Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν εχω περασει χειροτερη νυχτα ,..δεν ξερω τι να πω ..ζητημα να εχω κοιμηθει πανω απο δυο ωρες ..Ειμαι χαλια ..Δεν ξερω πια τι κανω λαθος ..εχει παραγινει το κακο ..Δεν λεει να κλεισει ματι εδω κ μιαμιση ωρα που την ταισα ..Απο τα μεσανυχτα καθε μισαωρο με 45λεπτο ξυπνουσε ..

δεν μπορω αλλο , δεν ξερω τι κανω λαθος ..δεν ξερω που παταω κ που βρισκομαι πια ..δεν την αντεχω αυτη την κατασταση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πηδηξω απο το παραθυροοοοοοοοοοοοοο

δεν αντεχω αλλο,δεν αντεχω αλλο

χθες φυσικα και δεν κοιμηθηκε!!!! σιγα μην μου εκανε την χαρη για 2ο σερι.....τον εβαλα 9:30 για υπνο...δεν ελεγε να κοιμηθει με τιποτα...κοιμηθηκε 11 παρα με πολυ κοπο.

στις 4 ξυπνησε και εκανε μιαμιση ωρα να κομηθει του εδωσα το γαλα του στις 5:30 οπου κοιμηθηκε αμεσως και σηκωθηκε τελικα στις 9

εχει βγαλει πολυ ασχημα στοιχεια στον χαρακτηρα του που δεν ξερω τι να κανω πια....

ξαναρχισε νσ πεταει τα παιχνιδια του αντι να παιζει

τα πεταει πανω σε πορτες αλλα και κεφαλια :o:o:o:o

δεν ακουει τι του λες,κανει τα δικα του οτι και να λεμε εμεις

δεν τρωει,δεν κοιμαται............

η παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον ο μικρος εχει στρες :o:o:o απο τι βρε κοριτσια???? τετοιες ηλικιες και εχουν και στρες? οταν μεγαλωσουν δηλαδη τι θα κανουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μπεμπουλης βλεπω κ σεις περασατε τελεια ..σε νιωθω ..πιστεψε με σε νιωθω απολυτα ..και γω πλεον ειμαι στα ορια μου για να μην πω τα εχω ξεπερασει ..Δεν ξερω τι μπορουμε να κανουμε ..ειλικρινα μακαρι να ειχα την λυση να στην δωσω κ σενα ..εκανε κ η μικρη μου χτες τα απιστευτα ..στο κλαμα με εβγαλε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε κοριτσια... μου θυμιζετε τα δικα μου...

και εγω μεχρι το κλαμα εφτανα πολλες φορες και μαλωναμε με τον αντρα μου χωρις λογο μεσα στη νυχτα...

Μπεμπακο ο χαρακτηρας του εγινε επιθετικος απο την ελλειψη υπνου!

και ο δικος μου Σπυρακος, οταν δεν κοιμομασταν ηταν σαν αγριμι ολη μερα... το τι δαγκωνιες εριχνε στη Μαριαννα, αλλο πραγμα! μολις αρχισε να κοιμαται κανονικα εγινε αλλο παιδι!!! ουτε εγω η ιδια το πιστευω ακομα!!! αγγελακι σας λεω!

για σκεφτειτε... και εμεις οταν δεν κοιμομαστε καλα το βραδυ, τη μερα πως ειμαστε;; μας φταινε τα παντα.

απο τη δικια μου μικρη πειρα σας το λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκμαν νομιζω οτι εχεις δικιο ..φυσιολογικο ειναι οταν καποιος δεν κοιμαται κανονικα να εχει εκνευρισμο , υπερενταση κ παει λεγοντας ..ειτε μικρος ειναι ειτε μεγαλος ..

εγω ακομα περιμενω να μου φερει η βιβλιοπωλισσα το γνωστο βιβλιο ..λεω να χρησημοποιουμε πλεον λογοκρισια γιατι πολυς κοσμος βλεπει κ με το που ακουει τον συγκεκριμενο τιτλο αφηνιαζει ..

θα το διαβασω να δω πως κ τι ..Βαγκμαν εσυ οταν τα εκπαιδευες ηταν στο ιδιο δωματιο η οχι ?

