Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

ωωωω το βραδυνο ειναι υπεροχο!!!!!!!

χθες κοιμηθηκε αμεσως και αν δεν ακουγα κλαμα(που ηταν τελικα του απεναντι)δεν θα εμπαινα ουτε μια φορα στο δωματιο του!!!!

το μονο που μας τα χαλαει ειναι ο μπαμπας μας που αυτες τις μερες ειναι πρωινος σηκωνεται 4 παρα...τον παιρνει χαμπαρι ο μικρος και γινεται χαμος :evil::evil::evil::evil: σημερα ξυπνησε πεντε παρα εικοσι και ξανακοιμηθηκε με κοπο στις 5 και κατι!!!!!

ευα ποτε λες να το ξεκινησεις??

καλημερα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλημερα!

σας διαβαζω αρκετο καιρο.εχουμε και μεις βραδινα ξυπνηματα σε αστατες ωρες...πινει γαλα και μετα το ματι γαριδα...δεν εχω καταλαβει αν ξυπναει επειδη πειναει ή επειδη ετσι απλα εχει μαθει...βεβαια καθε φορα που του δινω γαλα ακουω το στομαχακι του να γουργουριζει...εχω παραγγειλει ηδη το βιβλιο και πειμενω να το διαβασω για να δω αν θα το εφαρμοσω τελικα....ο δικος μου ειναι πολυ μικρουλης(11 μηνων)και φοβαμαι μηπως δεν ειναι η καταλληλη ηλικια για να καταλαβει πως πρεπει να μαθει να κοιμαται συνεχομενα βραδυ μονος του...

Σας φιλω και σας κατα΄λαβαινω ολες!φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια γεια σας ..

εχει ριξει τονους βροχη εδω περα ..κ γω σαν την τρελη ετρεχα στους δρομους για δουλειες ..Μια ωρα ελειψα κ αφησα τις μικρες στον Νικο ..Οταν επεστρεψα κ ανοιξα την πορτα γινοταν χαμος ..Καλε εγω δεν εχω τρια παιδια ..πολυτεκνη ειμαι αλλα τελοσπαντων..

Τα νεα μας δεν εχουν καμια διαφορα ..η μυξα συνεχιζεται οπως κ το ρουφιχτιρι κ ο ορος ανα μια ωρα πλεον για να την ξεστουμπωσω για τα καλα ..Η Σοφια κ η Νικη εχουν ψιλοσυναχακι το ιδιο κ ο καλος μου ..ΥΠΕΡΟΧΑ ...

Αναστασια θα το εφαρμοσω το βιβλιο ομως πριν απ'ολα θελω να συνελθει καλα η μικρη κ να το συζητησω κ με τις μεγαλες ..Πρεπει να τους εξηγησω αναλυτικα τι θα κανουμε κ πως ετσι ωστε να ειναι ενημερες ..Βεβαια θελω να ελπιζω κ στην καλη τους διαθεση γιατι παιδια ειναι κ δεν ξερεις τι μπορει να τα πιασει ξαφνικα ..Αυτο το ΣΚ επισης θα το διαβασει κ ο Νικος για να ξερει κ αυτος ακριβως τα πως κ τι ..Θελω τοσο πολυ να τελειωσει ολο αυτο κ να ειμαστε ολοι ηρεμοι ..Και εμεις αλλα κυριως τα παιδια ..

παρεπιπτοντως αυριο εχω επετειο γαμου ..αχ θεε μου πως περνανε τα χρονια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι γαιδουρα που ειμαι ..

Πασχαλακι γεια χαρα να χαιρεσαι κ το δικο σου ..νυχτοπουλι !! Καλως ηρθες στην παρεα του ξενυχτιου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι καλως ηρθες

να σου ζησει το μωρακι σου και να μην σκευτεσαι καθολου την ηλικια δεν ειναι και πολυ μικρος μια χαρα καταλαβαινει

οσον αφορα τα νυχτερινα γευματα δεν τα εχεε κοψει? η θηλαζει?

ευακι χιλιοχρονοι βρε να χαιρεστε την οικογενεια σας!!!!

εγω σας ειπα τα δικα μας???? το μεσημερι κοιμηθηκε αμεσως!!!!! ουτε μια φορα δεν πηγα μεσα!!!!!

