Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλημερα

αυπνη και σημερα!!!!!

ο σπυρος ξυπνησε με κλαμματα στις 2 τον ηρεμισα,ηπιε γαλα(τι ωρα δεν ξερω :lol: )και μετα ξανασηκωθηκε στις 5:30

μα αφου το ειχε διπλα του το γαλα γιατι δεν το πηρε να πιει αλλα αρχισε να ουρλιαζει??? ε????

γιατι θελει να σηκωθω και να παω εκει καταλαβατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα ..

μαυρη νυχτα εχω περασει ..τωρα την εβαλα λιγακι για υπνο γιατι κοντευει να καταρρευσει ..Ειναι χαλια το καημενο ..

zeteras , καλη μου προς θεου δεν ειπα να κοψεις το θηλασμο ..Ισα ισα μακαρι να το ειχα κανει κ γω ..αυτο που εννοουσα ηταν αν μπορεις να του δινεις γαλα αρκετες φορες μεσα στην μερα ετσι ωστε να μενει χορτατο αν νομιζεις οτι πειναει..

kalypso , ναι αλλαζουν πολλες φορες τα ατιμα ..πανω που λες στρωνουν τα πραγματα ξαναρχιζεις απ'την αρχη η προκυπτει κατι καινουργιο ..Το θυμαμαι απο τις μεγαλες μου αυτο ..Γιατι το μπουλουκακι δεν μπορω να πω οτι μεχρι τωρα εχει καποια βελτιωση στον υπνο ..

Αχ αυριο πρωι πρωι εχει παιδιατρο..Ευτυχως οι μεγαλες ειναι πολυ καλυτερα ..ομως η μικρη δεν ξεκολλαει απο πανω μου , θελει να νιωθει ζεστασια κ συμπαρασταση ..Της κρατουσα το χερακι ολη νυχτα και με κοιταζε μ'ενα βλεμμα ..Μου ρχοταν να βαλω τα κλαματα ..Ιδιαιτερα με το ρουφιχτιρι μυξας μου σπαραζει την καρδια αλλα τι να κανω ..αν υπαρχει μια περιπτωση να ανακουφιστει ..

Μπεμπουλης ..παλι τα ιδια ο μικρος ε ? Αρα δεν ειναι το γαλα ..Εσενα θελει ..να βαρας προσοχες ..

Αχ τι θα κανουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σοβαρα σκευτομαι να παρω γνωμη παιδοψυχολογου

σημερα στον παιδοτοπο δεν ηθελε να παιξει ουτε μονος του ουτε με τα αλλα παιδακια

ηταν συνεχεια κολλημενος πανω μου αγκαλια

μολις δεν με εβλεπε εκλαιγε με μαυρο δακρυ...αφου για να παω τουαλετα τον κρατησαν και παλι εκλαιγε

τοσο εξαρτηση εχει και αυτο νομιζω γινεται και το βραδυ που ξυπναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..

μπεμπουλης νομιζω οτι εχει προσκολληθει πολυ πανω σου ..αυτο με τον παιδοτοπο που λες ισως απλα κατι δεν του αρεσε , αν εχει μεγαλυτερα παιδακια συνηθως ειναι πιο εντονο το παιχνιδι τους , πιο επιθετικο καμια φορα κ μπορει να φοβηθηκε κτλ ..Παντως η γνωμη του παιδοψυχολογου δεν ειναι κακη ιδεα , ισως σου δωσει μια δικαιολογια που δεν την εχουμε σκεφτει μεχρι τωρα ..Και γω στην φαση που εκοβαν οι δικες μου την πανα ιδιαιτερα για την Σοφια που περασα τα πανδεινα γιατι κατουριοταν πανω της επιτηδες , οχι οτι δεν μπορουσε να κρατηθει κτλ , απλα ηθελε επιπλεον προσοχη ανεξαρτητα με τον τροπο..Ο παιδοψυχολογος τοτε με βοηθησε αρκετα κ μου ειχε δωσει λυσεις οχι μονο σ'αυτο αλλα κ σε αλλα θεματακια που ειχα με τις μπουμπουδες ..

Την προηγουμενη φορα που εβαλα link για νανουρισμα , νομιζω κοιμηθηκατε καλα ..εμας ασε δεν μας πιανει, ειναι κ χαλια το κοτοπουλακι μου ..Λοιπον θα σας το βαλω κ σημερα αργοτερα το βραδυ , ετσι για γουρι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αυπνες μανούλες :(

Μη φοβάστε δεν γράφω για συμβουλες...στέρεψα!!!

