Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο εμενα

ειμαι ρακος , πτωμα , σερνομαι ..οπως κ να το πω το αποτελεσμα ειναι το ιδιο..

αχ θεε μου ..εδω κ δυο - τρεις ημερες δεν ξερω πια εχει παραγινει το κακο ..δεν νομιζω οτι ποναει , δεν νομιζω οτι πειναει , δεν νομιζω οτι κρυωνει -ζεσταινεται - χεζεται κτλ

Νομιζω οτι με τεσταρει τις αντοχες μου τα νευρα μου γμτ γμτ...

Βαγκμαν πηγατε στο παρτυ της Μαρθουλας ? Νομιζω καπου εδω γυρω η Σωσω γαμοβαφτιζε , θυμαμαι οτι το ειχε πει οταν οι μαμμυλαντεζες μαμαδες του Ηρακλειου ειχαμε παει για καφε .Δωσε της ευχες αν την ξαναδεις !!

Μπεμπουλης , θα κοιμηθειτε τουλαχιστον ..κατι ειναι κ αυτο ..κανεις ενα διαλειμμα , παιρνεις δυναμεις κ βουρ στον αγωνα ..

Απο αυριο ξεκινανε οι μεγαλες παιδικο ξανα επιτελους οποτε θα ειμαι λιγακι πιο ανετη κ για να ασχοληθω περισσοτερο με την Αριαδνη , να μαζεψω τα ασυμμαζευτα κτλ..

Αχ καλημερα σε ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

και τα δικα μου μεχρι 7:10 αντεξαν στο κρεβατι τους...

μετα ειχαμε αλλαγματα και παιχνιδια ολοι μαζι με το μπαμπα μας, μια και εχει ρεπο σημερα, στην κρεβατοκαμαρα μεχρι να περασει η ωρα για να κανουμε τα γευματα με την καινουρια ωρα και να ρυθμιστουμε λιγο...

Ευα χθες ηταν το παρτυ γενεθλιων της ΜΑρθας.

η γαμοβαφτιση ειναι την Κυριακη των εκλογων. θα παω με τα μωρα και τη μαμα μου για βοηθεια μια και ο αντρας μου θα ειναι ολη μερα στο τμημα επιφυλακη λογω εκλογων...

φιλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα!!!!!

πρωινη πρωινη και σημερα γιατι εχει λαικη και πρεπει να ετοιμασω το φαγητο του σπυρου πριν φυγω.

χθες ο μικρος αν και δεν κοιμηθηκε καθολου το μεσημερι και επεσε ξερος το βραδυ για υπνο ξυπνησε με κλαμματα στις 1:30

ευτυχως για μενα ξανακοιμηθηκε αμεσως μολις πηγα στο δωματιο του.

σηκωθηκα ξανα στις 6 του εδωσα το γαλα του,γυρισε πλευρο και τωρα ροχαλιζει!!!!!

ευακι μου ποσο υπομονη να σου πω να κανεις??? φανταζομαι τι περνας και λεω αντε να ειχα τωρα και κανενα νεογεννητο?? πως θα αντεχε το μωρο με τις τσιριδες του σπυρου?? νευρασθενικο θα γινοταν

:lol::lol: αντε να πανε οι μεγαλες στο παιδικο να χαλαρωσεις λιγακι,οσο μπορεις και γινεται τουλαχιστον.

την μικρη δεν μπορει να στην κρατησει καμια γιαγια κανα δυωρο να κοιμηθεις λιγακι???

εγω ευτυχως εχω την μαμα μου!!!!! ναναι καλα η γυναικα με ξεκουραζει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ καλο μηνα !

μπηκε κ ο Νοεμβρης κ γω νορμαλ νυχτα ακομη να δω ...Χτες το μπουλουκακι ειχε 3 ξυπνηματα κ επρεπε να ειμαι στο ποδι στις 7 να ξυπνησω ντυσω ταισω τις μεγαλες για τον παιδικο ..

