Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?? :?:? ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ?ΜΗ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ :D:D ΜΠΑΡΜΠΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΡΗΣΗ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ???ΕΕΕΕΕ?? :P:P:P:P ΚΟΛΑΣΗ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: ΑΝ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΝΕΡΩΤΗ ΓΙΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΟΒΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΘΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ :shock::shock::shock: ΑΑΑ!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ??ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΡΙΞΗΜΟ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗ,ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΩ ΣΑΣ :shock: ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koριτσάκια καλησπέρα!

Πριν απο λίγο γυρίσαμε απο τον γιατρό.

Ο μικρός είναι 3240 gr παρακαλώ :shock: και 50 εκατοστά ύψος.Φτου φτου.. Λέτε να φτάσει τα 4kg? Ο γιατρός λέει ότι τον τελευταίο μήνα δεν παίρνουν πολύ και το πολύ μέχρι 3600gr να φτάσει... :roll: Για να δούμε... Κλείσαμε ρνβ πάλι για τις 28... Παρεπιπτόντως δεν έχει κατέβει καθόλου.Παρότι περπατάω κάθε 2 με 3 μέρες τίποτα..Χρειάζεται καθημερινό περπάτημα... :mrgreen:

Α κάτι ακόμη...χέρι δεν έφαγα...

Πριν φύγω για τον γιατρό προσπάθησα να ξυριστώ με καθρεπτάκι..Κορίτσια δράμα.Πέρα απο το ότι δεν έβλεπα καλά εκεί που νόμιζα ότι ξυρίστηκα καλά τα μαύρα χάλια μου :lol:

Σχετικά με την επισκληρίδιο στην καισαρική έχω ακούσει ότι αν φοβάσαι μπορεί ο γιατρός να δώσει ένα αναισθητικό και να κοιμηθείς...σε περίπτωση φόβου...γιατί και εγώ είμαι πολύ φοβητσιάρα και δεν θέλω να αισθάνομαι τίποτα...

Αυτά για σήμερα απο εμένα.Καλήνυχτα σε όοοολες.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια καλησπέρα!

Πριν απο λίγο γυρίσαμε απο τον γιατρό.

Ο μικρός είναι 3240 gr παρακαλώ :shock: και 50 εκατοστά ύψος.Φτου φτου.. Λέτε να φτάσει τα 4kg? Ο γιατρός λέει ότι τον τελευταίο μήνα δεν παίρνουν πολύ και το πολύ μέχρι 3600gr να φτάσει... :roll: Για να δούμε... Κλείσαμε ρνβ πάλι για τις 28... Παρεπιπτόντως δεν έχει κατέβει καθόλου.Παρότι περπατάω κάθε 2 με 3 μέρες τίποτα..Χρειάζεται καθημερινό περπάτημα... :mrgreen:

Α κάτι ακόμη...χέρι δεν έφαγα...

Πριν φύγω για τον γιατρό προσπάθησα να ξυριστώ με καθρεπτάκι..Κορίτσια δράμα.Πέρα απο το ότι δεν έβλεπα καλά εκεί που νόμιζα ότι ξυρίστηκα καλά τα μαύρα χάλια μου :lol:

Σχετικά με την επισκληρίδιο στην καισαρική έχω ακούσει ότι αν φοβάσαι μπορεί ο γιατρός να δώσει ένα αναισθητικό και να κοιμηθείς...σε περίπτωση φόβου...γιατί και εγώ είμαι πολύ φοβητσιάρα και δεν θέλω να αισθάνομαι τίποτα...

Αυτά για σήμερα απο εμένα.Καλήνυχτα σε όοοολες.. ;)

ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!!!ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ 4 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3500

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΤΙΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΟΛΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΣΗ ΚΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΞΕΠΑΤΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΗΣΥΧΑΣΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΜΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΟΥΛΑ ΜΠΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΙ ΤΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ ΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΗΡΕ ΜΥΡΟΥΔΙΑ ΜΠΕΜΠΕ!ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΚΟΜΗ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταγόνα και εγώ αγχώνομαι πως θα καταλάβω ότι γεννάω, αν μου σπάσαν τα νερά και τα λοιπά! Εμένα μου είπαν ότι έχω πρηστεί λίγο στο πρόσωπο! Λες?

Όσο για το σεξ όπως τα λες είναι θα του δώσουμε και θα καταλάβει! ;):D

Λετισια μπράβο μια χαρά ο μπέμπης! Μεγαλούτσικος θα βγει!

Μαρυλού την κούνια την έχετε παραγγείλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γυρισαμε και μεις..ολα τελεια λεει γιατρος..ιδανικες συνθηκες για φυσιολογικο τοκετο (δεν καταλαβαινω πώς ειναι οι ιδανικες συνθηκες..τεσπα).

