Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

ennoeitai ρε .στο μπλογκ σου δε θα γραφω;;;ναι..θεω και γω φλατ..

ρε παστικοθοδωρα πρεπει να σαι περιποιημενη για να το βαλεις;;παει ψωνιστηκε αυτη..

βαγκ τι λεει;;;

λεγε θα ερθεις καμια μερα τραινδρια να κατσουμε;;με τα μουλικα εννοειται..

πολυ θα χαρω παντως..

τι ειναι χαβαγιανα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι τέλειο το καινούργιο φόντο στο μπλογκ!

για πες μας για το πράσινο ντιβάνι..

τα τάισα, τώρα παίζουν τα δυο τους..

κοιτάζονται και γελάνε, έχουν πολύ πλάκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια...πως μπορουμε να γραψουμε στο προσκλητηριο παρακαλω πολ ενημερωστε μας για την απουσια σα αν δε παραβρεθειτε στο γλντι...

ξερω συνηθως γραφουν για την παρουσια αλλα εμεις δε θελουμε πολλα τηλ..λεμε να νας ενημερωσουν αυτοι που δε θα ερθουν..πεστε 1 φραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκάτ μου, μικρό το κακό!!!

Όλα καλά από δω και πέρα!!!

Μπράβο Σόφη που θα κάνεις μακιγιάζ...

Χρειάζεται κανένα εξτραδάκι πού και πού!!!

Μαράκι επειδή είσαι και ψηλή, το φλατ είναι μια χαρά!!!

Κουκλάρα θα είσαι!!!

Να σκάσει και η πεθερά!!!

χαχαχα!!!

Σωσώ η Βαγκ σε κάλεσε πρώτη... εσύ πρέπει να πας!!!

χαχαχα!!!

Σωσώ στην Κύπρο γράφουμε...

Π. Α. έως τις ..... στα τηλ....

(παρακαλώ απαντήστε)

Χρόνια πολλά στα χθεσινά μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ κοριτσια...να στε καλα..

αυριο μπορει να παμε ρεθυμνο..αν εχει ρεπο ο λευτερης..

το απογ θα παμε μαλλον θαλασσα μονοι μας..

ρε νανα ναι το ξερω οτι με καλεσε αλλα να ερθει να πμε παρει,να παμε λαγυνα και να με ξανα φερει..

ε γαμησε τα..παω και στο κιλκις για καφε..

οποτε αφου θα ερει θα κατσει και θα κατσουν τα μουλικα παραπανω ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ' αρέσουν εκείνα τα κρητικά γλυκοαλμυρά... που είναι στρόγγιλα και έχουν κρεμούλα στη μέση... έφερνε η φίλη μου που σπούδαζε Κρήτη και τα έτρωγα όλα εγώ...

Σήμερα που πήγα στο σούπερ, τα είδα και αγόρασα... καμία σχέση!!!

Α στο καλο... μου έμεινα καημός τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου σ' ευχαριστώ και σένα και τις υπόλοιπες κοπέλες για τις ευχούλες σας :kiss:

μικρό το κακό οπως λες..

το Μαράκι μου

έχει και τη γιορτούλα της αύριο

της αγόρασα βιβλία απο το public, 2 με δραστηριότητες προσχολικής αγωγής και τη Μαύρη καλλονή, παιδική λογοτεχνία, που τρελαίνεται

θα τα ευχαριστηθεί πολύ

παιχνίδια έχει άπειρα..

τ' αγόρια είναι πολύ ήσυχα, έκατσαν 45 λεπτά στο πάρκο!

έκανα πολλές δουλειές, αν και δεν κάνω γιορτή αύριο

όλοι οι φίλοι μας είναι ή διακοπές ή στα χωριά τους..

θα πάμε στην πεθερά για φαγητό, έχει και αυτή τη γιορτή της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ νανα...καμια σχεση...

θα παω πρωτη φορα στη θαλασσα σημερα..αντε να δουμε..και μαλιστα το απογ θα το σωσω εκει..και μετα αν δε βαριεμαι θα παμε καπου εδω κοντα που εχει πανυγηρι..

ρε νανα σειλε τη διευθηνση σου κλο μου να σου στειλω οσα θελεις..

αληθεια τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλατε για τα λυχναρακια;;; :P γιαμ γιαμ!!! στον κεντρικο δρομο του Τυμπακιου, καπου απεναντυ απο την Αγροτικη ειναι ενας φουρνος που κανει τα πιο τελεια λυχναρακια ή μυζηθροπιτακια που εχω δοκιμασει!!! προπερσυ που κατεβηκαμε για το γαμο, πηραμε 3 κιλα για πανω, αλλα ειμασταν οργανωμενοι! με το ψυγειακι μας, τις παγοκυστες μας και ολα τα κομφορ γιατι τωρα καλοκαιρι χαλανε ευκολα ειπε η θεια μου. μονο με αεροπλανο αντεχουν αν ειναι φτιαγμενα φρεσκα.

