Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ EXPRESS ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο 17 - Η γαλήνη!!!!!


Recommended Posts

Βένι τον κιμά καλύτερα να τον κάνεις μόνη σου αν βρείς μηχανή γιατί στο κρεοπωλείο θα στο κάνουν στην ίδια μηχανή που αλέθουν και το μοσχαρίσιο.

Με αυτά που σου είπε δηλαδή η αλλεργιολόγος 4 φορές την μέρα κακά είναι πολλές?? Με άγχωσες τώρα και η Έλενα κάνει κάθε μέρα 4-5 φορές εκτός και αν είμαστε εκτός σπιτιού που κάνει λιγότερες :S

Χρύσα θα πιούμε οπωσδήποτε καφέ από βδομάδα ;)

Αναστασία τελικά δεν θα πάει παιδικό ο Σπύρος?

Η Γωγώ είναι ακομα Χαλκιδική ή έφυγε? την είδε καμιά σας??????

Παναγιώτα με ρώτησες χθες και για φωτο από τον γάμο, εγώ δεν έχω βγάλει ούτε μια γιατί η Έλενα ήταν συνεχώς στην αγκαλιά μου :angry: θα βρώ όμως από τους υπόλοιπους και θα σας βάλω :)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Ελπίζω να μην χαθούν και τα δικά μου φιλιά :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσαρες μου!!! τι μου κανετε??????

ειμαι σπιτι ο μικρος κοιμαται και κλεβω ιντερνετ απο τους διπλανους!!!

χρυσα ειδα τις φωτο που εβαλες στο φεις αλλα για καποιο λογο δε μπορω να σχολιασω.. ειναι μια και μια ολες!!!

4 φορες κακα ειναι πολλες??? αμαν αυτα τα παιδια ακομα και με το χεσιμο πρεπει να αγχωνομαστε... 4 ειναι πολλες η μια ειναι λιγη.... βενη εκτος απο αυτα που ειπαν τα κοριτσια δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο.. η καμια φετουλα με μαρμελαδα..

νατασσουλα τι κανετε? η γωγω μαλλον αυριο θα φυγει, εμεις τους ειδαμε και χτες και τη δευτερα και μπορει να κατεβω καμια βολτα σημερα μονη μου με τον μικρο.. το σκεφτομαι πολυ γιατι ποτε θα την ξαναδω??

εγω πηρα αποσπαση για δυτικη θεσσαλονικη αλλα ακομα δεν ξερω που.. η δυτικη θεσσαλονικη πιανει μεχρι και ασπροβαλτα. τωρα με τη δευτερη φαση εδωσαν σε πολλους. ηταν και μια κοπελα (φιλη φιλης) με τρια παιδια που δεν ειχε παρει στην πρωτη και πηρε τωρα, οπως και μια αλλη που ειναι οργανικα στη σαμο με δυο και ουτε αυτης της ειχαν δωσει πριν. παλι καλα που τις πηραν τωρα. που να τρεχεις με δυο και τρια παιδια στην αλλη ακρη..

ο αναστασακος εχει παθει μια ψυχωση με το πεπονι και τη ντοματα. τρωει ενα ολοκληρο πεπονι στην καθισια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ!!!

Λενακι φιλακια πολλα

Παναγιωτα καποια αναμεικτα δεν εχουν καλαμποκι, αμα εχουν μη βαλετε εξτρα..αμα δεν εχουν βαλτε

Αναστασια μια χαρα...τελικα τα παει πολυ καλα ο Σπυροσ..και θα τα παει ακομα καλυτερα.

