Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα

μπραβο Αναστασια μια χαρα σας βρισκω ..Αφου τελειωσατε κ με τα δοντακια ολα καλα ..

Εμεις εδω στον αγωνα υποθετω τα δικα μας νεα τα διαβασες ειχαμε ενα ..απιθανο βραδυ με ολη την ειρωνεια της λεξης ..

Δεν ξερω πως θα το κανω αλλα πρεπει οπωσδηποτε να την αλλαξω αυτη την κατασταση με καποιο τροπο ..Ξερω οτι ο ιδανικος ειναι σιγουρα του βιβλιου κ μακαρι να βρω το πως θα συνδιασω Αριαδνη κ Διδυμες σ'αυτο το θεμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασια με γεια την ολοκληρωμενη "μασελα" του Σπυρακου!!!!! καλες μασες!!!!

κοριτσια μαλλον εχετε δικιο... σημερα μια χαρα φαγανε. ισως να μην τους αρεζε το φαγητο... ή να τους επεσε πολυ το ρυζακι-ζυμαρικο που τους ειχα μεσα και το αφηνω ολοκληρο.

Αγγελικη τα δικα μου και λιγο πιο αργα αν τυχει να κοιμηθουν, 20:30 ή 20:45, παλι ο Σπυρος θα ξυπνησει πριν τις 7:30, η μικρη μερες μερες ξυπναει 7:50. κοκορια!

Ευα, ποσο θελω να μες πεις σε καμια βδομαδα οτι κοιμηθηκες οοοοολοοοοο το βραδυ!!!!

αληθεια το περιμενω πως και πως!

εμενα ο αντρας πηγε νυχτερινος.... θα κοιμηθει στο ισογειο για ησυχια. θα ξυπνησει, θα φαει και θα ξαναπαει στη δουλεια γιατι εχουν απιφυλακη για το Πολυτεχνειο..... μια η ΔΕΘ, 2 εκλογες, Πολυτεχνειο, μετα για τα "δεκεμβριανα" με τον Αλεξη.... ολο λειπει.....

τα παιδια εχουν κολησει πολυ πανω μου και δεν ξερω τι θα γινει μετα τις γιορτες που θα ξεκινησω δουλεια... αρχησα να το σκεφτομαι.... θελω πολυ να γυρισω στη δουλεια, αλλα δε θελω να ταλαιπωρισω ουτε τα μωρα, ουτε τη μαμα μου και οποιος αλλος τελικα θα βοηθησει την κατασταση....

ελπιζω το καλοκαιρι να γινει και το Εφετειο, να το κερδισω, λεμε τωρα, και να ξανακατσω αλλους 9 μηνες.... μετα θα πανε και παιδικο, με το καλο....

ψυχοπλακωθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια με γεια την ολοκληρωμενη "μασελα" του Σπυρακου!!!!! καλες μασες!!!!

Ευα, ποσο θελω να μες πεις σε καμια βδομαδα οτι κοιμηθηκες οοοοολοοοοο το βραδυ!!!!

αληθεια το περιμενω πως και πως!

εγω βρε Ευη να δεις πως το θελω ...Ειναι ορισμενες φορες ομως που για παραδειγμα εχει κοιμηθει σερι .Λιγες ναι μεν ομως εχουν υπαρξει ..οταν λεω σερι εννοω οτι τις βαζω για υπνο στις 9το βραδυ. Μπορει μεχρι τα μεσανυχτα να κλαψουρισει μερικες φορες μεχρι να την ταισω κ μετα να το παει μεχρι τις 6.Αυτο ειναι οκ για μενα , δεν ζηταω πολλα η δολια μανα ..

τα παιδια εχουν κολησει πολυ πανω μου και δεν ξερω τι θα γινει μετα τις γιορτες που θα ξεκινησω δουλεια... αρχησα να το σκεφτομαι.... θελω πολυ να γυρισω στη δουλεια, αλλα δε θελω να ταλαιπωρισω ουτε τα μωρα, ουτε τη μαμα μου και οποιος αλλος τελικα θα βοηθησει την κατασταση....

