Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Emena mou eipe o giatros prhn 5 evdomades akrivos pou piga teleftea fora pos einai peripou 700 g kai 28 pontous, dld twra tha prepei na einai sigoura 1500g an ola pane kala, alla apo kilia den mporw na pw pos exw idietera megalh idika an foraw kanena fardi rouxo exei kai kapious pou me rotane gia na veveothoun pos eimai egguos kai oxia apla xontrh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από εμενα! πως καταφέρατε και γράψατε 6 σελίδες σε 1 μέρα; :laugh: :laugh: τις διάβασα όλες και χαίρομαι που όλα τα μωράκια μας είναι καλά!

Ναταλι περαστικά! κι εγω εδώ και 2 μέρες είμαι συναχωμένη, αυτά τα κλιματιστικά φταίνε για όλα αλλά δεν αντέχουμε και χωρίς αυτά!!

Ρούλα σε ευχαριστώ για τη συμβολή σου στο θέμα "βάψιμο παιδικού". Τι ωραία προβλήματα αυτά! δεν είχα σκεφτεί τη διχρωμία στην ντουλάπα, μου έβαλες κι άλλες ιδέες! ευχαριστώ! όσο για τον μικρούλη σου μην ανησυχείς δεν νομίζω να φταίει κάτι, μάλλον θα τρέφεται σωστά το ζουζούνι σου! εμένα 22+3 ήταν 521, κι εμένα αφρατούλα! :laugh:

ΜαρίαΚαπ κι εμένα ο αφαλός έχει πεταχτεί αρκετά! στις γωνίες θα στρίβει πρώτα η κοιλιά και μετά εμείς, χα χα!

Jada υπέροχη η κοιλίτσα σου! κάπως έτσι είναι και η δική μου

ΜαρίαΚρήτη τα ίδια λέει κι ο δικός μου στο μωρό! βέβαια, εμένα με λέει και "βόδι", "αγελάδα μου" και άλλα τέτοια ρομαντικά επίθετα! :laugh: :laugh: !

Σήμερα έχουμε μουχλιάσει στο σπίτι! έχουμε πιάσει από έναν καναπέ και βλέπουμε ξένες σειρές. Η μικρούλα μου χτες κλότσαγε συνέχεια από το μεσημέρι μέχρι τις 1.30 τα ξημερώματα, και σήμερα μάλλον τα έφτυσε απο χτες και συνέχεια κοιμάται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικό το κόβω το μωράκι μου ... απο που να πήρε? Εγω γεννήθηκα 3200 και ο μπαμπάς του 4.500!!! Ελπίζω να πάρει απο εμένα!!

Εμένα ο αφαλός είναι ακόμα μέσα - ούτε την γραμμή στην κοιλιά έχω...κοιλούμπα πάντως έχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όύτε εγώ έχω ιδιαίτερα μεγάλη κοιλιά.. μου φαίνεται πρέπει να αυτο-φωτογραφηθώ γιατί αλλιώς προκοπή δε βλέπω! :P :laugh:

Ο αφαλός είναι μέσα, ούτε γραμμή έχει φανεί.. αυτή αλήθεια πότε εμφανίζεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι επρεπε να είχε εμφανιστεί ήδη - μάλλον δεν θα κάνουμε εμείς. Πρέπει να κανονίσουμε συνάντηση να βγάζει η μια την άλλη φωτογραφία γιατί αν περιμένουμε απο τους συζύγους την βάψαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ρούλα ξέχασα να σου πω για τα κουνούπια που ρώτησες. Εχω τεράστιο θέμα γενικά, με τσιμπάνε πάρα πολύ! θυμάμαι χαρακτηριστικά μικρότερη, κοιμόμασταν στο εξοχικό της θείας μου στο ίδιο δωμάτιο μαζί με 3 ξαδερφάκια μου και 2 ενήλικες, και το πρωί ξύπνησα από τη φαγούρα, πρησμένη από τα τσιμπίματα, και στους άλλους ούτε ένα δεν είχε πάει!!! Οπότε όπως καταλαβαίνεις το έψαξα από Μάιο, πήρα από το φαρμακείο ένα φυσικό εντομοαπωθητικό με σιτρονέλα και βασιλικό, summerline είναι η μάρκα του αλλά θα υπάρχουν κι άλλα, και είναι κατάλληλο για μας τώρα. Για τα τσιμπήματα πήρα ένα cream gel με αλόη, κάνει δουλειά! αν πας στο φαρμακείο και πεις ότι είσαι έγκυος (αν και πλέον φαίνεται!) ξέρουν να σου δώσουν ειδικά προϊόντα. Το ξύδι επίσης που είπε κάποια κοπέλα κάνει κι αυτό για τα τσιμπήματα.

