Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

γεια σας κ απο μας...

εχουμε βλαβη στο ιντερνετ εδω κ 3 εβδομαδες κ για αυτο χαθηκαμε...οχι,δεν εκανα φονο!!!!!δεν ειμαι στον κορυδαλλο!!!!απλα δε μπορουσα καθολου να μπω..κ τωρα κλεβω απο καπου αλλου κ ειναι πολυ δυσκολο γτ αργει πολυ το συστημα αλλα μπηκα να πω ενα γεια.πηραμε σημερα νεο μοντεμ οποτε λογικα απο αυριο θα ειμαι κ παλι στο παρεακι σας...

ευα μου απο οτι ψιλοδιαβασα συνεχιζονται τα ξενυχτια κανονικοτατα...εμεις βγαζουμε 4 τραπεζιτες..καταλαβαινεις τι παει να πει αυτο..

χτες πηγα τη μικρη στους δικους μου,ευελπιστω να μεινει λιγες μερες γτ η μεση μου εχει πια πολυ μεγαλο προβλημα κ πρεπει να ξεκουραστω λιγακι...

κουραγιο σε ολες μας γτ ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα με τα μωρακια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι κι από μένα :) Τα μικρά μου κοιμούνται για μεσημέρι.... τι ωραία ώρα... :D Ευχαριστώ για τις ευχές.... σήμερα είναι μια δύσκολη μέρα... έχω πιαστεί ολόκληρη, πονάνε μέση, πλάτη και χέρια... ούτε να τα πάρω αγκαλιά δε μπορώ :? Φυσικά ο μεγάλος δεν άφησε τον μικρό να κοιμηθεί το μισάωρο που έχει ανάγκη κατά τις 10 το πρωί, οπότε η γρίνια άρχισε νωρίς..... , ο μικρός έκανε εμετό το αβγό του..... δεν του ξαναδίνω ασπράδι...... και αφού έφαγαν λίγο για μεσημέρι ξεράθηκαν στα κρεβάτια τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ απο μενα

Καλυψω σε χασαμε ..κουραγιο με τους τραπεζιτες ειναι λιγο ζορι οταν βγαινουν αλλα τουλαχιστον ξεμπερδευει απο τα δυσκολα ..

k147 , να χαιρεσαι τ'αντρακια σου να τα καμαρωσεις οπως επιθυμεις !

Καραμελενια , new_mammy ,Αναστασια κ Ευη μ'εχει παρει πολυυυυυ απο κατω η ολη κατασταση ..Το λεω εγω που παλεψα διδυμα , οτι αυτη εδω η τσαουσσα θα με βγαλει νοκ αουτ ..Το νιωθω ρε παιδι μου ..Το θεμα ειναι οτι στις διδυμες ειχα κουραγιο - φρεσκαρουδι βλεπετε , δεν ηξερα τι με περιμενε κιολας ..- δοκιμαζα συνεχως νεα πραγματα μεχρι που την βρηκα την λυση κ κοιμηθηκαν ηρεμα κ ωραια ..Μπορει να μου πηρε τοτε λιγο παραπανω , αλλα το αποτελεσμα μετραει .Στην Αριαδνη ομολογω οτι δεν εχω πια υπομονη ..Ειμαι χαλια ..ψυχολογικα σωματικα μ'ολους τους τροπους ..

imagesCAVXREU1.jpg[/attachment:35ejfkn1]

post-12458-13873935392427_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μην το βάζεις κάτω...είσαι κουρασμένη αλλά πρέπει να κάνεις κουράγιο για να βρείς την λύση!!

Αλήθεια υπάρχει περίπτωση να κρατήσει καμια γιαγια τις δίδυμες για μερικά βράδυα έτσι να μπορέσεις να εφαρμόσεις την μέθοδο στην Αριάδνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μην το βάζεις κάτω...είσαι κουρασμένη αλλά πρέπει να κάνεις κουράγιο για να βρείς την λύση!!

