Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ EXPRESS ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο 17 - Η γαλήνη!!!!!


Recommended Posts

Γκρουσι ελεγα σε καποια φαση μηπως τον πειραζει η πανα..αλλαξα πανες...αλλα ειμαι σηγιουρι πως αυτα τα φρουτα ειναι που του κανουν οξινα τα τσισακια.

θα δειξει..βαζω και σπαθολαδο στα ενδιαμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σες,τι να πω...αν ειναι αλλεργια σε μας παντως δε ξερω σε τι μπορει να ειναι.... :unsure:

κατσικακι κανει να φαει η μικρη ή ειναι πολυ μικρη ακομα???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδινα και δινω κατσικακι αλλα δεν θυμαμαι απο ποτε..να προσεξεις μονο να βγαλεις πετσες και λιπος εχει μπολικο..κατα τα αλλα ειναι υποκατστατο σε παιδακια με αλλεργια στο μοσχαρισιο απο οσο ξερω..παρε μπουτακι ξεκοκαλισμενο ζητα το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!! τι τρωτε απο φρουτα κυριως;;;;

τα λαχανικα σπανια κανουν αλλεργια

να ξερεις δαμασκινα ροδακινα σε παιδια που εχουν προδιαθεση, πορτοκαλι φραουλα κανουν συγκαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα.....Μπήκα στα πεταχτά να σας πω τα νέα μας.....

Η Ιωάννα έχει ρινοφαρυγγίτιδα.... :(:(:(:( Δίνουμε ανα 12ωρο μουκοθιόλ και φυσιολογικό ορό στη μύτη και αντιπυρετικό όταν χρειάζεται....ήδη είναι πολύ καλύτερα..Σαν να μην έχει τίποτα η ψυχούλα μου...Η παιδίατρος είπε 2-3 μέρες θα κρατήσειν ο πυρετός...Άντε να δούμε..όπως καταλαβαίνετε χάνουμε και τα μπανάκια μας.... :(:(:(:(

Χθες τη νύχτα δεν κοιμήθηκα καθόλου...

Κορίτσια έχω τρελά νεύρα....Δεν ξέρω αν είναι οι ορμόνες, αλλά..... :angry::angry::angry::angry:

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω άλλο...Πάω να κάνω μπάνιο την κοράκλα μου και να την ετοιμάσω για νάνι......

Φιλιά σε όλες !!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κατσικακι ειναι απο δω...ντοπιο... ;) ξερω δηλαδη,απο που το παιρνω... :) ελεγα αυριο που θα φαμε εμεις να της ψησω ξεχωριστο δικο της...χωρις μπαχαρικα κτλ...το εκανα και με κοτοπουλο και της αρεσε πολυ!!!!!! :silly:

σες,απ αυτα που ειπες μονο πορτοκαλι της εχω δωσει εδω και καιρο... :dry: μπορει να παιζει αλλεργια τοσο καιρο μετα?????? :unsure:

ετοιμαζομαστε για νυχτερινη εξοδο!!!!ελπιζω να κοιμηθει η κυρια στο καροτσι να πιω κι εγω ενα σφηνακι με την ησυχια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες,

κοίμησα την μικρή και ετοιμάζομαι για έξοδο στον Βέρτη σε μπατσελορ

ελπίζω να μην ξυπνήσει η μικρή και γυρίσω άρων άρων :P:P

Νατάσα κοριτσάκι τελικά είναι σίγουρο?

Θα σκίσει τα πτυχία της η Μάρθα :woohoo: :woohoo:

Συμφωνώ κι εγώ για παιδότοπο μήπως και παίξουν τα μικρά

και πιούμε κανέναν καφέ με την ησυχία μας

Πείτε ώρα για να κανονίσουμε

Γωγώ περαστικά στην μικρούλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααααααααααααα......Η Ιωάννα μου δεν έχει καθόλου πυρετό...... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Κα χωρίς αντιπυρετικό...Χθες το απόγευμα έκανε μέχρι 37,7, δεν της έδωσα τίποτα και πριν τη βάλω για ύπνο είχε 36,5.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: Τη νύχτα που της έβαζα θερμόμετρο είχε 35,5 και το πρωί που ξύπνησε 36..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Βεβαια σιροπάκι θα συνεχίσουμε και ούτε μπάνιο θα κάνουμε....Αλλά είναι περδίκι!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σελίγο θα πάμε για καφέ στην παραλία με τον άντρα μου, να πάρουμε και εφημερίδες και να χαλαρώσουμε λίγο...... :P:P:P:P

Φιλάκια!!!Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γωγω τελικα ποιες μερες θα ειστε Χανιωτη...γιατι και εμεις 25-28 εκει θα ειμαστε.

