Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ κορίτσια και εσείς με το καλό!

Κατερίνα εσύ ανήκεις πλέον σε άλλη κατηγορία,είσαι μαμά γιαυτό σου εύχομαι να δεις την κοράκλα σου όπως εσύ επιθυμείς!

Είδα πριν λίγο στο σαιτ την Ολίβια ένα υπέροχο βιντεάκι, τάιζε το σκατουλάκι της με ένα υπέροχο κουταλάκι :woohoo: :woohoo: είναι τέλιο για φρουτόκρεμες και το μεταφέρεις κ άνετα μαζί σου, μια χαρά για δείτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερούδια σε όλη τη παρέα με καλύτερη διάθεση σήμερα :)

Καλέ δεν σας προλαβαίνω, πότε τα γράφετε όλα αυτά?? Κι όσο προσπαθώ να τα συγκρατήσω, τόσο τα ξεχνάω.

Κατερίνα, άσχετα από τις ευχές( δεν με ενδιαφέρει και πολύ το ζήτημα, ίσως αν ζούσα στην αθήνα να μην πήγαινα καν να τις πάρω), επιτρέπεται να πάμε βόλτα τα μικρά μας πριν σαραντήσουν? Λόγω ιώσεων δηλαδή. εγώ μέχρι την αυλή την έχω πάει αν και πολύ θα ήθελα να την βολτάρω και παραπέρα! Λείπει και η παιδίατρός μου με άδεια και είπα να μην κάνω του κεφαλιού μου.

vaster συγχαρητήρια! Τώρα δεν υπάρχει και λόγος ανησυχίας. άντε με το καλό να υποδεχτείς το νέο μέλος :kiss:

Αννα εντάξει με το μωρό? Φαντάζομαι σήμερα θα το νιώθεις. Αυτό πάντως με το χάιδεμα της κοιλιάς το έχω ακούσει κι εγώ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Και πάλι μπορείς να αντισταθείς όταν βλέπεις πατουσίτσες να τσιτώνουν τη κοιλιά σου?? ;)

Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα μωράκια, πάντως το δικό μου το χει παρακάνει το πράγμα :angry: Κάθε μισή ώρα, στο μπάνιο είμαστε και αλλάζουμε. Μα τι τρώει και ενεργείτε κάθε τρεις και λίγο???? Μετά το πλύσιμο ξαγρυπνάει και θέλει πάλι να φάει. και σιγά μην τρώει βεβαια. Ρουφάει 30 γραμμάρια, αποκοιμιέται, τα ξανακάνει, την ξαναπλένω κι αυτή η δουλειά γίνεται. ΑΑΑΑΑ και το αποκορύφωμα, όταν την σκουπίζω, κατουράει και την πετσέτα :blink::blink:

Αυτά απο μένα. φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες και τις μανούλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πόπη και με το καλό η μπεμπούλα! Σε φακέλωσα λοιπόν... :P

Βασιλική έλιωσα :laugh: :laugh: Πάμε βολτούλες με τις ευλογίες σας :P Τέλειο το σκηνικό με το δωράκι που σου έκαναν. Είναι όντως κάτι φορές που λες ότι είναι πολύ τραβηγμένο για να είναι τυχαίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

ξέχασα να ρωτήσω. Χαμομήλι δίνουμε σε τόσο μικρά μωρά??

εάν θηλάζεις αποκλειστικά δεν δίνεις τίποτα άλλο εκτός από το μητρικό γάλα. διαφορετικά και χαμομήλι και νεράκι δίνουνε αρκετές κοπέλες. δεν παθαίνει τίποτα το μωράκι,αντιθέτως με το χαμομήλι ανακουφίζεται από κολικούς κ.α.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα μου, να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να γερασετε μαζι!Χιλιες ευχες για την επετειο σας και απο εμενα! (Ασχετο, αντεχεις ακομα να μην ξερεις τι μωρακι εχεις? Κοντευεις ομως θα μου πεις... :laugh: )Γιατι να μην το θυμηθει ομως? Τωρα που του ετοιμαζεις και απογονο!

Μπελλα, μπηκες στον μηνα σου! Ειδες? Να τις ακους τις φιλεναδες σου! Τωρα κουλ, ετσι? ;)

Βασιλικη απιστευτο αυτο με τα σκουλαρικια! :woohoo: Πολυ προφητικο, συμφωνω και εγω μαζι σου. Να την πω την αμαρτια μου, και εγω χαιδευω την κοιλιτσα μου... :blush:

Μαρακι καλα να περασετε στο εξοχικο. Ωραια θα ηταν μια βολτουλα για να ξεφυγετε λιγο, και εσεις και η μικρη!

