Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

Ητανε στο κολπο Αγγελικη μου, διάβασε κάτι λίγο και συμφωνήσαμε ότι πρέπει να κοιμάται μόνος του κλπ.Απλά τώρα που βλέπει αλλαγή στη συμπεριφορά του μωρού άρχισε να έχει αμφιβολίες...........Δεν εχει πισωγυρίσματα πρέπει να κοιμόμαστε και μεις................

Εγώ δεν τον κοιμίζω αγκαλιά........ούτε και χτες το μεσημέρι τον κοίμησα αγκαλιά.........όμως τον έχω μόνο Κυριακή όλη μέρα που δεν δουλεύω..........όλες τις υπόλοιπες μέρες τον κοιμίζει η μανα μου τη μέρα...........δεν ξέρω πως θα το πάρει............από μένα δεν έχει αγκαλιές για να κοιμηθεί ξανά.........μόνο για να παίξουμε...........:lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο εμενα ..

Κοριτσια μας το γυρισε παλι ο καιρος σε νοτια γμτ γμτ γμτ...Η μικρη πανω που καλυτερευει δεν θελω καν να σκεφτω οτι θα ξαναπαμε παλι απο την αρχη ..Θεε μου τι βασανο κ αυτο με την αλλαγη του καιρου ..Το χετε ακουσει ρε παιδια αυτο , το περναει καποια γνωστη σας ισως με το μωρο της ? Εμεις καθε φορα που αλλαζει ο καιρος κ ιδιαιτερα οταν πιανει Νοτιας εχουμε τα μαρτυρια του Τανταλου με την μικρη ..Μυξα τρελη , μπουκωμα κτλ ..

Πανω που εφτιαχναν λιγακι τα πραγματα ..πανω που της εχω προγραμματισει εμβολιο ..γμτ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα και εγω δε μπορω να πω οτι οταν ξυπνουσε το πρωι ηταν στεναχωρημενος.... μαστουρωμενο απο τον υπνο θα τον ελεγα γιατι δεν ειχε ξανακοιμηθει τοοοσο πολυ και ηταν οπως ειμααστε και εμεις οταν ξυπναμε. και τωρα ακομα ετσι ειναι αλλα μολις ξυπναει και η μικρη και τον βαζω στο κρεβατι της για να παω τουλετα κλπ γινεται χαμος! παλευουν σαν κουταβια και τσιροκοπανε!

εμεις σκεφτομαστε..... να τους ξαναβαλουμε στο ιδιο δωματιο ή μα τους αφησουμε χωριστα;;;

δε ρισκαρουμε αυτο που κερδισαμε, αλλα μηπως αν ξυπνανε μαζι παιζουν απο τα κρεβατια τους και μπορεσω να χουχουλιαζω λιιιιγο ακομα στο κρεβατακι μου;;;

εγω παντως κοριτσια οπου ειπα για τη μεθοδο μπραβο μου ειπαν και ζητουσαν λεπτομερειες γιατι ολο και καποιο γνωστο με το ιδιο προβλημα ειχαν! η γιατρος, η μικροβιολογος, ο φαρμακοποιος, ο κρεοπωλης, συναδελφοι, συγγενεις... ολοι! οσο για τη μαμα μου, φυσικα και χαρηκε που τα καταφεραμε. εινα της "γερμανικης σχολης". και οταν ειναι εδω και τα προσεχει ή τα ταϊζει δε σηκωνει πολλα πολλα! η Μαριγουλα τσαμπουκαδες απο νηπια δε σηκωνει!!! :lol: ετσι λεει ο αντρας μου! :lol:

αντιθετα με την πεθερα και τον πεθερο που γινονται χαλι να πατησεις... κατι σαν τις δικες σας. αλλα δεν ειπε κουβεντα για τη μεθοδο, δεν τους παιρνει κιολλας γιατι ο αντρας μου αν πανε να ανακατευτουνε τους κανει εμπαργκο! δεν τους τηλεφωνει καμια βδομαδα...