αυτο που φοβαμαι ειναι οι αλλες δυο ..οκ δεν ξυπνανε ..φανταστειτε παρολες τις φωνες κ τον κακο χαμο χτες βραδυ ξυπνησαν εν τελει γυρω στις εφταμιση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια στενοχωριεμαι να διαβαζω οτι ειστε αυπνες..

εμενα η δικια μου ξυπνησε για γαλα στις 4.30 κ για μια ωρα παλευαμε με το χαμομηλι κ τελικα το πηρε αποφαση κ κοιμηθηκε.την ταισα στις 8 κ τελικα σηκωθηκαμε στις 10..

αλλα θελω να σας ρωτησω γτ εχω τυψεις..μηπως το βασανιζω το παιδι που δεν το ταιζω ο,τι ωρα θελει???μηπως την ταλαιπωρω κ κοιταω την παρτη μου???ειπα στον αντρα μου να παει λητω να παρει αυτο το μπουκαλι της αβεντ που χωραει περισσοτερο γαλα απο τα κανονικα,ωστε στις 10 το βραδυ που πινει γαλα να τρωει λιγο παραπανω κ να μην πειναει γρηγορα..

τι λετε??ενταξει,δεν ειναι οτι την αφηνω να κλαιει..απλα μουρμουραει λιγο κ αμα αρχισει να φωναζει την σηκωνω,της δινω λιγο χαμομηλι,εννοειται οτι δεν το πινει,κ την βαζω κατω..μετα απο 20 λεπτα μουρμουραει παλι.κ ξανα κ ξανα.τελικα στη μια ωρα κοιμηθηκε χτες.

ευακι τι να σου πω κοριτσι μου..σιγουρα η αυπνια κ η κουραση φταιει που τσακωνεσαι με τον αντρα σου..η μικρη ειτε λογω αλλαγης δωματιου στο κανει αυτο ειτε γτ ετοιμαζει δοντακια..μεχρι 10 μηνων το ειχαμε κ εμεις αυτο καποια βραδια...μηπως πειναει?μηπως να της δινεις λιγο χαμομηλι οταν ξυπναει για να ξενερωνει κ να μην ξυπναει??μηπως απλα να κανετε λιγη υπομονη ακομα,πχ καμια βδομαδα,σε περιπτωση που πρεπει απλα να συνηθισει να κοιμαται χωρια απο σενα???

αχ πρεπει να κανεις υπονονη!!!δεξου λιγη βοηθεια απο τη γιαγια εστω να πατε μια βολτα με τον αντρα σου να ξεσκασετε λιγο...

μην της κανεις τη χαρη να σε κανει ετσι!!!!

τα παιδακια μας τα κανουμε για να φερουν χαρα στη ζωη μας,,αυτα ηρθαν στη ζωη μας κ πρεπει να γινουν μερος της,δεν ηρθαμε εμεις στη δικη τους να μας κανουν ο,τι θελουν!!!!!!

μπεμπουλη στην ηλικια του μικρου ειναι φυσιολογικα τα νευρα,η αρνηση να κανουν αυτο που τους λες,οι φωνες κ τα ουρλιαχτα-σε ενα βαθμο βεβαια...

ισως το βιβλιο σε βοηθησει......

τι να πω...δε χανεις κ τπτ να το δικιμασεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω μου καλη γιατι σε πιανουν τυψεις για το χαμομηλι ? Δεν κανεις κατι κακο στο μωρο σου , προσπαθεις να του μαθεις κατι οτι μεσα στην μαυρη νυχτα δεν τρωει κανεις ..ειναι δυσκολο σιγουρα αλλα σιγα σιγα θα μαθει ..Ειδες που το πηρε τελικα αποφαση και ξανακοιμηθηκε ? Αρα ειναι συνηθεια νομιζω , αλλιως αν οντως πεινουσε δεν θα την ηρεμουσες με καμια κυβερνηση..

