Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Καλά είμαι,Βασούλα μου!

Έχεις ένα δίκιο Λαμπρινή μου.Εγώ εκτός από αυτό θα ήθελα να έχω και τέτοιο σώμα.ΑΑααααααχχχχχχ!Περασμένα μεγαλεία! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου θα σας αφησω προς το παρον !!!

παω να κανω μια μασκα και μετα ξαπλιτσα!!!!!!

αν με πιασουν πονοι μετα δυσκολα περνανε ...

θα τα ξαναπουμε ...

φιλια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Γιελίζ,τι κάνεις εκεί;Χωρίζω τώρα αμέσως :P Τι να το κάνεις όμως;Δηλωμένος gay.Αυτά είναι :(

Δεν πειράζει Κατερίνα μου ας είναι gay το παιδί!!! Έμας μας φτάνει να τον βλέπουμε!!! :P:P ε?

Λαμπρινή μου είπα βρε να σας κάνω να ξεχαστείτε λίγο... έτσι να χαρούν τα ματάκια μας!!! :blink::blink::blink::blink::blink:

Και συνεχίζω.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση WENDY μου. Τελικά σήμερα μονοπωλήσαμε το forum έτσι ? Χάθηκαν οι υπόλοιπες. Τα λέμε αργότερα...

Κατερινάκι μου για το σώμα δεν το συζητάω καν... πικρή ιστορία (αλλά που θα πάει... πάλι με χρόνια με καιρούς - πάλι δικά μας θα 'ναι) :) :) :) :) :) :)

Μια χαρά είναι κ οι φακές... αλλά κ της ταβέρνας το φαγητό καλόοοοοοοο χωρίς κούραση κ το φέρνουν κατ' ευθείαν μπροστά σου. χιχιχιχιχιχιχιχιχι

Κορίτσια σας αφήνω κ γω να πάω να στρώσω το τραπέζι και τα λέμε τ' απογευματάκι... γιατί το μεσημέρι επιβάλλεται λίγη ξάπλα.......

Φιλάκια πολλά σε όλες κ καλή όρεξη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

kalimera kotritsakia!!! :) ti kanete?

8elka katrina vasilikula-na sas zisoyne ta mwrakia!!!!

emeis simera eixame paei sto paidigiatro-ola kala!!!o mpempis megalwni :):):) exei paei 4350 :):) .

prosa8w na valw ticeraki alla me petaei exw........gt????????????? :(

help :):( !!!!!!!kuo-esy pou ksereis????????!!!! :)P8231796.JPG

Ενταξει αυτο το αντρακι το μικρο με εχει τρελανει...πολυ αντρακι οι ποζες που περνει οταν κοιμαται ειναι απιστευτες ειναι σαν να σου λεει ειμαι πολυ αντρας.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου....

πολλα νευρα σημερα δεν εχω κοιμηθει καθολου...

δεν μπορουσα να βολευτω με τιποτα ποναγα απο κατω αρκετα δεν μπορουσα να γυρισω πλευρο καθε φορα που γυρναγα βογκουσα... :(:(:(

ειδατε στις ειδησεις στο σταρ με τα διδυμα????

μια κοπελα γεννησε προωρα 27 εβδομαδων τα διδυμακια της ενα αγορι κ ενα κοριτσακι το κοριτσακι ηταν υγειεστατο κ τα καταφερε το αγορακι ομως οχι ετσι της δωσανε στην αγκαλια της το αγορακι να το αποχαιρετησει η μανουλα του ομως δεν μπορουσε να το δεχτει και το κρατησε στην αγκαλια της 2 ωρες το χαιδευε κ του μιλαγανε με τον αντρα της κ του λεγανε για τα ονειρα που ειχανε κανει για την αδερφουλα του κ για αυτον κ τον παρακαλαγε να μην αφησει την αδερφουλα του μονη της κ το μωρο αναστηθηκε αρχισε ξαφνικα να χτυπαει η καρδουλα του κ να αναπνεει λενε οι γιατροι οτι το σωμα κ η θερμοκρασια της μητερας του λειτουργησε σαν θερμοκιτηδα... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

απιστευτο??????πολυ συγκινηθηκα.....