Βενη εγω του εφτιαξα και μικρα ψωμακια ειτε αλμυρα ειτε γλυκα με φρουτα

Αυτιο ο καλος μου θα πει για δουλεια στην Εδεσσα..θα του πω να μου φερει καμια 10αρια κιλα ροδακινα να κανω μαρμελαδα του μικρου σπιτικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

Με αυτά που σου είπε δηλαδή η αλλεργιολόγος 4 φορές την μέρα κακά είναι πολλές?? Με άγχωσες τώρα και η Έλενα κάνει κάθε μέρα 4-5 φορές εκτός και αν είμαστε εκτός σπιτιού που κάνει λιγότερες :S

Και ο δικος μου τα ιδια(4 με 5 φορες) και δεν ειναι και πολυ ανεπτυγμενος.

Ουφ ρε γμτ. :S Την επομενη φορα θα πω στην παιδ. να μου γραψει καμια εξεταση για αλεργια.

Λενακι φιλια στη συμπεθερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα και τα εχασα... :angry:

εν συντομια

παναγιωτα δεν κανει κατσικισιο γαλα ή γιαουρτι ή κασερι αλλα επιτρεπεται το κρεας :blink:

ετσι μου ειπε..οποτε...τζιφος!

ευχαριστω για τις συνταγες!!!θα κανω των λαχανικων να δω. :kiss:

ρε συ λενα δυτικη θεσσαλονικη η ασπροβαλτα??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ευχομαι να εισαι πιο κοντα! :kiss:

νατασσα η γιατρος ειπε πως οι τοσες φορες κακα δειχνουν δυσαποροφηση των συστατικων για αυτο και δεν εβαζε.. :blink: τι να πω..μην σε αγχωσω :(

δεν θα πιουμε καφε με την γωγω??? δεν ηξερα πως ειναι εδω..δεν κανονισατε καλε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη εμενα κανει κακα πολλεσ φορες την ημερα...ενα διαστημα εκανε στανταρ 4-5...τωρα εχει περιοριστει στισ 2-3..αλλα βαροσ βαζει κανονικα..σε δυο μηνες εβαλε 350 γραμμαρια παντα ομως εκανε πολλες φορες κακα...οχι διαρροια..αλλα παντα εβαζε βαροσ..

δεν ξερω ρε συ .

Να κανεις τα λαχνικα..εγω πλεων του τα κανω με τα τυρια..και τα τρωει γινονται τραγανουτσικα απο εξω και μαλακα απο μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα που κανει μονο μια φορα την ημερα???

και οχι καθε μερα αλλα μερα παρα μερα!!!!!!!!!

εγω τρεχω και δεν φτανω ξεπαγωσα μοσχαρι αντι για κοτοπουλο και τωρα μαγειρευω το κοτοπουλο να φαει γιατι εκανε παλι διαροια και δεν θελω να του κανω σαλτσα(μονο με σαλτσα το τρωει το μοσχαρι)

απο βδομαδα αν ειναι καλυτερα θα του κανω μπιφτεκια με λαχανικα

να ρωτησω κατι??? χρυσα αυτα με το τυρι πως τα φτιαχνεις??? ειμαι εντελως ασχετη και με ελλειψη φαντασιας και ολο τα ιδια και τα ιδια του κανω χιχιχι

και μιας και δεν τρωει τυρι μηπως τον καταφερω οπως τον καταφερα με τα μπιφτεκια λαχανικων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι τοσο μα τοσο χαλια..

αληθεια..

σημερα τον πηγα παιδικο..

παω μες τη καλη χαρα..

εγω τον παω μεσο προγραμματος..θυμαστε..

λεει η γραμματεας...α δε γινετε σημερα εγγραφη..ραντεβου θελει :ohmy:

λεω σε λιγες ωρες παω δουλεια..με κανει τη χαρη κ με γραφει.

λεει πανε κατω να μιλησεις με δασκαλες κ απο βδομαδα θα τον φερεις.

λεω οκ..αυριο η θεια θα μου τον κρατησει

παω κατω..μια μικρη αιθουσα(μιση απο τη ηταν περισι στο αλλο σταθμο)

κ ειχε 3 δασκλαες..

κ ενα παιδι..ενα προλαβε να γραφετει

λεω ποσα παιδακια θα ναι..

κ τι με λεει???????????????