Τώρα αν έχω αργότερα καμια φαεινή ιδέα.... :)

μαμα έυα όσο έχετε μυξούλες σε βλέπω με τον καφε...σε ορό!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ίσως ο παιδοψυχολόγος σου δώσει την λύση!Απο κάποια ποστ σου που έχω διαβάσει εχεις τρέξει τόσο πολύ για το παιδάκι σου που λογικό είναι να σε θεωρει,ασπίδα του και να εξαρτάται απο εσένα.

Εχεις όμως πολύ δύναμη μέσα σου και θα την βρείς την λύση!!! ;)

Καλη και ήρεμη νύχτα σας εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκε γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

κοιμηθηκε χθες σερι!!!!

ειχε και το γαλα του μαζι του

σηκωθηκα στις 6 να τον ταισω και δεν ηθελε μαλλον το ειχε πιει ξημερωματα το γαλα του...

τελικα ξυπνησε στις 9 :o:o:o:o:o:o:o:o

αλλα δεν τρελαινομαι αν δεν κανει 3-4 σερι δεν λεω ακομη οτι εφτιαξε τιποτα :lol::lol::lol:

φιλακια σε ολες παμε λαικη τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

ΠΩς ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?Εμεις ξυπναμε 3 φορες τουλαχιστο τη νυχτα..για μαμμ!!

μου προτειναν ενα βιβλιο που κανει θαυματα απο τα λεγομενα!

παρτε μια ιδεα..

Οι γονείς κάνουμε τα ίδια λάθη στο θέμα τού ύπνου του παιδιού με αποτέλεσμα το παιδί να μην κοιμάται καλά και να ξυπνά π.χ. μέσα στην νύχτα κλαίγοντας ή να φτάνει τελικά να κοιμάται στο κρεβάτι των γονιών, συχνά εκτοπίζοντας τον πατέρα σε άλλο κρεβάτι!

Χαρακτηριστικός είναι ο πίνακας όπου οι δύο συγγραφείς παρουσιάζουν πράγματα που δεν πρέπει να κάνουμε για να κοιμίσουμε το παιδί. Μας λεν λοιπόν πως δεν πρέπει:

* Να του τραγουδάμε

* Να το κουνάμε στην κούνια

* Να το κουνάμε στην αγκαλιά

* Να του δίνουμε το χέρι

* Να το πηγαίνουμε περίπατο με το καρότσι

* Να το κάνουμε βόλτα με τ’ αυτοκίνητο

* Να ακουμπάμε το χέρι μας στο κεφάλι του ή να το αφήνουμε να μας ακουμπάει τα μαλλιά

* Να του δίνουμε χαστουκάκια ή να το χαϊδεύουμε

* Να του δίνουμε το μπιμπερό ή να το θηλάζουμε

* Να το βάζουμε στο κρεβάτι μας

* Να το αφήνουμε να τρέχει ώσπου να πέσει παραδομένο

* Να του δίνουμε νερό

Μπορεί κάποιος να αναρωτηθεί αν όλα αυτά είναι πράγματι λάθος. Θα υπενθυμίσω πως μιλάμε για το κοίμισμα τού μωρού (κατά τ’ άλλα την ημέρα, λιώσ’ το στα χάδια και στα φιλιά ) και ομολογώ πως είμαι πια πεισμένος κι εγώ πως σωστά δεν είναι.Το βιβλίο προτείνει μια πολύ συγκεκριμένη μέθοδο για παιδιά που έχουν πρόβλημα με τον ύπνο και από προσωπική πείρα μπορώ να πω πως δουλεύει αν και θέλει τουλάχιστον έναν γονιό με πολύ γερά κότσια για μερικά βράδια.

λεγεται.."κοιμησου παιδι μου" απο τις εκδοεις Πατακη

http://www.yeskid.gr/kosmos-paidioy/ana ... -paidi-moy

αυριο θα το εχω στα χερια μου..και ανυπομονω! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου αυπνα.............Συγχαρητήρια μπεμπούλη τα καταφέρατε!!!!!!!!!!!Έκανες κάτι διαφορετικό????????Μακάρι να το συνεχίσει.................

