Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Είχαμε πάει για περπάτημα και πριν απο καμιά ώρα επιστρέψαμε...αντε να δούμε αν θα κατέβει καθόλου το μωρό....

Τελείωσα και το σιδέρωμα και επιτέλους τώρα ξεκούραση...

Eri σας εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένοι και να ζήσετε χρυσή και πλατινένια επέτειο...

Tελικά τι έκπληξη ετοίμασες?

Barbiera εμείς έχουμε αποφασίσει να τα δώσουμε σε δημόσια τράπεζα.....

Ανλου όταν μπορέσεις περιμένουμε να μας πεις τι κάνει το μωράκι σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!Πως είστε κορίτσια?Εγώ ανυπομονώ να γεννήσω,νομίζω ότι οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε με τίποτα.Την Τρίτη έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει.

mamounaki να χαίρεσαι το παιδάκι σου!Καλή λοχεία να έχεις.

eri να ζήσετε και να είστε πάντα αγαπημένοι.Πες μας όταν μπορέσεις τι ετοίμασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Σήμερα μου έφερε ο αντρούλης μου το λαπτόπι του αλλά δεν βλέπω κίνηση! Λείπει και το μαμουνάκι που μας έβαζε σε μια σειρά! Άσε που κρατούσε και τις απουσίες!

Εμείς τώρα γυρίσαμε πήγαμε και φάγαμε κάτι ωραία παϊδάκια! Ο αντρούλης μου τάραξε το τζατζίκι και δε με βλέπω να κοιμάμαι από τις αναθυμιάσεις! :lol::lol::lol::lol:

Άντε να δούμε ποια είναι η επόμενη? Ποια είναι η τυχερή? :-ss:-?

Σταγόνα που είσαι? Μου φαίνεται ότι σήμερα δεν σε είδα να δηλώνεις παρούσα! Τι γίνεται μήπως είχαμε κανένα απρόοπτο?

Τζιτζικάκι άντε και εσύ κοντεύεις! ;)

Λετίσια έχεις πάρει το δοχείο συλλογής των βλαστοκυττάρων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και πάλι σε όλες!!

Βαrbiera την πήραμε την τσάντα για τα βλαστοκύτταρα...

Εσείς τελικά σε ποια τράπεζα αποφασίσατε να τα δώσετε? Τα υπόλοιπα κορίτσια?

Εν τω μεταξύ δεν βρίσκω την λίστα με το ποιες κοπέλες γεννάνε που....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Πράγματι η κίνηση εδώ έχει μειωθεί δραματικά!!

Barbiepa μου την Πέμπτη έχω γιατρό και δεν είμαι από Αθήνα αλλά από Θεσσαλονίκη. Τώρα μένουμε επαρχία οπότε αδύνατον να βρεθούμε στο μαιευτήριο :roll::roll:

Ρε κορίτσια παρότι εμείς τα έχουμε τα κιλάκια μας (περίπου 3200 πριν 5 μέρες) ακόμα καμία ένδειξη για τοκετό παρότι αισθάνομαι πιεσούλες χαμηλά. Τι θα γίνει; Λέτε να μη θελήσει καθόλου να βγει;; Πότε να έρθει η Πέμπτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΛΕΝΙΤΣΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ! ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΒΟΛΕΥΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙΟ ΜΥΘΟΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΟΥ!ΕΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ,ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΣΜΟ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΜΕ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΥΡΗ ΜΠΥΡΑ!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ!Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα και εμένα ο μπέμπης πριν 4 μέρες ήταν 3240gr.

Και να σκεφτείς ότι εσύ γεννάς πριν απο εμένα.

Ο γιατρός μας είπε ότι είναι παχουλός βεβαια λέει δεν θα πάρει πολύ ακόμη, μέχρι 3600γρ θα φτάσει λέει αυτόν τον μηνα. Βέβαια έχω τις αμφιβολίες μου.... Εσάς τι σας είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα και εμένα ο μπέμπης πριν 4 μέρες ήταν 3240gr.

Και να σκεφτείς ότι εσύ γεννάς πριν απο εμένα.

Ο γιατρός μας είπε ότι είναι παχουλός βεβαια λέει δεν θα πάρει πολύ ακόμη, μέχρι 3600γρ θα φτάσει λέει αυτόν τον μηνα. Βέβαια έχω τις αμφιβολίες μου.... Εσάς τι σας είπε?

Πάνω κάτω τα ίδια απλά έχουμε έναν λόγο παραπάνω να καταλήξουμε σε καισαρική λόγω εξωσωματικής. Ωστόσο δεν προγραμματίσαμε ακόμα τίποτα. Την Πέμπτη φαντάζομαι θα ξέρω ακριβώς τι θα γίνει... :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΩ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ!!!ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ ΣΠΙΤΙ (60 Τ.Μ ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ) ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΑΝ!! :shock::shock::shock: ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΥΤΣΙΚΟ..ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ, ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΣΥΛΛΟΓΗΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΩΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.. :?:?

