Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Φραουλίνο πες της ν α πει του παπά πως αν δεν δέχεται την ιατρικη ως επιστημη, την αλλη φορα να αφήσει τη παπαδιά στο Έλεος του Θεού.ΚΑι αν χρειατουν ποτε φαρμακα ή μηχανικη υποστηριξη, εστω μια ακτινα ρε παιδι μου , να κάνουν τάμα ...

Ασε με και ειμαι παρμενη με τη δικη μου σημερα!!!

Μου ειπε το μεσημερι κατι κουφα ο αντρας μου κ εχω γίνει εξαλλη.

Θα σας τα γραψω ομως τη Δευτερα, γιατι θα την δω τη Κυριακη κ θελω πρωτα ν α τα πουμε τετ α τετ για την εξωσωματική κ για το τι θα πεί ο κοσμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

gioulaki έγραψε:

θελω πρωτα ν α τα πουμε τετ α τετ για την εξωσωματική κ για το τι θα πεί ο κοσμος!!!

Ααααχ να ξερες μονο τι ακουσα εγω οταν της ανακοινωσε ο αντρας μου οτι βρεθηκε προβλημα στο σπερμα....κ η μονη λυση ειναι η εξωσωματικη!!!

"Να μην το πουμε σε κανεναν!!!!Ουτε στον πεθερο σου", μου ελεγε,"και ποτε να μην το πειτε!!!Μα ειναι σιγουρο οτι εσυ εισαι καλα??"

Το ειπε 1-2-5-10 κ παντα οταν ο γιοκας της δεν ηταν μπροστα κ εγω δεν ειμαι ανθρωπος που θα "απαντησει",συνηθως δινω τοπο στην οργη...αλλα δεν αντεξα!!!

"Δηλ αν ειχα εγω το προβλημα θα το λεγαμε????" αυτο ειπα μονο κ μετα τα ξερασα ΟΛΑ στον αντρα μου κ ανελαβε δραση αυτος! Με εφτασε σε σημειο να ξεστομισω την μεγαλυτερη μικροτητα για τον αντρα μου!!!!!

Τωρα με που με ποναει η κοιλια που και που μου λεει "εμ αφου πατας ξυπολητη!!!κρυωσες!!" :blink::blink::blink:

Δε μπορω αλλα σφηνακια μαμακιας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

gioulaki έγραψε:

Ααααχ να ξερες μονο τι ακουσα εγω οταν της ανακοινωσε ο αντρας μου οτι βρεθηκε προβλημα στο σπερμα....κ η μονη λυση ειναι η εξωσωματικη!!!

"Να μην το πουμε σε κανεναν!!!!Ουτε στον πεθερο σου", μου ελεγε,"και ποτε να μην το πειτε!!!Μα ειναι σιγουρο οτι εσυ εισαι καλα??"

Το ειπε 1-2-5-10 κ παντα οταν ο γιοκας της δεν ηταν μπροστα κ εγω δεν ειμαι ανθρωπος που θα "απαντησει",συνηθως δινω τοπο στην οργη...αλλα δεν αντεξα!!!

"Δηλ αν ειχα εγω το προβλημα θα το λεγαμε????" αυτο ειπα μονο κ μετα τα ξερασα ΟΛΑ στον αντρα μου κ ανελαβε δραση αυτος! Με εφτασε σε σημειο να ξεστομισω την μεγαλυτερη μικροτητα για τον αντρα μου!!!!!

Τωρα με που με ποναει η κοιλια που και που μου λεει "εμ αφου πατας ξυπολητη!!!κρυωσες!!" :blink::blink::blink:

Δε μπορω αλλα σφηνακια μαμακιας!!!!!![/quote:1v3ntou1]

με κουφανες :huh: ειναι να τραβας τα μαλλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια ,τελικά ολες τα ιδια τραβάμε .