Εμείς κοιμόμαστε μπορώ να πω............Το μόνο μας πρόβλημα είναι ότι για 1-2 ώρες στην αρχή ξυπνάει συνεχεια και θέλει αγκαλίτσα για να κοιμηθεί..........Δηλαδή τρώμε στις 9 και κοιμάται, τον βάζω στο κρεβάτι και γυρνάει μια από τη μια πλευρα μια απο την αλλη..........κλαίει τον παιρνω αγκαλια και ξανακοιμάται...........όλα αυτά με κλειστα ματια..............4-5 φορές αυτό και μετά κοιμήθηκε από τις 11 μέχρι τις 5 που έφαγε και κοιμήθηκε μέχρι τις 8..............

ζετερας ο Ορέστης μου είναι σχεδόν 5 μηνών..........το μόνο "λάθος" που μπορώ να πω ότι κάνεις είναι που τον κοιμίζεις το βράδυ μέχρι τις 9.............δοκίμασε να μην τον κοιμίζεις και να κοιμάται μετά τις 9 γιατι ετσι του κοβεις τον ύπνο από το βράδυ.............προσπάθησε να μην κοιμάται μετά τις 6 το απόγευμα να τον κοιμίζεις 9-10..........Ο δικός μου ξυπνούσε κάθε 1-2 ώρες πριν 1 μηνα.............από τη μέρα που πήγαμε στο γιατρό όμως και μου είπε ότι δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο έτσι προσπάθησα αλλιώς...........αυτό που μας έφταιγε ήταν ότι έτρωε κάθε 2 ώρες τη μέρα............το αραιώσαμε λίγο και το κάναμε 3 ώρες το πιο νωρίς..........του έπαιζα λίγο κλπ να περάσει η ώρα αν δεν άντεχε...........και το βράδυ στις αρχές που ξυπνούσε δεν του δινα γαλα προσπαθούσα να τον κοιμίσω ξανά πότε με πιπίλα πότε χωρις.....γιατι δεν πιανει πιπιλα..........3-4 νύχτες έκλαιγε λίγο ξανακοιμόταν και τον θήλαζα όταν ξαναξυπνούσε δηλ.3-4 το πρωι..........θηλάζω αλλά το βράδυ του δίνω σκόνη............ελπίζω να σε βοήθησα...........προσπάθησε να το κάνεις η αρχή είναι δύσκολη..........από συνήθειο ξυπνάει..........μετά όμως θα κοιμηθείτε όλοι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ άκουσα ότι το βιβλίο λέει να αφήνουμε τα μωρά να κλαίνε μέχρι να κοιμηθούν............αυτό δε μπορώ να το κάνω............αν μπορούσα θα κοιμόμουν από την αρχή............

Και έτσι που το έκανα με αγκαλιές πάλι είμαι ικανοποιημένη........ξυπνάει μια φορά στις 4-5 τρώει και ξανακοιμάται...........θα το φτιάξουμε κι αυτό σιγά σιγά............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα, αμα διαβασεις 30 περιπου σελ πιο πριν σε αυτο το θεμα θα δεις οτι η Αγγελικη το εκανε, τα καταφερε και μας το προτεινε.

το εκανα και εγω στα διδυμα μου και ΝΑΙ τα καταφεραμε!!!!!!!

το εκανε και η ξαδερφη μου, οχι κατα γραμμα, γιατι η μικρη της ειναι 3,5μηνων και κοιμοταν μονο με κουνημα και τα καταφερε!!!

οι πρωτες 2-3 μερες ειναι πολυ δυσκολες.... αλλα επιδη γρηγορα βλεπεις να υπαρχει προοδος παιρνεις κουραγιο και συνεχιζεις...

τα δικα μου, που ο Σπυρος ειναι ΤΟ νευρικο παιδι, σε 4 μερες κοιμοταν απο 20:30-7:30 ΣΕΡΙ με μονο 1-2 λεπτα γκρινια. στη βδομαδα και τα 2 δεν εβγαζαν κιχ οταν τα πηγαιναμε για υπνο.

το να κοιμουνται την ημερα ειναι πιο δυσκολο και η εκπαιδευση κραταει περισσοτερο....

αλλα τα καταφεραμε και εκει!!!

η μεθοδος δεν ειναι απλα αφηνεις το παιδι μονο του να κλαιει... πας μεσα ανα τακτα χρονικα διαστηματα για να ξερει οτι εισαι εκει και δεν ειναι μονο του.

