Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυστυχώς...


Recommended Posts

Άννα Μαρία η γνώμη μου είναι ότι αξίζει να κάνεις έλεγχο χρωματοσωμάτων. Είναι αρκετά τα χρήματα αλλά σκέψου ότι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...Δεν μπορείτε να πάρετε κάτι πίσω από τα ταμεία σας? Η έστω να βοηθήσουν λίγο οι γονείς ....είναι αρκετά χρημάτα αλλά θα έχεις βρει τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 226
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαμάνθα, εδώ το σύστημα είναι διαφορετικό. Αν καλύπτει η ασφάλεια την εξέταση τότε δε θα πληρώσω, αλλά δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Ο άντρας μου δε δουλεύει, οπότε δεν έχει ταμείο, αλλά και να δούλευε, το ίδιο ταμείο θα ήταν, μια που εδώ ένα υπάρχει!!!

Οι γονείς δεν μπορούν να βοηθήσουν. Τα κάνουμε όλα μόνοι μας, και το σπίτι και τη μετακόμιση και όλα.

Θα το σκεφτούμε για τα χρωματοσώματα. Θα μου πει κι ο γιατρός τα πλεονεκτήματα της εξέτασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα.Καποιες απο σας με ξερουν .Ονομαζομαι αλεξανδρα εχω δυο κοριτσια και ημουν εγκυος στο τριτο μου παιδακι.Στις 14 αυγουστου ειχαμε παει διακοπες και οταν θα γυρνουσαμε ειχα κλεισει ραντεβου με τον γιατρο μου για να δουμε επιτελους το μωρο γιατι μεχρι τοτε μονο μια κουκιδα βλεπαμε και να ακουσουμε και την καρδουλα του.Δυστυχως δεν προλαβαμε.Στις 20 ηταν το ραντεβου μας.Στις 19 πριν παμε για υπνο ειδα λιγο αιμα.Με ελουσε κρυος ιδρωτας...ηξερα πως δεν ηταν καλο σημαδι.Πηγαμε κατευθυαν στο νοσοκομειο .Με εβαλε για υπερυχο ειδα το μωρακι μου και το ποσο ειχε μεγαλωσει ομως κατι δεν πηγαινε καλα.Ειχα ξανακανει υπερηχους και κατι δεν μου πηγαινε καλ.Εβλεπα τον γιατρο που τον ελουζε κρυος ιδρωτας...Ρωταω...γιατι δεν κουνιεται γιατρε?γιατι δεν ακουμε την καρδουλα?δεν ηξερε τι να πει...και πως να το πει...ο αντρας μμου ακομα δεν το ειχε καταλαβει.Λεει δεν μπορω να ακουσω την καρδια.Μας εστειλε για αιματολογικες εξετασεις και χωριακη.Πλεον ηξερα.Ηταν 5 το πρωι.Ακολουθησε πολλη τρελα κατεληξα να ειμαι με μασκα οξυγονου και ολους τους αλλους να μου λενε δεν πειραζει εισαι νεα ακομα εχεις δυο παιδακια ηδη.Και ελεγα απο μεσα μου καλα ειναι ολοι τους τρελοι?μολις εχασα το παιδι μου και αυτοι μου λενε οτι εχω δυο παιδια.?Και εκατο να ειχα αυτο τι σημαινει?Τελοσπαντων γυρω στις 7 τελειωσαμε .Ευτυχως απο τις 9 τοι πρωι ερχοταν ο γιατρος μου ο οποιος θα μου εκανε την αποξεση.Επειδη γινταν ενας πανικος γιατι γεννουσν γυρω στις 4 κοπελες εκεινη τη μερα εγω μπηκα γυρω στις 3 στο χειρουργιο με ολικη ναρκωση.Μετα με πηγαν στοι δωματιοπ και σε δυο ωρες περιπου ημουν σπιτι.

Μεχρι και σημερα εχω την αισθηση οτι αυτο δεν συναιβει..Το ξερουν ατομα που με ειχαν παρει τηλεφωνο για να δουν γενικα πως ειμαι...μπορω να πω πως ειναι σχεδον ολοι μου οιφιλοι και οι συγγενειςκαι μου συμπαραστεκονται ολοι τους με τον δικο τους τροπο ο καθενας.Το μονο που με τρελαινει σε ολη αυτη την ιστορια περα του χαμου αυτου καθ εαυτου ειναι οτι ποσο καιρο ηταν μεσα μου χαμενο και πως εγω η μητερα του δεν καταλαβα το παραμικρο? πως δεν ενιωσα κατι ?αν πηγαινα στο γιατρο νωριτερα ισως να μπορουσα να το βοηθησω.

