Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Ντορακι ταλαιπωρηθηκες και συ...ευτυχως τωρα ολα καλα!με το μισο χαπι ειχα παλι συσπασεις γαμωτο,και πηρα παλι 3/4,αν παλι εχω θα παρω 1...αμαν δεν την γλυτωνουμε το σαββατοκυριακο μου φαινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου. Χάθηκα όλη μέρα γιατί είχαμε πάει στο γιατρό και μετά κοιτάξαμε για φωτογραφική μηχανή. Την μαμά δεν αξιωθήκαμε να τη βγάλουμε φωτογραφίες, ας βγάλουμε τουλάχιστον την μπουμπού :) Τα νέα μας είναι ότι φτάσαμε τα 3.200, έχουμε μάλλον εμπεδωθεί και αναμένουμε. Δεν έχει ωριμάσει ο πλακούντας και δεν υπάρχει κάποια ένδειξη τοκετού ακόμα :( Ο γιατρός μας είπε να υπολογίζουμε καναδυό βδομάδες ακόμα και ότι υπολογίζει την χοντρούλα μας να φτάνει τα 3.500 :blink::blink: (Αναστασία, στα χνάρια σου βαδίζω :side::side: ). Παρεμπιπτόντως, είναι η δεύτερη φορά που πάμε και δεν μας παίρνουν χρήματα!!! Μπέλλα μου, και η δική μας με μεγάλα μαγουλάκια φαίνεται να βγαίνει :silly:

Αννούλα, όπως καταλαβαίνεις ο πύχης των κιλών ανέβηκε, και της μαμάς (+20 επισήμως σήμερα, 3 κιλά σε μία βδομάδα :blink::blink::blink::blink: αλλά και της μπέμπας :P:P:P )Περιμένουμε νέα σας.

Βασούλα, στα σεμινάρια μας είπαν επιθέματα να προτιμήσουμε τα 'κοχύλια" και μάλιστα με τρυπούλες για να μην κολλάνε πάνω στις θηλές και να στεγνώνει το γάλα. Εγώ ωστόσο, είχα πάρει ήδη από τα Mothercare.

Θέκλα μου, να ξερες πόσο σε νιώθω. Κουράγιο κοριτσάκι μου.

Αγγελική μου, κι εγώ την πάτησα :huh: Το είχα στανταρ ότι έχεις γεννήσει. Άντε μαραθωνοδρόμε :silly: Και με εσένα Ντόρα την πάτησα. Τουλάχιστον, παρά την ταλαιπωρία σου ο κίνδυνος απετεύχθει. :):):)

Χρύσα μου, ανέβα!!!!! Εμείς εσάς βλέπουμε και θέλουμε να φτάσουμε εκεί που είστε ;) Και ως προς τις φίλες...περνάει φάσεις ο κόσμος μωρέ...

Κατερινοφουφού με το καλό να υποδεστείς τον άντρα σου και καλά να περάσετε ;)

Λαμπρινή μου, να τον χαίρεσαι τον καλό σου! Έτσι εξηγούνται τα πρωινά μερακλώματα!

Ρόζη χαζομαμά, περιμένουμε φώτο!

Βασούλα, θα σου στείλω κι εγώ pm, άμεσα!!!!

Και φυσικά, χίλια συγνώμη για το κατεβατό :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou eilikrina sas euxaristw oles gia tis euxes sas :):kiss::kiss::kiss:

ntora mou siderenia na sai kai sy :) ante mazi litrothikame kai pirame eksitirio :P

koritsia oson afora to nosokomeio ta pragmata itan anelpista kala, toulaxistwn ekei pou imoun itan kala kai oi antrwpoi pou sinantisa se genikes grames eugenikotatoi

to dwmatio mou itan diklino kai oxi palio kai itan se mia pteriga pou einai apoklistika gia gynaikes pou pernane odines i pou telos panton perimenoun mwro :)