εμεις παλι δεν μπορουμε να πιουμε χαμομηλακι δυστηχως γιατι της προκαλει διαρροια ..στην αρχη για να σταματησει με το γαλα - καθε φορα που ξυπνουσε στο παρελθον αν δεν της εδινα γαλα δεν κοιμοταν ..- δοκιμασα με το νερο .Και οντως ειχε αποτελεσμα ..Τωρα δεν ξυπναει για φαγητο , ξυπναει γιατι της πεφτει η πιπιλα , γιατι εχει συνηθισει με το παραμικρο νιαουρισμα να ειμαι εκει , γιατι ετσι ειναι το στιλ της ..δεν ξερω πια ..Παντως δεν ειναι οτι πειναει, στο τελευταιο της γευμα πλεον το 250 το τσακιζει ..και πλεον εχει συνελθει απο την ιωση τρωει φυσιολογικα μεσα στην μερα δεν μπορω να πω ...

κανω υπομονη αλλωστε δεν μπορω να κανω κατι αλλο προς το παρον..Οσο για τα υπεροχα μεταμεσονυχτια καβγαδακια ειναι δυστηχως μεσα στο προγραμμα γιατι οσο υπερενταση εχουν τα μικρα οταν δεν κοιμουνται κανονικα αλλη τοση εχουμε κ μεις ..Μακαρι οπως λες να πηγαιναμε καπου ετσι για να ξεσκασουμε βρε παιδι μου , ομως δεν μπορω να φυγω κ να αφησω 3 παιδια στους γονεις μου ..δεν θα τα βγαλουν περα ..

Τωρα το μεσημερι ειχαμε παλι τα γνωστα για να κοιμηθει περασε σχεδον μια ωρα κ αφου ειχε εξαντληθει και ξεκινησε να κλαψουριζει , περιμενε να παω να την σκεπασω για να κλεισει επιτελους τα ματακια της ..Απο τις 1400 μεχρι τις 1530 ηταν ορθια στην κουνια με φωνουλες γελια τρελες με τις αλλες δυο ..Ισως ειναι κ οι αλλες που την ξεσηκωνουν στα σιγουρα γιατι πριν δεν τα εκανε αυτα ..Ισως ειναι η προσαρμογη στο νεο περιβαλλον στα χρωματα του δωματιου στις φωνες κ συνομιλιες των κοριτσιων τι να πω ..

Εν τω μεταξυ ειμαι στον 5ο καφε παλι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

κοιμαστε ε??? εγω σηκωθηκα στις 6(μονο)για να ταισω τον σπυρο και να μαγειρεψω γιατι σημερα εχει βολτιτσα

μου κανει γυμνασια μου φαινεται το πουλακι μου μια μερα ετσι μια αλλιως......

εσας τι κανουν τα καμαρια σας κοιμηθηκαν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, εγω εχω το "εργαλειο υπνου" στα χερια μου και το διαβαζω...

εννοειται οτι δεν κοιμηθηκαμε δεν υπαρχει λογος να σας γραφω τις λεπτομερειες

απλα πολυ απλα δεν κοιμηθηκαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα

πριν λιγο μαζευτηκαμε σπιτι , πηγαμε ολοι μαζι στην παρελαση μετα βολτιτσα κ φαγητο εξω με τους νονους των κοριτσιων..Ξεκωλοθηκα παλι ..

Μπεμπουλης πως ειναι ο μικρος ? Η ιωση του περασε , ειναι καλυτερα ?

new_mammy , τι εγινε μ'εσας ? Πηρες το ..εργαλειο υπνου ?

Εμεις κοριτσια τα πηγαμε λιγακι καλυτερα χτες βραδυ ημουν τοσο πτωμα που επεσα για υπνο αμεσως μετα τα κοριτσια ..Εβαλα ξυπνητηρι για να ταισω την αριαδνη τα μεσανυχτα κ μετα παλι επεσα τεζα ..Καπως καλυτερα ηταν παντως ..ισως οντως θελει χρονο της τον δινω δεν εχω προβλημα , βλεπω οτι της αρεσει το δωματιο των κοριτσιων , να παιζει να μιλαει με τις αλλες δυο ..Ισως απλα χρειαζεται να συνηθισει λιγακι τον χωρο ..

Ελπιζω ..δεν κανω κ τιποτα αλλο ..ελπιζω σε μια καλυτερη νυχτα ...

αχ καφες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

διαβαζω που και που το θεματακι σας αλλα δεν εχω γραψει ποτε εδω

ο δικος μου ειναι 19 μηνων σχεδον

απο 20 ημερων μεχρι και 6 μηνων κοιμοταν σερι το βραδυ 9 ωρες!!

