Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Crazy,εδω και καιρο πια το μωρο με εχει συνηθισει σε κινησεις και κλωτσιες κυριως το πρωι μετα την ενεση που κανω και μετα, απο τις 12μμ το βραδυ μεχρι 2πμ...τις υπολοιπες ωρες αν κατσω στο κρεβατι λιγο ανασκελα θα τον νιωσω...

μια μερα δεν τον ενιωσα σχεδον καθολου ολη μερα,μεχρι να παει βραδυ και εκει αρχισε τα δικα του και πηγε η ψυχη μου στην θεση της...χθες το ελεγα στον γιατρο μου και μου ειπε οτι το μωρο δικαιουται μια μερα να ειναι σχεδον ησυχο και να κοιμαται...οποτε μην ανησυχεις..

δεν νομιζω οτι λογω της εξετασης εχει επηρρεαστει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AXXX Roula kai egw kontevw na skasw, akrivos to idio skeftome apo thn kuriakh kai meta les kai den exei oreksei na kounithei to mwro mou, ekei pou me tarakounouse olh thn wra twra esthanome kati apales kinisois polh xamila kai polh spania...Eutixos aurio exw rantevou me ton giatro mou alios tha eixa saltarei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τι να κάνουν κι αυτά... ας μην ξεχνάμε ότι όσο περνάει ο καιρός, τόσο λιγότερο χώρο έχουν εκεί μέσα. Ευτυχώς τον καταλαβαίνω, έστω και λίγο, αλλιώς θα'χα πάρει τους δρόμους... :P

Ραντεβού με το γιατρό έχω 6/9, δηλαδή έχουμε μέλλον ακόμα!!!

Και ναι! Τώρα που σας γράφω, μου'δωσε μια κλωτσιά το καμάρι μου!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugenia oson afora ta rouxalakia eksartate ligaki kai pia eteria tha pareis..Egw auta pou grafoun noumera dld. 0-3, 3-6, den ta thelw katholou giati pote den teriazoun...Thelw na grafoun tous pontous einai pio eukola giati ta mwrakia den megalonoun ola to idio pantos to 0 einai 50 ponth oxi 47 ola ta 0 arxizoun apo to 50 ektos kai an ides se kapia eteria pou na ta vgazei etsi, kai kathe noumero exei 6 pontous diafora apo to proigoumeno dld. 50-56, 56-62, 62-68, 68-74 kai to 74-80 pou einai gia 1 xronon...Egw nomizw pos to 50-56 einai kalo gia neogenito alla eksartate kai apo to mwro pantos mhn exeis thn entiposh pos tha ta foresei kai polu ta prota rouxalakia tou megalonoun polu grigora :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω ότι δεν θα τα φορέσει πολύ αλλά τουλάχιστον μην πάρω πράγματα που θα του είναι εντελώς άχρηστα. Έλεγα να του πάρω πολύ λίγα 0-3 και περισσότερα (3-6) και ας του είναι φαρδυα στην αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Klotsies mou dinei den mporw na pw pos den ton niothw katholou apla einai san xadakia les kai den mporei na kounithei kai mono xamila :huh: Tis proigoumenes meres me klotsouse san trelo kai kouniotan h kilia mou ,akomi kai pano apo ta rouxa fenotan kai twra prepei na skeftome gia na to katalavw.....Po,po pos den thelw na ginome etsi tha saltarw mexri aurio :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακιααα!

ααχ ααχ εχω πολλα νευρα..

ελεος με αυτα τα a/c ξυπνησα το πρωι συναχομενη με ποναει ο λαιμος μου εχει κλεισει η μυτη μου.. καιεχω πιαστει και στον λαιμοο.. ελεος ελεος ελεος

ευγενια μου οσο αφορα τα ρουχαλακια.. ειναι αναλογα και την αναπτυξη του μωρου σου! συμφωνο με την Ευη οτι εκεινα που λενε τους ποντους ειναι τα καλυτερα.. δλδ αρχικα παρε για 50-56 αλλα μην παρεις πολλα γιατι συντομα θα ψηλωσει και θα μεινουν αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Το ξέρω ότι δεν θα τα φορέσει πολύ αλλά τουλάχιστον μην πάρω πράγματα που θα του είναι εντελώς άχρηστα. Έλεγα να του πάρω πολύ λίγα 0-3 και περισσότερα (3-6) και ας του είναι φαρδυα στην αρχη.
Etsi einai to kalitero kai tha ta foresei perisotero,outos h alos ton proto kairo den tha kikloforite kai polu mexri na mpite se programa, kalitera na pareis praktika rouxalakia gia na einai aneto kai to mwro..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Μ' έχουν κατατσιμπήσει κουνούπια στα πόδια κι έχω τρελαθεί στη φαγούρα. Κι είναι από τα τσιμπήματα που θα κάνουν μέρες να περάσουν... :S :S

Κάνει να βάλω τίποτα; Καμιά κρέμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε???

πως πανε οι κοιλιτσες???μεγαλωνουν μεγαλωνουν???εγω να δειτε...εχω αρχισει και ζοριζομαι παντως πρεπει να το ομολογισω...κανω μια δουλεια και μετα πρεπει να υποχρεωτικα να κατσω αποκλειεται να τα βγαλω περα μεχρι τελους...εχθες οδηγουσα και ενοιωθα πως θα εσκαγα...ποπο φανταζομαι πως θα ειμαι σε μια βδομαδα που θα μπω και στον 8ο...

