Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλησπερα ..

Μπεμπουλης περαστικα σ'εσενα αυτη την φορα ..Τι να κανεις , οταν μπει ιωση στο σπιτι συνηθως φευγει εχοντας επισκευτει τους παντες ..Μονο εγω την γλιτωσα αυτη τη φορα αντε να δουμε μεχρι ποτε ..

Κοριτσια ξινη μου βγηκε η βολτα η πρωινη..Η Αριαδνη ξυπνησε μεσα στα νευρα κ τον κακο χαμο , κλαματα κ κλαματα κ περισσοτερα κλαματα ..Ωχ παναγια μου λεω τι επαθε ..Κοριτσια μου φαινεται οτι τελικα μεσα σε διαστημα λιγοτερο της εβδομαδας θα βγαλει καπακι το τεταρτο δοντακι ..Ουτε με ντεπον δεν ηρεμισε ..Την εβαλα πριν λιγο κ ελπιζω να ηρεμισει λιγακι..Ολο το απογευμα δεν με αφηνε στιγμη τα χερια μου δεν τα νιωθω ..εχει βαρυνει κιολας το κολοκυθακι μου..

Βαγκμαν ελπιζω να περασατε τελεια στο παρτυ σας ! Το οτι εκλαψε οπως λες ο μικρος νομιζω περαστικο ειναι , βαλε την αναστατωση , υπερενταση φυσιολογικο να αναστατωθει λιγακι ..Νομιζω οτι θα επανελθει χωρις προβληματα ..

Οι υπολοιπες τι κανετε ? Πως περασατε την μερα σημερις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπεμπουλη περαστικα..ειναι ατιμη ιωση αυτη..εγω ακομα να γινω καλα.κ η μικρη οσο κλαιει κατεβαζει μιξες σωρο..

εχω κουραστει πολυ με το βραδινο υπνο..κλαμα στο κρεβατι για να κοιμηθει αγκαλια,κλαμα στην αγκαλια για να παει στο κρεβατι..ξυπνημα καθε λιγο κ λιγακι..ξυπνημα 5 ηωρα για γαλα κ μετα δεν ξανακοιμαται αν δεν την παρω αγκαλια να την νανουρισω..δεν ξερω τι αλλο να κανω.μου θυμιζει βρεφος..εχω κουραστει πολυ...

σας αφηνω να παω να κοιμηθω λιγο..ποιος ξερει τι θα γινει παλι αποψε..

οταν γινει επιτελους καλα θα εφαρμοσω την τεχνικη του βιβλιου μου φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τα ξυπνηματα αυξανονται....

η ωρα ειναι 5:30 εχω ηδη φτιαξει καφε και ο μικρος επιτελους κοιμαται!!!!

σηκωθηκε στις 3 παρα και στις 5

και το κακο δεν ειναι οτι ξυπναει αλλα οτι τσιριζει και οπως εισαι στον βαθυ τον υπνο πεταγεσαι πανω σαν ελατηριο!!!!!

υπομονη αυριο παιρνουμε το βιβλιο και ξεκιναμε αμεσως...δεν γινεται να συνεχιστει αλλο αυτο

καλυψω να σου ζησει η μικρουλα σου,πολυχρονη να ειναι και παντα ευτυχισμενη

αντε και καλους υπνους να ευχηθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, μαρινακι, μαμα ευα τι να πω... αλα τα κοιμησα πολυ αργοτερα και ειχαμε την χειροτερη νυχτα.

αυτα προχθες.

χθες ακολουθησα ευλαβικα οτι κανουμε καθε φορα και με τα πολλα καθυστερησαμε μονο μιση ωρα τον υπνο μας και αυτο γιατι ειχα πονοκεφαλο και πηγαινα σαν ποταμοπλοιο να κανω τα μπανια κτλ.