Κουακο, πηρατε φορα με τις βολτουλες ε? Ποιος σας πιανει τωρα! :P Οσον αφορα την ευχη, εμεις απο τις πρωτες μερες βγαιναμε βολτα με το καροτσι, δεν τα κοιταζα εγω αυτα, ηθελα να ξεσκασω και εγω λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

ξέχασα να ρωτήσω. Χαμομήλι δίνουμε σε τόσο μικρά μωρά??

καλυτερα να ρωτησεις το γιατρο σας αλλα απο οσο ξερω δεν κανει....

μα βρε κατερινα ετσι ειναι... ασε που με τις κοιλιες που εχουμε μοιαζουμε πολυ και με παπαδες :P:P

καλως τη χρυσα με την κατρουλου την κορη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Κατερίνα, άσχετα από τις ευχές( δεν με ενδιαφέρει και πολύ το ζήτημα, ίσως αν ζούσα στην αθήνα να μην πήγαινα καν να τις πάρω), επιτρέπεται να πάμε βόλτα τα μικρά μας πριν σαραντήσουν? Λόγω ιώσεων δηλαδή. εγώ μέχρι την αυλή την έχω πάει αν και πολύ θα ήθελα να την βολτάρω και παραπέρα! Λείπει και η παιδίατρός μου με άδεια και είπα να μην κάνω του κεφαλιού μου.

Καλημέρα Χρύσα! Αν η παιδίατρος δεν έδινε το ΟΚ, εννοείται πως δεν θα την έβγαζα... Ήρθε, την είδε και είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην πηγαίνουμε καθόλου σε κλειστούς χώρους και να μην πολυαφήνουμε να την πλησιάζουν. Έτσι πήγαμε απόγευμα για καφεδάκι σε ένα πευκόφυτο μέρος (με κουνουπιέρα just in case) όπου τα τραπεζάκια είναι σε μεγάλη απόσταση το ένα από το άλλο... Ούτε κόσμος ούτε κάπνα ούτε τίποτα!

Κι εσείς τα ίδια βλέπω με τα... υδραυλικά :laugh: Εμείς κάθε φορά στοιχηματίζουμε αν θα κατουρήσει την πετσέτα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕΕ!!!Θεκλα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχε δωσει πητ 9 σεπτεμβριου,αλλα μετα την αυχενικη μου εδωσε 6 σεπτεμβριου,ενω στο τικερακι μου βγαζει 7,μπαχαλο!!!αλλα οπως και να χει καποιοι γιατροι μετρανε μια εβδομαδα μετα την περιοδο και αλλοι 10 μερες οποτε παλι μεσα ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Θεκλα μου, να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να γερασετε μαζι!Χιλιες ευχες για την επετειο σας και απο εμενα! (Ασχετο, αντεχεις ακομα να μην ξερεις τι μωρακι εχεις? Κοντευεις ομως θα μου πεις... :laugh: )Γιατι να μην το θυμηθει ομως? Τωρα που του ετοιμαζεις και απογονο!

έχει τόσα πράγματα κι αυτός ο καημενούλης στο μυαλό του, ίσως να είναι και η μόνη φορά που θα τον δικαιολογήσω εάν το ξεχάσει :side:

Να σου πω,πλέον δεν μενδιαφέρει τι είναι και πως είναι! το μόνο που θέλω είναι να βγει,μπας και μπορέσω να περπατήσω σαν φυσιολόγίκός άνθρωπος και όχι σαν γριά που πάσχει από κάποια αναπηρία! :S:S

Κατερινα κι εγώ αυτό θα έλεγα, δεν είναι τόσο η ευχή του παπά που θα πάρεις, απλά να μας την προσέχεις την κουκλάρα! τις πρώτες 40 ημέρες είναι πολύ επιρρεπής σε λοιμώξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπληρωνω...

Θεκλα και εσυ μπαινεις στον μηνα σου ε? Αντε, με το καλο, κοντευουμε ολες σιγα σιγα...

Χρυσα ολα οκ με το μωρο! Καψωνακια μου εκανε...πηγαμε χθες επισκεψη και στο γιατρο μια χαρα, τον βρηκε!Βρε, παρε την μπεμπουλα και πηγαινετε καμια βολτιτσα να παρει και αυτη τον αερα της!

Δεν θυμαμαι ποια ρωτησε, εγω παντως του εδινα χαμομηλακι οταν υπεφερε απο κολικους (μονο τοτε). Κατι εκανε...