θα διαβασεις οτι υπαρχουν πολλες που δε δεχονται τη μεθοδο, θα διαβασεις οτι το μωρο δεν πρεπει να κλαιει πολλη ωρα γιατι εκκρινεται στον εγκεφαλο μια τοξικη ορμονη... κλπ

θα δεις ποιο ειναι το καλυτερο και γιασ τη μικρη και για την οικογενεια σας.

γιατι εμεις απο τοτε που κοιμουνται τα μωρα ειμαστε ολοι πιο ηρεμοι και ζουμε τη ζωη σαν φυσιολογικη οικογενεια!!!

συγνωμη για τα πολλα λογια αλλα χαιρομαι που τα καταφεραμε!!!

διαβασε τα παλια ποστ για να ενημερωθεις καλυτερα... περιπου τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου τα γραφαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα !

ειμαι ρακος ..το συναχι της Αριαδνης καλα κρατει κ οπως καταλαβαινετε ειμαι στο ποδι και βαραω προσοχες μερα νυχτα ..Τουλαχιστον τωρα εχει λογο να ξυπναει , δυσκολευεται η καημενη..Οι μεγαλες μου ειναι μια χαρα ηταν ευτυχως πολυ ελαφρυ το συναχακι γι'αυτες ισα ισα μιαμιση μερα ..

Πηγα το μπουλουκακι στον γιατρο σημερα κ τελικα ειναι ενας συνδιασμος αυτο που εχει ..Απο την μια την πειραζουν αυτες οι αλλαγες του καιρου ο νοτιας που ειχαμε για αρκετες μερες εδω στα μερη μας και παραλληλα βγαζει δοντακια ..Το καημενο απο που να πρωτοκρυφτει ..Κανει κ απεργια πεινας , την βγαζει μονο με νερο , μερικα μλ γαλα κ ψωμι ..Αχ θα περασει κ αυτο ..

Μπεμπουλης μπραβο σας ...μακαρι να συνεχισετε ετσι ..

Κατρινα μου γεια σου , δεν θυμαμαι να εχουμε ξαναμιλησει ..αν ναι συγχωρα την αυπνια μου αλλα μ'εχει κουρκουτιασει τελειως ..

Αυτα που γραφεις για το τι δεν πρεπει να κανουμε μπορω να πω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου .Δεν κανω τιποτα απ'αυτα που γραφει στην Αριαδνη αλλα το αποτελεσμα παραμενει το ιδιο ..Δεν λεω σαφως για τωρα που ειναι αρρωστουλα αλλα για το υπολοιπο διαστημα ..Ισως τελικα να το εχει το παιδι , να ειναι ανησυχο κ γενικα να μην ειναι πολυ του υπνου ..τι να πω δεν ξερω πια ..

Κοριτσια εγω δεν ειμαι ουτε υπερ αλλα ουτε κατα του βιβλιου πριν το διαβασω ..Θεωρω οτι η Αριαδνη ειναι ενα δυσκολο παιδι αλλα καπου υπαρχει τροπος κ γι'αυτην.. Βεβαια για το καλο ολων μας ελπιζω να τον βρω σχετικα συντομα ..Αν συνεχισει αυτη η κατασταση κ μετα τα χριστουγεννα που πλεον θα εχει χρονισει , θα το διαβασω κ θα το εφαρμοσω .

Γεια σου βρε Βαγκμαν ! Σε χασαμε τελειως ομως καλυτερα που δεν καταρρεις πλεον ..Τι κανουν τα ζουζουνια σου ?

Ριχνει μια βροχη τωρα , μα μια βροχη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Ευα και περασικα σας!

και εμεις την περασαμε την ιωσουλα μας...

απο την προπροηγουμενη Δυτερα αρχισε η ΜΑριαννα και μας πηρε ολους η μπαλα...

πιο δυσκολα ο Σπυρος, που ενω πηγαινε καλα αρχισε να βηχει. τον πηγαμε ξανα γιατρο και ειχε πυον στις αμυγδαλες! οποτε αντιβιωση... πρωτη φορα.

οταν γυρνουσαμε απο την γιατρο και πηγα να τους αλλαξω μου βγηκε παλι ο ωμος μου! μονη στο σπιτι με τα παιδια!!! ευτυχως το τμημα που ειναι ο αντρας μου ειναι στο διπλανο χωριο και ηρθε γρηγορα αλλα μου φανηκε αιωνας!!! προσπαθουσα να μη λυποθημισω απο τον πονο παλι...

