Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα!!

Εύη και Κατερίνα ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα! μιας και απαγορεύονται τα φάρμακα, δοκιμάστε να πιείτε 1 κουτ.γλυκου ξύδι ή να ανακατέψετε 1 κουτ.ελληνικό καφέ με μισό λεμόνι και να το πιείτε (είναι απαίσια και τα δύο γιατροσόφια, αλλά είναι δοκιμασμένα!). Δυστυχώς έχω συχνά διάρροιες από παιδί οπότε τα ξέρω καλά, αλλά στην εγκυμοσύνη με τη λήψη σιδήρου έχει εξισορροπήσει η κατάστασή μου!

Αναστασία στο Μενίδι ε; δεν με βολεύει καθόλου γαμώτο... αλλά αν απελπιστώ και δεν βρίσκω τίποτα θα σε ρωτήσω που ακριβώς για να έρθω! με μπέρδεψες όμως με το ΙΚΑ... γιατί σταματάμε 56 μέρες πριν την ΠΗΤ και εσύ βλέπω από το τικεράκι σου ότι σήμερα έχεις ακόμα 58... σου είχε δώσει βεβαίωση ότι θα γεννήσεις νωρίτερα από το προβλεπόμενο ή έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω; ελπίζω να ειναι το δεύτερο και να πρέπει να σταματήσω από αύριο, χα χα χα! Καλορίζικα τα πραγματάκια της μπέμπας σας!

Ευγενία σου το έχω πει από την αρχή: στο Φουστάνο θα πάμε, πάει και τελείωσε! θα μας κάνει και καλύτερη τιμή αν πάμε πολλές! :lol:

ΜαρίαΚαπ καλή επιτυχία για σήμερα! όλα καλά θα είναι, θα το δεις!

Κορίτσια εγώ πάλι δεν κοιμήθηκα απόψε... ξύπνησα μέσα στη νύχτα γιατί πονούσε η μεση μου, στριφογύριζα πάλι και δεν βολευόμουν με τίποτα... αφού σκεφτόμουν οτι είμαι πανέτοιμη να υποδεχτώ το μωράκι μου, αφού ήδη δεν κοιμάμαι δεν θα αλλάξει τίποτα με τον ερχομό της ;) ! Κι εγώ έλεγα να σταματήσω τη δουλειά για να ρίξω τρελούς ύπνους, αλλά δεν το βλέπω τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!! ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΚ ΤΟΥ MOTHERCARE ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΡΥΩΝΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ. ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ;

ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ. ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ; ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ.

Καλημέρα Νιρο! εγώ Ταύρο μένω, έχω πάει στα mothercare ένα μήνα πριν περίπου... εσύ που μένεις; δεν ξέρω τώρα τι εχει, λογικά θα έχουν βγάλει χειμωνιάτικα, τα καλοκαιρινά τους πάντως δεν μου άρεσαν καθόλου, ήταν πολύ κλασικά τα σχέδια και τα νούμερα φυσικά σπασμένα, σαν στοκ που είναι. Θα πάω κι εγώ σήμερα μετά τη δουλειά να πάρω δωράκι για την αδερφή της βαπτιστήρας μου, λες να σε πετύχω;;; Οσο για την κυτταρίτιδα, εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα μας φύγει, αλλιώς έλα κι εσύ μαζί μας στο Φουστάνο, όσο περισσότερες τόσο το καλύτερο! :D

Κατερίνα μην ανησυχείς, έτσι είναι και το δικό μου το νινάκι! πλέον έχουν μεγαλώσει και είναι και πιό δυνατά, κι εμείς πλέον αισθανόμαστε την παραμικρή τους κίνηση, όχι όπως παλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πλέον καταλαβαίνω και το κεφαλάκι του - επειδή είναι ισχυακός είναι στα πλάγια και χθες σε κάποιες κινήσεις του το επιανα ..ενα στρογγυλό εξόγκωμα - η μάνα μου χθες που είδε την κοιλιά μου ανατρίχιασε - που να την βάλω και να τον νιώσει... Εγώ κορίτσια τις περισσότερες φορές πονάω όταν με κλωτσάει...ίσως φταίει και η λάθος θέση που έχει - Όταν φτάσει τα 3 κιλά τι θα μου κάνει? Θα βογκάω όλη την ημέρα.. :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελες και σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. σημερα δεν εχω ακομα καουρες αλλα με το που θα καταλαβω κατι θα εφαρμοσω την τεχνικη σας!! και γω ξυπναω γυρω στης 7 που φευγει ο αντρουλης μου και μετα ξανακοιμαμε i-)i-)i-)i-) μιας και δεν εχω να κανω τιποτα μετα. σημερα εδωσα να μου πληνουν τα χαλια και θα μου τα φερουν αρχες οκτωβρη, εδω στην πολυκατοικια που να πλυνεις τα χαλια..?? φιλακια τα ξαναλεμε... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα τελικα δεν εχω μονο εγω προβληματα.Ολο τα βραδυ ειχα αγρυπνια η μικρη κουνιεται και πονανε ολα τα εσωτερικα μου οργανα ποναει η πλατη μου το στομαχι μου και τα πλευρακια μου, μου κανουν και παρατηρησεις πολυ γρηγορα βαρυνες, γιατι δεν περπατας μονο εσυ θα κανεις μωρο και καμια αλλη κλπ κλπ μετραω τις μερες αλλα αμα δεν κανεις τιποτα ολη μερα πως να περασει η ωρα και οι μερες. Οσο και να γρινιαζω θα μου λειψει η μικρη μου μαιμουδιτσα που δεν θα ειναι μεσα στην κοιλια μου να με κλοτσαει.Βρε κοριτσια αυτες που εχουν δυο και τρια μαζι στην κοιλια πως αντεχουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα με ποναει η μπεμπα..ενω τα αλλα 2 παιδια μου ποτε δε πονεσαν.με χει ξεπατωσει...οχι μονο οι κλωτσιες της αλλα εχω κ κοιλιακες κραμπες κ τραβηγματα κ σουβλιες μεσα στο πιπι ειμαι μια σακατισα πλεον :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε βρε κορίτσια;;; θα γεννήσουμε όλες τα σούπερ-μωρά;;; :lol:

Ευγενια δεν ξέρω αν ειναι το κεφαλάκι του αυτο το στρογγυλο εξόγκωμα που πιάνεις... γιατί εμένα είναι με το κεφάλι προς τα κάτω από τον προηγούμενο μήνα, και πιάνω κι εγώ ένα στρογγυλό εξόγκωμα στα πλάγια της κοιλιάς μου! μερικές φορές μάλιστα πετάγεται τόσο πολύ, πεπονάκι το λέμε με τον άντρα μου και γελάμε, αφού νιώθω σαν να θέλει να σκίσει την κοιλιά και να βγει έξω! ίσως να είναι η πλατούλα τους, ο ποπός, ποιός ξέρει!

Δήμητρα, σακάτισσα ε;;; μια από τα ίδια, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ και ακόμα ούτε στον 8ο δεν έχω μπει.

Ινα κι εμένα νομίζω ότι θα μου λείψει να κινείται στην κοιλιά! νομίζω ότι όλες το παθαίνουν στην αρχή, με φαντάζομαι να χαϊδεύω μια άδεια κοιλιά! αλλά θα μας απασχολούν τόσο πολύ όντας έξω από την κοιλιά, που δεν θα έχουμε και πολύ χρόνο να το σκεφτούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina είναι το κεφαλάκι του.. εμένα δεν έχει πάρει θέση και σε εκείνο το σημείο ξέρω οτι είναι το κεφάλι του - ο ποπός του είναι εκεί που έπρεπε να είναι το κεφάλι του κανονικά...κάτω!! Ανάποδο παιδί!!!! Λέτε να γυρίσει ή είναι ήδη αργά? Φαντάζομαι ότι όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο απίθανο είναι να γυρίσει..

Εγώ ελπίζω τώρα που θα σταματήσω την δουλειά να νιώθω πιο δυνατή..το πρωί πριν έρθω στην δουλειά πετάω .. μέχρι το βράδυ νιώθω ότι κουβαλάω ένα τσουβάλι 20 κιλών πάνω μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Δήμητρα, και απορούσα τι είναι πιά αυτό το στρογγυλό! σαν πολύ να μας τον "τουρλώνει" όμως, λέτε να μας βγει πεταχτούλα; =))

Ευγενία δεν είναι καθόλου αργά για να γυρίσει, μην σε ανησυχεί ακόμα. Αρα εσένα όντως θα είναι το κεφαλάκι του! μου είπαν ότι αργότερα μπορεί να δούμε και καμιά πατούσα να διαγράφεται κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXX koritsia eimai akomi xalia, den antexw alo...Na sas pw kai to kaliotero :(:( pira molis ston giatro mou thlefono gia na ton simvouleftw kai to sikose mia kuria, einai kai o idios sto nosokomio kai kanei eksetasois mou eipe kai to rantevou mou akiro...Emena vevea den me idopihse kaneis, an den eperna egw tha pigena shmera kai tha perimena san ton vlaka apo thn alh afto me anisixise kapos giati fantazome pos tha einai kati sovaro :roll::roll: den ithela na rotisw kai na ginome adiakrith....Mou eipe vevea pos tha tou milisei to apogevma kai tha me parei thlefono,isos me parapempsei se kapion alo giatro etsi mou eipe.... :(:(

Katerina mipos milises ston diko sou giatro, ti sou eipe esena????

