Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

Τον κακομοιρο τον Ασνατ..που μετα απο τοσα χρονια εγινε Χασαν !!!

τον ξαναβαφτησε η πεθερα σου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

καλα εκανες και τον εδωσες για λιγο καιρο μεχρι να μεγαλωσει και η μπεμπουλα ..μετα δεν ξερω ομως κατα πσο θα γυριζει στο Ασαντ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Soupitsa μας τελείωσες με τον ουρολόγο! :laugh: :laugh: :laugh:

Κατερίνα, έπεσε ο αφαλός σας????? :woohoo: :woohoo:

ΩΩΩ θέλω κι εγώ! Άντε να μπούμε στο μπανάκι επιτέλους.

Κορίτσια νυστάζω τρομερά. Τα μάτια μου είναι λες κι έφαγα μπουνιές. Κι αυτό το μωρό όλη μέρα κοιμάται κι όταν νυστάζω εγώ και ξαπλώνω, ξυπνάει :(:( Βρε τι έπαθα η γυναίκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou eixa anagoules ston evdomo an thimasai twra den exw tpt

o giatros mou eixe pei oti einai spanio alla oxi apithano auti ti stigmi omws eimai kala eutixos giati ama eixa kai auto de tha ti paleua katholou ma katholou :huh::blink:

pws kai rwtas mi mou peis exeis anagoules????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες & μέλουσες μανούλες.

Πως είστε; Εμείς μια χαρά. Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να διαβάσω νέα σας -φτάσατε ήδη το νο 17-όταν θα βρώ ρυθμούς, & θα μπώ πάλι σε σειρά θα τα λέμε!

Προς το παρόν σας φιλώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εριξα εναν υπνακο και γυρισα παλι!

Κουακι μου, μπραβο για τον αφαλο σας! Τωρα μπορειτε να ριξετε οσα μπανακια θελετε.

Οσο για τα βλαστοκυτταρα, σε ορισμενες περιπτωσεις ομολογης μεταμοσχευσης δεν μπορουν να βοηθησουν το ιδιο το παιδι, καθως αν το παιδι εχει προδιαθεση για ενα γεννετικο προβλημα, το ιδιο θα εχουν και τα βλαστοκυτταρα του. Και μετα απο 4-5 χρονια με ομολογη μεταμοσχευση μπορει να παρουσιαστει παλι η ασθενεια, ενω αν παρει βλαστοκυτταρα ξενου δοτη, μειωνονται κατα πολυ οι πιθανοτητες για επανεμφανιση. Ειπε επισης οτι ο αριθμος των κυτταρων που περιλαμβανει ενα δειγμα, ειναι αρκετος για ενα ατομο βαρους 30-33 κιλων (παιδι δηλαδη) και για να θεραπευτει ενας ενηλικος χρειαζεται 2-3 δειγματα(οποτε παιρνει συμπληρωματικα απο δοτη αναγκαστικα). Μας εδωσε ενα παραδειγμα. Αν καποιος εχει πχ λευχαιμια, κανει ολικη αφαιρεση μυελου των οστων και παιρνει δικα του βλαστοκυτταρα. Γινεται καλα αλλα καποια αρρωστα κυτταρα μπορει να μην σκοτωθουν, και ετσι μετα απο 4-5 χρονια ξανανοσει.

Για τα μεσεγχυματικα κυτταρα (ομφαλιος λωρος) ειναι πιο ευκολα τα πραγματα γιατι δεν χρειαζεται να υπαρχει ιστοσυμβατοτητα, πολλαπλασιαζονται πολυ πιο ευκολα απο τα βλαστοκυτταρα, μπορει να χρησιμοποιηθει ακομα και απο ατομο του φιλικου περιβαλλοντος. Εμεις σκεφτομαστε να τα κρατησουμε.

Εν ολιγοις αυτα. Ηρθα διαβασμενη σημερα, δεν μπορειτε να πειτε...

Για τον Ασαντ ηθελα να σε ρωτησω και εγω και ολο το ξεχναγα, αφου μιλαγαμε συνεχεια για την μπουμπου σου. Και καλα εσυ που τον εδωσες στην πεθερα σου, εγω που να την δωσω? Αν και την εχω στη βεραντα...

Σουπιτσα ταλαιπωρεισαι ε? ε, οκ, αφου δεν ειναι με ισχιακη προβολη μπορει και να γυρισει, εχεις καιρο ακομα. Και βαρος θα παρει, ολα μια χαρα! Εγω αναγουλες δεν εχω, βασανιζομαι φρικτα ομως απο καουρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα τα εμαθες τα σημερινα βλεπω!!! :P

kuo κατερινακι μου καλα μπανακια τωρα!!! :woohoo:

να μας βαλεις και βιντεακι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλα εκανες και τον εστειλες αλλου το γατο γιατι ειναι υπουλα ζωα τα ατιμα...