με πηγε ο πεθερος στο Στρατιωτ. νοσοκ. και ευτυχως μπηκε μονο του την ωρα που προσπαθουσαν να με ντυσουν οι κοπελες μετα απο την ακτινογραφια. τελικα δεν τη γλυτωνω την εγχειρηση... να δουμε ομως ποσομπορω να την καθυστερισω, να μεγαλωσουν τα μωρα...

το καλο ειναι πως ακομα και με την ιωση τα μικρα δεν ξυπνουσαν τη νυχτα!!!!!

μονο τη μερα ειχαν λιγο θεμα με τον υπνο για 2-3 μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ψιλοδιαβασα..εμεις περασα με μαρτυρικο βραδυ..ειναι πολυ αρρωστη..ευακι κ εμεις τα ιδια!!!!

join the club λοιπον..εχουμε αρχη ωτιτιδας,πολυ ερεθισμενο λαιμο κ λιγη βρογχιτιδα...σουπερ!!!!

κ ολα αυτα μεσα σε μια μερα...επιδεινωση ραγδαια..

δε θα σας περιγραψω πως κοιμηθηκαμε χτες...καταλαβαινετε νομιζω...

\πηγαμε παιδιατρο..

ξεκιναμε αντιβιωση αμοξιλ,εισπνοες κ σιροπι αεριους..

φακ!!!

κατα τα αλλα ειμαστε 10.100γρ κ 78εκ..

κ πολυ ζωηρες!!!!!!

πινω καφε..παλι..για να αντεξω κ να βγαλω τη νυχτα αυπνη..

οποτε βαζουμε ορο κ βγαζουμε μυξες η οποτε κανουμε εισπνοες μας ακουει ολη η γειτονια..εξ ου κ ο ερεθισμενος λαιμος...

μεχρι παρασκευη πρεπει να ειμαστε καλυτερα για να μην συνεχισουμε τα φαρμακα..

μακαρι~!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα λοιπον σε ολα τα μπεμπακια ..Τι να πω αλλαξε ο καιρος κ αρχισαν παλι τα οργανα ..

Εμενα αποκοιμηθηκε λιγο νωριτερα αποκαμωμενη , ποσο ν'αντεξει πια ..Δεν θελει ομως ουτε φαγητο ουτε γαλα τιποτα ..Και μεις αμοξιλ παιρνουμε και το μασκακι του αερολιν σε μονιμη βαση ..Μου φαινεται οτι το ρουφιχτιρι μυξας τα παιξε απο το τραβα τραβα κ αυριο θα παρω καινουργιο..Εσεις ποιο εχετε ? Αυτο της Οτρισαλιν το εχω βολευτει αλλα το πηρα 12 ευρο ρε γμτ ..Θα δοκιμασω της κικο που ειναι λενε καλυτερο , για να δουμε ..

Αχ θεε μου ..λοιπον αυτο το θεματακι το καταρρεω πρεπει να γραψουμε διπλα , ευγενικος χορηγος ΝΕΣ ΚΑΦΕ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια............τελικά εμείς κάνουμε 1 βήμα μπροστά και 2 πίσω...........ψες κοιμήθηκε λίγο στις 9 ένα μισάωρο και μετά στις 10,5...........ξύπνησε στις 3 κλαίγοντας τον τάισα και ξανά στις 6,5 τον ξανατάισα και ξύπνησε τελικά στις 7,5..........Μια χαρά και 2 τρομάρες!!!!!!!!!!!!!Τώρα έχω ένα πονοκέφαλο.................Θα πάρω κι εγώ μάλλον το βιβλίο!!!!!!!!!!!!!!

Τι να κανω???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ναι 2η μερα σερι βραδυνου υπνου αλλα και πολυ καλου μεσημεριανου

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

δεν το πιστευω αφου ξυπναω εγω πλεον το βραδυ και αναρωτιεμαι κοιμαται??? =))=))=))=))=))

κοιμαται μονος του

εγω ενα βραδυ που κοιμηθηκα μαζι του τα εκανα χειροτερα γιατι με ηθελε ακομη πιο πολυ!!!!

του βαζω διπλα του ενα μπουκαλι γαλα ετσι ωστε αν σηκωθει και διψαει η πειναει να πιει.....

