοριακη ετσι?αυτα που περιγραφεις καλα μου ακουγονται!!αυριο πρωι πηγαινε για χοριακη!σου ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λιγο αχνες και στα δυο...σε σημειο που νομισα οτι ηταν και ακυρο γιατι λεει και κατι τετοιο.

για τον ενα χρονο που προσπαθουμε ηταν η μοναδικη φορα με την προλακτινη που ειχα καθυστερηση.

αλλιως εως και 7 μερες με εχει καθυστερησει.

εντωμεταξυ πονος περιοδου με πιασε στις 15 και πυπολιγισα οτι μου ρχεται παλι πιο νωρις οπως και τον προηγουμενο μηνα στις τεσσερις.

περνουσε ομςσ ο καιρος και ειχα 7 μερες πονους...πεθανα...

αλλα εδω και 3 μερες φυγανε και ηρθε το στηθος και σημερα οι αναγουλα...καπως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες...

οχι δεν εχω παρει κατι τελευταια.

μονο τα χαπια για την προλακτινη και αυτα εχει 3- 4 μηνες...

βασικα δε θελω να ελπιζω ματαια και να φαντασιωνομαι...

αλλα πονο περιοδου και πονο στο στηθος μπορεις να τα προκαλεσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ego first step ppira kai bgike arnitiko kai ekana xoriaki kai eixa thetiki 40 ta simtomata nai etsi kai mena efigan kai irthan xsana alla entonos ponos sto stithos tin triti tha pao ston giatro kali tuxi kai euxome na eise eggioulla ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πεστε με μουρλη η οτι αλλο θελετε πηγα στο φαρμακοπειο για να μην ονειρευομαι γραμμουλες και κουτακια και μου ειπε οτι και τα δυο ειναι θετικα...

αλλα αυριο σουμπιτως για χωριακη...για να ειμαιστε πιο σιγουροι

δεν γινεται ομως να βγουν και τα δυο θετικα και να ειναι λαθος,εεεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nastaz δεν θα σε πούμε τρελή θα σε πούμε Έγκυο :):):) (γιατί σίγουρα είσαι!!)

σιγά μην βγουν δύο τεστ θετικά χωρίς να είσαι!!!

εγώ πάντως παίρνω πάντα clearblue τα άλλα δεν τα εμπιστεύομαι, αν και έτσι και αλλιώς θετικά σου βγήκαν και τα δύο εσένα!!!!

κάνε και μια χωριακή αύριο για να σιγουρευτείς!!!!

φιλάκια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΠΗΡΕΣ ΤΕΣΤ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ.ΠΟΛΥ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΗΓΕΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάνε την χοριακή για να είσαι σίγουρη.είχα 16 μέρες καθυστέρηση έκανα 2 τεστ και τα 2 θετικά(χωρίς κάποιο ορμονολογικό πρόβλημα),αλλά η χοριακή μου ήταν αρνητική.εύχομαι να είναι θετική η δική σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοριακη για να ειμαστε σιγουρες!!!!Γιατι αν καεις στο χυλό, φυσάς και το γιαουρτι....βλέπε anastasia32(2 φορες θετικα τεστ φαρμακειου και αρνητικη χοριακη!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον επειδη δεν αντεχα να περιμενω πηγα στο γυναικολογο μου και εκανα υπερηχο...

σιγα μην περιμενα εως το μεσημερι...

το αποτελεσμα ειναι θετικο...αν και ακομα δεν το πιστευω.

νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα.

μετα απο ενα χρονο προσπαθειας λιγο πολυ επαθα ενα πατατρακ.

ευχομαι σε ολες σας να αποκτησετε αυτο το πολυποθητο σπορακι.

θα σας ενημερωνω...τωρα καποιες εξετασεις για μαγνησιο, αιματοκριτη και τετοια εχουμε...

φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...