Αλήθεια υπάρχει περίπτωση να κρατήσει καμια γιαγια τις δίδυμες για μερικά βράδυα έτσι να μπορέσεις να εφαρμόσεις την μέθοδο στην Αριάδνη;

δεν εχω τετοια δυνατοτητα ..δυστηχως η ευτυχως πρεπει να τα βγαλω περα μονη μου .. :?:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα τι εκανες κ κοιμηθηκαν τελικα οι διδυμες??για να ξερουμε κ εμεις δηλαδη μηπως κοιμηθουμε καποτε!!!!

εγω μονο οταν παει η αγγελικη σε αλλο σπιτι κοιμαμαι ολο το βραδυ!!!!!αλλιως δεν παιζει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμαδες γεια σας.

να σας ρωτησω κατι;αυτο το βιβλιο εχει συμβουλες για παιδια που εχουν προβληματικο υπνο ή εχει κ γενικα συμβουλες για καλο υπνο των μωρων;κ απο ποσο μηνων λεει να το εφαρμοσεις;

τα δικα μου διδυμα 4 μηνων κοιμουνται πολυ ευκολα.10:30 τους δινω το τελευταιο γαλα.τηρω αυστηρα τετραωρο προγραμμα φαγητου.το βραδυ μπανιο,φαγητο στο δωματιο με χαμηλο φωτισμο και πεφτουν ξερες χωρις να κανουν κιχ.

το θεμα ειναι πως οποτε τους ερθει αλλοτε 5 αλλοτε 6 αλλοτε 4 αρχιζουν κ νιριζουν.δεν κλαινε.απλα ακουω μεσα απο το δωματιο διαφορους ηχους.παω μεσα κ τους βαζω τη πιπιλα κ ξανακοιμουνται.αυτο μπορει να γινει απο μια εως αρκετες φορες.γαλα τελικα τους δινω κατα τις 6:30 με 7.

πως σας φαινεται γενικα το προγραμμα;πως θα μπορουσα αυτα τα ξυπνηματακια να τα αποφυγω;υπαρχει τροπος ή ειναι φυσιολογικό;επισης θα ηθελα να τα βαζω πιο νωρις για υπνο αλλα φοβαμαι οτι θα ξυπνανε ακομα περισσοτερο.

γενικα δεν εχω παραπονο ειναι πολυ βολικα μωρα ως τωρα τουλαχιστον που δεν εχουμε δοντια κ τετοια.

τι λετε;ευχαριστω για το χρονο κ σορυ που εμβολιστηκα ετσι απροσκλητη! :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια θέλω κι εγώ πληροφορίες γι'αυτό το περίφημο βιβλίο μπας και κοιμηθούμε κανένα βράδυ...

Έχω αρχίσει να καίω φλάντζες πλέον! @-)@-)@-)

Κοιμάται (με πολύ δυσκολία πάντα) συνήθως κατά τις 10-10:30 και ξυπνάει 1-2 φορές την νύχτα, σε σχέση με άλλα μωρά δεν ξυπνάει πολλές φορές αλλά μας αλλάζει τον αδόξαστο για να την ξανακοιμήσουμε και μέχρι τελικά να το καταφέρουμε ξημερώνει!!!!! Την παίρνουμε στο κρεβάτι μας γιατί μόνο έτσι ξανακοιμάται αλλά και πάλι με πολύ (ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ) μεγάλη δυσκολία και αφού έχει φέρει εκατό χιλιάδες σβούρες. Όλο το βράδυ είμαι με το ένα μάτι ανοιχτό μην τυχόν και στουκάρει πουθενά τόσο ανήσυχη που είναι. Δηλαδή δεν κοιμάμαι ΠΟΤΕ! Και φυσικά είναι ντούρασελ και κατά τη διάρκεια της ημέρας παρόλο το ξενύχτι!

Τί θα γίνει με το χάλι μας δεν ξέρω! ~x(~x(

Λιονταράκι καλωσόρισες και να σου ζήσουν οι μπεμπούλες σου... Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά όπως βλέπεις δεν έχω καταφέρει ακόμα να βάλω σε πρόγραμμα ούτε την κόρη μου και είναι 11 μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το βιβλιο λεγεται ¨κοιμησου παιδι μου¨και ειναι ακδοσεις πατακη αν θυμαμαι καλα!