οσο για τα φορμακια βασικα εγω φοβιθηκα που ειπε ο γιατρος πως θα ειναι μεγαλος ο μπεμπης οποτε περιοριστηκα σε τρια τεσσερα 0 νουμερο και τα αλλα ειναι πιο μεγαλα...παντως οπως ειπα και στον αλεξη αν στο πρωτο παιδι μας δεν παρουμε και μερικα περιττα ποτε θα τα παρουμε εεεε????? ;););):P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Για ψωνια ακουω ε;;;

Εγω γυρισα απο τις τελευταιες διακοπες και προσπαθω να μαζευτω.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!

Ειχα γραψει οτι ειχα κανει Β πριν φύγω και όλα καλά αλλα απαντηση δεν πηρα. :blush::blush::blush::blush::blush:

ΚρητικοΜαρακι και εγω αγορακι εχω.Αν μπορεις να με μπλεδίσεις θα σε ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα σωστη Μαρια μου αλλα ενταξει αφου στο λεμε δεν θα τα χρεισημοποιησεις τα μικρουλια για μερες! ας μην το παρακανουμε και με τις αγορες..

ααχ μεγαλωνεις και εσυυ εε? αντε βρε κοντευειις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria esu logika exeis thn megaliterh kiloumpa apo oles mas, mias kai gennas proth,proth...Telika h mas doulevoun h oles tha vgaloume paidia Jumpo giati se oles lene pos tha vgaloume megalo paidi...To megalo paidi posos prepei na einai dld???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Μ' έχουν κατατσιμπήσει κουνούπια στα πόδια κι έχω τρελαθεί στη φαγούρα. Κι είναι από τα τσιμπήματα που θα κάνουν μέρες να περάσουν... :S :S

Κάνει να βάλω τίποτα; Καμιά κρέμα;;

ξυδι και μονο ξυδι...δοκιμασε και θα με θυμηθεις!!απο κρεμες γενικα δε ξερω,αλλα μαλλον πρεπει να τις αποφευγουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H korh mou gennhthike 37 kai 5 meres 3550 49 pontous..An eixe parei kanonika tis meres ths tha pianame sigoura ta 3800,, etsi pos mou ta leei o giatros mou perimenw kai egw kanenan mpemparo konta 4 kila...Panayiota me to kalo kai o defteros giokas sou :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελευταια φορα που πηγα στον γιατρο ηταν στις 9 του αυγουστου και ο μπουλης μου ηταν 1200 αρα αν παιρνει ενα κιλο το μηνα δεν θα ειναι 3200 3300???παντως το επομενο ραντεβου ειναι στις 2/9..οποτε θα εχω και σιγουρες πληροφοριες...να ρωτησω κατι τις παλιες???σημασια τελικα στα ρουχαλακια παιζουν τα κιλα η το υψος???

οσο για την κοιλουμπα μου να σας πω απο οτι μου λενε δεν ειναι μεγαλη αφου κανεις δεν με κανει 7,5+ μηνων...με την πρωτη ευκαιρια παντως θα σας βγαλω φωτογραφια να με καμαρωσετε :P:P:P:P:P:P και εχω και τον αλεξη να με πειραζει ολη την ωρα...μεριασε μου λεει την κοιλια σου να περασουμε και εμεις...η το αγαπημενο μου καθεται και κουβεντιαζει με τον γιο του και του λεει αντε παλικαρι μου αντε να βγεις απο κει μεσα αντε γιατι και να σε δω θελω και να παρει και η μανα σου την αρχικη μορφη της γιατι σε λιγο καιρο θα μου πει να φυγω και απο το κρεβατι γιατι δεν θα χωραμε και οι τρεις.... :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena den moy exei pei tpt gia megethos mwroy - proxthes poy piga kai imoyn 26 & 3 imerwn, alla yperixografika 25 & 4 imerwn o mikros itan sxedon 800 gr. Megalwsan ta aggeloudia mas.. thymamai xaraktiristika stin arxi poy elega oti exw ena terastio mwro 5 mm!!!

panagiota me to kalo o bebis - sygxaritiria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria apo thn dikh mou empiria gia ta rouxalakia exw katalavei to eksis..An to paidi einai fisiologiko sta kila tou tha ta perneis analoga me to ipsos alla an einai zoumpourloudiko tha sikonei kati parapano, epita exei simasia to (patron)tou rouxou, kapies eteries ta vgazoun pio stilata kai kapies pio fardia..Paradigma...Ths minerva ta esorouxa ta opia latrevw einai pio stilata eno ta pretty baby exoun pio fardia grami kai epidi to diko mou to paidi me to zori to taizame sinexia eprepe na pernw rouxa pou na einai pio stilata kai osa dwrakia mas ekanan me fardia gramh parolo pou htan to sosto megethos den ta valame pote...Me ton kairo tha apoktiseis agapimenes eteries pou tha teriazoun sto mwro sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena exei petaxtei kai o afalos ekso!!!!emena pali ali mou exei pei oti sto mhna mou htan poli megaliteri kai ali oti fenome ston ogdoo...egw pantos pou sigrino apo tis ales egymosines giati den eixa kai terasties kilies eimai en mhna mprosta sto fouskoma.....den kserw pws tha antekso 3 mhnes....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τον δικό στην β' επιπέδου, δηλαδή όταν ήμουν 22εβδ. + 4 ημ., τον έβγαλαν 600 γρ! "Μεγαλούτσικος" είπε ο γιατρός... Κι από διάφορα που διάβασα για το βάρος ανά βδομάδα, όντως ήταν αρκετά παραπάνω. Είμαι περίεργη να δω τώρα στις 6/9 πόσο θα'ναι... Και να δω και τα αποτελέσματα της καμπύλης το απόγευμα.. μην έχω κανά θέμα με το ζάχαρο και γι'αυτό μεγαλώνει τόσο γρήγορα... ουφ... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...