Σωσω και να ερθω δεν εχω προβλημα. να ειμαστε καλα μονο και ξερεις οτι τα φορτωνω και φευγω! δεν κολαω στο ποια καλεσε πρωτη. αλλα οταν θα περπατανε, θα ερχεσαι εσυ για να παιζουν στην αυλη. Α! και μην κανεις σουιφερ οταν εινα να ερθουμε... θα τους δεσουμε στα γονατα τα πανακια και θα το κανουν λαμπικο!!!!! :laugh: 3 παιδια θα αρκουδιζουν! :laugh:

καλε ξεχασα να σας πω... απο την Πεμπτη το απογευμα που εκλαψε ο Σπυρος (τι πρωτοτυπο!!! ) ειδα οτι ειχαν μεινει κατι σαν δακρυα στο ματι και εκανε κατι τσιμπλιτσες. τον καθαρισαμε με φυσ.ορο και πηραμε τη γιατρο και μας ειπε και του βαζουμε τομπρεξ. εσυ Σωσω δεν ειχεσ βαλει στη μικρη; δεν ηταν κοκκινο το ματι, οποτε εειπε ηταν η αρχη της οποιας μολυνσης. τωρα ειναι ηδη καλυτερα. αλλα δε μας ειπε ποσες μερες να του βαζουμε... εσυ ποσο την εβαζες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ξεχασα να πω, οτι βεβαια δε φαγαμε 3 κιλα λυχναρακια! ουτε τα μιρασαμε βεβαια στον κοσμο! ο αντρας μου πραγμα που του αρεσει δεν το μοιραζεται! τα βαλαμε καταψυξη και τρωγαμε ως τα Χριστουγεννα!!!

Α! εκανα και το τσιζκεικ. φραουλα μαρμελαδα εβαλα πανω. τετοια μου πηρε ο αντρας μου. τωρα κρυωσε και πρεπει να το βαλω ψυγειο. εσεις κανετε τσιζκεικ που ψηνεται οπως το δικο μου ή ομο μπαινει ψυγιεο;; γιατι ειχαμε μια διαφονια με τη μαμα μου. εγω βρηκα στο ιντερνετ τη συνταγη και ηθελα να ψηνεται γιατι ωμα αυγα... ξερω γω;; ειναι και πολυ ευκολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Σωσώκα, αλλά ώσπου να έρθουν Κύπρο...

Εκτός αν τα φέρεις εσύ η ίδια... χαχαχα!!!

Βαγκ, καλά κάνατε και τα βάλατε κατάψυξη...

&γω έτσι κάνω με το τσουρέκι του Τερκενλή... χαχαχα!!!

Ο Πετρής πήρε τον Άνθιμο και πήγανε στη μαμά του για να κοιμηθώ αλλά δεν τα κατάφερα...

Μαρκάτ, ξέρεις τι ήθελα να σε ρωτήσω;

&φυσικά όσες μαμάδες έχουν πάνω από 1 παιδάκια...

εγώ έχω μόνο τον Ανθιμούλη μου και αναρωτιέμαι... θα μπορέσω να αγαπήσω το επόμενο παιδάκι όπως κι αυτόν;

Ξέρω, η απάντηση είναι αυτονόητη... αλλά... ξέρω γω...

Μόλις έφαγα 1 πακέτο γαριδάκια... τι χαζή που είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα και εγω στην αρχη φοβομουνα μηπως δειχνω προτιμηση στο ενα απο τα 2. τωρα πια, ουτε που το σκεφτομαι, απλα προσπαθω να μοιραζω στα ισα το χρονο και τις αγκαλιες μου. στην αρχη, επιδη ο Σπυρακος μου φαινοταν... καπως... σαν άλιεν να πω;;; προτειμουσα τη Μαριαννα. μετα που εδειχνε , ή μας εκανε να πιστευουμε, οτι υπεφερε και ουρλιαζε συνεχεια, δεν ηθελα να τον αφηνω απο την αγκαλια μου. αργοτερα που αρχισα να κουραζομαι, συμπαθουσα οποιο ηταν πιο ησυχο! τωρα πια... απλα ειναι τα παιδια μου!!! γμτ ρε ΝΑνα παλι βουρκωσα! γ... τις @#$%$ορμονες μου γ...!!! αμαν πια! με βαρεθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!τι κανετε?εγω τελικα δεν μπορεσα να μπω αυτες τις ημερες,οπως σας ειχα πει εφυγα θεσσαλονικη την δευτερα το μεσημερι,την τριτη το πρωι που ξυπνησαμε ο μικρος ειχε πυρετο,τον πηγαμε στην παιδιατρο δεν τον βρηκε τιποτα,την πεμπτη το απογευμα τον παμε στο νοσοκομειο κ εκει δεν τον βρηκαν τιποτα,εχθες παρασκευη το πρωη εβγαλε κατι σπυρακια γυρω στο λαιμο του και σημερα το πρωι φουντωσε ευτυχως ομως με το που εβγαλε τα σπυρια σταματησε και ο πυρετος,σημερα το πρωι τον πηγαμε στο νοσοκομειο στην καβαλα να δουμε τι ειναι αυτα τα σπυρια και μας ειπαν τελικα οτι ειναι ιωσουλα,φοβηθηκα στην αρχη μην ειναι ερυθρα γαιτι την τριτη ηρθε κ τον ειδε μια ξαδερφη που ειναι εγκυος.νανουκα το εκανες το ψωμι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμα αν ειναι πυρετος και εξανθημα ειναι ιλαρα..αν ειναι πυρετος και μετα εξανθημα ειναι..ιωση..αν ειναι πυρετος εξανθημα και περιοδος ειναι μαλακια..χαχαχα..