κατερινο σουπιτσα να πας στον ουρολογο να του πεις οτι εχεις προστατη και να σε αναλαβει....

ειδικευομενος ειναι??? γιατι απο οτι θυμαμαι εισαι και τεκνατζου... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου οκ! Οσο για τη σοδα,δεν εχω δοκιμασει ποτε αν ειναι αποτελεσματικη στις καουρες, αλλα δεν μου αρεσει και η γευση της...Μου εδωσε ο γιατρος μου το Αlludrox, αλλα και αυτο δεν με ανακουφιζει ιδιαιτερα. Με το παγωτο κατι γινεται, αλλα κολλαω στις θερμιδες! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αννουλα τα εμαθες τα σημερινα βλεπω!!! :P

Γεια σου Βασιλικη μου!Ναι, ειμαι καλη μαθητρια, με τετοια αφοσιωση που παρακολουθουσα σημερα! Αν εγραφα διαγωνισμα, αριστα θα επαιρνα!

kuo κατερινακι μου καλα μπανακια τωρα!!! :woohoo:

να μας βαλεις και βιντεακι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλα εκανες και τον εστειλες αλλου το γατο γιατι ειναι υπουλα ζωα τα ατιμα...

κατερινο σουπιτσα να πας στον ουρολογο να του πεις οτι εχεις προστατη και να σε αναλαβει....

ειδικευομενος ειναι??? γιατι απο οτι θυμαμαι εισαι και τεκνατζου... :P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!βρηκα λιγο χρονο και εδω να γραψω.μετα απο τοσο καιρο εγραψα και σας ευχαριστησα ολες για τις τοσο γλυκες σας ευχουλες!!!

βλεπω τα θεματα ουκ ολιγα!ραγαδες?αουτς!!ποναει!!!!

κιλα????εχω ρεψει ηδη!!εβαλα 12 συνολικα και εχω χασει σε 6 μερες 9κιλα.ανησυχω οτι θα χασω και αλλα και δνε θελω καθολου!

Κατερινακι μου(Κυο), ειναι πολυ νωρις για να ξεκινησουν οι κολικοι στο μικρο Αλκμηνακι.οι κολικοι ξεκινανε περιπου στον πρωτο μηνα.αυτο που ενδεχεται να συμβαινει ειναι να παιρνει αερα η μπεμπουλα σου απο το μπιμπερο.προσπαθησε οταν την ταιζεις να μην εχει καθολου κενο στην θηλη απο το γαλα.αν ποναει κανε αυτα που ειπε η γλυκια Αννουλα μας συν να την εχεις μπρουμυτα πανω σου με τα ποδια οσο γινεται λυγισμενα πριν στη κοιλιτσα.ανακουφιζονται πολυ.η καραμαλιτσα μου επαθε αεροφαγια προχθες και κατατρομαξαμε να την ηρεμησουμε.οσο για το ινομυωμα δεν ειναι κατι επικινδυνο σιγουρα.εσυ μπορεις να το παρακολουθεις φυσικα.

Ευχαριστω κατερινα μου(σουπιτσα)!να εισαι καλα!και εσυ με το καλο το νινι σου!!!!! :kiss:

προσπαθω ποση ωρα να σας γραψω και ολο κατι με διακοπτει.παω να κανω μπανακι μηπως και χαλαρωσω!ειμαι πτωμα. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα(σουπιτσα) μου γιατι δεν κραταει ο γιατρος σου τον λωρο εστω μερικα λεπτα?ειναι επικινδυνο να το κρατησει μονο αν εχει καποια καρδιοπαθεια το μωρο γιατι παει πολυ αιμα στο μωρο.κατα τ'αλλα ειναι καλο γιατι περνανε πολλα βλαστοκυτταρα στο μωρακι.εμεις το κρατησαμε 3 λεπτα ακριβως και μετα ο Νικος μου εκοψε τον λωρο.

Κατερινα(κυο)μου, τα βλεπω τα αντρακια μας να κυνηγανε τους γαμπρους μας με βρεγμενη σανιδα! :silly: :woohoo: :woohoo: αστειευομαι συμπεθερουλα-Αννουλα μου!μην αγχωνεσαι θα τον ηρεμησω τον συμπεθερο σου! :lol::lol::lol::lol: ο γαμπλουλης μου θα ειναι σε καλα χερια!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

που επιμένει να τον λέει Χασάν

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: έχω πεθάνει στα γέλια!!! Τουλάχιστον η συμβίωσή τους πάει καλά??

