Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ EXPRESS ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο 17 - Η γαλήνη!!!!!


Recommended Posts

Αντε τέλεια Χρύσα μου....Ο Χριστόφορος παει σχολείο....

Κι εγώ θέλω να ξεκινήσει η Ιωάννα μου έστω και για 3 ώρες την ημέρα, αλλά ο Γιώργος μου δε θέλει με τίποτα..Είναι ανένδοτος!!!!!! :dry::dry::dry::dry:

Το νινί ελπίζω να είναι καλά..Οι αναγούλες συνεχίζουν, πότε μέτρια πότε έντονα και έχω 2 μέρες που όταν κάνω καμία απότομη κίνηση ή έστω φταρνίζομαι με πιάνει ένας απίστευτος πόνος χαμηλά...Σαν να με σφάζεις... :unsure::unsure::unsure: Ρε κορίτσια έχω ξεχάσει πώς είναι να είσαι έγκυος...Δε θυμάμαι τίποτα..Λες και δεν ήμουν ποτέ... :blush::blush::blink::blink::blink:

Αύριο έχω γιατρό...Θα πάμε το απόγευμα να ακούσουμε καρδούλα και να μου πει και πόσο ακριβώς είμαι...Άντε γιατί δεν ξέρω ακόμα πότε θα γεννήσω, αλλά λογικά γύρω στις 20 Απρίλη...

Αργυρούλα μου τι κάνεις;;;;;Τι κάνουν τα ζουζούνια σου;;;;

Α, κορίτσια δε σας είπα....Στις 8 η ώρα παντρεύονται η νονά και ο νονός της μικρής μας..Και φυσικά το αστέρι μου θα είναι παρανυφάκι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Χρύσα δε θα το έλεγα ότι ξεκουραστήκα ιδιαίτερα...Εγώ ήμουν μονίμως με αναγούλες, λίγες οι μέρες, μεγάλο το ταξίδι και ως επί των πλείστων έτρεχε ο Γιώργος..Τον λυπήθηκα μωρέ...Είναι τόσο καλός ο γλυκούλης μου.... :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλησπερα!!! τι μου κανετε??

χρυσα περαστικα!! αχ πολυ θα ηθελα μια κομματα τσιζκεικ, πραγματικα!!! εγω εκανα πανακοτα σημερα και την τσακισε ο μικρος.

εγω κανω τσιζκεικ οταν εχει φρεσκες φραουλες, γιατι μαρεσει με φραουλες. παιρνεις ενα μπολακι με πλυμενες φραουλες, ριχνεις μπολικη ζαχαρη απο πανω, το αφηνεις ενα βραδυ στο ψυγειο και το ριχνεις απο πανω.. κοριτσια γινεται θεικο!!! δοκιμαστε το οταν εχετε την ευκαιρια!!

αχ γωγω κ μενα μου λειπετε ηδη.... μπορει να κατεβουμε μεσα στο νοεμβρη που θα παρει αδεια ο τολης.. αν μπορεσω να παρω κ εγω 2-3 μερες αδεια..

καλα να περασετε στο γαμο!! περιμενουμε πως και πως φωτο απο την κουκλαρα τη νυφη μου!!!

ο τολης στεναχωρεθηκε που δε σας ειδε οσο ηθελε.. χαχαχα ειχε πολυ πλακα! χεστηκε απο τη χαρα του που εχει το τηλ του γιωργου!!!!

γωγουλα ευχομαι ολα ναειναι τελεια αυριο στο γιατρο!!περιμενω νεα!!`μια χαρα θα ειναι το νινι, μην ανησυχεις καθολου!!!

παντως κοριτσια ο συμπεθερος ειναι φοβερος μπαμπας!!! μιλαμε οτι ειναι απιστευτος και σαν ανθρωπος αλλα τις γυναικες του τις εχει σαν τα ματια του!!! μπραβο ρε γωγω εισαι πολυ τυχερη!!!

κ τα καμαρια μας ηταν πολυ καλα σε γενικες γραμμες, ενα βραδυ ομως μας τεντωσαν.....

αντε εμπρος για το γιο... εγω βαζω μπρος για κορη!!!!!!!

