Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

gioulaki πολύ λογική μου ακούγεται η εξήγηση του γιατρού...και πότε θα αρχίσει να μικραίνει? θα εξαφανιστεί τελείως?

αχ η εγκυμοσύνη θέλει υπομονή.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω κουβεντουλα!!! :)

Δεν πολυμπηκα σημερα γιατι ειχα παρεουλα στο σπιτι :) και τωρα θα σας αφησω παλι για να κανω μπανακι!Ραντεβου εχω στις 3 :blink::blink: νταλα μεσημερι!!!Εχει και ζεστη!!! :angry:

Ωχ Παναγια μου,βαλε το χερι σου να ειναι ολα στην θεση τους και καλα!!!

Τελικα το αγχος παει συννεφο ε???Και νομιζα πως ειχα μονοπωλειο!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυχενικη εχω κλεισει στις 13 Σεπτ....αντε να τελειωσει κ αυτο!!!!

Θα μπω μετα να σας πω νεοτερα (και ελπιζω ευχαριστα)!!!

Σας χαιρετω! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι μωρε πιστευω οτι θα μου το έλεγε ο γιατρος οτι μπορει να ειναι το 2ο!!

πάιρνω φαρμακα..λετε ρε γαμωτη>?καλά - οταν λες οτι η αδερφη σου γεννησε μια κυστη μαζι με το μωρο πως εγινε αυτο????????? :woohoo:

Samanthaki αν εκλεισες ραντεβου να πας να σου φυγει το αγχος. εγω μαυτα και μαυτα καθε βδομαδα πάω-

αν δεν εκανε καλο νομιζω οτι ο γιατρος θα ρωτουσε 'πότε κανατε τελευταια φορα υπέρηχο'?

ετσι δεν ειναι?

Lolli πολυ καλή επιτυχία- αντε να δεις τα μωρουλια σου να σου φυγει το αγχος!!

απαυτο άλλο τίποτα ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh:

Εννοώ οτι με τη γέννα απέβαλε και τη κυστη ο οργανισμός, διαλυθηκε , εξαφανίστηκε!

Λολλάκι καλή επιτυχία!!!!!Γιατι να μην είναι ευχάριστα βρε? Ολα τελεια θα είναι εκει στη μεζονετούλα ;)

samanthaδεν ξερω ποτε θα μαζευετι, γι'αυτο κοντευω να σκάσω!

συμφωνω κ με τη ΚΟυκι μας, πηγαινε να ηρεμήσεις κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ευτυχως ελατωσα τα utrogestan se 3 * 200 και τα cyclacur σε2 την ημερα! Μεχρι την μεθεπόμενη εβδομαδα θα τα κόψω όλα και την ασπιρίνη που παίρνω και θα αρχίσω σίδηρο κ ασβέστιο!Αλλα αυτα δε με νοιαζουν, οι ορμονες θελω να κοπούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX...ήθελα να φορουσα σαγιοναρα και σουρτα φερτα να γυρνουσα σε κανενα στενοσοκακο σε ενα ομορφο νησι...και να επινα την φραπεδαρα μου στη δροσια- να χτυπυσα κα ιενα ντόνατ (που απο προχθες με στοιχειωνει) κα ιμετα να εριχνα την βουτια μου απο τα βράχια σε μια ερημικη παραλία με φυσική σκια...και να ακουεται μονο το κυμα.....να πλένεις το φρουτακι σου στη θαλασσα και να το τρως....

αυτό θέλω ρε κορίτσια...

βλέπω καθε μεσημερι 'Μενουμε Ελλάδα' και ταξιδεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαπ κλαπ κλαπ....ξυπνα γρήγορα Κουκίδα!!!!!!!!!!!

Αυτό το είχες !!

Τώρα έρχετε το ΜΠΕΜΠΕ!!! Ασε τα φλαπα φλουπα με τη σαγιονάρα για του χρόνου , που θα σέρνεις το καρότσι!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukidaaaaaaaaaaaaaaaa βαλτή είσαι κορίτσι μου????εεεε???