Po,po anxothika twra den thelw na paw se alon pou tha me dei mia fora kai oute tha ton niazei apla tha me ksepetaksei gia na kanei mia eksipiretish.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα!

εγω σημερα ειχα φασινα στο σπιτι..αυτο που με εχει τρελανει ομως ολη μερα ειναι η απιστευτη συχνοουρια που εχω...παιδια καθε δεκα λεπτα παω τουαλεττα...

ειδικα οταν ειμαι ορθια για αρκετη ωρα,νιωθω πιεση χαμηλα στην κοιλια και τρεχω.....

στο προηγουμενο ραντεβου με τον γιατρο μου,μου ειχε πει οτι αυτο που με πιεζει πανω δεξια στον θωρακα ειναι ο ποπος του..φιλια πολλα,θα τα πουμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε συμπεθερούλα μου, περαστικά!! δοκίμασες κανένα από τα γιατροσόφια που σου πρότεινα; τουλάχιστον να σου σταματήσει η διάρροια, μην πάθετε καμιά αφυδάτωση. Πολύ κακώς που δεν σε ειδοποίησαν... εκτός αν θα το έκαναν αργότερα και τους πρόλαβες εσύ. Γιατί να σε παραπέμψει σε άλλο γιατρό, δεν μπορείς να ξανακανονίσεις ραντεβού μέσα στην εβδομάδα με τον ίδιο; ή έστω την επόμενη; Πες της ότι εσύ θέλεις να σε δει ο γιατρός σου και κανένας άλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina den tolmaw na kanw tpt giati ola auta pou mou protines mporei ontos na voithane alla egw exw kai ala kousouria vlepeis, exw kai thn isofagikh palindromish pou me tarakse, apo exthes ponaei kai to stomaxi exw tromeres kaoures kai genika eimai ena eripio milame...Twra pou ematha pos den tha dw kai ton mpempi mou shmera mou erxete na valw ta klamata....

Oso gia ton giatro mou omologw pos anisixisa ligaki giati einai polu tipikos kai isos na einai kati sovaro..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε γαμώτο, έχεις και τις καούρες σου εσύ... α! ξέρω κι άλλο ένα ίσως πιό ακίνδυνο για την περίπτωσή σου: coca cola! αλλά θα πρέπει να την κουνήσεις πρώτα να φύγει το ανθρακικό και μετά να την πιείς! λες να σε πειράξει και η coca cola;

Μην ανησυχείς εσύ και για το γιατρό σου, σου φτάνουν τα δικά σου! άλλωστε δεν είναι απαραίτητο να έχει προκύψει κάτι κακό... και ο μπέμπης σου μια χαρά θα είναι, θα τον δεις την άλλη εβδομάδα δεν φαντάζομαι να σε αφήσουν έτσι! εμένα που ο δικός μου γιατρός θέλει να με δει μετά από 1,5 μήνα;

Δήμητρα, τόσο χάλια με τις κράμπες;; μαγνησιο παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eftixos mou rixnei arketes peripihmenes o mpempis kai kserw oti einai kala.... Isos enoouse na me simvoulepsei gia tis diaries auth pou milisa giati kai egw den thelw na paw alou...Axxx koritsia sas euxome pote na mhn ginete etsi me to stomaxi sas einai pragmatika ena martirio, apo thn mia den thelw na teliwsei h eggumoshnh mou giati thn apolamvanw paroles tis diskolies kai epidi kserw pos den tha kanw alo paidi stenaxorieme pou den tha to ksanazisw otan me to kalo gennuthei apo thn alh den vlepw thn wra na gennusw gia na xapakothw epitelous mpas kai dw mia asprh mera. Vevea exoume kai ton thilazmo meta alla ekei toulaxiston mporw na exw mia epilogh....

Dimitra pou akrivos se pianoun oi krampes??? kaimenoula kai esu..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, σαν πολλά γιατροσόφια να ξέρω...

Μήπως να ανοίξω θέμα "ελάτε στη θεία Λένα για συμβουλές";;;;; χαχαχα!

:?:lol::?:lol:

Kai to gelas. Dose mas ta fota sou giati den thn palevw alo..