Εύη μου σε σκεφτόμουν με αυτή την νέα παλιογρίπη! να προσέχετε! να πάρεις κι εσύ ειδικό εντομοαπωθητικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω που ειμαι πιο προχωρημενη απο σας μεσα ειναι ακομα ο αφαλος..αν και οταν γελαω η προσπαθω να σηκωθω τον βλεπω που ξεπετιεται... :P:P:P:P:P οσο για την γραμμη και εγω περιμενω να την δω αλλα τιποτα αφαντη...αν και πιστευω οτι εξαρταται απο το δερμα και τον οργανισμο της καθεμια μας οποτε μπορει και να μην την δουμε...αν και απο οτι μου λεει η κουμπαρα μου προσφατα γεννημενη οι περισσοτερες εξωτερικες αλλαγες γινονται απο τωρα και επειτα....οποτε περιμενω και εγω...

ενινα μου ειδες αμα εχεις αγαπη μου αντρα ρομαντικο και ευαισθητο σε κανει να αισθανεσαι τοσο ομορφη και τοσο ευχαριστα που δεν σε πειραζει που πρεπει να εχεις βοηθεια για να σηκωθεις απο τον καναπε :huh::huh::huh::unsure::unsure::unsure::P:P:P:P:P :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Νομίζω ότι επρεπε να είχε εμφανιστεί ήδη - μάλλον δεν θα κάνουμε εμείς. Πρέπει να κανονίσουμε συνάντηση να βγάζει η μια την άλλη φωτογραφία γιατί αν περιμένουμε απο τους συζύγους την βάψαμε...

Εμένα έχει αρχίσει και αχνοφαίνεται μια γραμμή από τον αφαλό και πάνω, προς τα κάτω τίποτα ακόμα! Λέτε να μην κάνουμε; δεν κάνουν όλες; πάντως, ενώ είμαι ξανθιά και δεν φαίνονται οι τρίχες μου γενικά στο σώμα, από τον τρίτο μήνα είχα βγάλει σκούρες τρίχες γύρω από τον αφαλό!! εσείς έχετε; διάβασα ότι βγαίνουν στην εγκυμοσύνη και μετά φεύγουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kai emena den exei enfanistei h grami akomi alla apo oti thimame kai sthn proth argise poli sxedon ston 8o mhna enfanistike opote akomi iparxoun elpides, pantos den exei na kanei me to derma ths kathemias alla me tis ormones an kai sths melaxrines exw thn entiposh pos einai pio entonh..Genika lene pos sthn egkumoshnh kaneis efkola lekedes ekei pou se vlepei o hlios idika alla egw den exw tpt akomi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα μερικές πανάδες στο πρόσωπο - λιγες στο κούτελο και στο μουστάκι..και απο τρίχες έχω βγάλει μερικές γύρω απο τον αφαλό όχι απλά μεγάλες - τεράστιες. Σε λίγο θα τις πάω για κούρεμα και περμαναντ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οπωσδήποτε αντηλιακό και ιδίως στο πρόσωπο!!

Ο συνδυασμός εγκυμοσύνης-σιδήρου-ήλιου= πανάδες!!!

Thanks για τις συμβουλές για τα κουνούπια!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: !

Ευγενία μην τις πειράξεις, υποτίθεται ότι είναι από τις ορμόνες και μετά τη γέννα πρώτα ο Θεός θα φύγουν. Ας ελπίσουμε ότι φεύγοντας οι τρίχες θα πάρουν μαζί τους και την ορμονική κυτταρίτιδα, και τα επιπλέον κιλά μας! :P

Ρούλα παρακαλώ, ό,τι θες για τα κουνούπια εδώ! έχω κάνει διατριβή! χα χα χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Καλημέρα!

Μαρίνάκι αν έχεις κάνει ήδη την ένεση δεν χρειάζεται να την ξανακάνεις σε αυτή την εγκυμοσύνη - τώρα δεν ξέρω και εγώ αν θα κάνω και όταν γεννήσω. Δεν έχουμε φτάσει μέχρι εκεί.. αν και κοντεύει κορίτσια - αύριο μπαίνω στον 7ο!!!!!!!