τα φιλια μου σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

πρωινη πρωινη σημερα και μονη στο νεο μαμυ χαχαχα

σημερα εχουμε παιδιατρο και φυσιοθεραπεια(μετα απο ενα μηνα εκτος λογω διακοπων)

φιλακια πολλα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

εμείς έχουμε κρύο μπρρρρρ 6 βαθμούς δείχνει το θερμόμετρο έξω!!! :S

πίνω καφεδάκι και μετά ξυπνώ τα παιδιά για το σχολείο......

καλημέρα Αναστασία......και εμείς πάμε παιδίατρο σήμερα για το εμβόλιο του Λουκά (μόνο να το θυμηθώ!!! :S )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Το ΣΚ ήταν λίγο δραματικό :( πάθαμε ατύχημα στο δρόμο όταν πηγαίναμε και ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά, ευτυχώς βέβαια δεν χτύπησε κανένας.

Γωγώ καλώς ήρθες περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό :)

Αναστασία ελπίζω να είναι όλα καλά με τον Σπύρο

Γιώτα περαστικά

Τα φιλιά μου σε όλο το τρενάκι :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

natasoula αφού δεν χτύπησε κανείς όλα καλά μην το σκέφτεσια καθόλου :)

Εγώ στη δουλεία, η Ιωάννα μου κανονικά σχολείο (τρελένεται να πηγαίνει :laugh: ) και το Φαιδρούλι στη μαμά μου.

Μέσα στο ΣΚ είδαμε ένα σπίτι που μας κάνει (περίπου) κα σήμερα θα συναντηθούμε να συζητήσουμε με τον κατασκευαστή.

Θα δούμε τι θα γίνει

Όλες έχετε παιδίατρο σήμερα??? :S:S

Φιλάκιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι καλα που δεν παθατε τιποτα!!!!!

μολις ξυπνησε ο σπυρος παω να τον ντυσω να φευγουμε σιγα σιγα....

ρε κοριτσια δεν μπορω να ξυπνησω τον τελευταιο καιρο ολο νυσταζωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μονο καλη δεν ειναι μετα απο μια τοσο δυσκολη νυχτα

Νατασουλα πωπω..τι κακο ειναι αυτο που σας βρικε...ευτυχως οντως δεν χτιπησε κανεισ...

Μπεμπου καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα γιατί η νύχτα ήταν τόσο δύσκολη? σε παίδεψε ο Χριστοφοράκος σου?

Καλημέρα Νατασσούλα, φαντάζομαι σοκ!!! τα παιδιά είναι καλά? ελπίζω το σοκ να μην ήταν μεγάλο, ευτυχώς όλα καλά...... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Artz ημουν στα ορια του παραλογου..

Δεν αντεχω αλλο...με ξενυχταει οταν ειναι καλα...με διαλυει οταν ειναι αρρωστος...

Εχτες το απογευμα ειχα μια φιλη μου και σε καποια στιγμη ο Οδυσσεας κατεβηκε να την παει σπιτι..ε επο εκεινη τη στιγμη ξεκινησ εμια γκρινια ανευ προηγουμενου, τον πηρα πανω τον θηλασα κοιμηθηκε, ωρα 8 το βραδυ, μετα 10 λεπτα ξυπνησε τον ξαναπηρα αγκαλια τον ξαναθηλασα...γκρινιαζε ενω ειχε κλειστα ματια και κλαψουρισε..ε λεω απο τον βηχα θα ειναι ζωριζετε, τον κρατησα αγκαλα μιεχρι να ερθει ο αντρας μου γιατι δεν μπορω να τον κανω μπανιο και να του βαλω ορο στη μυτι ενω ουρλιαζει.

Κατα τις 9 ηρθε ο καλος μου και τον καναμε μπανιο μισοκιμησμενο του καθαρισαμε τη μυτη, του εδοσα γαλα- δεν το επινε- ε μετα απο κλαψουρισματα και ουρλιαχτα ως εκ θαυματος αναζωογονηθηκε εγινε ηρεμος, γλυκουλης, χαμογελαστος και ηθελε παιχνιδακια και χαδια, αρχισε να κανει τουμπες στο κρεβατι και να χαιδευετει κλπ...του διαβασε ο αντρας μου 3 φορες τα τρια γουρουνακια και κοιμηθηκε...