Κυο μου λογικο ειναι να μην σου φαινεται περιεργο...σημερα αναρωτιομουνα τι παιδι θα βγαλω...θα ειναι ηρεμο η θα με ξεπατωσει τελειως... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τυχερη κ εγω θελω δουλεια απο το σπιτι....κ Ford Fiesta....

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια αλλα απο την νυστα δεν μπορω να γραψω αλλο... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι και εγώ!!! Χωρίς κανένα σύμπτωμα εννοείται!!!

kuo, συγχαρητήρια για τη δουλειά!!! Θα την κρατήσεις και μετά ή μόνο μέχρι να γυρίσεις?? Πώς πήγαν τα ψώνια? Πήρες κάτι καλό?

Ρόζη, τι μαγουλάκια είναι αυτά! Αφρατούλης και γλύκας ο γιός σου!

Yeliz, ανεβαστικά τα οφθαλμόλουτρα!!!χι χι χι

Ντόρα, το είδα στο ίντερνετ αυτό που λες με τα διδυμάκια και μου φάνηκε απίστευτο (τι κλάμα έριξα δε φαντάζεσαι) http://www.tlife.gr/Article/moro/0-9-5267.html

Η Αννούλα δεν μπήκε καθόλου???Ελπίζω να είναι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή εμένα είχε προσσφερθεί ο άντρας μου να μου τα κόψει αλλά προτίμησα να ζοριστώ :P:P:P

kuo μου όντως η Έλλη την είχε γλυτώσει από αυτά και δεν την προλαβαίναμε ούτε πάνες, μιλάμε για 10-12 την ημέρα!!! Με τον ίδιο τρόπο που σας έκανε η παιδίατρος προσπαθώ και εγώ να την βοηθήσω να ανακουφιστεί η καημενούλα :S

rozi κουκλάλι ο μπέμπης και τι μαλί :woohoo: :woohoo:

dorrita με το καλό, υπομονή λιγάκι ακόμη έμεινε!

Αγγελικούλα μου μπράβο σου που είχε τον τοκετό που ήθελες! Τα κατάφερες θαυμάσια κοπέλα μου! και εγώ σαν και εσένα, σαν να μην γέννησα :side:

Wendy μου εύχομαι και εσύ όταν έρθει η ώρα να γελάς συνέχεια! Αφού όλα πήγαν καλά ευχαριστιόμουν τις μοναδικές αυτές στιγμές που μου χαρίσαν τα μπουμπουκάκια μου(και στην Έλλη έτσι είμουν)! Ασε που όπως είπα και πιο πάνω, σαν να μην γέννησα!(ελπίζω να μην γίνομαι κουραστική με αυτό :blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου soypitsa γειά σου Ντόρα! :kiss::kiss::kiss:

Μόλις χθές έβλεπα στο Greys Anatomy που σώσανε ένα πρόωρο μωράκι(28 εβδ) που ήταν σχεδόν πεθαμένο... το πήραν αγκαλιά για να μην πεθάνει μόνο του και αυτό έζησε κα είπαν ότι χωρίς να ξέρουν εφάρμοσαν τη μέθοδο του καγκουρό... μάλλον και στη περίπτωση με το αγοράκι απο τα δίδυμα συνέβη το ίδιο...