ενα βραδυ ξαφνικα αρχισε να ξυπναει και να κλαιει (πονοι απο δοντια)

δε μπορουσαμε να τον ηρεμησουμε με τιποτα δεν ηθελε τιποτα απολυτως και τον παιρναμε μαζι μας στο κρεβατι μας.... εγω θα το πω, για μενα ηταν η πιο ευκολη λυση, εβγαζα το βυζι κ το αφηνα στο στομα του και κοιμοταν μια χαρα, ουτε ξυπνουσαμε ουτε τιποτα.. κοιμομασταν και οι 3 μαζι και μας αρεσε..

απλα ηθελα παντα να τον μαθω να κοιμαται μονος του, εστω στο κρεβατι του.. εμεις ειχαμε προβλημα επειδη κανει παρα πολυ ανησυχο υπνο και ολο μπλεκονταν τα ποδια του στην κουνια του, η τα χερια του η κοπανουσε το κεφαλι του και ξυπνουσε. ειναι τρομερα ζωηρος (αν μπορουσε να κοιμαται και να χοροπηδαει την ιδια στιγμη, πιστεψτε με, θα το εκανε!!!) οποτε στο κρεβατι μας ολα ηταν μια χαρα (και το μεμε της μαμας τελειο χαχαχαχα!)

το καλοκαιρι μετακομισαμε και αποφασισαμενα τον μαθουμε να κοιμαται μεσα

το πρωτο βραδυ ηταν απαισιο!!!!!

ξυπνησε γυρω στις 21467126471646517 φορες και μου ειχε σπασει τα νευρα αλλα δεν τον ξαναπηρα μεσα το δευτερο βραδυ ηταν πολυ καλυτερο και σημερα εχει φτασει σε σημειο να του δινω το γαλα του, ενα φιλακι και να βγαινω απο το δωματιο και κοιμαται μονος του!! υπαρχουν μερικες φορες που θελει να καθομαι διπλα του βεβαια...

ακομα ξυπναει το βραδυ αλλα παω κ του δινω πιπιλα και ξανακοιμαται αλλα καθε μα καθε μα καθε βραδυ σηκωνεται και ερχεται και κοιμαται μαζι μας στο κρεβατι μας χωρις να τον καταλαβω

εχει ενα φετιχ ομως: θελει να μου χαιδευει τα μαλλια

οταν νυσταζει, τα θελει σαν νανουρισμα σα χαλαρωση

υπαρχουν και φορες που κοιμαται και με τα μαλλια μου στο χερι

γιωτα κ μενα κατα τις 6 θελει γαλα και του δινω, δε με πειραζει αυτο

επισης πηρα κ εγω το επιμαχο βιβλιο, δοκιμασα να εφαρμοσω τη μεθοδο με το κλαμα αλλα εκλαιγε εκλαιγε εκανε εμετο και μετα δε μπορουσε να ηρεμησει, οποτε κατεφυγα στη λυση του να κοιμομαστε ολοι μαζι..

εγω θελω να ρωτησω κατι

εχει καποιες μερες που στον υπνο του ξυπναει ουρλιαζοντας, κλαιει και χτυπιεται. οταν παω μεσα να δω τι θελει δε θελει να τον ακουμπαω, δεν ανοιγει τα ματια του, μερικες φορες δεν καταλαβαινει οτι ειμαι εκει και πρεπει να τον ταρακουνησω η να του μιλησω δυνατα για να ξυπνησει. εχει συμβει σε καμια αυτο? τι ειναι? βλεπει εφιαλτες? το συζητουσα με τον αντρα μου και μου ελεγε μηπως να μην το ξυπναω, μηπως δεν κανει, πως λενε για τους υπνοβατες οτι δεν κανει να τους ξυπνας... δεν ξερω..

θελω να πω συγχαρητηρια στις μανουλες που τα καταφεραν, και σε οσες κοιμουνται σερι, δεν εχει σημασια ο τροπος αλλα το αποτελεσμα

εμεις θελουμε ευτυχισμενες και χαμογελαστες μανουλες για να ειναι γεματες ορεξη για να ασχοληθουν με τα παιδακια τους

εμπρος για ησυχα βραδια λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!

