Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι ειναι αρκετα μεγαλη. Απο κιλα εχω βαλει 7,5. Η κοιλια εδειξε απο πολυ νωρις. Πριν κλεισω το 1 τριμηνο ολοι καταλαβαιναν οτι ειμαι εγγυος. Και η δικια σου η κοιλια μεγαλη ειναι ομως. Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενία μου σευχαριστώ πολύ θα πάω την πέμπτη να τα κλείσω εσύ πιο καρότσι έκλεισες?

πήγα και στα ήρα σήμερα και μου είπαν ότι θα είναι μέχρι το σάββατο η προσφορές έχουν 30%έκπτωση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

marinapapa κάπου μεταξύ της 26ης και 28ης εβδομάδας πρέπει να κάνουμε όσες έχουμε rhesus αρνητικό μια ένεση (εγώ την rhophylac) για τα αντισώματα που πιθανόν να δημιουργήθούν στον οργανισμό μας μετά την γέννηση του πρώτου μας παιδιού και για να μην έχουμε πρόβλημα στο δεύτερο. Δεν σου έχει πει τπτ ο γιατρός σου??

A, KΑΤΑΛΑΒΑ---ΕΓΩ ΕΝΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ -ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΗ ΤΟΤΕ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ti kanete?etoimasies akouw e??mia xara....kataifaki ayth h kounia pou les doulebei me moataries kai sigoura ta mwra to sinithizoun to kounima alla einai swthria :laugh: :angry::angry: emena me eswse gia na mporeis na kaneis kai kamia douleia kanehna fagito..apo rilaxakia ti exete parei?egw ayto pou pali htan swthria einai ena mple tis fisher price me dwnhsh ta paixnidia apo panw me thn mousiki alla to pio simantiko einai oti otan eisai sto saloni kai theleis na to koimiseis to kounas me to podi sou kai einai teleio,kounaei poli wraia...skeftite to giati exoun perasei pola apo ta xairia mou kai ksero!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

marina ο γιατρός σίγουρα κατέχει το αντικείμενο? Δεν σου είπε να κάνεις καμπύλη ζαχάρου, δεν σου είπε τπτ για την ένεση... :dry::dry: Αυτά υπολόγισε ότι θα τα κάνεις κάπου στην 28η εβδομάδα. Εμένα τα πήρε ο γιατρός μου γιατί η αιματολόγος που με παρακολουθεί με έβαλε και τις έκανα 1 1/2 εβδομάδα νωρίτερα...δεν βγάζεις άκρη με τους τρελογιατρούς!! Και η αιματολόγος μου είναι θεόμουρλη.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ 24η ΙΣΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ---Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ---ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ-- :laugh: :laugh: ---ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jada τέλεια κοιλίτσα!

Μαrinapapa άμα πάρω αυτήν την κουνίτσα της fisher price δεν είναι και ρηλάξ ταυτόχρονα? Πρέπει να πάρω και επιπλέον ρηλάξ? :S:S Πόσα θα πάρω? Σε λίγο δεν θα χωράμε :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου φτου!! Jada μια χαρά η κοιλίτσα σου!!!!

Σχετικά με αυτά που λέγατε νωρίτερα, για την ένεση για το rhesus δεν ξέρω, γιατί έχω (+), αλλά όσον αφορά την καμπύλη ζαχάρου, ο ενδοκρινολόγος μου'χε πει ότι γίνεται μεταξύ 24ης και 28ης εβδομάδας. Οπότε Μαρίνα μου λογικά θα σου πει από δω και πέρα.. ;)

Τυχερούλα κι εγώ το'χω δει το καρότσι που είπες (PEG PEREGO MODULAR P3 LAVAΝDA) και μου αρέσει πολύ σ'αυτό το χρώμα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa έγραψε:

eugeniafrapa έγραψε:

[/quote:1yh3bm5i] Koritsia epidi h mama mou exei A- thn enesh thn ekane panta akrivos meta ton toketo, Marinaki apo oti kserw h kathe egkumoshnh thelei thn dikh ths enesh einai gia na mhn anaptikseis antisomata gia thn epomenh fora pou tha theleis paidaki, h proth pou ekanes htan gia na prostatepseis auto to mwro.....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σας κοιλιτσες!ολο προσπαθω να σας γραψω και με πεταει.ολα καλα με τον μπεμπη το αμνυακο υγρο ειναι μια χαρα..βλεπω οτι συζητατε για επιπλακια και χρωμμα παιδικου.τι ωραια!κι εγω ελεγα να αρχισω απο αυτην τη βδομαδα αλλα..μπορει τελικα να το αναβαλλουμε προσορινα,θα δουμε.διαβασα τα νεα απ'ολες σας και χαρηκα πολυ που ειστε ολες ηρεμες και καλα!φιλακια κοριτσακια καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μαρίνάκι αν έχεις κάνει ήδη την ένεση δεν χρειάζεται να την ξανακάνεις σε αυτή την εγκυμοσύνη - τώρα δεν ξέρω και εγώ αν θα κάνω και όταν γεννήσω. Δεν έχουμε φτάσει μέχρι εκεί.. αν και κοντεύει κορίτσια - αύριο μπαίνω στον 7ο!!!!!!!

Για καμπύλη ζαχάρου φαντάζομαι θα σε ενημερώσει άμεσα. Έχεις ακόμα περιθώριο ένα μήνα. Ποιο πολύ φοβήθηκα επειδή δεν σου είχε πει για την ένεση - δεν ήθελα να στον κακολογήσω... :huh::huh: Sorry :blush:

Τυχερούλα και εγώ το ίδιο καρότσι (P3 modular) έχω πάρει αλλά σε λαχανί.

Κατερινάκι πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά με τον μπέμπη σου - τέτοια θέλω να ακούω να μου ανεβαίνει η διάθεση.

Μαράκι και Ναταλι εσείς θα μας σώσετε - πείτε τι πρεπει να πάρουμε!!!

Για ρουχαλάκια θέλω την γνώμη σας - τα κορμάκια & εσωρουχα για 0 μηνών ή για 3 μηνών θα χρειαστούμε? Για 0 είναι απο 47-53 πόντους και των 3 από 56-60κάτι. Δηλαδή αν ο μπέμπης γεννηθεί 51 πόντους πόσο θα βάλει το 0. Είκοσι μέρες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιος μου γεννήθηκε 55cm οπότε πολύ λίγο φορέσαμε τα 0 ίσως για 1-2 βδομάδες και μετά πήγαμε στα 0-3.

Εισηγούμε να πάρεις 2-3 0 και τα πιο πολλά να τα πάρεις σε 0-3 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε?

Εγω μια χαρα,αυριο παω για καμπυλη και την Παρασκευη στον γιατρουλη μου.Ελπιζω ολα να ειναι καλα.

Κατερινακι τελεια τα νεα σου.

Οσο για τα μεγεθη,εμενα ο δικος μου δεν φορεσε ποτε τα 0-3(ευτυχως δεν ειχα παρει και πολλα)κατευθειαν 3-6.Και τωρα 3-6 θα παρω μονο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

πριν πεντε ημερες ειχα μεγαλη πιεση και βαρος στην μεση και η κοιλια μου ποναγε το βραδυ σαν να περιμενεις περιοδο...τρομαξα,πηρα τον γιατρο και μου συνεστησε να παρω buscopan και mag2 και να πηγαινα χθες να με δει...ευτυχως ολα καλα με το μωρακι μας,ο τραχηλος μου ειναι θεοκλειστος οπως ειπε χαρακτηριστικα,απλα πρεπει να ηταν κουραση απο τις δουλειες στο σπιτι και αρκετη ταλαιπωρια λογω καυσωνα..μεχρι στιγμης εχω παρει 5,5 κιλα και την αλλη εβδομαδα παω για καμπυλη ζακχαρου και γενικες αιματος και ουρων...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ!ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλά λέει η Μαρίνα, προσοχή με τις δουλειές!! Κάνει και ζέστη... ουφ!

Ο μπεμπάκος μου από προχτές που έκανα την καμπύλη είναι σχετικά ήσυχος.. τον καταλαβαίνω μεν, αλλά όχι τόσο πολύ όσο πριν. Όσες έχετε κάνει ήδη την καμπύλη είχατε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το αντίθετο - μου δίνει και καταλαβαίνω κανονικά!!Είναι και ανάποδα και το πόδια του τα νιώθω απίστευτα πολύ. Αλλά μια εβδομάδα πριν ήταν και αυτός ήρεμος πολύ. Απλά ρίχνουν κανά ύπνο και τα μωράκια μας να ξεκουραστούν λιγάκι..

Σήμερα νιώθω λες και έσκαβα όλη την μέρα χθες - πονάει όλο μου το σώμα. Κοιμάμαι 8ωρο και δεν μου φτάνει - θέλω και άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...