mou kanan kathimerina eksetaseis kai den emene kaneis peran tis wras episkeptiriou :) alitheia oi portes ekeinan eilektronika kai den epeze na anoiksoun se kanena mi giatro i egkio :P

dora mou lipame pou esy travikses ola auta me to nosokomeio :(

emena to mono pou tha mou meinei kai de tha ksexasw pote itan oi stigmes pou oloi nomizame oti to mikro mas kindineuei :(:(:(

eutixos doksa to theo ola kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μπηκα να σας πω ενα γεια κ να δω τα νερακια σας!δε γραφω καθημερινα αλλα σας διαβαζω συχνοτατα!

ντορακι παει η ταλαιπωρια,περασε κ αυτο!

vaster μου αυτες οι συσπασεις μας ξεκινησαν απο νωρις θυμασαι που ταλεγαμε????Κ ΕΓΩ ΤΟΣΟΥς ΜΗΝΕς ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΤΑΚΟΙΤΗ(ΤΡΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ,ΑΜΑΝ ΠΙΑ Κ ΕΓΩ!)κρατησου ξαπλα οσο μπορεις,παρε κ το αναθεματισμενο το γιουτοπαρ που αν θελει τσακιζει κοκκαλα κ εχε παντα τις ελπιδες σου στη Παναγια,κ νωριτερα να ερθει ειμαστε σε πολυ καλες εβδομαδες μη μασατε καθολου ολες οσες εχετε βιαστικα σκατουλια!!!

επισης ναστε καλα βρε κοριτσια που βαλατε το λινκ για το σαητ της δημοσιας τραπεζας ομφαλοπλακουντιακου,να οργανωθω λιγο!!!

σημερα δεν αντισταθηκαμε με τον αντρουλη μου πηραμε πιπιλιτσα,εννοειται ολη απο λατεχ,μη παρετε ακομα με κοκαλο .φιλακια πολλα,μη με ξεχνατε!!!!

συγνωμη για οσες ξεχασα,ειστε καλα παντως αποτι διαβασα!!!

wendako φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou eilikrina sas euxaristw oles gia tis euxes sas :):kiss::kiss::kiss:

ntora mou siderenia na sai kai sy :) ante mazi litrothikame kai pirame eksitirio :P

koritsia oson afora to nosokomeio ta pragmata itan anelpista kala, toulaxistwn ekei pou imoun itan kala kai oi antrwpoi pou sinantisa se genikes grames eugenikotatoi

to dwmatio mou itan diklino kai oxi palio kai itan se mia pteriga pou einai apoklistika gia gynaikes pou pernane odines i pou telos panton perimenoun mwro :)

mou kanan kathimerina eksetaseis kai den emene kaneis peran tis wras episkeptiriou :) alitheia oi portes ekeinan eilektronika kai den epeze na anoiksoun se kanena mi giatro i egkio :P

dora mou lipame pou esy travikses ola auta me to nosokomeio :(

emena to mono pou tha mou meinei kai de tha ksexasw pote itan oi stigmes pou oloi nomizame oti to mikro mas kindineuei :(:(:(

eutixos doksa to theo ola kala

Αγγελική μου, κι εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί σας πανικοβάλανε τόσο. Λόγω της μείωσης του αμνιακού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Γεια σας κοριτσάκια μου. Χάθηκα όλη μέρα γιατί είχαμε πάει στο γιατρό και μετά κοιτάξαμε για φωτογραφική μηχανή. Την μαμά δεν αξιωθήκαμε να τη βγάλουμε φωτογραφίες, ας βγάλουμε τουλάχιστον την μπουμπού :) Τα νέα μας είναι ότι φτάσαμε τα 3.200, έχουμε μάλλον εμπεδωθεί και αναμένουμε. Δεν έχει ωριμάσει ο πλακούντας και δεν υπάρχει κάποια ένδειξη τοκετού ακόμα :( Ο γιατρός μας είπε να υπολογίζουμε καναδυό βδομάδες ακόμα και ότι υπολογίζει την χοντρούλα μας να φτάνει τα 3.500 :blink::blink: (Αναστασία, στα χνάρια σου βαδίζω :side::side: ). Παρεμπιπτόντως, είναι η δεύτερη φορά που πάμε και δεν μας παίρνουν χρήματα!!! Μπέλλα μου, και η δική μας με μεγάλα μαγουλάκια φαίνεται να βγαίνει :silly:

Αννούλα, όπως καταλαβαίνεις ο πύχης των κιλών ανέβηκε, και της μαμάς (+20 επισήμως σήμερα, 3 κιλά σε μία βδομάδα :blink::blink::blink::blink: αλλά και της μπέμπας :P:P:P )Περιμένουμε νέα σας.

Βασούλα, στα σεμινάρια μας είπαν επιθέματα να προτιμήσουμε τα 'κοχύλια" και μάλιστα με τρυπούλες για να μην κολλάνε πάνω στις θηλές και να στεγνώνει το γάλα. Εγώ ωστόσο, είχα πάρει ήδη από τα Mothercare.

Θέκλα μου, να ξερες πόσο σε νιώθω. Κουράγιο κοριτσάκι μου.

Αγγελική μου, κι εγώ την πάτησα :huh: Το είχα στανταρ ότι έχεις γεννήσει. Άντε μαραθωνοδρόμε :silly: Και με εσένα Ντόρα την πάτησα. Τουλάχιστον, παρά την ταλαιπωρία σου ο κίνδυνος απετεύχθει. :):):)

Χρύσα μου, ανέβα!!!!! Εμείς εσάς βλέπουμε και θέλουμε να φτάσουμε εκεί που είστε ;) Και ως προς τις φίλες...περνάει φάσεις ο κόσμος μωρέ...

Κατερινοφουφού με το καλό να υποδεστείς τον άντρα σου και καλά να περάσετε ;)

Λαμπρινή μου, να τον χαίρεσαι τον καλό σου! Έτσι εξηγούνται τα πρωινά μερακλώματα!

Ρόζη χαζομαμά, περιμένουμε φώτο!

Βασούλα, θα σου στείλω κι εγώ pm, άμεσα!!!!

Και φυσικά, χίλια συγνώμη για το κατεβατό :blush:

Καλέ μεγαλώσατε εσείς!!!!!! :woohoo: :woohoo: φαντάσου ότι εγώ γεννήθηκα 3150!!!! άντε σπρώξε λίγο :P:P

όσο για τους πόνους άσε!!!μη το συζητάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα μου, μήπως να το βγάλεις από το μυαλό σου λίγο; Μην το μελετάς ρε πουλάκι μου. Τι λέμε τόσο καιρό για τα άγχη και τα αποτελέσματά τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μπέλλα μου, μήπως να το βγάλεις από το μυαλό σου λίγο; Μην το μελετάς ρε πουλάκι μου. Τι λέμε τόσο καιρό για τα άγχη και τα αποτελέσματά τους;

ναι στο καλο το ξερω... :( αλλα εχει κολλησει στο μυαλο μου :blush: ,και ο μπαμπας μου αυτο μου λεει,αδειασε το μυαλο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παίρνεις τον καλό σου να πάτε για καμία βολτούλα να ξεχαστείς; Να ντυθείς, να στολιστείς, να αλλάξεις και παραστάσεις;

