Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

mama eva giati den einai se thesi na prosexei ti mikri??????an de ginomai adiakriti yparxei eidieteros logos i apla de thelei???????twra ti na sou pw..........sigoura prepei na doulevoun kai oi 2 gia na ta vgazoun pera poso mallon me 3 mwrakia..........ypomoni kai tha vrethei douleia kai den peirazei pou tha menei stin pethera sou i mikri eftyxws pou afti dexetai toulxiston na tin prosexei............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marinah γεια σου !

Η μαμα μου ειναι μεγαλος ανθρωπος και γενικα δεν εχει πλεον την υπομονη για να κανει κατι τετοιο και το σεβομαι αυτο , ενταξει ..Στο παρελθον επειδη δουλευω απο τα 18 μου οταν τα διδυμακια μου ηταν 6 μηνων και επρεπε να επιστρεψω στην δουλεια δεν υπηρξε προβλημα ..Τωρα απλα δεν μπορει , δεν θελει , δεν ξερω και γω για να σου πω .. Ομως μενοντας ανεργη εχει δημιουργηθει θεμα πλεον με τα οικονομικα μας γιατι ειναι δυσκολοι οι καιροι ποσο μαλλον με τρια παιδακια να μπαινει ενας μισθος μεσα στο σπιτι..

Οσον αφορα την πεθερα μου ειναι ειλικρινα η τελευταια μου λυση εαν κ εφοσον βρω δουλεια ..Για διαφορους λογους δεν θελω με τιποτα να μου κρατησει το παιδι αλλα φοβαμαι οτι θα αναγκαστω να πεσω στην αναγκη της ..Και ξερω οτι θα μου βγει σε ξινο καποια στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μου...αν πιασεις δουλεια θα ανεβεις ψυχολογικα,θα φευγεις για λιγο απο το σπιτι,θα συνεισφερεις στα οικονομικα...θα νιωσεις κ παλι ανθρωπος!!!σου λεω πως ενιωσα εγω το 3μηνο που δουλευα..

την πεθερα την ειχα εσχατη λυση αλλα μου κραταγε τη μικρη..κ ειχαμε πολλα θεματα..ημουν ξεκαθαρη απεναντι της..οταν με ενοχλουσε κατι της το ελεγα..κ εκανα κ λιγο τα στραβα ματια..

εκανε κ καλο στη μικρη που ξεκολλησε απο πανω μου..ολη μερα επαιζαν κ περναγε καλα..

βαλτην απο τωρα να ερχεται για λιγες ωρες,να παιζει με το μωρο,να το ταιζει,να το αλλαζει,να την μαθει ωστε αν βρεθει δουλεια να την ξερει το παιδι...

μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να βρεις κατι που σου αρεσει κ σε βολευει..θα δεις ποσο καλο θα κανει σε ολους!!!

κ κατι τελευταιο....δικη μου γνωμη ειναι οτι η μικρη θελει πια τον χωρο της,το δωματιο της..κ ας ειναι με τα κοριτσια...οσο την εχεις στο δικο σου τοσο πιο πολυ θα κολλαει μαζι σου κ τοσο περισσοτερο θα ξυπναει τα βραδια..

\μπορει αυτη να ειναι η λυση στο προβλημα σου...

οι μικρες θα μαθουν να κοιμουνται κ με το κλαμα της..δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις...

παντα τη δικη μου αποψη σου λεω εννοειται κ δεν ειναι αναγκη να την δεχτεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso μου καλη !

μακαρι να γινει ετσι οπως το λες , αχ το ευχομαι κ γω απο τα βαθη της ψυχης μου ..

Οσο για την γνωμη σου καλοδεχουμενη προς θεου , εμεις εδω ειμαστε και τα λεμε , και γω το εχω σκεφτει πολλες φορες . Σκεφτομουν οτι της δινω χρονο με το να την εχω κοντα μου , η τουλαχιστον νομιζα οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα θα εστρωνε ετσι ωστε να την περνουσα σχετικα αναιμακτα στο ζουζουνοδωματιο ..Τζιφος ομως ..

Ισως τελικα δεν εχω αλλη επιλογη , ισως πρεπει να εφαρμοσω την μεθοδο του κοιμησου παιδι μου ..Δεν ξερω ..και αν ολα πανε καλα να την περασω στις αλλες δυο ..