Να σκεφτητε οτι οταν της τηλ/σα στην αρχη για δεκα λεπτα μου ελεγε για τον ταδε που εχει καρκινο,για τον αλλο που εχει αυτο κτλ και στο τελος μου λεει ΄-τι τα θες εδω γενιουνται με αυτο(δηλ καρκινο )μακρια απο εμας .Της λεω λοιπόν τι ειναι αυτα που λετε δεν τα μάθατε τα νεα (αφου ειχε φαγωθεί 2 χρονια για το ποτε θα κανουμε παιδι) ,Απαντηση Ε, καλα που με ενημέρωσες νωρίς ,της εξηγώ λοιπον οτι περιμέναμε να δουμε οτι ειναι ολα καλα πρώτα και μετα να σας το πούμε .ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΙΚΗ =Γιατι και τωρα που ξερεις οτι ειναι καλα...........? :angry::angry:

lolli ειμαι και εγω με πολυ υπομονή παρ οτι εχω κακια εμπειρία απο πεθερά (εξαιτίας πεθερας πηρα το 1ο μου διαζύγιο -και αυτη της εκκλησίας ).Εχω ταλεντο οπως καταλαβαίνετε

Αυτη τη φορα όμως αποφάσισα ως εδω ,τελος η υπομονή και αυτη θα πληρώσει και για την προηγούμενη αν δεν συμμορφωθεί .

:angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ έγραψε:

Αχ κοριτσια ,τελικά ολες τα ιδια τραβάμε .

Να σκεφτητε οτι οταν της τηλ/σα στην αρχη για δεκα λεπτα μου ελεγε για τον ταδε που εχει καρκινο,για τον αλλο που εχει αυτο κτλ και στο τελος μου λεει ΄-τι τα θες εδω γενιουνται με αυτο(δηλ καρκινο )μακρια απο εμας .Της λεω λοιπόν τι ειναι αυτα που λετε δεν τα μάθατε τα νεα (αφου ειχε φαγωθεί 2 χρονια για το ποτε θα κανουμε παιδι) ,Απαντηση Ε, καλα που με ενημέρωσες νωρίς ,της εξηγώ λοιπον οτι περιμέναμε να δουμε οτι ειναι ολα καλα πρώτα και μετα να σας το πούμε .ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΙΚΗ =Γιατι και τωρα που ξερεις οτι ειναι καλα...........? :angry::angry:

lolli ειμαι και εγω με πολυ υπομονή παρ οτι εχω κακια εμπειρία απο πεθερά (εξαιτίας πεθερας πηρα το 1ο μου διαζύγιο -και αυτη της εκκλησίας ).Εχω ταλεντο οπως καταλαβαίνετε

Αυτη τη φορα όμως αποφάσισα ως εδω ,τελος η υπομονή και αυτη θα πληρώσει και για την προηγούμενη αν δεν συμμορφωθεί .

:angry::angry:

:ohmy::ohmy: φτου φτου η γρουσούζααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ θα σκάσω εγω θα τα πώ και ας με κατακρίνει όποιος θέλει.

Το οτι εκανα εξωσωματική δεν με κάνει λιγότερο καλή μάνα, ισα ισα με κάνει συνειδητοποιημένη μάνα.Ο πονος(ψυχολογικος κ σωματικος),το κλάμμα, οι ενέσεις , τα φαρμακα , οι εξετασεις, τα απροοπτα, οι στεναχωριες, είναι κομμάτι του παιδιού μου. Αν θέλουν αυριο να γυρνάνε με το καρότσι και να κορδόνονται για το εγγονι, θα πρεπει να καταλάβουν οτι ολα τα παραπάνω πηγαίνουν πακετο.

Αν θέλουν να το αγαπάνε λιγοτερο απο της κουνιαδας μου που ηρθε φυσιολογικά , με βγαζουν κ απο την υποχρεωση να δωσω το ονομα τους!

κραταω δυναμεις για τη Κυριακή, ξερεις πως εχω φουντωσει. Μου εχουν φυγει κ αναγουλες κ ναυτίες κ ολα απο το μεσημέρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε ρε...οι γυναικες ειναι νουμερα...

Ακου αλλο ενα να τρελλαθεις!!!

Κανω σπερματεγχυση κ παιρνω αρνητικη χοριακη την Μ.Παρασκευη.Καταλαβαινεις ψυχολογια!!!!!!!Το επομενο βραδυ παμε Ανασταση κ με το "Χριστος Ανεστη" μας ευχετε και με εναν γιο....

Δεν το σχολιαζω,αν κ με το ζορι κρατηθηκα να μην βαλω τα κλαμματα.Λεω θα της ξεφυγε...αμ δε....παμε σπιτι να ριμαδοφαμε κ ΞΑΝΑΕΥΧΕΤΕ!!!!!