χθες κοιμηθηκαμε καλα παλι...εκανε ενα ξυπνημα στις 3:30 αλλα ξανακοιμηθηκε αμεσως

ηπιε το γαλα του στις 6 και σηκωθηκε 8:30

χθες πηγαμε στην παρελαση και μετα εμεινε στην γιαγια και τον παππου...ολα πηγαν καλα,καλυτερα απο την αλλη φορα..δεν εκλαιγε και περασε πολυυυυυ καλα!!!!!!

μαιμουδακι καλως ηρθες!!!!!

μαλλον ο μικρος σου βλεπει εφιαλτες αλλα καπου διαβασα για τον νυχτερινο τρομο(εχει πανω κατω τα ιδια χαρακτηρηστικα)αλλα ο νυχτερινος τρομος γινεται καθε βραδυ την ιδια ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

μαιμουδακι γεια χαρα , να το χαιρεσαι το μικρουλι σου ! Αυτο που αναφερεις το εχεις συζητησει καθολου με τον παιδιατρο σας ? Ισως βλεπει εφιαλτη ισως παλι κ οχι ..δεν ξερω αν θα επρεπε να το ξυπνησεις αν ολα αυτα τα κανει ενω κοιμαται ισως να προσπαθησεις να το βοηθησεις να ξαπλωσει παλι ..Βρισκοντας παλι την σταση υπνου , σκεπασμενο με την πιπιλα του ισως να ηρεμησει ..

Μπεμπουλης τι κανετε ?

Οι υπολοιπες πως τα πηγατε ?

Εμεις παλι χαλια ..Δεν ξερω τι εχει στο μυαλουδακι του το παιδακι μου αλλα μου κανει μερα παρα μερα γυμνασια ..Την μια νυχτα πηγαινει σχετικα καλα ( 1 - 2 ξυπνηματα , οκ κανενα προβλημα κ ταισμα πρωινο γυρω στις 6 με εξιμιση ) την αλλη οπως πχ χτες δεν κλεινει ματι πανω απο 45 λεπτο..τι να πω ..Την μια τρωει νωρις το πρωινο την αλλη αργα ..Θελω να πιστευω βεβαια οτι εχει ενα θεματακι με τα δοντια ..αντε να δουμε τι θα καταφερουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα ετσι κανει και ο δικος μου μια μερα καλα μια χαλια.....τι να σκευτονται αραγε???

περιμενω και αυτο το βιβλιο........αντε να δω ποτε θα το φερουν!!!!!

ο μικρος μου κανει τα νευρα κροσια πρωι πρωι

πεταει συνεχεια τα παιχνιδια αντι να παιζει αφου ωρες ωρες σκευτομαι να τα μαζεψω ολα να δουμε τι θα πεταει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

οχι δεν το εχω συζητησει ακομα με την παιδιατρο μας, δεν το θεωρουσα τοσο σημαντικο. ο αντρας μου με εβαλε σε σκεψεις

αλλα εχει ξεκιναει να το κανει απο οταν ξεκινησα δουλεια (εχω εναμιση μηνα σχεδον)

και χτες το βραδυ σηκωθηκε και φωναζε μαμα εδω εδω εδω εδω

μπορει να βλεπει στον υπνο του οτι φευγω

δεν το παθαινει καθε βραδυ και οχι την ιδια ωρα παντως μπεμπουλης

δεν ηρεμει με τιποτα, κανει σα να τον σφαζουν. χτυπιεται πανω στο κεφαλαρι ουρλιαζει και οταν παω να τον πλησιασω μου ξεριζωνει τα μαλλια

αν δεν τον παρω αγκαλια και δεν του μιλησω δυνατα δεν ανοιγει τα ματια του. αν με δει τοτε του δινω την πιπιλα με κανει αγκαλιτσα και ξανακοιμαται

μαμα ευα μπορει να ειναι απο τα δοντακια της.. αχ αυτα τα δοντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει τι να πω...

τωρα αυτο που κανει ο σπυρακος με τα παιχνιδια... πω πω χαρα στην υπομονη σου εμενα θα μου ειχε κανει τα νευρα κροσια!!!!

εχει πολλα παιχνιδια η λιγα? μηπως τα βαριεται? μηπως το κανει για να σας τραβηξει για καποιο λογο την προσοχη? αν και δε βρισκω καποιο λογο, γιατι αποτι διαβαζω ασχολεισαι πολυ μαζι του

ποιος ξερει τι συμβαινει μεσα σαυτα τα μικρα κεφαλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα ..