Η αληθεια ειναι πως αω δεν ειχα τα κοριτσια μου να με απασχολουν δεν ξερω αν θα μπορουσα να το ξεπερασω αλλα η βοηθεια τους εν αγνοια τους βεβαια ειναι τεραστια.

Συγνωμη αν σας κουρασα με το κειμενο μου και ενα συγνωμη που αναφερω την ιστορια μου σε αλλης κοπελας ποστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα, λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη...

Δε νομίζω να μπορούσες να κάνεις κάτι για να το βοηθήσεις. Τόσο νωρίς σε μια εγκυμοσύνη, απλά το αφήνεις να εξελιχθεί. Απλά περιμένεις, και να πάνε καλά τα πράγματα, πήγανε, αλλιώς... Η ιατρική, τουλάχιστον στον τομέα της γυναικολογίας, δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα, ούτε και να δώσει πολλές απαντήσεις τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra mammy έγραψε:

Κοριτσια μου καλησπερα.Καποιες απο σας με ξερουν .Ονομαζομαι αλεξανδρα εχω δυο κοριτσια και ημουν εγκυος στο τριτο μου παιδακι.Στις 14 αυγουστου ειχαμε παει διακοπες και οταν θα γυρνουσαμε ειχα κλεισει ραντεβου με τον γιατρο μου για να δουμε επιτελους το μωρο γιατι μεχρι τοτε μονο μια κουκιδα βλεπαμε και να ακουσουμε και την καρδουλα του.Δυστυχως δεν προλαβαμε.Στις 20 ηταν το ραντεβου μας.Στις 19 πριν παμε για υπνο ειδα λιγο αιμα.Με ελουσε κρυος ιδρωτας...ηξερα πως δεν ηταν καλο σημαδι.Πηγαμε κατευθυαν στο νοσοκομειο .Με εβαλε για υπερυχο ειδα το μωρακι μου και το ποσο ειχε μεγαλωσει ομως κατι δεν πηγαινε καλα.Ειχα ξανακανει υπερηχους και κατι δεν μου πηγαινε καλ.Εβλεπα τον γιατρο που τον ελουζε κρυος ιδρωτας...Ρωταω...γιατι δεν κουνιεται γιατρε?γιατι δεν ακουμε την καρδουλα?δεν ηξερε τι να πει...και πως να το πει...ο αντρας μμου ακομα δεν το ειχε καταλαβει.Λεει δεν μπορω να ακουσω την καρδια.Μας εστειλε για αιματολογικες εξετασεις και χωριακη.Πλεον ηξερα.Ηταν 5 το πρωι.Ακολουθησε πολλη τρελα κατεληξα να ειμαι με μασκα οξυγονου και ολους τους αλλους να μου λενε δεν πειραζει εισαι νεα ακομα εχεις δυο παιδακια ηδη.Και ελεγα απο μεσα μου καλα ειναι ολοι τους τρελοι?μολις εχασα το παιδι μου και αυτοι μου λενε οτι εχω δυο παιδια.?Και εκατο να ειχα αυτο τι σημαινει?Τελοσπαντων γυρω στις 7 τελειωσαμε .Ευτυχως απο τις 9 τοι πρωι ερχοταν ο γιατρος μου ο οποιος θα μου εκανε την αποξεση.Επειδη γινταν ενας πανικος γιατι γεννουσν γυρω στις 4 κοπελες εκεινη τη μερα εγω μπηκα γυρω στις 3 στο χειρουργιο με ολικη ναρκωση.Μετα με πηγαν στοι δωματιοπ και σε δυο ωρες περιπου ημουν σπιτι.

Μεχρι και σημερα εχω την αισθηση οτι αυτο δεν συναιβει..Το ξερουν ατομα που με ειχαν παρει τηλεφωνο για να δουν γενικα πως ειμαι...μπορω να πω πως ειναι σχεδον ολοι μου οιφιλοι και οι συγγενειςκαι μου συμπαραστεκονται ολοι τους με τον δικο τους τροπο ο καθενας.Το μονο που με τρελαινει σε ολη αυτη την ιστορια περα του χαμου αυτου καθ εαυτου ειναι οτι ποσο καιρο ηταν μεσα μου χαμενο και πως εγω η μητερα του δεν καταλαβα το παραμικρο? πως δεν ενιωσα κατι ?αν πηγαινα στο γιατρο νωριτερα ισως να μπορουσα να το βοηθησω.