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.... ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...

ΕΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΤΕ!!!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ!!!ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ..

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ :shock::shock: ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΞΟΔΟ!!ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai kalo apogeuma simera pigame giatrouli mas eipe oti ola einai kala ton ida kai pili aisiodo3o :D to koritsaki mas pige 2600 kai einai me to kefalaki pros ta kato kai elpizo etsi na paraminni :roll

perasame asximo vradi xthes kimithikame stis 1 kai 3ipnisa stis 3 kai den elege na klisi to mati telika kimithika 3ana 8-10 :shock:

aaaaaa ton rotisa 3ana gia to pote pianoume ton mina mas kai mou eipe stis 36 evdomades

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Τι κάνετε? Εγώ τρώω παγωτάκι! Δεν ξέρω τι έχω πάθει με τα γλυκά τώρα τελευταία! Θέλω κάθε απόγευμα το γλυκάκι μου!

Μίρια μια χαρά το μωράκι σου! Εμένα ρε κορίτσια θα βγει μινιατούρα η ζουζού μου!

Έρη μου πως τα περάσατε? Τι κάνατε τελικά?

Λενίτσα άντε με το καλό να σου πει την Πέμπτη γεννάς αύριο!!! :D

Μαρυλού τι έκθεση ήταν αυτή? Πωπω σαντουίτς με λουκάνικο ε? Μιαμ μιαμ!

Εμείς θα κρατήσουμε το ομφαλοπλακουντικό αίμα και τον ομφάλιο λώρο στο Steam Health όπου ανήκει στον όμιλο Υγεία! Βέβαια θα μας στοιχίσει 1.800 αλλά δεν πειράζει στο δεύτερο θα τα δωρίσουμε και εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η Σταγόνα που χάθηκε? Λέτε να έχει μπλέξει απλά με τα διαβάσματα των παιδιών ή κάτι άλλο έτυχε? Είχε πει ότι ξεκίνησε χάπια γιατί είχε κάποιες συσπάσεις!

Ποια άλλη δεν έχει δηλώσει παρούσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΑΝΤΕ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ!!!ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Τι κάνετε κοριτσάκια?Εμείς καθαρίσαμε όλο το σπίτι σήμερα και κουράστηκα.Τουλάχιστον όμως ξέρω ότι είναι όλα έτοιμα και μου έφυγε ένα βάρος.Αύριο το μεσημέρι έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μας και ανυπομονώ.Πάντως περνάν οι μέρες και δεν την βλέπω να θέλει να βγει...Ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzitzikaki πως σε καταλαβαίνω! :((8-|

Κορίτσια καθόμουν και σκεφτόμουν βλέποντας τι γίνεται με τα φορτηγά που κλείνουν τους δρόμους! Αν μας σπάσουν τα νερά την ώρα που στους δρόμους επικρατεί ο πανικός λόγω των φορτηγών τι γίνεται? :-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΠΑΡΜΠΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΥΝ.ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. :cry::cry::cry: ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΣΤΙΣ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥΛΑΡΩΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΦΑΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ANLOU ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΙΣ 38 ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΚΙΝΗΣΗ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥΛΑΡΩΣΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ :x:x Α!!ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ?ΤΗΣ ΕΙΠΑ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ?ΤΗΣ ΛΕΩ ΝΑΙ.Ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΔΩΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΥΣΤΕΡΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ??ΜΟΥ ΛΕΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

ΜΠΑΣΤΑΚΩΘΗΚΕ ΚΑΛΟΑΡΕΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΟ.

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ 2800.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι,

ξέρετε όσες είστε στο ΙΚΑ αν υπάρχει εκτός των στανταρ επιδομάτων (κυοφορίας, τοκετού και λοχείας) και ένα επίδομα καισαρικής;; Το διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ και δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να υπάρχει κ αυτό γιατί καμία υπάλληλος του ΙΚΑ δε μου το ανέφερε (τι περίεργο!!! :evil::evil: )

Αν το γνωρίζετε μήπως γνωρίζετε κ τα δικαιολογητικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεεεεεεεεεεεεεεεερα κοριτσακια!!!Δεν σας ξεχασα φιλεναδιτσες μου!!!!!Απλα στο νοσοκομειο τελικα δεν ειναι τοσο χαλαρα τα πραγματα...Εχεις φαει την ταλαιπωρια σου και εχεις και τους τοσους που ερχονται να σε δουν και να σου ευχηθουν και ταυτοχρονα φροντιζεις το μπεμπακι σου και προσπαθεις να βρεις χρονο για να κοιμηθεις...πολλες υποχρεωσεις!!!!!!Ευχαριστες μεν αλλα δεν σου αφηνουν ελευθερο χρονο!!!

Ερη μου να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι....γρηγορα με το μωρακι σας να συμπληρωθει η ευτυχια σας!!!!!!!!!