Αλλα να σου πω κατι , το ενστικτο μου , μου λεει οτι στο δωματιο τους ισως ειναι λιγο πιο ησυχη γιατι παρατηρω οτι οταν βρισκεται εκει γενικα ηρεμει ..Σε δεκα ημερουλες ο Νικος παιρνει αδεια οποτε μου φαινεται οτι τελικα θα το τολμησουμε ..Πρωτα ομως εχουμε σκεφτει οτι επειδη το δωματιο των κοριτσιων ειναι μικρο να μεταφερθουν σ'αυτο που ειμαστε εμεις τωρα , ειναι πολυ μεγαλυτερο ..Και γω συμφωνω μαζι σου οτι πλεον χρειαζεται τον χωρο της , το σκεφτομαι εδω κ πολυ καιρο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

η ωρα ειναι 6:15 και ο σπυρος εχει μολις 20 λεπτα που κοιμηθηκε :shock:

αποψε ξυπνησε 3 φορες....τις 2 πρωτες ξανακοιμηθηκε μονος του πριν προλαβω να σηκωθω

την 3η αρχισε το τρελο παρτυ......

πηγα 3 φορες στο δωματιο του...τιποτα....

πηγε ο αντρας μου...αρχισε τα κλαμματααααααααααααα..

τον αφησαμε να δουμε τι θα κανει...ουρλιαζε,τσιριζε και πεταγε τα παντα μεσα στο δωματιο

εεε δεν αντεξα πηγα μεσα και του λεω 'φτανει!!!!"

του εφτιαξα το γαλα του και του λεω 'παρε το γαλα σου πιες το και νανι'

πραγματι το πηρε αδιαμαρτηρητα ενω συνηθως το κραταω εγω το μπιμπερο...

σημερα θα κανω την μεθοδο της καραμελενιας και θα δουμε τι θα δουμε

η παιδιατρος μου ειπε οτι η του λειπω(που δεν στεκει γιατι ειμαστε ολη μερα μαζι) η εχει τρομερη προσκολληση πανω μου(εκει συμφωνω μπορει την νυχτα που δεν με εχει να του λειπω)

υπαρχει και το ενδεχομενο να πειναει μιας και οοοοολη μερα δεν τρωει τιποτα

μπορει να ειναι λαθος να μαθει να ξυπναει την νυχτα για γαλα αλλα ετσι και αλλιως και τωρα δεν ξυπναει????

εγω θα του βαλω και ενα μπουκαλι γαλα διπλα του αποψε να δω τι θα κανει...

παραγγειλα και το βιβλιο γιατι εμαθα οτι εχει μεθοδους και για μεγαλα παιδακια που κοιμουνται σε κρεβατι..

την φαση αποχωρισμου την εχουμε περασει οταν ηταν εναμιση χρονων

παντως κοριτσια ευτυχως που εχουμε η μια την αλλη να τα λεμε γιατι μονες μας δεν παλευεται με τιποτα

ευακι ξερω τι ειναι να μην εχεις δουλεια ασε δραμα....αν ειναι να στην κρατησει η πεθερα σου για να δουλεψεις μην το σκευτεσαι(ειδικα αν ειναι υπευθυνο ατομο...η δικια μου ουτε με σφαιρες...ειναι γκαου τελειως)

κι εγω βρηκα την περασμενη εβδομαδα μια δουλεια με καλα λευτα αλλα το ωραριο τελειως απαγορευτικο για οικογενεια και παιδι...οποτε ξανα στο ψαξιμο ειμαι

υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

εμεις σχετικα τα ιδια ..η πιπιλα κοριτσια φταιει ειμαι σιγουρη πλεον ..Οσο την εχει κοιμαται με το που της φυγει ξεκιναει το δραμα ..Δεν ειναι οτι δεν την πιανει για να την βαλει παλι αλλα οτι περιμενει να της την βαλω εγω ...Αχ θεε μου ..

Μπεμπουλης υπομονη και συ ..τι να πω τα παιδακια μας εχουν ταμπεραμεντο ......

