Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθεια σωστε με θα τρελαθωωωω!!!!


Recommended Posts

Τι χαρά είναι αυτή Αναστασία μου??????

Παναγίτσα μου γλυκιά! Μακάρι να είσαι κ πιστεύω ότι θα είσαι!

Προσωπικά, θα προτιμούσα κι ένα self clear (το διπλό) που πιστεύω ότι είναι έγκυρο. Στην 32η μέρα που το έκανα η γραμμή του ήταν πιο έντονη και απο τη γραμμή επιβεβαίωσης!Πάμε γερά!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα είδα στο άλλο ποστ την απάντηση για το predictor και για τα αλλα τεστακια, οπότε πάω πάσο. :)

Με predictor τη μόνη εμπειρία που είχα ήταν το 2004 (με μισό χρόνο σχέσης με τον καλό μου αντρούλη), όταν είχα καθυστέρηση 10 μέρες :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: , για πρώτη κ τελευταία φορά στη ζωή μου. Είχα παθει τρελό σοκ κ πήραμε με τον καλό μου ένα διπλό predictor, το οποίο έδειξε αρνητικό και όντως δεν ήμουν έγκυος. η καθυστέρηση οφειλόταν στα φάρμακα λόγω ίωσης.

Άρα το θετικό σου αποτέλεσμα λέει πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Τώρα είδα στο άλλο ποστ την απάντηση για το predictor και για τα αλλα τεστακια, οπότε πάω πάσο. :)

Με predictor τη μόνη εμπειρία που είχα ήταν το 2004 (με μισό χρόνο σχέσης με τον καλό μου αντρούλη), όταν είχα καθυστέρηση 10 μέρες :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: , για πρώτη κ τελευταία φορά στη ζωή μου. Είχα παθει τρελό σοκ κ πήραμε με τον καλό μου ένα διπλό predictor, το οποίο έδειξε αρνητικό και όντως δεν ήμουν έγκυος. η καθυστέρηση οφειλόταν στα φάρμακα λόγω ίωσης.

Άρα το θετικό σου αποτέλεσμα λέει πολλά!

demie αν δεν δω τριψήφια χοριακη δεν πιστευω τιποτα, απλα με τις απαντησεις σας μου δινετε ελπιδες και κουραγιο!!Απλα θελω ακομα απο 2 εως 5 ημερες για την ακατανομαστη και ισως ειναι νωρις ακομα....θα κανω χοριακη και θα μου πουνε παλι κανενα 18 τιμη και θα σαλταρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μακάρι να έχει έρθει πραγματικά και αυτή τη φορά να έχει έρθει για να μείνει! Αυτό έχω να πω και ας είσαι αυτο που λέμε "συγκρατημένα αισιόδοξη"!

Πάντως ρε κορίτσια, θα αγιάσουμε πια με τέτοια βασανιστήρια που περνάμε κάθε μήνα. Αμάν πια αυτή η αγωνία!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αγωνία υπάρχει, αλλά κάποια στιγμή την αγωνία θα τη διαδεχτεί η απόλυτη ευτυχία!

Αναστασία, μη σκέφτεσαι νούμερα, τιμές, μέρες κ χοριακές. Χαλάρωσε κ όλα θα πάνε κατ'ευχήν! Έχεις ήδη κάτι καλό κ θετικό (τα τεστάκια), οπότε πάμε γερά, πλην όμως χαλαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

speranza έγραψε:

Αναστασία, μακάρι να έχει έρθει πραγματικά και αυτή τη φορά να έχει έρθει για να μείνει! Αυτό έχω να πω και ας είσαι αυτο που λέμε "συγκρατημένα αισιόδοξη"!

Πάντως ρε κορίτσια, θα αγιάσουμε πια με τέτοια βασανιστήρια που περνάμε κάθε μήνα. Αμάν πια αυτή η αγωνία!!!!!!!!

Δεν ξερω αληθεια τι να κανω αυριο, δεν ξερω αν πρεπει να πω κατι στον αντρουλη μου....τιποτα βασικα δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Αναστασια μου να πανε ολα καλα..