Διάφορες μελέτες που έγιναν σε αίθουσες εντατικής φροντίδας νεογνών, απέδειξαν ότι τα πρόωρα αισθάνονται ότι κάποιος τα ακουμπά και καταγράφουν το "μήνυμα" στο μυαλό τους. Έτσι αν μια νοσηλεύτρια τα πιάσει λίγο άγαρμπα, την επόμενη φορά την αναγνωρίζουν και προσπαθούν να την αποφύγουν -και ας ζυγίζουν μόνο 800 γραμμάρια! Συνειδητοποιούν πολύ γρήγορα ποιοι είναι οι γονείς τους και αναπτύσσουν επικοινωνία μαζί τους από τις πρώτες ημέρες της ζωής τους. Γι' αυτό, οι νεογνολόγοι παροτρύνουν τις μητέρες να χαϊδεύουν το μωρό τους ακόμη και μέσα στη θερμοκοιτίδα. Τους συνιστούν ακόμη, μόλις μπορέσουν, να το πάρουν στην αγκαλιά τους και να το ακουμπήσουν κατάσαρκα πάνω στο στήθος τους. Αυτή η άμεση επαφή, δέρμα με δέρμα, πάνω στο στήθος της μαμάς λέγεται "καγκουρό" και έχει τις ρίζες της στην κλασική εικόνα των Ινδιάνων, οι οποίοι έδεναν το μωράκι τους με ένα μαντίλι μέσα από το πουκάμισό τους. Πολλοί ερευνητές νεογνολόγοι υποστηρίζουν ότι η μέθοδος του καγκουρό βοηθά στην ανάπτυξη του παιδιού όχι μόνο ψυχοκινητικά αλλά και σωματικά. Παρατήρησαν ότι τα νεογέννητα που έμεναν πολλή ώρα στο στήθος της μητέρας τους κέρδιζαν 30 γραμμάρια την ημέρα, ενώ τα υπόλοιπα κέρδιζαν μόνο δέκα γραμμάρια.

Η δύναμη της αγκαλιάς

Στοιχεία από έρευνες στο Μόντρεαλ του Καναδά αποκαλύπτουν ότι η αγκαλιά και η σωματική επαφή, τόσο από τη μητέρα όσο και από τον πατέρα, μπορεί να επηρεάσουν θετικά την ανάπτυξη του εγκεφάλου στα μωρά και πιθανόν να δίνουν ώθηση στη φυσική τους ανάπτυξη. Κι αυτό γιατί με τη σωματική επαφή ενεργοποιείται ο παράγοντας συναίσθημα, που μπορεί να παίξει και αυτός ρόλο στην ανάπτυξη. Με βάση αυτά τα δεδομένα, σε κάποιες μονάδες εντατικής θεραπείας νεογνών στο εξωτερικό εφαρμόζεται η μέθοδος καγκουρό. Ενθαρρύνονται δηλαδή οι μητέρες που έχουν γεννήσει μωρά πρόωρα και λιποβαρή να τα κρατούν αγκαλιά κάποιες ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας ώστε το σώμα τους να ακουμπά στο δικό τους. Έχει αποδειχτεί ότι τα μωρά που έρχονται σε επαφή με το σώμα της μητέρας κερδίζουν περισσότερο βάρος. Παρόλο που η συγκεκριμένη μέθοδος δεν εφαρμόζεται στην Ελλάδα, οι νεογνολόγοι στη χώρα μας παροτρύνουν τους γονείς, τα μωρά των οποίων έχουν γεννηθεί πρόωρα και νοσηλεύονται στις θερμοκοιτίδες, να αρχίζουν να τα αγγίζουν μόλις η κατάστασή τους σταθεροποιηθεί.

• Η αγκαλιά είναι απαραίτητη και για τα μεγαλύτερα παιδιά αφού τα βοηθάει να νιώσουν αγάπη και ασφάλεια, παράγοντες που ευνοούν την ψυχική, πνευματική και πιθανόν και σωματική ανάπτυξη. Ανεξάρτητα εξάλλου από το αν η αγκαλιά εξασφαλίζει ή όχι έξτρα πόντους, όλοι ξέρουμε καλά πως ποτέ δεν είναι περιττή!

Ενδιαφέρον ε?

Μαρέσει που λένε να μην τα κρατάμε πολύ αγκαλιά τα μωρά για να μην μάθουν και μετά θέλουν αγκαλιά συνέχεια και γκρινιάζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααααααααααααααα

ενα ενα τα θυμαμαι....

Doritaki καλως ηρθες στην παρεα μας....με το καλο το νινακι σου....κ εγω περιμενω συντομα το αντρακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Τι κανετε κοριτσια?