22 :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μα πανε καλα?σε μια μικρη αιθουσα 22 ατομα?ο εναςπανω στο αλλο?

ασε που θα αρρωσταινει καθε μερα :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

μιλαμε οτι δε θα πληρωνω τιποτα..κ με λεει καποια στιγμη θα σας στειλουμε ενα χαρτι γιατο τι παιχνιδια θα μας αγορασετε..

ναι θα τους παμε κ παιχνιδια :ohmy:

ειχε πολλα αλλα σε λεει αν χαλασουν..........4

το αλλο τωρα..

9 πρεπει να τον φερνεις..

λεω μα δε γινετε 10+?

κ λεει οχι.θα μετραμε τη δυναμη τους(δε καταλαβα τι εννουσε)

κ εχουμε προγραμμα..

οκ λεω..

το αλλο το κακο ειναι οτι ο παιδικος σχολαει 4(αυτο το ξερα)]κ λεω ο νατρας μου να ερχετε 4,05?γιατι σχολαει 4

κ λεει οχι..το αργοτερο 3,50

δηλ πρεπει να αναγκασω τη θεια μου να πηγαινει αν το παιρνει..

που ειναι δεσμευση γαμωτο..σε αυτο δε φταινε αυτοι...

το καλυτεροτερο δε σας ειπα..

λεω απο φαι????????? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

λει 9 η ωρα δινουμε ανθος αραβοσιτου :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μα καλα 18 μηνων κρεμα? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

λεω δε θελω..

με λεει δε γινετε.,.λεω δε θελω..εχει ζαχαρη..ασε που αν θελετε θα φερνω δικια μου κρεμα..με λεει δε γινετε,,

να τη πατησω χαμο ημουν,,

με λεει μελι μαρμελαδα?να δινουμε/>?

ΟΧΙ ΛΕΩ..ΜΟΝΟ ΒΙΤΑΜ,εκι τα πηρα :angry:

μετα λεει δινουν 12+ μεσιμεριανο..

κ 4 θα πηγαινουν κ θα τον παιρνουν.

κ λεω συγνωμη απο 12+ μεχρι 4 νηστικο θα ναι?

λεει κανα κουλουρι θα τρωει :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

κ το θεικο????????

απο βδομαδα λεει θα μου τον φερνεις μονο το πολυ μεχρι 2ωρες..για προσαρμογη..

λεω δε γινετελ.δουλευω..ασε που ο δικος μου μια χαρα καθετε..

κ λει οχι δε γινετε..

ρε κοριτσια θα με τρελανουν..

τι σκατα σταθμος ειναι??????????

ειναι κ τεραστιος...

σκεφτομαστε να τον παμε σε ιδιωτικο.μεχρι το δεκεμβριο..

μετα με δυο μωρα...θα χαζεψω..

εμ πως να ειμαι καλα? :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανατσια ανακατευω μεσα στον πουρε λιγη φετα η λιγο κεφαλοτυρι εξαρταται τι εγω εκεινη την ωρα, και ανακατευω την φρυγανια με παρμεζανα τριμενη η με γραβιερα τριμενη οποτε τρωει λιγο τυρακι.

επισης του κανω τυροψωμο παλη ειτε με φετα ειτε με γραβιερα γιατι ο δικςο μου τυρι ΔΕΝ τρωει..μα κανενα τυρι ομως..οποτε του τα δινω καμουμφλαρισμενα.

Παλη καλα που τρωει πολυ γιαουρτι γιατι ουτε γαλα πινει..

ρε κοριτσια τα δικα σα ςποσο γαλα πινουν..εμενα εχει περιοριστει στα 100-150 την ημερα...δηλαδη πινει κανενα κατοσταρι το πρωη και μετα βαρια βαρια 50 το βραδυ...

