Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

koritsia mou kalimera sas euxaristw oles mesa apo ti kardia mou gia tis glikes euxes sas :kiss::kiss::kiss:

osa koritsia perimenoun na gennisoun na mi fovounte ola erxontai fisika ;) kai to lew egw pou eimai apo tis poio fovitsiares :blush:

tha sas pw me leptomereies poio meta pws gennisa

na sas pw oti meiname mesa logo ikterou tin eixa dipla mou ti mikri se eidiko kounaki :dry: ponage i psixi mou alla twra doksa to theo einai para polu kala :)

na sas pw oti gennisa fisiologika xwris episkliridio kai me oksi toketo auto simenei gennisa se mia wra :woohoo: apo diastoli 1,5 se mia wra 8!!! meta gennisa :P

tha mpw gia leptomereies meta

filakia polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss:

ps i labrinoula mas gennise?????????? einai toso glikos antrwpos :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα Αγγελικούλα!!!

περαστικά στη μικρούλα σου!!!ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκε πολύ...

θα περιμένουμε όλες τις λεπτομέριες όποτε μπορέσεις και βάλε μας και καμια φωτο της μικρής να τρελαθούμε!!!

Η Λαπμπρινή τουλάχιστον μέχρι εχθές δεν είχε γεννήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες - εγκυουλες :cheer: Τι κανετε? Δεν εχω προλαβει να διαβασω νεα σας απο το 19 καθολου!Οσες γεννησαν,να τους ζησουν τα μωρακια και οσες ακομη περιμενουν,υπομονη,δεν μας εμεινε πολυς καιρος ;)

Εγω πηγα στο γιατρο χθες και παροτι η μικρη μου προσπαθησε να γυρισει,φαινεται πως δεν τα καταφερε κ ειναι ακομη ισχιακη.Οποτε,κοριτσακια μου,το Σαββατο πρωι αποφασισα να μπω για καισαρικη :woohoo: Η μικρη μου ειναι περιπου 3400 (τι μικρη δηλ,ολοκληρος ανθρωπος!) κ γι'αυτο δεν εχω πολλες ελπιδες να γυρισει απο εδω κ περα...

Ανυπομονω κ αγχωνομαι μαζι...Οσες κανατε καισαρικη,πειτε μου τη διαδικασια.Κλισμα :blush: κανουν ή μονο στο ΦΤ?

Θα προσπαθησω να διαβασω τα νεα σας λιγακι,αν κ δεν προλαβαινω τελευταια μιας κ εχω εδω μαμα κ πεθερα εδω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα Θέη και Αγγελική.

Αγγελική να σου ζήσει το αγγελούδι σου. Θέλουμε οπωσδήποτε λεπτομέρειες του τοκετού. Καλέ πως τα κατάφερες μέσα σε μια ώρα?? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Θέη μια χαρά είναι βλέπω το μωράκι σου. Άντε μωρέ τι έμεινε να το πάρεις και εσύ στην αγκαλιά σου? Πλησιάζουν οι μέρες. :silly: :silly: :silly: :silly:

Μια μέρα έκανα να μπω και γεμίσατε 20 σελίδες. Παω γρήγορα γρήγορα να διαβάσω κανένα νέο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Λαμπρινή... είναι ακόμα εδώ... ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ξύπνησα με κάτι πονάκια, όπως κ κοιμήθηκα βέβαια κατά της 4:30 το πρωί. Ακόμα κρατάω. Θα δούμε πως θα πάει σήμερα κ βλέποντας κ κάνοντας.Πάω να φτιάξω πρωινό να φάω κάτι ... γιατί νωρίτερα δεν ήθελα τπτ. Φιλάκια !!!

Καλώς την Αγγελικούλα μας... Σε περιμένουμε για λεπτομέρειες (αν κ μένα μου τα πες... :) :) :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες - εγκυουλες :cheer: Τι κανετε? Δεν εχω προλαβει να διαβασω νεα σας απο το 19 καθολου!Οσες γεννησαν,να τους ζησουν τα μωρακια και οσες ακομη περιμενουν,υπομονη,δεν μας εμεινε πολυς καιρος ;)

Εγω πηγα στο γιατρο χθες και παροτι η μικρη μου προσπαθησε να γυρισει,φαινεται πως δεν τα καταφερε κ ειναι ακομη ισχιακη.Οποτε,κοριτσακια μου,το Σαββατο πρωι αποφασισα να μπω για καισαρικη :woohoo: Η μικρη μου ειναι περιπου 3400 (τι μικρη δηλ,ολοκληρος ανθρωπος!) κ γι'αυτο δεν εχω πολλες ελπιδες να γυρισει απο εδω κ περα...

