Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Καλή σας μέρα κορίτσια. Εγώ πρωινή πρωινή γιατί είμαι δουλειά. Σχετικά είναι ησυχίες και λείπουν πολλοί με άδειες και είναι ότι καλύτερο.

Αν εξαιρέσουμε τις ζέστες περιμένω πως και πως τα πρωτοβρόχια :laugh: :cheer:

Ξεκίνησαμε και εμείς τις ετοιμασίες μας. Εχουμε επενδύσει ένα τοίχο με πέτρα και αγοράσαμε καινούργια τηλεόραση και την βάλαμε πάνω στον τοίχο με 2 ράφια. Τέλειο το αποτέλεσμα. Μετακομίσαμε την παλιά τηλεόραση στο σαλόνι και κάποια άλλα έπιπλα για να κάνω χώρο για το καθιστικό σαλονιού που παράγγειλα και δυστυχώς Οκτώβριο θα μου το φέρουν :dry::angry: Επίσης άδειασα το ένα δωμάτιο που δεν χρησιμοποιούσαμε και θα μετακομίσω τον γιο μου για να βάλω την κόρη μου στο διπλανό μου δωμάτιο και με βολεύει καλύτερα. Έχω κάνει και χώρο στην ντουλάπα για τα ρούχα του. Ακόμη παρείγγειλα ένα γραφείο ενσωματομένο με βιβλιοθήκη για το δωμάτιο που θα πάει ο γιος μου αυτή θα είναι έτοιμη να παραδοθεί μέσα Σεπτεμβρίου ευτυχώς ;):)

Ψώνισα και αρκετά πράγματα για την κόρη μου τώρα δεν ξέρω αν μου λείπει κάτι αλλά λογαριάζω αρχές Σεπτεμβρίου να ξεκινήσω να ετοιμάζω τις τσάντες μαιευτηρίου ! Αλήθεια εσείς πότε θα τις ετοιμάσετε ??

Τώρα βασικά μου μένει να μετακομίσω τον γιο μου στο άλλο δωμάτιο, να πάω να κοιτάξω για κρεβάτι κούνια για την κόρη μου, να ετοιμάσω βιβλίο ευχών για την γέννα, να ετοιμάσω τις τσάντες μαιευτηρίου σίγουρα κάτι επιπλέον θα χρειάζομαι ειδικά για την δικιά μου τσάντα. Και από την 1 Σεπτεμβρίου θα πάρω και τον γιό μου σχολείο θα είναι 17 μηνών νομίζω ότι είναι καλή ηλικία. ;) Α και πρέπει να τηλεφωνήσω στην εταιρεία που πήρα τον διάδρομο να έρθουν να μου τον μετακινήσουν :S και ελπίζω να μην μου κάνουν πρόβλημα χμ.... και δεν θυμάμαι άλλο τι έχω να κάνω θα δείξει στην πορεία. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!

Όλες καλά από ότι βλέπω.... διαβάζω. Μπράβο σε όλες όσες κάνανε καμπύλη. Βάλτε με και εμένα στο κλαμπ με αυτές που δεν αναγουλιάσανε με την καμπύλη. Αντιθέτως άλλο ένα ποτηράκι το έπινα :P:P:P

Μαράκι ξενυτεμένο καλή επιτυχία στον μικρό σου στο σχολείο.

Όλες οι υπόλοιπες καλές ετοιμασίες και αγορές!

Μango ένα σωρό δουλειές έχεις. Αγχώθηκα :P Καλό κουράγιο!

Ασχετο αλλά θέλω την γνώμη από τις ήδη μανούλες. Μου είπαν να μου κάνουν δώρο μία κουνίτσα με μπαταρίες της fisher price. Είναι ρηλάξ που κουνιέτε μόνο του και έχει και δόνηση. Τί λέτε? Είναι χρήσιμο ή όχι? Είναι σχετικά ακριβό και δεν θα ήθελα να το πάρουμε και να το βάλουμε στην άκρη. Τί λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Καλημέρα κοριτσάκια!