Καλά έκανες βρε Κατερίνα μου, να ήσουν συνέχεια στην τσίτα μήπως του ορμήξει. Τα γατάκια της ράτσας του είναι λίγο... ζηλιάρικα και γίνονται κακούλια ορισμένες φορές (είχε η κολλητή μου ένα θηλυκό που ήθελε μονίμως να είναι το επίκεντρο του κόσμου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα για λίγο...

Κατρινάκι μας έλειψες!!!Καλως ήρθες!!!

Μάθαμε τίποτα για τα κορίτσια μας που γεννούσαν σήμερα;

Μεγαλώνει σιγά σιγά η παρέα των μωρών μας!!!

Αναστασία μου τι κουκλάκι είναι αυτό;;;

Να σας ζήσει κοπέλα μου!!!

Συμπεθερούλα πονάκια εκεί;

Κι εδώ μια απο τα ίδια...

Ο γλυκούλης μου μετά το γάλα κλαίει μέχρι να ρευτεί και μετά ηρεμεί πολύ δύσκολα...Κάνουμε και εμετούλη καμιά φορά μαζί με το ρέψιμο. :(

Μόνο μπρούμυτα ηρεμεί το πουλάκι μου.

Με τον θηλασμό πως τα πάτε;

Εγώ νοίκιασα θήλαστρο αλλα γάλα με το σταγονόμετρο βγάζω... :(

μου είπαν οτι το θήλαστρο θα μου το αυξήσει το γάλα...Μακάρι γιατί το γλυκό μου δεν τρώει σχεδόν καθόλου απο μένα...Γύρω στα 5-10 ml μόνο.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο....

Θα επανέλθω αργότερα αν προλάββω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

κατερινα(σουπιτσα) μου γιατι δεν κραταει ο γιατρος σου τον λωρο εστω μερικα λεπτα?ειναι επικινδυνο να το κρατησει μονο αν εχει καποια καρδιοπαθεια το μωρο γιατι παει πολυ αιμα στο μωρο.κατα τ'αλλα ειναι καλο γιατι περνανε πολλα βλαστοκυτταρα στο μωρακι.εμεις το κρατησαμε 3 λεπτα ακριβως και μετα ο Νικος μου εκοψε τον λωρο.

Μου είπε ότι ανεβαίνει ο ίκτερος επίσης αν αφήσεις το λώρο πολλή ώρα. Για λίγα λεπτάκια είπε ο.κ., δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ ιδανικά ήθελα να τον αφήσει μέχρι να σταματήσει να πάλλεται, που αυτό μπορεί να πάρει και μισή ώρα... Η μαία μου είπε ότι όντως έχει κάποιους κινδύνους αλλά αν ξέρεις πώς να το κρατήσεις μετά το μωράκι δεν παθαίνει τίποτα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, δυστυχώς έχω αναγούλες αλλά δεν σκέφτομαι μήπως δεν είναι από την εγκυμοσύνη και απλά έτυχε...

Άσχετο: Στην εγκυμοσύνη φέρνω μία κυρία μία φορά την εβδομάδα για τις χοντρές δουλειές που όμως "δεν το κατέχει το άθλημα". Απλά είναι εμπιστοσύνης, διακριτική, κτλ. Ήρθε εχθές και πήρε πρωτοβουλία να πλύνει την τοστιέρα και το φούρνο. Πάει ο γλυκός μου αντρούλης να φτιάξει τοστάκι πρωί πρωί. Αφού τρώει το μισό και έχει ρωτήσει μήπως είναι χαλασμένο το ζαμπόν μου λέει ότι κάτι μυρίζει το τοστ έντονα. Το τοστ όχι απλά μύρισε αλλά σκυλοβρωμούσε fairy για τα πιάτα (σκέφτηκε ότι θα διαλύσει τα λίπη της τοστιέρας). Κοιτάω την τοστιέρα, και τι να δω? Όλη fairy (προφανώς δεν την είχε ξεπλύνει). Πάω να μαγειρέψω και ανακαλύπτω ότι είχε πλύνει με fairy και όλο το φούρνο (αφού το βρήκε πρόχειρο είπε να κάνει τα πάντα στο σπίτι με αυτό, μην αλλάζουμε κιόλας :P ). Μετά έφερα τη μαμά μου να μου ξεβγάλει το φούρνο να μαγειρέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, έχεις δίκαιο για την ηλικία του ουρολόγου... Μικροδείχνει πολύ βέβαια όπως καταλαβαίνετε αλλά για να έχει τελειώσει ιατρική, στρατό, αγροτικό, ειδικότητα, διορισμός στο ΙΚΑ, ε... κάτω από 35 δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ;) Όμως είναι άλλη κατηγορία... είναι απλά για οφθαλμόλουτρο. Ο μπαμπάς μου δεν έχει ικα αλλιώς θα τον πήγαινα σήμερα κιόλας (σκέφτεστε σενάριο: "μπαμπά σήμερα θα πάμε να σε δει ουρολόγος", "μα παιδί μου δεν έχω τίποτα!", "δεν έχεις ακούσει για πρόληψη, εεεε?????", έτσι για να θαυμάσω το ωραίο (σα να βλέπεις κάτι τηλεόραση ένα πράγμα ή ένα άγαλμα σε ένα μουσείο :blink:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια :cheer: Τι κανουν οι μανουλες?