(α! και ηταν ενημερη για την αποτυχια)

Αλλα εγω ειμαι η κακια...αυτη μια ευχη ηθελε να δωσει η καημενουλα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΦΤΟΥ ΚΑΚΙΑ ΝΥΦΗ!!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνο μην στεναχωριέσαι με την πεθερά σου απλώς μην της δίνεις σημασία. Δεν πάει να λέει ότι θέλει εσύ το Μάρτιο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά και αυτό μόνο έχει σημασία. Νομίζω μόνη με αυτή τη σκέψη όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία.

Που λες εγώ έχω γενέθλια στις 16/9.

Εγώ στα πεθερικά μου δεν το έχω πει ακόμη, βασικά μόνο οι γονείς μου το ξέρουν. Η πεθερα μου γενικώς μας έπρηζε πότε θα κάνετε παιδί και πότε μέχρι που μια μέρα της είπα μην μου ξαναμιλήσεις για αυτό το θέμα όταν είναι θα σου πούμε.

Περυσι το καλοκαίρι είχαμε πάει στο νησί που έχουν σπίτι και περάσαμε τις διακοπές μας. Όταν δεν είμασταν δωμάτιο πήγαινε και ψαχούλευε τα πραγματά μας. Σε μια από τις βαλίτσες που είχαμε είχαμε μέσα κάτι ξεχασμένα προφυλακτικά που πρέπει να είχαν λήξει εδώ και κάτι αιώνες. Παίρνει τηλ τη μάνα μου και της λέει βρήκα κάτι προφυλακτικά κατα τύχη στο δωμάτιο εκε΄ι που καθάριζα, αυτοί δεν θελουν παιδια και θα τα γράψω όλα στη κόρη μου που έχει 3 πρέπει να σκεφτώ και τα εγγόνια μου. Και τελειώνει λέγοντας δεν ξέρω η Βάσια μπορέι και να μην κάνει παιδια την ενδιαφέρι η καριέρα. Τη να της πω μετα, χέστηκα δεν πάει να τα γράψει όλα στη κόρη της.......

Και βρε κορίτσια εδω και 2 1/2 χρόνια προσπαθούμε και είχαμε και 1 παλλίνδρομη. Το Νοέμβριο θα κλείσουμε 3 χρόνια γάμου, β΄βαια είμαστε μαζι 7 χρόνια. Η κουνιάδα μου μένει έγκυος με τη μυρωδιά, με τη πρώτη προσπάθεια τσουπ. Δεν με νοιάζει τίποτα το Μάρτη θα έχω και εγώ το μωράκι μου.

Οπότε όπως βλέπετε όλοι έχουν τα δικά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι βλαμμένες

Εγω ειπα στην κολλητή μου οτι αν ποτε ξεχαστω και κανω βλακείες με νύφες ή γαμπρούς της έδωσα το ελεύθερο να με χαστουκίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μου,εχω καταλαβει ενα πραγμα....

Οσο καιρο ημουν η καλη,η ευγενικη κ η ησυχη που ελεγα Ναι σε ολα,χαλαγα τον εαυτο μου!!!

Να φανταστεις ποσο βοδι ειμαι,μετακομισα στην ιδια οικοδομη με την πεθερα γιατι ειχε προβλημα υγειας για να την βοηθαω.Ο αντρας μου δεν ηθελε να μετακομισουμε γιατι ελεγε οτι εχει την κορη της, που δεν εχει υποχρεωσεις,να την προσεχει...

Απο την εξωσωματικη ως και τωρα εχω αλλαξει 180 μοιρες!!!!Δεν αφηνω κουβεντα να πεσει κατω!!!ΣΚΥΛΑ!!!!!

Αυτοι εχουν την αναγκη μου γιατι αλλα εγγονια δεν προκειτε να δουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Γιουλη μου,εχω καταλαβει ενα πραγμα....

Οσο καιρο ημουν η καλη,η ευγενικη κ η ησυχη που ελεγα Ναι σε ολα,χαλαγα τον εαυτο μου!!!

ως και τωρα εχω αλλαξει 180 μοιρες!!!!Δεν αφηνω κουβεντα να πεσει κατω!!!ΣΚΥΛΑ!!!!!

νομιζω οτι ειναι ο μονος τροπος να εχεις την ησυχία σου γτ αλλιως σε πατανε με 1000 τρόπους. οσο πιο καλή τοσο πιο χαλια αντιμετωπιση, εισαι κακια σε φοβουνται κ σε κοιτουν στα ματια. ΝΟΜΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κορίτσια εγώ εφαρμόζω το σύστημα απο μακρυά και αγαπημένοι!!