Οσον αφορα το θεμα της δουλειας μακαρι παναγια μου να βρεθει κατι γιατι ειλικρινα αρχιζουμε να ζοριζομαστε ..Οσο για το θεμα της πεθερας , δεν θελω βρε κοριτσια να πεσω στην αναγκη της ..για πολλους λογους , ξερω οτι θα μου το χτυπησει καποια στιγμη που θα της ερθει βολικα ..Δεν ειναι οτι δεν μπορει να αναλαβει το παιδι, απο θεμα υπευθυνοτητας , αλλα απο θεμα σχεσεων μεταξυ μας ..

Αχ θεε μου να βρεθει η δουλεια και θα δω τι θα κανω ..

βρε μπεμπουλης εμεις δεν συναντιωμαστε ποτε on line να τα πουμε ..

καλημερα σε ολες ..οι υπολοιπες πως κοιμηθηκατε , ειχαν καλο βραδυ τα ζουζουνια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.........εμεις φάγαμε στις 10 ψες και μέχρι τις 12 ξυπνούσε συνέχεια μετά ξύπνησε στις 4 και στις 7 αλλά ήταν ήσυχος στο κρεβάτι του μέχρι τις 8..........καλά πήγαμε μπορώ να πω..............

Σας σκέφτομαι εσάς που είστε σε πιο δύσκολη κατλασταση και κάνω υπομονή...........

mama eva μακαρι να πανε ολα οπως επιθυμεις και να βρεις γρηγορα δουλεια............και αλλαξτε δωματιο μηπως και πανε καλυτερα τα πραγματα....

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ντε βρε ευακι ποτε θα συναντηθουμε??? :-?:-?:-?:-?:-?

ρε συ την πιπιλα του την ειχα με το κορδονακι και αν του εφευγε την επιανε ευκολα....

καλημερα μαρινακι τι κανεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα στις αυπνες μανουλες!!!!εμεις πλεον κ επισημα αρχισαμε παλι τα ιδια!!!!χτες μεχρι να πεσω για υπνοξυπνησε με κλαμα 2 φορες για πιπιλα..κ στις 5 παρα για φαι..μου ζητησε αγκαλια..την εκανα..μου εδειξε προς το σαλονι..την πηγα..μου εδειξε προς την κουζινα κ μετα μου εδειξε το μπιμπερο..

τυχαιο??δε νομιζω!!!την ταισα λοιπον κ την ωρα που παω να την ξαπλωσω ριχνει ενα ρεψιμο σα γελαδι κ μετα με ξερναει....

τρελο κεφι!!!!την καθαρισα,καθαριστηκα κ εγω..κ μετα που να κοιμηθει...αρχισε τη μουρμουρα μεχρι τις 6..

ο αντρας μου μεσα στα νευρα να με ρωταει γτ κανει ετσι κ γτ δν κοιμαται???ε που να ξερω,τπυ λεω..πηγαινε να τη ρωτησεις γτ κ εγω την ιδια απορια εχω!!!!!!

τι να πω...μου φαινεται τελικα θα πρεπει ολες εδω να ακολουθησουμε τη μεθοδο του βιβλιου αν κ εγω προσωπικα το βλεπω πολυ δυσκολο να μη λυγισω απο το κλαμα της....

εσεις κοριτσια που ακριβως μενετε???εμεις αθηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah , σχετικα καλα τα πηγατε χτες βραδυ , αντε και σημερα πολυ καλυτερα να πατε ..ευχαριστω για τις ευχες και γω παρακαλαω το Θεο να βρεθει κατι..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ, οταν θα μπαινω στο μαμμυ θα στελνω σηματα καπνου ..χιχι

αυτο που λες για το κορδονι το φοβαμαι πολυ γιατι η Αριαδνη ειναι γενικα πολυ ατζουμπαλη η καημενη ..Μου εβγαλε το λαδι τωρα που την πηγα για υπνο ..και αν δεν κανω λαθος βλεπω παλι μυξακια ..Παναγια μου ευχομαι να μην ειναι παλι τα ιδια , μακαρι να ειναι παρενεργιες κ να βγαζει κ αλλο δοντακι ..

kalypso , μηπως κατι το πειραξε το μικρο σου και ηταν ανησυχο ? Θελω να πω πονουσε κτλ γι'αυτο αντιδρουσε ετσι ? Νομιζω οτι περνατε ιωση ετσι δεν ειναι ? Λογικο τοτε να εχει ανησυχια ..