Βασιλικη ελιωσα και εγω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικουλα ειπε να μην την χαιδευω την κοιλια εγω που εχω συσπασεις,αν δεν εχεις τετοιο προβλημα ε δεν πειραζει και λιγο χαιδεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕΕ!!!Θεκλα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχε δωσει πητ 9 σεπτεμβριου,αλλα μετα την αυχενικη μου εδωσε 6 σεπτεμβριου,ενω στο τικερακι μου βγαζει 7,μπαχαλο!!!αλλα οπως και να χει καποιοι γιατροι μετρανε μια εβδομαδα μετα την περιοδο και αλλοι 10 μερες οποτε παλι μεσα ειμαστε!

Μπελλακι, ασε τις ΠΗΤ και τους γιατρους και τα τικερακια! Οποτε θελει ο πιτσιρικος θα κανει την εξοδο του, αρκει βεβαια να ειναι ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalimera :kiss::kiss::kiss:

xtes i oikogeneia mas megalwse kata ena melos apokisame kai ena mikro gri gataki tha valw foto meta :) kala ta skilia mou paizoun mazi tou polu plaka :P

tha to parw sa gouri loipon ton erxomo tou ;)

mpella mou glikia me to kalo, mpikes ston mina sou twra mi fovasai tpt :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

thekla mou na zisete!!!!!! na xaireste tin agapi sas ante kai tou xronou tha giortazete mazi me tin kider ekpliksi sas ;):kiss::kiss::kiss::kiss:

kuoula kai annoula mou polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

vasiliki mou ontos polu profitiko dwro,eides kamia fora?? :)

maria mou kala na perasete sto eksoxiko

kapoies ksexnaw sigoura twra :blush:

kapou eida oti rwtate gia aposteiroti, emena mou piran tis avent kai thilastro mou danise i ksaderfi mou to diko tis to ilektriko tis medela

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

vaster έγραψε:

Μπελλακι, ασε τις ΠΗΤ και τους γιατρους και τα τικερακια! Οποτε θελει ο πιτσιρικος θα κανει την εξοδο του, αρκει βεβαια να ειναι ολα οκ![/quote:1z7et9cr]

εχεις δικιο Αννουλα!παντως ακομα ειναι πολυυυ ψηλα ο μαγκας,η κοιλια μου ειναι σαν μπαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

k

kapou eida oti rwtate gia aposteiroti, emena mou piran tis avent kai thilastro mou danise i ksaderfi mou to diko tis to ilektriko tis medela

avent και chicco βλεπω οτι πηραν οι περισσοτερες...χμμμ. :blink: Θερμαντηρα πηρατε βρε κοριτσια κ ποτε χρειαζεται?(ακομη καποια πραγματα ειναι μπουρδουκλωμενα στο μυαλο μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

[

Μπελλακι, ασε τις ΠΗΤ και τους γιατρους και τα τικερακια! Οποτε θελει ο πιτσιρικος θα κανει την εξοδο του, αρκει βεβαια να ειναι ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

aggelike. έγραψε:

avent και chicco βλεπω οτι πηραν οι περισσοτερες...χμμμ. :blink: Θερμαντηρα πηρατε βρε κοριτσια κ ποτε χρειαζεται?(ακομη καποια πραγματα ειναι μπουρδουκλωμενα στο μυαλο μου)[/quote:1ny1o2cz]

Εγω πηρα αποστειρωτη και μπουκαλια Chicco, θερμαντηρα ομως δεν πηρα ουτε χρειαστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο θερμαντήρας είναι μια βλακεία. Είχαμε πάει σε ένα μαγαζί με τον άντρα μου και προσπαθούσε να μας πείσει η πωλήτρια ότι τον χρειαζόμαστε. Και πάνω που της λέω ότι δεν θέλουμε, πετάγεται το μωρό μου και λέει "εγώ θέλω θερμαντήρα" :laugh: :laugh: Ε, ακόμη στο κουτί του κάθεται. Αποστειρωτή κι εγώ της Avent έχω κι έχει βολέψει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Βασιλικουλα ειπε να μην την χαιδευω την κοιλια εγω που εχω συσπασεις,αν δεν εχεις τετοιο προβλημα ε δεν πειραζει και λιγο χαιδεμα!

μωρε τις εχω κι εγω τις συσπασουλες μου .. αλλα ειπαμε δεν μπορω να αντισταθω σε αυτες τις μπουνιτσες και στο πωπακι που μου τουρλωνουν... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θερμαντήρα ούτε εγώ πήρα. δεν νομίζω οτι χρειάζεται. άλλωστε το γάλα δεν πρεπει να μένει πολύ ώρα στο μπουκάλι. πήρα ένα θερμός στο jumbo που έχει θερμόμετρο στο καπάκι κι έχω πάντα το νερό έτοιμο στη σωστή θερμοκρασία, 37 βαθμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...