με ανησυχει ομως το γεγονος οτι εχω τυχει σε φασεις στο σπιτι της κουνιαδας μου, που η ιδια μαλωνει τα παιδια και οι γονεις της τη μαλωνουν που μαλωνει τα παιδια!!!! :o εφριξα! :x φυσικα το ειπα στον αντρα μου και συμφωνισε οτι κατι τετοιο ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΜΑΣ! και θα αποφευγω οσο μπορω να ειναι πολυ πολυ μονοι με τα μωρα μη μου τα χαλασουν και τρεχω...

Αγγελικη και εμεις σκεφτομαστε να καλεσουμε την ξεδερφη μου το Σ/Κ με τον αντρα της για ποτακι σπιτι μας μετα τις 9. αλλα θα καθομαι διπλα στον αντρα μου γιατι τον απορροφαει η κουβεντα και ανεβαζει πολυ τονο φωνης. με το που ανεβαζει θα τρωει φαπα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι 10.30 κ πριν λιγο κοιμηθηκε η αγγελικη ως εξης:καναμε μπανιο στις 9,μετα μασαζακι με κρεμα,βαλαμε πυτζαμακια,ηπιαμε γαλα κ μετα απο μονη της μου εδειξε το κρεβατι της...κ ενω πεσαμε μια χαρα,αρχισε η μουρμπουρα που εγινε κλαμα....με αποτελεσμα να παω να την χαιδευω ενω κλαιει για 2-3 λεπτα κ μετα να κοιμηθει...

ειναι τροπος που κοιμοτανε κ πριν αρκετους μηνες που ηταν πιο μωρακι...

ολο πισωγυρισματα ρε γμτ...

τι να πω..

ευη μου καλα θυμασαι,κοιμοταν περιπου 10-10.30 κ πολυ πιο ευκολα..την εβαζα στο κρεβατι,μουρμουραγε λιγο κ την επαιρνε ο υπνος...λες κ εγινε βρεφος παλι νιωθω...

μαλλον ειμαι κοντα στη μεθοδο του βιβλιου απλα δεν βγαινω απο το δωματιο οταν κλαιει...ελπιζω το βραδυ να μην ξυπνησει παλι 35 φορες!!!!

οσο για τον νοτια...οταν παω τη μικρη στους δικους μου που ειναι διπλα στη θαλασσα κ πιασει νοτιας την πιανει μπουκωμα...δεν ειστε οι μονοι..να βαζεις προληπτικα καθε μερα 2-3 φορες τη μερα ορο (εγω παιρνω το σπρει με θαλασσινο νερο που ειναι ο πιο καλος ορος κατα τη γνωμη μου...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !

ειχαμε καλο βραδυ ..Βρε λετε να στρωνουμε σιγα σιγα ?! Δεν θελω να παρω τα πανω μου απο τωρα αλλα εχω κ μια μικρη αισιοδοξια ..

Καλυψω αυτα τα πισωγυρισματα κ μενα μ'εκνευριζουν ..για ενα διαστημα κ η Αριαδνη ειχε συμπεριφορα νεογεννητου ..Θελω να πιστευω οτι δεν θα το ξαναθυμηθει ..

εγω ακολουθω αρκετα απο την μεθοδο του βιβλιου κ ας ελπισουμε οτι κατι θα γινει ..Ηδη βλεπω μια μικρη διαφορα οποτε συνεχιζω ακαθεκτη. Στο μεσημεριανο υπνο τα χαλαμε αρκετα γιατι οι αλλες χοροπηδανε μιλανε γελανε κ θελει να κανει κ αυτη τα ιδια μ'αποτελεσμα να εκνευριζεται οταν της λεω για νανι ..Καλα ας φτιαξουμε τα βραδυνα μας κ θα δω πως θα την παλεψω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα......

ηλιο εχουμε προς το παρον, αλλα ερχονται και κατι παχια συννεφα.....

εσεις στα δυτικα, αρχισαν οι βροχες;;;

εμεις κλασσικα 7:10 ορθιοι... μες την καλη χαρα...