εγω παλι τι να πω ..Απο τις 9 που τα εβαλα για υπνο κατα παραδοξο τροπο μου εχουν βγαλει το λαδι οι διδυμες κ οχι η Αριαδνη :shock::shock:

Η μεγαλη μας τρελανε σημερα , χτυπησε καπου το δαχτυλο της κ οπως καταλαβαινετε εχει γινει σιριαλ...κοντα σ'αυτην κολλαει κ η μεσαια η οποια επισης ποναει γιατι ποναει η μεγαλη κ παει λεγοντας ...Συνηθως ποναει οπου ποναει κ η Σοφια ..

Η Αριαδνη παλι , αναμενεται να μας τρελανει το υπολοιπο της νυχτας ..

Αχ κ να ξερα τι γινεται μεσα στο μυαλουδακι τους ..

Μπεμπουλης γιατι δεν κανεις μια αποπειρα να μαζεψεις τα παιχνιδια του ? Μαζεψτε τα μαζι να τα βαλετε στα κρεβατακια τους ( στα κουτια τους , την θεση τους τελοσπαντων ..) να κανουν νανι ..Και να μην τα σηκωσετε απο κει μεχρι το πρωι ..Λεγε λεγε μπορει να πεισθει κ ο Σπυρακος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, εμεις υις τελευταιες δυο μερες ειχαμε τις παρενεργειες; του αγαπημενου μου πεθερου.

ηρθε να μας δει και επειδη ηρθε μεσημεριατικα ηθελε να δει τα παιδια και να τα κρατησω¨λιγο ακομα" ξυπνια. μπορει τον βραδινο υπνο να μην τον εχω καταφερει οπως τον θελω στα παιδια αλλα τον μεσημεριανο ο μπεμπης τουλαχιστον τον λαχταραει μονος του. εχω λοιπον πει σε ολους να μην ερχονται 1-3 το μεσημερι γιατι κοιμαται. ο αγαπημενος μ@λ@κ@ς λοιπον ηρθε κυριος 1 η ωρα, μας ειπε οτι τα παιχνιδια μας ειναι πολλα αφου τα ειχα ολα απλωμενα στο πατωμα και παιζανε και μας ειπε και να μην τα κοιμισω. πιο μαλακας ειμαι εγω βεβαια που δεν του ειπα οτι ολα αυτα που βλεπει τα εχει παρει ο πατερας μου και ο μοναδικος παππους των παιδιων και η μεγαλυτερη πατατα που εκανα οτι κρατησα τον μπεμπη ξυπνιο και ετσι περασε η ωρα ξαγρυπνησε το παιδι και να σου οταν ηταν να φυγει ο σκατογερος κοιμαται και λεω οκ τωρα θα κοιμηθουμε και φευγευ και αυτος, και να μην εφτανε αυτο σε 5 λεπτα γυρναει πισω ενω ηξερε οτι κοιμαται ο μπεμπης και χτυπουσε τις πορτες γιατι ξεχασε λεει να κατουρησει!!!!!

αει και πνιξου σκατογερε!

το αποτελεσμα ηταν να εχουμε το χειροτερο βραδυ ολων των εποχων γιατι ειχε εξαντληθει ο μπεμπης και γκρινιαζε απιστευτα. αυτο που εγινε ηταν να ξυπναει καθε ωρα και να τραγουδαει σαν να ειναι μερα, οχι δεν εκλαιγε, μιλουσε δυνατα σαν να επαιζε γιατι το καημενο εχασε το ρολοι του. και δωστου μετα τις 4 να βαλει και τα κλαμματα να δεσει η κατασταση.

τα νευρα μου!

δεν ξερω τι εγραψα αν ειναι κατανοητα αλλα εχω πολλα νευρα και δεν μπορω να γραψω ηρεμα.

σημερα ξυπνησε 2,4 ,5 και 6.

ενταξει ομως σημερα ειχε τον παλιο του χαρακτηρα δηλαδη δεν ανοιγε ματακια κτλ μες στον υπνο ολα και ηρεμουσε γρηγορα,χθες ηταν μαρτυριο.