αν ξυπνησει νωρις την νυχτα παω αμεσως και ξανακοιμαται αμεσως

αλλα πλεον δεν γινεται αυτο :lol::lol::lol::lol: τωρα...αν ξυπνησει κοντα στα ξημερωματα την ωρα που κοντευει για το γαλα του εχουμε ενα θεματακι αλλα πιστευω οτι θα διορθωθει και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

Πασχαλάκι συμπεθερούλα μου κι εσύ εδώ ε? Καλωσήρθες!

Μπεμπούλη πολύ χαίρομαι που είχε αποτελέσματα ο κόπος σου, για το καλό του παιδιού κυρίως αλλά και για σένα!

Mama Eva να τα εκατοστήσετε με τον αντρούλη σου και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Θα το πάρω κι εγώ αυτό το θαυματουργό βιβλίο γιατί τα νυχτοπερπατήματά μας συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό. Και έχει ήδη κάνει συνήθεια το να κοιμάται πλέον στο δικό μας κρεβάτι και όχι στο δωμάτιό της. Ευτυχώς κατάφερα τουλάχιστον να κόψω τα μεταμεσονύχτια γεύματα! Πίνει το γαλατάκι της κατευθείαν το πρωί.

Καλό Σ/Κ κοριτσάκια και ελπίζω και καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Νασια μου ναι και γω εδω παρουσα!!!

Μπεμπουλης ο μικρος θηλαζε αποκλειστικα μεχρι 6 μηνων...μετα του εδωσα ξενο γαλα (για να κοιμαται καλυτερα υποτιθεται)...βεβαια η αληθεια ειναι πως για αρκετο διαστημα ειχε στρωσει δηλ επινε γαλα και μετα ξυπναγε 5-6 το πρωι και κοιμοταν μετα απο κανενα 20 λεπτο..ομως εδω και 2 μηνες περιπου εχει αρχισει το βιολι του ξενυχτιου...αμα ανοιξει το ματι μενει γαριδα.Οι ωρες που ξυπναει ειναι ακαταστατες αλλοτε στις 2 στις 3 στις 4 και 2 μερες τωρα στις 12.30....και μετα παλι 6 το πρωι...χωρις να ξανακοιμηθει μετα απο τις 6...2 μερες τωρα που το κανει αυτο ειναι πολυ κουραστικο γιατι και ξενυχταει μεχρι τις 2 και μετα στις 6 ορθιος...ελεος.τεσπα αντε να δουμε.μπορει το παιδι λογω του θηλασμου να εχει συνηθισει οτι δεν κοιμομαστε συνεχομενα το βραδυ..τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι με ολο το θαρρος και χωρις παρεξηγηση πρεπει να του κοψεις τα νυχτερινα γευματα

αν τρωει καλα την ημερα σιγουρα δεν πειναει την νυχτα

ετσι καταλαβα κι εγω απο τον δικο μου που ενω δεν καλοτρωει σην διαρκεια της ημερας νομιζα οτι πειναει

οταν ξυπναει στις 2 στις 3 στις 4....καποια στιγμη του εδωσα γαλα(του αφηνα ενα μπιμπερο στο κρεβατι του)ομως το σταματησα γιατι ηταν λαθος!!!!!!!!

στην ηλικια που κοντευει το παιδι να χρονισει(λιγο πριν η λιγο μετα)εμφανιζεται το αγχος του αποχωρισμου

εχει πολλα ξυπνηματα και πολλα ξενυχτια.....αλλα θελει μεγαλη υπομονη εκει να του δειξεις οτι η μανουλα ειναι κοντα και να μην φοβαται

εμας κρατησε περιπου 2 εβδομαδες(εκανα μεχρι και 10 δρομολογια καθε βραδυ...τον ηρεμουσα στην κουνια του,ουτε αγκαλια ουτε στο κρεβατι μας...ετσι εμαθε οτι ακομη και να ξυπνησει μπορει να ξανακοιμηθει αμεσως)

αυτο κρατησε,ο σερι υπνος,απο τοτε μεχρι πριν 2 μηνες που ως μεγαλος πλεον εχει εφιαλτες και ανασφαλεια.

αλλα το πιο βασικο ειναι οτι δεν προσφερουμε γαλα...νερακι ναι γαλα οχι

ελπιζω να ηρεμισει ο δικος σου και να κοιμαται σαν πουλακι!!!