Ειναι δυσκολη φαση αυτη ..Την ξερω καλα ..Δυσκολη περισσοτερο για σενα απ'οτι γι'αυτα , αυτο μου ειχε πει τοτε η παιδιατρος μας κ ειχε απολυτο δικιο ..Οταν πηγα στην δουλεια η Σοφια κ η Νικη ηταν 6 μηνων κ το ειχα παρει πολυυυυ βαρια ..Αυτες βεβαια εκαναν ζωη κ κοτα γιατι η μαμα μου τις ειχε στα πουπουλα ..Βεβαια αυτο ειχε κ τα κατα του μιας κ το μικρο προγραμματακι που τους ειχα φτιαξει τοτε εξαφανιστηκε κ ηταν πλεον ανεξελεκτες ..Εχε στο μυαλο σου οτι οταν επιστρεψεις στην δουλεια ( αν επιστρεψεις νωριτερα απ'οτι υπολογιζεις εγω σου ευχομαι να κερδισεις κ το δευτερο 9μηνο για να εισαι κ συ πιο χαλαρη αλλα κ τα παιδια λιγο μεγαλυτερα θα πανε παιδικο κτλ.) , να εισαι αμετακινητη στο θεμα του προγραμματος των παιδιων για οποιον θα τα προσεχει τις ωρες που θα λειπεις .Στο λεω απο προσωπικη πειρα γιατι αυτο εμας μας πηγε τοτε πολυ πισω με τις διδυμες .

ψυχοπλακωθηκα...

καλε μην ψυχοπλακωνεσαι !!!! Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ενδιαφερον το βιντεακι ..θα το δειξω στον Νικο ετσι για να δει τι γινεται ..Εχει χολυστερινη το χρυσο μου ..κ δεν προσεχει ..τουλαχιστον οχι ετσι οπως θα επρεπε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

οι χτεσινες σας ευχες για καλη νυχτα δεν επιασαν ..δυστηχως για αλλη μια φορα ..

τωρα εχουμε καινουργιο θεματακι ..ξυπναμε γυρω στις 0330-0400 κ μεχρι να πιει το γαλα γυρω στις 0530 - 0600 δεν κοιμαται , γκρινιαζει , στριγγλιζει κτλ..

Υπεροχα δηλαδη ξεκινησαμε παλι την ημερα μας ... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα!!!!

χθες ειχαμε μια νυχτα απο τα παλια..δυσκολευτικε να κοιμηθει και ξυπνησε στις 3 οπου εκανα αμν να ξανακοιμηθει

δεν ξερω τι ειχε παθει μαλλον εβλεπε εφιαλτη γιατι εκλαιγε πολυ και με κλειστα ματια αφου του μιλαγα κι εκεινος δεν ηρεμουσε!!!

τελικα μετα απο 15 λεπτα αναμονης που τον αφησα και εκτονωθηκε μπηκα στο δωματιο του και ξανακοιμηθηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Αναστασια

ισως υπαρχουν καλες κ ασχημες μερες κ να ηταν κατι περαστικο του Σπυρακου ..Σημασια εχει οτι εχει μπει σε προγραμμα , απλα ισως οπως λες κ συ να ειδε εφιαλτη κ να τρομαξε ..

Κατα τα αλλα τι κανετε τωρα που ειστε ξεκουραστοι κ οι δυο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ευακι μου περναμε σουπερ τωρα

με το βιβλιο εχουμε μαθει και να περναμε ωραια και πριν την ωρα του υπνου

αφου του λεω παραμυθακια και ο σπυρος μου λεει νανι μαμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι αρκετα ηρεμος,δεν λειπουν βεβαια οι ενυτασεις που και που,και παιζουμε πολυ

ηρεμοι γονεις ακομη πιο ηρεμα μωρα!!!!!!!!!