Εγω παρολα τα ξυπνηματα της δεν την σηκωνω απο την κουνια , προσπαθω να την ηρεμησω εκει πραγμα που σηκωνει αμετρητα καυγαδακια με τον Νικο ο οποιος ενα μπου να του κανουν οι κορες του θα βαλει ο ιδιος τα κλαματα..

Εμεις μενουμε Ηρακλειο Κρητης κοριτσια εσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι απο Κύπρο Λεμεσό...Καλά είμαι εδώ στη δουλειά.........μπορώ να πω καλά πάμε αλλά θα μποούσαμε και καλύτερα.........να μη ξυπναει καθολου..........από συνήθεια ξυπνάνε που να μην πω........γιατι δεν τα μαθαμε απο νωρις να κοιμουνται............αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,

θυμαμαι ενα παλιο επεισοδιο που ειχα δει της νταντας στο σκαι

που ελεγε σε ενα κοριτσακι οτι και καλα ηρθε η νεραιδα που παιρνει τις πιπιλες και καπως καταφερε και εκανε το κοριτσακι να κρεμασει τις πιπιλες του σε ενα δεντρο και τελικα δεν ξαναζητησε πιπιλα

οταν αρχισει και καταλαβαινει μαμα ευα η αριαδνη σου καλυτερα ισως αυτο πρεπει να της κανεις.

μπεμπουλης δεν ξερω τι να πω κουραγιο

οπως και σε ολες μας...

ευα να σου πω επισης οτι απο οταν διαβασα αυτο με το δαχτυλο που εγραψες αφηνω τα παιδια με το δαχτυλο και δεν τους βαζω πιπιλα και ηρεμουν καλυτερα. φοβηθηκα απο αυτο που ειχες γραψει μην παθουν κανενα κολημα με την πιπιλα και τρεχω και δεν φτανω χειροτερα μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy , ολα ειναι σχετικα καλη μου ..υπαρχουν παιδακια συνεργασιμα και παιδακια σαν το μπουλουκακι μου..Ουτε το δαχτυλο ειναι λυση να το αφηνεις αν θες την αποψη μου .Το καλυτερο ειναι αν τα παιδακια μας δυσκολευονται με τον υπνο να τα μαθουμε εμεις τον τροπο ..Νομιζω κοριτσια οτι και η πιπιλα ειναι λαθος , τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση ..Ενα αρκουδακι , ενα παιχνιδακι κατι αλλο ναι ετσι ωστε να το συνδιαζουν με τον υπνο και ακομα κ αν ξυπνησουν να το δουν , να το ..μυρισουν , χαιδεψουν και να ξανακοιμηθουν .Εκει νομιζω ειναι ολο το παιχνιδι..

Εκει σπαω το κεφαλι μου λοιπον γιατι νιωθω οτι εχω αποτυχει οικτρα ..

Και οι μεγαλες μου κορες ειχαν προβλημα με τον υπνο ομως οταν λιγο μετα τον χρονο που πλεον καταλαβαιναν καποια πραγματα τις εβαλα σε μια σειρα μονη μου ..Και τοτε εστρωσαν τα πραγματα ..Ομως τωρα νιωθω τοοοοοσο εξαντλημενη που δεν αντεχω μεχρι να παει τοσο η Αριαδνη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα , θα σας ευχηθω μια καλη νυχτα και θα προσπαθησω εστω για λιγο να κοιμηθω ..αν μ'αφησει δηλαδη η μπουλουκα ..

Ελπιζω αυριο που θα τα ξαναπουμε εχουμε περασει μια ηρεμη νυχτα ολες μας ..

Αφιερωνω το παρακατω σε ολα τα ζουζουνακια που μας κανουν νερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

χθες κοιμηθηκαμε...η μαλλον να το πω καλυτερα κοιμηθηκε :ymparty::ymparty::ymparty:

πως??????????