δεν πονεσα που με ειδε απο κατω παλι. η μικρουλα πηγε 3 κιλα..ομως ειναι κατα μια βδομαδα μικροτερη αποτι θα πρεπε..δεν αναπτυχθηκε αυτη τη βδομαδα οσο θα πρεπε και μαλλον εχει να κανει με την πιεση μου..ειχα παλι 14/8.

αυριο παω για καρδιοτοκογραφημα και θα μου πει αν υπαρχει προβλημα να προγραμματισουμε τοκετο(φυσιολογικο),..αυριο το μεσημερι θα ξερω..αχ αγχωθηκα λιγο...τελευταιες βδομαδες πιεση...γκρρρ..

leticia μια χαρα τα νεα σας.

anlou εσας τι σας ειπε? ποτε γενναμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμεεεεεεεεεεεε και μεις απο τον γιατρο!!!!!Ο μπεμπης ειναι 3250 περιπου... Εφαγα και το δευτερο δαχτυλακι και ξενερωσα για ακομη μια φορα!!!!Πολυς ο πονος...Σημερα συζητησαμε για ολη την διαδικασια του τοκετου...μου πε μαλιστα οτι αν δεν με πιασουν οι πονοι το αλλο σαββατο θα μπω για να γεννησω με τεχνητους κατα πασα πιθανοτητα!!!!Εφυγα λοιπον με μεγαλη χαρα απο το ιατρειο, πηγαμε στους κουμπαρους μας,φαγαμε το παγωτακι μας και να μαστε παλι σπιτι....Ομως πριν λιγο κοριτσια πηγα τουαλεττα και εχω βγαλει αιμα...πηρα τον γιατρο και ........... αν συνεχισει μαζι με τις συσπασεις υπαρχει πιθανοτητα σημερα κιολας να παμε μια βολτουλα απο το μαιευτηριο... :D:D:D:D λετε????????? εν τω μεταξυ ξεχασα να ρωτησω ρε γαμωτο ποτε να τον ξαναπαρω τηλεφωνο...δεν θελω να τον τρεχω αδικα τον καημενο!!!!!κριμα ειναι....Αυτα απο μενα...θα μαι stand by.. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανλου μην αγχωνεσαι..αν δεις παλι αιμα τον ξαναπαιρνεις..μην το σκεφτεσαι κ αυτος θα περιμενει..

επισης αν πονας μετρα καθε ποτε εχεις συσπασεις..αν ειναι καθε 15 λεπτα, τον παιρνεις τηλ.

αχ ενημερωνε μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamounaki τέλεια τα νέα σας μπράβο!!!! Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας!!

Ανλού μου λες;;; Μα κάρι να ήρθε η ώρα καλή μου να φτάνουν τα μωράκια μας σιγά σιγά!! Περιμένουμε νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΚΑΙ ΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!!

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2.8ΟΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ.ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ 1 ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ. 19 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ... :cry::cry::cry: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΞΕΣΚΙΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΕΛΕΟΣ....

ANLOU ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!ΛΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟΨΕ??? ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΩΡΟ ΑΣ ΓΙΝΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ , ΝΑ ΜΑΣ ΚΛΩΤΣΑΝΕ) ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΚΛΙΝΙΚΗ.

barbiepa ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΠΡΗΣΤΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...ΣΑ ΦΟΥΣΚΑ ΝΙΩΘΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kat μια χαρα το μωρακι σου!!! ελα τα κιλακια θα τα χασουμε μετα ειπαμε..δε χαλιομαστε..και μην ξαναανεβεις στη ζυγαρια..

αντε λετε να χουμε νεο μωρακι αυριο?? μακαρι..

\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια σας ευχαριστώ.Μακάρι να μην πάρει πολλά γραμμάρια ακόμη ο μπέμπης...Αλλα αφού τρώει η μαμά γίνεται? :D

Αυτό που έχω απορία είναι αν το παιδί δεν κατέβει γίνεται να επέλθει φυσιολογικός τοκετός? Δλδ εμένα που δεν έχει κατέβει γίνεται π.χ. την άλλη βδομάδα να γεννήσω? Να με πιάσουν δλδ ξαφνικά οι πόνοι? Σταγόνα εκ πείρας τι άποψη έχεις?