εγω σηδερωσα μεχρι τισ 11...ξυπνησε στις 1...και αυτο ητενα..

ολο το υπολοιπο βραδυ απλα δεν κοιμηθηκε...

δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε τιποτα, ηθελε να τον κραταω σε ημικαθηστη σταση αγκαλια και εκει κοιμοταν, με το που τον εβαζα στο κρεβατι αρχιζε κλαμα γκρινια κλαψουρισμα..

δεν αντεχα...σε καποια φαση αρχισα να του φωναζω ( κοιμησου κανε νανι σε εντονο υφος κλπ)γιατι πηγε 4...και εγω ημουν με τα νευρα κουρελια...ειχα και τον Οδυσσεα να με πρηζει μη του φωναζεις κλπ..

Σημερα δεν ξερω ποσο θα αποδοσω στην δουλεια..γιατι δεν εχω συγκεντρωθει ακομα!!!!

Εντωμεταξυ σημερα πρεπει να εινα η πρωτη μερα της Σαυρογιωτασ στην καινουρια της θεση!!!

Σαυρα καλη σταδιοδρομοα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα να σου δώσω μία συμβουλή? μην τον θηλάζεις επειδή κλαίει!!! τον θήλασες για το βραδυνό του γεύμα, ωραία, αλλά τον 2ο θηλασμό τι τον ήθελες? και το λέω αυτό βέβαια γιατί θέλεις να αποθηλάσεις......επίσης γιατί του κάνατε μπάνιο του παιδιού αφού κοιμόταν?

μια φορά το κάναμε αυτό στον γιο μου όταν ήταν μικρός (και είχε κάνει κακά του) και το παιδί δεν μπορούσε να ηρεμήσει μετά!!!

η κόρη μου έκανε σαν τον δικό σου πολλές νύχτες, το θυμάμαι και πραγματικά σε καταλαβαίνω είναι πολύ δύσκολο ειδικά όταν έχεις να πας δουλειά την άλλη μέρα!!!!

εγώ όταν το κάνει αυτό την αφήνω να ξεσπάσει, μετά σταματά και έρχεται στην αγκαλιά μου!!!.....χθες π.χ. ξύπνησε από τον μεσημεριανό της ύπνο με κλάματα, πήγα να την πάρω αγκαλιά και δεν ήθελε, της είπα να την κατεβάσω κάτω και πάλι δεν ήθελε, έκλαιγε διαρκώς....την άφησα στην κούνια της, έκλαιγε....είπα στον άντρα μου να την πάρει και με δυσκολία την κατέβασε κάτω και εκείνη ξανα ανέβηκε πάνω!!!! :ohmy:

μετά πήγε ο άντρας μου πάλι πάνω και με δυσκολία, παίζοντας μαζί της την ηρέμησε!!!! μας το κάνει καμμιά φορά και δεν ξέρουμε ΤΙ να κάνουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τι κανετε?

Νατασουλα ευτυχως που δεν χτυπησε κανεις!

Χρυσα μηπως πονουσε το γλυκουλι μου?

εγω οταν την εβλεπα να ατλαιπωρειται τοσο πολυ εδινα ντεπονακι!

Argi 6 βαθμους??????

εδω δροσισε αρκετα!

πονα ο λαιμος μου και το αυτι μου!

πονω παρα πολυ!

σε λιγο δεν θα βγαινει η φωνη μου!

σημερα παλι απογευμα!

στη δουλεια ολυ κουραση και υποτροπες!!!!!!!!!!

τουλαχιστον θα κοιμηθω στο κρεβατακι μου το βραδυ!!!!!!!!!!!

η Μαρια-Ιωαννα κοιμηθηκε χωρις πανα και το βραδυ....και δεν εκανε τσισα πανω της!

ειναι πολυ χαρουμενη....

τωρα αδειαζει ενα πακετο μωρομαντηλα και καθαριζει το πατωμα....μηπως μου στελενει καποιο μηνυμα?