Όλες καλά από ότι βλέπω.... διαβάζω. Μπράβο σε όλες όσες κάνανε καμπύλη. Βάλτε με και εμένα στο κλαμπ με αυτές που δεν αναγουλιάσανε με την καμπύλη. Αντιθέτως άλλο ένα ποτηράκι το έπινα :P:P:P

Μαράκι ξενυτεμένο καλή επιτυχία στον μικρό σου στο σχολείο.

Όλες οι υπόλοιπες καλές ετοιμασίες και αγορές!

Μango ένα σωρό δουλειές έχεις. Αγχώθηκα :P Καλό κουράγιο!

Ασχετο αλλά θέλω την γνώμη από τις ήδη μανούλες. Μου είπαν να μου κάνουν δώρο μία κουνίτσα με μπαταρίες της fisher price. Είναι ρηλάξ που κουνιέτε μόνο του και έχει και δόνηση. Τί λέτε? Είναι χρήσιμο ή όχι? Είναι σχετικά ακριβό και δεν θα ήθελα να το πάρουμε και να το βάλουμε στην άκρη. Τί λέτε?

kataifaki το ρηλάξ με δόνηση εμένα με βόλεψε πολύ γιατί είχε κολικους ο γιος μου και ανακουφιζόταν τώρα δεν ξέρω αν έχει που κουνιέτε μόνο του αλλά πιστεύω θα είναι καλά. Και η κούνια ακούγετε καλή σκέψου ότι θα γλυτώσεις να την κουνάς εσύ αλλά πάλυ θα μάθουν στο κούνημα και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα που θα θες να την κουνας συνέχεια και για να κοιμηθεί?? Εγω κούνια δεν είχα είχε μια φίλη μου αλλά μου λέει μετα που συνήθισε το μωρό δεν την ήθελε. Δεν ξέρω ίσως αλλα μωρά να κάθοταν πιο πολύ ας μας πει και καμια άλλη μανούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες!!

kataifaki αν είναι αυτό που κατάλαβα έχει κάνει θραύση. Το είχε η κουμπάρα μου Νο 1 στην κόρη της που είναι τώρα 2,5 ετών, το πήρε μετά η κουμπάρα μου Νο 2 στημ μπέμπα της που είναι 5 μηνών τώρα και σε λίγο καιρό θα το πάρω εγώ για τον γιό μου.

Μαράκι πολύ χαίρομαι για εσένα και την οικογενειά σου - όλα σιγά σιγά θα πάνε από το καλό στο καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ευγενία αυτό είναι!

Λέτε δηλαδή ότι είναι καλή ε? Το μόνο αυτό που λέτε ότι μπορεί να συνηθίσει και να θέλει κούνημα για να κοιμηθεί. Από την άλλη κούνα κούνα λέτε να βγει κουνημένη η μπέμπα σαν τη μαμά της??? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταιφάκι κοίτα....

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι..στα κορίτσια και να βγουν λίγο κουνημένες δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.. θα είναι λίγο πιο τσαχπίνες...

στον γιο μου αν βγεί κουνημένη... τι θα κάνω?????? :woohoo: :woohoo:

ούτε να το σκεφτεί ο πατέρας του που θέλει να τον κάνει γκομενιάρη!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!! :woohoo: :woohoo:

Πως ειστε? Εμεις μια χαρουλα. Πηγαμε για τη Β επιπεδου χθες το απόγευμα. Ο μπεμπης μας ειναι τελειος. Μπεμπαρος. Είναι 570 γρ, 23 εκ. Όλα τα οργανα του φαινονται φυσιολογικά. Μας είπε θα γεννηθει πανω απο 3300. Όλα καλα όλα καλα!!! Μου εφυγε ένα αγχος. Μετά πηγαμε στα τζαμπο να του παρουμε τα πρωτα του ρουχαλακια. Και υστερα ο περήφανος πατέρας με πηγε και σινεμά. Είμαι πολύ χαρουμενη. Πολλά φιλάκια σε όλες. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Καταιφάκι κοίτα....