ολες τις μερες το επινε εκτος απο χθες(καλα χθες δεν ηθελε καθολου γαλα...ασχετο)αλλα και που δεν το ηπιε παλι δεν ξυπνησε :ymapplause: και κοιμηθηκε του καλου καιρου μεχρι τις 6 που πεινασε,ηπιε το γαλατακι του και ξανακοιμηθηκε (-|(-|

ελπιζω πλεον σε καλυτερες βραδιες και ευχομαι και σε εσας κοριτσια μου το ιδιο!!!!!

περαστικα στα μωρακια σας

εμεις καναμε το εμβολιο της γριππης και μεχρι στιγμης ειμαστε πολυ καλα αλλα και να μου αρρωστησει σιγουρα θα ειναι ελαφρια(περσυ σωθικαμε με το εμβολιο)

παντως εγω καλου κακου το παραγγειλα το βιβλιο 8-| δεν ξερεις ποτε με τα καμαρια μας ε????

τωρα εγω πινω το καφεδακι μου και ο σπυρος παιζει με τα τουβλακια του

ακουμε και τραγουδακια

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗς !!!!!!

Ισως περνουσε φαση μωρε το καημενο κ τωρα να ηρθε παλι στα ισα του ..

Εμεις κοιμηθηκαμε καλυτερα αν και ακομα δεν ειναι καλα το Αριαδνακι , παντως εξακολουθει να κανει απεργια πεινας ουτε γαλα ουτε τιποτα ..Με το ζορι της εδωσα λιγο γαλα γυρω στις 0530 αλλα δεν πολυηθελε ..Εφαγε κ πριν μερικες κουταλιες φρουτοκρεμα ..Σιγα σιγα ελπιζω να επανελθει ..

marinah , τελικα ετσι ειναι ..με τα μωρα ειναι λιγακι πιο δυσκολο απ'οτι στα μεγαλυτερα παιδακια οπως τον Σπυρακο της Μπεμπουλης ..Βαλε δοντακια , βαλε μικροποναλακια μια μπρος μια πισω παει ..

καλημερεεεες

ΥΓ.Μπεμπουλης σε πετυχαινω on line ???? δεν το πιστευω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχεχε ναι ειμαστε online και οι 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μου ελεγε η γιαγια μου 'μικρα παιδια μικρες φουρτουνες,μεγαλα παιδια μεγαλες φουρτουνες'

τα μικρα εχουν τα πονακια,τα δοντακια....τα μεγαλα εχουν φοβιες,ανασφαλιες

τωρα τρωμε παριζακι υφαντης με φρυγανιες και οι 2 μας :)):)):)):)) αλλα ο σπυρος ερχεται και μου κλεβει το παριζακι μου :((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις κοιμηθηκαμε!!!ε αφου προχτες καθε μιση ωρα μπουκωνε η μυτη κ ξυπναγε!!!

ευτυχως ειναι καλυτερα απο θεμα μπουκωματος...εχει βεβαια εντονο βηχα αλλα νομιζω οτι αρχιζει να σπαει!!!

τωρα κολλησε κ εμενα..αλλα εμεις οι μαμαδες δεν εχουμε δικαιωμα να αρρωστησουμε κ ο,τι παθουμε διαρκει μια μερα!!!ας κανουμε κ αλλιως...

μαμα ευα ευχομαι να ειναι τελειως καλα η μικρη αριαδνη αυριο κ να αρχισετε να κοιμοσαστε σερι..θα την βαλεις τελικα στο παιδικο δωματιο??

μπεμπουλη ειδες τι καλη ιδεα ηταν τελικα το μπουκαλι διπλα του???απιστευτο παντως..λες να αρχισω κ εγω να βαζω 5-6 μπουκαλια διπλα της????? :lol::lol:

παντως το βιβλιο καλο ειναι να υπαρχει...για παν ενδεχομενο...

εσενα σου κλεβει το παριζακι εμενα το τσουρεκι μου...το αρπαξε απο το πιατακι μου..χαχα σε λιγο θα πινει κ τον καφε μου!!!!!

αντε φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: τον καφε μου τον εχει ηδη κλεψει :lol::lol::lol::lol:

το καλοκαιρι ειχα τον φραπε στο τραπεζι γυρισα λιγο το κεφαλι μου και ο μικρος πηρε το καλαμακι και ρουφηξε τον μισο καφε :o:o:o:o

το κακο ειναι οτι μετα οταν με εβλεπε με καφε εκανε τα παντα για να πιει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου γεια σας

πως τα πατε με την ιωση Καλυψω ? Η μπουλουκα ειναι βραχνοκοκορακι ουτε να σκουξει δεν μπορει κ εκνευριζετε το καημενο ..Το ρουφιχτιρι τα παιξε απο την πολυ χρηση κ με βλεπω πρωι πρωι προς αγορα καινουργιου ..