εγώ πάντως μόλις κανόνιζα μέσα στο μυαλό μου τις διακοπές μας για του χρόνου: στο Ιόνιο (Λευκάδα, Κεφαλονιά, Ζάκυνθο, Σύβοτα)...μέσα στο μυαλό μου είσαι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα.εγω εκανα τις διακοπες μου κ αρκετες κιολας κ με το παραπανω αλλα απο συμπτωματα δεν εχω κατι το σοβαρο βρε κοριτσια μονο κατι αναγουλες αν φαω κατι κ με πειραξει.το στηθος μου πονουσε αρκετα κ τωρα ηρεμησε ειναι πρισμενο αλλα δεν εχω αυτον τον πονο μονο οταν φοραω σουτιεν κ το βγαλω μενοχλει.δεν εχω ζαλαδες εμετους υπνηλια κ οι πονοι που ειχα στην κοιλια γιατι ηταν απο τα εντερα μονο οτν ειναι να παω τουαλετα τους εχω.πριζω ολο τον κοσμο με τις ανησυχιες αφου αρχιζουν να με μαλωνουν.στην κορη μου δεν καταλαβα εγκυμοσυνη κ μετα απο αυτα που επαθα φοβαμαι.θελω να σας ρωτησω τα ουρα σας ειναι καφε κιτρινα μεσα στην λεκανη οχι στο χαρτι.εμενα ειναι αρκετα καφετι κ ανησυχω να μην ειναι ο γιατρος εδω ρα γαμωτο τι περναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι καλα αποτελεσματα εσενα ειναι λιγο μεγαλυτερα νομιζω ολα να πανε καλα κ χωρις αγχος μεχρι να σεξετασει ειναι κοιτα ποιος μιλαει για το αγχος τα λεμε για να παρηγορουμαστε.φιλικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία και εγω ανησυχούσα για τα συμπτώματα και τωρα τρεχω κ δεν φτάνω. Το στηθος ετσι ειναι πρησμενο, αλλα ο αρχικος πόνος δεν υπάρχει. Τολμάς όμως να τσιμπήσεις τη θυλή σου? Μεχρι επάνω θα πεταχτεις. Η Υπνηλία και εμενα αρχισε να υποχωρει, μονο κόπωση νιώθω. Όσο για τα ουρα , εμενα είναι λίγο σκούρα , δεν ξερω πως να τα χαρακτηρίσω. Ηρεμησε ομως λίγο βρε κορίτσι μου.

Είμαστε ομως όλες η μία χειρότερη απο την άλλη στην ανησυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha αυτά τα Σύβοτα μου έχουν μπεί στο μάτι φετος!!αστα!!

εγω ονειρευομαι κυκλαδες και σποραδες!!

Γιουλάκι γελασα που με μάλωσες!!! τι να καάνω η γυναικα- χωρις σεξ μπορω αλλα χωρις αέρα σκάω!!!!χαχα

του χρονου με το μπεμπε μας!!!(του παραχρονου μάλλον)

Αχ Γεωργία θα σε μαλωσω!! βρε χωρις ενδείξεις για κάτι αρνητικο πως πάει το μυαλο σου τόσο πολυ στο κακό!!! σε καταλαβαινω μεχρι ενα σημειο-ειμαστε όλες πανω κατω το ιδιο αγχωμενες- αλλα τα ουρα και οι εμετοι δεν ειναι λογος να ανυσηχεις. μια χαρα ειναι το μπεμπεκι σου και δεν σε ζαλιζει με αναγουλες και άλλα τετοια. Για ρωτα τα κοριτσια εδω που παλευουν με τις λεκανες τι τραβάνε!

:ohmy::ohmy:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εφαγα κολοκυθακια γεμιστα τυρακι ντοματουλα κ μια φετα ψωμακι κοντευω να σκασω κ ιδρωνω μαζι θα παμε για εναν υπνακο ουτε μια ωρα αναλογα αν κοιμηθει η μικρη κοιμηθειτε τωρα που μπορειτε μετα θα το μετανιωσετε να με θυμηθειτε.αυριο ειναι του αγιου φανουριου εκανα πιτα κ εδινα στον κοσμο τωρα που να δωσω ολοι ειναι φευγατοι να μασταν κοντα να εδινα σε καθε μια σας απο ενα κομματι θα τελειωνε το ταψι τι να σας κανω ειστε μακρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα απο μονο του μου βγαινει κουραστηκα κ γω η ιδια να τα λεω φαντασου αφου λεω οτι ειναι να γινει ας γινει τι αλλο μπορω να κανω.ζαλιζω κ εσας συγνωμη θα προσπαθησω την επαθα ρε κουκιδα κ τρεμω οχι μια φορα αλλα 3 κ δεν θελω ξανα να κανω ακομα ενα κ τελος στην ταλαιπωρια.εσυ τι παιρνεις εκτος απο ενεσεις?των ποσο βαζεις?παιρνω κ σαλοσπιρ.τελικα εχω μεγαλο προβλημα πως θα απαλλαγω/αν ερθει η παναγια κ μου πει ολα θα πανε καλα μην φοβασαι πολλα ζηταω μακαρι να γινοταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι αν υπηρχε βραβειο αγχους ανησυχιας μ...κιας κ πριξιματος θα ημουν η πρωτη σε διαβεβαιω!υπερβαινω τα ορια ετσι δεν κανω καλο σε κανεναν κ προπαντως στον ευατο μου κ ακομα συνεχιζω τι μαζοχα που ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω, δεν υπαρχει χώρος στο στομαχι μου ουτε για μια σταγονα νερό...

νταλακιασα στη σουπα!

Γεωργία, αν θυμαμαι καλαα βαζεις ενεσεις υπαρινης/ εγω βαζω την Ιnnohep -την πρασινη- μια την ημερα.και salospir και κορτικοστεροειδές παιρνω, το prezolon των 10mg. σιδηρο -φυλλικο οξυ, cyclacur και vasclor(προγεστερονη).

