Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

Εύα μου να χαίρεσαι τον Νικόλα και την κορούλα σου!!! Το κόλπο για να κοιμάται η μικρή σου ξέρεις πιο είναι:

ΚΑΦΕΣ ΣΤΟ ΤΑΛΩΣ!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια χαρα κ απο εμενα ..

Βρε λετε να την τρεχω περα δωθε την μικρη για να κοιμαται σαν πουλακι ? ..Παντως στο ταλως παμε αρκετα συχνα για καφε ..ομως ηταν η πρωτη φορα Νικη που κοιμηθηκε στο καροτσι ..Τι να πω ..Πολυχρονη κ συ κ οτι επιθυμεις !

Ελπιζω το βλασταρι μου να συνεχισει την καλη διαγωγη ..

Για πειτε νεα σαβ-κυρ..η Βαγκμαν στολισε ..οι υπολοιπες τι κανατε ?

Αγγελικη περαστικα σας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου να χαίρεσαι τον άντρα σου και την κορούλα σου!!!!!

Και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τους αγαπημένους σας ανθρώπους που γιορτάζουν!!!

Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο με τον καλό μου 13 χρόνια γάμου!!!

Α!!!Στολίσαμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια μου να ζησετε σαν τα ψηλα βουνα κ να χαιρεστε τα παιδακια σας !

στολισατε κ σεις ? Οι μικρες πως το βλεπουν , καταστρωνουν ηδη στρατηγικη για το πως θα το ριξουν , χα χα .. :lol: Η Αριαδνη υπαρχουν φορες που το κοιταζει μ'ενα βλεμμα πολυ υπουλο αλλα ευτυχως το ξεχναει γρηγορα ..Ελπιζω να την βγαλει καθαρη το καημενο..Βεβαια εδω γλιτωσε την επελαση των διδυμων την Αριαδνη θα φοβηθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια μου να ζησετε σαν τα ψηλα βουνα κ να χαιρεστε τα παιδακια σας !

στολισατε κ σεις ? Οι μικρες πως το βλεπουν , καταστρωνουν ηδη στρατηγικη για το πως θα το ριξουν , χα χα .. :lol: Η Αριαδνη υπαρχουν φορες που το κοιταζει μ'ενα βλεμμα πολυ υπουλο αλλα ευτυχως το ξεχναει γρηγορα ..Ελπιζω να την βγαλει καθαρη το καημενο..Βεβαια εδω γλιτωσε την επελαση των διδυμων την Αριαδνη θα φοβηθει..

ευχαριστω κ για τις ευχες να εισαι καλα ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές!!!

Μέχρι στιγμής δεν το πολυπλησιάζουνε το δέντρο, μάλλον τους αποτρέπουν τα φωτάκια που αναβοσβήνουν, απλώς κάθονται και το χαζεύουν!!

Εξάλου μόλις ανακάλυψαν το ντουλάπι με τα τάπερ που είναι πιο προσβάσιμο και κάνει πιο καλό σαματά και ξεσπάνε εκει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως το ντουλαπι με τα ταπερ το εχω μονιμως ξεκλειδωτο..Τα βαζουν κ τα βγαζουν οι μεγαλες οπως κ οταν ηταν μικρουλες σαν την Αριαδνη κ της το εμαθαν κ αυτης ..Ετσι μαγειρευω κ γω με ησυχια μιας κ τις εχω μες τα ποδια μου κ ξερω τι μου γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια 13 χρονια γαμου!!!!!

γουαου!!!! επαθα πλακα μιλαμε!

καλε μικρη μικρη σε πηρε! μικρη στα βασανα!

να ειστε καλα, παντα μαζι χερι χερι να καμαρωνετε τα παιδακια σας!

νυσταζω..... και εχω μια λιγουρα για κατι γλυκο... αλλα καλυτερα να κοιμηθω.... ειναι πιο light!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...........