παρότι για την ώρα μένουμε στην ίδια πολη (Αθήνα) και οι γονείς μου σε άλλη...την βλέπω 1 φορά τον 1μιση μήνα λέγοντάς της ότι έχουμε πολύ δουλειά (που ισχύει κιόλας). Δεν χαραμίζω τον εαυτό μου για ΤΙΠΟΤΑ και για ΚΑΝΕΝΑΝ

είναι και αυτή μη μου άπτου και κουράζεται να μαγειρεύει κλπ κλπ όταν πηγαίνουμε οπότε βολευόμαστε...

βραβείο πεθεράς όμως παίρνει η Βασια που πήρε τηλέφωνο την 'συμπεθέρα' όταν είδα τα προφυλακτικα.....θεααααααααααααααααααααααα

αλήθεια η μαμά σου Βάσια τι είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

βραβείο πεθεράς όμως παίρνει η Βασια που πήρε τηλέφωνο την 'συμπεθέρα' όταν είδα τα προφυλακτικα.....θεααααααααααααααααααααααα

αλήθεια η μαμά σου Βάσια τι είπε?

συμφωνω!!!!!!

Ρε Βασια, μηπως ειδε οτι ηταν κ ληγμενα κ ειπε..."αααα αυτοι δεν το κανουν καθολου!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

καλά βρε Λόλη, εσύ πήγες με το ζόρι και έμεινες κάτω απο την πεθερά σου??????

εβαλές τα χεράκια σου και έβγαλες τα ματάκια σου????

εμ οταν σας λεω οτι ειμαι βοδι δεν με πιστευετε!!!

Ηθελα να βοηθαω οσο μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπω.. τι να πω υπομονη!!! και νομιζω το 'μακρυα και αγαπημενοι' που ειπε η tesh ειναι το καλύτερο.

εγω ήμουν τυχερουλα...είχα πολύ καλη πεθερα,μαμά μου ήταν αλλα ημουν και ατυχούλα γιατι το εγγονι της δεν θα εχει την ευκαιρια να ζησει τετοια γιαγιά... :(

αμα σας πω οτι πιστευω μέσα μου ότι ειναι στον ουρανο και πινει καφε με την Παναγίτσα και μας προσεχει...

αστο καλό παλι θα κλαψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

αχ αχ το φιλότιμο θα σε φάει!!! και δεν μου λες, το σπίτι το αγοράσατε κιόλας?? είναι και ... μόνιμη η κατάσταση??

Ευτυχως νοικιαζουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εγώ το είπα το από μακρυα και αγαπημένοι...αλλά εντάξει, άνθρωποι είμαστε όλοι και έχουμε τα καλά και στα στραβά μας...

η πεθερά σου Koukida 'έφυγε' πριν λίγο καιρό νομίζω?

αλλά τώρα Koukida μην κλάψεις γιατί θα κλάψω και εγώ ... συγκινήθηκα που τα λέμε έτσι παρεούλα όλη μέρα και κρατάμε συντροφιά η μία στην άλλη...αχ δεν το πιστεύω κλαίω με το παραμικρό....

τις προάλες μου έφερε κάτι συσκευασίες μικρές με κρακεράκια ο άντρας μου και συγκινήθηκα τόσο πολύ...γιατί λέει τις πήρε για να τις παίρνω στο γραφείο για να μην κουβαλάω όλο το κουτι!!!και έβαλα τα κλάματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πει η μάνα μου έφριξε. της λέει άσε τα παιδια δικιά τους είναι η ζωή και όποτε αποφασίσουν αυτοί ότι είναι η κατάλληλη στιγμή θα κάνουν και παιδιά. Φυσικά είχε εξοργιστεί αλλά δεν ΄΄ηθελε να μαλώσει μαζίτης. Εμένα μου το είπε η μαμά μου μετά από καιρό για να μην κάνω καμιά φασαρία. Δεν πάει καλά η πεθερά μου μάλλον έχει αρχίσει να το χανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθάκι μου εκλαψα λίγο, και πηγα και κρυφτηκα γιατι εκεινη την ωρα ηρθε ο αντρας μου και δεν θελω να με δει ετσι και να με ρωταει..