λοιπον χθες κοιμηθηκαμε μερικως...το κοριτσακι μας κοιμηθηκε απο τις 8 μεχρι τις 11 εφαγε και μετα ξυονησε 2 το βραδυ λογω του μπεμπη που την ξεκανε με τις φωνες του αλλα κοιμηθηκε σχετικα ευκολα για να ξαναξυπνησει στις 7 το πρωι. δεν εχω παραπονο ηταν το τελειο με την κοπελα μας,

ο γιοκας μας ομως δεν ξερω τι φταει εχει ρολοι...τα ταισα και τα δυο στις 11 κοιμισμενα και αυτος ξυπνησε 2 με φωνες γαλα δεν ηθελε, μετα 3:30 λιγο γαλα, μετα 4, γαλα κανονικα, μετα 5, μετα 6:30 εκανε κακα και μετα 7 κοιμηθηκε. πειτε μου τι να θελει το παιδακι μου? φοβαται?εν τω μεταξυ ειναι με τα χερια ολα μες το στομα και οταν ξυπναει καποιες φορες τα βαζει ολα τα δαχτυλα μεσα στο στομα και μετα απο λιγο κλαμα ηρεμει και λιγο αγκαλια και νανι παλι.

κατι αλλο που συμβαινει και δεν καταλαβα οως, αυτες τις μερες ετσι στα καλα καθουμενα εχουν συγκαει και τα δυο. δεν εχω αλλαξει κατι σε αυτα που τους κανω ουτε κατουρημενα-χεσμενα τα αφηνω αλλα εχουν κατι κωλαρακια κατακοκκινα, η γιατρος παλια μου ειχε πει οτι οταν βγαζουν δοντια αλλαζει το Ph των ουρων και μπορει να συγκαον. λετε???? παντως τωρα το εφτιαξα με κρεμες το συγκαμα και δεν νομιζω να ξυπναει επειδη ποναει απο αυτο...

καλημερα σας και περαστικα στις αρρωστουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...χτες ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα αλλα μη φανταστειτε τρελη διαφορα..ξυπνησε στις 2 για πιπιλα κ μετα στις 6.30 για γαλα αλλα ευτυχως δεν ηθελε νανουρισματα κ κοιμηθηκε μονη της.κ τελικα σηκωθηκε 9 παρα...

νομιζω πως πλεον μπορω να πω οτι εχω δει καλυτερευση,αυριο σταματαμε την αντιβιωση...κ απο μιξες καλα παμε...

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γτ ξυπναει το βραδυ!!!!!!

χαχα σιγουρα κ εσεις αυτο αναρωτιεστε για τα δικα σας βλασταρια!!!!!!

μαμα ευα εσυ δε μας ειπες πως πηγε η νυχτα..οι υπολοιπες απο οτι διαβαζω περασαμε υπεροχα παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν βγαζουν δοντια υπαρχει περιπτωση να κανουν και διαροια!!!!

εμενα εκανε στους τραπεζητες και εκει μου εκανε ενα πολυ βαρβατο συγκαμα!!!

σε ολα τα δοντια(εχουμε 17 περιμενουμε ακομη 3 τραπεζητες και τελος...)εκανε διαροια και πυρετο ενω σε 2 μου εκανε ακομη και εμετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μπεμπουλη εχετε φαει πολλη ταλάιπωρια γενικα...

εμενα οταν βγαζει δοντια δεν κοιμαται καθολου καλα κ εχει γκρινια αλλα πυρετο δε μου εχει κανει ποτε...

παντως κ εγω ξερω οτι τα δοντια κανουν μιξες κ συγκαματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα new mama μερικες φορες στο ασχετο συγκαιονται. αλλα με τη sudocream μια φορα βαζεις και περναει. απο την αρχη αυτη χρησημοποιω. παντα μετα το μπανιο, και οταν στη μερα τα βλεπω να πανε να κοκκινισουν.

η μικρη σημερα στραβα ξυπνησε. πολυ γκρινια! και δεν ξερω και το λογο... τρωει καλα, αλλα το γκιρ γκιρ... εκει!

αν μου ξυπνησει το Σπυρο.....

που εφτασα! να νευριαζω με τη γκρινια της ΜΑριαννας και ο Σπυρος να ειναι αγγελακι!