ειχα στο μυαλο μου 2 μεθοδους(η μια ειναι της καραμελενιας που θα εφαρμοσω αποψε)

εκανα εκεινη που εκανε η νονα του σπυρου στον γιο της ο οποιος τα βραδυα πεινουσε

λοιπον χθες το βραδυ του κανω γαλα 300μλ...το πινει και παμε για υπνο...διπλα του του εβαλα ενα μπουκαλι γαλα με 200μλ

κατα τις 1 πηγα και εγω στο δωματιο του και ξαπλωσα στο αλλο κρεβατι απεναντι του...στις 3:30 ξυπναει...κανει ενα μικρο αααα(δεν ξερω αν με ειδε γιατι δεν κοιταξε προς το μερος μου)και μετα ακουω να πινει το γαλα :)):)):))

και....γυρναει πλευρο και κοιμαται :shock::shock::shock::shock:

το πρωι στις 6 που ειναι κανονικα η ωρα που πινει γαλα σηκωθηκα και του εκανα 250..ηπιε τα 200 και ξανα νανι μεχρι τις 8

ΣΟΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

μαλλον πειναει το μωρο μου τι αλλο να πω???

αποψε θα του βαλω παλι γαλα αλλα δεν θα ειμαι μεσα εγω να δουμε τι θα κανει :-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο μπεμπουλη επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο να κανεις................

Εμείς ψες επανήλθαμε στα παλιά μας............Έφαε στις 10 και ξυπνούσε συνεχεια μεχρι τις 12 που κοιμηθηκε μεχρι τις 3,5 τον ταισα και ξαναξυπνησε στις 6 για φαι..........δεν ηθελα να τον ταισω παλι αλλα τι να εκανα?????Δε θα μας άφηνε να κοιμηθούμε...........Χάλια πάλι..........

Υπομονή να δούμε πόσο θα πάει αυτό το πράγμα...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα θηλαζεις?

εμενα δεν κανει να δωσω γευμα νυχτας στην ηλικια που ειναι αλλα τι να κανω???

οταν δεν τρωει την ημερα λογικο δεν ειναι να πειναει το βραδυ???

αλλα ειναι και μιζερος...χθες του εφτιαξα ρυζογαλο και το εκανε να!!!!!

λεω α τι ωραια θα του δωσω και αυριο αντι για αυγο που μου το πεταει στα μου τρα τωρα τελευταια και τελικα τι εφαγε για πρωινο? αυγο :shock::shock::shock::shock::shock:

τον εχω τρελανει στις σουπες..τα ψητα ακομη δεν μπορει να τα φαει λογω στοματιτιδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

μπεμπουλη σε βρισκω on line ? δεν το πιστευω ...

Μπραβο σας που κοιμηθηκατε ..λες να επιασε η ευχη που εκανα χτες βραδυ με το νανουρισματακι? Αν ειναι να την ξανακανω ρε παιδια καθε βραδυ ..

Εμας παντως δεν μας πιανει τιποτα ...ετσι για τα πρακτικα του πραγματος ..

Η μπουλουκα εχει μυξες ..οπως καταλαβαινετε ηταν δυσκολα απο πριν τωρα ηρθε κ εδεσε ..Τουλαχιστον ξερω οτι τωρα εχει εναν λογο να ξυπναει κ προσπαθω να την ανακουφισω ..Αχ αυτος ο νοτιας κ οι παρενεργιες του ...Το καημενο μου πολυ το επιρεαζει τι να πω , θα το παλεψω κ αυτο ..

Μπεμπουλης , νομιζω οτι ισως ανοιξες καινουργια ιστορια με το νυχτερινο γαλα ...Γνωμη μου βεβαια κ με ολο το θαρρος ετσι ? Αν τωρα σου ξυπναει παλι για γαλα τι γινεται ? Λογικο ειναι οταν ενα παιδι βεβαια δεν τρωει καλα οπως λες κ συ μεσα στην μερα να γουργουριζει το κοιλιδακι του την νυχτα ..Εφοσον λοιπον το γαλα το πινει ..δοκιμασε μεσα στην μερα να του δινεις εξτρα ..τουλαχιστον να ειναι καλυμενος απο φαγητο μηπως κ φταιει αυτο ..

Μαρινακι , ισως ειναι λιγακι μικρος ακομα ο δικος σου , βαλε κ το οτι θηλαζει ..Δωσε του λιγο χρονο ..δεν σημαινει οτι θα γινει κ αυτος σαν την Αριαδνη ...Υπομονη κ συ κοπελα μου ..Που θα παει ..

