Μετάβαση σε περιεχόμενο

s.o.s


tinaconstantinou

Recommended Posts

gia sas koritsia kai apo mena thelo an exete paromia empiria na me boithisete exo 2 mines kathisterisi me arnitiko test egkimosinis uparxi periptosi na min eine swsto; kai kati allo kathe mera niotho to stithos mou kai poio baru kai ponous tromerous xamila afou oli tin ora trexo toualeta mipos kai irthe. sugnomi an sas kourasa filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι μεχρι τωρα δεν εχεις κανει χωριακη να σιγουρευτεις?ειναι μεγαλο το διαστημα κ τα τεστ πολλες φορες εχουν αποδειχθει αναξιοπιστα ή ακομα μπορει κ να εκανες νωρις το τεστ κ να μην εδειξε.πως αντεχεις τετοια αγωνια 2μηνων?γνωμη μου να κανεις επειγοντως χωριακη κ φυσικα να σε δει γιατρος γιατι μπορει να υπρχει καποια διαταραχη εκτος απο εγκυμοσυνη.εχεις σταθερο κυκλο ή προβληματα με περιοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ...αλλη κοπελα εκανε 3 τεστ αρνητικα και

η χοριακη εδειξε αμεσως νουμερακι καλο!!!

για κανε μια χοριακη να δεις...μην το αφηνεις τοσο καιρο κι εσυ

αντε μην εχουμε σε λιγο γεννητουρια!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisi m euxaristo polu exo panta kathisterisi stin periodo m basika exo megalo kuklo den exo kati allo giro stis 35 me 40 meres all auti tin fora kathisterisa polu kai ekana kai test egkimosinis prin mia ebdomada kai edixse arnitiko tote eipa ok tha erthi alla tipota kai to poio periergo eine oti to stithos m fouskoni anti na xsefouskoni den xsero alithia ti na kamo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η επιστημη συκωνει τα χερια ψηλα...αλλο 40 μερες κυκλο κ αλλο 60 μερες καθυστερηση.καλυτερα να κανεις χοριακη 100% κ σιγουρα να πας σε γιατρο για να ρυθμισεις αυτην την ασταθεια.αλλιως τι να πω...οπως λεει κ η ζαχαρενια κοιτα μη γεννησεις κ δεν το παρεις χαμπαρι.οτι επιθυμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως ειπαν και τα άλλα κοριτσια...το καλύτερο που χεις να κανεις ειναι μια χωριακή....και γρηγορα....και η κολλητη μου ετσι ειχε ασταθη κυκλο....δυο μηνες δεν της ειχε ερθει και τελικα ειναι πάλι εγκυος....περιμενουμε τα νεα σου....ευχομαι ευχαριστα.... ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμμμμμ

1. γρηγορα σε ενα μικροβιολογικο για μια χοριακη

2.ανεξαρτητου αποτελεσματος κλεισε ενα ραντεβου με εναν γυναικολογο...(αν ειναι θετικη η χοριακη θα σου δωσει οδηγιες κ αν ειναι αρνητικη θα σου ρυθμισει τον κυκλο) ;)

Ααααα και μια ερωτηση....μπορω? :blush::blush: Θα την κανω!

Εσυ ποιο θες να ειναι το αποτελεσμα??? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω καθυστέρηση 2 μήνες (χαχαχαχα) και το τεστ που ειχα κάνει ηταν αρνητικό.....

Κοίτα λιγο το τικερακι μου , ακουσα και τη καρδουλα του!!!

;)

Πας σε ενα μικροβιολογικο και ζητας β'χοριακη εξεταση. Σου παιρνει λιγο αιματακι.Πληρωνεις 20 ευρω και σου λέει ποτα θα παρεις τα αποτελέσματα.

Απλη διαδικασία!!!

GOOD LUCK!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tina και κατευθείαν στον γυναικολόγο να πας πάλι καλό είναι γιατί αν είσαι έγκυος θα ακούσεις και την καρδούλα του τόσες μέρες καθυστέρηση!!! Παρ' όλα αυτά καλό είναι μετά την χοριακή είτε δειξει αρνητικό είτε θετικό να πας στον γιατρό να σε κοιτάξει μήπως υπάρχει και κάποια άλλη διαταραχή για να το ρυθμίσεις.Αλήθεια σου έχει ξανα τύχει τόοοσο μεγάλη καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinaconstantinou έγραψε:

exo 2 pedakia alla an irthe trito pedakia megali eulogia apla sta alla m pedia edixne to test giauto eime ligo aporimeni kai to stithos m mepona afantasta euxaristo polu filakia

αααα εχεις 2 παιδακια!!!! οποτε εχεις κ αναλογη εμπειρια!!!

Καταρχην να τα χαιρεσαι κ μακαρι να υπαρχει και τριτο ζουζουνι στα σκαρια!!!

Καλα αποτελεσματα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το ηξερα απο την αρχη , απλα ηταν αρνητικο το τεστ μου!!!

Απλα αν εχεις μεγαλο κυκλο μπορει η συλληψη να έγινε την 30η ημερα και γι'αυτο να μη δειχνει το τεστ! Εχω φίλη που η σύλληψη έγινε τη 32η μέρα της περιοδου. Ειχε πονάκια και νομιζε οτι ειναι περιοδου κ τελικα ηταν ωορρηξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...