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι..στα κορίτσια και να βγουν λίγο κουνημένες δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.. θα είναι λίγο πιο τσαχπίνες...

στον γιο μου αν βγεί κουνημένη... τι θα κάνω?????? :woohoo: :woohoo:

ούτε να το σκεφτεί ο πατέρας του που θέλει να τον κάνει γκομενιάρη!!! :P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Kαι εγώ πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλό απλά λέω μην συνιθίσουν και μετά θέλουν κούνημα να κοιμούνται γιατί εμένα είναι το χειρότερο μου. Εγω θέλω να κουνάω 30 λεπτα τον γιο μου για να κοιμηθεί και τα έχω παίξει τώρα που θα έρθει και η κορούλα ελπίζω μην έχουμε τα ίδια. :angry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Jada μου συγχαρητήρια, με το καλό το μωράκι σας! Μπέμπαρος πραγματικά, 570 γραμμαρια ε;;; :woohoo: ! εμένα η μικρή ήταν 520 στην 22η εβδομάδα, αναρωτιέμαι πόσο να έχει πάει τώρα!

Ευγενία να είσαι καλά, ξεκαρδίστικα στα γέλια :laugh: ! Καταϊφάκι το έχω δει κι εγώ αυτό το ριλάξ αλλά δεν το είχε κάποια γνωστή μου. Δεν ξέρω βρε κορίτσια, φοβάμαι μήπως συνηθίσουν το κούνημα και μετά, όχι μη βγούνε κουνημένα (χαχαχα!), αλλά μήπως θέλουν μέρα-νύχτα να τα κουνάμε! :dry:

ΜαρίαΚαπ καλή αρχή για το γιό σου!

Πρώτη μέρα άδειας σήμερα και σε λίγο θα πάμε σε ένα πρατήριο για τα πραγματάκια της μικρής! Δεν θα πιστέψετε με τι έχω αγχωθεί τώρα: Δεν μπορώ να αποφασίσω τι χρώμα να βάψω το παιδικό!! τώρα είναι κίτρινο με βεραμάν βαμένες τις ντουλάπες. Θέλουμε να το διακοσμήσουμε με θέμα πιθανότατα την Tinkerbell και κούνια μάλλον θα καταλήξουμε σε λευκή με απαλή λαχανί απόχρωση, για να είναι ουδέτερη. Τι χρώματα λέτε για τους τοίχους; πείτε καμιά ιδέα γιατί πολύ προβληματίστηκα! Εχω 2 τοίχους γιατί οι άλλοι δύο έχουν ντουλάπα-πόρτα ο ένας και ντουλάπα-μπαλκονόπορτα ο άλλος (απέναντι ο ένας από τον άλλο). Σκεφτόμουν λαχανί με μωβ-λιλά συνδιασμό, λαχανί τοίχο με μωβ ντουλάπες; άσπρες ντουλάπες και μισό τοίχο λαχανί μισό μωβ; μήπως να τα κάνω όλα ροζ;; χα χα χα σας ζάλισα κι εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια! Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω όλες τις σελίδες που είχα χάσει λόγω διακοπών. Χαιρομαι που είστε όλες καλά!

Jada συχαρητήρια!!! Με το καλό ο μπέμπης σου και καλή συνέχεια στα ψώνια. Απ' την άλλη εβδομάδα ξεκινάω κι εγώ (τι καλά!).

Μango καλως ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό η μπέμπα σου!

Εχτές πήγαμε κι εμείς σινεμά και είδαμε το "22 σφαίρες". Ήταν πολύ ωραίο έργο αλλά η μικρή με τάραξε στις κλωτσιές. Λετε να την ενοχλούσαν οι θόρυβοι που ήταν έντονοι; (Είχε πολλούς πυροβολισμούς).

Αυτό το ριλάξ που κουνιέται λέω να το πάρω κι εγώ. Το έχει η μια από τις κουμπάρες μου και η μικρή της το έχει καταβολευτεί. Όμως ένα κόλλημα με το κούνημα το έχει φάει ήδη...