Να βρεθουμε να ποιουμε καφε.

να ανταλλαξουμε τηλ. με πμ.

Περαστικα στην Ιωαννα..το καημενο ταλαιπωρηθηκε το καημενο.

Γρουσι δεν ξερω αν κανει μετα απο τοσο καιρο, αν συνδιαστικε με κατι αλλο ισος, εμενα αν φαει λιγο παραπανω ντοματα παλη κανει λιγο κοκκινηλα στον ποπο.

ηδη μου εφτιαξε η μανα μου 8 βαζακια για τον χειμωνα με σπιτικη σαλτσα, εχει παραγγειλει 2 κυβωτια ντιματες για να κανει και αλλα.

Το καλο ειναι πως κοντα στο παιδι αρχισαμε και εμεις να τρωμε λιγο πιο υγειηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia ....den eimaipolu kala shmera ...mou hrthe h periodos kai ponaw.

eutixos hrthe sthn wra ths opos palia 28-29 meres kuklo !!

oproigoumenos htan 43 meres .

gwgw perastika sthn mikrh kai ante apo edw kai pera na xarite diakopes.

xrysa kalhrera ,liasth thn kanei h oxi ? h mama mou thn ekane liasth .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανει και λιαστη μερικα βαζακια- τα ξηραινει και μετα τα βαζει σε βαζακια με λαδι.

Για μενα θα κανει γυρω στα 5 βαζακια λιαστη και καμια 20 αρια βαζα του λητρου για τα φαγητα σαλτσα κανονικη, και αλλα τοσα ντοματακι ψιλοκομμενο...φυσικα θα βοηθησω γιατι αυτα τα δυο κυβωτια θα ειναι για μενα.

Μετα θα κανει αλλα τοσα περιπου και γι'αυτην.

Παντως απο περισυ που καναμε μου εμειναν ακομα 5 βαζα...4.5 γιατι θα ανοθξω ενα να κανω κοτοπουλο με χυλοπητες του μικρου και μανηταρια με σαλτσα για μας.

Μια χαρα με την περιοδο..ανε τωρα ξερεις...χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!! :laugh:

περασαμε πολυ ωραια χτες!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: βεβαια,τωρα κουτουλαω αλλα δεν πειραζει!!!!!!χαλαλι!!!!!!!! :woohoo:

καποια στιγμη μιλαγα με μια κοπελα και της ειπα οτι θηλαζω τη μικρη και τι μου απαντησε???????????? :angry: καλα,γιατι το κανεις αυτο το εγκλημα???? :blink::blink::blink: εγκλημα που θηλαζω το παιδι μου???????? :S ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!! :blink:

σες,σαν να μου φαινεται οτι παει καλυτερα με το μελανι....για να δουμε....κι εμεις φτιαχνουμε σαλτσα σε βαζακια κι εχουμε ολο το χειμωνα!!!! ;)

γωγουλα,μπραβο στην κουκλα σου που ειναι μια χαρα!!!!!!!!αντε πια με τις κωλο-αρρωστιες..... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλημερα!!!!!!!!!

τι κανετε?

εγω σημερα εχω δουλεια..να χτενισω για αρραβωνες ;)

εδω εχει μουντο καιρο αλλα ζεστηηηηηηη

αυριο δε θελετε κεντρο? :dry:

εγω εχω 6 γιατρο :cheer:

σας φιλω ολουςςςςςςςςςςςςςςς :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

λοιπον προτεινω το εξης!

6.3 στον παιδοτοπο(ανοιχτος)διπλα στην χανθ. εινα ιακριβως απεναντι απο θεατρο κηπου.

αφου βολευει καλυτερα την μαρθα να σας πω βολευει και εμενα πιο καλα...

λοιπον τι λετε???????

πειτε ομως συντομα γιατι αυριο δουλευω και πρεπει να ξερω τι και πως απο σημερα αλλιως θα φτασω κατα τις 9!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες τρελη ζεστη εδω..εχουμε σκασει.η ιωαννα αν κ ειναι καλα,σημερα δεν εχει ορεξη για μαμ.. χρυσα εμεις παμε 30 χαλκιδικη.τωρα προσπαθω να ψησω το γιωργο μηπως ερθουμε κανενα απογευμα θεσσαλονικη.. Ευη μου γιατι δεν της ελεγες της αλλης να παει να ....ακου εκει εγκλημα.. αφρο τελεια με την περιοδο.ευχομαι τον αλλο μηνα να μην ερθει... Θουλη,βενη ακομα να κανονισετε συναντηση;χαχαχαχα ρε θηλαζουσες γκαστρουλες πως αντεχετε να θηλαζετε;υποφερω με τις θηλες μου.πονανε πολυ.. επισης θελω να ρωτησω..αναγουλες ποτε ξεκινανε;ακομα δεν εχω...να ανησυχω;τα φιλια μου σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τώρα ξυπνήσαμε από απογευματινό ύπνο! Είχαμε μια γαμοβάπτιση το μεσημεράκι και τελειώσαμε αργά!!!