αλλα θα τον πω καμια κουβεντα τον αντρα μου... τρωει κορν φλεϊκς και τρελαινομαι με τον θορυβο που κανει χτυποντας με το κουταλι το μπολ και τα δημητριακα! τσικι τσικι τσικι... στον εγκεφαλο με βαραει πρωι πρωι... ετσι μου'ρχεται να του παρω πλαστικα κουταλια και μπολ!

νευρακια εχω, ε;;; ειναι που περιμενω και περιοδο και δε σηκωνω πολλα πολλα... :|

Ευα αντε να αρχισουν να ηρεμουν τα πραγματα! να ερθεις στα ισια σου και συ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

τι κανετε??? πως ειναι τα βραδυα σας??

εμεις καλα ειμαστε την αλλη εβδομαδα που θα εχει αναρρωσει πληρως η μαμα μου(ειχε κανει εγχειρηση στο ματι)θελει να παρουν τον μικρο κανα δυο μερες

της ειπα τον τροπο που κοιμαται πλεον ο σπυρος και μου λεει οκ το ιδιο θα κανω κι εγω

ευτυχως η μαμα μου συμβαδιζει απολυτα με αυτα που κανω και δεν διαφωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια τι τρελονοτιας εχει πεσει παλι εδω ...Αμαν κ μου πηρε το πρωι τις καρεκλες απο το μπαλκονι ισαμε το σπιτακι των διδυμων στην ακρη του μπαλκονιου ..Οπως καταλαβαινετε εγω κ η μικρη ειμαστε εντος σπιτιου κ μου ακουγεται ηδη λιγακι μπουκωμενη παλι γμτ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μεστην τρελλή χαρά η μάνα..................Ψες κοιμήθηκε κατευθείαν στις 9 με 4 λεπτά νανουρίσματος μόνος του...........Μόνος του έκανε ααααααααα ααααααα αααααααααα και τέζα..........Δεν έφαγε πολύ πριν κοιμηθεί μόνο 50 μλ ( η μανα μου φταιει φυσικά που δεν του κρατάει πρόγραμμα και τον ταίζει συνέχεια ) τον είχε ταίσει στις 6 και μετά δεν ήθελε............Έτσι άντεξε μέχρι τις 5,5 που ήθελε γάλα, έφαγε και ύπνο μέχρι τις 8............Ρίξαμε κι άλλον καυγά με τη μανα μου...........Τις λέω τον τάισα το πρωί στις 9 θα του δώσεις την κρέμα του στη 1 το πολύ αν πεινάσει 12,5...........Μου λέει πρέπει να φάει το μωρό στις 11!!!!!!!!!!!!!! Θα με πιάει η κρίση!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντως και ο άντρας μου εχει συνέλθει γιατί χτες ήτανε χάλια..........δεν του γελούσε ο Ορέστης λέει και του κακοφάνηκε που κάναμε τη μέθοδο...........τώρα όμως από την 3η μέρα και έμαθε να κοιμάται μόνος του και όλη τη νύχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!

Και πολύ χαρούμενος................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα ευα

μια απο τα ιδια ειμαστε κι εμεις η μυξουλες και το μπουκωματακι ακομη εδω ειναι

μαρινα πες στην μαμα σου οτι θα του χαλασει το στομαχι ετσι οπως κανει τα γευματα ειναι ανα 4ωρο και οχι ανα 1 με 2 ωρες!!!!!!!!!!!!!

ελεος!!! εγω ειχα προβλημα με την πεθερα μου

επειδη ο μικρος λεει συνεχεια μαμ (δεν το εννοει)

τον ταιζει συνεχως και το κακο δεν ειναι να του δωσει ψωμακι η μπισκοτο στις 11 η 12 αλλα το οτι του δινει σοκολατες και γαριδακια στις 1 ενω ξερει οτι στις 1:30 ειναι να φαει(μονιμως το ξεχναει :evil: )

με αποτελεσμα να μην τρωει το φαγητο του!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

περαστικά στα αρρωστούλια...