δεν το περιμενα ποτε!!!

καλα που δε γκρινιαζουν συγχρωνως φυσικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

43916.jpg[/attachment:21ogs1ye]

Η εικονα σας λεει κατι ? Ετσι ειμαι κ γω ..Η μπουλουκα σαφως καλυτερα βεβαια δεν εχουμε τελειωσει την αντιβιωση κ το αερολιν το συνεχιζουμε αλλα τεσπα..Την παρασκευη θεου θελοντως θα ξαναπαμε στον παιδιατρο κ ελπιζω να κανουμε το εμβολιο..

Βρε vagman , εγω νομιζα οτι ο Σπυρακος σου ειναι το πιο ζωηρο τελικα ομως το γυναικακι σου τωρα φαινεται πηρε τα πανω του κ κανει αντιποινα στον αδερφουλη ..

Μπεμπουλης , υπομονη θα στρωσει ..Το βιβλιο το πηρες τελικα ? Εγω ακομα περιμενω την προκομενη την βιβλιοπωλησσα να μου το φερει..

new_mammy , κ μενα οταν εβγαζαν δοντια οι μεγαλες ειχαμε κωλαρακια σε ολα τα χρωματα κ αποχρωσεις του κοκκινου..Ειχα φτασει στο σημειο να τις αλλαζω καθε τρεις κ λιγο αλλα σωθηκα οταν ανακαλυψα κ γω την sudocream, εχει δικιο η Βαγκμαν .Οτι ειχα χρησημοποιησει μεχρι τοτε δεν κανει μια οποτε το ιδιο κανω κ τωρα στην μικρη ..

Και μια που λεμε μικρη ..κοριτσια εμεις κοιμηθηκαμε ετσι κ ετσι ..Σιγουρα το προχτεσυνο βραδυ ηταν οπως λεει το τραγουδι "..μια πααααρεεενθεση κ μονοοοο.." Ειχαμε τρια ξυπνηματακια ωραιοτατα ενω απο την ωρα που την εβαλα για υπνο χτες βραδυ μεχρι τα μεσανυχτα πρεπει να πηγα κοντα της ισαμε 10 φορες ..Απελπισια ..

Χειροτερη απελπισια με πιανει τωρα κοριτσια γιατι την μετεφερα επιτελους στις αλλες δυο , στο δωματιο τους ..Απογοητευτηκα ..την θελουν κ χαρηκαν γι'αυτο ομως δεν τραβαει η κατασταση με ολα τα παλαβα που κανουν στα κρεβατια τους ενω αυτη θελει να κοιμηθει..43916.jpg[/attachment:21ogs1ye]

post-12458-13873935325038_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωχχχ... σκουρα τα πραγματα Ευα... ε;;

και οι μεγαλες εχουν τα δικια τους και θελουν να κανουν τα δικα τους, και η μικρη εχει τα ωραρια της (λεμε τωρα... ). σιγουρα θα χρειαστουν χρονο προσαρμογης... αλλα οταν τα νευρα σου ειναι κροσια απο την αϋπνια... σκεφτομαι τον εαυτο μου στη θεση σου και ..... ποσο κουραγιο να κανει μια μανα επιτελους;;;;;; εεεε;;;;; δυστυχως δεν ξερω κατι να πω να σε βοηθησω...

μπορεις σε .... καμποσα χρονια να τις λες, οπως ελεγε η πεθερα μου στον αντρα μου οταν ειμασταν για χαπια με την αϋπνια και τη γκρινια: εμ... πως... εγω να δεις πως περασα που δεν κοιμοσουν και σε κουνουσα με τις ωωωρες. ετσι ευκολα νομιζατε μεγαλωνουν τα παιδια;;;