την χασαμε 2 μερες πριν την ωοληψία...το περιμεναμε βεβαια γιατι ειχε φτασει στο απροχωρητο καταλαβες απο τι, οπότε και η ψυχολογια μας ηταν στο ναδιρ για την εξωσωματικη..και γενικοτερα..

ωστόσο κατι μου ελεγε μεσα μου οτι θα τα καταφερουμε. :) γιαυτό πιστευω ότι μας προσεχει..την αγαπώ τόσο πολυ που εχω μια φωτογραφία της μαζι μου- μεσα στην τσάντα μου...όπως ηταν χαμογελαστη και στρουμπουλουλα..

Πόσο κακο κάνουν πραγματικα οι μάνες των αγοριων που βλέπουν τις νυφες με κακό μάτι.

Εμενα το παιδι μου οταν θα φερει τον ανθρωπο του στο σπίτι δλδ θα αρχισω να ψαχνω κουσούρια και να βαζω φυτίλια στις σχεσεις τους κα ιστις σχεσεις μας?χαζή είμαι?

οι γυναικες (κατα περιπτωσεις και οι αντρες) ειναι απιστευτα ανταγωνιστικες απέναντι σε 'εισβολεις'....

πόσο λάθος- πόσο κακό μπορουν να κάνουν- και ποσο μικροί μπορουν να γινουν οι άνθρωποι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

Σαμανθάκι μου εκλαψα λίγο, και πηγα και κρυφτηκα γιατι εκεινη την ωρα ηρθε ο αντρας μου και δεν θελω να με δει ετσι και να με ρωταει..

την χασαμε 2 μερες πριν την ωοληψία...το περιμεναμε βεβαια γιατι ειχε φτασει στο απροχωρητο καταλαβες απο τι, οπότε και η ψυχολογια μας ηταν στο ναδιρ για την εξωσωματικη..και γενικοτερα..

ωστόσο κατι μου ελεγε μεσα μου οτι θα τα καταφερουμε. :) γιαυτό πιστευω ότι μας προσεχει..την αγαπώ τόσο πολυ που εχω μια φωτογραφία της μαζι μου- μεσα στην τσάντα μου...όπως ηταν χαμογελαστη και στρουμπουλουλα..

Koukida μάλλον η πεθερούλα σου σας έστειλε το μωράκι...και σας προσέχει από εκεί ψηλά...αχ με συγκίνησες με την φωτογραφία και δεν θέλω και πολύ...ποιο ήταν το όνομα της πεθεράς σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα υπναρουδες!κοιμαστε ε?τι ωραια!!πολυ πεθεροσυζητηση επεσε χτες ρε κοριτσια...εγω ευτυχως ειμαι αναισθητη και δεν ασχολουμαι καθολου.και να μου πει κατι η δικια μου θα της απαντησω καταλληλως και σταματαει.το μονο που με ειχε πληγωσει ηταν οταν πεθανε πριν λιγους μηνες ο αδερφος του αντρα μου και πηγαμε και μειναμε 2-3 μερες σπιτι της.ξενυχτουσα στα ποδια της στο κρεβατι για να ξεχνιεται,εκανα ολες τις δουλειες και σπιτι και για την κηδεια με τις αλλες συνυφαδες και το μονο που ειπε μετα απο λιγες μερες..απορω πως η ρανια η "αριστοκρατισσα" μας καταδεχτηκε και εμεινε εδω και πως εμεις (οι συνυφαδες) δεν ποναμε τοσο γιατι ειμαστε παραεξω.που ημουν μπροστα με τον αντρα μου οταν ξεψυχουσε το παιδι,μας πηρε η γυναικα του τηλ και τρεξαμε...το σοκ μονο που περασαμε μονο..και ξενος να ηταν,αυτες οι εικονες δεν θα σβηστουν ποτε απο το μυαλο μου.οχι οτι δεν πονεσα κιολας επειδη δεν εκλαιγα δυνατα.ειχα και εναν αντρα να στηριξω που περασε και περναει εκτοτε τα πανδεινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!

Σαββατο σημερα... :) δεν θα πατε καμια βολτουλα;

Εμεις θα ασχοληθουμε με το σπιτι σημερα!

Θα κανει και ζεστη ακουσα! :laugh: Δε με νοιαζει...θα κοπανισω το κλιμα :P:P .Τσαμπα μου διαλυσανε το σπιτι χτες; :P:P:P

Αυτα........αλλα νεα δεν εχω...Για πειτε τα δικα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...