Εγω σημερα πηγα λιγακι απο τη δουλεια για κατι διαδικαστικα κ το μεσημερι ξεραθηκα στον υπνο ;)

Soupitsa (πονηρουλα ;) ),ρωτησα το γιατρο μου αυτο για τον ομφαλιο λωρο κ μου ειπε οντως δεν κανει να μεινει ωρα αλλα αυτο που εφαρμοζει αυτος ειναι να "στραγγιξει" το αιμα του ομφαλιου προς το μωρο,οποτε να περασει οσο αιμα γινεται...ή καπως ετσι.Ρωτησε αν θες κ το γιατρο σου σχετικα.

Με το καλο να ερθουν κ τα πραγματακια σου. :)

Κατρινα,πανω που σε ειχα συμπαθησει,καπου πηρε το ματι μου κατι κοιλιακους σου κ συγχυστηκα η γυναικα! :P:P:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Βασιλική, έχεις δίκαιο για την ηλικία του ουρολόγου... Μικροδείχνει πολύ βέβαια όπως καταλαβαίνετε αλλά για να έχει τελειώσει ιατρική, στρατό, αγροτικό, ειδικότητα, διορισμός στο ΙΚΑ, ε... κάτω από 35 δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ;) Όμως είναι άλλη κατηγορία... είναι απλά για οφθαλμόλουτρο. Ο μπαμπάς μου δεν έχει ικα αλλιώς θα τον πήγαινα σήμερα κιόλας (σκέφτεστε σενάριο: "μπαμπά σήμερα θα πάμε να σε δει ουρολόγος", "μα παιδί μου δεν έχω τίποτα!", "δεν έχεις ακούσει για πρόληψη, εεεε?????", έτσι για να θαυμάσω το ωραίο (σα να βλέπεις κάτι τηλεόραση ένα πράγμα ή ένα άγαλμα σε ένα μουσείο :blink:)

παντως πρεπει να το εχουν οι ουρολογοι...

πριν χρονια νοσηλευτηκε η μανα μου με πετρα στο νεφρο, στο ιπποκρατειο και ο γιατρος της ηταν ενας κουκλος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Εγω αναγουλες δεν εχω, βασανιζομαι φρικτα ομως απο καουρες...

Τις καούρες τις νοιώθετε στον οισοφάγο ή στο στομάχι??

Ά...ήθελα να ρωτήσω και κάτι εδώ και καιρό: Η κυτταρίτιδα φεύγει μετά τη γέννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

παντως πρεπει να το εχουν οι ουρολογοι...

πριν χρονια νοσηλευτηκε η μανα μου με πετρα στο νεφρο, στο ιπποκρατειο και ο γιατρος της ηταν ενας κουκλος!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως με ψάχνατε;;;;;;; Κοριτσάκια μου γέννησαααααααα!!!!!!! Το αγγελούδι μας ήρθε στον κόσμο χτες, στις 13:45 με φυσιολογικό τοκετό. Γεννήθηκε με βάρος 2.790 (έπεσαν τραγικά έξω οι υπέρηχοι) και ύψος 1,48 εκ. Είναι μία κούκλα!!!!!! Τα πράγματα εξελίχτηκαν από την Κυριακή το βράδυ πάρα πολύ ραγδαία και τη Δευτέρα (μόλις είχε επιστρέψει ο γιατρός -ούτε ραντεβού να είχαμε :blink: )πήγαμε στην κλινική με συσπάσεις ανά πεντάλεπτο και γεννήσαμε σε 5 ώρες. Την ιστορία μας και φωτογραφίες τα χρωστάω μόλις επιστρέψουμε. Είστε όλες καλά; Τα μωράκια σας καλά; Είχαμε καμία εξέλιξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...