Auto me thn coca-cola to iksera kai egw vevea kai to exw dokimasei alla den :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχες πρόβλημα δηλαδή με το στομάχι σου και πριν την εγκυμοσύνη; φαντάζομαι πως θα νιώθεις καημενούλα... κι εγώ που έχω το θέμα με τις διάρροιες το ίδιο χάλια είναι, τουλάχιστον η υποτιθέμενη δυσκοιλιότητα που προκαλεί η εγκυμοσύνη εξισορρόπησαν την κατάσταση και μου επιτρέπουν να τρώω τροφές που πριν την εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να πλησιάσω καν, όπως τα πράσινα λαχανικά, το μέλι κλπ. Και τώρα τα συνήθισα και στενοχωριέμαι που θα πρέπει να τα κόψω πάλι μόλις γεννήσω... Οντως η coca cola είναι το πιό "light" γιατροσόφι, ο ελληνικός με το λεμόνι είναι το πιό δυνατό! αλλά με το στομάχι σου μπορεί να σε ταράξει... τρώγε τουλάχιστον στέρεες τροφούλες μέχρι να σου περάσει, και μακριά από γαλακτοκομικά (εκτός από φέτα, φάε κάνει καλό!), πράσινα λαχανικά, μέλια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se katalavenw apolita Enina mou kai egw kapos etsi eimai mhn nomizeis, den mporw na faw pola pragmata alla kai twra pou nomiza pos tha exw kapia diskiliotita eimai opos kai prhn," diskiliotita ti einai auto" :?::?: Me to stomaxi paidevome apo 20 xronon, ton kafe twra pou eimai egguos oute na ton mirisw den mporw poso malon na ton pio me pirazei para polu....

Paw na kanw ena mpanaki mpas kai estanthw ligaki kalitera giati arxisa na salternw edw mesa toses meres, kai ithela authn thn evdomada na teliwsw kai ta psonia mou alla kala lene "otan kanoume sxedia o theos gelaei"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Ρηνιώ, που χάθηκες τόσες μέρες;; μια χαρά ο γιόκας σου, σούπερ! όταν μπορέσεις για πες κι άλλες λεπτομέρειες για αυτόν τον υπέρηχο ανάπτυξης! που τον έκανες, ειναι έγχρωμος; γιατί θέλω να κάνω κι εγώ ένα υπέρηχο έξω αρχές Οκτώβρη, να ηρεμήσω!

Ευγενία καλώς τα δέχτηκες! θα ξεκουραστείς από εδώ και πέρα. Ασε αυτή η συζήτηση για τα πόδια πονάει πολύ! εκεί που είχα ωραία αδύνατα ποδαράκια, με ελάχιστη κυτταρίτιδα μόνο στον ποπό, τώρα ούτε να τα βλέπω δεν θέλω! τόσες "τρύπες" ούτε το ένταμ δεν έχει! :shock:

ενινα μου,τι κανεις?

τον εκανα στο Αττικο,δεν ειναι εγχρωμος ,αλλα σου κανει βασικες μετρησεις στο μωρο και παλι ,οπως στον β επιπ καθως και μινι ντοπλερ!!!!

εγω θελω και εναν εγχρωμο,θα ρωτησω που και ποσο...ρωτα και εσυ και τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη είχα ρωτήσει πριν 1 μήνα στο Λητώ και, αν θυμάμαι καλά, μου είχαν πει γύρω στα 100 €... θα ξαναπάρω όμως και θα σου πω! θα ρωτήσω και στη βιοιατρική. Στο Ιασώ μην πάρεις, ήταν αρκετά πιό ακριβό. Μάθε κι εσύ ό,τι μπορείς και πες μου! ακόμα κοιτάζω την 4d φωτογραφία της που εχω από τη Β΄επιπέδου και χαζεύω! φαντάσου να δούμε τις φατσούλες τους τώρα, που έχουν μεγαλώσει και έχουν και φρυδάκια, βλεφαρίδες... αχ είναι ήδη σχηματισμένα μικρά ανθρωπάκια!

Δήμητρα, εσύ που έκανες έγχρωμο στη Γερμανία πόσο έδωσες; ή ήταν δωρεάν προγραμματισμένη εξέταση;;; πες το μας κι αυτό να φρικάρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγώ έχω από τότε που γεννήθηκα πρόβλημα δυσκοιλιότητας..η καθεμία με το κουσούρι της. Εγώ δεν τρώω μερικές τροφές γιατί μου προκαλούν τρομερή δυσκοιλιότητα - όπως η φρυγανιά. Κουλούρια, παξιμάδια κλπ με ιδιαίτερη προσοχή. Πάλι καλά που δεν έχω καούρες γιατί τι θα έτρωγα. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τρώω all bran και ακτινίδια, τα οποία πλέον δεν θέλω ούτε να τα βλέπω μπροστά μου. Και αν με πιασει κρίση, μόνο με χάπια την βγάζω. Πάλι καλά που πριν είχα και δυσμηνόρροια στην περίοδο και γινόταν κάτι...Τώρα με φρούτα και πολύ νερό την παλεύω..στην αρχή της εγκυμοσύνης, μόνο με χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eirhnh ti kaneis? Guest star exeis ginei, erxese kai eksafanizese pali katse kai ligo na se doume vre.... :D

H nifh mou pou ekane uperixo thn perazmenh Pemth mou eipe pos htan telia, akomi kai ta vlefara pou anigokline fenotan pentakathara, vizene kai to xeraki tou to anepsoudi mou... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...