δηλ. παρ'την στο γαμο σου, να σου πει και του χρονου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα...δεν θυμαμαι να εχω γραψει ποτε εδώ... η δικιά μου ειναι 20 μηνών και ακομη να σταματησει τα βραδυνα ξυπνηματα , κανα 2 βραδια κοιμηθηκε σερι κ νομιζαμε οτι επιτελους θα κοιμηθουμε μα ξαναγυρισε στις παλιες συνήθειες , δύσκολη ηλικία ρε παιδιά ,όλο την κυνηγάμε και δεν ακουει κανέναν ,ξεσπαω ουρλιάζω αυτη γελάει κ εγω θέλω να κοψω τις φλεβες μου...εχθές πηγαμε κολυμβητηριο ,ξεκινησαμε καλα ,οταν φτασαμε ειχε μια ανακοινωση οτι δεν θα γινουν τα μαθηματα,αρχισε το δραμα...δεν ηθελε να φυγει,δεν καθοταν στο καθισμα ,μας ακουσε το μισο νησι..τελικα αναγκαστηκα να οδηγησω με την μικρη ορθια στο καθισμα της να απολαμβανει την διαδρομη και εγω να πηγαινω σαν χελωνα μην γινει τπτ κ σκοτωθει το παιδι..Βαγκμανακι γυρισες δουλειά?την καλημέρα μου και περαστικα στα αρρωστα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...ναι ειμααστε καλυτερα σε θεμα υγειας,επρεπε να κλεισουμε 8 μερες αντιβιωση κ φαρμακα για να το πω αυτο..

ευα ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα η μικρη...

οταν λες παλαβα τι εννοεις?τι ωρα γινεται αυτο,με τον μεσημεριανο η τον βραδινο υπνο?θελω να πω,μηπως να βαζεις τα κοριτσια πρωτα στα κρεβατια τους κ να καθυστερεις λιγο την αριαδνη ωστε να λυσσαξουν οσο θελουν κ να την βαλεις κατω αφου εχουν κοιμηθει???

οταν ξυπναει ενδιαμεσα η μικρη ξυπνανε κ τα κοριτσια τελικα????

εμεις ειχαμε αλλο θεμα χτες..επεσε για υπνο 10ηωρα,ξυπνησε για πιπιλα 2 φορες μεχρι τις 12 κ μετα στις 3.30 ξυπνησε κ ηθελε γαλα..κ μεχρι τις 5 παρα παλευαμε με το χαμομηλι γτ προσπαθω να της κοψω το ταισμα τοσο νωρις!!!!δεν ειναι πια μωρακι!!!!!το αποτελεσμα ειναι οτι ηπιε συνολικα 100 μλ χαμομηλι κ τελικα ξεραθηκε αλλα εγω ειμαι λιωμα...

συν οτι καθε πρωι μετα τις 7.30 γινεται απο πανω μας χαμος,εχουμε να κοιμηθουμε σαν ανθρωποι παρα πολυ καιρο..τελικα σημερα το πηρε αποφαση ο αντρας μου κ ανεβηκε κ εκανε παρατηρηση στη γειτονισσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου πιγκουινακι!!!

ολα καλα;; εκτως απο αυτα που εγραψες...

εγω θα παω 1 μερα δουλεια 15-12. θα κανονισω να περασω εκεινη τη μερα απο τους τρελογιατρους να ξεμπερδευω, περνανε ολοι οι αστυνομικοι, και απο μερικους, ελαχιστους ευτυχως, τους παιρνουν το οπλο! αν περνουσα τον Αυγουστο που ειμουν σαν την τρελη απο την αϋπνια με τα μωρα, θα μου το επαιρναν σιγουρα!!! :lol::lol::lol:

μετα θα παρω παλι αδεια. του 2010. μετα τις γιορτες θα περασω εκπαιδευση που απο Συνοριοφυλακες μας κανανε ΑΣτυφυλακες. ολα τωρα που λειπω γινανε.... πρεπει να ραψω και καινουρια στολη... καμια 300Ε.!@#$%$#@

και μετα.... δουλεια!!! τα παιδια η μαμα μου και ή η πεθερα ή γυναικα μαζι. προτειμω το 2ο!!! ;)

και θα περιμενω ποοοοτε θα γινει το εφετειο μπας και κερδισω το 2ο 9μηνο αδειας για τα διδυμα...

