Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθεια σωστε με θα τρελαθωωωω!!!!


Recommended Posts

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΑΤΙΜΗ :( ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ !!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κρίμα βρε anastasia32 :S Κρίμα :S

Παρακολουθούσα τη συζήτηση χωρίς να έχω πάρει μέρος μέχρι στιγμής, γιατί περιμένω περίοδο και έχω την ίδια αγωνία (δεν τολμώ να κάνω τεστ, γιατί δυστυχώς έχω συμπτώματα περιόδου...).

Μην το βάζεις όμως κάτω καλή μου :) , προχώρα ανασκουμπωμένη :lol:

Ξέρεις, του στυλ, σηκώνουμε τα μανίκια ψηλά και πάμε πάλι απο την αρχή :silly: :silly:

Πάντος, εγώ χρησιμοποιώ το clearblue easy (digital), που γράφει pregnant, not pregnant (δεν ξέρω εάν υπάρχει στην Ελλάδα) και δεν με έχει διαψεύσει ούτε μια φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 έγραψε:

Κρίμα βρε anastasia32 :S Κρίμα :S

Παρακολουθούσα τη συζήτηση χωρίς να έχω πάρει μέρος μέχρι στιγμής, γιατί περιμένω περίοδο και έχω την ίδια αγωνία (δεν τολμώ να κάνω τεστ, γιατί δυστυχώς έχω συμπτώματα περιόδου...).

Μην το βάζεις όμως κάτω καλή μου :) , προχώρα ανασκουμπωμένη :lol:

Ξέρεις, του στυλ, σηκώνουμε τα μανίκια ψηλά και πάμε πάλι απο την αρχή :silly: :silly:

Πάντος, εγώ χρησιμοποιώ το clearblue easy (digital), που γράφει pregnant, not pregnant (δεν ξέρω εάν υπάρχει στην Ελλάδα) και δεν με έχει διαψεύσει ούτε μια φορά...

Τα εχω σηκωσει ηδη τα μανικια μου marikaki και θα κανω μια πιτα μμμμμμμ σπεσιαλ :woohoo: :laugh: Αχ!!Τι να πω μωρε κουραγιο να μας δινει η Παναγιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ξεχνάμε και τον Άγιο Φανούριο στις 27 Αυγούστου :)

Έχω συνταγή της γιαγιάς μου και λέω να επιχειρήσω να του κάνω μια πίτα. Στη γιαγιά μου πάντως ο άγιος φανέρωνε... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 έγραψε:

Να μην ξεχνάμε και τον Άγιο Φανούριο στις 27 Αυγούστου :)

Έχω συνταγή της γιαγιάς μου και λέω να επιχειρήσω να του κάνω μια πίτα. Στη γιαγιά μου πάντως ο άγιος φανέρωνε... :)

Marikaki καλα που μας το θυμησες.Συνταγη δεν εχω....και δεν ξερω αφου την φτιαξω τι πρεπει να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα παιδιά από Αμερική :)

anastasia32 εάν θέλεις μπορώ να σου γράψω τη συνταγή της γιαγιάς μου. Η πίττα πρέπει να έχει μονό αριθμό υλικών (7,9,11). Της γιαγιάς μου νομίζω έχει 9. Εάν θυμάμαι καλά, την φτιάχνεις την παραμονή και την μοιράζεις. Όσο την φτιάχνεις πρέπει να μελετήσεις τι είναι αυτό που θέλεις να σου φανερώσει ο Άγιος. Πριν φαγωθεί πρέπει να ειπωθεί "Θεός συγχωρέσει τη μάνα του Αγίου Φανουρίου". Αυτό τουλάχιστον έκανε η γιαγιά μου που ήταν Αθηναία. Θα μάθω λεπτομέρειες από τη μητέρα μου και αύριο θα σου πω περισσότερα.

Βοήθειά σας Anemosss78 :) Η Παναγιά μαζί σας :) Νέα παιδιά είσαστε, θα τα καταφέρετε :lol: Είμαι απολύτως πεπεισμένη γι'αυτό :cheer: Υπομονή και επιμονή και μια μέρα θα γίνεται γονείς... :silly:

Καλή επιτυχία σας εύχομαι με τις σπερματεγχύσεις. Και εμείς ξεκινάμε θεραπεία από αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam έγραψε:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΣΕΜΠΤΕΒΡΙΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα τα καταφερουμε φιλεναδα με τον οποιο τροπο ειμαι σιγουρη!!!! ;) Αυριο θα κανω φανουροπιτα και θα παω στην εκκλησια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα απο Αμερική! Βρήκες συνταγή Αναστασία;;;;;;;;;;;;;;

Εγώ θα την φτιάξω σήμερα και θα την μοιράσω, γιατί δεν μπορώ αύριο. Ελπίζω ο Άγιος να μου φανερώσει...

Έμαθα ότι η γιαγιά μου δεν την πήγαινε στην εκκλησία και πρέπει να έχεις και ένα κερί αναμμένο κατά την διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τώρα θα την κάνω, αλλά δεν θα την πάω στην εκκλησία, γιατί δεν νομίζω ότι εδώ στο Αμέρικα θα είναι ανοιχτή σήμερα...

Άντε, βοήθειά σου και καλά φανερώματα... ;) Ξέρει ο Άγιος... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το ίδιο είπα! Εάν μου φανερώσει, θα του κάνω κάθε χρόνο.

Το θέμα είναι τι ακριβώς θα μου φανερώσει :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τέλος πάντων, το κεράκι το άναψα όσο ετοίμαζα την πίτα και το άφησα αναμμένο όσο την έψηνα, γιατί νομίζω ότι δεν εκτέλεσα σωστά τη συνταγή της γιαγιάς... Παρακαλούσα να δώσει ο Άγιος να γίνει πίτα και να τρώγεται... Το κεράκι ήταν αναμμένο συνεχώς, τη στιγμή που χτύπησε το κουδουνάκι της κουζίνας για να την βγάλω από το φούρνο, κοίταξα το κεράκι και είχε σβήσει... Δεν είναι τρομερό! Ανατρίχιασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 έγραψε:

Και εγώ το ίδιο είπα! Εάν μου φανερώσει, θα του κάνω κάθε χρόνο.

Το θέμα είναι τι ακριβώς θα μου φανερώσει :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τέλος πάντων, το κεράκι το άναψα όσο ετοίμαζα την πίτα και το άφησα αναμμένο όσο την έψηνα, γιατί νομίζω ότι δεν εκτέλεσα σωστά τη συνταγή της γιαγιάς... Παρακαλούσα να δώσει ο Άγιος να γίνει πίτα και να τρώγεται... Το κεράκι ήταν αναμμένο συνεχώς, τη στιγμή που χτύπησε το κουδουνάκι της κουζίνας για να την βγάλω από το φούρνο, κοίταξα το κεράκι και είχε σβήσει... Δεν είναι τρομερό! Ανατρίχιασα...

Τι λες τωρα?.... :ohmy: πω πω!!!!!Μακαρι να ειχα διαβασει νωριτερα πως επρεπε να ειχα κερακι αναμμένο!!!Την αλλη φορα δεν πειραζει.Αντε βοηθεια μας να μας φανερώσει αυτο που του ζητήσαμε με ταπεινότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...