Και μενα οι κορες μου οταν δουν καποιον να τρωγοπινει θελουν κ αυτες ..Οταν δοκιμασαν πρωτη φορα τζατζικι μου εγιναν σκορδατες κ οι δυο , βρωμοκοπουσε το δωματιο τους για μερες ..

Αχ μ'εχει πιασει παλι η μεση μου γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γονείς κάνουμε τα ίδια λάθη στο θέμα τού ύπνου του παιδιού με αποτέλεσμα το παιδί να μην κοιμάται καλά και να ξυπνά π.χ. μέσα στην νύχτα κλαίγοντας ή να φτάνει τελικά να κοιμάται στο κρεβάτι των γονιών, συχνά εκτοπίζοντας τον πατέρα σε άλλο κρεβάτι!

Τα παιδιά ξυπνάνε έτσι κι αλλιώς μες τη νύχτα. Δε φταίνε οι γονείς για αυτό. Μην τρελαθούμε... Απλά ενώ κάποια αποκοιμιούνται πάλι μόνα τους, κάποια άλλα (η πλειοψηφία) θέλουν λίγη παραπάνω βοήθεια...

Όσο για τη λίστα τών λαθών που κάνουν οι γονείς...τι να πω? Ξεκινάει με το ότι είναι λάθος να του τραγουδάμε :shock: Χρόοοοονια και χρόοοοοονια τώρα οι μανάδες νανουρίζουν τα παιδάκια τους με τραγουδάκια σε κάθε γωνιά του πλανήτη. Υπάρχουν νανουρίσματα σε όλες τις γλώσσες! Όλη η ανθρωπότητα λάθος λοιπόν? :?

Τελικά αυτό το βιβλίο και τσάμπα να μου το έδιναν θα το πέταγα...

Τη δική μου λύση σας την έχω ξαναπεί! Co-sleeping! Πρόσφατα βάλαμε στο ένα δωμάτιο κάτω στο πάτωμα, ένα διπλό στρώμα που κοιμάμαι εγώ και η μικρή και δίπλα κολλήσαμε ένα μονό που κοιμάται ο μπαμπάς. Έτσι κοιμόμαστε όλοι μαζί χωρίς στριμωξίδια και με ασφάλεια. Και προπάντων με ηρεμία και χωρίς κλάμματα ;)

Πάρτε κι ένα σκιτσάκι εσείς οι φαν του βιβλίου χεχεχεχε :lol:

post-5029-13873935244006_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας πήρα λίγο απ'τα μούτρα ε? :-p

Να πω και μια καηλσπέρα που ξέχασα....

Καλησπέρα λοιπόν :)

Σας διαβάζω που και που και βλέπω όλο και περισσότερες αγανακτiσμένες καταρέουσες :lol: Υπομονή κορίτσια - δε θα είναι για πάντα έτσι.

Μαρινα, το δικό σου έιναι πολύ μικρό για τέτοια καψώνια νομίζω. Άλλωστε τι είναι 3 φορούλες που ξυπνάει? Τίποτα :lol:

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ξενυχτισες!!!!

εμενα τελικα δεν μου την εκανε την χαρη

χθες δεν κοιμηθηκε καθολου :(:( το μεσημερι εκλαιγε συνεχια και το βραδυ ξυπνησε 2 φορες και το πρωι νωρις νωρις απο τις 7 :o:o

πως πανε τα δικα σας περασανε τα κρυωματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...........σήμερα καταρρέω...............και ψες τα ίδια είχαμε..............ξύπνησε στις 2 και τον τάισα και μετά στις 5 προσπάθησα να τον κοιμίσω χωρίς γάλα αλλά δεν άντεξε ο μπαμπάς μας που έκλαιγε και τον τάισα στις 6,5..........χάλια χάλια...........

Είναι πολύ μικρός αλλά πρέπει να κοιμάται............τουλάχιστον να μου ξυπνάει μια φορά τέλοσπάντων.............ναι δεν είναι τίποτα 3 φορές snowgirl απλά κουτουλάω από τη νύστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...