Καλυψω, αντε να περασει και αυτο... δεν κοιμαται που δεν κοιμαται... ειναι και τοσο καιρο αρρωστη... γινεται πιο χαλια η φαση...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΕΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα,εγραφα και με πεταξε εξω :evil::evil:

λοιπον χθες κοιμηθηκαμε!!!!!!

βεβαια δεν ειχε κοιμηθει μεσημερι αλλα ουτε και νομιζω οτι αυτο θα ειναι μονιμο.....

vagman εχουμε συνονοματους γιους??? :lol::lol::lol::lol: τωρα το προσεξα....

εμενα η μανα μου μου λεει οτι εγω ημουν πολυ χειροτερη απο τον γιο μου και να ειμαι ευτυχισμενη που εχω τετοιο αγγελουδι :shock::shock:

γιωτα κι εσυ εδω??? στις ξενυχτισες μανουλες??

ειδες μικρα-μεγαλα παιδακια τα ιδια κανουν.....κι εμενα ο δικος μου εινβαι σαν την κορη σου τα ιδια ακριβως

σημερα το απογευμα θα παρω το βιβλιο και αντε μπας και δουμε βραδυ της προκοπης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου καλημερα ..

Θα μας παρει ο αερας παλι σημερα εδω ..Νοτιας που φυσαει κ λες αν με παρει θα με φτασει ισαμε Αθηνα μην πω κ πιο ψηλα..

Κοριτσια ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ..τι να πω ..αν υποψιαστω οτι επρεπε να της αλλαξω δωματιο κ να την παω με τις αλλες δυο για να γινει αυτο θα αυτοπυρποληθω ..Τεσπα θα δουμε ..Μουρμουρισε μια φορα για πιπιλα κ αυτο ηταν ολο ..Κιχ , αχνα , τσιμουδια μεχρι εφτα παρα κατι που ξυπνησε πλεον γιατι την εκοβε λορδα ..Οι διδυμες δεν ενοχληθηκαν απο την Αριαδνη ουτε οταν κλαψουρισε για την πιπιλα αλλα ουτε κ οταν ξυπνησε κλαψουριζοντας δυνατα πλεον το πρωι για το γαλα της .Ειναι συνηθισμενες τι να πω ..Αχ παναγια μου το πρωτο βραδυ ηταν καλο αντε να δουμε πως θα μας παει ..Το προβλημα μας ειναι ο μεσημεριανος υπνος γιατι πλεον οι μεγαλες δεν εχουν ορεξη για υπνο κ το ριχνουν στο κους κους οποτε ενοχλουν το μικρο ..Αυτο πρεπει να δω -πως θα διορθωσω ..Νιωθω λιγο καλυτερα σημερα ...Χτες ενιωσα τετοια απογοητευση κ ιδιαιτερα οταν το βραδυ πηγα για υπνο στο κρεββατι μου εβλεπα το χωρο που ειχαμε το κρεββατακι της κ μ'επιαναν κατι κλαματα ..Ξερω οτι μαλλον εγω θα δυσκολευτω περισσοτερο παρα εκεινη με αυτη την αλλαγη αλλα τεσπα..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ , εγω παντως σαν μωρο 40 ημερων κοιμομουν 12 ωρα ..Η μανα μου ειχε να το λεει ημουν πολυ υπναρου ..Ο αντρας μου παλι ειχε τον ακοιμηστο που λεει κ η συμπεθερα ..Μα τιποτα να μην παρουν απο μενα αυτα τα παιδια..!

Να πω κ γω χρονια πολλα στους εορταζοντες αλλα κ στην Θεσσαλονικη .Βαγκ μαν γιορταζει η πολη σου !!