γυρω στα 10 ευρω εχει και ειναι μονο 150 σελιδες. διαβαζεται παρα πολυ ευκολα, και η γνωμη μου ειναι να το διαβασετε για να κρινετε μονες σας αν μπορειτε να κανετε την μεθοδο-η οποια οκ δεν ειναι πολυ βαρβαρη τελικα- .

εχω κι εγω τα ιδια ερωτηματα με εσενα λιονταρακι δηλαδη για το ποτε ειναι το πιο καταλληλο να κανεις τη μεθοδο αλλα και τι γινεται με τα ξυπνηματα γιατι κι εγω δεν εχω προβλημα να τα κοιμισω αλλα να μην εχω ξυπνηματα.

παντως διαβαστε το δεν χανετε τιποτα και ισως αν εισαστε και λιγο τυχερες να κερδισετε και τον υπνο σας πισω!

και εδω ειμαστε να τα λεμε ολες μαζι και να συμβουλευομαστε η μια την αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

το βιβλιο αφορα μωρακια απο 3 μηνων περιπου εως 5 χρονων

λεει και για το πως θα μαθουν να κοιμηθουν μονα τους και ηρεμα αλλα και για προβληματα υπνου

εγω που το εχω ξεκινησει,εδω και μια εβδομαδα,ηρεμισα τουλαχιστον οσον αφορα τα κλαμματα και τις τσιριδες!!!!

κοιμαται σχεδον αμεσως και σερι(σχεδον τα μισα βραδυα)

απο οτι βλεπω ειναι πιο δυσκολο σε μεγαλα παιδακια απο οτι στα μωρακια γιατι ο σπυρος μου κοιμαται σε κρεβατι και μπορει και σηκωνεται οποτε θελει!!

σταματησε βεβαια οταν σηκωνεται να ουρλιαζει και να χτυπαει τις πορτες,κατι ειναι κι αυτο,αλλα τι κανει???

προσπαθει με καθε τροπο να με κανει να παω μεσα(μπουσουλαει,τραγουδαει,αδειαζει τα συρταρια κ.α)

χθες το βραδυ ενω πηγα 2 φορες μεσα και κοιμηθηκε κατα τις 11+ σηκωθηκε και μπουσουλαγε :lol:

αρα πηγα και 3η φορα μεσα τον ξαπλωσα στο κρεβατι του,τον σκεπασα και...κοιμηθηκε!!!!

ολη νυχτα δεν ειχαμε ξυπνηματα και εγω πλεον ξυπναω πιο ηρεμη,πιο χορτασμενη και πιασμενη απο τον υπνο

ακομη και να ξυπνησει το βραδυ κοιμαται ξανα στο λεπτο!!! ενω παλιοτερα ηθελε μια ωρα για να ξανακοιμηθει.

διαβαστε το και βλεπετε...καθε μανουλα μπορει να κρινει αν το εφαρμοσει η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

δεν εχω πολλα να σας πω , οπως φανταζεστε με τις μυξες η κατασταση χειροτερεψε ..Βγαζω κ ενα @@@@@ σπυρακι στο ματι το δακρυ να κυλαει οοοοολη μερα ..

ειμαι στα χειροτερα μου , δεν εχει πιο κατω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ευα μου μακαρι να ημουν κοντα σου να ερχομαι να σε βοηθαω!!!ειλικρινα τοσο πολυ στενοχωριεμαι που δε μπορεις καθολου να ξεκουραστεις...

η μικρη γτ εχει παλι μυξες??επειδη αλλαξε ο καιρος κ ειναι νοτιας??

κ εγω που εχω παει την δικια μου στους παπουδες φοβαμαι γτ εκει ειναι πολυ υγρο το κλιμα κ την βλεπω τη δουλεια...ξινο θα μου βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Εύα, περαστικά και κουράγιο....