εγω τον εβαλα για υπνο και κοιμηθηκε αμεσως χωρις ουτε ενα αααα!!!! οπως το μεσημερι

παω κι εγω μου εχει λειψει πολυ ο υπνος και δεν θελω να χανω λεπτο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια

Πασχαλακι!!! , θα συμφωνησω με ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ οσον αφορα το γαλα την νυχτα ..Δεν νομιζω οτι πρεπει να συνεχισεις να του το δινεις ..Διαμορφωνεις μια συνηθεια που πολυ δυσκολα θα κοψει κ οσο μεγαλωνει θα ειναι ακομα δυσκολοτερο να την καταλαβει ..Εμεις ξυπναμε επισης αλλα το μεταμεσονυχτιο γαλα το κοψαμε οταν βαλαμε κ το νερακι στην διατροφη μας ..Οποτε της εδινα νερο για ενα χρονικο διαστημα μεχρι που το πηρε αποφαση ..Ιδιαιτερα οταν της αλλαξαμε γαλα κ επινε πλεον αρκετα μεγαλη ποσοτητα κ στο τελευταιο της γευμα γυρω στα 250μλ δεν γινεται να πειναει αν ξυπνησει πχ στις 2 ( ενω την ταιζω τα μεσανυχτα )

Τσεκαρε το βεβαια κ με τον παιδιατρο σας να δεις τι θα σου πει κ αναλογως πραξε ..

Εμεις χτες βραδυ κοιμηθηκαμε λιγακι καλυτερα ..αντε να δουμε αν θα ξαναερθουμε στα ισα μας ..Εφαγε το πρωινο γαλα στις 6 κ κοιμηθηκε ξανα μεχρι τις 8 που ξυπνησαν ολες μαζι με γελακια κ φωνες ..Νομιζω οτι της αρεσει ολο αυτο ..το τζερτζελο τα πρωινα που ξυπνανε ολες μαζι κ χαχανιζουν τραγουδανε κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε ευα φανταζομαι 3 τσουπριτσες να ξυπνανε με χαχανιτα και τρελαινομαι!!!!!!!!

πρεπει να ειναι πολυ ομορφη εικονα

αντε να περασει και το κρυωματακι και να ξεκινησετε κι εσεις!!!!

εμεις παει πια μαθαμε να κοιμομαστε δεν πηγαινω καμια φορα μεσα στο δωματιο του

ουτε το μεσημερι ουτε το βραδυ κοιμαται αμεσως χωρις χαχανιτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυριο ο αντρας μου εχει ρεπο ευτυχως γιατι 4 μερες που ηταν πρωινος μου ξυπναγε τον μικρο απο τα χαραματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Αναστασια !! Τελος καλο ολα καλα με τα ξυπνηματα του Σπυρακου ..Σιγουρα κ το παιδι θα ειναι πολυ καλυτερα , πιο ξεκουραστο κ ορεξατο ..Αντε να δουμε τι θα κανουμε κ μεις ..Αυτο που λες με τον αντρα σου που τον ξυπναει το εχουμε κ μεις ..Καθε πρωι στο ποδι κ οι τρεις οταν ο Νικος ετοιμαζεται για δουλεια ..7 το πρωι κ οι τρεις με το ματι γαριδα ..και καραβιδα μπορω να σου πω ..Τις καθημερινες οκ γιατι μπορουμε να ετοιμαστουμε κ με την ησυχια μας για τον παιδικο , να ετοιμασουμε κ την Αριαδνη ..Ευτυχως τα σκ μενουμε στο κρεβατι λιγακι παραπανω , οι μεγαλες αν τις αφησεις ειναι ικανες να ξυπνησουν κατα τις δεκα ..Ομως εχουν το μπουλουκακι κ τους φωναζει πρωι πρωι ΑΝΤΕΕΕΕΕΕ , ΕΛΑΑΑΑΑ οποτε ξυπνανε κ αυτες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ βλέπω άρχισες να χορταίνεις ύπνους, μπράβο!!! :ymapplause::-bd

Ευα χρόνια πολλά για την επαίτειο, να είστε πάντα καλά και να χαίρεστε την οικογένεια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστουμε για τις ευχες

να ειστε κ σεις καλα να χαιρεστε τα παιδακια σας κ τους μπαμπαδες τους !

Αναστασια 4 το πρωι ? ωχ αυτο ειναι σιγουρα μανικι ..Τι δουλεια κανει αν επιτρεπεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια !

τι κανετε ?