Οταν επιστρεψεις στην δουλεια σκεφτεσαι καθολου για βρεφονηπειακο για τα μικρα η οχι ?

kalypso , ειμαστε σαφως καλυτερα μπορω να πω οτι φαγαμε μετα απο μια εβδομαδα κ κατι παλι την ποσοτητα φαγητου που τρωμε συνηθως οποτε αυτο ειναι καλο σημαδι ..Αν εξαιρεσεις ενα ατιμο βηχαλακι που εχει ωρες ωρες , ειναι πολυ καλυτερα .Την ξεφορτωνεστε κ σεις σιγα σιγα την ιωση βλεπω ..Θα στρωσει παλι , οσο κ να πεις μια ταλαιπωρια την περασε θελει τον χρονο της παλι ..Τωρα οσον αφορα το γαλα το ..μεταμεσονυχτιο , ειναι μανικι ..Ο παιδιατρος τι σου λεει ..Οντως ειναι μεγαλη για να το ζηταει , νομιζω οτι ισως ειναι απλα η δυναμη της συνηθειας ..Εμενα η μεσαια ηταν ετσι κολλημενη να ξυπναει σαν ρολοι 4 το πρωι για να πιει εστω κ 10μλ για να ξανακοιμηθει ..Μου πηρε αρκετο χρονικο διαστημα να την φερω στον ισιο δρομο , ειτε με πιπιλες ειτε με χαμομηλι ηταν απελπισια ..γιατι κ το χαμομηλι ηθελε κ εσκουζε μετα να πιει κ γαλα ..Με την πιπιλα την καταφερα αυτη μεχρι που το πηγε μονη της λιγο αργοτερα ..Η μεγαλη μου παλι απο 40 ημερων ειχε κοψει το νυχτερινο γαλα ..εμ βεβαια χτυπουσε τα 220μλ απο λεχουδακι σε καθε γευμα τι να πω ..το εχει το παιδι ρε γμτ αυτο λενε κ οι γιατροι συνεχεια ..

savropinguinos , γεια χαρα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου , εδω της αυπνιας το αναγνωσμα !

Αχ καλημερες ..

ΥΓ. ...μηπως εγραψα παλι την ιστορια της ζωης μου ..πω πω μπλαμπλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ σου ευχομαι να το κερδισεις και συντομα!!! εγω ξεκινησα και 24ωρα!!! αστα βράστα!!! η μικρη μου δειχνει αποστροφη και στρεφεται στον μπαμπα της...εμ 4 βαρδιες μαζεμενες το παιδι λογικο ειναι να νομιζει οτι την παρατησα...τεσπσ..Αναστασια γ το κοιμησου παιδι μου λες?το ειχα..αποτυχια ...τουλαχιστον γ εμας...το δωρησα αλλου δεν θυμαμαι που ...μπας κ πιασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαυροπιγκουινακι αν το παιδακι δεν τρωει καλα την υπολοιπη μερα η αν ειναι γενικα μικροσκοπικο ειναι λογικο να θελει να φαει γαλατακι το βραδυ κ καλα κανεις κ το ταιζεις...

εμενα η δικια μου τρωει -φτου φτου-πολυ καλα ολη μερα κ το βραδυ στις 10 πινει 240μλ.οποτε δεν εξηγειται να πειναει τοσο γρηγορα.\απλα ειναι αυτο που λεει η ευα,η δυναμη της συνηθειας.

εχει τυχει να πιει γαλατακι μετα τις 5 κ της το δινω.αλλα θεωρω οτι 3.30 δεν ειναι ωρα για φαι!!!!

'οποτε μας βλεπω καμια βδομαδα να κοιμομαστε χαλια λογω χαμομηλιου μεχρι να καταλαβει οτι ειναι πολυ νωρις για γαλα κ να φτιαξει κ αυτο.

της κρεμασα κ την πιπιλα πανω της με κορδονακι για να την εχει στον υπνο μηπως ξυπνοντας την βρισκει ευκολα κ γλιτωσουμε καποια ξυπνηματα...

αντε να δουμε!!!

ευα μηπως το μεσημερι να την βαζεις να κοιμαται σε παρκοκρεβατο στο δικο σας δωματιο για να μην ενοχλειται?