Κάτι μου λέει ότι απο την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε γέννες...anlou \:D/ ή πιο σύντομα??? :lol: Αντε μακάρι να πέρνουμε σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera se ola ta koritsakia!!!! vlepo oti sxedon oles kanate tin episkepsi sas ston giatrouli mpravo poli oraia ta nea sas anlou mou ax ti oraia na genisis apopse ante me to kalo kai me ena pono ;)

koritsia me ponaei poli i plati mou opote leo na pao kai ego na 3aploso siga siga filakia kai makari na 3imerosi me genitouria.... :D filakia kalinixta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια σας ευχαριστώ.Μακάρι να μην πάρει πολλά γραμμάρια ακόμη ο μπέμπης...Αλλα αφού τρώει η μαμά γίνεται? :D

Αυτό που έχω απορία είναι αν το παιδί δεν κατέβει γίνεται να επέλθει φυσιολογικός τοκετός? Δλδ εμένα που δεν έχει κατέβει γίνεται π.χ. την άλλη βδομάδα να γεννήσω? Να με πιάσουν δλδ ξαφνικά οι πόνοι? Σταγόνα εκ πείρας τι άποψη έχεις?

Κάτι μου λέει ότι απο την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε γέννες...anlou \:D/ ή πιο σύντομα??? :lol: Αντε μακάρι να πέρνουμε σειρά...

λετισια αφου θα πηγαινεις καθε βδομαδα στο γιατρο θα ξερεις αν εχει εμπεδωθει το μωρο ή οχι..ξαφνικα δε νομιζω να γινεται..μου πε ο γιατρος οτι θα νιωσω κ την κοιλια μου να κατεβαινει χαμηλα, θα σταματησει να πιεζει απο πανω..τωρα τι να πω..

μανουλες τη γνωμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα τα μπεμπακια πολυ καλα....κατ εμενα δεν με ζυγιζει εδς και ενα μηνα...οτι παρω λεει τωρα ειναι πρηξιμο και του παιδιου....οχι οτι τα υπολοιπα ειναι δικα μου κιλα...αλλα αυτα του τελευταιου μηνα δεν μετρανε!!!!! :P:P

Λεω να παω να βαλω καμια ταινια να δω και να ξαπλωσωι λιγο...οι συσπασεις μου επανηλθαν αλλα ειναι αραιες ακομα απο οτι βλεπω....τελος παντων οτι ειναι να γινει θα γινει!!!!Παντως θα σας ενημερωσω εγκαιρως...

Αλλιως οπως ειπε και ο γιατρουλης το αλλο σαββατο θα μπουμε με τεχνητους πονους για φυσιολογικο τοκετο!!!Μαμουνακι φανταζεσαι να σου πει και εσενα στις 25????χιχιχιχι φαση θα χει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανλού λες να γεννήσεις; Με έναν πόνο! Να το φτύσεις σαν κουκούτσι!

Λετίσια και εμένα ήταν ψηλά το παιδί και όλο άλλαζε θέση. Με είχε αγχώσει! Κάποια στιγμή που πήγε εγκάρσια, έτρεχα στο νοσοκομείο να μου τη γυρίσουν. Τελικά γεννήθηκε από μόνη της με φυσιολογικές συσπάσεις στις 40+0 εβδομάδες. Εκεί που είναι ψηλά, εκεί κατεβαίνει. Από τη μια στιγμή στην άλλη. Ίσως το περπάτημα και κάποιες ασκήσεις να σε βοηθήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamounaki ρνβ me τον γιατρό έχω πάλι σε 2 εβδομάδες....εν αναμονή ως τότε.

Athinak σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προσπαθήσω όσο μπορώ με το περπάτημα και απο κει και πέρα ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 24ΩΡΑ??ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΕΙΡΑ.ΕΓΩ ΕΓΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 24 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 6-10-10 ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΕΝΝΑΣ!!!ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΤΕ!!!ΓΙΑΤΙ??ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ.ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.

ΜΠΑΡΜΠΙ ΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟ!!ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΛΟ.ANLOU ΛΕΣ ΝΑ ΕΦΤΕΣΕ Η ΩΡΑ?ΚΑΤ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια. Πως είστε σήμερα?

Εχουμε κανένα νεότερο? Anlou πως πάνε οι συσπάσεις?

Eri μην ανχώνεσαι για τον καρδιοτογράφο.Ούτε και εμένα μου έχει πει ο γιατρός κάτι.Να σκεφτείς ότι ούτε doppler έχω κάνει, ούτε καμπύλη σακχάρου.Ίσως το dopler να το είδε στους υπέρηχους που κάνουμε συνήθως τι να πω!! :roll:

Πάω για περπάτημα σε λίγο και επιστρέφω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! ξυπνηστεεεε!!!

ερη μου την αλλη βδομαδα θα δεις το μωρακι σου..

αποτι καταλαβα καρδιοτοκογραφημα γινεται οταν υπαρχει καποιο προβληματακι..π.χ σε μενα αυτη τη βδομαδα δεν αναπτυχθηκε οσο επρεπε λογω πιεσης και θα δουμε αν επηρεαζεται η καρδιακη του λειτουργια απο την πιεση μου..

επισης βλεπουν τις συσπασεις μητρας.