Εγω αυριο μπαινω για καισαρικη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Σημερα απο το πρωι (και τη νυχτα μη σας πω)με εχει πιασει ενα κλαμα ανευ λογου :( Δεν ξερω γιατι κ δεν μπορω να σταματησω.Βλεπω τηλεοραση κ κλαιω,μου μιλανε κ κλαιω,τρωω κ κλαιω...πολυ χαλια :S Δεν ειναι οτι φοβαμαι,ουτε ιδιαιτερο αγχος εχω,απλα κλαιω :silly:

Αχ,σας ζαλιζω με τα δικα μου κ δεν προλαβα απο την κλαψα να δω κ τα νεα σας...Ελπιζω ολες να ειστε καλα και...χαρουμενες ;) και καντε κ μια ευχουλα κ για μενα να πανε ολα καλα αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi τι κουκλος!!!φτου φτου!!να σας ζησει το αντρακι.

Λαμπρινη με τσακισες με το φαγακι σου!τι υπεροχη φωτο!!!το μικρο σου αντρακι ειναι ολα τα λεφτα!να σου ζησει!

Κυο μου συγχαρητηριααα εις διπλουν!!!!!φιεστα ε????τελεια επιλογη!στο λεω εκ πειρας(4 μηνες το εχουμε :blink: )

Βασουλα τι αντρακλας ειναι αυτος???αγγελουδι!

Ντορακι γιατι νευρα???το ειδα στο φβ αυτο που λες..απλα τελειο!

Ζιζ με το καλο κοριτσακι μου!!!με κανεναν πονο ευχομαιιιι!!!

Κατρινακι να σου ζησεεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!να ειναι γερο κ ευτυχισμενοοοο!!καλη λοχεια κοριτσακι μου!!!!!!!περιμενουμε φωτο κ ιστοριαααα!! :kiss:

Αγγελικη μου δυσκολος αλλα πολυ συντομος ο τοκετος σου ε????

Γιελιζ μου τι μας κανεις??????αχχχχχχ!!κ δεν μπορουμε ακομα να εκμεταλλευτουμε την κατασταση.. :blush::huh:

Αννουλα μουυυυυυ!!καλη μου συμπεθερουλα!!γιατι μου κλαις?????δεν τα ειπαμε αυτα????το ξανασυζητησα με τον Νικο κ μου ειπε πως δεν υπαρχει περιπτωση ενα παιδι να κολλησει ενηλικα φυματιωση..εχει πεσει θεμα εξετασεων κιολας!εγγυημενα πραγματα!ο λογος ειναι οτι τα μωρα δεν "εκτοξευουν" τοσο ευκολα σταγονιδια σαλιου οσο ενας ενηλικας!μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου!θα καταφερεις να θηλασεις τον γαμπλουλη μου κ θα ειναι υγειεστατος..κ συ φυσικα!προσπαθησε να χαρεις τις τελευταιες μερες τις εγκυμοσυνης σου.μη μαυριζεις τη ψυχουλα σου κ στεναχωρεις κ το αντρακι σου..μια γλυκεια-ζεστη αγκαλιτσα απο μας! η καραμελιτσα μου σε παρακαλει πολυ να μην στεναχωριεσαι κ σου στελνει ενα γλυκο γλυκο :kiss:

βρε κοριτσια εσεις που γεννησατε φυσιολογικα μετα απο ποσο καιρο καταφερατε να... εε..ξερετε μωρε..να...μπιπ.. :blush:

να κανετε αγκαλιτσες βρε με το αντρακι σας!εγω ακομα εχω λιγο αιματακι αλλα νιωθω σαν να υπαρχει κιολας κατι μεσα στο πιπι κ μ'ενοχλει..το εχει νιωσει καμια αυτο?

πηγαμε στην μαια σημερα..εχουμε φτασει αισιως τα 55 εκατοστα + 4040γρ.βαλαμε σε μια εβδομαδα310γρ..γιατι γκρινιαζει το τρελο μου τα βραδια δεν καταλαβαινω :blink::blink::blink::blink:

δυσκολα βραδια περναμε κοριτσια...οι ακομα εγκυουλες κοιμηθειτε οσο μπορειτεεεεεεεεε!