Για καμπύλη ζαχάρου φαντάζομαι θα σε ενημερώσει άμεσα. Έχεις ακόμα περιθώριο ένα μήνα. Ποιο πολύ φοβήθηκα επειδή δεν σου είχε πει για την ένεση - δεν ήθελα να στον κακολογήσω... :huh::huh: Sorry :blush:

Τυχερούλα και εγώ το ίδιο καρότσι (P3 modular) έχω πάρει αλλά σε λαχανί.

Κατερινάκι πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά με τον μπέμπη σου - τέτοια θέλω να ακούω να μου ανεβαίνει η διάθεση.

Μαράκι και Ναταλι εσείς θα μας σώσετε - πείτε τι πρεπει να πάρουμε!!!

Για ρουχαλάκια θέλω την γνώμη σας - τα κορμάκια & εσωρουχα για 0 μηνών ή για 3 μηνών θα χρειαστούμε? Για 0 είναι απο 47-53 πόντους και των 3 από 56-60κάτι. Δηλαδή αν ο μπέμπης γεννηθεί 51 πόντους πόσο θα βάλει το 0. Είκοσι μέρες?????

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΡΕ ΕΥΓΕΝΙΑ-ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ---ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΗΤΑΝ ΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ--ΟΛΑ ΚΑΛΑ---ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ--ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΡΟΖ ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ--ΠΑΝΤΩΣ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ 0 ΝΟΥΜΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Μ' έχουν κατατσιμπήσει κουνούπια στα πόδια κι έχω

τρελαθεί στη φαγούρα. Κι είναι από τα τσιμπήματα που θα κάνουν μέρες να περάσουν... :S :S

Κάνει να βάλω τίποτα; Καμιά κρέμα;;

ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ---ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΞΥΔΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τις πειράζω καθόλου - έτσι και αλλιώς λίγες είναι.Αντιηλικό βάζω από την άνοιξη κάθε μέρα. Παρόλα αυτά οι πανάδες ήρθαν και δεν τις βλέπω να φεύγουν. Άντε να το αντέξουμε και αυτό!!! Λίγο make up και τις καλύπτω...την κυτταριδοχαλάρωση πως θα την καλύψω? ΟΕΟ??? Αχ τι πείνα έχει να πέσει μετά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια,

εχω καιρο να σας γραψω...αλλα μονο στο καταιφακι ελειψα :(

εχω 2 μερουλες κατι πονακια ,οποτε ψιλοπροσεχω και εχω πλακωσει τα μαγνησια :woohoo:

βαψαμε το δωματιο του μπεμπουλι,εγινε εκπληκτικο,ονειρεμενο...

απο ψωνια ,του εχω παρει λιγα ρουχαλακια και παπουτσακια...

αχ αχ και απο κιλα....4 !!!!!!εχω παρει την κατω βολτα :dry:

θελω να σας βαλω φωτογραφιες και απο κοιλιτσα και απο τον Παναη αλλα δεν ξερω πως :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ολες μας ελειψες ρηνιω μου!

φωτογραφια θα πας εκει που γραφεις το μνμ σου και θα πατησεις στην αναζητησει κατω κατω και θα βρεις την φωτο σου θα μας την βαλεις.. και αυτο ειναι ολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Gia na pw thn alhthia shmera anarotiomoun pou exeis xathei trelokoritso apla den ekana ton kopo na to grapsw...Alla mhn me kaneis na trelathw twra pou me 4 kila exeis parei thn kato volta, mia xara eisai :)

ναι ,ναι ουτε που σας ελειψα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

σε ολες μας ελειψες ρηνιω μου!

φωτογραφια θα πας εκει που γραφεις το μνμ σου και θα πατησεις στην αναζητησει κατω κατω και θα βρεις την φωτο σου θα μας την βαλεις.. και αυτο ειναι ολο

που ακριβως ?????? :dry::blink::blink::S:S

πρεπει να την μικρυνω???? :blink::blink:

καλα μιλαμε οτι ειμαι αστερι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου από όλες μας έλειψες!! Ξεκουράσου όσο μπορείς!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!

Όσο για τα κιλά μην μας δουλεύεις.. άκου έχεις πάρει την κάτω βόλτα!! Εγώ 4 είχα πάρει στον 4ο-5ο μήνα!!! Ο γιατρός μου με υπολογίζει στα 14 σύνολο. Εγώ ίσως και κανένα παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...