πεςω οτι μας εστειλες βρε φανουρόπιτα!!!!!να σαι καλά!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΖΩ ΙΝΟΧΕΠ ΤΗΝ ΜΠΛΕ 0.45 ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΡΑΤΖΙΣΤΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ, ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΠΡΕΖΟΛΟΝ ΜΙΣΟ ΧΑΠΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΩΝ 5 MG SIGHRO K ASBESTIO DEN MOY EDVSE AKOMA THN DEYTERA UA MOY DVSEI EJETASEIW PRVTA O UEOW K UA MOY GRACEI K AYTA.ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙς ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΗΠΩς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια δεν εχει να μου πει τιποτα για τον πονο στην κοιλια?? :(:( αγχωνομαι περισσοτερο... πηγα κ τουαλετα μετα απο 3 μερες κ λεω μηπως ηταν απο αυτο?? αλλα εχουν περασει κ περισσοτερες μερες κ δε με ειχε πιασει... :dry::dry: δεν ξερω τι να κανω και τι να πω... μαρτυριο θα ναι αυτη η βδομαδα μεχρι την αυχενικη... :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Κ ΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΣΑΛΟΣΠΙΡ Κ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΝΕΣΗ Κ ΧΑΠΙ ΣΑΛΟΣΠΙΡ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 15-17 ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙς ΕΝΩ Ο ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟς ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΝΤΙ-ΧΑ Κ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΝΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΤΟ ΧΑΠΙ ΕΝΩ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΕΠΙΜΕΝΕΙ Κ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι την προγεστερονη την επαιρνα κανα 2-3 μερες πριν γινει η ωοληψια. θυμαμαι στο χαρτι της εξωσωματικης με τις οδηγιες- που μου ειχε δωσει ο γιατρος εγραφε προγεστερονη/salospir μεχρι και 8η βδομαδα. salospir μεχρι και 12η βδομαδα.

κανονικα δινουν αυτα τα λιγα- αλλα προφανως η θεραπεια διαμορφωνεται στην πορεια- αναλογα με τα τυχων καινουρια δεδομενα.

θα δειξει λοιπον μεχρι ποτε θα πλακωνομαστε στα φαρμακα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕς ΠΡΙΝ ΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΠΟ ΠΗΓΕς ΤΟΥΑΛΑΤΑ Κ ΓΩ ΧΘΕς ΕΤΣΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΝΩ ΜΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑς ΠΟΝΟς ΘΑΡΡΕΙς Κ ΕΝΖΥΜΑ ΠΑΙΡΝΟΥΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΔΕΙΑΣΑ Κ ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΠΕΣΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΩΡΕς.ΕΣΥ ΚΟΝΥΕΥΕΙς ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Ε?ΑΝΤΕ ΩΡΑΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και γω το ρωτησα αυτο με το σαλοσπιρ και την ενεση υπαρινης. Ο εξωσωματικος επιμενει οτι ετσι πρεπει να γινει κα ιφυσικα αυτον ακουω. Ο γυναικολογος θεωρει οτι δεν χρειαζεται το σαλοσπιρ αφου μπαινει η ενεση- αλλά νομιζω οτι πρεπει να ακουσω σαυτη την φαση τον 1ο.

μου ειπε οτι θα συνεχισουμε την θεραπεια- για οσο δεν υπαρχει αιμοραγια. αν δουμε οτι εχω αιμα- τοτε αλλαζει η θεραπεια!

παντως το αιμα γινεται νερο- για να κυκλοφορει καλα στα αγγεια- γιαυτο καιγω τις προαλλες ειχα αιμα μπολικο- αντι για λιγο στο εσωρουχο που ηταν και το νορμαλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

AX...ήθελα να φορουσα σαγιοναρα και σουρτα φερτα να γυρνουσα σε κανενα στενοσοκακο σε ενα ομορφο νησι...και να επινα την φραπεδαρα μου στη δροσια- να χτυπυσα κα ιενα ντόνατ (που απο προχθες με στοιχειωνει) κα ιμετα να εριχνα την βουτια μου απο τα βράχια σε μια ερημικη παραλία με φυσική σκια...και να ακουεται μονο το κυμα.....να πλένεις το φρουτακι σου στη θαλασσα και να το τρως....

αυτό θέλω ρε κορίτσια...

βλέπω καθε μεσημερι 'Μενουμε Ελλάδα' και ταξιδεύω.... paralia_thasou.jpg

ειμαστε στο ιδιο ακριβως όνειρο....ειμαι στην πιο περα ξαπλωστρα :lol::lol: κ φετος τις ονειρευομουν πολυ τις διακοπές...αλλά χαλαλι τι να κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΦΕΡΕ Η ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΥΤΥΧΩς ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΞΑ Κ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥς ΙΣΩς ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΘΥΜΑΜΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΛΑΤΤΩΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...