Τις πηγα εγω σημερα κ αντε να δουμε ..Τους αρεσε , δεν μπορω να πω ..εχει κ μακαρονια με κιμα σημερα στο προγραμμα που τρελαινονται οποτε ευελπιστω να κυλισει ομαλα η πρωτη τους μερα μετα απο τοσο καιρο διακοπων..

Η Αριαδνη ομως τις ψαχνει ..Εχει συνηθισει με παρεα κοιταει τα κρεβατια τους , φωναζει κ γενικα μαλλον της φαινεται περιεργη ολη αυτη η ηρεμια στο σπιτι ..Μην σας πω οτι κ γω νιωθω περιεργα ..

Αχ τωρα θα την ντυσω μια κ εχει λιακαδα να παμε στο σουπερ μαρκετ να κανουμε κ μια βολτιτσα ..Αυριο εχουμε παιδιατρο κ ο θεος να βαλει παλι το χερι του ..Πρεπει να παω κ τις μεγαλες για το αντιγριπικο εμβολιο θα μας ακουσουν σ'ολα τα μηκη κ τα πλατη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

τι κανετε? Εμεις δευτερη μερα στον καινουργιο παιδικο οι μεγαλες κ ολα μια χαρα ..φαινονται χαρουμενες κ εχουμε εγερτηριο πρωι πρωι ..Η Αριαδνη εχει αναλαβει αυτο το ρολο ..Απο τις εξιμιση ειναι ορθια στο κρεβατακι της κ τους φωναζει , ελαααα , αντεεεε

Θελωντας κ μη λοιπον ξυπνανε ..Τουλαχιστον για να ντυθουμε , να κανουμε την τουαλετα μας το πρωινο μας κτλ με ηρεμια ..

Καλε που ειστε ολες ?!!

Τα νυχτερινα μας ...οπως τα ξερατε ..η μονη αλλαγη που υπαρχει μεχρι στιγμης ειναι οτι τα σιγουρα πλεον ξυπνηματα της ειναι στις 3 κ στις 6 με εξιμιση..Αυτο αν ειμαστε σουπερ τυχεροι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο ευακι μπορει να σταματησει η μικρη σιγα σιγα

και οι μεγαλες μια χαρα πανε στον παιδικο ε??? πολυ χαιρομαι τουλαχιστον εισαι λιγο πιο χαλαρη στην διαρκεια της μερας!!!

εμας τα νεα μας καλα!!!

κοιμηθηκε χθες το βραδυ σερι

φευγω να παω καπου και δεν κλαιει τωρα πια τοοοοσο πολυ γιατι του λεω που πηγαινω και μαλλον με ακουει

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο τα κοριτσια σου Ευα που τους αρεσε ο παιδικος! ειναι και μαζι οποτε δε νομιζω να ειχαν απο την αρχη κανενα προβλημα.

εμεις σημερα σα να αρχησαμε να συνηθιζουμε τη νεα ωρα... 7:15 ο Σπυρος, 7:30 η Μαριαννα... τεταρτακι τεταρτακι το παμε... αντε να δουμε ποτε θα ξαναξυπνανε 8!

πωπω! χαμος σημερα με τα δεματα-βομβες στις πρεσβειες!

ορεξη που την εχουν και οι τρομοκρατες...

φαντασου τι θα γινει μεχρι την επετειο του Πολυτεχνειου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι βρε κοριτσια για τις μεγαλες μου , που η προσαρμογη τους στο καινουργιο περιβαλλον ουσιαστηκα δεν χρειαστηκε ..Σημερα οταν τις πηγα στην ταξη τους γυρισαν μου εδωσαν φιλακι κ μου ειπαν κ στο καλο μαμα ..Τωρα σκεφτομαι βεβαια οτι σαν νωρις αρχισαμε τα ξουτ ξουτ μαμα αλλα τεσπα..

Μπεμπουλης μπραβο στον Σπυρακο ! Εκανες τιποτα με το βιβλιο? Εμενα επιτελους μου το εφερε χτες η βιβλιοπωλισσα της γειτονιας κ το διαβαζω ..Αργα η γρηγορα ισως καταληξω εκει ..Ο χρονος που εχουμε δωσει στην Αριαδνη τελειωνει σιγα σιγα ..ειχαμε πει οτι υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα κ βλεπουμε αναλογως το πως θα προχωρησουμε ..