αυτα και σορυ που σας ζαλισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy,πω πω εγώ νευρίασα με αυτά που διάβασα :twisted: !Εγώ μιλάω,δεν μπορώ!Κοίτα, πάνω απ΄όλα θα βάλεις το παιδί σου κ τον άντρα σου!Πάνω από πεθερικά κ γονείς ακόμα!Θα κοιτάς τη βολή σας κ κυρίως θα λες όχι κ θα βάζεις όρια!Εσύ θα τους λες πότε να έρχονται το μωρό,όταν βολεύει εσένα κ όχι τους άλλους,μην περιμένεις από τους άντρες,αυτοί δεν μιλάνε,ιδίως στους γονείς τους!Στην τελική εσύ ταλαιπωρήθηκες γιατί χάλασε η ρέγουλα του παιδιού!Δυστυχώς άμα γίνεσαι λίγο ΄κακιά΄ :evil: πιο πολύ σε υπολογίζουν οι άλλοι κ εγώ άργησα να το εφαρμόσω αλλά είδα ότι πιάνει!Πάνω απ΄ολα εσύ κ η οικογένεια σου,μην χαλάς το πρόγραμμα σας για κανέναν! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

2 μερες χωρις ιντερνετ! @#$% φορθνετ!

και εγω πριν λιγο τα εβαλα για υπνακο. η Μαριαννα οκ. ο Σπυρος φωναζε. με τη μεθοδο ομως σε 15΄ νανι! και η μικρη στον κοσμο της παρ'ολες τις φωνες! εχουν συνηθισει ο ενας το κλαμμα του αλλου. εκτος και αν κλαψει την ωρα που ειναι να ξυπνησει και ο αλλος και ξυπνανε μαζι και φωναζουν!

εγω Ευα τα χωρισα δωματια, ειχα τη δυνατοτητα, γιατι εγραφε οτι στα διδυμα ειναι πιο ευκολο ετσι. οχι οτι δε γινεται μαζι. η Μαρκερ το αρχισε πριν λιγες μερες στο ιδιο δωματιο, αλλα δεν εχω νεα της. λεει οτι πρεπει το ενα να συνηθισει το κλαμμα του αλλου, και να συνηθισουν και τους κοινους θορυβους του σπιτιου. το βραδυ, οταν τα βαζουμε, εμεις στο κατω πατωμα βλεπουμε καννικα τβ, οχι στο τερμα βεβαια.

οσο για τη βραδυνη πεινα και τα δοντια, εμενα ενω καθε βραδυ, πριν κλαιγανε και τα τάιζα 5-5:30 και νομιζαμε οτι τους πονουσαν και τα δοντια, σε 3 μερες στα ματησαν να "πεινανε" και δεν τους "ξαναπονεσε" δοντι. δεν ξυπνουσαν ουτε οταν ειχαν την ιωση και ηταν μπουκωμενα.

ξυπνησαν... παει το μισαωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???

βλεπω χαλια βραδυα περναμε ολες μας

εμενα χθες ξυπνησε στια 4 και σε αντιθεση με προχθες,που ξανακοιμηθηκε αμεσως,χθες εκανε μιση ωρα να κοιμηθει παλι

ενταξυ δεν λεω μου κανει ενα μονο ξυπνημα και εχει αρχισει και ξανακοιμαται πιο ευκολα αλλα αυτο το ξυπνημα μεσα στην μαυρη νυχτα εκτος του οτι σου κοβει τον υπνο σου χαλαει και το νευρικο σου συστημα

αποψε θα μεινει στους γονεις μου(κανουμε προβες απουσιας για οταν παω στην δουλεια)και εγω θα ΚΟΙΜΗΘΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Μπεμπουλης!!!

μπραβο που κανονιζετε ετσι τετοια βραδυα με τον αντρουλη σου!!!

αντε καληνυχτα!! ;););)

εμεις γυρισαμε απο το παρτυ της Μαρθουλας, κορης της Σωσως!

\τελεια περασαμε!!!

τοσο καλα, που αργησαμε πρωτη φορα το προγραμμα μας κατα 1 ωρα!

επειξαν πολυ ωραια με τα αλλα παιδακια και επεσαν σαν τουβλα για υπνο!

αλλαζει και η ωρα και μακαρι να μην ξυπνησουν με την παλια 8, με την καινουρια δηλ 7 :?

καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...