Η αληθεια ειναι πως αω δεν ειχα τα κοριτσια μου να με απασχολουν δεν ξερω αν θα μπορουσα να το ξεπερασω αλλα η βοηθεια τους εν αγνοια τους βεβαια ειναι τεραστια.

Συγνωμη αν σας κουρασα με το κειμενο μου και ενα συγνωμη που αναφερω την ιστορια μου σε αλλης κοπελας ποστ.

Αλεξανδρα μου :( δεν εχω λόγια κορίτσι μου....αληθεια λυπαμαι πολυ!!!Εχε δυναμη και πίστη!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

UELV NA GINV MAMA AYTO POYMPOREIW NA KANEIW EINAI NA PEIW TON GIATRO POY UA SEOY KANEI THN APOJESH NA STEILOYN ENA DEIGMA GIA ISΤΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ Κ ΑΝΟΣΟΙΣΤΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙς ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΜ ΕΙΔΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΝΑ ΚΑΝΕΙς.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.5 ΧΡΟΝΩΝ Κ 3 ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕς ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς ΞΑΝΑ Κ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ Κ ΜΟΝΟ.ΕΙΔΕς ΠΩς ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕς ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ,ΕΓΩ ΠΩς ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ Κ ΟΜΩς Ο ΘΕΟς ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΟΜΩς ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΣΠΛΑΧΝΟ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΝΤΩς ΕΙΣΑΙ ΝΕΑ Κ ΕΧΕΙς ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕς ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ -ΜΑς ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕς ΤΙς ΚΟΠΕΛΕς ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΤΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟς ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ.ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΥΡΙΟ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΩς ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥς ΜΕΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία είμαι λίγο μπερδεμένη για τα χρωματοσώματα. Την ιστολογική εξέταση εννοείται ότι θα την κάνω, φυσικά εγώ δεν είχα ιδέα, αλλά μου το είπε ο γιατρός (όχι που θα του ξέφευγε)!

Θα δω τι θα κάνω...

Σας ευχαριστώ όλες και πάλι για το ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα, λυπάμαι πολύ... Εγώ δεν έχω παιδιά ακόμα, αλλά όταν μια ζωή χάνετε, είναι μεγάλη βλακεία να σου λένε ότι έχεις άλλα δύο...

Και εγώ όταν παλινδρόμησα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, για ένα μεγάλο διάστημα κοιτούσα συνεχώς πίσω στο χρόνο, προσπαθώντας να καταλάβω πως γίνεται να φτάσεις στις 12,5 εβδομάδες χωρίς να υποψιαστείς ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά. Προσπαθούσα να αναλύσω τα πάντα: μήπως οι αϋπνίες της 6ης εβδομάδας σήμαιναν τίποτα; Μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος; Μήπως το ταξίδι στην Ελλάδα δεν έπρεπε να γίνει; Μήπως τα λίγα γραμμάρια που είχα χάσει ήταν κάποια ένδειξη και εγώ αδιαφόρησα; Μήπως, μήπως, μήπως; Έριχνα το βάρος επάνω μου, μέχρι που βγήκαν οι ιστολογικές εξετάσεις και μάθαμε ότι είχε ένα επιπλέον χρωμόσωμα. Τότε το πήρα απόφαση ότι δεν ήταν δικό μου φταίξιμο η παλινδρόμηση...

Γι'αυτό Άννα Μαρία συζήτησε με τον γιατρό σου την ιστολογική εξέταση. Το ποσό βέβαια είναι μεγάλο, αλλά εάν δεν υπήρχε χρωμοσωμικό πρόβλημα στο έμβρυο, τότε πρέπει να σας κοιτάξουν όσο καλύτερα γίνεται, ώστε να μην επαναληφθεί στο μέλλον. Το παρήγορο είναι ότι βρίσκεσαι σε καλά ιατρικά χέρια και νομίζω ότι ο γιατρός σου θα σε ψάξει καλά και θα σε συμβουλέψει σωστά.

Καλή επιτυχία αύριο με την απόξεση. Εάν έχεις αίμα για ένα διάστημα, μην ανησυχήσεις. Εγώ είχα ψιλο-αιμορραγίες για περίπου ένα μήνα, μέχρι που μου ήρθε η περίοδος. Δεν θυμάμαι όμως να ήταν πιο βαριά από ότι συνήθως. Αμέσως μετά επανήλθα στον κύκλο μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όσο για την κουμπάρα σου, συμφωνώ με την κοπελιά που είπε να την προσέχεις. Εφόσον είναι ανύπαντρη, βρίσκεται σε τελείως διαφορετικό μήκος κύματος απο εσένα. Δεν μπορεί να σε καταλάβει και ίσως μέσα της να ζηλεύει και λίγο.