στην λογοθεραπεια παει πολυ καλα και δεν τσιριζει τοσο πολυ οσο παλιοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως η ελλειψη υπνου κ γενικα η ξεκουραση να του ελειπε κ να το εβγαζε αρνητικα .Τωρα τουλαχιστον βλεπεις την διαφορα κ το παιδι ειναι σαφως πολυ καλυτερα απο πριν αυτο εχει σημασια αλλωστε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πως παει?

εμεις ας πουμε καλυτερα.

ποναει πολυ η μεση μου και δεν εχω μπει να δω τι γραφετε, υποφερω με λουμπαγκο η κωλογρια!

ποναω πολυ αληθεια...

μπεμπουλης ποτε καταλαβατε οτι υπαρχει θεμα για να κανετε λογοθεραπεια??

ευα σε σκεφτομαι καθε βραδυ που πεφτω για υπνο

καληνυχτα κοριτσια και ονειρα μεχρι το πρωι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε???

εμεις πολυ καλα κοιμομαστε μια χαρα και τωρα σκευτομαι να παρω και το βιβλιο της νταντας να φτιαξουμε και λιγακι την συμπεριφορα του ανταρτη :lol::lol:

new mammy ο σπυρακος λογω του ιστορικου του τεσταρεται στα παντα(περπατημα,κινησεις χεριων,ομιλια,συμπεριφορα)

ο νευρολογος του λοιπον μας ειπε οτι επειδη ο λεξιλογιο του ηταν φτωχο και λογω του ιστορικου να μην περιμενουμε ποτε θα μιλησει εκεινος τελειως απο μονς του αλλα να τον βοηθησουμε εμεις.

και ειχε δικιο γιατι ο μικρος αν δεν του μιλαγες δεν σου μιλαγε

οποτε κανουμε το ιδιο οπως και με τις φυσικοθεραπειες του δινουμε εμεις την ωθηση να κανει κινησεις και πραγματα

ετσι παραλληλα με την φυσικοθεραπεια ξεκινησαμε λογοθεραπεια και εργοθεραπεια!!!

μεσα σε διαστημα ενος μηνα εμαθε 3 καινουργιες λεξεις και 2 νεα ζωακια

για εμας αυτο που φαινεται φυσιολογικο σε πολλους γονεις ειναι κατορθωμα!!!!

προχωραει πολυ καλα και ελπιζουμε σε κανα δυο μηνες να αρχισει να τα λεει μονος του και να τα επαναλαμβανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου

τι μου κανετε ? Αναστασια μπραβο στον Σπυρακο που κανει προοδους σε ολους τους τομεις , μπραβο κ σε σενα που εισαι διπλα του κ του δειχνεις το δρομο ..

Εμεις ειχαμε παλι τα γνωστα ομως εδω κ δυο βραδυα την αφηνω να κλαψουρισει αρκετα πριν παω να δω τι γινεται..Σημερα οπως κ τα προηγουμενα βραδυα την ιδια ωρα ηταν στο ποδι ομως με το κλαψουρισμα η κατασταση μπορω να πω οτι ειχε μια μικρη βελτιωση απο τις 3 ωρες που εκανε τα προηγουμενα βραδια να ηρεμισει( ξυπνημα-κλαμα-πιπιλα-παλι ξυπνημα - παλι κλαμα - παλι πιπιλα - φτου κ απ την αρχη ..) τωρα σε 45 λεπτα μετρημενα ειχε ηρεμισει κ ηπιε κ το γαλα της στις 6 οκ νορμαλ ωρα ..

Θα την συνεχισω ετσι να δω πως θα παει κ βλεπουμε ..

Αχ εχει μια τελεια λιακαδα σημερα εδω ..εχω βαλει το φαγητο να ετοιμαζεται κ μετα θα παρω την μπουλουκα για εξορμηση ..

καλημερα σε ολες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ μπράβο για τον Σπυράκο σου!!!