Ανυπομονω κ αγχωνομαι μαζι...Οσες κανατε καισαρικη,πειτε μου τη διαδικασια.Κλισμα :blush: κανουν ή μονο στο ΦΤ?

Θα προσπαθησω να διαβασω τα νεα σας λιγακι,αν κ δεν προλαβαινω τελευταια μιας κ εχω εδω μαμα κ πεθερα εδω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζιζ μου καλημέρα, μια χαρά η μπεμπούλα σου στα κιλά. Η δικιά μου είναι στα 3100+κάτι Κλύσμα κάνουν σε όλες... είτε έστι είτε αλλιώς. :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Φωτεινή μου!!!έχεις δίκιο βρε τπτ δεν μου έχει μείνιε αλλά δεν κρατιέμαι...θέλω να κρατήσω τον μικρόμου αγκαλίτσα!!!!

Λαμπρινούλα μου να ξεκουραστείς αγάπη μου!!!και αμα δεις οτι συνεχίζουν πάρε το γιατρό σου να σου πει τι θα κανεις..

καλημέρα ziz(θύμισε μου το όνομα σου)!!!μην αγχώνεσαι βρε για την καισαρική, τόσες και τόσες γυναίκες κάνουν!!!σκέψου οτι το σάββατο θα έχεις τη μικρή σου αγκαλίτσα!!!!και εφόσον είναι και σε ισχιακή προβολή η μικρή νομίζω το καλύτερο είναι η καισαρική...όλα καλά θα πάνε!!θετική σκέψη πάνω απ'όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμενα φιλεναδίτσες μου!

Αγγελικούλα,σου έχω κάνει αίτηση επαφής.Περιμενουμε λεπτομέρειες.

Λαμπρινούλα κουράγιο κοριτσάκι μου.

Τα μωράκια της παρέας είναι μια χαρά βλέπω.

Οι υπόλοιπες μανούλες τι κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια

τι μου κάνετε? καλέ εγώ κόντεψα να γεννήσω χθες! πήγα στην τουαλέτα και είδα κάτι ροζ :blink::blink: αμάν λεω!!! μετά μου έφυγε κάτι υγρό ,σαν νερό! πήρα τον ντοκ,με ρώτησε εάν πονάω,είπα όχι!

μου είπε να βάλω ένα σερβιετάκι και αν δω ότι έχω ποιο έντονο χρώμα και περισσότερα υγρά να πάω από εκεί. τελικά δεν είχα :P:P αλλά είχα πόνους περιόδου.τώρα έχει ηρεμήσει....γμτ κι εγώ είπα θα γεννήσω με την πανσέληνο :angry::angry::angry::angry:

κρίμα :P:P:P

Ntora26 έγραψε:

τα εχω υπολογισει ολα εχουνε να πεσουνε ακυρα τρελα...ελεγε η κουνιαδα μου στην πεθερα μου δεν πιστευω να πηγενω να παρω τον μπεμπη να τον παω βολτα κ να μην μου το δινουν κ τις λεει η πεθερα μου γιατι καλε να μην στο δινουν κ ηρθε ολο χαρη κ μας το ελεγε κ απανταω εγω ναι αμε θα το παιρνει οταν μεγαλωσει τωρα που θα ειναι μωρο δεν παιζει δεν ειναι σκυλακι να το βγαζει βολτα παιδι ειναι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: για να καταλαβετε μπορει να ειναι 18 αλλα εχει μυαλα 12 χρονου οποτε δεν παιζει να τον παιρνει...

καληνυχτα Φουφου μου....

καλά μιλάμε για πολύ ούφο έτσι??? εδώ δεν εμπιστεύομαι φίλες μου 30αρες θα εμπιστευτώ το πουλάκι μου σε ένα αμυαλο κοριτσάκι :ohmy::ohmy:

kuo28 έγραψε:

Γεια σας ομορφιές μου. Ελπίζω όλες να είστε πολύ πολύ καλά.

Είδα στη λίστα της Θέκλας μας ότι γέννησε η Κατερινο-nanna; Να σου ζήσει ο μπέμπαρος! Να είστε πάντοτε ευτυχισμένοι οι τρεις σας και να γίνετε ακόμη περισσότεροι :)

Κατερίνα φρόντισε να ενημερώνεσε με τις γέννες γιατί τώρα που θα απουσιάζω δεν θα βγάζουμε άκρη,για το ποια γέννησε και ποια όχι!