Κανε μια χοριακουλα να το σιγουρεψεις και μετα το λες στον αντρουλη σου. Γνωμη μου ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες μας.Το ειπα χθες στον αντρουλη μου και τα ματια του γυάλισαν απο χαρα αλλα διέκρινα και μια αγωνια την οποια μου την έκφρασε...φοβάται μην ειναι παλι το ιδιο.....πριν απο λιγο εκανα ενα τεστ της hometest γιατι δεν εχω αλλο και δεν έδειξε κατι, ουτε αχνο ουτε κατα διάνοια....μαλλον τζάμπα χάρηκα.... :( εκτος κι αν αυτο δειχνει μετα την καθυστέρηση....

Ειπαμε να μην κανω χοριακη παρα μονο και εφόσον προέλθει καθυστέρηση για να είμαστε σιγουροι και να μην κλαιμε παλι.....τι να πω....απλά περιμένουμε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemosss78 έγραψε:

kalimera anastasia mou , kanonika pote prepi na anis xoriaki ?

i gnomi mou ine na perimenis min zorizese apo tora ise den ise ipomoni ke kani tin xoriaki gia na xeris sigoura . ke emis exoume tin xoriaki 30.8 ke perimenoume mexri ekini tin mera.

giorgos

Καλημερα Γιωργο.Κανονικα περιμενω περιοδο απο 20/8 μεχρι και 23/8 αρα απο 24 θεωρειτε καθυστερηση...αυτο με τα τεστ πια ειναι ψυχοφθορο...αλλα ετσι ειναι...οταν δεν αφηνεις την φυση να λειτουργησει μονη της τρως τα μουτρα σου....Σας ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα για χοριακη κοριτσια ...το μεσημερι θα εχω απαντηση....πηρα ενα ακομα τεστ και δεν εδειξε κατι....νομιζω ειδα και λιγο αιματακι....τι ηταν αυτο παλι?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργο δύσκολη η αναμονή.. αλλά εύχομαι μια τεράστια χοριακή στις 30/8 να σας ανταμοίψει για την αναμονή!! ;)

Αναστασία μου, με 4 μέρες καθυστέρησης και χοριακή 200 την ίδια μέρα, το τεστ της hometest είχε δείξει αχνό θετικό. Που σημαίνει ότι αν το'χα κάνει 1-2 μέρες πριν (πόσο μάλλον χωρίς καθυστέρηση) θα'χε δείξει αρνητικό.

Μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου και μην αφήνεις τις αρνητικές σκέψεις να σε κυριεύουν.

Και κάτι ακόμα: στη θέση σου θα πήγαινα για χοριακή..αφού είχες και τα θετικά τεστ.. μόνο και μόνο για να γλιτώσω την τρελή αγωνία που καταλαβαίνω ότι έχεις... ;)

Μακάρι το σποράκι να'χει ήδη εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου!!! ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου τώρα είδα το μήνυμα! Καλά έκανες και πήγες!! Καλά αποτελέσματα!!!

Εγώ είχα αίμα την 25η μέρα και νόμιζα ότι μου'ρθε περίοδος νωρίτερα. Αλλά μετά τίποτα... στην 30η έκανα το τεστ της hometest και ήταν αχνό θετικό και πήγα για τη χοριακή μετά.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Γιώργο δύσκολη η αναμονή.. αλλά εύχομαι μια τεράστια χοριακή στις 30/8 να σας ανταμοίψει για την αναμονή!! ;)

Αναστασία μου, με 4 μέρες καθυστέρησης και χοριακή 200 την ίδια μέρα, το τεστ της hometest είχε δείξει αχνό θετικό. Που σημαίνει ότι αν το'χα κάνει 1-2 μέρες πριν (πόσο μάλλον χωρίς καθυστέρηση) θα'χε δείξει αρνητικό.

Μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου και μην αφήνεις τις αρνητικές σκέψεις να σε κυριεύουν.

Και κάτι ακόμα: στη θέση σου θα πήγαινα για χοριακή..αφού είχες και τα θετικά τεστ.. μόνο και μόνο για να γλιτώσω την τρελή αγωνία που καταλαβαίνω ότι έχεις... ;)

Μακάρι το σποράκι να'χει ήδη εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου!!! ;) ;)

Εκανα χοριακη φιλεναδα, σε καμια ωρα θα παρω αποτελεσματα.Σημερα το πρωι ξανα εκανα τεστ και δεν εδειξε τιποτα, ουτε καν αχνο...και νομιζω ειδα λιγο αιματακι....μαλλον παπαρα εφαγα παλι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία καλημέρα! εύχομαι καλά αποτελέσματα της χοριακής!