ρε συ νανα στειλε τη διευθηνση ..δε θα στιλω πολλα..ετσι ισα ισα να δω πως θα φτασουνε..

βαγκ εννοειται και θα ερθεις..

εγω κανω τσιζ και το βαζω ψυγειο..μονο λιγο το ψηνω το μπισκοτο με το βιταμ και τελος..

πηγαμε αλασσα..1 χαρα..και μετα απνυγυρι..κινεζοι και παλι κινεαοι..ειναι τελειοι..της πηρα κιθαα με τα ζωακια πανω..μου ειπε 5..του λεω πολλα ειναι και μας το αδησε 4..σε αυτα ειμαι ..μανα..

αμα θελω..

δε θα ξεχασω πηγαμε φραγκκαστελο ..εγκυο..και δεν ειχε μπιτσ μπαρ ..τιποτα..ειχε κατι αθλιες ξαπλωστε..και ερχεται καποια στιγμη ενα και λεει 5-6 ευρω..και του λεω δε σε δινω.να τα παρεις απο τουσ ξενους..εμεις θα πληρωσουμε..ειναι δυνατον;;ο λρυτερης γουρλωσε..χαχα..και μου λεει δωσε κατι ..και λεω τιποτα..και ηραν η ωρα να φυγουμε και φυγαμε..ακομα το σκεφτομαι και γελαω..

ρε παιδια οτνα φευγει ο μπαμαπς της δουλεια..ολο αγκαλια θελει..και τωρα γκρινιαζε και την εβαλα στο κρεββατι της..ελπιζω να μη κοιμηθει..ειναι 8.30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιούμαμα, ο μικρός θέλει τον καθαρό αέρα του χωριου!!!

Δεν του αρέσει η πόλη!!!

Το ψωμί δεν το έφτιαξα... σου είχα ζητήσει να μας περιγράψεις, όσο μπορείς, τον τρόπο ζυμώματος... φαντάζομαι οτι αυτό θα είναι το μυστικό...

Ο Λευτέρης την έχει αγκαλιά τη μικρή;

Γεια σου ρε Σωσώ παζαρτζού!!!

Εμείς πήγαμε Λήδρα (πεζόδρομος της Λευκωσίας) για παγωτό.

Έφαγα βάφλα αλλά ήταν μάπα... έφαγα τη μισή...

Τώρα πεινάω αλλά λέω να πάω να κοιμηθώ...

Το απόγευμα ήρθε η κουνιάδα με τα δίδυμα.

Πήγα να κάνω μπάνιο και με πήραν από πίσω...

Με κοιτούσανε από την κορφή ως τα νύχια...

Λέι το κοριτσάκι... "γιατί είναι μεγάλα τα βυζιά σου;"

της εξήγησα και μετά μου λέει... "θέλω να τα πιάσω!!!"

"Κι εγώ θέλω να τα πιάσω!!!"

Όπως καταλάβατε, με χουφτώνανε και οι δύο...

Μετά θέλανε να πιάσουν και την κοιλίτσα μου που ήταν ο Ανθιμούλης...

Ευτυχώς μείνανε ως εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλόοοοοο!

Νιουμάμα περαστικά μωρεε!Το καημενουλι!Καλοκαιριατικα!

Σωσω φανταζομαι το διαλογο με τον τυπο στη παραλια... :laugh: χαχαχαχαχα!Καλα εκανες!Ετσι θελει...

ΚΟιμηθηκε η μικρη ενταξει?

Εμενα παλι λυσσαξε...δε κοιμηθηκε το μεσημερι και εγινε σοου.