Λοιπόν εκμεταλεύσου τις ώρες ύπνου που σου χαρίζει πια το αγοράκι σου γιατί σε λίγο καιρό θα πάρει φόρα και θα μιλάει ασταμάτητα...και τότε βρές ντουλάπι να κρυφτείς για να μην τον ακούς :lol::lol::lol:

Ευα νομίζω πως ίσως μπορείς μια χρυσή τομή σε αυτά που λέει το βιβλίο και σε αυτά που μπορείς να κάνεις, με τις μιρές στο ίδιο δωμάτιο!!Δεν ξέρω δεν έχω διαβάσει και το βιβλίο να ξέρω αν γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ειδες Αναστασια που σε ελεγα οτι οταν κοιμαται σωστα ειναι πιο ηρεμος την ημερα;; σαν τον δικο μου Σπυρακο!

συγνωμη για την αδιακρισια... αλλα οταν λες ιστορικο του Σπυρου συνεβη κατι πχ στη γεννα νευρολογικο; ή ειναι κατι που ολες πρεπει να προσεχουμε;;; και παλι συγνωμη και δεν περιμενω απαντηση αν ειναι προσωπικο...

εμεις πηγαμε για εξ. αιματος το πρωι. τσεκ απ που κλεισανε χρονο...

ο Σπυρος, αντρακι! λιγο φωναξε οταν εμπαινε η βελονα. μονο κοιταζε το γλυκουλι μου...

η Μαριαννα ατυχη... δεν ειχε ευκολη φλεβα και την πηρε με πεταλουδα... εψαχνε απο δω απο κει... ευτυχως βρηκε και πηρε λιγο αινατακι... η μικρη φυσικα εσκουζε... μετα την κοιτουσε με μισο ματι τη μικροβιολογο... με το δικιο της... να δουμε ποσο θα μαυρισει το χερακι τησ...

επισης να δω ποτε θα καταφερω να μαζεψω και ουρα.... με αυτα τα χαζοσακουλακια... ενταξυ το πουλακι το Σπυρου μπαινει μεσα... με τη Μαριαννα να δω...

τι σας λεω και εγω πρωι πρωι... ελπιζω να μην τρωτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο σπυρος ειναι προωρος(γεννηθηκε στις 31 εβδομαδες λογω προεκλαμψιας)

εξαιτιας της δικης μου προεκλαμψιας επαθε εγκεφαλικο 3ου βαθμου(αρκετα σοβαρο και ευτυχως το απορροφησε ο οργανισμος του και δεν ειχε περετερω προβληματα)

λογω αυτου θα τον παρακολουθουμε μεχρι να γινει 3 χρονων

απο τοτε που γεννηθηκε μεχρι και τωρα τον παρακολουθουμε για ακοη,οραση,νευρολογικα και ομιλια-κινησεις

βεβαια ειναι μια χαρα φυσιολογικος και πανεξυπνος αλλα ολα αυτα πλεον ειναι τυπικα και ρουτινα για εμας.

τι να κανουμε εχουμε περασει πολλα και απο τον δυσκολο δρομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα

ειμαι στις μαυρες μου .. :?:(

ολα μου φταινε πλεον..νιωθω ωρες ωρες οτι ειμαι μονη μου σ'ολο αυτο ..οτι μεγαλωνω τα παιδια μονη μου κ μαλιστα τρεχω πανω κατω μερα νυχτα κ στην ουσια τα ακουω κ απο πανω ..

σκ@τ@... ~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωρες ωρες ετσι νιωθω ..οτι τραβαω οοοοοολο το ζορι μονη μου κ εχω κ γκεστ σταρ τον Νικο ..

υποθετω οτι αυριο θα ειμαι καλυτερα ομως σημερα δεν την παλευω ..

Ευχαριστω βρε new_mammy ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Εύα... λίγο πολύ έτσι νοιώθουμε όλες συχνά-πυκνά... Εμείς χάλια, όλη την εβδομάδα άρρωστοι, ξεκινήσαμε αντιβίωση, ο ορός πάει σύννεφο.... συνάχι, βήχας... Φυσικά κολλήσαμε όλοι, τα βράδια μας χάλια, οι μέρες με γκρίνια.... κι εγώ επίσης με αντιβίωση..... ο Νίκος μόνο τα Σαββατοκύριακα σπίτι.... τί να πω.... περαστικά μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...