Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!ΚΑΤΡΙΝΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟ ΑΛΚΜΗΝΑΚΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα με πιανουν αρκετα εντονα πονακια περιοδου ...

οχι σαν να ειναι να αδιαθετησω αυριο αλλα σημερα!!!!!

ξαπλωνω και περνανε ..τωρα αν ξαναερθουν δεν ξερω ελπιζω πως οχι !!!!!

σε περιπτωση που μου τυχει κατι θα σας ενημερωσω σιγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!Ηρθα και εγω!!

Αγγελικούλα μου ταλαιπωρήθηκες στη γέννα?Καλά ηθελες να φύγεις?? Θεϊκό... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αξιζε όμως τον κόπο η κουκλίτσα σου.

Και εγώ έχω πονάκια περιόδου και κατι τσιμπίματα κατω χαμηλά σαν μαχαιριές. :(

Βασούλα μου δε σου παίρνει παγωτό?Καλέ τι τους πιάνει ώρες ώρες.Τόσα τραβάμε εμείς καθημερινά... Άντρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες!Λαμπρινούλα μου,Δευτέρα με το καλό;Άντε κοριτσάκι μου,εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!

Αννούλα,ελπίζω να είσαι καλύτερα ψυχολογικά!

Wendy και soupitsa,οι πόνοι της γέννας είναι σαν πόνοι περιόδου.Συνοδεύονται όμως από πέτρωμα της κοιλιάς και θα πρέπει να είναι ανά τακτά χρονικά διαστήματα,δηλαδή κάθε 20 λεπτά ή κάθε 10 λεπτά κ.τ.λ.Η κοιλιά γίνεται τόσο σκληρή όσο το γόνατο.Δεν είναι αμέσως πολύ δυνατοί.Να φανταστείτε εμένα στην πρώτη γέννα μου πήρε πολλή ώρα να καταλάβω ότι γεννάω (και δεν το κατάλαβα εγώ,αλλά η μάνα μου),γιατί νόμιζα ότι είναι το έντερό μου.Ήταν δηλαδή υποφερτοί πόνοι που ερχόντουσαν κάθε 5 λεπτά.Βέβαια,ίσως σε κάθε γυναίκα να είναι διαφορετικά,όπως είναι διαφορετική και η αίσθηση του πόνου.Ελπίζω να σας βοήθησα και να σας κατατόπισα κάπως. :dry: Πάντως προσπάθησα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,Σταυρούλα μου!Αυτό ξαναπες το.Άντρες!Τους βαράει η γαϊδουριά πού και πού.Κι εσύ με πονάκια;Ο γιατρός σου έφυγε ή όχι ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφυγε σήμερα Κατερινα μου.Μου είπε να μην περπατάω πολύ για να μην εχουμε γεννητουρια και μου κούνησε το μαντήλι... :laugh: :laugh:

Εσύ πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι μωρέ.Κουράζομαι με το παραμικρό πλέον.Δεν κάνω τίποτα και κουραζομαι.Ζεσταίνομαι και λαχανιάζω στα καλά του καθουμένου.Πότε γυρνάει ο γιατρός;Σε μία εβδομάδα είχες πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι.Το βράδυ της άλλης Παρασκευής.

Και εγώ κουράζομαι πάρα πολύ.Ουτε να μιλήσω δε μπορώ.Ειδικά στα μαθήματα που κάνω και μιλάω συνέχεια εξαντλούμαι.

Εσύ έτοιμη? Πότε έχεις ξανά ραντεβού με τον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,έχω ετοιμάσει τα πράγματά μου εδώ και πολύ καιρό.Την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού και τη Δευτέρα καρδιοτοκογράφο.Άντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κατρίνα μου την Δευτέρα ειναι η μεγάλη μέρα... Δεν παίρνει αναβολή με τπτ. Και να θέλει να με κοροϊδέψει η μπουμπού δεν θα μπορέσει...

Αχχχχχχχ άντρες κοριτσάρα μου... γι' αυτό κάνε καβάτζα στην κατάψυξη... εγώ αυτό έκανα!!!

Όσο για την κούραση... αφήστε τα. Δεν μπορώ να πάω ούτε 10 μέτρα... αυτό που έκανα σήμερα ήταν υπερβολή για μένα... Έφυγα απ' το σπίτι στις 9:30 κ γύρισα στις 13:30. Και είπα να μην πάω με τ' αμάξι (που να το παρκάρω στην Κηφισίας) κ πήγα με το μετρό από το Αιγάλεω. Δεν μου φταίει το μετρό αλλά το περπάτημα... :) :) :) :) ήταν η τελευταία φορά όμως.... ΟΥΦ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα μου να σας ζήσει το μωράκι σας... πάντα ευτυχισμένο κ καλότυχο !!! Τελικά δεν θα γίνουμε συμπεθέρες... μόνο φίλες μπορούμε !!! :) :) :) Πολλά πολλά φιλάκια. Σε περιμένουμε για τα νεάκια σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου!!!! :kiss::kiss::kiss:

Μου λείψατε πολύυυυυυυυυυ!!!