Θέκλα μου, κι εγώ 3.150 γεννήθηκα και ο άντρας μου γύρω στα 2.600 αλλά η μπουμπού μας βγήκε θρεφτάρι :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon gia na ta parw apo tin arxi, ti perasmeni deutera anakalipsame oti exei meiwthei to aminiako ugro kai tha eprepe na akouw to mwro, se periptwsi pou to mwro epave na kinountan i ekane polu liges kiniseis egw tha eprepe na paw epeigontos nosokomeio

etsi loipon ti tetarti to vrady akouga polu ligo kai adinama to mwro kai ksekinaw gia to nosokomeio edw opou gia kaki mou tuxi anakaliptw oti, akouswn akouswn oti den upirxe efimerevwn ginaikologos :angry::angry::angry:

pernw loipon til to giatro mou kai mou leei aneva athina twra

ftasame sto nosokomeio telika giro stis mia afou eixe ginei kati sti kifisias kai perimename diakosies wres :angry::angry::angry:

kai edw apla anakalipteis oti telika o nomos tou merfi ISXIEI :ohmy:

tespa me eidan, me eksetazan dld mexri tis 4.30

5 apofasizoun eisagwgi, o giatros me eide to prwi kai mou eipe oti to amnio einai ligo kai to doppler oxi toso kalo :dry:

ksexasa na sas pw oti mou vrikan polu ipsila ta leuka kai fovithikan oti epatha loimoksi, tespa auto itan apo tin wraiotati otitida pou me vrike kai auti i rimada ekeini ti mera :angry::angry::angry:

o nomos tou merfi pou legame.......

me ta polla i katastasi fainotan ekseretika disxeris, sin ola t' alla i mpempa mou einai akoma psila pragma pou simaine oti kai me proklisi na pigaina i mpempa de tha katevaine :dry:

ara kaisariki, entelos aproetimastei egw gia kati tetoio, koritsia eilikrina oute pou mou eixe pote perasei apo to mialo :dry::blush:

gia na mi pareksigithw de thewrw ti kaisariki kati kako, apla eixa fantastei ti genna mou kati teleiws fisiko, kserete tin apopsi mou akoma kai gia tin episkliridio :blush:

telos panton paradoksos apo to vrady tis pemptis ta pragmata arxisan na veltiwnontai grigora gegonos pou mas odigise kai sto eksitirio

upirxe to endexomeno na me kratousan upo parakolouthisi deka meres :ohmy::(

tespa sygnwmi gia to post teras alla de vriskw sintomotero tropo na sas metaferw to klima

filakia polla se oles :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Ντορακι ταλαιπωρηθηκες και συ...ευτυχως τωρα ολα καλα!με το μισο χαπι ειχα παλι συσπασεις γαμωτο,και πηρα παλι 3/4,αν παλι εχω θα παρω 1...αμαν δεν την γλυτωνουμε το σαββατοκυριακο μου φαινεται..

ναι τα μικρα μας τοσο καιρο μας προσεχανε κ τωρα βγαζουν το αχτι τους...μην ανησυχεις κ εγω τοσους ορους που μου βαλανε κ παλι συνεχιζουμε το yotopar μισο χαπι 3 φορες την ημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα μου ειπανε κιολας για οσες εχετε συσπασεις μην χαιδευεται την κοιλια σας ειναι ευαισθητη η μητρα πλεον κ ερεθιζεται ακομα πιο ευκολα.... :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω...αρτι αφιχθεισα απο τον γιατρο!

Ουφ, ολα καλα...επιτελους! Αφου σημερα μου εκανε τα καψωνακια του ο πιτσιρικος...ειπε να με 'τρεξει' λιγο!

Λοιπον , τα νεα μας...ω, ναι, εφαγα χερι! Δεν πονεσα καθολου σας πληροφορω (μηπως γιατι εχω βγαλει ολοκληρο μωρο και αυτο μπροστα του δεν ηταν ΤΙΠΟΤΑ :dry: )Διαστολη δεν εχω καθολου, ο τραχηλος ομως εχει μαλακωσει αρκετα και εχει κοντυνει. Ο πλακουντας ακομα δεν εχει ωριμασει, αντεχει αρκετα και το αμνιακο φυσιολογικο! Ο μπεμπουλης χασμουριοταν (υπνος ολη μερα τελικα) και πιπιλουσε συνεχεια το χερι του! Απο βαρος εμεις 3.126γρ.