κοριτσια ειμαι αυπνη ..για πολλοστη φορα ..Ο Νικολας μου , πηρε τα μεγαλα μας κοριτσια για μια βολτα και αφησα την μπουλουκα λιγακι στην μαμα μου για να πιω ενα καφε χωρις φωνες ..Αχ θεε μου ποτε θα μεγαλωσει κ το μπουλουκακι να του δειξω εγω ..Θα το βαλω σε μια σειρα δεν θα μου ξεφυγει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..εμας ξυπναει καθε βραδυ 3 φορες στανταρ πια...αλλα δεν ξερω αν πειναει η απλα αν την ενοχλουν τα δοντια..τελικα δεν αρρωστησε παντως....

ευα μου περαστικα,εμεις ευτυχως την γλιτωσαμε..ετσι πρεπει,να στελνεις λιγο τα παιδια στην γιαγια ωστε τουλαχιστον να ηρεμει το κεφαλι σου για λιγο κ να χαλαρωνεις..

δεν παλευεται το σπιτι.

εμεις πηγφαμε κουνιες κ την εβαλα με τα κουβαδακια της στην αμμο..αφηνιασε!!!!την πηγαινω κ παιζουμε οσο μπορω περισσοτερο κ ας ποναω παντου..τωρα κανει νανι...

αυτο με την πιπιλα ηταν κ δικο μας μεγαλο λαθος κ τωρα το πληρωνουμε...εμας εχει κ ενα μαξιλαρακι που παιρνει αγκαλια κ κοιμαται αλλα δεν αρκει...

χτες παλι για να κοιμηθει καναμε τεμεναδες!!!μεχρι τις 11 παρα επαιζε κ γελαγε!!!!

μπεμπουλη αν οντως πειναει ειναι λογικο να ξυπναει..

μα τι παιδια εχουμε κανει!!!κ εμενα την μια μερα τρελαινεται για κατι κ την επομενη ουτε να το δει..

ειμαστε σαβ/κο μονες χωρις τον μπαμπα μας...

μακαρι να μεναμε κοντα κ να πηγαιναμε ολες για καφε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κι εμεις σ/κ μονοι ειμαστε

ο μπαμπας δουλευει και εγω μαγειρευω τα αυριανα μιας και ο σπυρος κοιμηθηκε μονο 45λεπτα για μεσημερι

τωρα καθεται στο χαλι στην κουζινα διπλα μου και παιζει με τα αυτοκινητακια του :lol::lol:

αυριο εχει παιδοτοπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα ..

δυσκολο το σαβ-κυρ..εχουν και οι τρεις μυξες , γκρινια , κ αλλες μυξες κ αλλη γκρινια ...

Το καημενο το Αριαδνακι ειναι σχεδον αυπνο αν εξαιρεσει κανεις ενα δυο υπνακους που πηρε μεσα στην μερα κ αυτο γιατι ηταν κομματια ...Την Δευτερα εχει παλι παιδιατρο να δουμε τα πως κ τι..Μιλησα μαζι του κ της δινω αερολιν κ ορο στην μυτη κ ρουφιχτιρι μυξας κ χαμος απο κλαματα ..

Θεουλη μου ..τα χω παιξει σημερα ..τρεχω απο την μια στην αλλη , ευτυχως οι αλλες δυο ειναι μεγαλυτερες κ.. αντεχουν , ομως η Αριαδνη εχει δυσπνοια , δυσκολευεται κ εκει που για να κοιμηθει ηθελε οπωσδηποτε πιπιλα , φανταστειτε τωρα που δεν μπορει να την εχει τι γινεται..

Σκεφτομαι ομως οτι ισως ειναι μια καλη ευκαιρια να την κοψει ..δεν μας προσφερε κ τιποτα αλλωστε , χειροτερα μας τα εκανε ..Αχ τα παιδακια μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax aypna koritsia

kai ego mia apo ta idia eimai

a alexandros mu einai 5,5 mhnwn 22 oktobrh mpenume ston 6o

akoma dne exume programma ston ypno

epanw pou strwnei kamia 4-5 meres meta pali apo thn arxh

shkwnomaste to prwi stis 9 to polu apo to krebati kai kata tis 10.30 trwme ta fruta

gia thn akribeia egw ta ftiaxnw aytos an thelei trwei 3-4 koutalies

meta koimatai kata tis 1

polu pithano me ligo thilasmo h sto karotsi

meta trwme stis 2.30-3.00 to faghtuli mas kai koimatai kata tis 5-5.30 gia kana 1.30 writsa

kai to bradu kanume mpanio 8 trwme kai koimomatse to polu mexris tis 9.30

to problhma mas einai oti exume mia polu mikrh raiboipopodia kai forame kati abola papoutsakia me mia mpara na ta enwnei.