Εμεις κοιμηθηκαμε λιγακι καλυτερα ..ξυπνησαμε κ για πρωινο γαλα στις 6 οποτε φτου φτου μας αντε να δουμε τι διαρκεια θα εχει αυτο ..Δεν παιρνω θαρρος γιατι με την Μπουλουκα ποτε δεν ξερεις ..

Μια καλημερα σε ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κοριτσια!!!

σας εχασα το Σ/Κ...

εμενα σημερα ξυπνησαν 6:55! ελεος!!! και ειχα αργησει να κοιμηθω με τα εκλ. αποτελεσματα... αλλα αν το σκεφτει κανεις θα με δειρει... κυρα μου απο τις 8 το βραδυ κοιμουνται! ποσο θελεις να κοιμηθουν;;; αλλα... να... λιιιιγο ακομα....

αφηστε που αρχισαμε να εχουμε θεμα με το φαγητο, που ποτε δεν ειχαμε! ο Σπυρος που πινει ελαχιστο νερο, οταν του δινω το αφηνει να τρεχει απο το στομα του και γινεται μουσκεμα! τωρα αρχισε το ιδιο και με το φαγητο! χαλια γιναμε!

και η Μαριαννα για να φαει πρεπει να κοψει κομματακια και εγω δεν ξερω ποσο χαρτι κουζινας!!!

τα νευρα μου!!!

ενα newsletter που με ειχαν στειλει οταν χρονισαν απο τα παμπερσ, ελεγε πως οταν ειναι να μιλησουν κοβουν το φαγητο, γιατι το θεωρουν χαμενο χρονο να ειναι μπουκωμενα, την ωρα που θα μπορουσαν να προσπαθουν να μιλησουν!

εσεις με μεγαλυτερα παιδια μηπως το εχετε υπ' οψιν σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα ..

ειδα το νησι πριν λιγο κ μελαγχολησα ..τεσπα..

Βαγκμαν αυτο που λες για την ομιλια σε σχεση με το φαγητο δεν θυμαμαι κατι αναλογο στις δικες μου ..Θα ψαξω καλου κακου το ημερολογιο τους οπου εγραφα κ γραφω τα παντα κ θα σε ενημερωσω .Παντως περνανε φασεις μην νομιζεις ..Δεν εχει να κανει απαραιτητα με το μπλα μπλα , η περιοδος νυστειας ερχεται φευγει ξαναρχεται ξαναφευγει οπως επισης κ τα κουλα που μπορει να σου κανουν οταν τα ταιζεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελειψα λιγες μερες στην Αθηνα... γι αυτο εξαφανιστηκα αυτη τη φορα.

Ο Ιασωνας το πρωτο βραδυ προσπαθησε να δημιουργησει επεισοδιο με τον υπνο (πρωτη φορα σε αλλο σπιτι) αλλα δε μου ηρθε ξαφνικο... Το περιμενα οτι θα προσπαθησει να εκμεταλλευτει την παρουσια των αλλων για να μεινει ξυπνιος λιγο ακομα (ποιος ξερει ποσο ειναι αυτο το λιγο γι αυτον). Φυσικα δεν του περασε... μπηκα στο δωματιο μετα απο 1 λεπτο και τα ειπα τα γνωστα... ειναι νυχτα και εχεις μαθει πια οτι κοιμασαι παρεα με τον Τιτο και τις πιπιλες... μπλα μπλα. Μετα απο 3 λεπτα ξαναμπηκε ο μπαμπας του και του ειπε τα ιδια και παει επεσε το καστρο για υπνο. Η μονη λεπτομερεια που με ανησυχουσε ηταν οτι επρεπε να κοιμηθουμε στο ιδιο δωματιο κι εμεις... Οταν κατα τις 12 πηγαμε για υπνο, ξυπνησε και μου ηρθε μεσα στη μουρη (κολλητα το παρκοκρεβατο με το διπλο κρεβατι) και μου εκανε "τα"! Παναθεμα με... με επιασε απροετοιμαστη και μολις ειδα την παιχνιδιαρικη μουρη του με επιασαν τα γελια... Του γυρισα την πλατη και εκανα πως κοιμαμαι και επεσε κι αυτος παλι για υπνο χωρις κλαμματα. Μονο που ξυπνησε αλλες 4 φορες τη νυχτα για να μου κανει "τα" και δεν εβλεπα τιποτα αλλο μεσα στα σκοταδια εκτος απο την φωσφοριζουσα πιπιλα σε αποσταση αναπνοης απο το κεφαλι μου... Εκανα την κοιμισμενη και ξανακοιμοταν κι αυτος. Την επομενη μερα φυσικα σερνοταν... Βρηκα την ευκαιρια και του ελεγα μεχρι το μεσημερι... "ειδες που οταν δεν κοιμασαι οταν λεει η μαμα και ο μπαμπας δεν μπορεις να παιξεις και να χαρεις και εισαι ολο γκρινια?" Δεν ξερω αν καταλαβε αλλα οι αλλες 3 μερες κυλισαν κανονικα απο πλευρας υπνου, μεσημερι-βραδυ. Κοιμοταν χωρις γκρινιες και δεν ξυπναγε καθολου στο ενδιαμεσο. Ειχα μια αμφιβολια για το τι θα γινει οταν γυρισουμε και ειναι μονος παλι στο δωματιο του αλλα τελικα δεν υπηρξε κανενα προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τα αλλα εδω τι γινεται? Κουβεντες σε αλλα θεματα βλεπω για το "καταρεω" ή για το βιβλιο, μηπως δεν ηταν για κακο? Κι εγω εχω γραψει σε 1-2 καταρεουσες μαμαδες να ερθουν εδω... Τελοσπαντων ολα καλα, ο καθενας κανει οτι καταλαβαινει.