Αυτά κοιτσάκια μου! Είμαι στην δουλειά και δεν έχω και πολλά να κάνω οπότε θα τα πούμε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Καταιφάκι κοίτα....

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι..στα κορίτσια και να βγουν λίγο κουνημένες δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.. θα είναι λίγο πιο τσαχπίνες...

στον γιο μου αν βγεί κουνημένη... τι θα κάνω?????? :woohoo: :woohoo:

ούτε να το σκεφτεί ο πατέρας του που θέλει να τον κάνει γκομενιάρη!!! :P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ναι Ευγενία αυτό θα ήταν ένα πρόβλημα :silly: :silly: Εγώ τελικά αποφάσισα να τους πω να την πάρουν και βλέπουμε. Ελπίζω να μην καλομάθει.

Jada συχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Αντε πάντα τέτοια.

Καλώς την Αναστασία!

Η Ειρήνη (μαμά Παναή) που χάθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα... έχω ξεκαρδιστεί στα γέλια βρε Ελένη!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Τι μπέρδεμα είναι αυτό;!! :laugh:

Λοιπόν, μπορείς να κάνεις το εξής, να βάψεις το μισό τοίχο λαχανί και τον άλλο μισό λιλά, εκεί που χωρίζουν τα χρώματα να βρεις να βάλεις μια ωραία τρέσα που να ταιριάζει και τις ντουλάπες να τις βάψεις είτε όλες ένα από τα δύο χρώματα είτε να βάψεις το γύρω γύρω της ντουλάπας το ένα χρώμα και τα φύλλα της ντουλάπας με το άλλο χρώμα!!

Tι είπα τώρα η γυναίκα;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλημέρα είπα; Δεν είπα!! Καλημέρααααααααααααααααααα!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες καλημέρα!!

τι μου κάνετε ? απο ότι διαβάζω είστε όλες καλά και χαίρομαι πολύ πολύ γιαυτό!!!

Αχ κόριτσάκια μου και εγώ εχω αγχωθεί με το δωμάτιο :( έχω αποφασίσει περίπου πως θα το κάνω και τι χρωματισμούς θα βάλω αλλά ήθελα την γνώμη σας :laugh: .

μόλις πάω στο σπίτι γιατι είμαι στη δουλεια θα σας βάλω φώτο που έχω βρεί απο το ιντερνετ να μου πειτε και εσείς :P !!! για κούνια έχω αποφασίσει θα πάω στο ανατέλλω (που λέγαμε ) απο εκεί θα πάρω και το καρότσι γιατι εαν θυμάστε που σας είχα πει έχει πολύ καλες τιμές :woohoo: !!

θα σας τα βάλω το απογευμα να τα δείτε όλα .

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα σας κοριτσακιαα μου..

ααχ σημερα εχει το Αυγουστιατικο φεγγαριι..

http://www.youtube.com/watch?v=YYJ1b5XWIXU

^^ παρτε και ενα τραγουδακιι :blush:

εχω βγαλει στον λαιμο μια κοκκινιλα και με ποναει γαμωτο! τι στο καλο ειναι αυτο τωρα? :S

τελως παντων κατα τα αλλα καλαα..

μεγαλωνουμε το ραντεβου με τον γιατρο περνει παραταση για το οταν θα γυρισουμε! δεν πειραζει ομως νομιζω θα αντεξω λιγο ακομαα..θα παρηγορηθω με τις μινι διακοπουλες μου!

:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI KANETE KOΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ---ΑΧ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΨΩ--ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ---ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ---ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΙΣΩΣ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ-ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ---ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ---ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ---ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ να πας μέσα στον Αυγουστο να κλείσεις τα πράγματα στο ΑΝΑΤΕΛΛΩ. Οι τιμές στα καρότσια που έχει στο internet ισχύουν για την περίοδο των εκπτώσεων. Εγώ το καρότσι το έχω κλείσει ήδη απο εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Εγω δεν είμαι και στα καλυτερά μου αλλά θα την παλέψουμε..Είχα μέρες να μπω γιατί είχαμε πολύ τρεξιμο αυτές τις μέρες. Την Πέμπτη κλείσαμε τα πράγματα μας (έπιπλα, προίκα και καρότσι) και χθες πήραμε και ρουχαλάκια. Την Παρασκευή έκανα καμπύλη ζαχάρου. Αύριο θα πάρω τα αποτελέσματα. Η γλυκόζη δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο - το μετά ήταν το δύσκολο. Μετά απο καμία ωρίτσα που το ζάχαρο έφτασε στην κορύφη, με έπιασε υπνηλία, ζάλάδα και εξάντληση. Πάλι καλά ήταν μια πολύ καλη κοπέλα και με έβαλε και ξάπλωσα και συνήλθα μετά απο κανά 10λεπτο. Αν πάτε να την κάνετε να είναι κάποιος μαζί σας - ή τουλάχιστον να έρθει να σας πάρει. Εγώ μέχρι να φτάσω στο σπίτι(2 τετράγωνα) από το σπίτι μου τα είδα όλα. Τρομερή εξάντληση. Χθες πήγαμε στο ΙΑΣΩ στην αιματολόγο μου, να κάνω εξετάσεις αίματος και να κάνω την ένεση για το rhesus μου. Και βρήκαμε και τον γιατρό μου εκεί!! Και μου λέει μια και είσαι εδώ έλα να δουμε και το μπεμπε!! Έκανα τρελή χαρά που θα τον εβλεπα!! Εκεί είναι που έφαγα την στεναχώρια - το μπεμπέ μεγαλώνει κανονικά εκτός απο το κεφαλάκι του που ήταν λίγο πιο μικρό από το φυσιολογικό. Δεν ήθελε να το σχολιάσει - σε 3 εβδομάδες που θα μας ξαναδει θα δούμε αν αναπτύσετε κανονικά. Οτι και να είναι, πλέον στον σχολιασμό θα μείνουμε. Υπάρχει μια πιθανότητα επειδή γύρισε πάλι - είναι ισχυακός να πιέζετε το κεφάλι και οι μετρήσεις να είναι λίγο παραπλανητικές. Δεν θέλω να σκέφτομαι ότι το μωρό μου θα έχει κάτι :(:(

ΕΥΓΕΝΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ---ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ---ΡΩΤΑΩ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΜΜΕΣΟ COOMBS-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω και εγώ φωτογραφία !!! Ξέρετε γιατι δεν με βγάζει ο άντρας μου? Γιατί δεν θέλει να με ματιάσουν!!!! :S:S Δεν υπάρχουν αυτοί οι μπαμπάδες!!!! Όταν πήγαμε διακοπές το πρώτο πράγμα που κάναμε ήταν να πάμε να πάρουμε ματάκι γιατί με κοίταζε ο κόσμος και θα με μάτιαζε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa κάπου μεταξύ της 26ης και 28ης εβδομάδας πρέπει να κάνουμε όσες έχουμε rhesus αρνητικό μια ένεση (εγώ την rhophylac) για τα αντισώματα που πιθανόν να δημιουργήθούν στον οργανισμό μας μετά την γέννηση του πρώτου μας παιδιού και για να μην έχουμε πρόβλημα στο δεύτερο. Δεν σου έχει πει τπτ ο γιατρός σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina ο γιατρός σίγουρα κατέχει το αντικείμενο? Δεν σου είπε να κάνεις καμπύλη ζαχάρου, δεν σου είπε τπτ για την ένεση... :dry::dry: Αυτά υπολόγισε ότι θα τα κάνεις κάπου στην 28η εβδομάδα. Εμένα τα πήρε ο γιατρός μου γιατί η αιματολόγος που με παρακολουθεί με έβαλε και τις έκανα 1 1/2 εβδομάδα νωρίτερα...δεν βγάζεις άκρη με τους τρελογιατρούς!! Και η αιματολόγος μου είναι θεόμουρλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ!!!ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΤΟ ΦΛΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΟΙΛΙΑ... :laugh: :laugh: ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΟΜΠΥ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ!!! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...