Εμείς χαλαρά συνεχίζουμε τα ξενύχτια (2-3 φορές κάθε βράδυ) αλλά δεν το βάζω κάτω...που θα πάει θα στρώσουμε!!!!! Θα δοκιμάσω κι εγώ μου φαίνεται αυτή τη μέθοδο τελικά!

Marinah πόσο σε καταλαβαίνω...κι εμένα η μαμά μου του κεφαλιού της κάνει, εγώ θέλω να τηρώ τα 4άωρα γιατί αλλιώς δεν τρώει η μικρή μου επειδή είναι χορτάτη και η εκείνη επιμένει ότι το παιδί πείνασε, την ταϊζει με το ζόρι και μετά παραπονιέται γιατί το μωρό δεν έφαγε όλο το φαγητό της! Μαλώσαμε πόσες φορές κι επιμένει πάλι να κάνει τα δικά της...τί να πώ!!!! Η πεθερά μου πάλι είναι στο άλλο άκρο...αν δεν την ταϊσω εγώ την μικρή εκείνη είναι ικανή να το αφήσει το παιδί να λιμοκτονήσει!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πεθερά μου πάλι είναι στο άλλο άκρο...αν δεν την ταϊσω εγώ την μικρή εκείνη είναι ικανή να το αφήσει το παιδί να λιμοκτονήσει!

:lol::lol::lol::lol: Νασια μου δεν βρισκεται η ισια τους..............Αλλοι ετσι αλλοι αλλιως................Τι να πεις?????????Ο καθένας με τα μυαλά που κουβαλάει............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου δεν βρισκεται η ισια τους..............Αλλοι ετσι αλλοι αλλιως................Τι να πεις?????????Ο καθένας με τα μυαλά που κουβαλάει............

Για να μην θυμηθώ ότι αν δεν της το πώ ούτε πάνα δεν θα την αλλάξει... Φουλ κατουρημένη μου τη στέλνει πίσω (η πεθερά πάντα!), όσο για τη μαμά μου...την αλλάζει κάθε τέταρτο κι αν είμαι μπροστά με κράζει κι από πάνω ότι το αφήνω το παιδί να συγκαεί! Λες και νοιάζεται κανείς περισσότερο από μας για τα παιδιά μας!

Άστα να πάνε...πουθενά δεν τις βρίσκεις πιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρε κοριτσια... μας φανταζομαι γιαγιαδες-πεθερες... τι εχουμε ν'ακουσουμε.....

και εμεις ειχαμ προβλημα με πεθερα. οταν ερχοταν επισκεψη και την κερνουσαμε πιτα, κεϊκ κλπ, επομενο ηταν τα μωρα, αν και ειχαν φαει να λενε μαμ μαμ... και αρχισε... δεν τα ταϊζετε τα παιδια έρεψαν κλπ κλπ. μεχρι που μια φορα στο τηλ τα ελεγε στον αντρα μου, οτι ειμαστε τρελοι και αφηνουμε τα παιδια νηστικα! τα πηρε κρανιο ο δικος μου, την εβρισε, της το εκλεισε και εκανε 1 βδομαδα εμπαργκο! μετα εστρωσε...

εγω τους δινω γαλα 8παρα, φρουτα 10και, φαγητο 13:00, κρεμα 16:30 και γαλα 20:00. ενδιαμεσα, αν παμε καροτσαδα και παρουμε ψωμι θα τρωνε λιγο στη βολτα κατα 11:30-12 και αν δεν κοιμουνται οταν ερθει ο αντρας απο δουλεια, θα κατσουν παρεα μας στα καρεκλακια τους και θα τρωνε ψωμι ή μπισκοτο για να φαμε και εμαις σαν ανθρωποι. πιστευω ετσι μαθαινουν να τρωμε και ολοι μαζι. και με ολα αυτα που τρωνε, οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι αδυνατουλικα!!! μα τι θελουν πια... να ειναι σαν το ανθρωπακι της μισελέν;;;;; αφου και ο αντρας μου και εγω απο μικρα αδυνατοι ειμασταν... ποιον θα μοιζουν... τον γειτονα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κ απο μενα