Η Πασχαλακι το πηρε αποφαση οτι δεν ειναι θεμα πεινας και ηρθε απο δω... Αχ! Δε σου την εκανε τη χαρη να συνεχισει εκεινες τις 2 νυχτες καλης νυχτερινης συμπεριφορας ε? Δεν πιανουν παντα οι ευχες βλεπεις...

Κρυωσε η μικρη της Ευας... μηπως το καταλαβε οτι τελειωνουν οι καιροι των μεταμεσονυχτιων παρτυ και το κανει επιτηδες? Αστειακι ηταν αυτο... Περαστικα!!!

Αναστασια, απο οτι ειδα μια χαρα πηγε η εκπαιδευση για το νυχτερινο υπνο. Για τον μεσημεριανο, θα στρωσει κι αυτος συντομα θα δεις... Τα καταφερες περιφημα, θα στρωσεις δερματακι απο τον υπνο! Τον πρωτο καιρο κι εγω δεν το πιστευα και εμπαινα στο δωματιο ακομα και αν εκλαιγαν αλλα μωρα στην τηλεοραση... Τωρα πια συνηθισα ετσι και αν ξυπνησει κλαιγοντας μεσα στη νυχτα θα τρεξω γιατι σιγουρα κατι θα του συμβαινει... οχι ξυπναμε για γλεντια. Αυτο ειναι ενα ακομα θετικο αποτελεσμα της μεθοδου. Ακομα αναρρωτιεμαι ποσες φορες του εδωσα παυσιπονο για τα δοντια χωρις λογο τον καιρο που ξενυχταγαμε απο χομπυ.

vagman, στις 8 δεν τον εχω βαλει ποτε για υπνο βασικα γιατι δε μου βγαινουν οι ωρες... Στις 8 παντα τρωει βραδυνο και στις 8.30 παντα λεμε καληνυχτα μετα την αλλαγη της ωρας... Πριν η καληνυχτα ηταν στις 9. Και στις 2 φασεις ξυπναγε στις 8 παρα τεταρτο παρα 10 το πρωι... Δε με βολευει να ξυπναει νωριτερα. Εκτος απο τις Τριτες (αυριο δυστυχια μου και ειναι 2.20 τωρα) που εχουμε τη λαικη μπροστα στην πορτα μας και γινεται τρομερη φασαρια απο τις 6.00, ξυπναει γυρω στις 7μισι.

Για τα χαρτακια που λες την ωρα του φαγητου. Καθε φορα που εχουμε ψαρι-ψαροσουπα θελουμε μισο ρολο χαρτι κουζινας για χαρτοπολεμο... Τωρα τελευταια αποφασισε οτι ειναι πιο διασκεδαστικο να τα βαζει μεσα σε ενα βαζο και καπως γλυτωνω το μαζεμα μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω παλι σαν φαντασμα γυρναω τετοια ωρα μεσα στο σπιτι ..καταλαβαινετε το γιατι ..Απο τις 430 ουρλιαζει παλι ..Αχ δεν μπορω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ξενυχτισσες!