Κατα τα αλλα.

Αγγελικουλα περασες μεγαλη περιπετεια και εσυ κοριτσακι μου. Τελος καλο, ολα καλα, και μην ανησυχεις, οτι και να γινει πλεον εισαι στον μηνα σου.

Αννουλα μια χαρα και η δικη σας μπουμπου. Ακομα εχεις καιρο και εσυ ε?

Ντορα και Μπελλα ακομα με τα χαπακια ειστε βρε κοριτσια. Υπομονη, ειναι για καλο, ολα για τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν βρε Αγγελικούλα μου, πολύ στρεσάρισμα!!!! Σημασία όμως έχει ότι όλα ανατράπηκαν και ότι τώρα θα γίνεις από κολυμβήτρια δρομέας :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Αμάν βρε Αγγελικούλα μου, πολύ στρεσάρισμα!!!! Σημασία όμως έχει ότι όλα ανατράπηκαν και ότι τώρα θα γίνεις από κολυμβήτρια δρομέας :silly:

χαχχαχχχχαα Αννουλα πολυ γελασα! :laugh: :angry::angry: Τουλαχιστον τωρα δεν θα εχει να κυνηγαει τσουχτρες! :laugh: :laugh: :laugh:

Πλακα πλακα και εμενα περπατημα και σεξ μου ειπε. Περπατημα δεν μπορω εγω (ζεσταινομαι υπερβολικα) σεξ δεν μπορει ο αντρας μου... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Να μαι και εγω...αρτι αφιχθεισα απο τον γιατρο!

Ουφ, ολα καλα...επιτελους! Αφου σημερα μου εκανε τα καψωνακια του ο πιτσιρικος...ειπε να με 'τρεξει' λιγο!

Λοιπον , τα νεα μας...ω, ναι, εφαγα χερι! Δεν πονεσα καθολου σας πληροφορω (μηπως γιατι εχω βγαλει ολοκληρο μωρο και αυτο μπροστα του δεν ηταν ΤΙΠΟΤΑ :dry: )Διαστολη δεν εχω καθολου, ο τραχηλος ομως εχει μαλακωσει αρκετα και εχει κοντυνει. Ο πλακουντας ακομα δεν εχει ωριμασει, αντεχει αρκετα και το αμνιακο φυσιολογικο! Ο μπεμπουλης χασμουριοταν (υπνος ολη μερα τελικα) και πιπιλουσε συνεχεια το χερι του! Απο βαρος εμεις 3.126γρ.

Κατα τα αλλα.

Αγγελικουλα περασες μεγαλη περιπετεια και εσυ κοριτσακι μου. Τελος καλο, ολα καλα, και μην ανησυχεις, οτι και να γινει πλεον εισαι στον μηνα σου.

Αννουλα μια χαρα και η δικη σας μπουμπου. Ακομα εχεις καιρο και εσυ ε?

Ντορα και Μπελλα ακομα με τα χαπακια ειστε βρε κοριτσια. Υπομονη, ειναι για καλο, ολα για τα μωρακια μας!

Το μάτιασες το πράγμα... Δεν έφαγα χέρι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη...να τώρα :side: Τέλειος ο μπέμπης!!! Αννα μου μη βιαστείς, είπαμε, εμείς πάμε παράλληλα :kiss:

Βασούλα, τι μαναράκι είναι αυτός ο μπέμπης; Τι ζουζουνόφατσα!! Κι εσύ, τι γλυκιά μανούλα. Να είστε πάντα ευτυχισμένοι :kiss:

Σας αφήνω προς το παρόν, θα τα πούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ήρθα πάλι!

Τι γλυκιά κούραση είναι αυτή που έχω!

Κοιμάμαι λιγάκι μαζί με το μικρούλι μου αλλά με το παραμικρό κιχ του πετάγομαι!

Ευτυχώς τα βραδινά έχω και τον αντρούλη μου που με βοηθάει πάρα πολύ!