Επανήλθα και καταρρέω................στρώσαμε λίγες μέρες κοιμόταν μέχρι τις 5 που έτρωγε και ξανά ως τις 8 αλλά ψες ήταν δραμα............Κάθε 10 λεπτα έκλαιγε στον ύπνο του μετά ξυπνούσε και τον έβαλα στο κρεβάτι μας μετά από 10 φορές που ξύπνησε έτσι...........Κοιμηθηκε σαν πουλάκι μέχρι τις 5 που ηθελε βυζι και μεχρι τις 8.............Βοήθεια...........Τι βα κάνω????????Ξανά από την αρχή????????????Σπαράζει τώρα όταν κλαίει............και όταν του λέω το ποιηματακι παραπάνω κλαίει...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως Μαρινα ο αντρας σου συνεχισε τις αγκαλιες;;;

περιμενε να δεις μηπως ηταν μεμονομενο γεγονος ή τον ενωχλουσε κατι...και τωρα πια ξερεις τον τροπο...

η μαμα σου τη μερα τον κοιμιζει αγκαλια ακομα;;;

μηπως μπερδευτικε η φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια 13 χρονια γαμου!!!!!

γουαου!!!! επαθα πλακα μιλαμε!

καλε μικρη μικρη σε πηρε! μικρη στα βασανα!

να ειστε καλα, παντα μαζι χερι χερι να καμαρωνετε τα παιδακια σας!

νυσταζω..... και εχω μια λιγουρα για κατι γλυκο... αλλα καλυτερα να κοιμηθω.... ειναι πιο light!!!!

Καλά μην νομίζεις ότι είμαι και τζόβενο,αισίως τον Οκτόβριο έκλεισα τα 38!!!!!

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι με τον άντρα μου είμαστε μαζί απο τα 19 μου...

Το καλοκαίρι θα κλείσουμε 20 χρόνια μαζί!!!!! :shock:

Μήπως ήρθε η ώρα να τον αλλάξω;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κ απο εμας

σημερα πηρα την Αριαδνη αλα μπρατσετα κ κατεβηκαμε στο κεντρο ξανα για την εφορια ..Μια χαρα το κοτοπουλακι μου..Λες κ το ειχαμε συζητησει απο πριν με το που σταθηκαμε στην ουρα σε δευτερολεπτα αρχισε την γκρινια ..Ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι που σκεφτονται μαμαδες κ μωρακια κ ταλαιπωρια κ μου παραχωρησαν την σειρα τους ετσι τελειωσαμε στο αψε σβησε αυτη την φορα ..Ε μετα καροτσαδα ..

Κοιμηθηκαμε σχετικα καλα ..Ελπιζω ξαναλεω να συνεχιστει η καλη διαγωγη που δειχνει το καμαρι μου γιατι τα πισωγυρισματα δεν τα μπορω με τιποτα ..

Μαρινακι ..μηπως πανω που ειχε παρει μπρος ο μπεμπης αρχισατε τις αγκαλιες στον υπνο ? Λεω τωρα εγω ..Ισως να ξεκινουσες απ'΄την αρχη αν κ εχει δικιο κ η Βαγκμαν που λεει να δεις πρωτα αν απλως ηταν ενοχλημενος απο κατι ..Ισως πονουσε η τρομαξε ..Για τσεκαρε το ..

Τι φαγατε σημερις ? Εμεις ωραιοτατη ψαροσουπα που η Αριαδνη εγλυψε κυριολεκτικα το πιατο..Οι μεγαλες θα φανε το απογευμα ..Μου βγηκε ο πατος να προλαβω ..

Βρε Καραμελενια οντως 13 χρονια γαμου ..πολυ μικρη μπηκες στα βασανα ..Παντα ευτιχισμενοι καλε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τη συμπαρασταση.............Ο άντρας μου δεν τον κραταει αγκαλιά απλά του τραγουδάει στο κρεβατάκι του μέχρι να κοιμηθεί............Η μαμα μου δεν ξερω...........

Θα δουμε κι απόψε τι θα γίνει και θα αρχισουμε ξανα μαλλον.................Και δεν αντεχω το σπαραχτικό...........αφού μόλις πάω να του μιλήσω παραπάνω κλαίει....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τα περστικα κοριτσια! Ειμαι σχεδον καλα τωρα...