VENI σουπερ είναι εκεί!!!

Εγώ μέσα είμαι!!!!!

Όσο για την ώρα εγώ (αν δεν κοιμηθούμε πολύ)θα είμαι πιο νωρίς εκεί!!!

Αντε να το κλείσουμε!!!!!!!!!!!

Γωγώ πονάνε ε;

Και μένα στην αρχή πονούσαν. Τώρα είμαι καλύτερα....

Περαστικά στην αρρωστούλα!!!

Xρύσα εγώ με την πεθερά μου έχουμε κάνει μέχρι στιγμής 70 βάζα και θέλουμε άλλα 30 σίγουρα! Για να τη βγάλουμε μέχρι το καλοκαίρι. Πέρισυ ξεμείναμε μέχρι το πάσχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κσι εγω ειμαι ΟΚ..και για την ωρα και για το μερος- ελπιζω να το βρω δηλαδη αλλιως θα πεσει τηλεφωνο.

Μια χαρα δευτερσα γιατι τριτη εχω κλισει να παω να κανω αποτρυχωση μανικιουρ πεντικιουρ..γιατι ΟΚ καλο αυτο που που κανω στο σπιτι.αλλα θα ειμαι αναμεσα σε δημετρες και στην τριχα Ρωσιδες...αμα δε περιποιηθω λιγακη τη Χρυσα ο αντρας μιυ αυτες θα κοιταει!!!

νατασα χρισημοποιειται πολυ ντοματα ε;;;

εμενα 40 βαζα του λιτρου με βγαζουν ανετα μεχρι Ιουλιο που εχει παλη καλη ντοματα στην αγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΥΔΙΑ!!

Σας διαβαζω εδω κ 3 ημερες που επιστρεψαμε ξανα απο διακοπες,αλλα δεν ημουν κ στα καλυτερα μου για να γραψω...

τωρα ομως βλεπω συναντησουλα!! ;) που ειναι βρε κοριτσια αυτο το μερος που λετε;διπλα στη χανθ;;;; :dry::dry: απο που μπαινεις;;γιατι επι της τσιμισκη δε το κοβω να ειναι η εισοδος,ε;; :dry::dry::dry::S:blush:

δε σχολιαζω,απο κοντα,αν με αφησει το ζουζουνι μου νζ σταυρωσω μια κουβεντα βεβαια! :P;):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε βρε...καλωστηνα την περδικα!!!

Πως περασαμε κυρια μου.

Επιτελους μπορω να πω πως τελειωσα με τις δουλιες

εκανα και τους καναπεδες και τα στρομματα με την ( γκρρρρρ) πολυσκουπα μου.

Φτιαχνω ψωμακια με μυρωδικα...αν προλαβω ισος και κανενα κεικ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α εσυ εισαι πολυ προκομμενη!!

εγω ακομη εχω ψυχολογια διακοπων!ωραια ηταν,αλλα πολυ τρεξιμο!ο γιωργος δεν εβαλε πωπο κατω!!τωρα βαριεμαι να κουνηθω! :blush::blink: :silly:

καλε πειτε μου που ειναι ο παιδοτοπος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ιδεα που ειναι..αλλα τι στο καλο...τοσο δυσκολο ειναι..θα το βρουμε...αφου ειναι απεναντη απο το θεατρο..μια χαρα θα ειναι...

θα τα πασαλειψω αντικουνουπικο και θα τον ξαμολισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που μου το θυμησες για το αντικουνουπικο!! ;);)

εσενα παιζει αρκετα μονος του στο παρκο;;εμενα θελει κ τη μαμα απο κοντα, αλλα δεν πειραζει!εχω ανακαλυψει το παιδι μεσα μου!κανω κουνια,τραμπαλα,τσουληθρα-τη σκαλα ανεβαινω δηλ.για να μην πεσει!- :woohoo: :woohoo: :woohoo:!!!

οπως κ να εχει,θα προλαβω να σας γνωρισω! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...