Δεν πολυμπαίνω στο μαμμυ...περισσότερο στο facebook μπαίνω γιατί είναι πιο γρήγορο..Το μαμμυ μέχρι να ανοίξει τη σελίδα ξυπνάει ο μπεμπάκος μου! :laugh:

Είμαστε πολύ καλά!!!!

Βλέπω οτι η λίστα της Κατερίνας μεγαλώνει με τα γεννητούρια!!!Πόσο χαίρομαι!

Κατρινάκι, Θέκλα και Βασιλικούλα να σας ζήσουν τα μικράκια σας!!!Γερά και καλότυχα να είναι!

Αγγελικούλα τι γέννα ηταν αυτή;Ησουν πολύ τυχερή!Γρήγορα ξεμπέρδεψες!!!

Τα μπεμπάκια μας τι κανουν;;;

Σας φιλώ γλυκάαααα!!!

Να σας βάλω και μια σημερινή φωτό;Θέλετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε πλησιαζει κ η δικη σου η ωρα εμενα θελει να βγει κ δεν το αφηνει ο κακος γιατρουλης.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βεβαια ειναι για το καλο του αλλα το αντρακι μου θελει να παρει αγκαλιτσα την μανουλιτσα του..... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

κοριτσάκια μου!!!! :kiss::kiss::kiss:

Μου λείψατε πολύυυυυυυυυυ!!!

Δεν πολυμπαίνω στο μαμμυ...περισσότερο στο facebook μπαίνω γιατί είναι πιο γρήγορο..Το μαμμυ μέχρι να ανοίξει τη σελίδα ξυπνάει ο μπεμπάκος μου! :laugh:

Είμαστε πολύ καλά!!!!

Βλέπω οτι η λίστα της Κατερίνας μεγαλώνει με τα γεννητούρια!!!Πόσο χαίρομαι!

Κατρινάκι, Θέκλα και Βασιλικούλα να σας ζήσουν τα μικράκια σας!!!Γερά και καλότυχα να είναι!

Αγγελικούλα τι γέννα ηταν αυτή;Ησουν πολύ τυχερή!Γρήγορα ξεμπέρδεψες!!!

Τα μπεμπάκια μας τι κανουν;;;

Σας φιλώ γλυκάαααα!!!

Να σας βάλω και μια σημερινή φωτό;Θέλετε;;; mammy4-20100826.jpg

κοιτα μουτρακια ομορφααααααααααααααααααααααααααααα......

ειναι τελειος......

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'στε καλά κορίτσια!!!

Είναι οοοοοοοοτι καλύτερο έχει συμβεί στην ζωή μου!!!

Χαλάλι το ξενύχτι!!!Μόλις με κοιτάξει με τα ματάκια του ξεχνώ και την κούραση και ολα!!!

Κοιτάξτε πάντως να κοιμηθείτε όσο μπορείτε για να έχετε δυνάμεις!!!

Ντόρα μου κάτσε ξεκουράσου, κοιμήσου και άκου τον γιατρούλη που δεν σε αφήνει να γεννήσεις ακόμα!Για να πάρεις δυνάμεις το κάνει!!!

Φιλιάαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Να'στε καλά κορίτσια!!!

Είναι οοοοοοοοτι καλύτερο έχει συμβεί στην ζωή μου!!!

Χαλάλι το ξενύχτι!!!Μόλις με κοιτάξει με τα ματάκια του ξεχνώ και την κούραση και ολα!!!

Κοιτάξτε πάντως να κοιμηθείτε όσο μπορείτε για να έχετε δυνάμεις!!!

Ντόρα μου κάτσε ξεκουράσου, κοιμήσου και άκου τον γιατρούλη που δεν σε αφήνει να γεννήσεις ακόμα!Για να πάρεις δυνάμεις το κάνει!!!

Φιλιάαααα!!!

ασε εχουν αρχισει απο τωρα τα ξενυχτια....αμα καθε μιση ωρα με 3 τεταρτα σηκωνομαι για τουαλετα κ θελω ενα τεταρτο να γυρισω πλευρο κ καθε 10 λεπτα πρεπει να αλλαζω πλευρο γιατι μουδιαζω κ το κυριοτερο αν εχω τον μπομπιρα να παιζει με το ποδι του ολο το βραδυ κ καθε βραδυ...εχουμε ενα θεμα με το ποδι το παιρνει αγκαλια κ παιζει απο 6 μηνων το κανει....που υπνος μετα οοοοεεεεοοοοο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλίτσες σας αφήνω κ πάω να ξαπλώσω... όχι ότι θα κοιμηθώ ... τηλεόραση θα δω... Φιλάκια κ τα λέμε αύριο το πρωί. Καλή ξεκούραση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...