Βαγκμαν , το καλο με τις μικρες ειναι οτι οντας μαζι ειναι ευκολοτερο να αποδεχτουν μια αλλαγη περιβαλλοντος η γενικοτερα οποιαδηποτε αλλαγη ..Θα το δεις κ με τα δικα σου μεγαλωνοντας , αυτο ειναι εξαιρετικα πολυτιμο κ για τα παιδια αλλα κ για τον γονιο πιστεψε με ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχ ευακι τι αλλο να κανω???

χθες ειχαμε βραδυ δραμα....3 ξυπνηματα,κλαμματα και τα νευρα μου στο κοκκινο

μα πως γινεται ενα βραδυ να κοιμαται και ενα οχι?

πως γινεται οταν ειναι στην μαμα μου να κοιμαται σερι?

πως γινεται ενω το μεσημερι δεν κοιμαται(σχεδον τον εκοψε τον μεσημεριανο)το βραδυ παρολο που τριβει τα ματια του και ειναι ολο νανι και νανι να μην κοιμαται????

εεε???? θα σαλταρω!!!!!!!!!!!!!

το βιβλιο θ μου το φερει αυτην την εβδομαδα αντε το περιμενω πως και πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

μπεμπουλης παλι νουμερα ο Σπυρακος ? Ναι νομιζω οτι νουμερα κανει κ συγκεκριμενα σ'εσενα ..

και γω αναρωτιεμαι καθε φορα πως το παει ετσι κ η Αριαδνη , ενα βραδυ νορμαλ σχετικα κ το επομενο εφιαλτης κ μετα παλι ψιλονορμαλ κ φτου κ απτην αρχη ..Σκωτσεζικο ντους μας κανουν ..

Παντως αν δεν κοιμαται κ το μεσημερι σιγουρα απο την κουραση κ την υπερενταση δεν θα κανει καλο υπνο μετα ..αυτο μου ειπε κ μενα ο παιδιατρος χτες που πηγα την αριαδνη για το εμβολιο ..

Δεν ξερω ..ισως το βιβλιο ειναι μια λυση τι να πω ..

Υπομονη κ σε σενα κ σε ολες μας ..τα ζουζουνια μας εχουν εντονη προσωπικοτητα κ το δειχνουν μ'ολους τους τροπους , ανεξαρτητα απο την ωρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εμεις διαβασαμε το βιλβιο και κανουμε τις τελευταιες ημερες υπομονη να φτιαξουμε το φαι μας λιγο καλυτερα και να δουμε αν θα χρειαστε να παρουμε διαφορετικα μετρα(το βιβλιο δηλαδη)

εμεις ξυπναμε η μπεμπα 11 ταιζω και ξυπναει 3,30 3 μερες τωρα τρωει και στις 6 χαιζεται κλαει την αλλαζω και κοιμαται μεχρι τις 7.

ο μπεμπης τρωει 11 και ξυπναει 2, 4, 5, 6 και μενει ξυπνιος. τρωει μονο στις 11 και στις 5 περιπου η καμια φορα στις 2.

υπομονη σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

το χτεσινο βραδυ ηταν πολυ δυσκολο ..Νομιζω τωρα που το ξανασκεφτομαι οτι σχεδον πρεπει μετα βιας να κοιμηθηκα δυο ωρες σερι..αχ θεουλη μου ειναι τοσο δυσκολο πια ..Μετα πρεπει να σηκωθω να ντυθω να ξυπνησω - ταισω - ντυσω τις μεγαλες για τον παιδικο , να τις παω κιολας κ μετα δουλειες με την Αριαδνη παραμασχαλα ..Ευτυχως εβαλα κ το μεγαλο χαλι στο καθηστικο γιατι δεν γινοταν αλλιως ..Παω για τον 6ο καφε σημερα ..παρολα αυτα τωρα που εβαλα τα παιδια για υπνο παλι δεν μπορω να κλεισω ματι απο την υπερενταση ..