εσυ θα κανεις καισσαρικη αλλωστε. δεν χρειαζεται.

α και σου εκανε doppler οποτε εισαι οκ!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανλου μαλλον δεν γεννησαμε ε? αχ καψωνια μας κκανει ο μπεμπης..μακαρι να γεννησω και γω στις 25/9/10!! σημερα ελπιζω να μου πει σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA MOY.APO XTHES DEN EIMAI KAI POLY KALA.DYSKOLEVOME STO PERPATIMA KAI PONAO POLY APO KATO.PHRA TON GIATRO KAI MOY LEEI XAPLA KAI MAGNISIO GIATI TO PAIDI DEN XEREI OTI THA ERTHEI ME KAISARIKH KAI EXEI ARXISEI THN DYADIKASIA NA VGEI!!!!H KAISARIKH EINAI SE 19 MERES .ELPIZO NA MHN ERTHEI NORITERA GIATI DEN XERO POSO VAROS THA EXEI KAI DEN THELO NA MPEI THERMIKITIDA KAI TETIA.O GIATROS DEN THELEI NA KANO ALLON YPERIXO KAI EXO NA KANO APO 31 EVDOMADES POY HTAN 1700

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΦΙΕΣ ,ΑΓΑΠΕΣ,ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΧΑΛΙΑ ΥΠΝΟ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΕΣΣΕΡΑΜΙΣΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΑ 8 ΜΕ 10 ΑΛΛΑ ΜΕ ΞΥΠΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΘΥΡΟΤΗΛΕΦΩΝΑ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΑΝΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΝΑ-ΕΝΑ !ΜΠΑΡΜΠΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΟΥΝΙΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΠΕΡ-ΠΕΡΕΓΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΕΧΤΡΑ ΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΤΟΙΧΙΖΟΜΕΝΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ!ΤΟΥ ΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΓΕΜΑΤΗ ΒΙΒΛΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΝΟΟΥΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΟΙΑΣΕΙ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΡΙΛΑΞ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΛΙΓΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΦΑΓΗΤΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Δυστυχώς πολλές έχουμε περάσει 1 ή και παραπάνω απώλειες. Σαφέστατα νιώθω υπερτυχερη που έχω την μικρούλα μου, ευχαριστώ συνεχώς την Παναγία που μου την έφερε στην αγκαλιά μου υγιέστατη!!  Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού τόσο σύντομα, νομίζω δεν θα άντεχα να στρώσει και να μεγαλώσει η μπέμπα και μετά να ξαναμπώ σε όλη τη φάση του νεογέννητου... Ξενύχτια, θηλασμός, κολικοί, δόντια 😱😱😱. Και εκτός αυτού αν όλα πάνε καλά ο σύζυγος θα πάρει μετάθεση για νησί σε 1-2 χρόνια και εκεί δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να βρω καλό γυναικολόγο να με παρακολουθεί. Θα πρέπει να πηγαινοερχομαι Αθήνα και κυρίως για τον τοκετό. Και τρίτον δεν θέλω να στείλω την μικρούλα μου σχολείο από τώρα για να επιστρέψω στη δουλειά. Η εγκυμοσύνη αυτή (χωρίς να το έχω υπολογίσει ειλικρινά) έρχεται με άδεια κυοφορίας ακριβώς όταν τελειώσει το 9μηνο που βρίσκομαι τώρα. Αυτό θα με διευκολύνει πάρα πολύ να πω την αλήθεια. Αλλά ναι δόξα τω Θεώ συλλαμβάνουμε με την πρώτη προσπάθεια κάθε φορά 🙏🙏  
    • Εμένα ο ιδιώτης μου είπε ότι θα τον κάνουμε και αυτόν τον υπέρηχο. Θα δω τι θα μου πει μεθαύριο και η γιατρός του δημοσίου.  Επιτέλους θα την ξανά δω μετά απο 6 εβδομάδες τη μικρή μου!  Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!!!
    • Εύχομαι ολα να πάνε καλά!! Και να περάσουν γρήγορα οι μέρες...  
    • Το Doppler το μετράει και ο γιατρός σε έναν απλό υπέρηχο βλέπει τα βασικά (όπως πχ μετράνε και την αυχενική σε απλό υπέρηχο ) ο εμβρυολογος που θα σε κάνει Doppler βλέπει πολύ πιο αναλυτικά τα πράγματα και παίρνει πιο ακριβές μετρησεις που είναι πιο αξιόπιστες ( όπως και στη αυχενική )  για αυτό λέω ότι κάποιοι γιατροί δεν την ζητάνε την Doppler γιατί έχουν εικόνα είδη από τον υπέρηχο που σου κάνουν αυτοί.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...