λοιπον αυτες οι μαμαδες οντως ωρες ωρες δεν παλευονται ..Εμενα απο την αλλη η πεθερα , ειναι ο φωτεινος παντογνωστης γιατρος ολων των ειδικοτητων κτλ .Κλαιει πχ το παιδι κ κανει λαθος ο αντρας μου κ της το λεει δια τηλεφωνου ? Θα ερθει τσουπ τσουπ να το ..εξετασει ..Τι να πεις δεν τις βρισκεις οντως πουθενα ..

Παιδια το μεσημεριανο θεμα του υπνου με δυσκολευει αφανταστα ..Αν δεν ειμαι με την Αριαδνη στο δωματιο οι αλλες δυο αρχιζουν τα παλαβα κ την εκνευριζουν αφανταστα γιατι νυσταζει ..Οποτε να το κρατησω προς το παρον ως εχει κ βλεπουμε , τι λετε ? Ομολογω ομως οτι πλεον δεν θελει ιδιαιτερη προσπαθεια το μεσημερι για να κοιμηθει ..το πολυ 10λεπτο ..Αντε να δουμε ..

Ειδατε χτες το νησι ? Καταπλακωθηκα παλι ..Ναι μ'αρεσει πολυ αλλα ρε γμτ με πιανει μαυρη μαυριλα μετα ..

Ευη εχω προσπαθησει πολλες φορες να φανταστω τον εαυτο μου ως πεθερα ..Δεν ξερω παντως εχω ειδοποιησει τον Νικο αν δει οτι μπαινω σε τριπακι να παραφερθω να με ..συνετισει ..Σιγουρα ομως δεν θα ειμαι κολιτσιδα στα παιδια μου κ σιγουρα παλι θα ειμαι εκει οποτε με χρειαζονται ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...........Και ψες κοιμηθηκαμε σερι από τις 9 μεχρι τις 7 το πρωί!!!!!!!!!!!!

Μόνο που έκλαιγε πολύ όταν τον βάλαμε για ύπνο και τον πήρε ο μπαμπάς αγκαλιά στο δωματιο του ομως και με τον Ποντίκη του παρεα και κοιμηθηκε.............Ευτυχως δεν ξυπνησε γιατι νομιζα οτι θα τα κανουμε σαλατα...............Εσεις τι κανετε?????????????

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Μαρινα... μην το χαλατε τωρα που στρωνει.... αφηστε τις αγκαλιες στον υπνο για μετα απο κανενα 10ημερο...

και ο δικος μου ειχε ενα ξυπνημα στις 5 για λιγο. τελικα οπως καταλαβα το πρωι... μυξες... και τα 2! και φτερνισματα και λιγο βηχα. χθες ημασταν στη γιατρο και παμεσως μολις φτασαμε, ειχαμε το πρωτο ραντεβου, οπως παντα για να μην πετυχαινουμε αρρωστα παιδακια, ηρθε ενα με 39 πυρετο και βηχα. χωρις ραντεβου. και στο καπακι αλλα 2-3! ο αντρας μου τα πηρε! αργησε και η γιατρος με ενα βρεφακι που ηταν πριν απο μας.... γιατι που να τα σταματησεις τα δικα μας. ολο βολτες και ολο προς το αρρωστο! λετε να την πατησαμε;;; γιατι δε νομιζω να κρυωσαν απο τη μεσημεριανη μας καροτσαδα... ειχε 18ο, και τα φορεσα φορμες, μπουφαν και σκουφακια γιατι ειχε αερακι. και ειχα και την κουκουλα του καροτσιου να κοβει τον αερα...