Κατερινάκι, συμπεθερούλα μπες στο προφίλ μου και δεν τις φωτό του γαμπρούλη σου ;)

Εχεις κι εσύ θέμα με τον θηλασμό,ε;Σήμερα πήρα τηλ για να νοικιάσω νοσοκομειακό θήλαστρο αλλά δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο. :( Μόλις επιστρέψει κάποια μανούλα θα με ενημερώσουν...μέχρι τότε επικρατεί το ξένο :angry: Βγάζω λίγο με ένα χαζό θήλαστρο που πήρα αλλά δεν κάνει καθόλου καλή δουλεια...Πήρα και ψευτοθηλές αλλά δεν τις θέλει καθόλου ο σκατούλης μου

Αννούλα πλήρωσα 300ε τα οποία θα πάρω πίσω απο το ΙΚΑ.

Οσο για το αν το νιώθεις το μωρό τα ίδια είχα κι εγώ στον 9ο...Δύσκολα τον ένιωθα...Τώρα κατάλαβα το γιατί...Κοιμάται συνέχεια το κουκλάκι μου!!!

Μην ανησυχείς!!!

Οσο για το “χέρι” ούτε εγώ πονούσα καθόλου!

Αννα μου τελικά δεν καταφέραμε να γνωριστούμε στο Παπανικολάου!Ηταν τη μέρα που μου σπάσαν τα νερά.Ωστόσο πήγε ο άντρας μου στην ενημέρωση και πήρε και το κυτίο!!!Εγινε και εκεί η δωρεά των βλαστοκυττάρων!!!

Ντόρα μου πολύ χαίρομαι που επέστρεψες σπίτι!!!

Μπέλλα μου υπομονή κι εσύ με τις συσπάσεις!λίγο έμεινε!!!

Λαμπρινή να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Θα συμφωνήσω με την Θέκλα...Προσεχε με τις δουλίτσες...Κι εγώ δουλίτσες έκανα και το άλλο πρωί σπάσαν τα νερα...

Βασιλική μου τέτοια κατάσταση εκεί στα δημόσια!είμαστε τυχεροί δηλαδή εμείς της Θεσσαλονικης!

Βασούλα μπάνιο έκανα κατευθείαν. Οι γιατροί ήρθαν όλο κι όλο μόνο την πρώτη μέρα γιατί μεσολάβησε και το ΣΚ που εγώ βγήκα Κυριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bασουλα μου τι γλυκα νεα που εχεις! Ησυχος τελικα ο μπεμπουλης, ε, ωραια, δεν την κουραζει πολυ τη μανουλα! :) Μπραβο σου που το παλευεις με το θηλασμο, παντως, προσπαθησε οσο μπορεις! Ποιο θηλαστρο εχεις? Φιλια πολλα στο κουκλακι σου, αχου το μωρεεεε.... :kiss:

Βασιλικουλα μου :kiss: τι κανουν τα δικα σου τα μωρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Βασιλικουλα μου :kiss: τι κανουν τα δικα σου τα μωρακια?

διεκδικουν λιγο χωρο και μαλλον δεν βρισκουν....

εχει πεσει πολυ στριμωγμα :P αφου κι εγω παρα την τεραστια κοιλια αναρωτιεμαι που χωρανε δυο μωρα....

αληθεια βρε αννουλα τοσες φωτο και μαλιστα επαγγελματικες το προφιλ σου γιατι το εχεις αφησει χωρις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Τι κάνουμε;

Ντόρα, νιώθεις καλύτερα ελπίζω!

Ρόζη, χρωστάς φωτογραφίες ε :P Δεν είναι δύσκολο. Την ανεβάζεις σε ένα site για φωτογραφίες (π.χ. Photobucket ή Flickr) και βάζεις το link ανάμεσα σε ...!