:kiss::kiss: σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz μου,εύχομαι όλα να πάνε καλά.Μημ κλαις βρε κοριτσάκι μου!Είσαι φορτισμένη συναισθηματικα.

Ντόρα και εγώ το είδα αυτο με τα δίδυμα στην τηλεόραση.Απιστευτο ε;Τι σου είναι η φύση!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι. Δε φάνηκε καθόλου η Άννα μας ε; Λέτε να γέννησε;; Σήμερα είναι η ΠΗΤ της ;)

Με το καλό Πόπη! Έχει αγχωθεί και συγκινηθεί ε; Όλα τέλεια θα πάνε, μη φοβηθείς καθόλου :kiss: Και σταμάτα να κλαις ντε! Τι θα κάνεις όταν δεις το μωράκι σου δηλαδή; :P

Ντορίτα, καλωσόρισες! Με το καλό ο μπέμπης :)

Λαμπρινή, τι κουκλί τσαχπίνικο είναι αυτό; Πω πω, τα φαντάζεσαι με το αδελφάκι του;; :cheer:

Ιχχ, ξέχασα τι άλλο διάβασα :unsure: Εν τω μεταξύ πήγα να πάρω ένα ψιλοκαλό παντελόνι ενόψει (του μάλλον τυπικού) ίντερβιου γιατί δε μου κάνει τίποτα και έφαγα την απογοήτευση της ζωής μου. Μόνο σαλάτες για κανα τρίμηνο :ohmy::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΙΟΥΑΚΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΝΕΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΙ 1 ΚΙΛΟ 16 ΩΣ ΤΩΡΑ :woohoo:

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΝΑ ΖΑΧΑΡΟ.

ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΝΑ ΝΕΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ?

ΝΤΟΡΙΤΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!!

ΟΥΑΟΥ!!!!!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ta exw ftisei :huh: an dioro thilazw

tespa sas diavasa en sintomia an kai de thimamai ta perissotera :blush:

katerinofoufou mou tha kanw accept prepei na exw kai alles aitiseis filias apla den exw mpei na kanw comfirm :blush:

rozi mou nai itan toketos gia gera neura xaxaxaxa :laugh: egw ta paiksa alla i mikri vgike ataleporiti pragma pou me xaropoiei idieteros :)

labrini mou koukli o mikros kai sou moiazei kiolas ;)

osa koritsakia gennane me to kalo kai me enan pono :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax,Kuako μου!Αυτό όντως με τα ρουχα μετά τη γέννα είναι τρελλή απογοήτευση!

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν με την Άννα.Μήπως έγινε το θαύμα.Όχι τίποτα ήταν και ψυχολογικά πεσμένη.Μακάρι και να πήγαν όλα καλά.

Αγγελικούλα,αυτό με το θηλασμό το σκέφτομαι κι εγώ.Στη μεγάλη μου με θυμάμαι ώρες ατέλειωτες να θηλάζω,που σημαίνει μηδέν ύπνος.Μόνο μητρικό δίνεις ή και συμπλήρωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou και εμένα η Έλλη μου θήλαζε ώρες ατέλοιωτες και ήταν κολλημένη πάνω μου και μόνο αγκαλιά κοιμόταν!!! :woohoo: Τώρα με την νέα μπουμπού ευτυχώς τα πράγματα είναι καλύτερα, θηλάζει και πιο γρήγορα και πιο αποτελεσματικά! Ευτυχώς γιατί αλλιώς δεν παλεύεται όταν υπάρχει και άλλο παιδί στο σπίτι που θέλει επίσης την φροντίδα και την σημασία του ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou thilasmo oso mporw mono ama de xortenei dinw simplirwma kai auto eidiko wris laktozi kathos ap oti fainete i mikri mou opws kai gw exei diseneksia sti laktozi :dry:

pantos exoume kanei magoulakia :woohoo:

gennithikame 2.730gr kai konteuoume idi ta tria :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...