μην αναλώνεσαι με τεστάκια καλύτερα. για το hometest είδες τι σου είπε και η Crazy, το άλλο που έκανες ποιο ήταν ? βρε καλό μου, μήπως είναι χαμηλά τα επίπεδα της ορμόνης και μια βγαίνει θετικό και μια αρνητικό??

για να δούμε, με ελπίδα και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Αναστασία καλημέρα! εύχομαι καλά αποτελέσματα της χοριακής!

μην αναλώνεσαι με τεστάκια καλύτερα. για το hometest είδες τι σου είπε και η Crazy, το άλλο που έκανες ποιο ήταν ? βρε καλό μου, μήπως είναι χαμηλά τα επίπεδα της ορμόνης και μια βγαίνει θετικό και μια αρνητικό??

για να δούμε, με ελπίδα και αισιοδοξία!

Ας μην εχω αυταπατες βρε demie, μηδενικη θα ειναι η χοριακη....το predictoe πηρα σημερα το μονό όχι το διπλό και χθες εκανα και της sensa test οπου ουτε εκεινο εδειξε κατι!Μονο το διπλο predictor εδειξε, σας εβαλα και φωτο αλλα το κουφο που ακουσα σημερα στο φαρμακειο που τους εδειξα τα 2 τεστ μου ειπαν δεν ειναι θετικα αυτα...κι ας ειναι ετσι η γραμμη. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε θα μας τρελάνουν τελείως;;; :huh: :huh: :huh:

Τπ.. κάτσε να δούμε τι θα δείξει η χοριακή... σε λιγότερο από μια ώρα θα ξέρεις... μακάρι να'ναι ++++++++++++....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Ε θα μας τρελάνουν τελείως;;; :huh: :huh: :huh:

Τπ.. κάτσε να δούμε τι θα δείξει η χοριακή... σε λιγότερο από μια ώρα θα ξέρεις... μακάρι να'ναι ++++++++++++....

Αν γινει κατι τετοιο θα ειναι σεναριο για ταινια :laugh: Θα σας ενημερωσω αλλα ειμαι ηδη προετοιμασμενη, μην σας πω το εχω ξεχασει ηδη το θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολίγον τι με παραξενεύει η απάντηση του φαρμακείου, γιατί είδα τη φωτο και να σου πω την αλήθεια για θετικά τα έκοψα... άλλωστε τα τεστ στις οδηγίες αναφέρουν κ την αχνή γραμμή ως επιβεβαιωτική. τι να πω.θα φανεί με τη εξέταση.το αιματάκι μπορεί να μη σημαίνει σώνει κ ντε κάτι, ειδικά αν δεν ξαναρθε.εμένα πάντως μέχρι τελευταία στιγμή η κοιλιά με πονούσε σαν να μου ερχόταν περίοδος. όπως κ να'χει, κοντοζυγώνει, είμαι βέβαιη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!! ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με ανεβαζετε πολυ ψυχολογικα, θα το σκεφτω αλλιως αν δεν ειμαι τωρα(που δεν ειμαι το ξερω)οτι η τριτη φορα θα ειναι και τυχερη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Γιώργο!! :)

Αναστασούλα μου, έτσι σε θέλω! Να σκέφτεσαι θετικά!!

Και τώρα να μην είσαι, θα'σαι κάπου παρακάτω! Άγχος δε θέλει...

Εμένα ήρθε το μήνα που δεν το περίμενα καθόλου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Γιώργο!! :)

Αναστασούλα μου, έτσι σε θέλω! Να σκέφτεσαι θετικά!!

Και τώρα να μην είσαι, θα'σαι κάπου παρακάτω! Άγχος δε θέλει...

Εμένα ήρθε το μήνα που δεν το περίμενα καθόλου!! ;)

Και σε εμας θα ερθει....δεν υπαρχει ζευγαρι που να μην αξιζει ενα μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...