Αφροδιτη μου εφυγες???????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi edw eimai alla den mporw na mpo sthn selida mas san melos .....kolaei se authn ....

aurio feugw to mesimeri .

xrusa mou kai egw tha sou protina na ton afiseis na ksespasei .

polles fores exoun mia entash pou den ta afinei na hremisoun kai to xriazonte .....ales fores prepei na mhn upokiptoume se oti tou fanei tou lolostefani (milaw gia tis dikies mas hlikies pou exoun arxisei na klene me neura kai thimo ) kai na ksespane na tous figei o thimos pou exoun kai na hremisoun .na eisai ekei kai na tou les "einai bradu prepei na kanoume nani ,ksaplose kai kane nani" tha to piasei to noima an kratiseis xaraktira .oi mpampades einai ligo problima giati den antexoun na klasoun ligo ta mikra .... :dry:

natasoula eutixos den pathate tipota ....ola ta upolipa ginonte .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα Βίκυ καθάρισε και εσύ το πάτωμα!!! :laugh: :laugh: :laugh:

μπράβο σας για την νυχτερινή πάνα!!!

Χρύσα όντως μπορεί ο Τζεφ, επειδή βγάζει ακόμη δοντάκια, να έχει κάποιες ενοχλήσεις και να πονά....υπομονή χρειάζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας!!!!!

Πω πω Νατασουλα τι παθατε καλε;;; :( Ευτυχως δε χτυπησε κανείς.

Ολο το Σκ δεν προλαβα να μπω καθολου.Περασαμε πολυ καλα.Εχει φτιαξει και ο καιρος και αρχισαμε βολτουλες.

Πρεπει να ξαναβαλουμε τα αβαταρ μας ε;;;

Σας φιλω ολες.Παω να απλωσω ρουχα και να κανω κανα μπανιο οσο ο μικρος ειναι κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα εγραφα κ με πεταξε :angry::angry:

τι κανετε?

η νατασα (lovie)

μας διαβαζει αλλα δε μπορει ουτε να κανει νεο λογαριασμο ουτε να μπει με τον δικο της..δε ξερει γιατι :dry:

σες υπομονη ρε πουλακι μου..θα στρωσει εμ τον ποαιδικο..θα δεις

νατασουλα παλι δε χτυπησατε :(:(

τι σοκ παθατε :(:(

σας φιλω οοοολες :kiss::kiss:

σαυρα ξεκινησες δουλεια???????

πως τα πηγες?

ακομα πυρετο εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολισ επιστρεψαμε απο παιδιατρο...θα με απολυσουν στο τελοσ απο την δουλεια μου.

Ηπια βρογχιολιτιδα...θα παρουμε αερολιν..αντιβιωση δε μας δινει πριν περασουν 10 μερες απο το εμβολιο.

Εχουν σκασει 2 δοντια...και ετοιμαζοντα αλλα 2..επισης μεσα σε 1 ευδομαδα παθαμε στοματιδιδα..εμ βεβεια..με τοσες αηδιες που βαζει στο στομα του..

ποσο πια να αντεξω η ερμη μανα να καθαριζω και να απλυμαινω...

Παιρια βαρεθηκα..κουραστικα..παραιτουμε απο συζηγος και μητερα.

Ολη μερα συμαζευω καθαριζω πλενω για να ειανι το σπιτι συμαζεμενο ασφαλες για το παιδι και καθαρο..ποσο πια..

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααααα...Πρώτη μέρα στη δουλειά μετά από 23 ημέρες...Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα...

Στις 7 έχω γιατρό να δω το σποράκι...

Συμπεθέρα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τον αντρούλη μου...Βασικά γι'αυτό τον ερωτεύτηκα...Είναι περιποιητικός, καλός, γλυκός, αλλά και άγριος όταν χρειάζεται...Άντρας!!! :blush::blush::blush:

Το παρανυφάκι μου ήταν κουκλί...Αλλά δεν ξέρω αν ο φωτογράφος την έβγαλε καμία φώτο...Μόνο την εκκλησία δεν γκρέμισε...... :silly: :silly: :blink::blink::blink: Η κουμπαρούλα μου ήταν κουκλάρα, το ίδιο και ο κουμπαρούλης μου...Συγκινήθηκα πολύ...Έκλαψα....Το ίδιο και η κουμοπαρούλα....

Νατασούλα μου ευτυχώς που δεν πάθατε τίποτα....

Κοριτσάκια μου τα φιλιά μου σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω τα νεα μας..

πηγα σημερα στο παιδικο..τον δημοσιο να τους πω οτι δε θα παω..