Όσο για τις υπόλοιπες φίλες και φίλους, έχω να πω ότι στα 44 χρόνια της ζωής μου, είδα πολλούς φίλους να μπαίνουν και να βγαίνουν. Έτσι είναι κορίτσια. Η ζωή κυλάει, εμείς αλλάζουμε, το ίδιο και οι φίλοι μας. Πορευόμαστε για λίγο με κάποιους ανθρώπους στενά, γιατί οι συνθήκες ήταν κατάλληλες και μετά καθώς εμείς, ή εκείνοι εξελίσσονται, η σχέση μεταβάλλεται και πολλές φορές τελειώνει. Ελάχιστες φιλίες θα αντέξουν στο χρόνο.

Γι'αυτό, Άννα-Μαρία, προχώρα στη ζωή σου με εκείνους που σε καταλαβαίνουν και εάν δεν υπάρχει κανείς, σίγουρα θα εμφανιστούν καινούργοι, από εκεί που δεν το περιμένεις, με ανάλογες εμπειρίες, που θα σε συντροφέψουν σε αυτή τη φάση της ζωής σου.

Πολλά φιλιά από Αμερική και όλα καλά από εδώ και μπρός.

Πάμε για άλλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρα λυπαμαι παρα πολυ...σε θυμαμαι που ειχες μπει και

ειχες πει για την εγκυμοσυνη...λυπαμαι παρα πολυ!

ο θεος να σε βοηθησει και να εισαι καλα!!!

:kiss: ενα φιλι απο μενα

Αννα μαρια αυριο τι να πω...ευχομαι καλη αναρρωση απο την αποξεση και

να κυλισουν ολα ομαλα! Μπες να μας πεις τιποτα οταν επιστρεψεις!

φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι τι κανεις??? τελικα τι θα κανεις θα προχωρησεις σε εξωσωματικη εδω ελλαδα? αν εχεις γραψει καπου τα νεα σου απλα πες μου που...να μην τα ξανα λες!

φιλια απο το Ελλαντα!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο!

Ελπίζω να τα καταφέρω να μπω και να σας γράψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε, Άννα Μαρία, θα δείς :) Μη φοβάσαι τίποτα :)

Περιμένουμε νέα σου.

Τι κάνεις Ζαχαρένια;;;;;;;; Παρακολουθώ τα διάφορα σχόλια που κάνεις από εδώ και από κει, και πεθαίνω στα γέλια με το χιούμορ σου :woohoo: :woohoo: :woohoo: Είσαι φοβερή :silly: :silly: :silly:

Εγώ το γκάζωσα το σαραντατρίο :) , αλλά μου φαίνεται δεν τραβάει από μόνο του :woohoo: :woohoo: Χρειάζεται ενισχυμένα καύσιμα για να ανέβει την ανηφόρα (για την ακρίβεια 375ml GONAL F κάθε μέρα) και να δούμε εάν θα την βγάλει :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μετά την πρώτη σπερματέγχυση θα σας πω εάν την έβγαλε την ανηφόρα :silly: , ή κλατάρησε... :angry:

Σοβαρά τώρα, δεν έχω αναρτήσει ακόμα καινούργιο πόστ, για να μην σας κουράζω κορίτσια. Είπαμε να δοκιμάσουμε 2-3 σπερματεγχύσεις με διέργεση των ωοθηκών, μήπως γίνει κάτι, γιατί τα καλύπτει η ασφάλειά μας. Εάν έχω αρκετά ωάρια, μου είπαν ότι ίσως μπορέσουμε να το γυρίσουμε σε εξωσωματική. Για να δούμε... Στην Ελλάδα θα έρθω οπωσδήποτε, είτε για εξωσωματική με δικά μου ωάρια (λίγο χλωμό το βλέπω αυτό το σενάριο), είτε με δανεικά ωάρια (το πιο πιθανό).

Αυτά προς το παρόν, Ζαχαρένια μου! Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου :kiss::kiss::kiss:

To be continued... που λένε και τα Αμερικανά :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Γειά σας!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο!

Ελπίζω να τα καταφέρω να μπω και να σας γράψω!!!

Τελεια θα πανε ολα!!!!

Μην φοβασαι τιποτα απολυτως...η σκεψη μου κοντα σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η περιοδος μου ηρθε 28 μερες μετα την αποξεση (απορροφηση για να το λεω κ σωστα)....οπως ειναι κ ο κυκλος μου....Αιμα οντως κ εγω ειχα πολυ......αλλα διηρκησε 5 μερες, κανονικα...