Δε με νιαζει τοσο να πινει πολυ γαλα αμα ετρωγε τουλαχιστον ξηρους καρπους..και ειχ εκαι μπροκολα και σαρδελεσ..αλλα αφου τρωει μονο γιαουρτι...φτανει τοσο για το ασβεστιο του;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πφφφφ γραφω γραφω και με πεταει...

θουλαρα νομιζω πως επιασες το τζοκερ!!!!

παντως αυτο με την ωρα ειναι το λιγοτερο... αυτο με τη διατροφη δεν παλευεται ρεσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες να σου πω την αλθεια δεν ξερω ποια θεωρειται επαρκης ποσοτητα για το ασβεστιο τους.. ο δικος μου πινει καθε μερα ενα λιτρο γαλα, τρωει και ενα γιαουρτι-οποτε ειμαστε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε θουλη τι σταθμος ειναι αυτος????????? παπαπαπαπα!!!

εμενα τελικα δεν τον πηρανε...δεν πειραζει ομως γιατι θα εχει πολλες θεραπειες τον χειμωνα οποτε δεν θα πηγαινε και καθε μερατου χρονου θα παει κανονικα(και εδω εχουμε εναν παιδικο χαρμα!!!)

αυτο με το τυρι ρε χρυσα ελεος κι εμενα το ιδιο

παρηγοριεμαι ομως που τρωει γιαουρτι και πινει γαλα..απο γαλα πινει 250γρ το πρωι και 250γρ το βραδυ!!!

μια χαρα ειμαστε απο γαλα ευτυχως!!!

αααα στον πουρε του βαζω τυρι αυτο με το τυροψωμο μου φαινεται καλη λυση αν εχεις συνταγη στειλτην μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον θυλαζω...ειπαμε ειμαστε σε φαση αποθηλασμου...τρομαρα μας..μη σας πω ποσο θηλαζει..θα φριξετε...ειμαι με τις ωρες με το βυζι απ'εξω..κουραστικα!!!!

Μαρθα ο παιδικος αυτος ειναι χαλια..αλλα οι περισσοτεροι δημοσιοι ειναι ετσι απ'οσο ξερω..περισυ εισασταν καλα..φετοσ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα δυστυχώς στου δημοτικούς σταθμούς έτσι είναι τα πράγματα :(

Στην αρχή υπάρχει περίοδος προσαρμογής 2 ώρες για 1 εβδομάδα 4 για την επόμενη και μετά πλήρες ωράριο

Το πρωϊ η προσέλευση είναι από τις 7 μέχρι 8:45 γιατί 9 τρώνε πρωϊνό, 12 είναι το μεσημεριανό και στις 13 τα βάζουν για ύπνο.

3 δασκάλες πάντως είναι λίγες για 22 παιδιά η αναλογία για τους βρεφονηπιακούς δηλαδή μέχρι 2,5χρ είναι 1 δασκάλα ανά 5 παιδιά

Φαγητό αλεσμένο θα τους δίνουν?

Χρύσα γιατί αγχώνεσαι αφού τρώει πολύ γιαούρτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

Βενι I told you so για το κατσικισιο!!!

Μαρθα δυστυχως ή ευτυχώς οι δημοτικοι ετσι ειναι....απόσο ακουω απο γνωστους δηλ... καλυτερα ψαξε να βρεςι ενα σταθμο που να εξυπηρετει τα δικα σου θελω..δυστυχως τους εχουμε αναγκη...

Χρυσα χαιρομαι που προσαρμοστηκε το αγορι μας..να πεις της Χρυσας οτι η Κωνσταντινα εψαχνε τη Στελλα σημερα...