Αγγελικη μου ναι εν τελει μαλλον τα ξυπνημτα δεν ηταν απο πεινα ...εδω και 4-5 μερες ομως φτου φτου κοιμαται πολυ καλα και ξυπναει γυρω στις 5,30 με 6 για γαλα.απλα αλλες φορες ξανακοιμαται ως τις 8 και αλλες οχι(οπως σημερα που ειναι ξυπνιος αποτις 6 παρα 10).

Μαμα ευα πολυ ξενυχτισσα η μικρη ζουζου ε;;;λοιπον θα σου πω κατι να σε κανω να χαμογελασεις...για σκεψου να ταν στη θεση της τα διδυμα (δηλ να ταν αυτα πιο μικρα)και να σου κοιμοταν αυτη και οι αλλες δυο οχι!εκει πραγματικα θα τα χες παιξει!ελα αυτο να σκεφτεσαι και να περνεις λιγο κουραγιο...αμα δεν το ριξουμε και λιγο στην πλακα θα μας παρει τελειως απο κατω..

λοιπον εγω περιμενω αμεσα το κοιμησου παιδι μου που χω παραγγειλει...ανυπομονω να το διαβασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

Πασχαλακι!!! η Αριαδνη ειναι πολυ του νυχτοπερπατηματος ..Και γμτ ο παιδιατρος μου εδωσε μοναχα μια συμβουλη να μην την σηκωνω απο την κουνια κ να προσπαθω να την ηρεμησω εκει κ δευτερον να μην της δινω γαλα για να ξανακοιμηθει ..Παντως δεν παλευεται η μπουλουκα ωρες ωρες ..

Μην νομιζετε κ γω το ριχνω στην πλακα για να μην με παρει απο κατω ομως μερικες φορες νιωθω τοοοοοσο κουρασμενη κ απογοητευμενη που λεω ελεος παναγια μου σε τι εχω φταιξει ..

Διαβασα μια ακομα φορα το βιβλιο για να εμπεδωσω ορισμενα πραγματα κ τωρα μου φανηκε ακομα πιο σωστη η αντιμετωπιση που προτεινει ..

Σκεφτειτε ομως οτι εκατσα κ μιλησα με τις κορες μου , τους εξηγησα οτι η Αριαδνη δεν κοιμαται καλα γιατι δεν ξερει πως να το κανει κ πρεπει εμεις να της δειξουμε τον τροπο ..Ολα καλα κ το καταλαβαν ομως πρακτικα για παραδειγμα καποια στιγμη χτες την νυχτα ψιλονιαουριζε η μια γιατι την ξυπναγε συνεχεια η μικρη ..Εχουν την καλη θεληση να βοηθησουν δεν λεω ..ομως δεν παυουν να ειναι παιδια κ σιγουρα απο ενα σημειο κ επειτα θα επαναστατησουν ..

Βαγκμαν εψαξα στο ημερολογιο των διδυμων κ δεν γραφω πουθενα καμια παραξενη συμπεριφορα σχετικα με το φαγητο κ την ομιλια ..Εκει περιπου στον χρονο απ'οτι ειδα ελεγαν αρκετες λεξεις ακομα κ μπουκωμενες κ μαλιστα ηταν η περιοδος εκεινη που επισης ειχαμε μια μειωση της ποσοτητας φαγητου ..Μετα απο περιπου ενα μηνα ηρθαν στα νορμαλ τους για να μειωσουν αυτη την φορα το γαλα που ευτυχως κρατησε μονο μια εβδομαδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια δεν σας ξεχασα απλα ειμαι συνεχεια με τον σπυρο και βολταρουμε

τωρα που ειναι ηρεμος πια ειναι σκετη απολαυση...ξεκινησε και να μιλαει δειλα δειλα και εχουμε πεθανει στο γελιο

μεχρι που προχθες ο μπαμπας μου ειχε βαλει κλαρινα στο κινητο του και ο σπυρος χορευε και τραγουδαγε πωπωπω-πωπωπω :lol::lol::lol::lol::lol:

τα νεα μας!!!!

πηραμε ενα κιλο και ειμαστε τωρα 12700!!!!! παρολο που δεν τρωει το εβαλε :shock: καιιιιιιι τελειωσαμε με τα δοντια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20 ολοκληρα αστραφτερα δοντακια ειδε η παιδιατρος μας κι εγω πηρα μια μεγαλη ανακουφηση

εσεις τι κανετε κοριτσια πως τα πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...