Ο δικός μου έχει αρχίσει να ξυπνάει με λυγμούς και να θέλει αγκαλιά.... δεν ξέρω τί του φταίει και τί να τον κάνω..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου περαστικα στην μικρουλα σου και σε εσενα!!!!!!!

κι εγω στα κατω μου ημουν σημερα...απο την ωρα που ξυπνησε το πρωι 'τσακωνομαστε' ειχε απιστευτη γκρινια και νευρα επειδη δεν τον αφησα να με δαγκωσει :o:o εγινε εδω ο κακος χαμος και η πιεση μου εφτασε στο 300 :evil::evil::evil: αφου τον πηραμε και τον πηγαμε βολτα δεν γινοταν αλλο απο τις φωνες του!!!!!

κ147 ξεχασα να σου πω οτι τρελαινομαι για την φωτο σου!!!!! ειναι τελεια!!!!!

να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!! χρονια τους πολλα και ευτυχισμενα

οσο γιαυτο που λες υποψιαζομαι αγχος αποχωρισμου(σαυτην την ηλικια ειναι) το μονο που μπορεις να κανεις ειναι καθε φορα που ξυπναει να τον ηρεμεις στην κουνια του

εχει πολλα δρομολογια και ξυπνηματα,τα εχω περασει,αλλα κραταει κανα δυο εβδομαδες και τελος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει ο Σπυράκος σου και να τον καμαρώνεις πάντα! Ξέρω ότι είναι πολύ δυνατό και πολύ ξεχωριστό παιδί :) Εμείς όπως βλέπεις είμαστε ακόμα στη φάση που ο ένας προσπαθεί να σηκωθεί όρθιος και ο άλλος σιγά σιγά αφήνει τα χεράκια και δοκιμάζει να σταθεί μόνος του και να κάνει βηματάκια :) Αν και προωράκια και εμείς ευτυχώς δεν αντιμετωπίσαμε επιπλέον θέματα...

... και εκεί που τους είχα συνηθίσει να μην κλαίνε.... τώρα ξυπνάνε με λυγμούς :? Καλά τα δρομολόγια δε λείπουν από τα βράδια μας αλλά και από τον μεσημεριανό ύπνο πια.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου καλημερα

αχ αν δεν ειχα κ σας να τα λεω θα ειχα φρικαρει ..Ζητω συγνωμη απ'ολες σας για την κακη μου διαθεση !! Ευχαριστω επισης για το ενδιαφερον κ την συμπαρασταση σας :x:x Αχ να μπορουσαμε να παμε για κανενα καφεδακι ολες μαζι να ξελαμπικαρουμε ..