ηδη τα εβαλα απο 2 ορους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

ευη , κ μεις στην προηγουμενη παιδιατρο υποτιθεται οτι μπαιναμε πρωτοι ομως συνεχως μας προλαμβαναν αλλοι που ερχοταν εκτακτα κ αντε να περιμενεις στην αιθουσα αναμονης ..Ενα δυο φορες την αρπαξαμε κ συγκεκριμενα η μεσαια μου γιατι το γαιδουρακι η Σοφια δεν καταλαβαινει πολλα πολλα ..

Μαρινακι τι εγινε , κανει νερα ο μικρος ? Παντως εχει δικιο η Βαγκμαν μην τον πολυπασπατευετε με αγκαλιες εκεινη την ωρα γιατι μπορει να το κολλησει μετα κ να το θελει συνεχεια ..Προσπαθησε να τον ηρεμισεις στο κρεβατακι του ...

Εμας συνεχιζεται η καλη διαγωγη της μικρης ομως δυστηχως βλεπω μυξακια ...φτου κ απ την αρχη δηλαδη ...

Κοριτσια εκανα το μοιραιο :roll: λαθος να γραψω σε ενα αλλο θεμα για τον υπνο ..Δεν εγραψα για την μεθοδο απλως οτι κατα την γνωμη μου ειναι λαθος να κοιμιζουμε ενα παιδι αγκαλια κ οταν ξυπναει να το ξανακοιμιζουμε με τον ιδιο τροπο κ κοντεψαν να με φανε ..Τι στο καλο , εγω τοσο κακη μανα ειμαι ..

Λοιπον το αποφασισα δεν ξαναγραφω σε αναλογα θεματα ..Τι την ζητανε την γνωμη του καθενος αφου εχουν ηδη αποφασισει τι κ πως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες,

σήμερα κοιμάμαι όρθια, η Μαρία είχε τρελές αυπνίες εχθές και την πλήρωσα εγώ τη νύφη ΠΑΛΙ γιατί ο άντρας μου "κάνει" πως δεν την ακούει που τσιροκοπάει την νύχτα...Λίγο φιλότιμο να είχε να σηκωνόταν κι αυτός έστω ΜΙΑ φορά... :-w

Mama Eva ελπίζω να μην σταματήσεις να λες τη γνώμη σου ακόμα κι αν δεν αρέσει σε κάποιους. Δεν μπορούμε όλοι να έχουμε τις ίδιες απόψεις, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σεβόμαστε και τις απόψεις που δεν ασπαζόμαστε. Εννοείται πως ΔΕΝ είσαι κακή μανούλα, κοίταξε πόσα πράγματα κάνεις για να βοηθήσεις τα παιδιά σου... @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημερα ξημερωσε πολυυυυ δυσκολη μερα

στις 5 που σηκωθηκε ο σπυρος για γαλα αρχισε εναν τρελο,δυνατο και ασταματητο βηχα μαζι με εμετο(2 φορες)

του εδωσα σιροπι και αερολιν κοιμηθηκε λιγο και στις 9 που σηκωθηκε εγινε ακομη χειροτερα......πηγαμε παιδιατρο και........γλυτωσαμε το νοσοκομειο στο παρα πεντε!!!!!!

επαθε κριση αθματος

μας εδωσε 3 σπρει,αντιβιωση,χαπια(3 την ημερα) και μια σκονη για το ασθμα(που μαλλον θα την παιρνει εφορου ζωης)

ειχε πολυ δυσπνοια,βηχα και εμετους

μου ειπε να τον παρακολουθησουμε γιατι μπορει να κανει και αλλη κριση και πιο δυνατη!!!

το μεσημερι καταφερε να κοιμηθει 1 ωρα και οταν ξυπνησε ηταν κατακοκκινος στα μαγουλα και εβραζε αλλα πυρετο δεν ειχε :shock::shock:

καθοταν στο κρεβατι του και εκλαιγε.....ειδαμε και παθαμε να ηρεμισει

καταληξαμε να ηρεμισει λιγο στις 7 το απογευμα

υποψιαζομαι οτι θα εχουμε δυσκολο βραδυ μιας και καθε 4 ωρες πρεπει να του κανω μασκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν συμμετεχω στα ποστ αλλα καμια φορα οταν εχω χρονο το διαβαζω. Με ενδιαφερει πως αντιμετωπιζετε το θεμα του υπνου, αν κ ευτυχως δεν ειχα παρομοιο προβλημα, αλλα ηθελα να διαβασω κατι σχετικο...