παντως θα το ξεπερασεις γρηγορα κ θα δεις τι καλο που θα κανει σε ολους σας να κοιμαται πλεον στο χωρο της!!!!!καλους υπνους ευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μηπως το μεσημερι να την βαζεις να κοιμαται σε παρκοκρεβατο στο δικο σας δωματιο για να μην ενοχλειται?

παντως θα το ξεπερασεις γρηγορα κ θα δεις τι καλο που θα κανει σε ολους σας να κοιμαται πλεον στο χωρο της!!!!!καλους υπνους ευχομαι!!!!!

Καλυψω δυστηχως το παρκοκρεβατο ειναι πονεμενη ιστορια ..το μισει θανασιμα δεν ξερω γιατι ..το ειχα δοκιμασει αλλα τζιφος ..Ενα περιεργο πραγμα ουτε οι αλλες δυο το ηθελαν ..ηταν για μας μια αγορα που μονο χωρο επιασε δυστηχως ..Θα το ξαναδοκιμασω μερικες φορες ακομα κ θα δουμε ..Παντως απο το στομα σου κ στου θεου τ'αυτι..για τους καλους υπνους ..Το ιδιο ευχομαστε σ'εσας κ σε ολες σας κοριτσια ! Μακαρι να πανε ολα καλα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις τσαμπα το πηραμε το παρκο,ποτε δεν εκατσε πανω απο 5 λεπτα κ ποτε δεν κοιμηθηκε εκει..

αλλα στο παρκοκρεβατο των δικων μου κ κοιμαται κ παιζει πολλη ωρα!!!!'τι να πεις με αυτα τα μικρα!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια ειναι οτι ποτε δεν της δωσαμε τσαγακι ,σκεφτομασταν οτι οι θερμιδες του γαλατος μονο καλο θα της κανουν..κοριτσια εμεις το παρκοκρεβατο το χρησιμοποιησαμε οταν ηταν 50 ημερων κ πηγαμε γ 2 μηνες στο χωριο ,μετα αγορασα μια δευτερη κουνια απο το ΙΚΕΑ , μεγαλύτερη εκατσε παρα πολύ λιγο σε αυτό..πόσα πράγματα αγοραζουμε και ειναι πεταμενα λεφτά...τωρα τελευταία ξυπναει κ της λεω (κοιμομαστε στο ιδιο δωματιο) παρε τον αρκυδο σου κ κοιμησου ,μερικες φορες πιάνει αλλοτε οχι... μακαρι να επινε κ η δικια μου 240 μλ γαλα ,εγω της δινω 140 στις 9 το βράδυ (τοσο πινει) και αμα αντεξω κ μεινω ξυπνια αλλα 170 στις 12! εαν δεν αντεξω κ κοιμηθω μου ξυπναει στανταρ γ γαλα κατα τις 3... αμα εχει πιει μπορει να ξυπνησει για πιπιλα (ειναι αυτοκόλλητες!) ή γ να ακουσει τη φωνη μου ή δεν ξερω και εγω γτ... μου αρεσει που θελουμε καποια στιγμη κ δευτερο!χαχα ακομη δεν εχουμε κοιμηθει σερι εξάωρο με το πρώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

ουφ τραβηξα τα πανδεινα να την κοιμησω τωρα ..Περιπου ενα μισαωρο προσπαθουσα ..εκει που οταν ηταν στο δωματιο μου απλα της εδινα το γαλα της , εβαζα το μουσικο της παιχνιδι κ εβγαινα απο το δωματιο για να κοιμηθει ..Αυτη τη φορα επρεπε να μεινω μεχρι να την παρει ο υπνος ..Λετε ν'ανοιξαμε καινουργιο παιχνιδακι τωρα ? Ωχ θεε μου ...Ευτυχως τις αλλες δυο τις ειχε ηδη παρει ο υπνος ..