Βλεπω ολες βιαζεσται και με το δικιο σας ευχομαι λοιπον μεσα στην εβδομαδα να χουμε και αλλες γεννησουλες!!!!!Διαβασα ολα τα νεα σας και χαιρομαι που ειστε καλα!!!!!

Το μαμουνακι δεν το χω βρει ακομα, λογω του τρεξιματος δεν βρηκα τον χρονο...αλλα σημερα βρηκα μυνημα της και μου πε σε πιο δωματιο ειναι οποτε αυριο θα προσπαθησω να περασω απο κεινη πριν παρουμε εξιτηριο!!!!

Σταγονιτσα μου παρε τα χαπακια και ευχησου να γυρισει το μωρακι...και ολα θα πανε καλα!!!Στην τελικη μπαινεις με τεχνητους πονους.... αλλωστε και μενα τεχνητους μου βαλαν και ας σπασανε τα νερα!!!!Το σημαντηκοτερο ειναι να παρει το ιδανικο βαρος και να ειναι υγειεστατο!!!!

Οσο για την κυριουλα εχει δικιο η magykal...να δοκιμασει εκεινη και τα δυο να μας πει!!!!! :P:P:lol::lol::lol:

Barbie μου δεν φταιω εγω....η συνδεση του νοσοκομειου φταιει...με πεταξε εξω πριν και τσαντιστηκα :evil::evil: Αυτο που σου λεγα ηταν οτι οσο πιο ηρεμη παραμεινεις εκεινη την στιγμη και οσο πιο πολυ ακουσεις τον γιατρουλη σου τοτε ολα θα ειναι πιο ευκολα!!!Και ο τοκετος γρηγοροτερος...Μην αγχωθεις εκεινη την στιγμη...βαθιες ανασουλες!!!!!Και πες στην μπεμπα κατι...καθυστερησε!!!!!!

Και τελος οσον αφορα εμας ειμαστε ολοι καλα...ο μικρουλακος μου εκανε λιγο ικτερο οριακα γιατι ειχε ενα προβλημα με την γλωσιτσα του(χαληνο εκανε την επεμβασουλα και τωρα ειναι καλα) και δεν μπορουσε να φαει καλα τις πρωτες μερες αλλα πριν λιγο μας ενημερωσαν οτι εχει αρχισει και πεφτει η τιμη του ικτερου οποτε αυριο το πρωι θα φτιαξουμε τα χαρτια και θα παμε σπιτι μας!!!!

Το μονο προβλημα που αντιμετωπισαμε ειναι ο θηλασμος....ο μπεμπης δεν μπορουσε να θηλασει τις πρωτες μερες με το προβληματακι και η θηλη μου ειναι μικρη οποτε ο γιατρος μου δωσε χαπια να το κοψουμε... Δεν στεναχωρηθηκα ομως, ας πινει γαλατακι να μεγαλωσει και να ναι καλα...αυτο εχει σημασια!!!!!!

Λοιπον καλο βραδυ και ονειρα γλυκα σε ολες!!!!!!!!Αντε περιμενω να δω ποια θα ναι η επομενη,...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι,

ξέρετε όσες είστε στο ΙΚΑ αν υπάρχει εκτός των στανταρ επιδομάτων (κυοφορίας, τοκετού και λοχείας) και ένα επίδομα καισαρικής;; Το διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ και δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να υπάρχει κ αυτό γιατί καμία υπάλληλος του ΙΚΑ δε μου το ανέφερε (τι περίεργο!!! :evil::evil: )

Αν το γνωρίζετε μήπως γνωρίζετε κ τα δικαιολογητικά;;;

λενιτσα μου σημερα το μαθα και γω απο την αλλη κοπελα στο δωματιο...δεν χρειαζεσαι καποιο δικαιολογητικο....στο νοσοκομειο που θα γεννησεις οταν παρεις την ληξιαρχικη πραξη γεννησης του παιδιου θα σου δωσουν και το χαρτι της καισαρικης...θα τα υπογραψει ο γιατρουλης σου πριν το εξιτηριο και τα πας στο ικα μαζι με ταλλλα χαρτια!!!αυο ειναι ολο....αλλα μην περιμενεις να ναι μεγαλο το ποσο αυτο....ελπιζω να βοηθησα!!!!!Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ANLOU ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΑΣ.ΣΤΑΓΟΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ...Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΑΝΩ!!!ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΟΡΤΗΓΑ.ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΞΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!ΑΛΛΕΛΟΥΙΑ!!!!!! :D:D

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΔΩ?ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kai apo emena simera eixame proino 3ipnima ekana tis doulitses mou kai tora perimeno to synergio pou tha mou katharisi ta parathira to opoio me exei stisi kai misi ora :evil::evil: me ekneurizi afantasta na min einai tipikos o allos ta rantevou :o eri mou me to kalo o minas :) ti provlima einai auto pou exete kai eseis me ta fortiga ego pantos evala olous se etimotita an xriasti o pio kontinos na erthi na me pari ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...