τα νεα μας,πηγαμε σε αλλεργιολογο ,οσα ξεραμε τα ιδια ακουσαμε,η μικρη εκοψε το πρωινο γαλα,τα φρουτα κ τρωει μονο κροκο αβγού και μακαρονια !!! τελεια!!!! βεβαια σημερα φαγαμε οι 3 μας στο τραπεζι ,ο καθενας μονος του ,εβρισκε το στοχο το θηριο,καθε μερα λεει κ περισσοτερα!!! εχασε 200 γρ,πηγαμε παιδιατρο ,και πνιγεται στο βηχα και στη μυξα ... αυτα ,το Σαββατο ερχεται ο πεθερος μου και θα κατσει μια εβδομαδα κ δεν θελω καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!νοιωθω πολυ αβολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε συ χρυσα... χαρα στο κουραγιο σου!! μπραβο σου ρεσυ, εγω ειλικρινα δεν πιστευω οτι θα αντεχα να τον θηλαζω μεχρι τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

λεω μα δε γινετε 10+?

κ λεει οχι.θα μετραμε τη δυναμη τους(δε καταλαβα τι εννουσε)

κ εχουμε προγραμμα..

οκ λεω..

εενοεί ότι μετράνε πόσα παιδάκια είναι για να κανονίσουν για το φαγητό κ.λπ., ........ γενικά δεν μου ακούγεται καλός σταθμός!!!

η δικιά μας μάλλον θα πάει από Ιανουάριο και αυτό γιατί αν θέλουμε να πάει στο ίδιο σχολείο που είναι ο Λουκάς - το οποίο θεωρείται από τα καλύτερα - πρέπει να πάει 6 μήνες πριν φύγει ο Λουκάς!!! αλλιώς δύσκολα θα την πάρουν!

εγώ προσωπικά δεν θέλω τόσο νωρίς γιατί θα μου λείψει η μικρούλα μου!! :(

Γιώτα και εγώ με τα πεθερικά, όταν έρχονται, νοιώθω άβολα.....που να είναι και μόνο ο πεθερός!!!!

μήπως και πηγαίνει για κανέναν ουζάκι :woohoo: και σας αφήνει μόνους σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε γιωτα πως ειναι η χιος???

αχ καλε κ εγω δε θα ενιωθα ανετα αν ερχοταν ο πεθερος μου!!! με τιποτα δε θα τον ηθελα!!! τι θα ερθει να κανει?

περαστικα στη μικρουλα δωστης πολλα φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα της δωσω !!! και εσυ στον Χουλιγκαν!!!καλη η Χιος,μου λειπει το Κοσμος και η Θεσσαλονικη,επισης πεθαινω για εναν καφε απο τα Σταρμπακς!!!

αμα δεν ερχοταν ο πεθερος θα ερχομουν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki δενε χω αλλο κουραγιο ..ειναι αληθεια!!

παντως το να λαβω δραστικα μετρα...δεν το παιρνω αποφαση ακομα..

ο μικρος δεν ειναι διατεθημενοσ να αποθηλασει μονος του...τουλαχιστον οχι ακομα..δεν ξερω ποσο θα ειναι αυτο το ακομα!!!!

Γιωτα θα πω τν Χρυσα για την Στελλα..θα γελλασει πολυ.

Αυριο ο μικρος θα φαει και μεσιμεριανο εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Θουλιτσα τι ειναι αυτα καλέ;;; :blink::blink::blink:

Καλα δεν δινουν φρουτα;;;Απαραδεκτοι!!! :angry::angry:

Πολυ χαλια μου ακουγεται.Ολοι οι δημοσιοι ετσι ειναι;;; :huh::huh:

Και εγω δημοσιο θελω να τον στειλω (σιγα μην τον παρουν) αλλα αν ειναι ετσι θα το σκεφτώ.

Πολλα ρε συ τα λεφτα για ιδιωτικο.Ουφ!!!!!!!!

Χρυσα μετα τα εναμιση πιστευω θα αρχιζει να ελαττωνει τους θηλασμους.Αν κρινω απο τον Ντοντο και τον Μανωλακη.

Γαλα εννοεις φρεσκο ή δικο σου πινει 150 μλ;;; :dry:

Παντως αφου τρωει γιαουρτι μια χαρα.

Πω πω Γιωτα ο πεθερος μονος του;;;Καλο κουραγιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...