Σαυροπιγκουινε , τελικα οταν σκεφτομαι τι πραγματα εχουμε κ μεις αγορασει κ τελικα μας ηταν περιττα τρελαινομαι ..Φαντασου στις διδυμες μονο οτι ειχαμε παρει 2 παρκοκρεβατα τα οποια τελικα δεν χρησημοποιηθηκαν παρα ελαχιστες φορες ..Δεν τα ηθελαν με τιποτα ..Το ενα το δωσαμε το αλλο που μας εμεινε ελπιζω να φιλοτιμηθει το Αριαδνακι να το χρησημοποιησει ..

kalypso , δεν κανεις μια ανταλλαγη ? Παρε το παρκοκρεβατο των γονιων σου κ δωσε τους το δικο σας ..που ξερεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ευη οταν πηγαμε διακοπες το παρκοκρεβατο των δικων μου πηραμε εννοειται,αλλιως θα κοιμομασταν ολοι μαζι στο κρεβατι μας!!!!!

αυτο με τον υπνο που λες λογικα εγινε λογω αλλαγης δωματιου,ενταξει,δεν ειναι πολυ ασχημο...αν κοιμηθει ολο το βραδυ!!!!!!!!

εγω εκανα κολπακι απο χτες κ επιασε ευτυχως κ σημερα..επειδη ο βραδινος υπνος ηταν πολυ δυσκολος,.δηλ την βαζαμε για υπνο μετα το γαλα κ μουρμουραγε κ καποια στιγμη εκλαιγε-ειχε γινει ο εφιαλτης μου ο βραδινος της υπνος τωρα τελευταια-την εβαλα στην κουνια αλλα εκτος απο το φωτακι νυκτος αναψα κ το λαμπατερ της..κ τελικα μουρμπουρισε λιγακι κ στα 10' ειχε κοιμηθει..

το θεμα ειναι πως θα παει παλι το βραδυ...

αλλα εχω ηδη ετοιμο το χαμομηλι.νωριτερα απο τις 5 δε θα την ταισω..

ας ελπισουμε οτι δε θα εχει παλι βραδινο φρικ σοου!!!!!

αντε καληνυχτα κ μακαρι να κοιμηθουν ολα τα πιτσιρικακια μας σερι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκατε κοριτσια;

εμενα εφυγε ο αντρας για υπηρεσια...

βρε πιγκουινε τι δουλεια κανεις και δουλευεις 24ωρο;;;;;;; :o:o:o

στην πυροσβεστηκη ηξερα συνεβαινε αυτο, αλλα το κοψανε, νομιζω...

εγω σε κατι επιχειρησεις και παρακολουθησεις που καναμε, στην προ εξωσωματικης εποχη, δουλευα 12ωρα και βαλε και μετα ειμουνα σα ζομπι!

και οταν τελειωνε η υποθεση εκανα καμια βδομαδα να συνελθω!

μαλλον ηταν προπονηση για τα ξενυχτια με τα μωρα!!! :lol::lol:

ενα ηρεμο βραδυ στα κρεβατια σας, ΜΟΝΟ με τους αντρες σας, ευχομαι κοριτσια, απο καρδιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω , βαγκμαν απο την ωρα που την εβαλα για υπνο εχω παει κοντα της 3 φορες ..Τι παει παλι στραβα ..πάλι με την πιπιλα κολλησαμε εχει κ νοτια στα μερη μας κ την επιρεαζει ..Δεν εχω πολλες ελπιδες για αποψε .. :?

καλυψω μπορει το λαμπατερ να την κανει την καλη δουλεια που ξερεις ..κ γω απο κατι πιανομαι καθε φορα κ λεω δεν μπορει αυτη τη φορα θα ειναι αλλιως ..Ελπιζω να εχετε περισσοτερη τυχη αποψε με το χαμομηλι ..

Βαγκμαν , αχ το ευχομαι κ γω να εχουμε ολες ενα ηρεμο βραδυ ..τωρα δεν νομιζω να το περασω εγω προσωπικα με τον καλο μου γιατι ριξαμε τρικουβερτο καυγα σημερα κ μου κραταει μουτρα .. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...