meta apo poly kairo poy elega oti to mikro mu enoxleitai apo ayta gia 3 meres dne tu ta foresa alla to apotelesma to idio

XYPNAMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

thilazw apokleistika ,eipa kai egw oti o mikros mu peinaei.tu ftiaxnw galataki xeno kai meta apo 20 meres prospatheias na to sunhthisei eipie ligoa alla kai pali xypnise.

tou edwsa xamomilaki h neraki pali to idio.

ton phra sto krebati mu,pali to idio.

apofasisa loipon kai kanw ta exeis

stis 10 pou xypnaei ton pairnw ligo agalitsa kia sto 5lepto koimatai

meta an xanaxupnisei pali ta idia

kata ths 12 ton thilazw kai ton pairnw sto krebati

otan koimhthei ton bazw sthn kunia

kai kata ths 3 pali xupnaei

pali ton thilazw h tu dinw neraki kai meta peripou 6 duskola koimatai alla den ton shkwnw.kathetai sto krebati kai meta xana koimatai ws tis 9 peripou

endiamesa mporei kai na thilasei

einai lathos olo ayto to pragma?

einai tragikh h katastash mu h shmbainei kai se alles?

dexomai apopseis anepifilakta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε zeteras , ζωηρος ο μικρουλης σου κ σενα ..Εγω δεν θηλασα οποτε σχετικη αποψη περι του θεματος δεν εχω ..ξερω ομως οτι η φορμουλα - δηλαδη αυτο που λεμε ξενο γαλα - ειναι πιο δυσκολοπεπτο σε σχεση με το μητρικο ..Ισως καποια απο τις κοπελιες που εχει περασει το θεμα θηλασμος κ ξυπνηματα να σε διαφωτισει σχετικα ..Εγω το μονο που μπορω να σου πω σαν γνωμη ειναι οτι καλυτερα να τον μαθεις να κοιμαται στο κρεβατι του και απο νωρις ..Καπου εγραφες οτι τον κοιμιζεις σε καροτσι ? Ας το καλυτερα γιατι ετσι μπερδευεται για το που ειναι ο χωρος του για υπνο..Αυτη την συμβουλη μας την ειχε δωσει η παλια μας παιδιατρος αλλα κ ο τωρινος μας .Οπως επισης να μην συνδεουν το γαλα με τον υπνο , οτι δηλαδη πρεπει να πιουν γαλα για να κοιμηθουν ..

Ισως να ενοχλειται απο κατι , ισως αυτο που λες με τα παπουτσακια να τον επιρεαζουν ακομα κ αν του τα εβγαλες για καποιες μερες ..Οι μεγαλες μου κορες ειχαν προβλημα με τα ισχυα τους κ τους φορουσα αυτες τις χοντρες πανες εξωτερικα 24 ωρες το εικοσιτετραωρο μεχρι που εγιναν οχτω μηνων .Αυτο τους δημιουργουσε ενα σωρο προβληματα κ στον υπνο ηταν το χειροτερο τους γιατι δυσκολευοταν να γυρισουν , τις καταπιεζε κτλ..

Ισως ο μικρος σου κανει αυτο που τα περισσοτερα μωρα κανουν συμπεριλαμβανομενου κ του βλασταριου μου ..Ξερουν οτι με το παραμικρο ουα εχουν την μαμα στο ποδι ..Και πιστεψε με απο πολυ μικρα το αντιλαμβανονται ...Ισως με νομισετε για σκληρη ομως δεν εχω παρει κανενα απο τα παιδια μου στο κρεβατι μου ακολουθωντας την συμβουλη του παιδιατρου μας ..Οταν εχουν το παραμικρο πηγαινω στο δωματιο των κοριτσιων για παραδειγμα κ θα μεινω στο μονο κρεβατι που εχουμε εκει . Οπως κ στην Αριαδνη , θα την ηρεμισω στο κρεβατι της ομως δεν θα την σηκωσω ..Οι μεγαλες μου κορες κατα καιρους εχουν ιωσεις η κρυωματακια ακομα κ γαστρεντεριτιδα που ειχαν τις αλλαζα κ τις αφηνα στο κρεβατι μου με τον μπαμπα τους κ οταν επεστρεφα μετα το σχετικο καθαρισμα μου ελεγαν οτι ηθελαν να κοιμηθουν στο κρεβατι τους ..Με ηθελαν ομως να κοιμηθω διπλα να με βλεπουν .. Δεν σου λεω προς θεου να ακολουθησεις αυτο , σου λεω μοναχα την γνωμη μου κ το τι εκανα εγω κατοπιν συμβουλης παιδιατρου ..Μ'ολη μου την καλη διαθεση , ετσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw mathei apo nwris na dexomai gnwmes tritwn eidika otan tis zhtaw