new_mammy σε νιωθω ..περασα κ γω απο αυτο το σταδιο με τις μεγαλες μου ..Οτι κ αν λεει ο καθενας τα δυο μωρα ειναι δυσκολο να τα βγαλεις περα κ ιδιαιτερα οταν ο υπνος τους ειναι καπως ..Ισως ο μικρος εχει ποναλακια αν κ λενε οτι γενικα τα αγορακια ειναι λιγο πιο γκρινιαρικα εγω πιστευω οτι η γκρινια δεν εχει φυλο ..Προσπαθησε εστω κ λιγο να ξεκουραζεσαι οταν κοιμουνται - αν κοιμουνται μαζι , δεν ξερω πως το εχεις το προγραμμα τους ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy σε νιωθω ..περασα κ γω απο αυτο το σταδιο με τις μεγαλες μου ..Οτι κ αν λεει ο καθενας τα δυο μωρα ειναι δυσκολο να τα βγαλεις περα κ ιδιαιτερα οταν ο υπνος τους ειναι καπως ....

..χμ κ τωρα το ξαναπερναω απο την αρχη με την μπουλουκα ..αν στρωσει κ αυτη τον υπνο της στους αναλογους μηνες που εστρωσαν οι αδερφες της εχω δρομο ακομα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

εμεις ειχαμε ενα ξυπνημα χθες στις 2:30 που κρατησε μιση ωρα και με πολυ μεγαλη δυσκολια ξανακοιμηθηκε!!

μια μερα κοιμαται μια οχι τι κουλο κι αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!

το μεσημερι ο υπνος εχει μειωθει κατα πολυ και το περισσοτερο που κοιμαται ειναι μια ωρα :shock: παρολα αυτα εχουμε προβλημα το βραδυ

χθες το απογευμα πηρα το βιβλιο και ξεκινησα την αναγνωση...μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης τα βλεπω καλα οσα λεει...θα δουμε στην πορεια

σημερα ξεκιναμε την εκμαθηση του καλου και συνεχομενου υπνου

καλη μας επιτυχια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα

Μπεμπουλης ξεκινατε με το βιβλιο την μεθοδο ? Μπορει να σας βοηθησει δοκιμαστε το ..και γω μεχρι εκει που εχω διαβασει οκ μου φαινεται δεν λεει κατι ..σκληρο αλλα υποφερτο..δεν ξερω παρακατω τι γινεται μεχρι να το τελειωσω οσο με αφηνουν οι ζουζουνες , για να δω τα πως κ τι ..

Εμεις χτες βραδυ ξυπνησαμε στη 1,3 κ εν τελει στις 0730 που ξυπνησαν κ οι μεγαλες για το σχολειο οποτε κ την ταισα κ την σηκωσα ..Οποτε σχετικα νορμαλ για τα δεδομενα της Αριαδνης μπορω να πω ..Ομως κ γω αυτο το μια κρυο μια ζεστη με τον υπνο της δεν το μπορω με τιποτα ..Ενα βραδυ οπως το χτεσινο κ ενα μετα σαν να ειμαστε στην πριζα ολη την ωρα ..

Αχ οι υπολοιπες τι κανετε , που χαθηκατε ?

καλημερα σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα online :lol::lol::lol:

κι εμενα καλο μου φανηκε αν και απο οτι ειδα ειχα κανει πολλα λαθη απο μικρουλης που ηταν στον υπνο

οποτε ξεκιναμε με το βιβλιο απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες ρε Μπεμπουλης; και εγω οταν το διαβαζα, ηταν σα να ηταν τοσους μηνες μεσα στο σπιτι μας ο τυπος! απ' τη μια γελουσα και απ' την αλλη εκλαιγα! αλλα πηρα θαρρος γιατι τελικα δεν ειμασταν οι μονοι...