Τον πηρε ο σύζυξ μέσα μπας και κοιμηθω και ισιωσω λιγο αλλα τιποτις.

Απο τις 8:00 το πρωι ξυπνιος παρακαλω.

Πηγαμε μετα σουπερ.Στο αυτοκινητο κοιμηθηκε..Ααα ετσι εισαι λεω.Τον ξυπνησα και γω και μπηκαμε σουπερ.Ε τι να μη κοιμαται μετα?

Τωρα κοιμαται του καλου καιρου.

Κατι εχει παθει ρε γμτ και εχει κανει το προγραμμα του αχταρμα..

Ηρθε η νονα μας εκπληξη πριν απο λιγο!Χεχεχε!Με το αμορε της που ειναι και κουμπαρος μας.

ΜΟλις επεστρεψε απο αμερικη και μας πηρε ενα σωρο καλουδια!

ΜΠλουζακια του μπεμπουα!Ραλφ λορεν,γκαπ κλπ.Παιχνιδακια φισερ πραις.Χαμος!χεχεχχεχεχεχεχεχεχεχεχεχχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχχεχεχε!

Τωρα πηγανε ολοι για νυχτερινο μπανιο!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Ουααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Νανα!Φανταζομαι πλακα με τα διδυμα!χαχαχαχαχα!

Ειναι ολοιδια?

Εγω θα παρω αρτοπαρασκευαστη.Δηλαδη θα μου τον δωσει η αδελφη της πεθερας μου που τον εχει αθικτο.ΘΑ ξεκινησω σε λιγες μερες να κανω ψωμακια για να του δινω με το αυγουλακι.

Σκεφτομαι απο την αλλη να αρχισω αυγουλακι μετα τη βαπτιση.Πεφτει λιγο βαρυ απ'οσο ξερω μάυτη τη ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν είπες στην πεθερά να έρθει να τον κρατήσει και να πας κι εσύ για μπάνιο ... ;)

Άντε ρε χαζούλα, πες της... να κάνετε και το σεξάκια σας...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη ρωτησετε γιατι δε πηγα και γω μαζι τους...

Κανω μπειμπι σιτινγκ!χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαα!

Να σας πω ειμαι και κομματια!Εκανα ενα σωρο δουλειες..Λογω της αυριανης εορτης! ;);););)

Αυριο ολη μερα παραλιουμπα..

Μετα το βραδακι θα δουμε.Θα ρθουνε φιλοι απο δω?Θα βγουμε καμια βολτα?Αι ντοντ νοου.Με το μωρο μαζι.

Σιγουρα ολο και καποιος θα περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι είχανε πλάκα... καθόντουσαν και οι 2 μπροστά μου και κάνανε ερωτήσεις!!

χαχαχα!!!

Δε μοιάζουνε καθόλου!!!

Ούτε καν σαν αδέρφια...

αλλά έχουν πολύ πλάκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα κορασίδες!!!

Η κοιλίτσα γουργουρίζει... αλλά τι να κάνω... έφαγα και γαριδάκια σήμερα και παγωτό...

Αμάρτησα δεις... να μην το τριτώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
    • Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτήν κορίτσι μου 😞 Έχεις μιλήσει μαζί με τον γιατρό ; Τι σου είπε; Θα περιμένεις να αδιαθετήσεις ; 
    • Μου είπε ότι πλέον το κεφάλι του μωρού έχει περάσει κάτω από τον τράχηλο και πως πιστεύει πως θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες βδομάδες. Θέλει λέει πάνω από 2.5 εκ απόσταση από τράχηλο και εμένα έφτασε στα 2.  Θα πάμε στις 32 βδομάδες για Doppler και θα το ξαναδούμε. Ο εμβρυολογος που μου έκανε και τη β επιπέδου είχε πει ότι θα το δούμε τότε (32 εβδομάδες) αν ανέβηκαν και βαριά στις 36 εβδομάδες. Αν ούτε τότε ανέβει θα πάω για καισαρική! Πιστεύω ότι έστω και τελευταία στιγμή θα ανέβει! 
    • Συνέχισε  τα τεστ μέχρι την 19 ημέρα του κύκλου σου.. να τα κρατάς έστω και τώρα σε τετράδιο να τα κολλάς πάνω  η εφαρμογή δεν είναι πολύ βοηθητική εγω δεν την χρησιμοποίησα καμία φορά είναι λίγο μπέρδεμα  και είναι αρχή ακομα μην σε παίρνει από κάτω με τα τεστ θέλει λίγο χρόνο 😊 Για αυτό λέμε να κρατάς και τα τεστ να μας στέλνεις φωτο εκείνα να μπορούμε να σε βοηθαμε και εμείς από την εφαρμογή δεν μπορούμε να καταλάβουμε να τα δούμε καλά 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...