Καραμελενια, χιλια χρονια να ειστε μαζι με τον αντρα σου και παντα ευτυχισμενοι!

Μαρινα, εγω υποψιαζομαι τη μαμα σου που ηταν απο την αρχη αρνητικη με το ολο θεμα... και η πρακτικη του αντρα σου δεν ειναι και πολυ συμφωνη με τη μεθοδο... ψαξτο να δει τι τρεχει...

Βαγκ, τι στο καλο διαβασα και νομιζα οτι ξεκινησαν τα παιδια σου παλι τα ιδια με τον υπνο... ενας θεος ξερει... αφου ομως ειναι ολα καλα... χαιρομαι!

Ευα, ειδες που καμια φορα η γκρινια των μικρων βοηθαει και σε κατι? γλυτωσες την ουρα της εφοριας...

Κι εγω στολισα, οχι δεντρο βεβαια... γενικα το σπιτι εβαλα στολιδια και γιρλαντες και φωτακια ψηλα στους τοιχους, αλλιως αντι για χαρα θα ειχαμε συνεχομενα μη και οχι και φυσικα νευρα και στενοχωρια!

Αναστασια... :-*:-* σ' εσενα και τον Σπυρακο σου!

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα, εγω υποψιαζομαι τη μαμα σου που ηταν απο την αρχη αρνητικη με το ολο θεμα... και η πρακτικη του αντρα σου δεν ειναι και πολυ συμφωνη με τη μεθοδο... ψαξτο να δει τι τρεχει...

Μαρινα θα συμφωνησω με την Αγγελικη ...Για τσεκαρε το κ με την μαμα σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε καραμελενια... και εγω εκλεισα τον Αυγουστο τα 35! αλλα δε μου φαινεται... :mrgreen: ετσι λεω!!! αλλα αφου τον εμαθες τοσα χρονια... ασε ρε συ... που να ψαχνεις να κανεις καινουρια τεστ ντράιβ... αμα δε σου βγαζει προβληματα το μοντελο... κρατησε το!!!! :lol::lol::lol:

το πως βαριεμαι σημερα....

εχει και μια ομιχλη....

ειναι για τζακι η φαση... αλλα και φετος δε θα το αναψουμε... γιατι θα ειχαμε Σπυρο ψητο καμια μερα...

του χρονου, που νομιζω θα καταλαβαινουν και θα συνενοουμαστε, λεμε τωρα, θα το αναβουμε συνεχεια... θα ειναι και πιο ακριβο το πετρελαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ..

τι μου κανετε ? Ευη εγω παλι ειμαι του 77 αλλα κ γω λεω οτι δεν μου φαινεται χιχι .. :lol:

Βρε Καραμελενια μην το αλλαζεις το μοντελο ! Εμεις μετραμε συνολικα 12 χρονια μαζι κ 6 παντρεμενοι..πως περασε ο καιρος ..ημουνα νια κ γερασα του λεω ..κωλογρια μ'εκανες .. :lol:

Σημερα η μπουλουκα εκανε ενα γερο ξυπνημα στις 0400 κ μουρμουριζε γερα γι'αρκετη ωρα ..Μετα ηρεμησε κ ξαναξυπνησε στις 0630 για το γαλα ..Οκ παραπονο δεν εχω ..παμε πολυυυυ καλυτερα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες ..

Εδω εχει λιακαδα οποτε θα την εκμεταλλευτουμε για καροτσαδα παλι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...............

Εμείς είμαστε 11,5 χρονια με τον αντρα μου από 18 χρονών εγώ..........Αρραβονιαστήκαμε το 2005 όταν τελείωσα τις σπουδές και παντρευτήκαμε το 2009...........Μια ζωή μαζί..........

Στα του ύπνου μας..........Ψες τον άφησα να κλάψει κανένα 20 λεπτο μετά τον νανούρισε ο μπαμπάς και κοιμήθηκε αμέσως...........ξύπνησε στις 4, του τραγουδούσε 1 ωρα και εκλαιγε...........του δωσα νεράκι και κοιμήθηκε στις 5,5 μέχρι τις 8,5 που έκανα φασαρία και ξύπνησε......και εκανε 12 ωρες χωρις γαλα..........πρέπει να το κόψουμε το ξυπνημα για γαλα το βραδυ γιατι το παραχε..............