οσο για το σκοτσεζικο ντουζ, και τα δικα μας το καλοκαιρι ετσι ηταν... μια χαλια, μια πιο ηρεμα. τι να πω. ισως να ξεκουραζονται τη μια νυχτα και να τα δινουν ολα την επομενη! εμεις σε αυτο ειχαμε καταληξει...

και προσοχη: οταν ξεκινησετε με το καλο τη μεθοδο, να πειτε και στους αντρες σας οτι τον πρωτο καιρο θα χρειαζεστε να ειναι διπλα σας και να σας στηριζουνε πολυ! πιστεψτε με! θα τους χρειαστειτε για ψυχολογικη στηριξη. και στο κατω κατω πρεπει να βοηθησουν και αυτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τί κάνετε; Είδα φως και μπήκα που λένε...ο τίτλος μου έκανε μεγάλο κιλκ....

καταρρέω μιλάμε. Πολύ ξενύχτι ρε κορίτσια. Έχω πάρει κι' γω το βιβλίο και το έχει ξεφυλλίσει λίγο ο άντρας μου. Επιμένει να το διαβάσω λέει αλλά δεν έχω χρόνο ....απ ' οτι όμως εχω καταλάβει απο τα ποστ σας, βοηθάει ε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου γεια σας !

Λενα τι κανεις , πως πανε τα διδυμακια ? Ειναι δυσκολες οι πρωτες μερες το ξερω ..Ειμασταν κ μεις εκει..η Βαγκμαν επισης ..η new_mammy ..συγχωρηστε με αν ξεχναω καμια ..Η αληθεια ειναι οτι ο πρωτος μηνας αντε μεχρι να σαραντισουν ειναι εξοντωτικος λιγακι αλλα κρατα γερα τα καλυτερα ερχονται ..

Το προχωραω κ γω το βιβλιο και οπως εγραψε κ η Βαγκ ειναι οντως σαν να ειναι μεσα κ στο δικο μας σπιτι κ μας βλεπει απο μια γωνια ..Παντως δεν βρηκα μεχρι τωρα κατι το μεμπτο ξαναλεω ..

Μπεμπουλης καλη επιτυχια αν ξεκινησετε τελικα αποψε την μεθοδο κ ολα να πανε καλα ..αντε να παιρνουμε θαρρος κ μεις για να ξεκινησουμε καποια στιγμη ..Ο χρονος κ το περιθωριο που της ειχαμε δωσει ουτως η αλλως εξαντλειται σιγα σιγα ..

Παντως αυτο το σκωτσεζικο ντους μιλαμε με τρελαινει , μου ερχεται ωρες ωρες να παρω τα βουνα κ απο δαυτα εχουμε μπολικα στην Κρητη ..Λευκα ορη , Ψηλορειτης κτλ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα σος μαθε απο τωρα στις μικρες σου οτι το κρεβατακι τους ειναι ο χωρος τους για υπνο ..Ουτε το ριλαξ , ουτε το καροτσι ουτε οπουδηποτε αλλου ..Ειναι μια καλη αρχη για να μπουν σε ενα ρυθμο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα τον σπυρο για υπνο και εχω ξεκινησει να εφαρμοζω το βιβλιο!!!!

ειμαστε καλα μεχρι στιγμης χωρις μεγαλα ξεσπασματα μονο που δεν μπορει στο απολυτο σκοταδι φοβαται πολυ οποτε του αφησα το φωτακι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε Μπεμπουλης αντε καλα αποτελεσματα !!!! Να εισαι ψυχραιμη κ οπως εγραψε κ η Βαγκμαν εχε κ τον μπαμπα στο κολπο ..Να μας λες νεα για το πως πατε .. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ξεκινησαμε αλλα χλωμο το βλεπω....πιο πριν κοιμοταν αμεσως τωρα τι κανει?? προσπαθει να με κανει να πηγαινω συνεχεια μεσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπων να κοιμαται οπως πριν και να εφαρμοζω το βιβλιο στα μεταμεσονυχτια ξυπνηματα??

ειμαστε τωρα ηδη στην τριτη αναμονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...