για πειτε μου τα δικα σας νεα ..σας διαβασα περιλυπτικα οσο μπουρουσα κ εχω μια ιδεα για το τι κανετε ..Ρωτουσατε για το πως κοιμηθηκαν οι διδυμες ? Με κοπο ..βασικα ..αλλα ειναι μεγαλη ιστορια ομως ..Βασικα απο τον δεκατο μηνα κ επειτα κ αφου μας ειχαν φερει στα ορια μας , τοτε δουλευα κιολας , αποφασισα να το ξαναδω το θεμα μ'αλλη οπτικη , την δικη τους ..Ξαναπηγα στο δωματιο τους κ τσεκαρα τι μπορει να δημιουργει σκιες , εφτιαξα τα κρεβατακια τους ξανα σε διαφορετικο μερος ετσι ωστε να μην ειναι βολικο για μενα να τις ταιζω αλλα βολικο γι'αυτες .Εβαλα τα κρεβατια τους αντικρυστα ετσι ωστε να βλεπει η μια την αλλη. Οσο δουλευα κ μου τις προσεχε η μαμα μου το προγραμμα τους ουσιαστηκα δεν υπηρχε, ετρωγαν οποτε ηθελαν κοιμοταν οποτε ηθελαν κ γενικα μια φρικη .. .Το εφτιαξα παλι απο την αρχη .Καταρχην δεν τα ειχα ολη μερα με πιτζαμακια . Σηκωνοταν κ φοραγαν τα ρουχα τους τις πιτζαμουλες το βραδυ παλι .Τους εκοψα τους ακαταστατους υπνους κατα την διαρκεια της ημερας κ καθιερωσαμε εναν αρκετα μεγαλο το μεσημερι .Κρατησα με θρησκευτικη ευλαβεια συγκεκριμενες ωρες γευματων παιχνιδιου , βολτας , μπανιου κ υπνου.Παρατησα δουλειες σπιτιου κ ασχοληθηκα αποκλειστικα μαζι τους οσο δεν πηγαινε ..Οσο δουλευα δυστηχως απο κει που ειχαν μαθει να κοιμουνται στο κρεβατι τους , ανακαλυψα οτι κοιμοταν στο ριλαξ , στο κρεβατι μου κ γενικα οπου βολευε ..Εκει εκανα ενα κολπακι αφου τους γυρισα τα κρεβατια ετσι οπως σας περιεγραψα .Ειχαμε κατι μεγαλες κουκλες που ο προκομενος ο πεθερος μου τους ειχε παρει δωρο ( το ενα κ μοναδικο που τους εχει κανει αλλωστε μεχρι τωρα :evil: ) οταν ηταν 6 μηνων κατι τεραστιες κουκλες πιο μεγαλες κ απο τις ιδιες που τις αντιπαθησα εξ αρχης ..Αργοτερα ομως εκει γυρω στο 10-11μηνα που ξεκινησα οοοολη αυτη την αλλαγη στα καθημερινα τους τις εβαλα κ αυτες στο παιχνιδι..Τις πηγαιναμε για υπνο στο δωματιο των κοριτσιων , τις βαζαμε στο κρεβατι της καθεμιας , τις σκεπαζαμε κ μετα ..ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ..Κοινως τους εκανα πλυση εγκεφαλου γιατι αυτο το βιολι το καναμε κοντα ενα μηνα μεχρι που το πηραν το μηνυμα ..Ενα μεσημερι εκανα ακριβως το ιδιο κ με τις μικρες ,στην αρχη κλαψουρισαν αλλα μετα αρχισαν να μιλανε μεταξυ τους ..Μετα απο ωρα εκανα κ γω την εμφανιση μου τις σκεπασα τις φιλησα κ τους ειπα οτι θα βγω απο το δωματιο για να κοιμηθουν .Για να μην σας τα πολυλογω , οι πρωτες δυο μερες περασαν με κλαψουρισμα , οχι κλαμα ομως ..Καποια στιγμη τις επαιρνε ο υπνος ενω μιλουσαν η κοιταζαν η μια την αλλη ..Οταν περασαν μερικες μερες το εφαρμοσα κ το βραδυ οπου παλι μας πηρε ενα δυο βραδακια για να το συνηθισουν ..Κατοπιν ομως τους αρεσε πολυ ..Με το που επιναν το γαλα τους μου ελεγαν κ οι δυο ΝΑΝΙ , οποτε στην δικη μας την περιπτωση επιασε η..πλυση εγκεφαλου ..Πρωτη εστρωσε η μεγαλη μας η οποια μετα απο δυο βραδια κοιμηθηκε για πρωτη φορα 10 ωρες σερι ..Η αλλη αργησε περισσοτερο αλλα πλεον δεν ειχαμε τοσο εντονο θεμα ..Ο υπνος τους κ των δυο εστρωσε οταν ηταν 15-16 μηνων οπου εκλειναν 12ωρα ..Εμενα αυτο με βολεψε πολυ ..Ελπιζω καποια στιγμη να σταθω τυχερη κ με την Αριαδνη αν και δεν το βλεπω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ευα... με ολο το θαρρος... νομιζω οτι τα εχεις φορτωθει ΟΛΑ μονη σου πια!

δεν μπορει να παρει ο αντρας σου, εστω 2-3 μερες αδεια, να κατσει σπιτι με τα παιδια και να μπορεσεις να βγεις λιγο μονη σου εξω, να σε φυσιξει λιγος αερας, να δεις κοσμο ρε αδερφε! εστω σουπερ μαρκετ, λαϊκη ή απλα μια βολτα στην παραλια με μουσικη στα αυτια... να καθαρισει ο εγκεφαλος σου!