opote kanena problhma

h enstash mu se ola osa eipes einai h agnoia mu

prwto mu paidaki,akoma den exw paei gia duleia(1 flebarh tha paw) kai eimai olh mera me to mwro spiti.

einai stigmes pou niwthw super mama kai alles apotyximenh

omws dne mporw eilikrina na to afhsw na klaiei.me tus gypsus logw raiboipopodias exei rixei polu klama apo 4 hmerwn pou dne to adexw.

xerw isws ayto na ftaiei,na niwthei oti tremw me to a pou kanei kai na me trexei.omws dne borw na tou kanw ghmnasia.

thilasame meta apo prospatheia 1 mhna me thn bohtheia tu forum kai gai thn akribeia ths PEBII kai den thelw na tu sterw ayth thn epafh.

me oloklhrwnei

ton koitazw na thilazei kai xanetai o kosmos olos gyrw mu

eimaste mono i duo mas

en tw metaxy sas diabazw oles na milate gia megalutera paidakia kai exw thn anasfaleia mhpws to diko mu einai polu mikro gia peiramata kai kapritsia dika mu pros thn aypnia tu

oso gia to krebati mas tha su elega oti exeis dikio apla kai pou ton pernw sto krebati dne blepw diafora

na koimotan olh nyxta tha elega thelei emena mia epafh

omws to idio

me thn idia syxnothta xypnaei sthn kunia me thn idia kai sto krebati mas

h diafora einai oti den ourliazei an den ton parw agalitsa giati me niwthei ekei

apla griniazei ligo,psaxnei gai to sththos kai otan to exei meta apo 2 lepta koimatai pali hremo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι αργα το βραδυ,η μικρη επεσε για νανι 10ηωρα κ εχει ηδη ξυπνησει με κλαματα 4 φορες..το βραδυ προβλεπεται παλι πολυ δυσκολο...

ελπιζω εσεις οι υπολοιπες να κοιμηθειτε καλυτερα απο μας...

ζετερας εφοσον δεν βλεπεις διαφορα αναμεσα στην κουνια κ στο κρεβατι του οσον αφορα στα ξυπνηματα θα σου ελεγα να κανεις κουραγιο κ να τον εχεις στην κουνια κ να σηκωνεσαι καθε φορα,γτ αν μαθει κ στο κρεβατι σου μετα θα εχεις κ αυτο το θεμα να αντιμετωπισεις..

οσον αφορα στον θηλασμο..πιθανοτατα εχει μαθει να πινει γαλα για να ξανακοιμηθει η απλα θελει τι στηθος για πιπιλα..οπως διαβαζεις,κ τα δικα μας που ειναι μεγαλυτερα κ πινουν ξενο κ παλι ξυπνανε,

αρα δεν φταιει οτι θηλαζεις αποκλειστικα..η κατι το ενοχλει κ ξυπναει η απλα θελει να ειναι μαζι σου..

παντως αν καταλαβαιναμε γτ ξυπνανε θα μπορουσαμε ισως να λυσουμε το προβλημα μας..

θα κανεις υπομονη γτ θα το κοψει μεγαλωνοντας σε καποια φαση..μακαρι συντομα..

τελος προγραμμα δεν υπαρχει περιπτωση να εχετε ακομα..εμεις μολις πω οτι μπηκαμε σε προγραμμα κατι γινεται κ ολα αλλαζουν...

ειναι δυσκολη υποθεση τα παιδια.....

μου το ελεγε η μαμα μου κ δεν το καταλαβαινα...

ελπιζω να κοιμηθεις γρηγορα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...