Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

χαχαχαχα πρεπει να μας δινουν εκπτωση οι καφεδες με τετοια καταναλωση που κανουμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kalypso να σου ζησει το ζουζουνακι σου χρονια του πολλα!!! :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!

πολυ καλη μερα σημερα....χθες το βραδυ εκτος απο τις 1 που σηκωθηκε γιατι εκανε εμετο(την αλοιφη για την στοματιτιδα) κοιμηθηκε σερι το πουλακι μου :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

αντε μακαρι να συνεχιστει και στα δικα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ..

εμεις χτες βραδυ εγερτηριο ανα μια ωρα ..Εχουμε παλι νοτια στα μερη μας και την επιρεαζει , βαλτε κ το οτι το δευτερο δοντακι οπου να ναι θα σκασει τα εχουμε δει λιγακι σκουρα ..

μπεμπουλης , μπραβο σας , ισως αλλαξει η κατασταση που ξερεις , ισως του αρεσε το σερι υπνος κ το συνεχισει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω θεουλη μου τι μερα κ η σημερινη ..

νιωθω οτι απ΄τον πολυ καφε εχω τοση υπερνταση ..Η μπουλουκα ηταν κυριολεκτικα ολη νυχτα κ ολη μερα στο ποδι ..Εχει κοιμηθει μοναχα ενα μισαωρο ολη μερα κ αυτο ηταν ολο ..Τις εβαλα κ τις τρεις νωριτερα για υπνο γιατι ειχαμε γκρινια πολυ , βλεπετε αυπνες οι μεγαλες απο κοντα κ η Αριαδνη ηρθε κ εδεσε το γλυκο ..Στην μικρη εδωσα ντεπονακι γιατι φαινοταν πολυ ανησυχη , εντονος εκνευρισμος κ κοντευε να φαει τα χερια της ..Μαλλον τελικα το αλλο δοντακι ειναι κοντα ..Ας ελπισουμε οτι ειναι απ'αυτο..

Μπεμπουλης ευχομαι ο Σπυρακος να κανει απο δω κ μπρος ησυχους υπνους ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα

ο σπυρακος μας εκανε την χαρη για εναν σερι υπνο αλλα μονο για μια φορα :(:(:(:( χθες βραδυ το παρτυ αρχισε στις 3:30!!!!

και τελειωσε στις 4:50!!!

ευα εσυ ειχες σουπερ παρτυ ε????

τι θα κανουμε με αυτα τα παιδια δεν ξερω

τα πρωινα ειμαι σαν ζομπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσια!!!κ ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας!!!

το ζουζουνι μου εγινε ενος,δεν μπορω να το πιστεψω!!!!

μια χαρα περασαμε στο παρτυ κ παρολο που δεν ειχα καλεσει πολλα ατομα,ειδικα παιδιακια,γτ αυτες τις μερες κυκλοφορουν πολλες ιωσεις,την αρπαξαμε οικογενειακως...

μακαρι να μην ειναι κατι σοβαρο...

μαμα ευα διαβαζω οτι η ταλαιπωρια συνεχιζεται..υπομονη κοριτσι μου,τι αλλο μπορεις να κανεις εκτος απο το να κλεισεις χορηγο τον νες καφε....

εμεις εχουμε αρχισει κ κοιμομαστε σχετικα καλα...για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso, περαστικουλια σας ! Η εποχη αυτη ειναι τιγκα στις ιωσεις παρολα αυτα ελπιζω να αναρρωσετε συντομα ..Περασατε ωραια στο παρτυ σας΄? Οσον αφορα την μπεμπα μου , ναι το παρτυ συνεχιζεται καθε βραδυ ..Ιδιαιτερα τωρα που ειναι στην διαδικασια των δοντιων τρομαζω οταν βραδιαζει ..Κατα τα αλλα ολη μερα ειναι ντουρασελ θεε μου πως αντεχει ..

παντως αυτο το σκ ειλικρινα ενιωσα οτι οι δυναμεις μου τελειωνουν..Βαλε το προχτεσυνο ολονυχτιο παρτυ , βαλε το παρτυ γενεθλιων των κοριτσιων χτες βραδυ ημουν ενα ορθιο πτωμα ... :crazy::crazy:

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ , υπομονη ..υπομονη ..αυτο λεω κ γω ..μεχρι τοτε ειπαμε καφε κ οπου αντεξουμε ..

Οσο για το ζομπι που λες , εχω περασει σ'αλλο επιπεδο πλεον ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μου να χαιρεσαι κ εσυ τα κοριτσακια σου!!!σιγουρα ηταν μια επιπλεον κουραση για σενα το σαβ/κο, προσπαθησε εστω λιγο το μεσημερι να πεσεις για κανα γρηγορο υπνακο στον καναπε..εστω 10 λεπτα!!!

εχει τυχει να ειμαστε ξαπλα στον καναπε με τον αντρα μου με τη μικρη να παιζει μπροστα μας κ από τη κουραση να μας παρει ο υπνος 2-3 λεπτα αλλα ακομα κ αυτο καλο ηταν...