σου το λεω γιατι και εγω οταν ειμαι 1-2 μερες μεσα φρικαρω! και με στελνει ο αντρας μου μονη στο μακρυνο καρφουρ, να οδηγησω και να ηρεμισω μονη.

σορυ για το θαρρος αλλα μακαρι να μπορουσα να βοηθισω οπως με στηριξες και εσω και τα αλλα κοριτσια οταν το ειχα αναγκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου Ευη ευχαριστω για το ενδιαφερον ..Ο Νικος ειναι απο τους μπαμπαδες που βοηθανε , δεν λεω ..Ομως φαντασου οτι φευγει για δουλεια στις 0730 γιατι στις 8 ανοιγουν για το κοινο κ επιστρεφει στην καλυτερη των περιπτωσεων κατα τις 6..Οπως καταλαβαινεις ερχεται με κεφαλι ρακοκαζανο κ παλι οτι μπορει κανει ..Το σκ ιδιαιτερα βοηθαει οπως μπορει ..Φταιω κ γω δεν λεω , απ'την αρχη βαλθηκα να τα καταφερω μονη μου κ να τα βγαλω περα αρχικα με δυο μωρα κ κατοπιν με δυο παιδια κ ενα μωρο ..

Τωρα βεβαια που πηγαινουν κ οι μεγαλες παιδικο ειναι λιγακι πιο ηρεμα τα πραγματα γιατι τουλαχιστον μπορω να κανω καποια πραγματα κ παραλληλα να κουβαλαω κ την Αριαδνη μαζι μου ..Οποτε ξεσκαμε λιγακι κ οι δυο ..Ελεγα κ παλιοτερα οτι δεν με πειραζει να με ξεκ@λωνουν ολη μερα αρκει να ξερω οτι τουλαχιστον το βραδυ εχουν υπνο .Στην περιπτωση των διδυμων ειμαι οκ παραπονο δεν εχω απο τα παιδακια μου , στην δικη τους περιπτωση ακολουθω ..στρατιωτικο προγραμμα οποτε το ακολουθουν κ αυτες .Εχουν την ρουτινα τους κ νιωθουν ασφαλεια γιατι ξερουν ποτε τρωνε κοιμουνται παιζουν παμε βολτες κτλ. Απλα οπως λες ειναι πολλα μαζεμενα κ καποιες στιγμες νιωθω ειλικρινα οτι θα παρω τα βουνα ..Και οπως εχουμε πει ο Ψηλορειτης ειναι αντε δυο τσιγαρα δρομος απο δω ..Υπαρχουν κ τα Λευκα ορη ..μια χαρα επιλογες εχω ..

Παντως σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον κ σενα κ ολες σας ..Ξαναλεω οτι αν δεν ειχα παρεα κ σας να τα λεμε να ξεθυμαινουμε θα τα ειχα παρει προ πολλου τα βουνα ..Απ'το ζορι μου μεχρι κ Ματαλα με βλεπω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι ολα θα φτιαξουν θα το δεις!!!!

οι μεγαλες ηδη κοιμουνται αρα μενει να μαθει και η μικρουλα....να δεις που θα κοιμασαι οπως εγω και δεν θα το πιστευεις οπως κι εγω :lol::lol::lol: ειδες τι χιουμαρακι εχεις οταν εισαι ξεκουραστη????

λοιποοοοοον

τα νεα μας!!

τελευταια μερα ηταν χθες και πλεον ο σπυρος σταματησε να κλαιει,να χτυπαει τα πραγματα,να φωναζει και να τσιριζει!!!!

το μονο που κανει και μπαινω στο δωματιο του ειναι οτι παιζει :lol: αυτο δεν το εχουμε κοψει ακομη :lol:

τα 2 πραγματα που δεν δεχτηκε με τιποτα και δεν τον πιεσα ειναι το σβηστο φως(θελει το λαμπακι του) και το ωραριο υπνου (εχει μαθει στις 9:30 και το 8:30 η 9 δεν του εκανε με τιποτα καθοταν κι επαιζε μεχρι να παει η ωρα του)

δεν ξυπναει την νυχτα :ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty: αλλα κοιμαται οοοοοοοοολη την νυχτα μια χαρα κι εκεινος και εμεις!!!!!