κ η γραμματεας σταναχωρεθηκε τοοοοσο πολυ που ολο ελεγε λυσεις μπας κ τα βολεψουμε

αλλα τελικα εκτος απο της

4 η ωρα που πρεπει να τον εχει παρει καποιος ειναι κ το οτι οταν αρρωσταινει θα με περνουν καπακι να πηγαινω να τον παιρνω..

ενω στο ιδιωτικο δε με περναν κατευθειαν

καταληξαμε στο οτι αφηνουμε ανοιχτη τη θεση(δε θα με διαγραψει)

για αν τον παω με το ενο ετος εκει οπου κ θα σταματησω τη δουλεια

να πω τη αληθεια χαρηκα γιατι λεω τουλαχιστον οταν γεννησω θα ειμαι τα πρωινα με ενα μωρο..

που κα παλι θα δω αν τον παω τελικα

τον πηγα σημερα στο καινουριο σταθμο κ σε λιγο παω να τον παρω..

θα παω το απογευμα να δω την αιθουσα του

λιγο στεναχωρεθηκα που τον αφησα :(:(:(:(

ρε κοριτσια λετε αν παει σε αυτο το σταθμο για 4 μηνες

κ στο αλλο μετα το νεο ετος να το χαζεψω το παιδι??

λετε να ζοριστει πολυ? :(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ηπια βρογχιολιτιδα...θα παρουμε αερολιν..αντιβιωση δε μας δινει πριν περασουν 10 μερες απο το εμβολιο.

Εχουν σκασει 2 δοντια...και ετοιμαζοντα αλλα 2..επισης μεσα σε 1 ευδομαδα παθαμε στοματιδιδα..εμ βεβεια..με τοσες αηδιες που βαζει στο στομα του..

ποσο πια να αντεξω η ερμη μανα να καθαριζω και να απλυμαινω...

Παιρια βαρεθηκα..κουραστικα..παραιτουμε απο συζηγος και μητερα.

Ολη μερα συμαζευω καθαριζω πλενω για να ειανι το σπιτι συμαζεμενο ασφαλες για το παιδι και καθαρο..ποσο πια..

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

απλά κάνε τα απαραίτητα, όσο πιο πολύ καθαρίζεις και απολυμαίνεις τόσο πιο ευαίσθητος γίνεται ο οργανισμός του!!!!.....έχει αποδειχθεί (το είχα διαβάσει πιο παλιά) ότι η λίγη σκόνη στο σπίτι κάνει καλό στο παιδί!!!

άρα για αυτό έκλαιγε επιδή έχει ενοχλήσεις από το δόντι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου περαστικά στο Χριστοφοράκο...Τι κρίμα μωρέ....Όλα να πάνε καλά και σύντομα να γίνει περδίκι....

Όσο για τις δουλειές χαλάρωσε λίγο...Εγώ έχω ξεφύγει από τη φάση της υστερίας...Η κόρη μου βάζει τα πάντα στο στόμα....Δεν μπορώ να ζω με το άγχος μήπως πάθει τίποτα.....Σταμάτα απολυμάνσεις...Το παιδί πρέπει να αναπτύξει αντισώματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου γρηγορη αναρωση ευχομαι!!!!Τουλαχιστον ξερεις που οφειλεται η γκρινια.Ρε συ στον παιδικο κόλλησε;;; Απο τώρα;;;; :ohmy:

Θουλι θα φαει μια φρικη με τοσες αλλαγες περιβαλλοντος αλλα και τι να κάνεις;;;

Γωγουλα ωραια φωτο.Περιμενουμε νεα απο το γιατρο.

Ρε συ γνωρισες τις σαλλονικιες και εμας που μενουμε κοντα μας σνομπαρεις;;; :P:P

Συμπεθερουλα φιλακια βρε!!!!!! :kiss::kiss::kiss: Που εισαι εσυ;;;

Αστερι η κορη σου μαθαινω!!!!Πες μας και εμας το μυστικο!!!!!

Αφροδιτακη μου καλα να περασεις στα τρικαλα!!!Μη μας ξεχασεις.

Ρε σεις μη τη λετε Σαυρα τη συνονοματη!!!!Αααααααα στην Αθηναϊκη αργκο σαυρες λενε τις ασχημες γκομενες. :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...