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ επιτελους κοιμηθηκε ..Λεω για το μικρο ..αμαν ..εχω θεμα με τον μεσημεριανο υπνο ρε γμτ ..Οι αλλες διαβαζουν τα βιβλια τους ξαπλωμενες μεχρι να τις παρει ο υπνος ..Ομως με το μικρο δεινοπαθω μεχρι να κοιμηθει..

Πηγα κ στο λιντλ σημερα καροτσαδα με την μπουλουκα , φορτωθηκα σαν γαιδουρι κ γω κ το καροτσι κ γυρισα σπιτι σκοτωμενη..

Μαρινα ο παιδιατρος για το γαλα στην μεση της νυχτας τι σας λεει? Εμεις το κοψαμε εκει περιπου στους μηνες που ειναι ο μικρος σου αφου μας το συνεστησε ο παιδιατρος γιατι η μαιμουδιτσα το ειχε παρακανει αν δεν επινε εστω κ 10μλ γαλα δεν κοιμοταν με τιποτα ..Ρωτα τον να δεις αν ειναι συμφωνος μ'αυτο..Ομως εσυ θηλαζεις σωστα η κανω λαθος ? Εκει νομιζω ειναι λιγο πιο περιπλοκα τα πραγματα ομως για καλο κ για κακο ρωτα καλυτερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρινα νομιζω σας πηρε χαμπαρι ο μικρος. πανεξυπνος. ξεκινησατε καλα με τη μεθοδο και πολυ γρηγορα κανατε πισω. και αρχισαν παλι τα χαδια και τα τραγουδια. εγινε δηλ το δικο του. και εγω οταν ειναι υπηρεσια νυχτα ο αντρας μου δεν εχω παντα ορεξη να κοιμηθω μονη. οχι απο φοβο. απο παρεα... ποσο μαλλον το μικρο. καταλαβε οτι και παλι μπορει να σας εχει παρεα να ξενυχτατε μαζι ολη νυχτα.

αν θελεις πραγματικα να κοιηθειτε ΟΛΟΙ, μιλα με τον αντρα σου και ξαναρχιστε απο την αρχη... δεν ξερω αν ειναι και πιο ψηλιασμενος ο μικρος αφου την πρωτη φορα εγινε το δικο του στο τελος...

Ευα ωρες ωρες θελω και εγω να παω σουπερ μαρκετ με τα μωρα αλλα δεν τολμαω μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εχει τυχει μερικες φορες που πρεπει να παω σουπερ μαρκετ ομως δεν εχω τι να κανω τα μικρα ..Ετσι λοιπον τα φορτωνω κ τα τρια στο φοκους κ παμε παρεα ..Οταν η Αριαδνη ηταν λιγο μικροτερη την εβαζα στο μαρσιπο , τα κοριτσια το ενα στο καθισματακι του καροτσιου κ το αλλο μεσα στο καροτσι παρεα με τα πραγματα .. :lol: Τωρα καθεται η μικρη στο καθισματακι κ οι αλλες δυο μεσα ..τσεκαρουν υποτιθεται τα πραγματα αν εχουμε ξεχασει κατι..

Σε τετοιου ειδους εξορμησεις γελαει ολο το σουπερ μαρκετ με τα χαλια μου αλλα δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο..

Βρε Βαγκ για μωρα που θηλαζουν η μεθοδος τι λεει ..δεν θυμαμαι να αναφερεται σχετικα ..μπορει να κανω κ λαθος ..

Α !! Μιλησα με την κουμπαρα μου ,θυμαστε για εκεινη την κοπελα την γνωστη της που σας ελεγα οτι ειχε ξεκινησει αλλα σταματησε την μεθοδο γιατι δεν επιανε στον μικρο? Λοιπον πλεον ειναι σουζα το Μιχαλιω της ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ο Μιχαλιος! μαλλον μπραβο στη μανουλα...