αυτα τα δοντια πραγματικα ειναι τρομερη ενοχληση για τα μωρα...πρεπει να υποφερουν πολυ..εγω αυτο σκεφτομαι οποτε εχουμε δοντι στον οριζοντα κ κανω υπομονη!!!

μπεμπακο τι να πω...αν ειναι να συνεχιζουν να ξυπνανε τα μωρα μας στην ηλικια του σπυρου σου....την κατσαμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα να σε ρωτησω κατι ασχετο μιας κ εχεις τοσα παιδια κ εισαι πιο εμπειρη απο μας...υπαρχει τροπος να προλαβω μια ιωση απο το να ξεσπασει??πχ κατι για το λαιμο η για την καταρροη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν υπαρχει κατι που βοηθαει να προλαβεις μια ιωση ..Ισως μπορεις να βαλεις ορο στην μυτη ετσι ωστε να κρατιεται καθαρη και να αποφευγεις το βουλωμα ..Και λιγακι χαμομηλακι για τον λαιμο ..Δεν ξερω αν σας εχει επιτρεψει ο παιδιατρος να τρωτε μελι αλλα μια κουταλια στο χαμομηλακι βοηθαει για να μαλακωνει το λαιμουδακι ..Παντως αν ειναι να την περασεις την ιωση δεν την γλιτωνεις ..Απλα προσπαθησε να μην πολυφερνεις το μικρο σου σε κλειστους χωρους , σε χωρους με πολλα παιδακια γιατι καποιο απ'αυτα ολο κ καμια ιωσουλα θα εχει κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)

ορο βαζουμε..αλλα μελι ακομα δε μας αφηνει...κ θα ηταν βαλσαμο!!!!!!

ασε,οσο κ να τα προστατευεις δεν το γλιτωνεις το κακο καμια φορα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι οπως το λες ειναι ..οταν ερχεται η ιωση δυστηχως το υπομενουμε ..Βαζε ορο αρκετες φορες την ημερα βοηθαει απιστευτα κ ας φαινεται λιγακι βαρβαρο..Ιδιαιτερα λιγακι πριν το φαγητο , θα το βοηθησει να φαει λιγο πιο ευκολα .Δεν ξερω αν εχεις συσκευη ρινικης αποφραξης το επονομαζομενο ρουφιχτιρι μυξας , το οποιο επισης βοηθαει πολυ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!τι την ηθελα την ευχη χτες...4 φορες ξυπνησαμε!!!μετα απο πολυ καιρο που τουλαχιστον ξυπναγε μια φορα..ποιος ξερει τι την ενοχλουσε παλι..παντως το καλο ειναι οτι μυξες δεν ειχε καθολου το πρωι..ισως τη σκαπουλαραμε!!!

τωρα της εχω δωσει μια τσατσαρα κ χτενιζει την κουκλα της!!!!

ελπιζω εσεις να κοιμηθηκατε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!τι την ηθελα την ευχη χτες...4 φορες ξυπνησαμε!!!μετα απο πολυ καιρο που τουλαχιστον ξυπναγε μια φορα..ποιος ξερει τι την ενοχλουσε παλι..

βαλε μια απ'τα ιδια και απο μας ..τι να πω πλεον .. [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxxxxxxxxxxx

kai emeis mia apo ta idia.extes eixame resital ayonias

komhthike 1.20 kai xypnise 3 mexri 4 as poume thulaze kai meta xypnise 6

enoeitai oti meta den xana koimhthikame

alla gia oses endiafereste den nomizw oti ta ageloudakia mas peinane

to diko mu tulaxiston

giati otan tu edwsa mpoukalaki pou ebgala me to thilastro san na eixa balei mesa 3 koutalies frape adedrase

ti na pw....

den blepw na allazun ta pragmata

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα δεν πεινάνε..........απλά έχουν συνηθίσει έτσι........να ξυπνάνε για γάλα.............

Εγώ δεν τον τάιζα που ξυπνούσε στις 3 κάθε βράδυ........ξυπνητήρι όμως στις 3 ήταν όρθιος!!!!!!!!!!!

Τον καθυστερούσα αποκοιμιόταν του έδινα πιπίλα που δεν πιάνει ποτέ και έτρωγε πιο αργά..........Ψες κοιμήθηκε από τις 11 μέχρι τις 4 τον τάισα και ξανά μέχρι τις 8.............Ο παιδίστρος μας είπε ότι δεν πεινάει γιατί βάζει βάρος και με το παραπάνω και να μην τον ταίζω για τουλάχιστον 6 ώρες το βράδυ...........προσπαθώ...........ελπίζω να τελιώσει σύντομα αυτό..........

Όσες θέλουμε να κοιμηθούμε πρέπει να τα αφήσουμε χωρίς γάλα............μετά είναι και στο κάθε μωρό........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες !

την βγαλαμε κ αυτη την μερα αντε να δουμε πως θα βγαλουμε την νυχτα ..

marinah κ zeteras , εγω ξερω οτι σιγουρα δεν πειναει , δεν ξυπναει γι'αυτο , εγω εβαλα μονη μου τα χερακια μου κ εβγαλα τα ματακια μου τελειως γιατι ηθελα ντε κ καλα να της μαθω την πιπιλα ενω αυτη δεν την ηθελε .Απο τοτε παθαμε το μεγαλο πατατρακ ..Τωρα οποτε γυρναει πλευρο - γυρναει σαν την σβουρα στον υπνο της - κ της πεσει η πιπιλα ξυπναει και κλαιει..Της την βαζω κ μεχρι να βολευτει παλι κλαψουριζει της πεφτει , την ξαναβαζω ε καποια στιγμη ησυχαζει..Αυτο βεβαια μπορει να γινει απειρες φορες κατα την διαρκεια της νυχτας ..Πολλες εμπειρες μαμαδες μ'εχουν κατα καιρους συμβουλεψει να την αφησω να κλαψει .Δεν μπορω να το κανω για δυο λογους , πρωτον γιατι νομιζω οτι ειναι μικρουλα κ δεν θελω να εχει το αισθημα της εγκαταλειψης κ δευτερον φοβαμαι μην μου ξυπνησει τις αλλες δυο και εχουμε τρελα γλεντια μετα ..

Τι θα κανω δεν ξερω , σκεφτομουν οτι κανονικα θα επρεπε να την εχω αποχωριστει απο το δωματιο μου , ειναι ηδη οκτω μηνων κ κατι ομως ειναι αδυνατον να σκεφτω το ενδεχομενο αυτο με τις συνθηκες του βραδυνου της υπνου..Εχουμε ενα παιδικο δωματιο κ το να την μεταφερω στις διδυμες πραγματικα θα ηταν καταστροφη αν τις ξυπνουσε ανα τακτα χρονικα διαστηματα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λεει ο τιτλος???? καταρεω???

εγω κατερευσα!!!!

παει δεν την παλευω αλλο....η ωρα τωρα ειναι 5:15 και εχουμε σηκωθει απο τις 4:30(καθε μερα ιδια ωρα)

ουτε ξυπνητηρι να του εβαζες

τον αφησα να κλαψει...ναι ναι το εκανα,λεω στον εαυτο μου οχι δεν θα πας μεσα αστον να καταλαβει να κοιμηθει μονος του......μπααααα παταγωδης αποτυχια!!!

δεν ξερω τι αλλο να κανω πια

παει και ο αντρας μου αλλα σε εκεινον κλαιει πιο πολυ,γιατι θελει εμενα!!!!!!!!

νευριασα τοσο προχθες που του εδωσα 2 στον ποπο και....κοιμηθηκε :shock::shock::shock: δηλαδη αυτο θα γινεται καθε βραδυ?? αν ειναι δυνατον!!!!!!

χθες ειχε σηκωθει στις 4,ξανακοιμηθηκε ηπιε γαλα στις 6 ξανακοιμηθηκε και σηκωθηκε στις 7:30!!!

το μεσημερι τον βαζω για υπνο στις 2-2:30 κοιμαται...ξυπναει στις 3:30 :o:o

τον ξανακοιμηζω και τελικα ξυπνησε στις 5 παρα

μετα απο ενα τετοιο προγραμμα πως μπορει και ξυπναει ακομη την νυχτα?????????? ε?????????????

και ενοειται οτι οοοοολο το απογευμα παιζει ασταματητα

μα δεν κουραζεται ποτε του???????????

δεν μπορω να πω αλλο υπομονη γιατι μου τελειωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'ότι βλέπω δεν είμαι η μόνη τελικά! Δεν μπορώ να καταλάβω καφεϊνη έχει το γάλα του και κοιμάται τόσο λίγο; :lol: Από τότε περίπου που ξεκίνησα δουλειά αυτό γίνεται συνέχεια. Το καλοκαίρι που ήταν πιο μικρός κοιμόταν πιο στρωμένα. Αντί να στρώσει το πρόγραμμά του όσο πάει και χειροτερεύει! :?

Χθες βράδυ κοιμήθηκε 9:30 και ξύπνησε 10:20. Δεν ήθελε να φάει, τον ξαναπήρε ο ύπνος και ξύπνησε 00:45, θηλάζει κοιμάται λίγο και 1:20 ξαναξυπνάει! Πάει 2:00 σχεδόν να τον κοιμήσω και στις 3:30 ξαναξυπνάει. Του φτιάχνω έτοιμο γάλα, πίνει 100ml, θηλάζει και λίγο αλλά πού να κοιμηθεί, με το που τον άφηνα στην κούνια ξυπνούσε. Πήγε η ώρα 5 παρά να ηρεμήσει. Μέχρι τώρα κοιμάται. Εγώ στις 6 εννοείται ξύπνησα για δουλειά. :shock:

Τον θηλάζω μέχρι τώρα αποκλειστικά. Η παιδίατρος μου είπε ότι μάλλον πεινάει για να ξυπνάει τόσο συχνά. Γι'αυτό δοκίμασα να του δώσω έτοιμο μέσα στη νύχτα, αν και δεν το πολυθέλω. Αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμη θα αντέξω αυτό το πρόγραμμα. Πάντως και το μεσημέρι τα ίδια κάνει και κατά τη διάρκεια της ημέρας κοιμάται ελάχιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...