αντε να ξυπνησει κατα τις 5:30 λιγο πριν το γαλα του...εεεεε εκει του δινω το γαλατακι του και ξανα νανι!!!

απο τις 7 μερες ξυπνησε μια φορα στις 2 και 2 φορες πριν το γαλα οποτε καλα παμε!!!!

ειναι πιο ευδιαθετος και πιο ηρεμος!!!!

απο σημερα ξεκιναω και την σιεστα απο την αρχη γιατι ειχα ξεκινησει,ελειψα μια μερα και τον μπαμπα του τον εγραψε κανονικα :( χθες εξαιτιας αυτου ηθελε να κατσω μαζι του μεχρι να κοιμηθει :(

αλλα τελος αυτα μπορει να μου παρει ακομη και 10 μερες αλλα θα μαθει να κοιμαται μονος του ακομη και αν αναγκαστω να πηγαινω καθε 2 λεπτα στο δωματιο του

ευτυχως που δεν με εχουν ακομη ειδοποιησει για δουλεια και εχω χρονο και αντοχες!!!!!!

ελατε κοριτσια παρτε παραδειγμα και αρχιστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...

μπεμπουλη χαιρομαι που επιασε η μεθοδος...αντε να παω να παρω κ εγω το βιβλιο κ να αρχισω να διαβαζω...

ευακι μπραβο που εισαι καλυτερα ψυχολογικα...ειναι δυσκολα μωρε αλλα που θα παει,θα στρωσουν τα πραγματα...καποιες μερες θα ειναι καλες κ καποιες αλλες δυσκολες..

η μικρη πως ειναι με τις μιξες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oυφ τις εβαλα για υπνο κ τις τρεις ..οι μεγαλες δεν βλεπω να κοιμουνται συντομα διαβαζουν βιβλια ..Η μικρη εχει τραβηξει ζορι παλι γιατι το ρουφιχτιρι το εχουμε πλεον ως επεκταση του χεριου κ ορο της βαζω καθε μια ωρα ..Ισως ειναι υπερβολη ομως δεν θελω να παρει παλι απ'την αρχη αντιβιωση μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα ..Αν μπορω λοιπον να την ανακουφισω καπως ετσι κ να την γλιτωσουμε βουρ στον ορο κ το ρουφιχτιρι ..Αερολιν βεβαιως βεβαιως κ να δουμε πως θα τα παμε σκ..Εδω ο καιρος μας τα χαλασε κ βρεχει απο χτες ..τουλαχιστον να φυγει αυτος ο κ@λονοτιας επιτελους ..

Μπεμπουλης χαιρομαι πολυ που εφυγες κ συ απο το κλαμπ της αυπνιας κ ειστε πολυ πιο ηρεμοι ολοι σας τωρα ..Εμενα δεν με βλεπω να ηρεμω πριν παει η μικρη λυκειο ..

Αχ θεε μου μακαρι να μπορουσα να εφαρμοσω κ γω την μεθοδο του βιβλιου ..Μακαρι ..αλλα μια τα κρυωματα , μια ο νοτιας μια το ενα μια το αλλο εχουμε παει πολυυυυυ πισω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μην το βαζεις κατω .Σκεψου οτι παλεψες το βραδινο που ειναι χειροτερα κ παρε θαρρος ..Ισως θελει περισσοτερο χρονο για τις σιεστες ..Συνεχισε το βραδινο ως εχει κ βλεπεις πως θα ειναι η διαθεση του για το μεσημεριανο υπνο ..Παντως σας θαυμαζω πολυ εσας που το εφαρμοσατε μπραβο κοριτσια , τολμησατε κ την κανατε την αλλαγη..Ευχομαι στο μελλον να καταφερω κ γω με καποιο τροπο να το τολμησω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...