δε θυμαμαι για θηλασμο... και το εχω δανισει σε συναδελφο το βιβλιο... εχει γινει αναρπαστο στο τμημα. ολοι το ζητανε απο τον αντρα μου να το διαβασουν!

και εμεις οταν παμε σουπερ μεσα τους βαζουμε και τους 2. και κρεμαμε τα πιο πολλα πραγματα σε σακουλες απ'εξω ή παιρνουμε 2ο καροοτσι αν ειναι πολλα, γιατι τα ζουλανε και τα πετανε απ' εξω...

ΟΤΑΝ μαθουν θα κανω και εγω αυτο που κανεις, οτι σε βοηθανε και τσεκαρουν τα ψωνια και λενε τι αλλο λεει η λιστα. ετσι λεει και το βιβλιο της νταντας για τα ψωνια...

τι ομιχλη σημερα!!!

γιορταζει και το 2ο ονομα τησ κορης μου και η νουνα μου! να τις χαιρομαι!!!

και την Κυριακη ο Σπυρακος μου και ο πεθερος. και ο Σπυρακος της Αναστασιας.

πρεπει να παμε και στην εκκλησια. δεν ξερω αν ειναι καλα ως τοτε, να τα κοινωνισω κιολλας, μην κολλησουμε τον κοσμο στην εκκλησια, αλλα θα παμε στην Τριανδρια που ειναι η μοναδικη εκκλησια του Αγιου Σπυριδωνα στη Θεσσαλονικη να αναψουμε ενα κερακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

ελειψα μερικες μερες αλλα περασαμε πολυ δυσκολα

ο μικρος εβγαλε ξαφνικα παρα πολυ γκρινια και θυμο!!!!

σε τοσο μεγαλη ενταση που δεν ηξερα τι να τον κανω

εκλαιγε σπαρακτικα,φωναζε πολυυυυυυυυ δυνατα,δεν με ηθελε καθολου κοντα του,δεν ηθελε να τον πλησιαζω

μολις πηγαινα κοντα του ουρλιαζε!!!!

αφου απο το πολυ κλαμα τον επιασε δυσπνοια το βραδυ της δευτερας και πηγαμε στο παιδων!!!!

φυσικο ηταν αφου εκλαιγε ενα 24ωρο

τωρα ειναι καπως καλυτερα....λιγο πιο ηρεμος και ευτυχως δεν ξυπναει την νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλο και τουτο παλι...

τι ειπαν οι γιατροι;;;

απο τι μπορει να ειναι τετοιο ξεσπασμα;;;

θυμωσε για κατι και του βγηκε σε τοσο στράβωμα;;;

ευτυχως ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα..

Αναστασια τι παθατε ?! Περναει φαση μαλλον ο μικρος ..ευχομαι να τελειωσει συντομα..Κοιτα αυτο που λες με τα νευρα κ την γκρινια κτλ κ ιδιαιτερα το να μην σε θελει κοντα του για ενα διαστημα το εκαναν κ οι δικες μου ..Λιγο μικροτερες απ'οτι ειναι τωρα ο Σπυρακος σου ..Ηταν στην φαση που ερχεται οπου να ναι το μωρο , εκπαιδευση τουαλετας κτλ..Μαλλον εγω τοτε τις ειχα πιεσει πολυ παραπανω απ'οτι αντεχαν δεν ξερω ..Απλως με πολυ συζητηση κ πολλες αγκαλιες κ φιλακια ηρθαν παλι στα ισια τους ..Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολα μα ολα τα πιτσιρικια περνανε τετοιου ειδους νομιζω καταστασεις ..Ισως απλα ηθελε να εκτονωθει η απλως να τεσταρει τα νευρα σου αλλα κ τα ορια σου ..Ελπιζω να ειναι περαστικο κ συντομο ολο αυτο ..Επαθε δυσπνοια απο το κλαμα ? Φανταζομαι ..Υπομονη Αναστασια μου ..

Ευη να χαιρεσαι την κορη σου στο δευτερο ονομα της αλλα κ την νονα σου ..Δεν θυμαμαι να εχουμε καμια εορταζουσα , ελπιζω να μην ξεχναω καμια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...