Ιστολογικη εμεις καναμε...βεβαια δεν εδειξε τιποτα...

Για 4 μερες πηρα τα μιτροταν κ βιμπραμισιν...το ενα ειναι για την αποφυγη αιμοραγιας κ το αλλο αντιβιωση...

Την αποξεση την εκανα παρασκευη κ αιμα ειχα 9 μερες...καποιες μερες λιγο περισσοτερο, καποιες λιγοτερο...

Αυτα απο εμενα...

Αννα Μαρια μου..σου στελνω μια τεραστια, ζεστη διαδικτυακη αγκαλια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην παρεξηγηθω...γιατρος δεν ειμαι...Οτι διαβαζω κ εγω στο διαδικτυο...οποτε κ κραταω την επιφυλαξη να πω κατι λαθος....

Ας διορθωσει/συμπληρωσει οποιος επιθυμει...

Στην ουσια ειναι αυτο που λεει η λεξη...απορροφαει το κυημα...κ δεν ξινει τη μητρα....

επειτα το ενδομητριο (το τοιχωμα που εχει φτιαχτει καταλληλα για να υποδεχτει την εμφυτευση του εμβρυου) αποβαλλεται μονο του....(περιοδος)...

Εχω την εντυπωση βεβαια οτι πλεον μονο απορροφησεις κανουν...αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρη...

Σημερα ειμαι μεσα στην αβεβαιοτητα.....φιλια....με το καλο το μωρακι σου...Σαμανθα Φοξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θΝΓΜ σου ευχομαι καλη αναρωση.μην στεναχωριεσαι δεν ειναι τιποτα.μονο το αιμα που θα εχεις για λιγες μερες.λιγο την δευτερη μερα μπορει να πονας επειδη περναει κ η ναρκωση αλλα με παυσιπονα ειναι καλα.εμενα μου ειπαν οτι οταν θα ερθει η πρωτη περιοδος θα ποναω αρκετα αλλα τελικα δεν καταλαβα τιποτα.μην ακους τα διαφορα που λενε κ τρομαζεις,σε καθε κοπελα ειναι διαφορετικα,αναλογα τον οργανισμο.τελικα ολα ξεχνιουνται κ μονο το ψυχολογικο σου μενει.ολα καλα απο εδω κ εμπρος.

αλεξανδρα λυπαμαι πολυ για σενα.σε καταλαβαινω γιατι ειχα αναλογη περιπτωση,ειδη με ενα παιδι κ ολα καλα, το δευτερο σταματησε η καρδουλα του.ισως καλυτερα τωρα γιατι αργοτερα μπορει να φαινοταν καποια ανωμαλια κ να αναγκαζοσουν να μπεις σε δυλλιματα.κοιτα να αναρρωσεις να χαρεις τις κορουλες σου κ θα δεις οτι σε 3μηνες θα εισαι κ παλι εγκυος χωρις να το καταλαβεις.

κοριτσια σας ευχομαι ολα καλα απο εδω κ περα κ κυριως θετικες κ ωραιες σκεψεις,χωρις αγχος για την επομενη φορα...φιλακια κ να περνατε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας είμαι ο άντρας της 'Αννας-Μαρίας,η επέμβαση πήγε πολύ καλά και σε λίγο θα πάρει εξιτήριο απ'την κλινική!!!Ευχαριστούμε πολύ για τη συμπαράσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να της δωσεις πολλα φιλια απο ολες μας στο foroum χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και συντομα πιστευω οτι ο θεος θα σας δωσει ενας μωρακια και τοτε θα ξεχαστουν ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά!

Η σκέψη μας είναι μαζί της!

Ολα θα πάνε καλά!

Τα δύσκολα πέρασαν!

Δεν έχει άλλα!

Από εδώ και πέρα ... μόνο ευχάριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις ευχές μου για καλή ανάρρωση. τα δύσκολα πέρασαν εύχομαι στο εξής να ακούτε μόνο ευχάριστα. σε περιμένουμε σύντομα πίσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη αναρρωση Αννα Μαρια!!! μονο ευχαριστα απο δω και μπρος!!!

και ενα αστειακι....ποτε ξεκιναμε παλι το σεξ ρωτησες μαρη?

t1520.gift1520.gif :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρικακι...αντε καλη αρχη και καλη επιτυχια νταρλινγκ!!!

συντομα ευχαριστες ανακοινωσεις ευχομαι να γιορτασουμε παρεα !!!

m1253.gif

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...