επίσης έχω να πω, ότι καποια πρέπει σιγά σιγά να ανοίξουμε κι ένα νέο τόπικ με θέματα μετά τοκετού,η ζωή με το μωράκι κ.ο.κ.

ας το αναλλάβει κάποια και διότι σιγά σιγά θα γεννήσουν όλες και θα αλλάξουν τα θέματα συζήτησης.

kuo28 έγραψε:

an-n έγραψε:

Διάβασα σήμερα στο What To Expect The First Year (πολύ καλό, παρεμπιπτόντως) ότι αυτό είναι άλλη μια ένδειξη ανωριμότητας του νευρικού τους συστήματος κι όχι... αναφιλητά για να μας τουμπάρουν, όπως νόμιζα. Όταν το κάνουν αυτό όμως τα άτιμα... κι εγώ λυγίζω.

[/quote:2rs4yhfo]

πωπωπωπω μόνο που τα διάβασα και σούφρωσα τα χειλάκια μου, έτοιμη να κλάψω, που να δω και το μωράκι μου να το κάνει....είμαι και λιγόψυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

¨Αστα να πάνε. Στην αρχή νομίζα ότι είχα ζάχαρο

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κι εγω 4200kg γεννηθηκα ..ο αντρας μου 3800 ..να δουμε ποσο θα βγει και ο δικος μας ...

πριν μερικους μηνες γεννησε φυσιολογικα μια γνωστη μας το μωρακι της ,ποσα κιλα λες????????4700Kg !!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

τωρα το μωρακι ειναι 3 μηνων και φοραει 8μηνο!!!!!!!!!!εχεις να πεις κατι μηπως?????? :blink::blink:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βασούλα μην μου λες τέτοια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

vazw mia foto tis mikris DSC_0264.JPG

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΥΛΙ+ΓΛΥΚΟΥΛΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Κ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΥΛΑ... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

vazw mia foto tis mikris DSC_0264.JPG

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τι μπουμπού είναι αυτή?????? αχού, πόσο ζηλεύω βρε παιδιά????

πωπωπωπω είναι τρέλα Αγγελικούλα μου,να σας ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sia 24: Λαμπρινούλα μου να ξεκουραστείς αγάπη μου!!!και αμα δεις οτι συνεχίζουν πάρε το γιατρό σου να σου πει τι θα κανεις..

Οδηγίες μου δωσε από χθες κουκλίτσα μου... οπότε απλά περιμένουμε κ σήμερα να δούμε πως θα πάει κ αν συνεχίσουν έντονοι πόνοι πάμε απ ευθείας στο νοσοκομείο, αλλιώς πάμε για καρδιοτοκογράφο αύριο πρωί πρωί κ κανονίζουμε κ για την εισαγωγή... Οπότε αύριο δίνεται η τελική ευθεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

κοριτσακια μου!!!!!!τι κανετε?????αχ εχω φτασει σε σημειο που δεν προλαβαινω ουτε να ριξω μια γρηγορη ματια..εμεις ξενυχταμε κ κοιμομαστε μονο με απορροφητηρα.που θα παει το χαλι μας?πολυ αγκαλια κ βολτα μας ζηταει.εσεις κοριτσακια μου?γεννησε καμια??

Αναστασία μου τι κάνεις?? Αχ σε μπεδεύει λόγο η καραμελίτσα αλλά χαλάλι!!! Κάτι πήρε και από τον μπαμπά.... :P:P:P:P

Είδα ότι σου είπαν τα νέα μας άρα να μην τα γράφω πάλι....

Φιλάκια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου τι κουκλάκι είναι αυτό!!!! :woohoo: :woohoo:

να τη χαίρεστε βρε κοριτσάκι και οτι καλύτερο σας εύχομαι!!! :kiss::kiss:

Λαμπρινούλα οπότε αύριο θα ξέρεις τι θα γίνει!!!άνετ έφτασε και εσένα η ώρα σου τυχερή!!! ;);)

εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

καλημέρα Θέκλα και Γιούλη!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!!

Αγγελική τι γλύκα είναι αυτή? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Να σου ζήσει.Καλα μου αρέσει η κορδέλα στα μαλλιά. :):):)

Λαμπρινούλα αύριο θα ξέρεις ε?με το καλό..

Θεκλα και εσύ κοντεύεις?Αντε μια μια να γεννήσετε να πάρουμε και εμείς σειρά.