Σταυρούλα :kiss: Δεν παραπονιέμαι μωρέ, είναι υπερβολικά ήσυχο μωράκι γενικά μέχρι στιγμής!

Χρύσα και Μαρία, πολύ δυσάρεστο αυτό που λέτε για τους φίλους, αλλά ήδη το αισθανόμαστε κι εμείς. Κι εσείς οι πρώτες από τον κύκλο σας που κάνατε παιδάκια; :dry:

Αννούλες, τέλεια νέα! Τι μεγάλα μωρά! Όσο για την Αννούλα που λέει για τα κιλά, σίγουρα δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Είπαμε, χάνονται εύκολα ;)

Μπέλλα, θα έρθω να σε δείρω ε :P Σταμάτα βρε, σε λίγο θα παρακαλάς για συσπάσεις :P:P

Πω πω Αγγελικούλα, τεράστια ταλαιπωρία τράβηξες. Γιατί σου το έθεσαν τόσο χάλια ρε γαμώτο; Λένε τέτοια σε έγκυο που αγωνιά; Ακόμη κι αν ήταν δυσχερής η κατάσταση, το χειρότερο δυνατό σενάριο ήταν η καισαρική, όχι; Όπως και να 'χει, τέλος καλό όλα καλά :kiss:

Λαμπρινή, να τον χαίρεσαι! Σωτήρης απ' ό,τι κατάλαβα; Τέλεια κοιλίτσα μπαϊ δε γουέι!

Βασούλα, τι θήλαστρο; Εμείς πήραμε αυτό το απλό της Medela και μου πλήγωσε το στήθος :blush::( Λες να έχουμε ελπίδες; Πήρε καθόλου βάρος ο μικρός σου; Βρε συμπεθερούλα, είναι σε κάποιο άλμπουμ; Γιατί δεν τις βλέπω γμτ;

Εμείς σήμερα βάλαμε τα φουστανάκια μας (ο Χρήστος όχι :P ) και πήγαμε την πρώτη μας βόλτα ως οικογένεια! Πήγε ανέλπιστα καλά. Η κυρία φάνηκε να ευχαριστιέται τους κραδασμούς του καροτσιού και το αεράκι του δάσους! :lol: Τζάμπα το άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

διεκδικουν λιγο χωρο και μαλλον δεν βρισκουν....

εχει πεσει πολυ στριμωγμα :P αφου κι εγω παρα την τεραστια κοιλια αναρωτιεμαι που χωρανε δυο μωρα....

αληθεια βρε αννουλα τοσες φωτο και μαλιστα επαγγελματικες το προφιλ σου γιατι το εχεις αφησει χωρις???[/quote:2g6rimwb]

Στριμωγμενα, αλλα αγκαλιτσα τα χρυσουλια μου... :P

Αν σου πω βρε Βασιλικη, θα γελασεις...δεν ξερω πως!!! Τις αλλες φωτο που εβαζα, τοσες και τοσες φορες μου ειχε δειξει ο αντρας μου! Και μια και το εφερε η κουβεντα, μπορεις να με βοηθησεις να το κανω?(Ωωωωωωωχ, εμπλεξες τωρα... :blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μαλλον κατι καταφερα!Εχω και αντρα προγραμματιστη, μου την ειπε ομως...ε, καποια στιγμη θα μαθω! Μου εβγαλε μηνυμα οτι θελει εγκριση. Δηλαδη ποτε θα μπει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Κατερινα μου, τωρα που κανατε την αρχη με τις βολτες, ποιος σας πιανει! Σε ποιο δασος πηγατε?

Α, να ρωτησω, ποιο θηλαστρο της Medela πηρατε? Γιατι σημερα που πηγαμε στο γιατρο, ακριβως διπλα εχει φαρμακειο και χαζευα θηλαστρα εγω...Για τα θηλαστρα της medela εχω ακουσει τα καλυτερα λογια (προσωπικη πειρα δεν εχω). Εσυ το νοικιασες ή το αγορασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...