Ηθελα να σε ρωτησω κατι Μαμα Εβα διοτι στεναχωρηθηκα...επειδη απαντησα κ εγω στο ποστ στο οποιο αναφερεσαι κ δεν ειδα πουθενα καποιος να σε προσβαλλει...που το ειδες οτι επεσαν να σε φανε κ οτι εισαι κακια μανα?? Φυσικα ο καθενας εχει την αποψη του κ ολες ειναι σεβαστες, το ζητουμενο ειναι να γινεται συζητηση..Ομως κανενας δεν προσβαλλε καποιον σε εκεινο το ποστ, ουτε υπηρξε καποια προσωπικη επιθεση κ ειναι κριμα να μενουν λανθασμενες εντυπωσεις....

Για του λογου το αληθες:

http://www.mammyland.com/forum/9/16260

Eκτος κ αν αναφερεσαι σε αλλο ποστ..σε αυτη την περιπτωση ζητω συγγνωμη για την παρεμβαση..

Εγω αναφερομαι σε εκεινο στο οποιο απαντησα κ εγω (το οποιο παραθετω παραπανω) και οι δικες μου απαντησεις δεν εχουν ποτε προσβαλλει κανεναν.

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω βρε Αναστασια! πρωτη φορα εκανε τετοια κριση; και δηλ. μπορει να κανει ανα πασα στιγμη; ή συνεβη λογω κρυοματος;;; αυτα τα ξαφνικα μου σπανε τα νευρα! και ειχατε μπει σε ωραια σειρα ρε γμτ.... κοιμοταν ο Σπυρακος, ηταν πιο ηρεμος..... ελπιζω να ειναι περιστασιακο και να μην ξανατυχει....

εμενα με ποναει κοιλια, μεση, πλατη... αμαν αυτη η περιοδος!! πολυ μου τη σπαει! δε γινοταν να μην εχουμε αν δε θελουμε αλλο παιδι, χωρις φυσικα τις παρενεργειες;;; αντε, επιστημονες... καντε κατι! μου τη δινει η περιοδος!

Ευα ο αντρας μου δεν ειναι καθολου υπομονετικος να περιμενει... για να μας φανε σειρα, ουτε λογος! θα τους φαει πρωτα αυτος!!!!

θα φαω τοστακι και θα παρω κανενα παυσιπονο για το βραδυ....

τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτη φορα και φοβηθηκα πραγματικα οταν μου ειπε οτι εχει και δυσπνοια!!! τρελαθηκα!!!

τωρα ειναι πιο ηρεμος ελπιζω το βραδυ να μπορεσει να κοιμηθει ασχετα που θα τον ξυπναω για φαρμακα

δεν εχει καμια σχεση με κρυωμα ειναι απο βροχικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια τωρα ασε διαβασα

γνωμη μου να πατε σε νοσοκομειο καλυτερα αν χειροτερεψει το βραδυ

ειχε ο αδερφος μου ασθμα σαν παιδακι και ηταν πολυ τραγικα τα πραγματα σε τετοιες φασεις

βεβαια τωρα που ειναι 30 χρονων δεν εχει τιποτα

παντα αθλειτω ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε κοριτσια! το ασθμα εχει να κανει και με τη μολυνση του περιβαλλοντος κλπ; ή λαθος νομιζω;;; και με την αθληση ειναι καλυτερα τα πραγματα;;; και οταν τους πιανει κανουν μια εισπνοη απο φσρμακο και ειναι οκ; σταματαει ο βρογχοσπασμος;

Αναστασια ευχομαι ποτε ξανα να μην το παθει ο Σπυρακος! ή τουλαχιστο οχι τοσο βαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...