Κατερινα(κυο)και Αναστασία υπομονη μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας. :)

Ποια θα μας ενημερώσει για την Βασιλική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γεια σας ομορφιές μου. Ελπίζω όλες να είστε πολύ πολύ καλά.

Είδα στη λίστα της Θέκλας μας ότι γέννησε η Κατερινο-nanna; Να σου ζήσει ο μπέμπαρος! Να είστε πάντοτε ευτυχισμένοι οι τρεις σας και να γίνετε ακόμη περισσότεροι :)

Κοριτσάρες, το ομολογώ χωρίς ντροπές: δεν έχω διαβάσει τίποτα. Κάθε φορά που κάθομαι να σας διαβάσω κάτι γίνεται και τελικά η μέρα τελειώνει πριν το καταλάβω. Επιστρέφω δουλειά το Νοέμβριο και ήδη ξέρω ότι θα κυλήσει τόσο γρήγορα ο χρόνος...

Κατείνα μου μην το σκέφτεσαι πότε θα γυρίσεις... Απόλαυσε το χρόμο με την μπουμπού σου??

Είσαι καλύτερα? Στο προηγούμενο ποστ έγραψες ότι είσαι πεσμένη... :(:(:(:(

Θα σε ενημερώνουμε όποτε θες για τα νέα μας... Δεν χρειάζεται να διαβάζεις όλα τα κατεβατά μας :silly: :silly: :silly: :silly:

Φιλιά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,καλησπέρα!Η πριγκίπισσα δέννησε χτες τον πρ'ιγκηπά της!!!

Όλα; πήγαν καλά απλά ηταν λίγο βιαστικός να δει τη μανούλα!! Ηθελε να σες ειδοποίησω,σας στέλνει πολλά γλυκά φιλιά!!Με το καλό στις υπολοιπες κοπ΄ελε;ς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω (wendy) τελικά πως είσαι τώρα. Συνεχίζει το αιματάκι, έχεις συσπάσεις?

Ναννα να σου ζήσει ο μικρός και καλή λοχεία :kiss::kiss: .

Θέκλα ετοιμάζεσαι και εσύ? Πωπω μέχρι το Σάββατο θα είσαι πραγματική Crazy mummy!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Γιούλη τον κατάφερες τελικά τον γιατρό σου για πρόκληση. Ευχάριστο αυτό αφού έτσι είναι καλύτερα για εσένα.Και τι μωρό θα βγάλεις...ολόκληρο ανθρωπάκι πάνω από 4 κιλά. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ααα Ντόρα εκτός από καλήηηηη πεθερά έχεις και καλήηηη κουνιάδα???????Τυχερούλα... :P:P:P:P:P:P:P

Έχουμε κανένα νέο από Χρυσανθεμάκι;

Η Βσιλική έχει αγκαλίτσα της τα διδυμάκια;;

Η Κατρίνα μετράει αντίστροφα;

Τι μωρό είναι αυτό Αγγελική? Κουκλίτσα ζωγραφιστή. Να τη χαίρεσαι για ακόμα μία φορά :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Εμένα με πήρε τηλέφωνο πριν λίγο η αδελφή μου για να με ρωτήσει αν γέννησα γιατί είδε στον ύπνο της ότι έσπασαν τα νερά :P:P:P:P

Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν θυμάστε που είχα πέσει και φαγώθηκαν όλοι να πάρω το γιατρό και δεν ήθελα, τελικά τον πήρα τηλέφωνο χτες και μου είπε ότι αφού το μωρό κινείται τότε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Κυο.Καλά σου λέει η Γιούλη.Θα σου λεμε τα νέα μας περιληπτικά,μη στεναχωριέσαι. ;)

Οσο για τη δουλειά θα σου πω οτι γεννάω μεχρι 13-9 και το αργότερο από τις 15-10 θα πρέπει να αρχίσω. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thimidia έγραψε:

Κορίτσια μου,καλησπέρα!Η πριγκίπισσα δέννησε χτες τον πρ'ιγκηπά της!!!

Όλα; πήγαν καλά απλά ηταν λίγο βιαστικός να δει τη μανούλα!! Ηθελε να σες ειδοποίησω,σας στέλνει πολλά γλυκά φιλιά!!Με το καλό στις υπολοιπες κοπ΄ελε;ς!!!!

Τι ξαφνικό ήταν αυτό;; Μιλάμε για την Πριγκίπισσα - Έλενα;; Τελικά η πανσέληνος έπιασε σε αυτήν!!!!!!! Να της ζήσει ο πρίγκιπας της και με το καλό να γυρίσει σπίτι να μας πει τα νέα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...